Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#127301) macilaci78 válasza Stylewars_kp (#127300) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már felemlegetni is kezdek félek. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127302) HUTCHDB válasza radi8tor (#127286) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha találnék olyan műhelyt, ahol kerámiával együtt elfogadható áron megcsinálnák, én belemennék, de a legolcsóbb helyet amit találtam eddig ott is 140.000,- forint... :Y
Nem tudom mennyire lehet ez nehéz művelet, lehet magam is meg tudnám csinálni. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127303) HUTCHDB válasza JanR (#127289) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha tehetem, magam mosom itthon, kézzel, de télen ez kivitelezhetetlen.
Ilyenkor marad a vegyszeres "saját magad uram, ha szolgád nincsen" kézi mosó.
Itt viszont kénytelen vagyok a kefét is használni, ami szerintem karcol.
Havazás- sózás után meg be szoktam menni az IMO mosóba, ahol alvázmosást is csinál a gép. Itt állítólag puha vileda jellegű a "kefe", de az is karcol tapasztalatom szerint.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127304) macilaci78 válasza HUTCHDB (#127302) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kerámia mennyire tartós?
"Ismerek" egy szakit, aki kerámibevonattal foglalkozik. Tűzfegyverek, kerékcsavarok, motoron látszó alkatrészek is vannak a referenciái között, tartós bevonat. Nem ismerem a technológiát, így azt sem, hogy karosszériára fel lehet-e utólag vinni. Az biztos, hogy a Beretta szán le volt csupaszítva előtte.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127305) HUTCHDB válasza macilaci78 (#127304) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én sem vagyok képben, viszont van egy ismerősöm, akinek a szavára adok, és ő mondta, hogy kerámiával érdemes megcsináltatni, mert az nagyon tartós.
Sajnos, ahogy írtam, a "sima" polír nem elég, mert ezt tapasztaltam, hogy tényleg a lehető legnagyobb odafigyeléssel is karcolódik.
A kerámia bevonat egyébként nem hiszem, hogy rossz lenne, és az emberek csak úgy dobálnák ki a plusz 100e-ket.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127306) macilaci78 válasza HUTCHDB (#127305) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon tartós... Ha ez olyan maszlag, mint az ötször karcállóbb műanyag szemüveglencse, amiről utólag derül ki, hogy a referencia a hideg vaj, akkor inkább fóliát rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127307) HUTCHDB válasza macilaci78 (#127306) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:D

Fóliát nem szeretnék, szeretem ha szép, fényes, csillogós az autóm... :B

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127308) denko válasza HUTCHDB (#127307) üzenetére


denko
senior tag

áh, jó drága a 140k, annyi mindent tudnék venni belöle :D (Persze ha 10M 2021-es az autód akkor nem gáz a 140k ;] de ez jelenleg a cascomnál is drágább :O

(#127309) HUTCHDB válasza denko (#127308) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Furcsa a jelenlegi helyzet, mert már lassan alig lehet 10m -ért új autót kapni…

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127310) pjen válasza HUTCHDB (#127309) üzenetére


pjen
félisten

Az még semmi, minél jobban fényezed annál hamarabb fogják összekarcolni például a tesco parkolóban. A tiszta nyakkendő vonza a levest. :)

(#127311) HUTCHDB válasza pjen (#127310) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Próbálok egyébként kicsit távolabb a bejárattól, szellősebb helyen megállni, kerülve a “jóindulatú” emberek “tevékenységeit”.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127312) radi8tor válasza HUTCHDB (#127309) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján, de már a 3 éves autókat is új autó áron adják használtan. Sok sikert nekik az eladáshoz.

⭐ Stella

(#127313) ReFleXx válasza HUTCHDB (#127302) üzenetére


ReFleXx
addikt

milyen szinu kocsirol van szó?
egy rendes polir sok lepcsobol all es az egesz muvelet egy nagyon alapos mosassal kezdodik.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#127314) HUTCHDB válasza radi8tor (#127312) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A helyzet elég bonyolult.
Szinte nincs eladó normális auto, és a vevői oldal pedig hiányt szenved.
Minden rétegre igaz ez a Toyota Yaris-tol a Mercedes GLS-ig.
Nincs gyártás, viszont az élethez kellenek a járművek.
És ez igaz itthon is már, nem csak nyugatabbra.
A németeknél kb 30-40%-al kevesebb az eladó használt autó, így már onnan sem tudnak hozni, mivel már az ottani belső piacot sem tudják ellátni.
Nincs új gyártás, nem tudja átvenni az új autót az ember, így vagy megtartja a régit, vagy ha már mindenképpen váltani akar, akkor a piachoz alkalmazkodva állítja be az árat.
Tényleg örül a vevő, ha talál egy 30-50e km futott 2-3 éves autót és nem kell 1,5-2 évet várnia az újra.
Úgy látszik az árképzés nem fog változni, sőt az új autó árainak emelkedese miatt még további drágulás várható a használt piacon is.
Pl. a Suzuki SX4 egy évvel ezelőtt 5 millió volt most inkább 7. Emiatt vásárlási árnál olcsóbban nem fogja adni 2 évesen sem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127315) HUTCHDB válasza ReFleXx (#127313) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Fehér színű, ha lehet így mondani ez egyszerűbbé teszi a dolgot.
Ráadásul nem metál, hanem “lakk fehér”.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127316) ReFleXx válasza HUTCHDB (#127315) üzenetére


ReFleXx
addikt

azt könnyebb polirozni mint egy feketét az biztos.
egyebkent ha egy evben parszor lemosod alaposan kezzel es dobsz ra egy gyors waxot utana az nagyon sokat segit, hogy a koztes kezi mosasok kozott ne kelljen elovenni a kefet, de a kefet az mindenkepp hanyagolnam ha karcmentes auto a cel.

ha le van waxolva a kocsi, akkor egy ezresbol 90%sra le tudod mosni erintesmentesen a landzsasba.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#127317) JanR válasza HUTCHDB (#127314) üzenetére


JanR
addikt

Én is megvettem életem első szalon autóját, hogy inkább ez az értékcsökkenés, mint a rejtetthibák.
Úgy voltam vele, 5 évnél lejár a gari és átülök egy másik újba, erre.. :D Többet ér az autóm, mint amennyiért vettem. Szerintem nem 5 évig lesz meg (most járok 2-nél).

(#127318) radi8tor válasza HUTCHDB (#127314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez azért pici csúsztatás. Lehet új autót is kapni csak várni kell 6 hónapot. Az emberek türelmetlenek.

⭐ Stella

(#127319) ReFleXx válasza radi8tor (#127318) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem feltetlen, vannak tipusok amibol mar iden nem tudnak szallitani ha betersz a szalonba es meg csak januar van

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#127320) JanR válasza radi8tor (#127318) üzenetére


JanR
addikt

A 6 hónappal keveset mondtál. A céges superb-re ~ 60 hetet várunk.

(#127321) sutszi válasza radi8tor (#127318) üzenetére


sutszi
veterán

Nálad milyen évszámot írnak?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#127322) HUTCHDB válasza radi8tor (#127318) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hidd eléggé képben vagyok e téren, szóval nem írtam hülyeséget.
Viszont abban teljesen igazad van, hogy az emberek türelmetlenek és valószínűleg ez okozza az árak elszabadulását.
Bevallom én is ilyen vagyok, és most szeretném megélni azokat a pozitív élményeket, amit mondjuk egy újabb, modernebb auto ad.
Tudom ez egyesek szerint gyarlóság, rongyrázás…

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#127323) FoxiestFox válasza HUTCHDB (#127322) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha van mani, miért ne vennél új autót.
Akkor rongyrázás, ha emiatt fölöslegesen túlvállalod magad pénzügyileg.

(#127324) hszilard666 válasza hszilard666 (#127287) üzenetére


hszilard666
veterán

Kitettem apróra, tévedtem a doboza sajnos nincs meg, egy EF-M adapter dobozára hittem azt hogy a lencse doboza. Ha topiklakó viszi, fizetek egy jó kávét.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#127325) radi8tor válasza JanR (#127320) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fordnál 6 hónap a max jelenleg amit várni kell. VW, Audi valóban 1 év alsó hangon, de hát ilyen ez a biznisz. 1 évvel korábban kell megrendelni és akkor nem kell rá várni. :D

sutszi: wut?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#127326) JanR válasza radi8tor (#127325) üzenetére


JanR
addikt

Nem tudom. Ott is kérdeztünk autót, mert ugye adott évben kell elkölteni a keretet ilyenre (ezért nem jó a 1+ év várakozás). A Fordnál is fél évet mondtak minimum.. és nagyon kihangsúlyozták, hogy minimum.

[ Szerkesztve ]

(#127327) radi8tor válasza JanR (#127326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudják tartani a fél évet (szerencsére). Szeptember óta követem az eseményeket, volt aki megkapta 2 hónap alatt mert pont egy visszamondott rendelést módosítottak az ő igényei alapján, de a 6 hónap az tartható ha nem dieselt akarsz. Na azt a sor végére küldik, ha egyáltalán le lesz gyártva, mert a diesel nagyon parkolópályára került Fordnál személyautók terén (kivéve Transit és Tourneo). Hibrid és plugin hibrid élvez prioritást.
Gondolom azért fogalmaztak úgy ahogy, nehogy verje az asztalt a kedves vevő ha véletlen csúszás lesz. Most eléggé átalakulóban van Fordnál a világ ezzel a diesel megszüntetéssel, meg lehet a spanyol gyárat is kaszálják emiatt és megy minden Németországba - de ez még nincs eldöntve.

Száz szónak is egy a vége, szerintem az áremelések sokkal bosszantóbbak, mint a várakozási idő. Úgy emelnek árat, hogy közben a motortérben a burkolatot nem adják a kocsihoz, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#127328) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Más, Telex legalább foglalkozik a témával. Én is évről évre nehezebben találok parkolóhelyet. Pl ha este elmegyünk valahova, akkor esélytelen a lakás közelében megállni.
[link]
Én felszántanám a jelenlegi nagy összefüggő parkolót és alá 1 szintű mélygarázst tennék ami akár lehetne fizetős is az ott lakóknak. De a sorompós megoldás is jó lehetne kísérleti jelleggel.

⭐ Stella

(#127329) JanR válasza radi8tor (#127327) üzenetére


JanR
addikt

Persze! Minél több extrát kivetetsz egy autóból, annál előbb megkapod. Chiphiány ugye. A mi cégesünknél is próbálkoznak folyton, hogy ha ezt meg ezt levennénk, akkor jövő hónapban itt lenne az autó, stb.

(#127330) jcage


jcage
tag

Sziasztok,
Néhány bútor eladó. Lakással együtt kaptuk, de nincs rá szükségünk. Helyileg 3. kerület, Filatorigát.

Beépített szekrény
Íróasztal#1
Íróasztal#2
Polc
Szekrény

Alku van. :)

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#127331) Mercutio_ válasza jcage (#127330) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez amiben valami iroda üzemelt?
Priviben esetleg a hirdetett és a végleges árat, valamint, hogy hová esik és mennyire zajos a környék meg tudnád írni?:R
Arra (is) megy a lakás keresés :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#127332) jcage válasza Mercutio_ (#127331) üzenetére


jcage
tag

A földszinti szobát dolgozónak használta előző tulaj. :)
Kunigunda út környéke, eddig csendesnek tűnik, de még nem költöztünk be. Megy pm.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#127333) föccer válasza föccer (#127258) üzenetére


föccer
nagyúr

Holnap :))

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#127334) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Vegyetek robogót, topikkedvezménnyel jár hozzá egy bukósisak is: [link]
2l alatt fogyaszt, karbantartást leszámítva szinte ingyen lehet vele közlekedni bármennyi is a benzinár.

(#127335) lorcsi válasza HUTCHDB (#127314) üzenetére


lorcsi
veterán

szűkebb a lehetőség, de vannak prémium kereskedők, akiknél most is van azonnal kp-ra teljesen tiszta autó..luxus-prémium felszereléssel
minden csak pénz-igény, ízlés kérdése

[ Szerkesztve ]

(#127336) Petyyyyy válasza föccer (#127333) üzenetére


Petyyyyy
addikt

...na? :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#127337) föccer válasza Petyyyyy (#127336) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

ahham

ma este festék választás volt, napokban festjük az emeletet, válogatjuk a búzorokat és siratjuk a pénztárcánkat :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#127338) hszilard666 válasza föccer (#127337) üzenetére


hszilard666
veterán

:C Király! Gratu! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#127339) föccer válasza hszilard666 (#127338) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi!

Vedd fel te is a nyúlcipőt :)

föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#127340) Petyyyyy válasza föccer (#127337) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sok sikert mindkettőhöz, gratulálok! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#127341) macilaci78 válasza föccer (#127337) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Grat! :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127342) izee


izee
senior tag

Egy iPhone SE 2016-ból, ha kint van a városban a hidegben, akkor 12 óra alatt 100%-ról közel 0%-ra merül. De az már feltűnt, hogy a rohamos csökkenés bent a házban már nem folytatódik.
Mi lehet az oka, hogy bent kibírna 48 órát vagy többet, de kint csak 12-t bír?
Esetleg a böngésző akar valamit frissíteni de mobilnet nélkül nem tud? Meg van nyitva vagy 60 lap.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#127343) Luissimo válasza izee (#127342) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem kezdõdõ akksiproblèma.

Nembirja már kapacitásilag a nulla fokot.

Én egy másfajtát egy éjszakára kocsiban felejtettem, másnap csak egy félnapi töltés után tudtam bele életet lehelni.
Bennt mostis elég jol birja😃

(#127344) radi8tor válasza izee (#127342) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A hideg minden akku ellensége. Ha az akku már nincs a toppon (~8 éves telefonnál ez simán előfordulhat), akkor hidegben sokkal hamarabb esik a feszültsége.

⭐ Stella

(#127345) izee


izee
senior tag

A maximális kapacitás 84%-át még tudja a telefon szerint. De lehet, hogy a valóság más.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#127346) rushty válasza izee (#127345) üzenetére


rushty
senior tag

Ismert típushiba, nem bírja a hideget

Revolut meghívó pü-ben

(#127347) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Tudna-e valaki ajánlani nyári időszakra (forma-1-re) kollégium jellegű vagy hasonló színvonalú szállást kb 5-10 főre? Sajnos tavaly a legtöbb kollégium nem fogadott vendégeket illetve jónéhány talán be is zárt ahol korábban megszálltunk.

(#127348) Petyyyyy válasza Atomantiii (#127347) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jelenleg nem lehet erre biztosat mondani. Márciusig online oktatás van biztosan, aztán majd eldöntik hogy csak oltással lehet-e valaki bentlakó vagy sem - legutolsó értesüléseim szerint.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#127349) izee válasza rushty (#127346) üzenetére


izee
senior tag

Ennyi info elég is. Nyári teló még lehet belőle :DDD

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#127350) Atomantiii válasza Petyyyyy (#127348) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.