Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) vv5204 válasza askja (#4000) üzenetére


vv5204
senior tag

Szerintem annyira nem bonyák azok a beállítások, akár printscreen-nel is
elmentheted őket. Így talán a legjobb megoldás az lenne ha uninstallnád a
CIS-t, aztán takarítás plö CCleaner-rel, majd egyszerűen felhúznád a V5-öt. :K

(#4002) vv5204 válasza blattida (#3998) üzenetére


vv5204
senior tag

Feltöltöttem a veximm.exe-et webes felületen Malware/Suspicious-nak,
tán megsasolják majd ott is.
Azon viszont meglepődtem, hogy a webes CIMA nem találta veszélyesnek,
egyszerűen undetected lett a végeredmény. :U

(#4003) blattida válasza askja (#4000) üzenetére


blattida
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy a modem driver-ét és programjának mappáját(de az egészet) hozzáadod a defense+-on belül található megbízható fájlok listához!

Milyen op rendszert használsz? XP-t?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4004) blattida válasza vv5204 (#4002) üzenetére


blattida
nagyúr

Láttam, hogy nálad bekerült a veximm.exe a megbízható fájlok közé.
Ez elég furcsa... :F

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4005) vv5204 válasza blattida (#4004) üzenetére


vv5204
senior tag

Méghozzá magától, amint letöltöttem az asztalra!
Nálad nem így van? :U

(#4006) blattida válasza vv5204 (#4005) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, egyszer sem került be oda. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4007) vv5204 válasza vv5204 (#4005) üzenetére


vv5204
senior tag

Még valami eszembe jutott evvel kapcsolatban. A fentebbi képeken ha
jól látom, 2 opció is ki van nálad kapcsolva a sandbox beállításoknál.
Nem lehet, hogy emiatt lett neked eltérő eredmény a veximm.exe tesztje?

(#4008) vv5204 válasza blattida (#4006) üzenetére


vv5204
senior tag

Megnéztem és bejött! Neked is oda fogja rakni, ha ha bepipálod a 2
opciót. :K Megy a bug report.

(#4009) blattida válasza vv5204 (#4007) üzenetére


blattida
nagyúr

Már korábban kipróbáltam, de nem változott a helyzet, most, hogy írtad, nálad ennek köszönhető, ismét kipróbáltam, de ugyanúgy nem kerül be a megbízható fájlok közé. :N

Ettől függetlenül mehet a jelentés... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4010) Szellem. válasza blattida (#4009) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Van már valami válasz a supporttól, hogy mi a helyzet a tegnapi bakival?

(#4011) blattida válasza Szellem. (#4010) üzenetére


blattida
nagyúr

A fejlesztők dolgoznak a megoldáson. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4012) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#3995) üzenetére


blattida
nagyúr

Berakták:

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4013) BigManus válasza blattida (#4012) üzenetére


BigManus
addikt

Ez jó hír...
Ha ezen az oldalon küldök nekik malware-t akkor berakják vizsgálat után ha fertőzött?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4014) blattida válasza BigManus (#4013) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen igen! :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4015) BigManus válasza blattida (#4014) üzenetére


BigManus
addikt

Még valami.
Hogyan érdemes beállítani a sandboxot? Beazonosítatlan fájlok kezelése mint:
Részben limitált
Korlátozott
Limitált
Nem megbízható
Blokkolt

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4016) Szellem. válasza blattida (#4012) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Frankó! És a sandboxból való kitörést már megoldották?

(#4017) blattida válasza BigManus (#4015) üzenetére


blattida
nagyúr

Az attól függ, mit futtatnál benne: alkalmazásokat nem érdemes Korlátozottnál nagyobbra venni a korlátozást, mert nem fog normálisan futni a sandboxban.
Ismeretlen fájloknál limitált vagy nem megbízható is lehet, de ki kell próbálni...

Mivel az auto sandboxon a mostani hibajelentéstől függetlenül is változtatni fognak, ezért nem tudom, hogy a későbbiekben mennyire lesz szükség a kézi korlátozási beállításra...

Plag
Az azért nem fog ennyire gyorsan megtörténni. ;]
Jelenleg az auto sandbox csak a kritikus és fontos rendszerösszetevőket védi, például ezért jelenhetett meg a veximm.exe-nek hála két parancsikon az asztalon.
A sok felhasználói visszajelzés miatt mindenképp változtatni fognak az auto sandboxon is. :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4018) BigManus válasza blattida (#4017) üzenetére


BigManus
addikt

Köszi, akkor marad korlátozott.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4019) Szellem. válasza blattida (#4017) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Van már valami fejlemény arról, hogy mi lesz a Comodo nagy durranása? Vagy esetleg, hogy mikor jelenik meg az okosság?

(#4020) blattida válasza Szellem. (#4019) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs, de ha lesz, meg fogom írni. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4021) szmi


szmi
tag

Halihó!A hétévégén érdeklödtem a reklámok blokkolásárol,és többen segítettek
nekem.Köszi!ma viszont találtam 1 programot ami megoldja ezt a dolgot:Ad Muncher.Jelenleg a 30napos triált probálgatom és elég jól teljesit opera és ie9béta alatt is.ha valaki virusirtoval akarja ezt megoldani akkor KIS és a Vipre kiszedi a reklámokat.Comodo sajnos nem de ezzel a progival nekem tökéletes!

(#4022) Szellem. válasza blattida (#4020) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Van már valami fejlemény az újdonságról? Tényleg nagyon kíváncsi vagyok már! :)

(#4023) BigManus válasza Szellem. (#4022) üzenetére


BigManus
addikt

Aki kíváncsi, hamar megöregszik ;)
Aztán régészhez járhatsz orvos helyett :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#4024) vv5204


vv5204
senior tag

Van valami jó ingyenes progi amivel lehet videó szerűen rögzíteni a
képernyőn történő eseményeket? Comodo fórumon szeretnék bemutatni valamit
ilyen módon.

(#4025) L7wy válasza vv5204 (#4024) üzenetére


L7wy
őstag

Fraps?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4026) vv5204 válasza L7wy (#4025) üzenetére


vv5204
senior tag

A Free vízjeles, nem lehet teljes képernyőt rögzíteni. ;)

(#4027) L7wy válasza vv5204 (#4026) üzenetére


L7wy
őstag

;) :B

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4028) dnsi válasza vv5204 (#4024) üzenetére


dnsi
aktív tag

Mit szeretnél bemutatni?

(#4029) F34R válasza vv5204 (#4024) üzenetére


F34R
nagyúr

http://camstudio.org/

Ingyenes és nagyon remek ;)

[ Szerkesztve ]

(#4030) blattida


blattida
nagyúr

A cloud kereső tökéletesen működik, akkor is vizsgál, ha az av ki van kapcsolva! :K ;]
Ez van, amikor kicsit fárasztó tud lenni, főleg teszteléskor. ;]

vv5204
A Camstudio tényleg jó. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4031) askja válasza blattida (#4003) üzenetére


askja
csendes tag

csináltam, de nem a d+ -al van gond.
a tűzfal blokkol, még tanuló módban is. ha kikapcsolom a tűzfalat, de a többi modul megy, úgy működik a net.
ez összefüghet azzal, hogy nem ismer fel új hálózatot, egyáltalán? (mobilnetem van)
mit lehet tenni?

globálisban ezek vannak. ez oké?

az cis5 letöltés honnan? lehet megpróbálom azzal.
bocs, de a 3.14-el semmi gond nem volt, amióta letöltöttem a 4-est, meg ez van.

(#4032) blattida válasza askja (#4031) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem csodálom, hogy nem megy a neted. :N
A negyedik szabályt, az ip -kre vonatkozó teljes tiltást töröld ki!
Úgy menni fog. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4033) blattida válasza blattida (#4032) üzenetére


blattida
nagyúr

Bocs, félreolvastam a beállításaid, valamiért azt hittem, hogy a kimenő ip kérések kerülnek tiltásra. :W
Így a nálad lévő szabály nem kavar be. :(

A CIS 5 letöltése innen.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4034) vv5204


vv5204
senior tag

blattida, F34R köszi a progit, sikerült használni. :R

Meg is mutatom azt a sandbox bugot amiről nemrég beszéltem.
A videóban károkozókat töltöttem le az asztalra, ezért is bosszantó,
hogy a CIS magától megbízik bennük az alapértelmezett beállításokkal,
még proactive módban is!
720-ban lehet csak látni, hogy mi történik.

http://www.youtube.com/watch?v=1m4vVL8XZ64

[ Szerkesztve ]

(#4035) blattida válasza vv5204 (#4034) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezért nem jó, ha megbízol a digitális aláírásban és én ezért veszem ki mindig a pipát előle, majd én eldöntöm, mihez milyen szabály jöjjön létre. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4036) vv5204 válasza blattida (#4035) üzenetére


vv5204
senior tag

Ez világos, hiszen te több, mint haladó felhasználó vagy, de az alap júzer
az csak feltelepíti, aztán nézelődik miért fertőződött meg, kábé így: :U :)
Akkor legalább proactive-ban nem kéne, hogy ott legyen a pipa.
Amúgy azok a kis fájlok nem voltak digitálisan aláírva, direkt megnéztem.

Ha nálad nincsen ott a 2 pipa, telepítőtől kezdve mindent a homokozóban
futtat?

[ Szerkesztve ]

(#4037) askja válasza blattida (#4033) üzenetére


askja
csendes tag

köszi a hsz-okat. egyszerűen nem értem mi a gond.
a tűzfal vmiért nem enged ki a netre, még tanuló módban sem, és ráadásul nem is kérdez semmit, a házirendben pedig nincs tiltás.

letöltöm az 5öst, remélem azzal nem lesz ez.

(#4038) blattida válasza vv5204 (#4036) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, minden ismeretlen alkalmazást ott futtat. :K

Szerintem az lenne az üdvözítő, hogy ha számára ismeretlen alkalmazással találkozik a cis, akkor egy felugró ablakban értesítsen erről és kérdezze meg, hogy akarom e sandboxban futtatni!
Az auto sandbox csak azért borzadály, mert egy csomó legitim alkalmazást bevág oda, amik így nem működnek megfelelően.

A fájlrendszer virtualizáció vissza fog térni az auto sandboxba, remélem, hogy minél hamarabb!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4039) askja válasza blattida (#4033) üzenetére


askja
csendes tag

hát nem tudom mi van.
installáltam a cis5-öt de a helyzet ugyanaz.
a tűzfal nem enged ki a netre. ha kikapcsolom, de a többi modul aktív, úgy viszont minden oké.

ha valakinek van elképzelése miért lehet ez, illetve hogyan lehetne megoldani, kérem írja meg.

leszedtem pár napja a 3.14-et, és mind a 4, mind az 5 blokkolja a nethozzáférést. a házirendekben megbízhatónak adtam az egész modemet (mobilinternetem van).
a cis nem ismer fel hálózatot viszont. és a tűzfal ha tanul, ha bekapcsolt, nem szól semmiért, csak blokklja a netet, mintha be lenne állítva a tiltás, és automatikusan tenné. de a tűzfal eseményeknél nincs semmi.

mi a bánatért van ez? a 3as verzió nagyon kafán müködött.
akinek szintén mobilnetje van, ott mi a helyzet?
nagyon megköszönöm a tippeket!

(#4040) SLYM


SLYM
veterán

már nem azért de milyen idiótaságot ír ki erre a comodo? [link] ez egy full biztosságos program. valami shell code támadás, meg memória-túlcsordulást ír ki vagy miafasz. fel se tudom tenni. mit csináljak? ez egy biztonságos program nem?

(#4041) blattida válasza askja (#4039) üzenetére


blattida
nagyúr

A modem eszközkezelője szerepel a hálózati biztonsági házirendeknél, az alkalmazások között?
Ha nem, hozzá kéne adni!

Itt:

SLYM
A riasztásokat mellőzd és telepítsd föl a DT-t, majd add hozzá a teljes DT mappát a megbízható fájlok közé, valamint a végrehajtás vezérlésnél a shellcode résznél tedd a mellőzöttek közé, úgy jó lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4042) lck válasza SLYM (#4040) üzenetére


lck
senior tag

Igaz hogy kiírja, de lehet engedélyezni a telepítést. És fel is megy.
Egyébként a DaemonTools mindig is a "gyanús" kategóriába tartozott, de elvileg nem veszélyes, csak ugye a warez társadalom elengedhetetlen eszköze, mivel hivatalos védelmekbe matat bele. :)
Egyébként én újabban vitrtuális meghajtónak az Elaborate Bytes: VirtualCloneDrive - ját használom helyette, az számomra megnyugtatóbb.

(#4043) blattida válasza lck (#4042) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodonál sosem volt gyanús, csak egyszerűen mélyen belenyúl a rendszerbe, ezért gyanús a viselkedése a defense+ számára és ezért érzékelheti bo támadásnak. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4044) L7wy válasza blattida (#4038) üzenetére


L7wy
őstag

Sandbox beállításokban van olyan hogy Értesítés megjelenítése automatikus sandboxba helyezéskor...
ennek nem azt kéne csinálnia?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#4045) blattida válasza L7wy (#4044) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, abban az értesítésben kellene beállítani, hogy benne akarom e futtatni vagy nem.
Most viszont csak azt tudom beállítani, hogy a következő alkalommal ne ott futtassa! :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4046) pethYeti


pethYeti
addikt

Azt nem lehet megoldani hogy az adobe reader mindig homokozóban fusson?

szerk.: Megtaláltam:)

[ Szerkesztve ]

(#4047) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Úgy látom, hogy CIS-ben blattida fórumtárs a legjobb, így hozzá lenne egy kérdésem.
Adott egy NOD32 és mellé feltenném a CIS-t, de természetesen az AV része nélkül. Én Comodo-ból még a 2.4-es verziót amit használtam annó ezért kissé le vagyok maradva.
Kérdésem, hogy a NOD32 mellé a CIS 5-ből melyiket ne telepítsem. ( a Defense+-az ami gondolkodóba ejtett, így inkább megvárom a válaszodat, biztos ami ziher)

Köszi előre is.

(#4048) F34R válasza BlackSeven (#4047) üzenetére


F34R
nagyúr

Van külön tűzfal nem kell letöltened az egész csomagot!

Azt tudnod kell hogy a tűzfal is tartalmazza a Defense+-t ( ha kikapcsolod akkor nem kérdezget és egyzserű tűzfal marad , uyganis a defense+ lenne a proactive része a Comodonak , de úgyis jó hogy defense + ki és nod32 4.2 mellé mert abba benne van a proactive is ha ehhez ragaszkodsz mindenképp :)

F34R

(#4049) blattida válasza BlackSeven (#4047) üzenetére


blattida
nagyúr

Az av részt.

A defense+ valóban a tűzfal része, jól írta F34R, kikapcsolhatod, de akkor a cloud vizsgálatot is elveszíted, ami a D+ része!
Ráadásul a felhő alapú keresés majdnem teljesen kiváltja az av-t is, mert valós időben vizsgálja az eseményeket a számítógépen és törölni is képes!
Plusz, a sandbox is a Defense+-ban található, így ha azt is használnád, hagyd bekapcsolva a D+-t!

Minden más mehet fölfele.

Természetesen lassulni fog egy kicsit a géped, de nem vészesen. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#4050) BlackSeven válasza blattida (#4049) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Köszi a választ, és Neked is F34R. :R
A két éves licences NOD32 mellé kell majd egy jó tűzfal, és mindenképpen magyar nyelven tudó kellett, mert nem nekem lesz felpakolva. Holnap délelőtt teszem majd fel és azért kérdezgettem előre ennyit, mert nem akartam (esetlegesen sem) bénázni ott a helyszínen. (szomszédom sógora a leendő Comodo user, de most ez mindegy)
Akkor elég > innen < letöltenem és telepítenem.
Még egy láma kérdés. Ebben benne van ugye a magyar nyelvi telepítő is? Nem kell azt még külön letöltenem.

Köszike. :)

(Valahol nincs feltöltve egy beállítási segédlet ebből a tűzfalból? Hogy nem kelljen mindig kérdezgetni meg visszaolvasni, hogy akkor most mit is és milyen szintre állítsunk. Ötletként: nem megoldható, hogy az első hsz.be betenni - mint ahogyan több link is ott van - egy ilyen beállítási segédletet, letölthető fájl formátumban vagy valahogy? Lehet, hogy sokaknak segítség lenne. Történetesen per-pillanat nekem is jól jönne egy ilyen.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.