Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) micafighter válasza blattida (#8798) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem volt fölösleges, bővült a béta tesztelők tábora :D

(#8802) micafighter válasza olivera88 (#8800) üzenetére


micafighter
nagyúr

Írta blattida forumtársunk itt nem olyan rég, hogy a fájl feltöltéssel már egy ideje bajok vannak, és azért nem lett még javítva, mert nagyobb probléma húzódik a hátterében.

Gondolom prioritástol függően közben dolgoznak rajta.

(#8803) blattida válasza micafighter (#8799) üzenetére


blattida
nagyúr

A kettes béta, abból is már a harmadik build.

Igen, így is lehet tágítani a buggyűjtés lehetőségét, a módszer mindenki számára elérhető és hasznosítható. :U

olivera88
Ez már csak ilyen, már csak azért is, mert nem központilag folyik a programok fejlesztése és hibajavítása.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8804) olivera88 válasza blattida (#8803) üzenetére


olivera88
veterán

Ezt hogy érted h nem központilag folyik? A CIS melyik mappában tárolja az ikonokat? Kerestem de nem találtam sehol.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8805) blattida válasza olivera88 (#8804) üzenetére


blattida
nagyúr

Sok kis területi központ van Romániában, Oroszországban, Angliában és az Államokban, azok ugyan együtt fejlesztik a teljes programot, viszont éppen ezért nincsenek egymással annyira szoros és közvetlen kapcsolatban.

Most így kapásból passz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8806) olivera88 válasza blattida (#8805) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Nem tetszik néhány ikon 7 es ben, le akarnám cserélni őket. :D

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8807) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!

Egy véletlen törlés miatt rendszer-visszaállítást kellett csinálnom kb. egy hónappal ezelőtti időpontra.
Minden rendben is lenne, kivéve a Comodo-t! Kéri telepítsem újra! Nem sikerül, mert az előzőt előbb el kell távolítani - mondja. Kitörlöm minden fellelhető helyről, regeditben is! Kivéve 5 vagy 6 nem eltávolítható bejegyzést. Telepíteném újra, de megáll: az előzőt előbb el kell távolítani. Eljátszom újra és újra a fentieket. Többszöri ellenőrzés után sem találok semmi ráutalót, de megint leáll a telepítés.
Régóta használom, megszoktam, most meg nem sikerül vissza rakni!
Win 7 Ultimate van fent.

Mi a megoldás? Segítséget kérek!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#8808) blattida válasza eax1650 (#8807) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Tessék.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8809) eax1650 válasza blattida (#8808) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm!
Így sikerült!

5-ös vagy a 6-ot tegyem fel?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#8810) micafighter válasza blattida (#8808) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy tipp: amikor csak egy linket akarsz rakni a hsz-be, akkor is érdemes beleszőni néhány kulcsszót, hogy ha rákeres valaki, jelen esetben mondjuk a takarításra, akkor könnyebben megtalálja a linket :) Tudom egyébként hogy amit most linkeltél eredeti hsz abban benne van a "takarító" kulcsszó :)

[ Szerkesztve ]

(#8811) blattida válasza micafighter (#8810) üzenetére


blattida
nagyúr

Látod, pontosan ezért nem írtam hozzá mást, meg azért is, hogy a kérdezők is tegyenek valamit az ügy érdekében. ;]

eax1650
Szerintem a hatost, esetleg a hetest.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8812) olivera88 válasza blattida (#8808) üzenetére


olivera88
veterán

A CIS éltávolítója jobb mint a Revo?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8813) blattida válasza olivera88 (#8812) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak akkor, ha a cis telepítésekor nem volt fent a revo, egyébként természetesen jobb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8814) olivera88 válasza blattida (#8813) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint ha Revoval lett telepítve?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8815) blattida válasza olivera88 (#8814) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8816) olivera88 válasza blattida (#8815) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Majd a CIS éltávolítóját használom akkor majd.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8817) blattida válasza olivera88 (#8816) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a telepítéskor fent van a revo a gépeden, akkor inkább azt használd, csak akkor használd a saját takarítójukat, ha telepítéskor a revo nincs a gépen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8818) olivera88 válasza blattida (#8817) üzenetére


olivera88
veterán

Nem volt fent akkor.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8819) zst


zst
tag

Üdv emberek!

Létezik, hogy a Comodo szerverei az utóbbi időben nincsenek a helyzet magaslatán? Csak mert a CIS telepítő letöltési is 2 óra, a nulláról történő vírus adatbázis frissítés meg le sem fut. Olyan átlag 35 KB/s sebességgel 100 MB után leáll...

Nálam lenne hiba, vagy ez most általános?

Köszi és Üdv!

(#8820) olivera88


olivera88
veterán

A Comodo forumon említett valaki valamilyen GUI updatert. Az mi akar lenni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8821) L7wy válasza zst (#8819) üzenetére


L7wy
őstag

Nálam rendben vannak a szerverei.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8822) zst válasza L7wy (#8821) üzenetére


zst
tag

Rendben. Köszönöm! Akkor itt lehet valami gáz!

(#8823) L7wy


L7wy
őstag

Van egy kis hiba a magyar nyelvi fájlban (gondolom legalábbis hogy az okozza mert angolnál jól jelenik meg), az okoz egy kis GUI változást (modern theme esetében figyeltem meg a többit nem néztem). Speciális beállításoknál a antivírus menü magassága nagyobb mint a többié.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8824) blattida válasza L7wy (#8823) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a magyar nyelvi fájl az oka, a cis 7 nyelvi fájljai ugyanis már nem tartalmaznak grafikus beállításokat, méreteket, elhelyezkedéseket, stb, ezt a comodo fórumán kell jelenteni, mint bugot.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8825) realmadrid92


realmadrid92
tag

win 8.1 használok comodo firewall és kingston v300 ssd-vel.
A problémám a következő: alig egy hetes az ssd, napokban vettem észre, hogy már majdnem 3tb írt adat van rajta:

megnéztem feladatkezelő, erőforrásfigyelőbe, és ezeket találtam:

Azt figyeltem meg, hogy kikapcsolom a comodo-t, akkor nem írja ilyen mennyiségben, csak ha éppen aktív.

Ez mitől lehet?

(#8826) blattida válasza realmadrid92 (#8825) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztos, hogy ez a tört program pontos adatokat közöl?
Csak azért kérdezem, mert az eddigiek alapján a napi olvasás is tetemesnek tűnik és a program által becsült ssd hátralévő ideje is túlzottnak hat...

Biztos, hogy nem fog ekkora adatírást eredményezni egy tűzfal, de még a gépeden aktívan tevékenykedő utorrentnek is keményen kell warezolnia ehhez.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8827) realmadrid92 válasza blattida (#8826) üzenetére


realmadrid92
tag

Minden program ugyanezt írja..
HDS:
Crystal:

(#8828) micafighter válasza realmadrid92 (#8825) üzenetére


micafighter
nagyúr

A 7-es verzió van fent comodoból? Virus scope be van kapcsolva?

(#8829) realmadrid92 válasza micafighter (#8828) üzenetére


realmadrid92
tag

nem cis-t használok, hanem csak tűzfalat, abból a 6.3-as verzió.
Sandbox kikapcsolva, és kiosk sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#8830) blattida válasza realmadrid92 (#8827) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, az írt adatmennyiség elfogadva.
Ám ez nem mondja meg, mitől ilyen sok, de azt kijelenthetjük, hogy nem a tűzfaltól.
Ha kikapcsolod a comodo falát, mennyivel lesz kevesebb az írt mennyiség?

micafighter
A VC csak lassít és írást is csak akkor generál, ha éppen megfigyel és a visszaállítás miatt mentenie kell, de az sem ekkora mennyiség és azt sem automatikusan teszi, hanem kérdez, illetve értesít.

Nála meg amúgy sincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8831) realmadrid92 válasza blattida (#8830) üzenetére


realmadrid92
tag

kikapcsoltam kíváncsiságból 1 órára a tűzfalt, ekkor az írt adatmennyiség egyáltalán nem változott!

(#8832) blattida válasza realmadrid92 (#8831) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden programod ugyanúgy ment, böngésztél, torrenteztél, skype-oltál, stb és a tűzfal nélkül nem volt adatírás a gépeden?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8833) realmadrid92 válasza blattida (#8832) üzenetére


realmadrid92
tag

így van, ugyanúgy ment minden más mellette mint addig amikor kikapcsoltam.
Talán 0,5-1gb-tal lett több 1 óra alatt.
Utána visszakapcsoltam és rohamosan megindul az írt adatmennyiség.
Mai napon pl 145gb lett az írt adatmennyiség.

Azért remélem bízhatok benne hogy ez megjelen a TV-ben

[ Szerkesztve ]

(#8834) micafighter válasza blattida (#8830) üzenetére


micafighter
nagyúr

A VC csak lassít és írást is csak akkor generál, ha éppen megfigyel és a visszaállítás miatt mentenie kell, de az sem ekkora mennyiség és azt sem automatikusan teszi, hanem kérdez, illetve értesít. -> azért kérdeztem erre, mert a Comodonál (ahogy a WRnél is) a naplózás okozza a legtöbb írási müveletet, de nyílván egyáltalán nem ekkora mértékben. Illetve a Comodonál a frissítés lehet még, ami a lemezre ír.

Nála meg amúgy sincs. -> igen, azért kérdeztem a verziót is :)

[ Szerkesztve ]

(#8835) micafighter válasza realmadrid92 (#8833) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ki kéne próbálni, hogy ha kihúzod a netet a gépből, akkor vajon változik-e az írás? Az jutott eszembe, hogy volt többeknek is gondja a frissítéssel, illetve a Comodo szerverei is betegeskedtek nem olyan rég. Lehet, hogy beakadt a frissítés, és az kergült meg..

[ Szerkesztve ]

(#8836) blattida válasza micafighter (#8835) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt valóban lehet ellenőrizni, viszont a hálózati adatforgalmat nagyon szépen lehet látni a comodo felületén keresztül is, illetve a tálcaikonján is látszik, ha állandó adatforgalom van a hálózaton.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8837) micafighter válasza blattida (#8836) üzenetére


micafighter
nagyúr

Valóban :) De egy próbát megér szerintem mindenképpen, egyszerü tesztelni, és ha valóban ez a gond, akkor net nélkül az írás visszaesik jelentősen.

[ Szerkesztve ]

(#8838) realmadrid92 válasza blattida (#8836) üzenetére


realmadrid92
tag

Ellenőriztem.
Ma net nélkül kapcsoltam be a gépet, ment úgy fél órát, és nem történt adatírás! 4gb volt bekapcs után, és maradt is 4gb.
Viszont ahogy rákötöttem netet, 10 perc alatt a 4gb-ból 8gb lett, és így megy fel folyamatosan.
De néztem comodo tálcaikont is, ott nemlátszik hogy lenne aktív fel/letöltés.

Egy friss kép:

itt látszik, hogy elég gyakran felugrik az írási sebesség 25-30MB/s-re is. (jobb oldalt feladatkezelő)

(#8839) blattida válasza realmadrid92 (#8838) üzenetére


blattida
nagyúr

Rendben.
Próbáld ki azt, hogy a comodo naplózását kikapcsolod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8840) realmadrid92 válasza blattida (#8839) üzenetére


realmadrid92
tag

Az ki volt kapcsolva eddig is. (de áttettem napló mappát d-re)

(#8841) micafighter válasza realmadrid92 (#8840) üzenetére


micafighter
nagyúr

Maga a foglalt lemezterület változik, vagy az konstans? Egy TreeSize Pro próba verzióval ki lehetne deríteni, hogy hol mi történik a gépen.

(#8842) realmadrid92 válasza micafighter (#8841) üzenetére


realmadrid92
tag

nem, a foglalt lemezterület nem változik.
Ebben a TreeSize Pro-ba mit nézzek pontosan?

(#8843) micafighter válasza realmadrid92 (#8842) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendszergazda módban kéne futtatni, (jobb kattintás, futtatás rendszergazdaként), és a kérdéses merevlemez (ssd) partícióit feltérképezni vele. Kiírja majd, hogy mi mekkora, a mappákat is, könyvtár szerkezetben. Ezt az eredményt exportálni kéne. Ezeket az exportált eredményeket a pro-ban össze lehet hasonlítani, így pontosan látod, hogy melyik mappa mennyit változott. Tehát ha van egy kimutatásod, a következő lépés, hogy hagyod a gépet egy kicsit futni a comodoval, hogy had dolgozzon, had írjon az ssdre. Mondjuk egy óra múlva pedig csinálsz mégegy kimutatást a fentebb leírtak szerint, és ezt összehasonlítod a programban az első kimutatással. A program megmutatja, hogy pontosan mi változott a kettő között.

Fontos, hogy rendszergazdaként futtasd a programot, mert így lesz jogosultsága minden mappát feltérképezni.

Ez most lehet bonyolultnak hangzott, de nagyon egyszerű a gyakorlatban. Ha szerencsénk van, ez megmutatja, hova ír a comodo. Ha nincs, akkor jön a B terv :)

[ Szerkesztve ]

(#8844) realmadrid92 válasza micafighter (#8843) üzenetére


realmadrid92
tag

megcsináltam ezt is, nem mutat semmit, hisz a hely nem fogy rajta.
mint írtam feljebb is, erőforrásfigyelőbe látszik is a képen, azt a két fájlt írja folyton szerintem, system log1 ill log2.
De persze lehet tévedek, hisz oda csak 5-10MB/sec ír, míg feladatkezelőbe 25-30MB/sec is látszik.

(#8845) realmadrid92 válasza realmadrid92 (#8844) üzenetére


realmadrid92
tag

közben nézegettem a beállításokat com tűzfalon belül, és arra lettem figyelmes, hogyha kikapcsolom a HIPS funkciót akkor megáll az írás, tehát ez okozhat valami galibát, de nem tudom miért, mitől lehet ez.

Egyébként a HIPS-et biztonságos módban használom.

(#8846) thomasa válasza realmadrid92 (#8825) üzenetére


thomasa
senior tag

Most akartam feltenni céges gépre, (mert ugye arra ingyenes) de jól rám ijesztettél ezzel a HDD terheléssel.

(#8847) blattida válasza thomasa (#8846) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért nem ennyire vészes a helyzet, igen ritkán fordul elő ilyen probléma, nyugodtan fölrakhatod.

realmadrid92
Koránt sem biztos, hogy a comodo csinálja, inkább az a valószínű, hogy valamely futó folyamaton keresztül ezt okozza a működése.
Jelenteni kellene, mint bugot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8848) realmadrid92 válasza blattida (#8847) üzenetére


realmadrid92
tag

én sem a comodo-t "gyanúsítottam" elsősorban,hogy maga a program okozza, hanem valamely beállításra HIPS-en belül.
Hol tudnám ezt jelenteni?

Más: Az másnál is előfordul, hogyha felugrik egy ablak comodo, hogy pl egy adott alkalmazás internethez szeretne csatlakozni, és ott pl rá akarok kattintani h engedélyezem, de nemtok semmire sem kattintani egy darabig, mintha befagyna egy pár sec-re??

(#8849) micafighter válasza realmadrid92 (#8845) üzenetére


micafighter
nagyúr

Érdekes a probléma. Az legalább jó, hogy sikerült leszűkíteni a dolgot. Szerintem is jelenteni kéne a bug-ot: http://forums.comodo.com/bug-reports-cis-b132.0/ Így első keresésre nem találtam hasonló jelentett bugot: http://forums.comodo.com/format-verified-issue-reports-cis-b237.0/

(#8850) banhammer


banhammer
veterán

Hogy lehet végleg kikapcsolni a hetes verzióban a Sandbox-ot?
Akármit csinálok ha rákattintok a jobb egérgombbal egy ikonra az asztalon megjelenik a Futtatás Comodo sandboxban felirat.
Zavar és nem akarom használni a Sandboxot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.