Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) olivera88 válasza blattida (#8700) üzenetére


olivera88
veterán

:W Valkyrie már elérhető ebben a verzióban? A Virusscope az mit takar bővebben?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8702) L7wy válasza olivera88 (#8699) üzenetére


L7wy
őstag

Ízlés kérdése, nekem képekről ítélve nagyon tetszik az új kinézete, azt viszont nem értem hogy akkor most olyan a kinézet mint nálad, vagy ilyen?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8703) HZoli87 válasza L7wy (#8702) üzenetére


HZoli87
veterán

Több téma közül lehet választani. A vonalzóval rajzolt az a modern, a másik a klasszikus.

YouTube

[ Szerkesztve ]

(#8704) olivera88 válasza HZoli87 (#8703) üzenetére


olivera88
veterán

Nem is figyeltem még h van több téma, ez nagy nagyszerű. Ez hiányzott nekem, a classic :DD [link] Így már okés.
A webvédelemnek nincs beépülője a böngészőben?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8705) HZoli87 válasza olivera88 (#8704) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem nincs.

(#8706) blattida válasza olivera88 (#8704) üzenetére


blattida
nagyúr

A PrivDog az egyetlen plugin.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8707) gebro


gebro
aktív tag

Üdv

Valaki kipróbálta már a Comodo mobile security-t? Vélemény?

A párom androidos tabletjére kellene valamit feltennem, és mivel az asztali gépeinken comodo van így arra gondoltam, hogy tabra is jó lehet.

(#8708) L7wy válasza gebro (#8707) üzenetére


L7wy
őstag

Jó kis program az is, jól véd, jó funkciók vanak benne, rootolt eszközön van + néhány védelem is.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8709) gebro válasza L7wy (#8708) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi szépen a választ. Akkor szerintem felteszem próba céljából és ha jó lesz,úgy rajta is marad.

(#8710) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Egy kis orosz teszt : [link]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#8711) olivera88


olivera88
veterán

Bekattant a CIS6, azt írja hogy az adatbázis 2 hónapja lett utoljára frissítve. :U Mi történhetett vele? Tegnap folyamatosan dobálta fel a Windows az ablakot h program nem működik megfelelően, pedig semmi bajt nem láttam tegnap. Erre ma mikor bekapcsoltam a gépet azt irja két hónapja frissült az adatbázis.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8712) olivera88 válasza olivera88 (#8711) üzenetére


olivera88
veterán

Újraindítottam a CIS-t és helyrejött gyorsan.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8713) Fandango


Fandango
veterán

Lehet tudni kb. mikor jon a kovetkezo beta verzio?

[ Szerkesztve ]

(#8714) blattida válasza Fandango (#8713) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából egy hét múlva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8715) blattida


blattida
nagyúr

Aki tesztelni szeretné a Viruscope jelenlegi képességeit, annak álljon itt egy leírás a tesztelés menetéről:

Context
Current viruscope recognisers are:
- Move (not copy) self to autorun path
- Move (not copy) self to other folder and copy link (shortcut) to self to autorun path
- Move (not copy) self to other folder and set registry value in autorun key to self

Recognition operates only for unknown .exe files, not trusted or batch files

Solution
So you can get a Viruscope alert, and thus test recognition and reversal by finding a program in which you can manually or programmatically carry out file moves, and arranging for it to be rated as unknown. If it is also capable of editing a registry, or running a program that can like regedit.exe, that's ideal!

One example might be a Windows explorer file manager substitute, though I would not recommend you use a full replacement Windows shell. But how do you arrange for it to be unknown? You could:
find a relatively obscure one that happens to be unknown
find a beta version of a better known one which is unknown
remove the programs vendor and/or trusted file entry from CIS and disable all cloud interactions or disconnect your network connection
if the file's license agreement allows this, over-write some irrelevant bytes in it's executable file with a random string of equal length

Please be careful when carrying out these experiments as user files created by detected unknown programs, or the programs they run, may be automatically deleted by reversals. So for example, based on my analysis of how VS is currently working, if you use your explorer or shell substitute to start an office program, create some files you want to keep, forget and then trigger a detection and don't respond to the alert, the files will be deleted by the reverser. This is a bigger potential issue with a full Windows shell replacement, which is why I do not recommend using a substitute windows shell for this type of testing.Taking a full data backup before triggering detections is a wise precaution.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8716) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Kipróbáltam a Comodo leak tesztjét és 190-et kapott 340ből egy olyan gépen, ahol a tűzfal automatikusan engedélyezi a kéréseket, hogy ne legyen felhasználói interakcióra szükség, HIPS nem volt bekapcsolva és az auto sandbox sem. Önmagában így nem sokat védett szivárgás ellen, mivel kikapcsolt Comodo mellett is adott kb ennyit. Majd bekapcsoltam a sandboxot részben limitál szinttel és rögtön 290 lett. Azért nem limitálra, mert így talán tutira nem fog bekavarni egy-egy játéknál, amit ismeretlennek vél. Eddig nem foglalkoztam az sandbox előnyeivel, de most kíváncsivá tett :)

[ Szerkesztve ]

(#8717) blattida válasza zserrbo (#8716) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a futtathatóság miatt aggódsz, akkor állítsd az auto sandboxot teljesen virtualizáltra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8718) schumi


schumi
aktív tag

hali

valaki el tudná nekem mondani a sandbox lényegét ? hogy működik mit csinál, hogy kell beállítani, érdemes minden progit ott futtatni (mi az előnye hártánya ? )

előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#8719) Fandango válasza schumi (#8718) üzenetére


Fandango
veterán

Ha megy az angol akkor a Comodo help mindent elmagyaraz. LINK

(#8720) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban hogyan kell androidos telefonról törölni a comodo mobil security programot? Mert az alkalmazásoknál nem aktívak a gombok és a play áruházból is azt írja először deaktiváljam a programot, én ki kapcsoltam mindent benne de még sem lehet.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8721) sgergi válasza ludla (#8720) üzenetére


sgergi
veterán

Ha jól emlékszem: Beállítások/ Biztonság/ Eszköz-rendszergazdák-nál ki kell venni a pipát, csak utána lehet az ilyesmi programokat törölni.

(#8722) ludla válasza sgergi (#8721) üzenetére


ludla
őstag

Igen jól emlékszel :R közben már én is rá leltem az Airdroid segítségével mert onnan törléskor már ez a lehetőséget is felajánlotta a telefon :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8723) csákány.


csákány.
aktív tag

Nem tudom, hogy valaki használ-e a Samsung Link-et, multimédiás tartalmak TV-n vagy egyéb eszközökön való megosztására. Ha igen, akkor szeretném megtudni, hogy milyen beállításokat kéne eszközölnöm a CIS tűzfalában, hogy el tudja indítani a megosztást a TV-men. Ha kikapcsolom a CIS falát, akkor tökéletesen működik a rendszer. Három folyamat kért engedélyt induláskor:
-Samsung Link Tray Agent.exe
-AllShareFrameworkDMS.exe
-Samsung Link.exe
mindháromra a "Minden bejövő és kimenő kérés engedélyezése" szabályt állítottam be, de mégsem müködik.
Előre is köszönöm!

(#8724) blattida válasza csákány. (#8723) üzenetére


blattida
nagyúr

A hálózaton engedélyezve van a megosztás?
A comodo tűzfalában az otthon opciót választottad az új hálózat érzékelésekor? Ha nem, akkor nem működik a megosztás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8725) csákány.


csákány.
aktív tag

A hálózat így van beállítva:

A TV-m a 101-es végű IP-re csatlakozik és amint látod, nem nyilvános a hálózat. A megosztást viszont nem tudom, hogy hol kell engedélyezni.

(#8726) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ki akartam próbálni ezt a Comodo tűzfalat, de nem indul el. Kiír egy hibát, elindítom a felkínált diagnosztikát, de az nem talál semmit.
Van valami "megszokott" hiba ami ezt okozhatja?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#8727) blattida válasza csákány. (#8725) üzenetére


blattida
nagyúr

A samsung alkalmazás valamelyik összetevőjét nem futtatja véletlenül auto sandboxban a cis?
Ellenőrizd a naplóbejegyzéseket.
Törölj ki minden rájuk vonatkozó szabályt a tűzfal és a defense+ szabályokból és próbáld újra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8728) csákány. válasza blattida (#8727) üzenetére


csákány.
aktív tag

Egyszer már kitöröltem az összes rá vonatkozó szabályt a defense+-ból és a tűzfalból, és újrakezdtem de akkor sem volt jó, utána kértem itt segítséget. Autosandboxban nem fut semmi, és az amúgy sem lehet valószínűleg, mert elég csak a tűzfal modult kikapcsolnom, ahhoz hogy működjön! Viszont anno, amikor új hálózatot ismert fel a CIS én biztosan nyilvánosat állítottam be, és csak utána rendezgettem úgy, ahogy a fenti képen látszik, szóval talán itt kéne akkor keresgélnem :U :K

(#8729) olivera88


olivera88
veterán

Megint előjött a hiba h nem friss az adatbázis, azt irja két hónapos.Tegnap is előjött. Mi a franctól van ez?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8730) grabber


grabber
addikt

Hello!

Már lassan 1 éve használok Comodot,de mióta újraraktam a gépet win8-ra elég lassú lett.Megnéztem a feladatkezelőt és a Comodo 43%-ban is használja a procit.Ezt elég magasnak tartom.Szerintem jelentősen visszafogja a rendszert.

Ötlet,mert ha nincs inkább letörlöm.

(#8731) int


int
tag

Érdemes most feltenni a 6-os verziót a virtualizálás miatt vagy inkább várjam meg a 7-est? Nálam még a 5-ös van :)

törölt acc

(#8732) csákány. válasza blattida (#8727) üzenetére


csákány.
aktív tag

Na, végül is megoldódott a problémám. A megoldás az volt, hogy kitöröltem minden hálózatot, minden ide vonatkozó defense+ és tűzfal szabályt. A tűzfalat átkapcsoltam egyéni szabálykészletről biztonságos módba, majd újraindítás után otthoni kapcsolatként definiáltam a hálózatot. És a samsung link indításakor automatikusan létrjöttek a megfelelő szabályok. Ahogy néztem a legfőbb különbség az volt, hogy a hálózatokat mindenképp otthoniként kell beállítani, és a globális hálózati szabályoknál még létrjöttek plusz szabályok.
Köszönöm még egyszer :R

(#8733) blattida


blattida
nagyúr

A virtuális dragonban lesz privát böngészési lehetőség, a tor hálózaton keresztül.
Meglátjuk, hogy milyen lesz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8734) olivera88 válasza blattida (#8733) üzenetére


olivera88
veterán

Na ez király :C , akkor nem kell a Firefoxot használni. :DD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8735) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, CIS csinálhat ilyet?

Mert SEMMI, az ég egy adta világon semmilyen eszközzel nem tdok kimenni a netre, de a CIS-en belül valami CIS Killswitch-t le tudtam tölteni....

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#8736) flash-


flash-
veterán

Játék módban a comodo mindent átenged? tehát gyakorlatilag ha játék módban van akkor ki van kapcsolva?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8737) blattida válasza flash- (#8736) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, játék módban mindössze nem kérdez, hanem automatikusan dönt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8738) Fandango


Fandango
veterán

Uj beta verziorol meg mindig semmi hir?

(#8739) blattida válasza Fandango (#8738) üzenetére


blattida
nagyúr

Megérkezett.

7.0.312140.4101 RC

Újdonság:
Protected Data Folder
New data security feature which makes important files completely invisible to programs running in the sandbox. Files placed inside a ‘Protected Data Folder’ cannot be read, accessed or modified by any sandboxed application.

Fejlesztések:
Viruscope alert says file is suspicious, but killswitch and active process list say rating is unknown
Network Zones IP copy&paste issue
Mis-function of URLfilter import category
URLfilter site blocked message displayed in browser is a bit unfriendly and contains two spelling mistakes
Upload suspicious files (files, which behavior was detected as suspicious by Viruscope)to Comodo to add an AV signature
During installation of CIS, give user a choice whether to participate/ not participate in sending data usage to improve CIS usability

Javítások:
Changing Action from Ask To Allow/Block Fails for Creating Custom HIPS Ruleset
Browser does not show " The page is blocked by COMODO Internet Security" after blocking a website using Urlfilter
Two kinds of manual update got two different result for the same "recognizer updates" item
URlfilter stops looking for more rules when first rule is TRUE
View Logs button on updater invokes a log window with a white bar on the bottom
Switching to Proactive Security always re-enables Send anonymous Program Usage CheckBox
Disabling "check for program updates every" does not disable "automatically download program updates"
Words cut off in Rating Scan for German CIS Version
Proactive security doesnt have URLfilter rules but internet security config does
In URLfilter, if you choose to edit a pattern, then OK the dialog it without editing the pattern, you get a sequence of error dialogs which you can only escape from by choosing cancel
In a URLfilter rule restrictions, a restriction for a more specific user specification over-rides a higher priority rule for a more general user specification
Viruscope detects attempts by portable executable to move self to autorun path, but not to copy self to autorun path, even when copy is not carried out by cut and paste
Viruscope detections do not seem to be consistently logged
Logs of Viruscope events do not contain alerts link
When you rename a Urlfilter category, the new name is applied to past as well as future log event records, this is not normal behavior for logs
If Urlfilter log window is open, and I change the category name with the window still open, the changed category name does not appear in *new* entries in the URLfilter log
The font styles of updated time(Song Ti in Chinese) and the others(Yahei in Chinese) are different on main UI
Unknown network connections displayed in CIS Firewall panel
With non-default taskbar, enough space on the taskbar, Virtual Desktop is displayed the background image

Letöltés: CIS, CAV, CFW

RC, tehát kiadásra jelölt, nem értem, minek, miért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8740) Fandango válasza blattida (#8739) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi! :R
Hetvegen elszorakozok vele ugy hiszem.

(#8741) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
sok éve Comodot használok, a komplett csomagját, az Internet Securityt. Tökéletesen tette a dolgát eddig, mostanában viszont állandóan azt látom, hogy akad a gépem, folyamatosan dolgozik a vinyó és feladatkezelő szerint a Comodo szuttyog, teljes vizsgálatot végez. Akárhogy túrtam a beállításokat, nem igazán láttam hol tudom kontrollálni ezt a dolgot, pl hol lehet beállítani, hogy ha már minden nap vizsgálni akar legyen elég a gyors neki és heti egy teljesen beérem vagy ilyesmi... előre is köszi!

(#8742) L7wy válasza blattida (#8739) üzenetére


L7wy
őstag

Kipróbáltam én is, nem sokat teszteltem, főleg a GUI-t néztem meg jobban (ebből is a modern témát). Én ezt mondanám az első olyannak aminek megfelelő a GUIja. Vannak még kisebb hibái a kinézetnek, de azok már nem veszélyesek (sok helyen kis ikonok nincsenek középre helyezve, szövegek magasabban alacsonyabban vannak, mint az optimális lenne).

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#8743) olivera88 válasza blattida (#8739) üzenetére


olivera88
veterán

Ez a protected data folder az mire jó?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8744) blattida válasza olivera88 (#8743) üzenetére


blattida
nagyúr

Idézet a hetes súgójából:

CIS enables you to specify folders containing your valuable and sensitive personal data or application data and to be protected from access by other programs, especially malicious programs such as virus, Trojans and spyware. The valuable folders contained in the folders added to the 'Protected Data Folders' list will be denied anyone and any program the ability to modify the file - avoiding the possibility of accidental or deliberate sabotage. If a folder is 'Protected', the files in it can still be accessed and read by users, but not altered.

Orgi
Az av rész ütemezett vizsgálatainál szerkesztheted vagy törölheted az ütemezett feladatokat.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8745) olivera88 válasza blattida (#8744) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. Na majd felteszem Virtualboxos rendszeremre. Betát töröljem? Vagy arról frissíthetek RC re?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8746) blattida válasza olivera88 (#8745) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem inkább uninstalláld, majd rakd föl utána RC-t.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8747) olivera88 válasza blattida (#8746) üzenetére


olivera88
veterán

Nem is lehet betárol RC re frissíteni.Néztem mielőtt válaszoltál.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#8748) Fandango


Fandango
veterán

Felpattintottam az uj betat, eddig hiba, problema nem merult fel, remeljuk igy is marad.

(#8749) vv5204


vv5204
senior tag

Jobb lett az RC, frissítésnél már nem irkálja ki a frissítési hibát és végre
a fájl küldés is működik!
Mondjuk az nem tudom mekkora fájl méret korlátozás.

(#8750) daimonion


daimonion
senior tag

Valaki tudna infót hogy a comodo forum oldala miért nem elérhető napok óta ?
Ennyi jön csak be ..Mondjuk a Honlapjuk is furcsán le van lassulva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.