Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#128101) darvinya válasza CPT.Pirk (#128098) üzenetére


darvinya
titán

Kombi autóban alvás InfóPark parkolónál.
Itt 1 éjszaka árak horror áron van szállódákban.
Munkásszálló messze van, s nem igazán jó arcok vannak ott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128102) macilaci78 válasza updog (#128100) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van OKJ-s karbantartó, abba sok dolog belefér...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128103) Nikaré válasza updog (#128100) üzenetére


Nikaré
őstag

"számlát adhasson a munkáról "
Aha, persze!
Ez még mindig sarkallatos kérdés mert nem akar adni.
Persze mindjárt jön, hogy akkor ne bízd meg a munkával.

(#128104) updog válasza Nikaré (#128103) üzenetére


updog
senior tag

Hát ugye még most kifutó LTP-k, családosok támogatásai miatt nem elhanyagolható aki most számlát kérne, nálunk csak a házban is folyamatosan megy 1-2 felújítás mindig, költöznek befelé a gyerekekkel a családok. Nekik pl. biztos kell számla. A számlán ugye ehhez kapcsolódó tevékenységnek kell szerepelni mert a bankok/kormányhivatal kéri, ahhoz meg hogy ez szerepelhessen, kell a végzettség.

Persze van az a célközönség aki könnyen egymásra talál a számlakéréstől visítva szublimáló melóssal ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#128105) CPT.Pirk válasza darvinya (#128101) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyanban megszálltak kollégáim egy több napos meló alkalmával. Megkérdezte tőlük a helyi bizt őr, hogy mit csinálnak itt, túl jól szituáltak ide, különben is a múlt héten késeltek meg valakit a szálláson. Az ágyneműt meg rácsos ablak megöl adták ki, mintha a böribe vonultak volna be. :D

Talán valami kolit kellene keresnem. Más városokban ez működik, hogy nyáron meg lehet szállni egy iskolás koliban.

macilaci78 értem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#128106) Tim82 válasza CPT.Pirk (#128105) üzenetére


Tim82
nagyúr

A XI. kerületben van pár koli, ezek például nincsenek túl messze:
- ELTE Ménesi úti kollégium: [link]
- BME Baross Gábor kollégium: [link]
- BME Schönherz kollégium: [link]

Továbbá itt ugyan szidják a munkásszállókat, de tudtommal a (szintén XI. kerületen belüli) Hotel Griff tűrhető (mondjuk nem is a tipikus munkásszálló).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#128107) radi8tor válasza Ace owner (#128097) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, de ez nem arra esett, hanem inkább 13/14 ker.

⭐ Stella

(#128108) Ace owner válasza radi8tor (#128107) üzenetére


Ace owner
addikt

Egyre tobb ilyen lesz sajnos felenk is. Plane ha a sok barom kidobalja a csikket.

Masik tuzrol nem hallottam igazabol ezt is lattam mert pont repter korom volt.

Galaxy Fold 4

(#128109) darvinya válasza CPT.Pirk (#128105) üzenetére


darvinya
titán

Koleszt nagyon ritkán adnak ki 1 éjszakára.
Megpróbálhatod Hostel Budlakás24-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#128110) Chuck Norris válasza CPT.Pirk (#128105) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Alternativának javaslom az Aranykorsót a Móriczon, az nem zár be. Olcsóbb is ott reggelig piálni, mint aludni valahol :)

(#128111) föccer


föccer
nagyúr

Hellóka!

Kinőtt, főként 86-os méretű, főként lányos ruhánk van amit kinőtt a lány. Állapot, szín és fajta teljesen vegyes. kb 20-30 db. Topik áron szívesen továbbadnék. (baracklé, mint cserealap tökéletesen helytáll). Érdeklődésre megpróbálok képet készíteni.

Bp-n megszokott házhozszállítás, ha meghívhatlak egy kv-ra :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128112) mike1334


mike1334
veterán

Milyen (szabadtéri) koncert van ma Budapesten? Az Örs vezér terénél nagyon hoz valamit a szél :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#128113) FoxiestFox válasza mike1334 (#128112) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Húgyszag?

(#128114) mike1334 válasza FoxiestFox (#128113) üzenetére


mike1334
veterán

Ja, azt hallom... :U

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#128115) fant0mi válasza mike1334 (#128112) üzenetére


fant0mi
addikt

Fradi meccs?

(#128116) mike1334 válasza fant0mi (#128115) üzenetére


mike1334
veterán

Lehet, bár ez inkább "rendes" zene volt. Máskor nem nagyon szoktam ilyet hallani itt.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#128117) macilaci78 válasza mike1334 (#128114) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Koleszos koromban már nem emlékszem, melyik nótát költöttük át, de most is a fülemben cseng...
"Sárga vizelet száll a széllel..."

Titkos üzenet száll a széllel...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128118) föccer


föccer
nagyúr

Megjött a rezsis közlöny. Társasházak bele kerültek, azon kívül semmi érdemi lazítás, kedvezmény.

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128119) Nikaré válasza föccer (#128118) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem is volt tervben a lazítás, nincs pénz a kasszában.

(#128120) föccer válasza Nikaré (#128119) üzenetére


föccer
nagyúr

Reménykedni azért még lehetett... :D

4 gyermekem van, zaszonyság gyesen. Eddig kb kijöttünk, vagy egy kicsit minuszosak voltak a hónapok, amit azért tudunk pótolni. Szóval most egy kicsit tervezési fázisban vagyunk rendesen.

Ugyanitt fél pár vese eladó :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128121) Nikaré válasza föccer (#128120) üzenetére


Nikaré
őstag

Én is reménykedtem, miközben tudtam, hogy ezt nem lehet "olcsón megúszni", úgy, hogy nem tehetek róla, csak megfizetem (megfizettetik) mások eszement hülye dolgait!

Ne hirdesd, már úgy is a vesédbe látok! :DD

(#128122) Ace owner


Ace owner
addikt

Jo fel eve azon gorcsolok hogy kene napelem, hoszivattyu rendes szigeteles mert kutya vilag jon de persze elotte a tetot rendbe kene rakni, kulon bejarat nekunk a felso szintre.. Versenyt futottam az idovel es megint vesztettem :))
Mondjuk a gaz nem erint minket mert faval futunk habar az is brutal draga.

Galaxy Fold 4

(#128123) föccer válasza Nikaré (#128121) üzenetére


föccer
nagyúr

Annyira csak nem leszek szegény, hogy még reményem se legyen :D

Váratlansága inkább ami problémát okoz. Tényszerűen lehetett rá számítani, de nem azt gondoltam, hogy ennyore egyik pillanatról a másikra történik. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128124) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nálunk a feleségem felvetette, hogyha nagyobb lesz a kislányunk, s visszamehet ő is dolgozni le kéne lépni innen.

Mint egy kő, hullik az ország vissza a feudalizmusba, a lakosságnak gyakorlatilag minden tök mindegy, se ereje, se szándéka változtatni a sorsán, a nemzeti valuta értéke a trágyadobmbénál is alacsonyabb, cserébe az állami hitelekkel telekúrt piac úgy feltoszta az ingatlanárakat, hogy nem érné meg most itt akármit is venni.

Mindkettőnknek olyan területen van tapasztalata amivel gyakorlatilag bárhol szerencsét lehetne próbálni, ahol elfogadják és megértik az angol szót, ha másért nem, legalább azért hogy olyan pénzt kapjunk a munkánkért, ami nem csak gyújtósnak jó.

(#128125) föccer


föccer
nagyúr

Telex alapadatai alapján egy gyors számolás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128126) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Most néztem meg a közlönyt én is.
A villany érint csak, az is kb. havi 7e forinttal fog emelkedni. (kb. 400 kw/h havonta, és ezt 4 felnőtt fogyasztja.)
Ez az emelés szerintem igenis korrekt, elfogadható lett.
Mi Debrecenből költöztünk, ott 135 m2-es volt a családi házunk és éves gázfogyasztásunk simán 1400-1500 m3 alatt volt, tehát a "védett" mennyiség alatt.
Meg lehet kövezni, de nem értem, miért kell 3x,4x,5x árakról, áremelésről beszélni?
Nyilván vannak egyedi esetek, de én most azt látom, hogy csak az fog valóban érdemben nagyságrendekkel többet fizetni, aki nagyon nagy házban és fényüzően él.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#128127) TheMarci válasza HUTCHDB (#128126) üzenetére


TheMarci
addikt

Persze, de nem mindegy, hogy egy nagy házban élünk mondjuk 9-en, vagy egy kis lakásban egyedül.

Do You Dream?

(#128128) HUTCHDB válasza TheMarci (#128127) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Olyan életszituációt én nem tudok, ahol 9-en élnek, szerintem ez nagyon nagyon egyedi.
Bár ettől még lehet ilyen, de ilyen esetben 9 ember keres, tehát annyival több a bevétel, így abból az emelés mértéke is ennyi felé osztódik.
Ha ebből a magas számból meg sok a gyerek, akkor arra plusz m3 "kedvezmény" jár.
Abban az esetben, ha pedig több lakórész van, akkor meg ugye az albetétesített részenként vonatkoznak az árak.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#128129) JanR válasza HUTCHDB (#128126) üzenetére


JanR
addikt

A "megvedjuk a csaladokat" ebben az esetben pont nem igaz. Aki egyedul el, vagy kettesben gyerek
nelkul, azoknak a fogyasztasa meg pazarlassal sem eri el nagyon a 210 kWh-at havi szinten. Itt pont a tobb tagu, gyerekes csaladok szivjak meg. Ertem en, hogy "csak" 5, meg 10 ezer forinttal, de akkor is havi plusz koltseg.

A nagy haz meg fizessen tobbet, a tavfutesesre meg nincs emeles? Hol itt az "igazsag". Megint kitalaltak valami baromsagot es vegigtoltak a rendszeren 1 het alatt.

Es ne essek felreertes, nem varom el, hogy csokkentett rezsit fizessek, vagy az allam segitsen (gyerek nelkul ugy se kapok lofa**t se), de ez egy atgondolatlan dolog megint, blod szamokkal. Mindenki peldalodzik, hogy kint is milyen ku*va draga minden - ezek az emberek ala is tudjak tamasztani, vagy csak hisznek a propagandanak..

Magyaroszagon elni jo. Europa legjobbja. Mondjak..

(#128130) macilaci78 válasza HUTCHDB (#128126) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gázszámlának a gáz ára csak egy részt tesz ki. Szerinted a szolgáltatók csak egyetlen tételt fognak módosítani, vagy az infláció, a növekvő minimálbér, stb okán az egyéb tételeket is? :U

FoxiestFox: a tavaszi történések után mi is kimondtuk, hogy nem zárkózunk el a lehetőség elől, ha úgy hozná az élet. Szüleim persze sápítoznak, de ez van.
Nemrég jöttek fel nagyon vidékről a székes fővárosba megnézni a gyerekeket, unokát. Nálunk sógorom vendégeskedett a barátnőjével, Bécsből jöttek, a lány török állampolgár. De a baráti társaságunkban többeknek is külföldi párjuk van, a munkában is gyakran használunk idegennyelvet. Nem értem szüleimet, miért lepi meg őket, hogy az otthonunkban is előfordul, mikor ők fizették anno a különórát is. ;]
Ők meg már az én gyerekkoromra elfelejtették a rájuk erőltetett oroszt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128131) föccer válasza JanR (#128129) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem kb 80k/hó általányra számolva.

Nem sírok, összeségében lehet úgy nézni, hogy eddig nem fizettünk még többet. Csak felkészületlenül ért.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128132) TheMarci válasza HUTCHDB (#128128) üzenetére


TheMarci
addikt

Itt a környéken elég sok a családi ház, ahol egyben élnek a családtagok, de minek kellett volna eddig külön óra? Most lehet felszereltetni plusz órákat emiatt.

Do You Dream?

(#128133) macilaci78 válasza HUTCHDB (#128128) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kormány ösztönözte a lakosságot a több generációs családi házak építésére, átalakítására, például a legutóbbi 3+3 mFt-os támogatással.
3 generáció: 2 nagyszülő, 2 középkorú felnőtt, 3 unoka.
Az egyik nagyszülő már nyugdíjas, a másik rokkantnyugdíjas vagy 20 éve, az egyik felnőtt gyesen. Hány kereső is ez összesen?
Mindezt ugye CSOK-os hitelből, mer 3 gyerek, a 2 felnőtt meg a szülői házat betolva az építkezésbe magához vette a falun magukban élő nagyszülőket.
Elfogadom, hogy nem gyakori, de fogadd el, hogy nem egyedi eset. :R

TheMarci: ha lehet... Másik topikban már előjött, hogy tán egy helyrajzi számra csak egy mérőhelyet telepítenek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128134) föccer válasza macilaci78 (#128133) üzenetére


föccer
nagyúr

Másik topikban már előjött, hogy tán egy helyrajzi számra csak egy mérőhelyet telepítenek.

Szerintem nincs ilyen szabályzat. Céges környezetben 2 db mérőóránk van, 1 hrsz-én, egy tulajdonosra. Lakosságiban sem hinném, hogy ez gond lenne. Vannak osztatlan közös ingatlanok, ahol nincs megosztva telekkönyvileg, de ha 4 albetétnél kevesebb van, akkor nem kell társasházzá alakulni. Ami kérdéses, hogy hálózatfejlesztési díjat hogyan kell fizetni ha új mérőórát rakatsz egy másik mellé.

üdv, fg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#128135) JanR válasza föccer (#128131) üzenetére


JanR
addikt

Anyosomek is ketten laknak otthon. Hetvegeken, vagy ketehente osszegyulnek a gyerekek. De van ott ket fagyaszto lada, 2 villanybojler es a villanyfogyasztas ~ 500 kWh / ho. A gazt ki sem merem szamolni, mondjuk Ok fazni sem szeretnek.

Es igazat adok annak, hogy nem kell pazarolni. De 1,5 honap alatt ilyen eros valtas kisse drasztikus Eselye sincs embereknek mondjuk korszerusiteni, fejleszteni, atalakitani.

Pontosan tudjak ezt a nagyok is, de hat megszavaztuk.

(#128136) macilaci78 válasza JanR (#128135) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A zsákos takarmánykukorica, búza, árpa mázsája Fejér megyei falun egyik napról a másikra 50%-ot ugrott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128137) Atomantiii válasza macilaci78 (#128136) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lesz az még drágább is, az ország keleti részében a kombájnokat ki sem kell küldeni a földekre kukoricát aratni, miert minek. Kb semmi nem lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#128138) JanR válasza macilaci78 (#128136) üzenetére


JanR
addikt

Csak ugye az mindenkinek, egysegesen lett dragabb. Itt meg megy a fa**kodas.

Tudom, hogy nem lehet feketrakni a dragulasra, de ez a rezsitorveny, a kata mellett kicsit bicskanyitogato. Mi lesz jovo heten? :DDD

(#128139) macilaci78 válasza Atomantiii (#128137) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudom, battonyai vagyok, Apám kukoricát vetett.
Múlt héten mondta be a rádió, hogy a Dunától (!) Keletre van igazán aszály. Hétvégén mentem le Vásárhelyre, költözésben segédkeztem, ahol nem volt öntöző, ott a kukorica már sül fel, csövet elvétve láttam, igaz, sofőrként nem is nagyon értem rá merengeni a tájban.

Most van aszály, amikor az ukrán helyzet miatt jó áron tudnánk eladni a megtermelt gabonát... Persze sose jön jókor, de most több ok miatt is drágul minden. :W

JanR: jövő héten öcsémmel befizetjük szüleinket online nyelvtanfolyamra. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128140) Atomantiii válasza macilaci78 (#128139) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ugyanez igaz a napraforgóra, bár azon még talán lesz valami nagyon kevés mennyiség. Nálunk április óta egyszer esett itt Debrecen mellett, amire tényleg azt lehet mondani, hogy eső és ért is valamit.

(#128141) JanR válasza macilaci78 (#128139) üzenetére


JanR
addikt

Ne is mond. Olyan szomoru vagyok emiatt. Eddig a barataim ~ 20%-a lakott kulfoldon. Most a maradek 80% is elindul kifele. Mondjuk engem is csak a felesegem tart itthon (mar mint O nem akar menni). Tenyleg elszomorit. Ez van.

(#128142) HUTCHDB válasza JanR (#128129) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Felesleges vitatkozni ezen.
Szerintem mindenki a saját példáján gondolkodjon el, (ne a kisarkítottakon) meg lett-e sz.patva, vagy sem?
Én azt érzem, hogy én nem. Ezt írtam le az előbb.
Az, hogy a "szomszéd-> sógorának -> a nyaralótársa" hogyan panaszkodik, nem hozott lázba soha.
Ráadásul, mint ahogy írtam, a valós környezetemben (család, munkahely) senkinél nincs érdemi emelés, pedig szinte mindenféle társadalmi réteg van ezek között.
Nyilván soha semmi nem jó, sem ez, sem az, mert nem lehet mindenkinek kedvezni, vannak olyan egyedi esetek, akiknél valahogy pontosan úgy jönnek össze a dolgok, hogy bebukja.
Nem ragozom, és nem is ide tartozik, mert van erre külön politikai topik, ott lehet érvelni, ellenérvelni, de én nem szeretnék.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#128143) TheMarci válasza HUTCHDB (#128142) üzenetére


TheMarci
addikt

Én ezzel nem értek egyet, mert engem sem érint (szigetelt, ablakcserélt, felújított ház, A+++-os gépekkel, 2 gyerekkel bőven benne vagyok a limitben), de ettől még tökre nem érzem igazságosnak, hogy pl a falun lakó szegényebb család meg majd fizet, mint a katonatiszt, mert mondjuk nincs pénze ablakcserére sem, és húszan élnek egy családi házban.

Do You Dream?

(#128144) JanR válasza HUTCHDB (#128142) üzenetére


JanR
addikt

En sem akarok vitazni, de szerintem ez nem jo hozzaallas. Neked nem annyira szar, akkor a tobbi nem erdekel.

Nekem se para. Tavhuteses helyen lakom a felesegemmel, gyerek nelkul, teljesen korszerusitett lakasban. A PC-m megy 0-24, a TV majdnem minden nap es ~170 kWh ora / ho az atlagunk. Mas meg szivjon mert nem esik bele ebbe a "retegbe"? Es nem, en sem akarok szivni, de akkor sem fair.

Lesz ez meg roszabb is, es Neked is lesz szarabb, pont az ilyenek miatt.

Bocsanat, nem akarok szemelyeskedni, de ez a hozzaallas zavar :(

[ Szerkesztve ]

(#128145) HUTCHDB válasza TheMarci (#128143) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De szerinted egy valid példa?
20 ember egy családi házban?

Lehet, hogy mi túl jó életkörülmények között élünk, modern házakban és minket azért nem érint, de pl az én vidéki 80 éves szüleimnél sincs semmilyen változás, sem gáz, sem villany esetén, pedig sima "kádárkockában" laknak.
Keresztanyámék régi társasházban, főtési szezonban sincs még 70-80 m3 sem a gázszámlájuk.
Sógoromék, bérből fizetésből élnek, többgenerációsan sokan (anyósommal) régi típusú házban 1500 alatt vannak ők is.
Szóval nem értem hol vannak azok a helyek, ahol az eddigi 20-30e forintos gáz 150-200.000,- forintra emelkedik...

#128144JanR!
Rosszul fogalmaztam akkor. Természetesen érdekel, hogy mi történik mással, de arra szerettem volna utalni, hogy ezek a szerintem mende-mondák, jórészt valótlanok, túlzók, és alaptalanul hergelik az embereket.

Én tényleg nem akarok ebben a témában tovább posztolni.
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#128146) hszilard666


hszilard666
veterán

lol, ebben a gazdasági helyzetben nehéz víz felett maradni, én a melóban töltöm minden tech cuccomat, haza meg viszek páwört külső akksiban. ;] #rezsicsokkentes

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#128147) radi8tor válasza TheMarci (#128143) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vidéki házaknál az a gond hogy amikor épült nem foglalkoztak a szigeteléssel (jóvanazúgy), aztán rezsicsökkentés alatt se foglalkoztak a szigeteléssel/nyílászáró cserével.
Egyik rokonhoz mikor mentünk télen le volt kapcsolva minden használaton kívüli szobában a fűtés. Amikor bementünk bekapcsolta, amikor kijöttünk lekapcsolta a konvektort.

Megértem az álláspontod, de a magyarok többsége pazarló életet él. Csak akkor kezdenek el takarékoskodni, ha rákényszerülnek. (van aki még akkor sem)

⭐ Stella

(#128148) TheMarci válasza radi8tor (#128147) üzenetére


TheMarci
addikt

Megértem az álláspontod, de a magyarok többsége pazarló életet él. Csak akkor kezdenek el takarékoskodni, ha rákényszerülnek. (van aki még akkor sem)

Ez mondjuk lehet, hogy akkor én vagyok kisebbségben, hogy inkább szigetelésre, energiatakarékos készülékekre költöttem, minthogy eligyam (vagy bármi egyéb), de azért szomorú a dolog.

Do You Dream?

(#128149) macilaci78 válasza TheMarci (#128143) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem feltétlenül pénz kérdése. Szüleim anno építették a családi házat több lépcsőben, aztán kiröppentek a gyerekek. Én 12 évesen, öcsém 14 évesen került el Battonyáról Szegedre tanulni, koleszba. A suli után annyit sem voltunk otthon, de a ház nem lett kisebb.
A konvektoros fűtést lecserélték háromtagú nagy radiátorokra és vegyes tüzelésű kazánra, áramfogyasztókból léptek az energiatakarékosok irányába, meg van egy napkollektor a használati melegvízre tavasztól őszig, de ennyi. A kert sok dolgot ad, csirke-, sertéshúst , tojástgyakorlatilag nem vesznek, mert van háztáji.
Apám 2 éve gondolkodik a ház energetikai modernizálásán: födémszigetelés, a tele pakolt padlásra, a kapcsolt gerébtokos, redőnyös ablakok cseréje, majd esetleg homlokzati hőszigetelés. De nincs értelme még az eljövendő energiaárak mellett sem, mert az ő életükben ez már nem térül meg, az örökösök nem fogják hasznosítani, az eladáskori ára nem fogja visszahozni. Egyszerűen egy falusi házra nem éri meg költeni, hacsak nem valami felkapott agglomerációban van.
Ellenben fűteni, világítani ott is kell, persze egyre drágábban.

HUTCHDB: elmondhatom, hogy jól élünk, de évről évre azt érezzük, hogy folyamatosan gáncsot vet elénk az élet. 20 éve 4 mFt-ért vettük a VW Borát, 10 éve 6 mFt-ért a Jettát, akkoriban 6, illetve 9 mFt volt egy Passat. Passat kombi, vagy hasonló kaliberű kombi lenne a cél, Octavia, Superb, stb, de 10+ mFt-ot nem éri meg kiadni új autóért évi 8-12 k km-re, nem tudjuk olyan ütemben hazahordani a pénzt, amilyen ütemben drágul az autó, romlik a forint...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128150) HUTCHDB válasza TheMarci (#128148) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A munkából jöttem haza és a Spirit Fm-en volt egy beszélgetés 3-tol.
Éppen erről volt szó.
A helyzet az, hogy sokkal jobban kellett volna erőltetni/támogatni/segíteni az energiatakarékosságot eredményező felújításokat. (Panelprogram esetén, ha jól rémlik 30% os megtakarítást eredményezett csak a szigeteles+ablakcsere, és ez simán növelhető lenne akar 50-re, ha egyéb cseréket is elvegeznének.)

Ebben teljesen egyetértek veled is és a riportban szereplővel is.
Egyszeruen nem arra ösztönözték az embereket, hogy ezeket a beruházásokat akár támogatásból/hitelből/családi összefogásból/bárhogy/akárhogy de csináljak meg az emberek, hanem “mesterségesen” lent tartottak az energia árakat. (Bár ez sem teljesen igaz.)
Nem gondoltak arra, hogy ha bármi történik, akkor sokkal nagyobb bukás lesz.
Sajnos most ez a helyzet, eljött ez az időszak.

Videken azért divat volt nagy házakat epeiteni, emeleteset, tetőtereset, lássák az utcában, vagyunk valakik.
Ezek a házak energetikailag nagyon elavultak, és ehhez jön a nagyon magas m2 (akár 250).
Ezeknél a házaknál most azért lehet baj a gázzal, de az ott lakóknak át kell ertekelniuk hogy a magas energiaszámlát fizetik, vagy pár havi díjból gyorsan leszigetelik a hazat.

Tudom, ez sem ennyire egyszerű képlet, de nem lehet más kiút hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.