Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) blattida válasza PumpkinSeed (#7500) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak egy kicsit kellene visszaolvasni...[link]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7502) blattida válasza PumpkinSeed (#7500) üzenetére


blattida
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7503) PumpkinSeed válasza blattida (#7501) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm szépen, elnézést ezért, de nem tudtam róla és amiről nem tud az ember azt nem keresheti:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#7504) solgew


solgew
csendes tag

Erre esetleg van tippetek?

(#7505) blattida válasza solgew (#7504) üzenetére


blattida
nagyúr

Java frissítésénél csinálja ezt a dragonban?
CD tanúsítvány kezelőjében turkáltál már?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7506) ƵøŁĭ válasza PumpkinSeed (#7500) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

[link]

Egy hete néztem meg , régi verziót telepít.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7507) solgew válasza blattida (#7505) üzenetére


solgew
csendes tag

Ezt teljesen rendszertelen időpontokban dobja fel. Nem tudok frissítésről, de hogy az XP-nél a háttérben pontosan mi is történik, azt talán még a készítői sem tudják. :)

CD tanúsítvány kezelőjében turkáltál már?

Ezzel mit akarsz mondani? Mit javasolsz, mit csináljak?

(#7508) blattida válasza solgew (#7507) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért, mindenféle tanúsítványnál ezt csinálja, nem csak a javásnál?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7509) solgew válasza blattida (#7508) üzenetére


solgew
csendes tag

Csak ezt dobja fel, de nem kapcsolódik frissítéshez. Például a minap egy hosszú levelet írtam Writerben. Kétszer is feldobta közben. Érthetetlen.

(#7510) FüligJimmy


FüligJimmy
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy szerveren (2008 r2) nem tudom elindítani a killswitch-et. A CIS felmegy (installer kompatibilitási módban futtatva gond nélkül elindul). Viszont, amikor rákattintok a killswitch-re, azt mondja, hogy: this installation does not support target platform. Leszedtem a cleaning essentials-t, majd átmásoltam a fájljait a CIS install mappába. Ekkor elindul, de leáll. Van ötletetek, hogy tudnék életet lehelni bele?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#7511) FüligJimmy


FüligJimmy
csendes tag

Sziasztok!

Na megoldottam. A CCE-t letöltve hiába a 64-bitest választottam ki, mindenképp a 32 bitest adta. 64 bitessel megy. Viszont nem vagyok elégedett a 6-ossal, kicsit olyan, mint a mese: hol jól megy, hol meg nem. :W
Visszatettem az 5.12-t. Egyelőre várok, majd 2-3 hónap múlva újra felteszem. Azt a hibát viszont nem fogom elkövetni, mint most, hogy egyből a saját gépemre pakolom, egy virtuális gépen szépen kipróbálom.

(#7512) Edween


Edween
őstag

mikorra várható a 6os következő frissítése?thx

(#7513) ƵøŁĭ válasza Edween (#7512) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

A héten várható egy program frissítés ,melyet múlthéten egy MOD is megerősített a hivatalos fórumon.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#7514) Edween válasza ƵøŁĭ (#7513) üzenetére


Edween
őstag

Köszi!
Már várom nagyon, nem csak a nyelv miatt, de hátha nyomnak bele új skint, mert ez huh...

(#7515) blattida válasza Edween (#7514) üzenetére


blattida
nagyúr

Az e heti frissítésre ne vegyél mérget, már csak a fordítások miatt sem.
Új skin nem lesz, ez egy hibajavító kiadás, friss, új fordításokkal és nyelvi támogatásokkal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7516) BigManus válasza FüligJimmy (#7511) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ezt kifejthetnéd, érdekelne... " kicsit olyan, mint a mese: hol jól megy, hol meg nem "

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7517) Edween válasza blattida (#7515) üzenetére


Edween
őstag

Azzal is beérem, csak frissüljön.

ps: Kösz a befektetett időt és munkát! :R

(#7518) HZoli87


HZoli87
veterán

Version 6.0.264710.2708

IMPROVED:
- Compatibility between some programs and sandbox/kiosk
- Additional languages are now supported

FIXED:
- Virtual Keyboard can be intercepted by certain key loggers
- Advanced Settings Editor sometimes hangs
- BSOD or Black Screen on Windows 8
- Flash player plugin is erroneously auto-sandboxed
- MSN Messenger can’t start IE if IE is configured to run in sandbox
- CIS can’t run GB on Windows 8
- Web Browsers can't connect to the Internet when running in SandboxIE
- Files cannot be moved from unrecognized files to trusted files
- Realtime scanner doesn’t scan certain archives
- Cancel button sometimes doesn’t function in manage exceptions dialog
- Incompatibility with Wacom Bamboo Pen&Touch graphics tablet driver
- 'system' process is missing in running processes list
- Java won't start if Firefox, Palemoon, Dragon is running Sandboxed
- Comodo Firewall doesn't intercept HTTP packets for browser when installed Avast Free Antivirus

(#7519) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Le is lehet tölteni?

(#7520) blattida válasza Cs1csó (#7519) üzenetére


blattida
nagyúr

Önállóan még nem, csak belső programfrissítőn keresztül, de hamarosan.
Most már hivatalosan is tud magyarul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7521) mazza


mazza
tag

Nálam nem sikerül a programon belüli frissítés: KÉP

A diagnosztika nem talál hibát. :F

(#7522) blattida válasza mazza (#7521) üzenetére


blattida
nagyúr

A hiba nem nálad van, próbáld később újra!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7524) blattida válasza HZoli87 (#7523) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, a buildek tegnapiak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7525) HZoli87 válasza blattida (#7524) üzenetére


HZoli87
veterán

Klassz lett a fordítás. :)

(#7526) blattida válasza HZoli87 (#7525) üzenetére


blattida
nagyúr

Köszi, egy apró hibát máris találtam, javítottam, sajnos az állandó módosítgatások (részükről) miatt előfordul... :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7527) < CyberBob > válasza blattida (#7526) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szia!
Lenne egy amatőr kérdésem és érdekelne a véleményed. Most az 5-ös Comodo tűzfalat használom az ugyan csak 5-ös Nod32 vírusirtóval. Mivel mindkettőből van már újabb érdekelne, hogy szerinted érdemesebb-e feltenni a komplett Comodo csomagot vagy maradjak továbbra is a Comodo Nod párosnál persze a 6-os verzió mindkettőből? Vagy is melyik a "jobb" vírusirtó?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7528) L7wy válasza < CyberBob > (#7527) üzenetére


L7wy
őstag

Igaz nem nekem tetted fel a kérdést, de elmondom a véleményem :) Mivel az előző 6os build eléggé bugos volt, várd meg még kiderül, hogy ez a build mennyire javított, gondolom nem kell sok, pár nap és írni fognak róla.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7529) L7wy


L7wy
őstag

Közben tesztelgetem virtuális gépen, találtam egy valószínűleg hibás fordítást. fájl feltöltésnél azt írja, hogy Állam ahova szerintem Állapot kellene.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7530) blattida válasza L7wy (#7529) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, azt is megtaláltam, de csak azért, mert próbaképp feltöltöttem... :W , egyébként köszi a jelzést!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7531) FüligJimmy válasza BigManus (#7516) üzenetére


FüligJimmy
csendes tag

Szia!

A tűzfal eléggé furán viselkedik: kikapcsolom, hogy vegye figyelembe a megbízható programokat, kikapcsolom, hogy generáljon szabályokat programokhoz, mégis van, amire figyelmeztet, van amire azonban nem. Az 5-ös ezt nem tette meg, mindenre figyelmeztetett. Bár lehet, hogy én szúrok el valamit a beállításnál.
Egy kicsit még kivárok a 6-ossal, szerintem egy virtuális gépen fogom kipróbálni.

(#7532) blattida válasza blattida (#7530) üzenetére


blattida
nagyúr

Az még ide tartozik, hogy én ezt már korábban javítottam, de nem a legfrissebb fordítás jön le a programfrissítőn keresztül. :(

< CyberBob >
A hatos egyértelműen jobb, főleg az av-t tekintve, csak bugosabb, bár, ez a frissítés sokat helyre rakott belőlük.
Ha nem zavar az új felület, akkor rakd föl a hatost, de egyelőre még maradhatsz az 5.12-nél.
Szerintem a CIS 6 lájtosabb, mint a CFW 6 + Nod 5/6.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7533) < CyberBob > válasza blattida (#7532) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Lehet, hogy nem értelek teljesen. Azt írod, hogy egyértelműen jobb a 6-os Comodo főleg az av (antivírus) része míg a végen a komplett csomagot lájtosabbnak (gyengébbnek?) írod a Comodo Nod párosnál. Akkor hogy is van ez? :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7534) blattida válasza < CyberBob > (#7533) üzenetére


blattida
nagyúr

A lájtosabb azt jelenti, hogy erőforrás kímélőbb, kevésbé terheli a gépet, nem azt, hogy gyöngébb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7535) blattida


blattida
nagyúr

Február végén érkezik a következő programfrissítés, abban főleg a defense+ ismert hibái kerülnek javításra, elvileg némi gui változást is hoz majd magával.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7536) < CyberBob > válasza blattida (#7534) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm a válaszokat. Akkor teszek egy próbát vele.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7537) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, feltettem az új 6-os comodo firewallt, nagyon tetszik is, csak egy funkciót hiányolok belőle az elődhöz képest.

Ott ha elindítottam kiírta, hogy melyik program használta a netet, és hány %-ban.

Pl.: Firefox 66,7%
Eset 16%
Scvhost 17%

Mint itt

Erre lenne esetleg valami megoldás?

Illetve a Behavior blockert érdemes bekapcsolni?
Az a megfelelője a régiben, amikor pl egy registry kulcsot módosított valami és szólt?

[ Szerkesztve ]

(#7538) BigManus


BigManus
addikt

Gratulálok a fordításhoz! Jó lett.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7539) RpPRO válasza blattida (#7535) üzenetére


RpPRO
őstag

Miért? "After quite a long time we have a new version of Comodo Internet Security here in Proactive Security Challenge 64. Comodo Internet Security confirmed its number one position on the field of Windows proactive security once again. Although it lost 2 % points comparing to its previously tested version, it is still the only product that reached over the 90% bar. 92% score for today for Comodo. Congratulations!" [link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#7540) blattida válasza BigManus (#7538) üzenetére


blattida
nagyúr

Köszi, de még nem tökéletes, még találgatok kisebb hibákat, azokat javítgatom. :R

RpPRO
Mármint mi miért?
Miért lett ismét első vagy miért ért el 2%-al kevesebbet?
Az elsőre: a teszteltek közül a legjobb, megelőző védelem szempontjából.
A másodikra: az ok a 64 bites környezet, nehezebb olyan szoftvert írni, amely minden területen ugyanarra képes, mint 32 bites környezetben, több a hibalehetőség (pld. kernel patch miatt).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7541) BigManus válasza blattida (#7540) üzenetére


BigManus
addikt

az szinte semmi...
Így már bátran telepítem olyannak is aki nem tud angolul.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7542) KMT


KMT
addikt

Avast mellett hogy érdemes beállítani a tűzfalát? Az internet és a proactive rész bekapcsolásával összeakadna az avast-tal? Illetve ennek zárt környezete mellett van értelme a comodo sandbox-ot bekapcsolni? Sajnos ehhez már kevesek az ilyen terű ismereteim.

Meg úgy általában, hogyan állítsam be?

Pl a nemrég belinkelt teszt oldalon ezt kaptam, ez ellen mit lehet tenni?

"Ping Reply: RECEIVED (FAILED) — Your system REPLIED to our Ping (ICMP Echo) requests, making it visible on the Internet. Most personal firewalls can be configured to block, drop, and ignore such ping requests in order to better hide systems from hackers. This is highly recommended since "Ping" is among the oldest and most common methods used to locate systems prior to further exploitation."

(#7543) blattida válasza KMT (#7542) üzenetére


blattida
nagyúr

Mehet proaktívra a konfigja, viszont inkább az avast sandboxát lenne érdemes kikapcsolni, mivel a comodoé a jobb.

Comodo/Feladatok/Tűzfal feladatok/Láthatatlan portok/Itt azt az opciót, melyre szükséged van, azaz elsőt, ha nincs szükséged megosztásra, második, ha van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7544) KMT válasza blattida (#7543) üzenetére


KMT
addikt

Köszi!

Áttettem a másodikra, hogy értesítsen, de a tesztoldal szerint ugyanúgy válaszol a gép a ping-re. :(

(A fordításhoz: a "kezelés mint" résznél van még 1-2 angol maradvány.)

(#7545) blattida válasza KMT (#7544) üzenetére


blattida
nagyúr

Router mögül netezel?

A kezelés mint rész alatt mit értesz?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7546) KMT válasza blattida (#7545) üzenetére


KMT
addikt

Igen, router.

Asszem ez a neve, a HIPS alatt van, az engedélyezés, tiltás alatt (a "telepítő vagy frissítő" opció magyar, a többi nálam nem).

(#7547) blattida válasza KMT (#7546) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ezért nem láthatatlanok a portok, router nélkül kellene nézned, így ugyanis nem sok értelme van.

Nálam mindegyik magyar, de ez azért lehet, mert nálam frissebb fordítás fut, mint ami a telepítőben van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7548) aiminet


aiminet
tag

Hello!

Most comodo 6 és teszteltem, egyik gond van a beállitásnál a tuzfal-Láthatatlan port mind nyitva vannak. :(

Melyik javasol beállitás? help.

(#7549) Villanyász


Villanyász
tag

Feltettem a hatost. Egy hiba meg is szívatott rendesen. Akár a tűzfal, akár a defense beállításainál, "ne mutassa a buborék figyelmeztetéseket" ha ki vagy be rakom a pipát és leokézom, attól még nem alkalmazza a változást a progi, csak ha újraindítom a szgépet.

(#7550) aiminet


aiminet
tag

[L:/dl/upc/2013-02/02/293283_ta9rukvzqw5fejxx_screenshot_2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/02/293283_ta9rukvzqw5fejxx_screenshot_2_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-02/02/293283_yzj0tolltj4dobws_screenshot_4.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/02/293283_yzj0tolltj4dobws_screenshot_4.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-02/02/293283_mmqmh5fsm8vryunn_screenshot_5.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/02/293283_mmqmh5fsm8vryunn_screenshot_5.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

Nem rossz! beállitásom jó csináltam?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.