Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) micafighter válasza micafighter (#8450) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még annyit akarok ehhez hozzáadni, hogy ha már erről írtam, hogy ha szeretsz / szoktál új alkalmazásokat kipróbálni, akkor érdemes egy Toolwiz TimeFreeze-hez hasonló programot beszerezni (ez is ingyenes, meg vannak még ingyenes alternatívái). Úgy tudsz kipróbálni programokat, promókat, stb, hogy nem szemetelik tele a géped, mert ha nem tetszik a program és le akarod törölni, egyszerüen elég visszaállítani a változásokat. (én például program tesztelésekkel szemeteltem tele az egyik gépemet, mert utána hiába törlöd le, a beépített eltávolító sok szemetet hátrahagy legtöbbször )

[ Szerkesztve ]

(#8452) handrash válasza micafighter (#8443) üzenetére


handrash
őstag

Még egyszer köszönöm!
Komplett mappát nem lehet megadni, például ha több exe-t is tartalmaz?

8436-ban feltett kérdéseimre is válaszolnál, hálás lennék. :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8453) blattida válasza handrash (#8436) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

1. Nem, csak a naplóban látod az eredményét, illetve küldés után is ad némi infót.

2. A Kioszk, többek között, erre való, az is egy sanbox.

3. Nincs, mivel a filozófiájuk szerint nem szükséges külön ellenőrizni a hálózati adatforgalmat, elegendő, ha hozzáféréskor megvizsgálja kérdéses fájlokat, így a leveleket is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8454) micafighter válasza handrash (#8452) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia ! Komplett mapát is meg lehet adni: # 8360 Itt leírom, hogy a Bitdefender egész mappáját hogy lehet hozzáadni, de ugyanezt persze akármilyen mappára meg lehet csinálni. Értelem szerüen a 2. lépés a HIPSnél csinál szabályt a mappának, 3. lépés a tüzfalnál, 4. lépés a fájlbesorolásnál. Nem kell mindegyiknél szabályt létrehozni persze, csak ahol te akarod.

Lehet van ennél egyszerűbb mód is, én így csináltam. Egyébként ha már tudod hova kell kattintani akkor kb 15 másodperc. És a szabályokat lehet exportálni / importálni, hogy ha ujratelepíted a gépet, akkor vissza tudd állítani a szabályokat, ne kelljen megint minden szabályt újra megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8455) borix válasza micafighter (#8450) üzenetére


borix
őstag

Köszi srácok a válaszokat.

(#8456) handrash válasza micafighter (#8454) üzenetére


handrash
őstag

Csúcsok vagytok srácok! blattida, micafighter! :R

Szeretném ha egy dolgot még segítenétek megvilágosítani, mert az nem 100% tisztasága.
Adva van egy exe, tömörítve. Kicsomagoláskor már visít, hogy vírusos és karanténba teszi.
Ez oké, Onnan visszaállítható.
Utána viszont a kioszk alóli megnyitás esetén is jelzi, hogy nem kóser, de hajlandó lefuttatni.
Ez így oké, nem lehet megfertőzni a gépet így ugye?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8457) blattida válasza handrash (#8456) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha kioszkban fut, akkor nem tudja megfertőzni az éles rendszered, nem is férhet hozzá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8458) micafighter válasza handrash (#8456) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#8455) borix

(#8456) handrash

Nagyon szivesen :) Bármilyen kérdésetek van még, ne kíméljetek :P

(#8459) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Win7 tűzfallal kapcsolatban érdeklődnék, hogy érdemes erre hagyatkozni vagy ha eddig WinXP alatt Comodo firewall-t használtam akkor inkább azt tartsam meg Win7 alatt is?Egyáltalán mennyire jó a customizáció a Win7 tűzfalon?
Ezen kívül még egy olyan kérdésem lenne, hogy kompatibilitás szempontból Win7 alatt is jól működik a Comodo firewall 5-ös verziója? Nyújt több-jobb védelmet a 6-os verzió ha csak a firewall-t használom belőle? Mert néztem ezt az új 6-os verzióról screenshot-okat és ahogy látom a kezelőfelület teljesen át lett szabva, ezért is kérdezem.

(#8460) blattida válasza Daywalkerke (#8459) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha eddig is csak a tűzfalat használtad az ötösből (azaz a d+-t kikapcsoltad), akkor szinte teljesen mindegy, hogy melyik változatot használod, mivel a tűzfal rész csak felületileg változott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8461) Daywalkerke válasza blattida (#8460) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ és igen a d+ ki van kapcsolva, csak a firewall-t használom.
Akkor ezek szerint a 6-os verzióban a firewall-t tekintve semmi új frissítés(akár biztonsági vagy más) nincsen amiért érdemes feltenni?
Win7 saját tűzfalat ki lehet kapcsolni ha felrakom a Comodo-t?

(#8462) blattida válasza Daywalkerke (#8461) üzenetére


blattida
nagyúr

Ténylegesen nincs.
Igen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8463) borix válasza blattida (#8460) üzenetére


borix
őstag

Szerinted mi nyújt nagyobb védelmet?
Comodo Internet Security magában vagy a Comodo tűzfal beállíthatóság miatt a D+ kikapcsolva és mellé föltéve egy KAV,NAV stb.

(#8464) blattida válasza borix (#8463) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a d+-t kikapcsolod, akkor, szerintem, fölösleges a comodo, ugyanis akkor egy szimpla , egyszerű tűzfal lesz belőle, ami semmivel sem tud többet, mint például a win sajátja.
Ezért azt mondom, hogy vagy cis vagy comodo tűzfal d+-al + például kav.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8465) borix válasza blattida (#8464) üzenetére


borix
őstag

Régebben a tűzfal D+ és a NAV volt fönt az 5 verziónál nem volt gond de a 6 verzióra váltás után elkezdték befagyasztani a rendszert.(friss win7-en)

(#8466) micafighter válasza borix (#8465) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kivételekhez adtad egymásnál őket? Ilyen kombinált megoldásnál okozhat fagyást, ha nincsenek kivételezve egymásnál.

(#8467) borix válasza micafighter (#8466) üzenetére


borix
őstag

Nem adtam hozzá már mindegy.Már levettem a gépről majd a 7 verziónál lehet,hogy kipróbálom.
Most kíváncsiságból fölraktam az avg is-t ha bevállal akkor marad is.
Nincs türelmem már ahhoz,hogy kísérletezgessek meg időt sem akarok nagyon rászánni.
Ha problémásabb helyekre tévedek nagy ritkán akkor úgyis virtualizált környezetben teszem.

(#8468) Daywalkerke válasza blattida (#8464) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Én most WinXP-n comodo firewall(d+ nélkül) és sima NOD32 AV-t(nem a Smart security, magazinos kóddal) használok és eddig nagyon jól megvoltam velük, de fogalmam sincs, hogy Win7 alatt is jó párosítás lesz-e ez.
Comodo firewall-t azért szeretem mert nagyon jól állítható egyénileg és könnyen átlátható és persze már hozzászoktam.

(#8469) L7wy


L7wy
őstag

Nálatok működik a fájlküldés a beazonosítatlan fájloknál? Nekem mindig valami errort dob ki feltöltés helyett, ha jól emlékszem legutóbb 0x80070002 volt.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8470) handrash


handrash
őstag

Telepítéskor ajánlgatott valami reklám blokkolót amit akkor nem kértem, de most kipróbálnám, lehet azt külön is letölteni?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8471) blattida válasza handrash (#8470) üzenetére


blattida
nagyúr

Privdog.

L7wy
Többeknél is jelentkezett már ilyen probléma, ez egy bug.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8472) handrash válasza blattida (#8471) üzenetére


handrash
őstag

:R :R :R

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8473) Villanyász


Villanyász
tag

Az mitől van ha egy beazonosítatlan fájlt fel szeretnék feltölteni vizsgálatra akkor állandóan sikertelen nem találom a fájlt vagy hasonlóval nem tud feltölteni, pedig a fájl ott van.

(#8474) AtHoS válasza Villanyász (#8473) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezeket véletlenül nem olvastad mielőtt leírtad a mondandód? :F
[4 hsz-al korábban] -> [2 hsz-al korábban]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8475) Villanyász válasza AtHoS (#8474) üzenetére


Villanyász
tag

Valahogy átsiklottam felette :R

(#8476) handrash


handrash
őstag

Úgy tűnik egy kérdésre rossz választ adtam...

Ennek hatására a chrome kiegészítői és emiatt a chrome leáll:

Ha a HIPS-t kikapcsolom újra megy rendesen. Nem találom hol tudom a hibát korrigálni... :((

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8477) handrash válasza handrash (#8476) üzenetére


handrash
őstag

Megtaláltam! :))
HIPS szabályok között kereséssel.. :DD

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8478) micafighter válasza handrash (#8477) üzenetére


micafighter
nagyúr

;) már épp írtam volna a választ. Ezt ajánlom figyelmedbe: # 8370 hszt. A védett helyhez való hozzáférés ritka eset, de előfurdulhat, az is hasznos, főleg mivel kicsit trükkös a megoldás, de a többi része a hsznek gyakran jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#8479) handrash


handrash
őstag

Amikor talál egy vírust, a naplóba bekerül egy név, például: Malware@#hzrc2kot7b3a
Hol tudnék utána nézni annak, hogy ez pontosan mit takar?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8480) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tegnap kézzel nyomtam CIS-nek egy frissítést, mire új verziót is telepített és a végén újraindíttatta a gépet.
Kijött egy javítás hozzá?

read-only mode on the forum

(#8481) blattida válasza AtHoS (#8480) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, a win 8.1 miatt, az öndiagnosztikája nem működött, miután a felhasználó a win 8-at frissítette 8.1-re.
Semmi más javítás vagy változás nincs benne, csak egy hotfix.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8482) AtHoS válasza blattida (#8481) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz az infót :R akkor az nem érint, mert XP-s gépen fut

read-only mode on the forum

(#8483) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Régóta Comodo IS-t használok, de mostanában párszor újra kellett húznom a gépet (új vinyó, laptopcsere stb) és lehet, hogy váltanék.

Az 5.2-es verzió van fent most is, megpróbálkoztam a 2013-assal (6.3 talán?), de nagyon nem tetszett, nem tudtam megfelelően beállítani.

Érdemes az 5.2-nél maradni, vagy megéri váltani? Esetleg próbáljak ki más terméket? Állítólag az Avast IS elég jó, de (számomra elég meglepő módon) sokan ajánlották a Windows tűzfal + Microsoft Security Essentials verziót is.

Véleményetek szerint melyik lenne a legjobb választás?

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Péter

(#8484) netpeti98 válasza Peterhappy (#8483) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem próbáld ki a 6.3-as verziót. Az Avast IS fizetős, az MSE meg nem feltétlenül elég magában.

Üdv netpeti98

(#8485) Peterhappy válasza netpeti98 (#8484) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rendben, adtam neki még egy esélyt, egyelőre az őrületbe kerget, holnap több időm lesz, keresek hozzá valami normális konfig-leírást, sajnos most eléggé ad hoc jelleggel kellett nekiesnem win-telepítésnek...

Köszönöm, további szép estét!
Péter

(#8486) blattida válasza Peterhappy (#8485) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel kerget az őrületbe?
Normál használat mellett a gyári beállítások is megfelelőek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8487) Peterhappy válasza blattida (#8486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Win install után első dolgom volt a CIS-t feltenni és minden telepítésbe belekötött, Adobe Flash, VLC, videókártya driver, ez utóbbiból szanált is pár fájlt, így combos hibaüzenettel fogadott a gép az első restart után :)

De lekopogom, most elcsendesedett, frissítés után újraindításra vár (vagy csak fárad). Jó lesz ez, a felületét szokni kell, számomra nagyon fura az 5. után...

(#8488) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Jól kipanaszkodtam magam, azóta a CIS gyönyörűen muzsikál, köszönöm a tippet :)

Még egy kérdésem akadt: Malwarebytes Anti-Malware-t érdemes mellé telepíteni, vagy a CIS feleslegessé teszi?

Köszönettel,
Péter

(#8489) blattida válasza Peterhappy (#8488) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ingyenes változat fölmehet mellé, de igazándiból fölösleges, saját tapasztalatból is mondom (sok éve van mbam pro licencem).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8490) Peterhappy válasza blattida (#8489) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor nem erőltetem. Köszönöm szépen!
Péter

(#8491) handrash válasza handrash (#8479) üzenetére


handrash
őstag

8479.ben feltett kérdésemre nem jöttem még rá magamtól. :)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8492) Pittu1986 válasza handrash (#8491) üzenetére


Pittu1986
tag

Lehet sovány lesz a válasz esetleg Google. Ugye Antivírus gyártó válógatja milyen neve lesz egy kártevőnek. Az általad említett kártevő neve elég érdekes de pl: Trojware.Win32....... erre már jobban találsz találatott a Googleba.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#8493) handrash válasza Pittu1986 (#8492) üzenetére


handrash
őstag

Hát ez az, nem találtam a googliban semmit.
Itt is csak rágják a csontot.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#8494) esattila válasza handrash (#8479) üzenetére


esattila
csendes tag

Ebből még sehol, mert vagy téves riasztás, vagy csak gyanús fájl, vagy még nincs elnevezve a vírus.
Várni kell vele, addig is van valami valami onlájn víruskereső, ami legalább 20 motorral és/vagy adatbázissal átnézi a fájlt. Ott azért már ennél konkrétabb nevek szoktak lenni, ami alapján elindulhatsz.

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8495) esattila válasza handrash (#8479) üzenetére


esattila
csendes tag

"Hol tudnék utána nézni annak, hogy ez pontosan mit takar?"
Na, közben időm is lett, meg az onlájn víruskereső neve is beugrott.
Szóval, ha valami halandzsa vagy láthatóan random vírusnévvel találkozol egy fájloddal kapcsolatban, akkor menj el a virustotal.com-ra, és oda a fájlt feltöltve akár a régebbi elemzések eredményét megnézheted, de kérhetsz új elemzést is. ( Én egyszer belefutottam olyanba hogy csak az egyik szerint volt a fájl nem tiszta, akkor azt az egyet elkönyveltem téves riasztásnak, a fájlt meg tisztának. )

Csak akkor logolok be, ha közlendőm van. Emiatt a privát igen későn érhet utol...

(#8496) handrash válasza esattila (#8495) üzenetére


handrash
őstag

Köszi, kipróbálom.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.