Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) csimpas válasza Sanyabá (#4050) üzenetére


csimpas
tag

Vérnyomásom 140-150/90 szokott lenni, pulzus 100 környékén.

Rajta vagyok a cigi abbahagyásán, ha sikerült akkor kb 1 hónap múlva megpróbálom a búvárorvost, úgyis kérik a tanfolyamon

(#4052) Pompi válasza csimpas (#4051) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

100 a nyugalmi pulzus? Az nagyon sok.

Feel Good Inc.

(#4053) Sanyabá válasza csimpas (#4051) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor itt lehet a probléma. Ha legugolsz, és hirtelen fel állsz, nem szoktál szédülni, elfeketedni előtted a világ?

Mert ha igen, akkor sajnos nem merülhetsz. De mint mondtam , búvárorvosi vizsgálat meg mondja .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4054) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Érdemes Sjcam Sj7 Starrol váltani Yi 4k+-ra?
Motoron,es víz alatt lenne használva.Snorizáshoz.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#4055) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ezt a sztorit hallottátok?

Brothersen ez az idén már a második.

Itt van kicsit jobb minőségben is, természetesen túlhorrorizálva az amcsik által.
Kicsit azért meg vagyok lepődve. nem mondom hogy nem lehetne egy-két dologba belekötni (eléggé egyedül úszkál mindenki össze-vissza, kb nincs is csoport, de még body sem, nem figyel a cápára, nemhogy szemkontaktus, de kb oda se néz, és számíthatott volna rá mert előtte már a másik búvárt 2x is bepróbálta. Szóval van itt azért hiba rendesen) de ez minden csak nem kiprovokált támadás ill. se beetetés se semmi...
Furcsa...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4056) t72killer válasza Ferdzsoo (#4055) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény. Tudtommal a vörösön eléggé szeretik etetni a cápákat, így kelthette fel cápali érdeklődését a shortyba csomagolt husi...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4057) Ferdzsoo válasza t72killer (#4056) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A vörösön? Ezt még nem hallottam...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4058) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#4057) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó pár éve voltam Brothers túrán és a vacsi készítésekor dobáltak be hal darabokat a helyi dm-ek a cápáknak...

Dive ever, work never.

(#4059) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#4058) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Fasza, pedig annyira tagadják a DM-ek több helyen mint a fene...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4060) t72killer válasza Ferdzsoo (#4057) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

St Johns-nál rémlik ilyen, de lehet csak mendemonda. Személyesen nem láttam.

#4059: hja mondjuk gondolhatod, hogy egy hajóról hova megy a(z amúgy nem környezetszennyező) kajamaradék...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4061) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ha már vörös.
2018 Rocky túránk. Nem rövid, de ha valakit érdekel...
Vicces különben hogy google drive-is mennyit ront a képminőségen...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4062) Sanyabá válasza Ferdzsoo (#4061) üzenetére


Sanyabá
senior tag

:C

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4063) F-ECT$


F-ECT$
titán

Olvastátok?

Bevallom én azt hittem a történtekkor, hogy nem fognak kijutni, és örültem, hogy nem lett igazam, viszont totál benyaltam(?) a hivatalos sztorit a mentéssel kapcsolatban. Elolvasva a fenti cikket viszont egyre inkább azt gondolom, hogy ez közelebb lehet a valósághoz, mint az akkori hírek.

Dive ever, work never.

(#4064) Ferdzsoo válasza F-ECT$ (#4063) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Őszintén mondom nincsen semmi baj ezzel a módszerrel szerintem. A legbiztonságosabb megoldás volt kb. Mindenki épségben kijutott, nem várható el senkitől aki nem búvárkodott soha hogy ne pánikoljon be a kifele vezető úton. Ezzel így ezt megoldották.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4065) F-ECT$ válasza Ferdzsoo (#4064) üzenetére


F-ECT$
titán

A módszerrel nekem sincs bajom, és még azt is megértem, hogy miért nem mondták el előre, de utólag azért beszámolhattak volna a részletekről...

Dive ever, work never.

(#4066) Sanyabá válasza F-ECT$ (#4065) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mint tudjuk a sajtó sokszor ferdít az igazsággal kapcsolatban, ill. a nem valóságot írja le. De aki már akár egyszer is merült barlangban, vagy olyan szűk helyen ahol nem tudtad hogy hol is vagy, azon bizony akaratán kívül is úrrá lesz a félelem. Na most gondoljuk el, hogy azok a gyerekek akik még soha nem merültek , nem ismerik a felszerelést stb. hogyan viselkednének egy ilyen szituációban?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4067) Pompi válasza Sanyabá (#4066) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha jól értem, akko itt nem a sajtó ferdített, hanem direkt ez volt a kommunikáció kifele, a sajtó is csak ezt tudta.

Feel Good Inc.

(#4068) Sanyabá válasza Pompi (#4067) üzenetére


Sanyabá
senior tag

A legjobb tudásom szerint , igen. Gondolj bele, ha tudták volna az igazságot mi lett volna a reakció?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4069) Pompi válasza Sanyabá (#4068) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ok, de pont te írtad, hogy ferdített a sajtó ... :U

Feel Good Inc.

(#4070) Sanyabá válasza Pompi (#4069) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szerintem akkor valami félreértés van. Konkrétan én arra írtam a ferdítést, hogy nem írták le hogy összekötözött kézzel , és teljesen leszedált , szinte öntudatlan állapotban hozták ki a gyerekeket.
Minap láttam Czakó László riportját is , melyben pont erről a helyzetről beszélt, és helyén valónak találta ezt a mentési technikát.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4071) F-ECT$ válasza Sanyabá (#4070) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálad van a félreértés :)

Egyszer azt írod, hogy a sajtó gyakran ferdít, ezzel azt sugallva, hogy most is így történt, azaz a sajtó ismerte a valódi eseményeket, és direkt nem írta le. Aztán meg azt írod, hogy a sajtó sem tudott róla, és ez így van jól.

Dive ever, work never.

(#4072) Sanyabá válasza F-ECT$ (#4071) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Végül is mindegy, a végeredmény a fontos.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4073) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Sziasztok!

Kezdő búvárként most vennénk meg az alap (abc) felszerelésünket a párommal. A páromnak (egy hölgyről beszélünk) viszonylag vékony arca van, így eddig bármikor merültünk szinte mindig abból állt a merülése, hogy folyamatosan csinálnia kellett maszk ürítést. :(

Egyrészt az átlag maszkok nagyok rá, másrészt, a haját sem sikerült (úszósapkával sem) eltűrni eléggé, mert eddig minden maszk felért a homlokán kezdődő hajtövekig, így ott mindenképp befolyt a víz.
Legutóbb szerencséje volt kipróbálni egy gyerek méretű maszkot és az szinte tökéletesen szuperált, de elfelejtettük megnézni a típust..

Hamarosan nyaralni megyünk, így oda mindeknépp vinnénk magunkkal már a saját sznorkel felszerelésünket.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen olyan maszkokat ismertek, ami ajánlott, és kis méretű arcra is jó lehet? Sajnos nem biztos, hogy a nyaralásig lesz alkalmunk üzletben próbálgatni (vidéken lakunk) így marad az Amazon-os megrendelés.

Nyílván van benne némi kockázat, de ha találunk egy kis méretű és mások által is ajánlott maszkot akkor azzal nagyot nem veszíthetünk.

Másik kérdésem, hogy 3 különböző sznorkel között vacilálok:
Mares Ergo Dry
Cressi Adult Diving Dry
Cressi Alpha Ultra Dry

Ezek közül javasolt-e bármelyik is? :)

Bármiben is tudtok segíteni, előre is köszönöm a válaszotokat! :R

(#4074) Ferdzsoo válasza phanzetomox (#4073) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szia! Feleségemnek is gyerek maszkot kellett venni, pontosan az említett problémák miatt, hajkendő egy nagy segítség a hajak felfogására és kényelmesebb viselet mint egy úszósapka.
A cressinek anno volt gyermek maszkja, mi azt vettük. Pontos típust nemtudok mondani, de valszeg már amúgy sem kapható.
Sokat nem segítettem tudom. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4075) F-ECT$ válasza phanzetomox (#4073) üzenetére


F-ECT$
titán

Amazonos rendelés meg fog érkezni?

Én mindenképp elmennék próbálni, mert nálam is hasonló probléma van: nem a vékony arcom, hanem a spéci fejformám miatt, de alig jó pár maszk. Elég nehéz próba nélkül jót választani.

A 3 légzőcső mindegyike jó szvsz.

Dive ever, work never.

(#4076) phanzetomox válasza F-ECT$ (#4075) üzenetére


phanzetomox
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Végül egy Cressi Lenci-re esett a választás, erről egész jókat olvastam és képek alapján valóban jól illeszkedik kicsi női arcokhoz.

F-ECT$: Igen, 29-én indulunk, és expressel rendeltem, úgy hamarabb ideér. (elvileg 25-26án érkezik). Angliai amazonról rendelve 10 font volt a gyorsabbik szállítás, ami egyáltalán nem sok ha azt nézzük, hogy összeségében még kicsit olcsóbbak is a termékek mint itthon.
(plusz ha el kell mennem egy üzletbe érte, akkor a pesti búvárboltokig kb. egy 20-ast el költök utazásra, meg elmegy egy napom rá. Szóval ez a megoldás mindenképp jobb volt.)

Már csak működjön minden frankón :D Bár nekem eddig semmilyen maszkkal nem volt bajom, úgyhogy ha a páromnak stimmel a méret, az már szuper. :)

(#4077) WiZARD


WiZARD
addikt

Lassan én is készülök nyaralni/búvárkodni, 99% hogy Sharm el Sheikh lesz, és Zoliék ;)
Azon még nagyon agyalok, hogy akarok-e "tovább tanulni" és vizsgázni. Picit félek, hogy a pihenés rovására menne, kell pár nap totál semmit tevés...
Egyáltalán a CMAS * után az AOWD-nek van értelme, vagy inkább CMAS**-ot kellene célba venni valamikor?

De akarok szép lassan némi saját felszerelést venni, első körben maszkot, ruhát, esetleg uszonyt.
Decathlon saját márkás ruháival van tapasztalat? Csak valami 3mm shorty kellene, nem tervezek hidegebb helyre menni, ennek meg tetszik a színe :DDD

Maszknál a szilikonos rész színének van jelentősége? A fekete jobb, nyújt valami előnyt, az átlátszókhoz képest?

uszonyból végképp tanácstalan vagyok, arra mindenféle tippet szívesen fogadok, hogy milyet érdemes venni. Hosszabb-rövidebb, puhább-keményebb, gumipántos vagy belebújós?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4078) F-ECT$ válasza WiZARD (#4077) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem vagyok teljesen képben minden rendszerrel, de a cmas** és az aowd nem ugyanaz kb? Egyébként haladó szintig érdemes eljutni, van pár hely, ahová nem engednek le alap kártyával.

Én melegebb vizekre is javaslom a teljes ruhát (lehet vékony) már csak a fizikai védelem miatt is, no meg idővel egyre fázósabb lesz a búvár.

Az átlátszó szilikon könnyen elöregszik, besárgul és csúnya lesz, de kicsit jobb térlátást biztosít.

A belebújós uszony inkább snorkelezéshez használatos, abból mindenképp a pántos javasolt. Én a puhább híve vagyok.

Dive ever, work never.

(#4079) gonger válasza WiZARD (#4077) üzenetére


gonger
senior tag

Ezt Neked kell tudnod, hogy mennyire komolyan akarsz foglalkozni a búvárkodással, de egy haladó szint bárhol jól jön. A sharmi partoknál, Thistlegormnál is. Ruha ügyben szerintem keress egy rendes búvárboltot (Pl Seawatch) és ha csak ez az egy ruhád lesz akkor 5-6 mm körül nézegess, hidd el minél tapasztaltabb leszel víz alatt, annál kevesebbet fogsz mozogni. A 3 mm-es nagyon vékony, 29-30 fog körüli vizekre jó, de legtöbbször nem olyanban leszel. (Lásd Zoli, Ő még májusban is szárazban merül kint) A hőháztartás miatt érdemes egy vékony csuklya is. Én is azt mondom, hogy hosszú ruha legyen.
Nekem a fekete maszk inkább édesvízben ad kellemesebb érzést, nem szűrődik be oldalról fény, egyébként egyénfüggő, ki kell próbálni.
Uszonyból érdemes a pántosat venni egy csizmával, azt bármikor el tudod vinni Adriára is, vagy a fentebb említett hűvösebb édes vizekbe. Uszonyokból érdemes többet is kipróbálni, de legtöbben Mares Avanti Quattro-nál kötnek ki, mert az egyik legjobb uszony. Én a Jetfin mellett nedves ruhához azt használom, de hibás méretválasztás miatt van is egy eladó XL-es méret nálam.

[ Szerkesztve ]

(#4080) WiZARD válasza F-ECT$ (#4078) üzenetére


WiZARD
addikt

a cmas** papíron több mint az aowd, a cmas* meg az aowd és owd közt van...
de lehet kár túlaggódni ezt, és többet érek most egy aowd-vel, mint ha várok még arra hogy hol tudok cmas-t csinálni :)

Nekem még sok idő kell hogy fázós legyek, mindig melegem van. De átgondolom még ezt a ruha kérdést.

többit megfogadom ;)

gonger: xl sajnos nekem is nagy :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4081) gonger válasza WiZARD (#4080) üzenetére


gonger
senior tag

Hidd el, hogy nem tudsz víz alá eléggé felöltözni és a ruhát jó esetben több évre veszed. Persze ha belehúzol, az nem baj ha lesz 3 mm-esed is, de az is csak nyáron jó a Vörösre, tavasszal, ősszel, már kevés.
Viszont vastagságtól függően tényleg hosszú ruha legyen, ne shorty. Csalánozók és egyéb sérülésveszély miatt ez nagyon fontos.

(#4082) t72killer válasza gonger (#4081) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, én is 7milis félszárazat viszek a vörösre, a horvátokhoz még pluszban egy 7milis shorty. Csuklya is alap.

SzVSz a 7es félszáraz a legjobb befektetés, nem olcsók, de az őszi tavi merülésektől a vörösig mindenre használható.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4083) gonger válasza t72killer (#4082) üzenetére


gonger
senior tag

Nekem 5,5mm-es a nedves ruhám, igaz már 9 éves, szóval a végét járja, abban is fázom a Vörösön úgy 40 perc után light csuklyával. Használtam 7mm-es félszáraz kölcsön ruhát, nagyon komfortos, de Adrián inkább szárazruházok.
3 mm-es ruha jó lehet egy augusztusi melegben Egyiptomban, napihajón ahol merül kettőt, illetve az elején ha még sokat mozog szafarira is jó, de ilyen kondíciók mellett már a napi 4. merülés nagyon cidris. Szóval kell mellé egy vastagabb is :-)

[ Szerkesztve ]

(#4084) WiZARD válasza gonger (#4083) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyelőre az augusztusi egyiptomi napi 2 merülésnél tartok, és nem látom, hogy ez mikor változna sokat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4085) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

50 éves kor :D felett a Vörösbe is kell az 5 mm-es ruha. Én a második merülés 40 perce után 20-25 m-en bizony fáztam. Ja, hosszú ruháról van szó.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4086) WiZARD


WiZARD
addikt

így lehet cmas * szintről egyből ****-ra ugrani :Y

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4087) F-ECT$ válasza WiZARD (#4086) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát igen, meg kell mutatni a világnak, hogy a szabályok csak nekik szólnak, mi akkora királyok vagyunk, hogy lazán áthághatjuk őket :)

Dive ever, work never.

(#4088) t72killer válasza WiZARD (#4086) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így nettó hülyeség, miért búvárminősítést adnak kitüntetés/pénzjutalom helyett:F? Ez kb olyan, mintha egy életmentő taxisnak elismerésül kamionos jogsit adnának pl állami kitüntetés helyett.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4089) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani a Decathlon kínálatából egy normális búvármaszkot és hozzá pipát? Voltam már pár alkalommal a tengeren, de ami eddig volt sajnos már nem igazán jó, így valami minőségit keresek, de egy átlagos felszíni búvárkodós szinten.
Néztem pl. ezt is! Viszont nem tudom mit jelent az, hogy "keret nélküli".

Előre is köszönöm! :) :R

(#4090) Ferdzsoo válasza Kristof_94 (#4089) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

3 dolog ami fontos maszk vásárlásnál:
A legfontosabb hogy passzoljon a te fejedre.
A gumi szilikon legyen
és a színe. Hogy trendi legyél a víz alatt is.
Nah jó nem, hanem az hogy ragasztott üveg legyen a lencséje. :DD
Nagyjából ennyi. AMikor megvan akkor egy jó erős mosogatószeres/fogkrémes dörzsölés, de hosszan! aztán mehet is a köpködés és irány a tenger! :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4091) F-ECT$ válasza Kristof_94 (#4089) üzenetére


F-ECT$
titán

A Cressi jó márka, de próbáld fel mielőtt megveszed. A keretnélküliséget passzolom.

Dive ever, work never.

(#4092) t72killer válasza Ferdzsoo (#4090) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fogrémes vakerálásnál gyorsabb az öngyújtó;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4093) Pompi válasza Kristof_94 (#4089) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem van ilyen maszkom. Szerintem egy jó kis alacsony profilú, keret nélküli maszk. Kicsi a térfogata, akár snorkelezéshez is ideális. Fontos, hogy ahogy már többen is írták, próbáld fel. Tedd fel az arcodra pánt nélkül és szívd az arcodhoz az orrodon keresztül. Ha fent marad az már egy jó irány.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4094) Kristof_94 válasza Pompi (#4093) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Köszönöm mindenkinek!

Mit jelent az, hogy keret nélküli?

Az a nagy gáz, hogy nem járok addig ilyen boltban és nem tudom felpróbálni. Viszont a múltkor a decathlonban az M-es jó volt, de az a típus nem igazán jött be.

(#4095) Ferdzsoo válasza Kristof_94 (#4094) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Próba nélkül nagyon lutri, biztosan nem vennék.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4096) Pompi válasza Kristof_94 (#4094) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A keret nélküliség ebben az esetben azt jelenti, hogy a lencsének nincs külön kerete, hanem közvetlenül a maszk szilikon "szoknya" részéhez kapcsolódik. Ennek számos előnye van: könnyebb, keskenyebb (könnyebb pakolni, akár a jacket zsebében is jobban elfér tartalék maszknak), kisebb térfogatú, kisebb a légtere, kisebb a felhajtóereje, közelebb van a szemedhez ezáltal jobb a látószög.

Keretes maszk pl. vs. Keret nélküli (konkrétan a szóban forgó F1) | másik képen

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4097) Kristof_94 válasza Pompi (#4096) üzenetére


Kristof_94
nagyúr

Köszi!
Elvileg visszaveszik ha nem jó, szóval akkor ez lesz!

Érdemes hozzá új pipát venni vagy vegyem le a régiről és tegyem át? Ezek vannak elvileg.
Köszönöm a türelmes hozzáállást! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#4098) Pompi válasza Kristof_94 (#4097) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kérdés, hogy milyen a régid, hogy meg vagy-e vele elégedve. Ha igen, akkor tedd át.

Ha venni akarsz, akkor én olyat vennék ami aul szelepes (ezen fújd ki a csőbe ment vizet és nem kell átfújni a teljes cső hosszúságon), illetve felül meg valamilyen megoldással nehezebben megy bele a víz. Ez pl. ilyen amit írok.

Feel Good Inc.

(#4099) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Sziasztok, pár tanácsra lenne szükségem, remélem tudtok segíteni benne :)
Feleségemmel nagyon szeretjük a viz alatti élővilágot, bár eddig csak buvár szemüveget és pipát használtunk csak. Visszont gondolkodunk, hogy belevágjunk a buvárkodásba, főleg hogy jövő nyáron valoszinüleg Balira megyünk. Gondolkodunk, hogy csináljunk-e itthon ilyen buvár képzést, visszont ismerösöm nem csinált semit és mégis merülhetet kint.
Szoval szerintettek megéri ez a képzés? (Évente max nyaraláskor használnánk ki.)
Ha igen, akkor esetleg tudnátok ajánlani helyet? Illetve a képzés után, ezt az igazolást külföldön is elfogadják?
Köszönöm elöre a segítséget és minden kezdő tanácsot! :)

(#4100) Pompi válasza Bestspiler7 (#4099) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"visszont ismerösöm nem csinált semit és mégis merülhetet kint."

Ha ez igaz akkor az őrült nagy felelőtlenség mind az ismerősöd (persze ezt ő lehet fel se tudta mérni), mind a búvárbázis részéről (ők viszont igen) ahol merülhetett.

Ha ún. intro / demo merülésen volt, ahol egy szakmailag megfelelő szinten levő búvár kísérő kíséretében merült (értsd konkrétan fogták végig a merülésen), akkor az más, ilyen létezik, korlátozott mélységben és ideig persze.

Szerintem amúgy nyaraláson nem tudod kihasználni a búvárkodást. Arra gondolok, hogy elmentek Balira 2 hétre és mondjuk kivitetitek magatokat 2x hajóval és merültök 2x2-t. Vagy elmentek Horvátországba 1 hétre és közben merültök 2x.

Ha megfertőződtök és beszippant kicsit ez a világ, és megtehetitek, hogy csak merülni menjetek el, akkor tud ez a dolog kiteljesedni szerintem.

Az a "baj" ezzel az nyaralás közbeni merüléssel, hogy egyrészt nem tudsz / nem érdemes saját felszereléssel menni, ezért lehet nem olyan élmény lesz a felszerelés miatt. Másrészt én voltam ilyen Bali like egzotikus helyeken ilyen nem kimondottan búvárkodás céljábóli utazások során merülni és hát ilyenkor kivisznek valahova és lesz egy valamilyen élményed, nekem nem ezek a legjobb búvárkodós élményeim, persze jól hangzik, de egy költséghatékonyabb egyiptomi kimondottan búvár út számottevően többet tud adni.

Persze ettől függetlenül nehéz azt megmondani, hogy mi éri meg és mi nem. Nem tudom, most mennyiből szerezhető meg egy OWD vizsga, járulékos költségekkel együtt valahol 70-100 ezer forint között lehet.
Ez után az első merüléseket persze még nem feltétlenül a táj és az elővilág élvezetéről fognak szólni, ezt is szem előtt kell tartani, tehát ha a friss vizsgával mentek Balira merülni, akkor ott még több fog a technikáról szólni.

Ha úgy döntötök, hogy belevágtok, akkor én az Aquanautát javaslom.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4101) Bestspiler7 válasza Pompi (#4100) üzenetére


Bestspiler7
tag

Szóval ha nincs igazolványod, de van kisérőd, akkor elvileg merülhetsz. Hát akkor meglátjuk még, mert ha évente 2szer merülnénk akkor nem biztos hogy megéri megcsinálni nekünk ezt a képzést. (Bár azért itthon pár probamerülés akkár medencében biztos hasznos lenne)

(#4102) Pompi válasza Bestspiler7 (#4101) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem teljesen. Ez egy szolgáltatás amit az adott helyen vagy nyújtanak vagy nem. Pár alap dolgot átvesztek a felszerelés használatáról és együtt lementek, a kísérőd, aki helyi ember, folyamatos kontaktban van, fogja a palackodat, te pedig nézelődsz. Lementek 8-10 méterre és lent vagytok 10-15 percet.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4103) F-ECT$ válasza Bestspiler7 (#4101) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha szabadon akarsz nézelődni, akkor érdemes belevágni, különben csak kézen fogva visznek le a normálisabb helyeken. Ha meg elengedik a kezed, de nincs meg a képzettséged, akkor könnyen bajba kerülhetsz. Végzett búvárok is meg "tudnak" halni, nem érdemes a képzésen spórolni.

Én azt javaslom, hogy itthon végezzétek el az alap tanfolyamot, és Bali előtt menjetek el néhány merülésre, akár itthoni bányatóba, akár az Adriára.

Felszerelést viszont ne nagyon vegyetek még, az első pár merüléshez bőven jó lesz a bérelt, és ha beszippant a búvárkodás, akkor ráértek beruházni a saját cuccba.

Dive ever, work never.

(#4104) t72killer válasza Bestspiler7 (#4101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

oktatóval merülhetsz próbamerülés/oktatás címen. Persze a víz alatt nincs rendőrség, ha vesz az ember komplett felszerelést, nekivághat nyugodtan a Titanicnak roncsmerülni, senki se fogja ezért megbüntetni. Más kérdés, hogy gond lesz a túlélési esélyekkel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4105) WiZARD


WiZARD
addikt

Így utolsó pillanatban el is indulnék venni maszkot, uszonyt, ruhat. Budapesten melyik boltot ajanljatok? ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4106) F-ECT$ válasza WiZARD (#4105) üzenetére


F-ECT$
titán

Én csak az aquanautát ismerem, és már évek óta nem vettem cuccot...

Dive ever, work never.

(#4107) WiZARD válasza F-ECT$ (#4106) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx, meg is vettem mindent amit akartam ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4108) Sanyabá válasza Pompi (#4100) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szia!

Mikor voltál Balin, és hol merültél? Ja, meg nyilván az ár sem mellékes.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4109) attiati


attiati
veterán

sziasztok

Visszaolvastam pár hsz-t. Soha nem sznorkeleztem és nem voltam tengerben. (Felszerelés sincs, de pipát + ruhát vehetek) Csak szeretnék belekóstolni nyaralás közben. Sznorkel erre megfelelő és fogok eleget láni?

hely: Bali és Nusa Penida. Eseteleg Flores (Komodo, Rinca), de oda lehet nem jönne velem senki.
cél: lehetőleg pipával ráját és halakat látni (+ esetleg teknőst)

Intro dive-nak gondolom nincs értelme esetemben? Szerintem még a sznorkelt is szoknom kellene. Mivel lehet rákészülni itthon?

[ Szerkesztve ]

(#4110) F-ECT$ válasza attiati (#4109) üzenetére


F-ECT$
titán

Sok kérdés, pár válasz:

Intronak max ott a helyszínen van értelme, ha látsz valami jó bázist.

Vegyél maszkot, légzőcsövet és gyakorolj uszodában.

Hogy szabadtüdővel látsz-e ráját az függ a helytől is, elvi esély van rá.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#4111) attiati


attiati
veterán

egy 1,5mm-es felső elegendő lehet sznorkellhez és főleg leégés ellen a strandoláskor?

illetve a nyaralós túrákon kapott maszk élvezhető lesz egy hobbi túrán első alkalomra?
(nem vennék most emiatt és bele sem férne a táskába, maximum ha kint veszek egyet és kint is hagyom)

[ Szerkesztve ]

(#4112) F-ECT$ válasza attiati (#4111) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha kellően meleg a víz, akkor bőven elég ez a felső, viszont egy ilyen mellé már lehet nem árt 1-2 kg ólom is, hogy le tudj merülni. Leégés ellen is jó, arcra, nyakra, kézfejre és lábakra kell persze krém :)

Ha nem ereszti a be a vizet a maszk és kényelmes, akkor tökéletes lesz hobbi célokra.

Dive ever, work never.

(#4113) attiati válasza F-ECT$ (#4112) üzenetére


attiati
veterán

Beszorul alá a levegő?
Vagy miért kell az ólom?
Sajnos a kézipoggyász súlykorlátba az sem fér bele.

Vizben is használ a krém? Úgy tudom, hogy egyik napozó krém sem vízálló, hiába is írják rá. Illetve a koralloknak gondolom nem használ a napozó krém.
Köszi a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

(#4114) F-ECT$ válasza attiati (#4113) üzenetére


F-ECT$
titán

Tengerben amúgy is nehéz lemerülni a nagyobb felhajtóerő miatt, amit tovább erősít az, hogy a ruhában nagyobb a térfogatod. Emellett a levegő is beszorul alá, ugyanis ez a nedves ruha lényege: beenged egy kis vizet a bőröd és a ruha közé, azt felmelegíted a testeddel, és a ruha + a szövetébe szoruló levegő szigeteli. Ezért nem árt már a sznorkelhez is ólom. (Ólom egyébként a legtöbb bázison van, érdemes inkább bérelni, mint a csomagban helyet találni neki.)

A vízálló krém, főleg ha hagysz időt neki beszívódni, akkor azért segít, de nem árt időnként újra kenni. A korallnak és egyéb élőlénynek persze hogy nem használ, de ha vörösre égsz, az meg neked nem jó :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#4115) t72killer válasza attiati (#4113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A búvárpoggyászba ruhát, dzsekit, uszonyt, szemüveget, búvárórát, logbookot és igazolványokat viszünk, opcionálisan fotó-videócuccot. Épp elég ezekeket cipelni, nemhogy 6-8 kiló ólmot + egy 15kilós palackot is hurcoljon az ember:)).

A ruha neoprén, ami gyakorlatilag egy zártcellás szivacs. + ahogy a kolléga is írta a tengervíznél még az emberi test is könnyebb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.