Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) blattida válasza zolee0307 (#7650) üzenetére


blattida
nagyúr

Alapértelmezés szerint, telepítéskor arra állítja át, utólag már csak a dns kiszolgáló beállításainál láthatod a comodo dns szervereinek címeit, illetve ott állíthatod vissza az eredeti automatikusra, ha akarod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7652) L7wy


L7wy
őstag

Ez volt az amiről régebben írtam, elég érdekes. Meg az is érdekes, hogy a videón nem az látszik teljesen ami valóban történt, nem tudom, miért nem úgy vette fel ahogy valóban van (camtasia studio). Tehát amikor az első klikk után vannak a sorozatos klikkelések, akkor azt nem én csináltam, és az nem is látszódott valójában. Hozzáteszem be volt kapcsolva a valós sandbox (registryvel). Ennek kikapcsolása és egy restart után ismét jó volt, de nem tudom melyik javíthatta meg.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7653) blattida válasza L7wy (#7652) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor hozzáadtad a szükséges kulcsot.
Ki volt ott veled, ki kattintgatott? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7654) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Comodo firewall ír valamennyit az ssd re?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7655) blattida válasza Pityu. (#7654) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem attól függ, milyen típusú háttértárról van szó.
Ha kikapcsolod a naplózást, akkor nem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7656) Pityu. válasza blattida (#7655) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak azért kérdeztem mert most naponta több írás megy rá mint amikor windows 7 tűzfala volt de a naplózásnál pedig át helyeztem a chacet hdd re mert azt írják naplózást nem érdemes kikapcsolni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7657) zolee0307 válasza blattida (#7651) üzenetére


zolee0307
őstag

Ezt pontosan hol találom? A cisben, vagy az internetbeállításoknál? Bocs, hogy ilyet kérdezek, de net, hálózat terén nem vok vmi top.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#7658) blattida válasza zolee0307 (#7657) üzenetére


blattida
nagyúr

A win hálózati beállításainál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7659) L7wy válasza blattida (#7653) üzenetére


L7wy
őstag

Csak CIS és én, 2 szem közt :)) Na majd ha jelentkezik a bug újra így reg módosítás nélkül, akkor megy a bug report.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7660) Pityu. válasza blattida (#7655) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Gyanúm szerint a comodo a ludas az ssd re ma már 2,4 gb t írt mig nem volt ilyen tűzfalam addig napi pár száz mega volt az írás

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7661) blattida válasza Pityu. (#7660) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztosan ennyit írt valami és az a valami szerinted a comodo? Mi alapján és miért írod?
Ha igen, az bug, nem fícsör!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7662) Pityu. válasza blattida (#7661) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát még ezen kívül egy avast free antivírusom van de anno újra telepítés előtt win 7 tűzfal volt és avast free és nem tapasztaltam ekkora írást

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7663) blattida válasza Pityu. (#7662) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt kérdeztem, hogy honnan tudod, mivel állapítottad meg, hogy valós bő 2GB adatírás történt az ssd-re a comodo miatt?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7664) Pityu. válasza blattida (#7663) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most utána vízsgálódtam talán lehet valamit nem kapcsoltam ki ssd win7 telapítéskor majd meg látjuk az eredményt,ha az a dolog a hibás akkor nem a comodo

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7665) kispx válasza Pityu. (#7664) üzenetére


kispx
addikt

processz explorer-rel megnézheted, hogy a comodo mennyit írt az ssd-re

(#7666) zolee0307 válasza blattida (#7649) üzenetére


zolee0307
őstag

Az oldallal volt gond, ma már rendesen működött.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#7667) Pityu. válasza kispx (#7665) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És abba hol vagy hogy tudom megnézni és hol lehet letölteni a progit?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7668) kispx válasza Pityu. (#7667) üzenetére


kispx
addikt

[link]

Jobb gomb az oszlopok fejlécére -> set colums / vagy columns properties (Linux alól vagyok most, de csak egy menüpont lesz ott :) )

És valamelyik fül (Disk I/O ?) mögött lesz olyan, hogy
Read Bytes
Write Bytes
Other Bytes

Ezt a hármat pipáld ki.

Szerk.: És rendszergazdai jogokkal indítsd.

[ Szerkesztve ]

(#7669) Pityu. válasza kispx (#7668) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi

Jól látom hogy pl a firefox sokat írt?De ez mutatja a hdd-t is mert a firefox profilja át van rakva hdd re,viszont az avast mintha kegyetlenül írkálna.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7670) blattida válasza Pityu. (#7669) üzenetére


blattida
nagyúr

Te tulajdonképpen fölraktad a cis-t, de kikapcsoltad az av részt?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7671) kispx válasza Pityu. (#7669) üzenetére


kispx
addikt

Az FF tényleg sokat írt. De ahogy látom a Flash Player is.
Szerintem a beépülőket a click_to_play-vel blokkold.

Az Avast szerintem normális, mert ellenőrzéshez be kell olvasni a vizsgálandó fájlokat.

A Comodo és az Avast mellett miért fut a SuperAntiSpyware?

(#7672) Pityu. válasza blattida (#7670) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem én a free comodo firewalt raktam fel tehát csak a tűzfalat

Hol láttad a super anti spywarét most nézem hogy a malwarebytes anti maleware is fut pedig azt nem használom csak néha ellenőrzöm a rendszer vele mint a super anti spywarével ezeket azért használom mert volt hogy ezek találtak meg kártevőt.Valahogy be lehet őket állítani hogy csak akkor jelenjenek meg ha elindítom őket mert amúgy nem futnak aktívan vagyis eddig nem láttam

Ja amúgy mondom firefox,thunderbírd,temp ezek mind át vannak helyezve hdd re tehát a firefox nagy írása a hdd re kell hogy menjen nem?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7673) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok.. Van egy kis laptopom ami 1.50 GHz és 512 MB Ram-al rendelkezik.Meg szeretném kérdezni,hogy erre felmehet-e a CIS,vagy megterhelné elégé ezt a gépet? Mert,akkor nem próbálkoznék vele :) Köszi

(#7674) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok , ez a Comodo DNS szerver beállítást egy egyszerű felhasználónak be kell állítani , vagy lehet a Comodo DNS szervere nélkül is használni a CIS-t? Vagy ez tulajdonképen mit csinál?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#7675) Pittu1986 válasza MikaVejneGI (#7674) üzenetére


Pittu1986
tag

Szia. A Secure DNS lényege a káros weboldalak szűrése. Természetesen használhatod a CIS-t a Secure DNS nélkül is.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#7676) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha mindenféle fura (bulgár, tajvani, kanadai) ip-címekre akarnak kimenni rendszerfolyamatok (svchost), akkor fertőzésre gyanakodjak?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7677) Sturlung válasza Krisz86 (#7673) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Szia, Krisz86! A konkurencia erőforrásigényéhez képest az 5-ös sorozatú Comodo egész gyorsnak tűnik. DE a 6-os már jelentősen lassúbb.

(#7678) Fandango válasza Sturlung (#7677) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem semmivel nem lassubb a 6-os CIS, es eroforrast sem hasznal tobbet.

(#7679) Sturlung válasza Fandango (#7678) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Sajnos, nékem más a tapasztalatom. Több(féle) gépre is telepítettem a 6-osat, és mindegyik esetben egy böhöm súlyos, lassan reagáló felülettel "megáldott" programnak bizonyult a fürge 5-öshöz képest.

(#7680) Fandango válasza Sturlung (#7679) üzenetére


Fandango
veterán

Teny es valo, hogy a sajat gepembol indultam ki, az pedig eleg eros vas (regota comodo user vagyok egyebkent, sose volt panaszom arra, hogy a gepet fogta volna).

(#7681) Barton88


Barton88
csendes tag

Sziasztok!

Az 5.12-es CIS hez kepest a 6-os milyen fontosabb ujitasokat tartalmaz? Leszamitva a kezelo feluletet, mert az valahogy nem jott be nekem.

(#7682) kispx válasza Fandango (#7680) üzenetére


kispx
addikt

Nekem se, pedig nem egy gépre raktam fel.

(#7683) knor82


knor82
csendes tag

Hmm... Újabb jó pont a Comodonak, nem nagyon szoktak a víruskeresők a .7z fájlokban kutatni, ő megtette.
És ami még jobb, el is feledkeztem, hogy ütemezve volt a víruskeresés, és nem is vettem észre belőle semmit pedig végig dolgoztam a gépen, csak mikor feldobta az ablakot.

(#7684) Sturlung


Sturlung
csendes tag

A Comod 6 használata esetében, ha bekapcsolom a HIPS-et, valami döbbenetes késéssel töltődik be a Deep Freeze (Faraonics) kezelőfelülete, vagyis a megnyítását lehetővé tevő ikonocska.Hosszú percekre kell várni. A HIPS kikapcsolása esetén nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#7685) t72killer válasza Sturlung (#7684) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Add hozzá a megbízhatókhoz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7686) blattida válasza Sturlung (#7684) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem is meglepő, ismerve a deep freeze tevékenységét.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7687) blattida válasza knor82 (#7683) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ez jópofa dolog, csak nincs különösebb jelentősége, mivel a csomagolt fájlok teljesen ártalmatlanok.
Persze, hogy nem vetted észre, hiszen alacsony prioritás mellett futott le, ez az eltelt időből is látszik, több, mint 15 óra... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7688) Barton88 válasza BigManus (#7640) üzenetére


Barton88
csendes tag

Sziasztok!

A biztonsagi szoftverek beallitasarol szolo oldal milyen cimen elerheto?

[ Szerkesztve ]

(#7689) BigManus válasza Barton88 (#7688) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Még készül az oldal... Szedjük össze az anyagokat.
Sajnos csúszunk is pár napot, mert a cégnél is behavaztam a szerverekkel.
Amint elindul, rögtön közzé tesszük.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7690) dbius válasza Sturlung (#7679) üzenetére


dbius
veterán

Igaz én csak elvétve használom a Comodo-t (CIS, vagy többségében CFW), de ugyanezt tapasztaltam. Az 5-ös verzió sokkal gyorsabban reagál, mint a 6-os. Személy szerint úgy vettem észre, hogy a GUI lassult be a designváltással, nem pedig maga a szoftver, de ez a lényegen nem változtat. Hozzáteszem, hogy több éves gépek esetén tapasztaltam ezt, de azért nem netbook kategórián.

(#7691) Sturlung válasza dbius (#7690) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Pontosan. Ha a CIS 6 memóriahasználatát figyelem, akkor az nem mondható nagyobbnak vagy lényegesen nagyobbnak, mint az 5-ösé, DE a kezelőfelület, a GUI sokkal-sokkal lomhább, késlekedve engedelmeskedik. Négy magos CPU-val és 8 GB RAM-mal felszerelt gépen is érezhető a nyilvánvaló különbség. Nagyon nem tetszik, hogy ennyire bénán lelassult az új GUI. A CIS 6 indulása is egyértelműen lassúbb. Az 5-ös egy-kettőre elindult, ez meg...

(#7692) Fandango válasza Sturlung (#7691) üzenetére


Fandango
veterán

Nem ertem, en semmi ilyet nem tapasztaltam (se lassabb indulas, se lassu GUI).

(#7693) Pityu.


Pityu.
nagyúr

comodo firewall ban meg lehet csinálni hogy ugye az elején mikor jó pár alkalmazás engedélyt kér amik már engedélyezve vannak nullázzam a listát és újból csináljam az egészet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#7694) L7wy


L7wy
őstag

(#7695) Barton88


Barton88
csendes tag

Tapasztalta valaki a CIS 6-nal, hogy annak ellenere, hogy az automatikus adatbazis frissites be van kapcsolva nem frissit magatol, csak kijelzi, hogy kellene frissiteni?

(#7696) Vigneau válasza Barton88 (#7695) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, mikor 2-3 napig nem kapcsolom be a gépet.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7697) Sdi válasza Vigneau (#7696) üzenetére


Sdi
addikt

Pont te főni :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#7698) Vigneau válasza Sdi (#7697) üzenetére


Vigneau
félisten

Ne feledd, két gépem van... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7699) L7wy


L7wy
őstag

Tényleg nem rosszból, de ph addict és félisten, és itt offoltok hülyeségeket.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7700) Fontos?


Fontos?
tag

Sziasztok:)

1 gyors kérdés...
A CIS kérdezett egy rakás TCP/IP -re 445-ös porton keresztül,systemre és bejövőre.

-egyenlőre engedélyeztem.
Ez most jó,vagy nem jó? ...nem tudom eldönteni,mert kb 20 IP-re mind 445-ös portra és mind csak bejövő...

win8 -at használok.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.