Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) olivera88 válasza blattida (#7950) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. A kiosk az mennyire gépigényes? Gyengébb gépek is elbírják?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7952) blattida válasza olivera88 (#7951) üzenetére


blattida
nagyúr

Processzor igénye is van, de nem vészes, memóriából viszont szükség van egy nagyobb mennyiségre, ha azt akarod, hogy ne lassuljon be nagyon a gép, normális használathoz kell legalább a 2GB RAM.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7953) olivera88 válasza blattida (#7952) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. A Killswitch szerint az svchost.exe virtualizálva van. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7954) < CyberBob > válasza blattida (#7952) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én programok kipróbálására használom a Kioszk-ot. Tényleg nem hagynak semmilyen nyomot az ott telepített alkalmazások az alapgépen? Lehet használni meghajtó programok kipróbálására is (pl. vga illesztő)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7955) tjb007


tjb007
nagyúr

Más is találkozott hasonló problémával a frissítés után ?
Hosszú évek óta Comodot használok, de tegnap kénytelen voltam megválni tőle.

(#7956) Badman 4ever válasza L7wy (#7937) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Köszönöm, de a probléma ott kezdődik, hogy nem tudok bejelentkezni az XP-be, ha be tudnék, onnantól manuálisan is tudom irtani a Comodot az egészet a rendszerből.

Jelenleg addig jutottam, hogy Lubuntu alól a Comodo mappa törölve, a rendszerleíró adatbázisból pedig a folyamatait töröltem a Services részből. Majd ha megint a gépem elé kerülök még a maradék bejegyzéseit és fájljait is eltüntetem és megnézem indul-e úgy a rendszer.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7957) L7wy válasza Badman 4ever (#7956) üzenetére


L7wy
őstag

Bekapcsolod, f8, előjönnek a spéci indítási beállítások. És ha itt végigpróbálgatod a safe mode-t(bár ezt elvileg próbáltad), enable boot logging-t,last known good configuration. (The Boot Logging text is recorded in the Ntbtlog.txt file in the %SystemRoot% folder.) Szóval hátha találsz valami nyomot, hogy mi a baja.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#7958) < CyberBob > válasza Badman 4ever (#7956) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem jobban jársz ha most már újratelepíted az egészet, majd lemented a teljes jól működő rendszert. Utána nem lesz még egyszer ilyen problémád.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7959) olivera88


olivera88
veterán

Hát evvel friss verzióval nincs rendbe valami. :( Jelzett a tűzfal valamire, engedélyeztem erre felakadt a felugró a ablak. Na majd kikapcsolom a gépet, az se sikerült. Az elébb ahogy hazaértem, megnyitottam Chromet nem jött be egy oldal se. A beállítások is oldal is hajlamos a felakadásra. Remélem hamarosan érkezik egy hibajavítás hozzá.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7960) Badman 4ever válasza L7wy (#7957) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez mind volt már, viszont sikerült életre keltenem a rendszert egy javító telepítéssel, amit az SP2-es eredeti CD-vel csináltam. Így működött is a rendszer, de amint felraktam a Service Pack 3-at, azonnal visszatért az eredeti probléma. Pedig a Comodo már rég nincs is a rendszerben, minden hozzá kapcsolható mappát, fájlt, rendszerleíró bejegyzést, amit találtam, azt töröltem.

A lényeg, hogy végre be tudom indítani az XP-t és most már azért is kiderítem, hogy mit is művelt ez a gyönyörűséges Comodo frissítés.

< CyberBob >: Azért nem opció egyáltalán a teljes újratelepítés és azért nem volt az az utóbbi 3 évben, mert mire mindent visszatelepítek, beállítok és a rendszert kipofozom olyanra, amilyenre szeretném, az úgy legalább egy hónap és még úgy is biztos kifelejtek valamit, ami később fog csak eszembe jutni.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7961) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Más kérdés, a második 2801-es kiadást érdemes megpróbálni telepíteni?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7962) blattida válasza Badman 4ever (#7961) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a frissítési, internet elérési hibákat orvosolja, más javítás nincs benne, tehát lehet, hogy számodra nem lenne segítség a telepítése...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7963) Badman 4ever válasza blattida (#7962) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Rendben, akkor marad a 6.0.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7964) olivera88 válasza blattida (#7962) üzenetére


olivera88
veterán

Lesz másik javítás?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7965) blattida válasza olivera88 (#7964) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg lesz, de hogy mikor, azt ne kérdezd... :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7966) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#7963) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Csak bökte a csőrömet ez a 6.1 és ezt próbáltam meg felrakni. Először kilépett a telepítő, mondván, hogy az elődje fel van telepítve (pár regisztrációs bejegyzést csak nem sikerült megtalálnom), úgyhogy bevetettem a L7wy fórumozótárs ajánlotta Uninstaller Tools-t, ami a sok "kulcs nem található" szöveg mellett durván 5 sikeres műveletet csinált. Ez után ment minden, mint a karikacsapás, a Comodo 6.1 feltelepült, a beállításait importáltam és azóta békesség van, igaz az XP vissza lett butítva SP2-re, de legalább nem kellett az egészet újratelepítenem.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#7967) alfa20


alfa20
senior tag

tegnap nekem is lefrissült a CIS XP-n, újra indítás után viszont szép fekete maradt és nem akart fel állni, így nyomtam neki egy reset-et, akkor is sötét maradt, elhívtak, ezért magára hagytam vagy 10-15 percig és mire vissza értem szépen fel is állt a rendszer, utána újra indítottam megint kíváncsiságból, de akkor már szépen felállt a rendszer.
nem lehet, hogy csak frissítés után először vacakol valamivel?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7968) blattida válasza alfa20 (#7967) üzenetére


blattida
nagyúr

De, csak ha ilyen jelentkezik nála, akkor nem lesz teljesen jó a későbbiekben, még akkor sem, ha a további rendszerindítások hamarabb végbemennek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7969) olivera88


olivera88
veterán

Az normális h svchost virtualizálva van? Vagy killswitch írja rosszul? Most jelenleg nem virtualizált, de valamelyik nap azt írta. Az este jelzett a gépkikapcsoláskor a Defense+ egy Win rendszerfolyamatra., leokéztam erre megint felakadt a felugró ablak. :((( Többét ért volna maradni az előző verziónál úgy látom

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7970) blattida válasza olivera88 (#7969) üzenetére


blattida
nagyúr

A kioszkhoz tartozó svchost virtualizált, ezért lehetséges.

Na ja, kicsit sok a gebasz a hatossal, de majd ez is kiforrja magát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7973) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Eddig jól működik a hatos (kopp-kopp).

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7974) szeky81


szeky81
tag

nekem most, hogy frissítette magát azóta ha valamilyen értesítés előjön 10-ból 2-szer lefagy, ha rákattintok az engedélyezésre. utána semmi másra nem reagál kilépni sem lehet, a rendszer is megfő. alig reagál valamire.... win7 ulti 64bit-en nyomom a cist-t. Valaki találkozott ezzel a problémával?
.... Most letöröltem és újratettem az új kész verzsönt... minden ok vele így. de na kicsit zavaró, ha minden programfrissítésnél ez lesz.

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#7975) olivera88 válasza szeky81 (#7974) üzenetére


olivera88
veterán

Nekem is ez a problemám amit emlitettem is pár hozzászolással ezelött.A 2708 as buildel nem volt ilyen bajom .Nekem is ugyanazon rendszeren fut.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7976) olivera88 válasza olivera88 (#7975) üzenetére


olivera88
veterán

Kétszer is felakadt az értesítési ablak Freemake Video Converter frissitése közben. :W Most programot se bírom frissiteni. :( Le kell szedni és újrarakni.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7977) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Leszedtem a Avast free-t.
A Comodot ajánlották mellé.
A gépem:
Asrock B75M-GL R2.0
Core i3 3220 3.30Ghz
Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz
Windows 7 Ultimate (64bit)

Állítanom kell a avast-on miután felraktam a a Comodot?
Felraktam akkor mit kell beállítani ,hogy jól működjön?
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7978) Villanyász válasza szeky81 (#7974) üzenetére


Villanyász
tag

Nálam akkor csinált ilyet ha be volt kapcsolva a HIPS. Kikapcsoltam azóta semmi baja.

(#7979) olivera88 válasza musli26 (#7977) üzenetére


olivera88
veterán

Csak tűzfal részét raktad fel a Comodonak?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7980) musli26 válasza olivera88 (#7979) üzenetére


musli26
tag

Még semmit nem raktam fel.
Ezért kérdem hogyan kezdjek neki.
Melyiket szedjem le?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#7981) blattida válasza musli26 (#7977) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Kapcsold ki valamelyikük sandboxát (inkább az avastét), mindkettőt rakd a másiknál a kivételek közé, egyébként mehetnek alapbeállításokon, az avastban esetleg érdemes lehet bekapcsolni a pup-ok vizsgálatát is.

Az avast mellé csak a tűzfalat rakd föl, az av-t ne!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7982) < CyberBob > válasza blattida (#7981) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az ilyen kölcsönös kizáráskor a Program Files/... könyvtár mellett érdemes mást is felvenni pl. ProgramData\...?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7983) blattida válasza < CyberBob > (#7982) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, igazándiból csak az aktív/aktívvá váló folyamataikat kellene fölvenni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7984) R3nts válasza szeky81 (#7974) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Nálam ugyanezt csinálta Win7 64bit-en a 6-os CIS (még a mostani frissítés előtti 6-os). De nálam a HIPS volt a gáz vele....mármint amikor azt bekapcsoltam , azért/azután fagyott ki az értesítőablak felugrásaikor többször, az általad írt módon nálam is. Szóval nem a programfrissítés miatt van szerintem.

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#7985) olivera88 válasza R3nts (#7984) üzenetére


olivera88
veterán

Remélem javítják hamarosan mert már rettegek ha felugrik valamelyik értesítési ablak. :((( Freemake Video Downloader eltávolításakor vagy 6 x jelzett de most nem akadt fel egyszer se.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7986) R3nts válasza olivera88 (#7985) üzenetére


R3nts
senior tag

Kb. 2 hónapja, feltettem a 6-os CIS-t....teljesen jól működött,de lévén "Ő" még új cucc volt nekem,nem nyúlkáltam bele,az alapbeállításaival használtam.....elég kevés kockázati tényező van nálam internetezési szokásaimat tekintve, gondoltam jó lesz ez így....amikor bepipáltam neki a HIPS-t elkezdődött a fentebb leírt őrület....minden felugróra csontra kifagyott a rendszer, semmit sem lehetett csinálni Ctrl+Alt+Del sem nyikkant meg,hogy ki tudtam volna lőni a CIS-t......F8-ban CCleaner-rel gyaktam ki az egészet a gépről... ezen dolgokkal egyidejűleg volt, hogy a beállításokban bepipáltam (Intel E7600 Core2Duo 3,06-al)neki a HIPS mellett a "fokozott védelmi mód engedélyezése"-t (amiről olvastam hogy többmagos prociknál ajánlott csak), és ezek után szabadult el a pokol....egy ideig nem tudtam eldönteni,mitől van ez a fagyás, egyszerűen a HIPS bekapcsolásától, vagy a fokozoztt védelmi mód engedélyezésétől....a helyzet úgy hozta,hogy pár nap múlva más okból újra kellett tennem a rendszert,és azóta kitapasztaltam,hogy a HIPS aktívvá tétele volt a gond!!Hogy miért,a mai napig nem tudom.....most szépen ketyeg minden az új rendszeren,de sem a HIPS nem aktív nálam,sem a fokozott védelmi mód...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#7987) < CyberBob > válasza R3nts (#7986) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Az alapgépen a virtuálison és két ismerős gépén sincs gond a HIPS bekapcsolásával pedig dobálja a kérdéseket rendesen. Mind Win7 x64-re van telepítve egyedi tűzfal szabályokkal.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7988) olivera88 válasza R3nts (#7986) üzenetére


olivera88
veterán

Addig nem akadt fel az ablak még nem frissítettem az új verzióra, előtte az előző verzióval nem volt ilyen gond. Nekem is fokozott a védelmi mód be van kapcsolva.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7989) < CyberBob > válasza olivera88 (#7988) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Akkor a fokozott a védelmi móddal lesz a gond.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7990) R3nts válasza < CyberBob > (#7989) üzenetére


R3nts
senior tag

Akkor mégiscsak lehetséges,hogy a fokozott védelmi mód a ludas nálam is....és lehet kevés erőforrás neki ma már egy E7600-as Core2Duo

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#7991) olivera88 válasza R3nts (#7990) üzenetére


olivera88
veterán

Nem hinném h kevés. Esetleg kapcsold be alkalmazkodó mód kevés rendszererőforrás esetén módot.. Defense + beállításainál van.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7992) < CyberBob > válasza R3nts (#7990) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem hiszem, hogy egy Core2Duo bármire is kevés lenne legalább is én még nem találkoztam olyan program/játékkal ami ne ment volna rajta (E8400) így egy tűzfal/vírusirtó párossal is megbirkózik. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#7993) olivera88


olivera88
veterán

Ez meg mi akar lenni. :F Ilyennel se találkoztam még.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7994) Fandango


Fandango
veterán

A Curse updater gondom es mas hibam megoldodott, ugy hogy legyalultam a CIS-t az utolso fajlig es registry bejegyzesig aminek koze lehetett a programhoz, es friss telepitessel megy minden.

(#7995) blattida válasza Fandango (#7994) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezért is írtam oly sokszor, hogy a cis esetében kifejezetten fontos, hogy tiszta legyen a registry, ne legyen teleszemetelve, sajnos meglehetősen érzékeny a registry állapotára.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7996) Villanyász válasza R3nts (#7990) üzenetére


Villanyász
tag

Nálam sosem volt bekapcsolva a fokozott védelmi mód és mégis csinálta, de az előző verzióval is, én a frissítésben reménykedtem de mind hiába.

(#7997) olivera88


olivera88
veterán

A Revo Uninstallerel nem lehet eltávolítani Comodo-t? Nem jelenik meg benne.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#7998) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

érdemes feltenni az új (2013-as) Comodo-t? nyújt többet mint az előző verzió? engem ez a megújult felhasználói felület kissé elriaszt..

(#7999) < CyberBob > válasza Johnny Cage (#7998) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Szerintem érdemes. Jól működik, többet is tud (pl. kioszk) a felülete pedig nem jobb vagy rosszabb csak más.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#8000) Johnny Cage válasza < CyberBob > (#7999) üzenetére


Johnny Cage
addikt

köszi. még valami: Comodo DNS-re érdemes átállni (egyelőre szolgáltatóét használom)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.