Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) blattida


blattida
nagyúr

..

[ Módosította: Kalandor ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#2) blattida


blattida
nagyúr

Nálam SP3-as XP-n fut, SAS Pro, Spysweeper, Avira és MBAM társaságában.
Nagyjából 60MB ramot fogyaszt valós idejű ellenőrzés mellett, a kézi kereséskor ez fölmegy kábé 62MB-ra, eközben a processzorterhelés 30% körül mozog.
A Spysweeper antivírus része a Comodo tűzfala mellett nem tudja ellenőrizni az email-eket, ez már régi probléma, konfigurációs beállításokkal nem orvosolható.

Elvileg a jövő héten kijön egy új béta verzió, mely már tartalmazni fogja a Boclean nevezetű, eddig önállóan létező antimalware alkalmazást, valamint a CMF nevű memória túlcsordulás elleni alkalmazást, ami szintén önálló program volt mostanáig.

Hangsúlyozom: az AV rész még nem kiforrott, nem hibáktól mentes és még nem a legnagyobb az adatbázisa! Az új, heurisztikus modul is a közeljövőben kerül integrálásra, ami a belsős tesztek szerint igen jó hatékonysággal működik.

További tapasztalatokat is várunk!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3) blattida


blattida
nagyúr

A Comodo hivatalos oldala itt található.
Letöltések innen .

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4) blattida


blattida
nagyúr

Napi háromszori frissítés az általános, a kereső gyors de jelenleg nem túl jól konfigurálható, ez is változni fog...jelenleg új adatbázison dolgoznak a fiúk és a heurisztikus modul finomhangolását végzik, minden felhasználó visszajelzésére szükség van a sikerhez...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#5) blattida


blattida
nagyúr

Nagy valószínűséggel pénteken már letölthető lesz az új béta verzió.
A ThreatCast modullal is gazdagodik a telepítő, így már a közösségi alapú visszajelzések is segíteni fognak egy folyamat engedélyezése vagy blokkolása során. A Boclean ebben a kiadásban még nem lép színre.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6) blattida


blattida
nagyúr

Ezen héten nem jön a béta, ez már biztos. Elvileg a jövő héten kiadás kész állapotba kerül. Csúsznak az adatbázis formátum átdolgozásával, maga a program kész és jól működik- a Comodosok szerint.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#7) blattida


blattida
nagyúr

Azt ígérik, hogy a cmagent.exe gyakori 100% processzor terhelését is megszüntetik a következő kiadásban...ami bizony késik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8) blattida


blattida
nagyúr

Már elérhető az új béta verzió! Letöltés: 32bit, 64bit

A változások listája:
NEW! Threatcast integration: COMODOs community based alerts reply statistics reintroduced
NEW! Native Vista Firewall: New COMODO Network Stack based firewall engine using new vista technologies(dramatic performance improvements)
NEW! Native Vista HIPS: New Vista HIPS compatible with Vista PatchGuard. Now Defense+ introduces kernel level protection in Vista SP1 X64 or later
NEW! COMODO Memory Firewall integration: CIS now includes builtin system wide buffer overflow protection
NEW! AV Heuristics: The AV engine now includes heuristics scanning capable of detecting unknown viruses generically
IMPROVED! Trusted software vendor list is expanded, capable of detecting thousands of applications generically without any signatures
IMPROVED! Revised AV engine: AV engine scanning and updating speed increased significantly

Az ismert hibák:
* First boot after the installation might sometimes take longer than expected: This issue is being investigated
* The virus database in this version is a test database and is therefore different from the virus DB of the released version. This means detection rates are different

A Boclean egyelőre tényleg kimaradt. Az új, heurisztikus modul még "low" szinten is hajlamos a téves riasztásra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9) blattida


blattida
nagyúr

Avira és MBAM mellett rendszeresen lefagy a manuális keresője, akkor is, ha az említettek rezidens keresője nem is aktív...a threatcast még koránt sem teljes, alig van alkalmazás, amihez tartozik már korábbi felhasználói engedélyezés vagy tiltás...egyébként stabilnak tűnik, de bugos a szentem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#10) blattida


blattida
nagyúr

A saját av szignatúra számuk átlépte az egymilliót és napi 5000-rel növekszik...csak így tovább... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11) blattida


blattida
nagyúr

Spysweeper-rel továbbra is akadoznak, kézi kereséskor kifagy a comodo keresője, még ha a seprű nem is aktív...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#12) gaboreskukac


gaboreskukac
csendes tag

Két éve kezdtem a tűzfallal, majd áttértem a CIS-re, mellette BOclean futott. Gondoltam elég védelmet adnak, de közben rájöttem, hogy hamis illúzió volt. Egyre csak szivárogtak befelé a trójaik, meg egyéb vírusok, amiket más eszközökkel tudtam csak leszedni v. megkeresni. Mert sok esetben nem jelzett a CIS.

Aztán az a rengeteg felugráló ablakocska, elég zavaró. Ezek ellenére kitartottam, míg le nem szedtem az oldalukról a leak tesztet. Gondoltam, ha az elérhető 340 pontból 280-at tudok, akkor maradok, ha nem akkor uninstall. Kemény 20 pontot sikerült összekaparnom. Írtam a cégnek, kiokosítottak a beállításokkal kapcsolatban, olvastam a fórumot is rendszeresen. Hála a befektetett kb. 20 órai intenzív agyi tevékenységnek sikerült 30 pontra tornásznom magam. Itt elszakadt a cérna és leszedtem, mit lehet tudni. Talán jó az érték talán téves, de elég volt.

Az csak hab a tortán, hogy a merevlemez titkosító proggijuk - igaz csak béta - sikeresen eltüntette a vinyómat kétszer is annyira, hogy winfos alól lehetetlen volt elérni. Még partíciókezelőkkel sem. Maradt hát a totális megsemmisítés.

Úgyis néztem, hogy feltettem mellé Kaspersky és Eset internet security-t a teszt kedvéért és a CIS elvérzett mellettük. Az, hogy ingyenes még nem ok arra, hogy szopassam magam, meg melyik program nincs igyé manapság? Visszatérek talán majd akkor, ha normálisan megy minden, és felhasználóbarát lesz a felülete. Azért hajrá comodo!

(#13) blattida válasza gaboreskukac (#12) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem tudom, nálad mi volt a gond,de nálam 340/340 lett a teszt eredménye, mint szinte mindenkinél, aki comodo-val próbálta...
Hozzám például nem szivárogtak/nak be trójaiak, szoktam ellenőrizni például avirával.
Az adatbázisa még koránt sem teljes, de abszolút használható.
Az ablakok száma kordában tartható, csak beállítás kérdése, amúgy pedig a white/blacklist növekedésével fokozatosan csökken a program kérdéseinek száma, ez a gyarapodás pedig folyamatosan tart.
Az av részen van mit csiszolni, de dolgoznak is rajta keményen. Az új béta eredményesebb kórokozók keresésekor, de elég sok a téves riasztása.
Remélhetőleg a közeljövőben ez is pozitívan fog változni!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14) gaboreskukac válasza blattida (#13) üzenetére


gaboreskukac
csendes tag

Ha megnézed a fórumán akkor láthatod, hogy sokan vannak akiknél a leak teszt gyengén muzsikál, bár mint írtam, lehet X gépen téves eredmény is.

Jöttek be kártékony dolgok, amikről csak akkor szereztem tudomást, miután feltettem más szoftvereket is. Teszteltem olyan oldalakkal, ahol már akkor bekaphatod a trójait, mikor megnyitod az oldalt. Volt nem is egy, ahol elfelejtett riasztani, aztán győztem törölgetni a sok vackot ami bejött.

Persze nincs mindenre kiható tökéletes védelem, nem is mondtam, hogy rossz a CIS, ha már nem béta lesz a mostani, fel is fogom tenni, aztán megnézem mit tud. Nyilván amíg ingyenes el fog maradni a többi nagyobb fizetőstől, de azért a vírus részére van még mit gyúrni.

(#15) blattida válasza gaboreskukac (#14) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, hogy van, akinél gyenge az eredmény, de ez pontosan azt jelzi, hogy náluk, nálad valamivel,valamikkel gond van, különben megfelelően működne és blokkolhatna.

A heurisztikát javítják jelenleg és teljessé teszik a béta adatbázisát is. A Bocleant gyakorlatilag újraírják, csak azután dolgozzák bele a CIS-be...lesz még itt fejlődés rendesen... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16) blattida


blattida
nagyúr

Megjelent az új béta, hibajavításokat tartalmaz, letöltés32bit, 64bit

Javítások:
Fixed! System reboot takes too much time when CIS is installed
Fixed! AV Heuristics produces false reports for certain files
Fixed! Diagnostics utility produces wrong reports
Fixed! Password protection does not work properly

Csak tovább... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#17) blattida


blattida
nagyúr

Az új adatbázissal lényegesen kevesebb a vakriasztása, ráadásul a felismerési aránya is sokat javult.
A keresési sebessége megduplázódott. Ám a cmdagent.exe még mindig sokat fogyaszt esetenként...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18) Thrawn


Thrawn
félisten

Feltettem én is próbaképpen eddig egész jónak tűnik.
A tűzfal részét használtam régebben, így nem tartott sokáig megszokni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) blattida válasza Thrawn (#18) üzenetére


blattida
nagyúr

A hivatalos kiadást vagy a bétát? Csak azért kérdezem, mert a béta is stabil és jobbnak tűnik... ;)
Elvileg a jövő héten már az RC érkezik.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#20) Sdi válasza blattida (#19) üzenetére


Sdi
addikt

A legújabb béta nálam bekavart ma. Újra raktam az SP3-as XP-t és amikor a win megcsinálta az aktuális frissítéseit, az újraindítás után megállt a rendszerem mint a szög. A win bejött, de szinte semmit sem tudtam csinálni vele, csak az egérkurzor működött. Vártam hátha csak elindul, de nem. Kétszeri újraindítás után is ez történt, ezért mennie kellet. Felraktam a decemberi / stabil / változatot és ez műkszik szépen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21) blattida válasza Sdi (#20) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálam is sp3-as xp-n fut a béta, de nincs vele galiba... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#22) Sdi válasza blattida (#21) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem sajna kinyírta a gépem :B , de nem tudom miért és mivel. Az a fő, hogy a korábbi verzió tökéletes :) .

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#23) Thrawn válasza blattida (#19) üzenetére


Thrawn
félisten

A hivatalost tettem fel. Időnként tényleg megeszi a gépet, de remélem ez javulni fog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) blattida válasza Thrawn (#23) üzenetére


blattida
nagyúr

Szomorúan hallom.
De február 10-én jön az új, végleges verzió, ami sok mindent rendbe rakhat a ház körül... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#25) Thrawn válasza blattida (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerencsére csak néha jön rá az 5 perc, de akkor érezhetően megfogja a gépet. 64 bites Vistát használok, ha esetleg számít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) blattida válasza Thrawn (#25) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad is a cmdagent.exe időnkénti 100%-os processzor terhelése okozhatja a lassulásokat illetve fagyásokat. Ez már régi bug... :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27) Thrawn válasza blattida (#26) üzenetére


Thrawn
félisten

100%-ra nem megy fel, de 30-40-re rendszeresen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) blattida válasza Thrawn (#27) üzenetére


blattida
nagyúr

A február 10-ei végleges 3.8-as verzió még nem fogja tartalmazni a Boclean-t. A következő, 4-es viszont már igen, ami valamikor nyár elején jelenik meg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29) blattida


blattida
nagyúr

Ezen az oldalon immár nyomon követhető az adatbázis mérete, tartalma és változása. :)
Örvendetes a gyarapodás... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30) Thrawn válasza blattida (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Hihetetlen mennyi szemét van a neten :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) blattida


blattida
nagyúr

Ma nem fog megjelenni a 3.8-as, hibajavítást végeznek még mindig a srácok...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32) foxboro


foxboro
tag

Hi!
Most tettem fel a CIS 3.5-t, eddig régebbi 2.4xxx-s Comodo Firewall volt fent.
Jelenleg training módban megy minden, a Defense+ is, ami érdekes, hogy ez nem kérdez semmit, ha valami ki akar menni a netre....a régebbi mindig kérdezett :K :K
Igaz, hogy még nem volt időm konfigurálni...
Tudnátok adni egy-két hasznos ötletet a beállításokkal kapcsolatban hogy mire figyeljek?
Köszi!
Üdv!

(#33) blattida válasza foxboro (#32) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak pár napig hagyd training módban, utána állítsd át legalább safe-re...
Programok telepítésekor, frissítésekor állítsd át install módra, így nem kérdezősködik minden apróságért...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34) foxboro válasza blattida (#33) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Köszi a választ! Átraktam Safe módba :K
Esetleg tudsz további lényeges beállításokat, amelyek fontosak?
Írd le légyszi.
Üdv!

(#35) foxboro válasza blattida (#33) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
A Configure-ben mi a különbség a Proactive Security és az Internet Security között? Melyikre állítsam? Jelenleg Internet security-n van.... az Antivírus részét nem használom, Avira van fenn.
Üdv!

(#36) blattida válasza foxboro (#34) üzenetére


blattida
nagyúr

Figyelj. Alapbeállításokon is szépen muzsikál, ha totális védelmet akarsz, állítsd át a védelmi szintet mind a tűzfalnál, mind a defense+-nál custom policy-re, az image execution-t állítsd közepesre, csomagellenőrzést is aktiválhatod a tűzfal modulon belül, gyakorlatilag mindent átállíthatsz maximumra, csak számolj azzal, hogy rengeteget fogsz klikkelni és a rendszer is érezhetően lassulni fog... ;]
A 3.8-as nemsokára megjelenik, a sokkal bővebb whitelist miatt lényegesen kevesebb kérdést fog feltenni, a threatcast segíteni fog eldönteni, hogy az adott alkalmazás biztonságos e(közösségi alapú védelem), gyorsabb lesz és könnyebben kezelhető(nálam régóta fut a beta verzió, ezért mondom... :K )
Szerintem safe módban az alapbeállítások, normál használat mellett, elegendőek. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#37) blattida


blattida
nagyúr

Megszületett a 3.8-as... ;)

Változások:

NEW! COMODO Threatcast - COMODO's community based alerts statistics
NEW! Native Vista Firewall - Improved Firewall with Windows Vista enhancements
NEW! Native Vista HIPS - Improved HIPS compatible with Windows Vista enhancements
NEW! Buffer Overflow Prevention - Defense+ can now detect and prevent one of the most common attacks used by attackers: shellcode injection
NEW! Antivirus Heuristics: The Antivirus engine now includes heuristics scanning capabilities
NEW! Proxy server settings for AV and program updates
IMPROVED! Trusted software vendor list is expanded, capable of detecting thousands of applications generically without any signatures
IMPROVED! Revised AV engine - AV engine scanning and updating speed increased significantly
IMPROVED! File submission engine has been redesigned

Letöltés 32 bites innen 64 bites innen

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38) foxboro válasza blattida (#36) üzenetére


foxboro
tag

Hi!
Köszi. Jó lesz Safe-ben, meg alapbeállításokkal.
Üdv!

(#39) Tosee válasza blattida (#37) üzenetére


Tosee
őstag

programon belül frissítésként mikor lesz elérhető nem tudod véletlenül? Mert próbáltam updatelni de nem talált frissítést! Már csak azért mert letöltöttem amit linkeltél (köszönet érte :R ) de nem tudom telepíteni/frissíteni, csak ha a mostanit uninstallálom (3.5...... utolsó verzió)! Nem szeretném ha a beállításaim eltűnnének, mert nincs kedvem újra beállítgatni mindent!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#40) blattida válasza Tosee (#39) üzenetére


blattida
nagyúr

Jövő héttől...de a jelenlegi beállításaid elmentheted a configuration/manage my configurations-ön belül, így nem vesznek el... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41) Tosee válasza blattida (#40) üzenetére


Tosee
őstag

igen már rájöttem, de majd csak holnap csinálom meg a telepítést!
Viszont annyit, kérdeznék még a mentéssel kapcsolatban, hogy ha rámgyek az exportra akkor ott több lehetőség jön elő (Firewall security, Internet sec, Proactive sec, Antivírus sec) itt mindegyiket menteni kell?
Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#42) #41133696


#41133696
törölt tag

Magyarul még mindig nem tud igaz?

(#43) blattida válasza #41133696 (#42) üzenetére


blattida
nagyúr

Jesz, állítólag már dolgoznak a fordítók, de hogy ebből mikor lesz valami, azt senki sem tudja... :(

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44) blattida


blattida
nagyúr

Tapasztalatok: a kereső gyorsult, a memóriahasználat csökkent, a cmdagent.exe továbbra is zabálja a cpu-t, kevesebb pop up, az új heurisztika miatt sok téves riasztás, a kezelőfelület változatlan, továbbra is kissé zavaros.
Egyébként stabil, a frissítés sebessége nőtt, továbbra sincs magyar nyelvű verzió...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#45) gamerboyOC


gamerboyOC
csendes tag

A Comodo IS Windows 7 alatt megy rendesen?

(#46) blattida válasza gamerboyOC (#45) üzenetére


blattida
nagyúr

A fórumokon azt beszélik,hogy megy, nagyobb fennakadás nélkül...de, természetesen, még nem optimalizálták,pláne nem egy béta operációs rendszerre... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#47) blattida


blattida
nagyúr

A jelenlegi av adatbázis még nem teljes az utolsó béta verzióhoz képest, jó pár minta hiányzik, ezért is hiányos még az eredménye. Nagyon hamarosan jön a következő verzió, hibajavításokkal és pótlásokkal... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#48) blattida


blattida
nagyúr

Jelenleg vadonat új GUI-n és a Boclean implementálásán dolgoznak a srácok. Elvileg márciusban már félóránként fog frissülni az adatbázis, ha minden jól megy. A következő, a 3.9-es verzióban jelenik meg a Boclean, a 4-esben pedig az új, szebb és sokkal jobban használható felhasználói felület is színre lép... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49) blattida


blattida
nagyúr

A 4-es verzióba a Comodo Time Machine nevezetű virtualizációs modul is beépítésre kerül( ezt jelenleg Comodo Diskshield-nek hívják), így egy kellően hatékony biztonsági csomag fog megvalósulni.
Szép jövő elé nézünk, de vannak még gondok...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#50) blattida


blattida
nagyúr

Íme, egy kis ízelítő a Comodo fórumáról, csak hogy felcsigázzam a kedélyeket:

Here are the major changes for Comodo Internet Security version 3.9 and Comodo Internet Security 4.0.

Comodo Internet Security v3.9

- A totally re-written memory Scanner based on BOClean technologies & signatures as well off course working with Comodo Antivirus Signatures & Engine. This will be fully integrated into Comodo Antivirus/Comodo Internet Security, The Memory Scanner will be extremely light.
- CIMA - Comodo Instant Malware Analysis like heuristics will be added and improved on the current heuristics ( ver 3.8 ). This online service of CIMA is constantly being improved, so the way this service analysis malware, which be much similar as to how this CIMA like heuristics will - It will be also VERY low on false positives, CIMA is known for low FP's but an excellent heuristics against malware.

Comodo Internet Security v4.0

- Brand New Graphical User Interface (GUI). This is a complete GUI Usability overhaul! A huge thank you goes to the Usability Study Group members who helped with this new GUI.
- Comodo Time Machine (CTM) Integrated, Currently known as Comodo DiskShield (BETA), CTM is the new name, the new architecture of Comodo DiskShield that turns your PC back in time if something goes wrong in a single reboot/click. [Here is a youtube demonstration of Apple's Time Machine for MAC], this is what Comodo Time Machine will be for PC's! And yes, this is the cure aspect of Comodo Internet Security.
- Loads and loads and loads of usability, Making it easy for ANYONE to use CIS while still maintaining Prevention as your first line of defense.

So, By the time Comodo Internet Security v4.0 is out, Comodo have successfully accomplished the 3 layers of Security they been working on ever since Comodo Firewall Pro 3.0 was released. It is a long road, But a very worthy one:
- Comodo Firewall Pro: November 21st 2007 (PREVENTION)
- Comodo Antivirus: October 23rd 2008. (DETECTION)
- Comodo Time Machine: Some time this year!! (CURE).

In more detail...

PREVENTION
Defense+ (HIPS) and Firewall
Memory Firewall (Buffer Overflow Protection) - Fully Integrated into Defense+.

DETECTION
Antivirus (counting heuristics)
Memory Scanner, Based on BOClean Signatures & Technology (off course as well as Antivirus signatures & engine) - Fully integrated into the Antivirus.

CURE
Time Machine

:R :C

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.