Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#123151) Kiki18 válasza hszilard666 (#123149) üzenetére


Kiki18
őstag

Az élet kemény, de lesz jobb helyed. Ezekszerint kölcsönösen nem működött a dolog. Hosszútávon jobb ez így :D

(#123152) macilaci78 válasza hszilard666 (#123149) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyesen kezelted. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123153) Sub-S válasza hszilard666 (#123149) üzenetére


Sub-S
senior tag

Miért? :)

(#123154) hszilard666 válasza Sub-S (#123153) üzenetére


hszilard666
veterán

Első körben probléma volt a munkám sebességével, majd utána a gyorsaságban javultam, de sajnos ez a minőség rovására ment. Pokoli szomorú vagyok emiatt. Nem szeretek csalódást okozni, másrészt a feladat pokoli egyszerű volt, de ez van, nem lehetek szép is meg okos is! De hogy egyik sem sikerült! :DDD Nem baj, innen szép nyerni...

Kiki:
Köszönöm a bizalmat!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#123155) FoxiestFox válasza hszilard666 (#123154) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen munka már az, amit gyorsan is, meg jól is kéne csinálni?
Vagy ez, vagy az, baszki. ;]

(#123156) Mercutio_ válasza FoxiestFox (#123155) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szilihez képest gyorsan;]
Egyébként Aldi pénztáros, sori melós, elektronikai alkatrész összeszerelő, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#123157) Tim82 válasza Mercutio_ (#123156) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Aldis meg Lidlis pénztárosok nem keresnek rosszul (a munka jellegéhez képest persze).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123158) Siriusb válasza Mercutio_ (#123156) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha pénztáros volt és "önszorgalomból" hazavitte a munkát, nem meglepő, hogy kirúgták. ;]

(#123159) ReFleXx válasza Siriusb (#123158) üzenetére


ReFleXx
addikt

:DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#123160) lorcsi


lorcsi
veterán

Mobilon nezve kisse megvaltozott a nézet ( chrome)
Nalatok is ?
Egyertelmubb,h ki kinek valaszol

(#123161) radi8tor válasza lorcsi (#123160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, kiment ma egy upgrade az oldalra.
Örülök hogy tetszik.

⭐ Stella

(#123162) macilaci78 válasza radi8tor (#123161) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Írta, hogy tetszik? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123163) radi8tor válasza macilaci78 (#123162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Írta hogy nem?

⭐ Stella

(#123164) JanR válasza macilaci78 (#123162) üzenetére


JanR
addikt

Nekem kifejezetten tetszik. 3 frissites utan jottem ra, hogy ez skin es nem a mobilnetem szarakodik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123165) fant0mi válasza JanR (#123164) üzenetére


fant0mi
addikt

Detto. :))

Viszont ez mar nem rejti el a csillagot a nevem mellol, pediglen be van allitva, hogy ne latszodjon hogy sheriff vagyok.

Meg a cica avatarjanak a mellkasa is kilog a kepbol. Csiszolando meg ez.

[ Szerkesztve ]

(#123166) macilaci78 válasza radi8tor (#123163) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerinted illik kérdésre kérdésre válaszolni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123167) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

És még ennek hozománya hogy a HSZ sorszáma nincs zárójelbe így könnyebb lesz a copy-paste-nál az élet.

⭐ Stella

(#123168) radi8tor válasza macilaci78 (#123166) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerinted illik trollkodni? :)

Én ezt a szálat itt lezártam magamban.

⭐ Stella

(#123169) 7 válasza lorcsi (#123160) üzenetére


7
addikt

Nekem tetszik. A valasz irasa is baratibb, funkcionalitasban is jobb. A design nem minden tekintetben az en vilagom (foleg az arckep koruli keret nem egyezik az izlesemmel), de ez mar erosen szubjektiv.

(#123170) MasterMark válasza 7 (#123169) üzenetére


MasterMark
titán

Steve Jobs forogna a sírjában.

Ja ez nem az. :DDD

Switch Tax

(#123171) macilaci78 válasza 7 (#123169) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szokni kell. Az arckép körüli keretben az zavar, hogy a keret magasabb, mint a hozzászólás fejléce.
Az asztali nézettel ellentétben a hozzászólás sorszáma jobb oldalon van, a nézetben semmi nem utal rá, hogy linket takar. Gondolom, ha valaki hozzászólásba teszi a sorszámot, az nem lesz kattintható, ellenben magát a sorszámot kijelölni csak körülményesen lehet.
A válasz szerző #sorszám üzenetére sort simán elő lehet állítani hozzászólásként, amit nem a rendszer illesztett be, kvázi fake válasz. Legalábbis nem tűnik fel különbség a hozzászóló és a rendszer karakterkészlete között.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123172) lorcsi válasza JanR (#123164) üzenetére


lorcsi
veterán

Ez kurva jo :DDD

(#123173) hszilard666 válasza Siriusb (#123158) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Nagyon nevetek, köszönöm!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#123174) Mercutio_ válasza Tim82 (#123157) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keresetről 1 szó nem volt abban a hsz-ben amire reagáltam csak a munkatempó és -minőség kérdéskör :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#123175) Tim82 válasza Mercutio_ (#123174) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te se ismered fel azt, amikor csak hozzáfűzök valamit az általad írtakhoz, ugye? :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123176) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vegyetek dolgokat:

out-of-box használható 3d nyomtató
bitdefender internet security
3d nyomtatás kedvező áron :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#123177) oriic válasza Mr.Csizmás (#123176) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most mar lassan tenyleg kellene azt a pm-et elinteznunk. :D

Melo utan irok.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#123178) MasterMark válasza oriic (#123177) üzenetére


MasterMark
titán

Ennyire kell a bitdefender?

Switch Tax

(#123179) oriic válasza MasterMark (#123178) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Cöh, ESET foreva. ;]

Live-Die-Respawn

(#123180) Mercutio_ válasza Tim82 (#123175) üzenetére


Mercutio_
félisten

:B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#123181) Mr.Csizmás válasza MasterMark (#123178) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#123182) #04441088


#04441088
törölt tag

Nincs elfekvőben valakinél egy infrapanel? :B

(#123183) rizso


rizso
addikt

Sziasztok,

Családban eladó sorba került egy nagggyon megvigyázott Canon EOS 700D 18-55 objektívvel. 5 év alatt 10k expót sikerült belerakni, és már csak telefonnal fotóznak. Topikkedvezmény természetesen él :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#123184) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Egy érdekes témát hoznék fel, a tapasztaltabbak véleményére volnék kíváncsi.

A cég, ahol dolgozom, eddig kicsinek volt mondható. Alapvetően villanyt szerelünk, itt volt a feladatom 6-8 fős csapat irányítása.

Most viszont az egyik konkurens cég csődöt jelentett, és rövid mérlegelés és tanakodás után egybehangzóan úgy döntöttünk, hogy kapunk az alkalmon.

Így a jövő héttől 22 alkalmazottal megyünk tovább, öröm az ürömben, hogy így sem vállalunk már munkát, mert egyszerűen nem győzzük.

Mivel kemény munkával jutottam idáig, örültem is a pozíciómnak, viszont új szelek fújnak, és egy újabbat kellene lépnem felfelé, legalábbis a cég ezt szeretné tőlem.

Az új munkaköröm megnevezése projektvezető lenne.

Feladataim közé tartozna a kivitelezési dokumentációk készítése, árajánlatok készítése, a beszállítókkal való egyeztetés, illetve minden ezzel járó adminisztratív munka. Ezen kívül szintén fontos lenne a munkák helyszínén való jelenlét.

A problémám az, hogy például kiviteli dokumentációt készítettem már néhány alkalommal, de azok inkább lettek jók, mintsem gyorsan készültek volna el. Tárgyalásokon sem vettem részt soha, és az üzleti életben sem mondhatnám, hogy otthon vagyok.

Nagyon érdekes és izgalmas kihívásnak tűnik, nagyon tetszik is. Viszont kellően maximalista vagyok ahhoz, hogy megforduljon a fejemben: vajon képes leszek a feladatomat tökéletesen végrehajtani?

Nagyon sokat dolgoztam, nagyon sokmindent áldoztam fel, hogy elérjem azt, amit eddig elértem. És nem szeretnék csalódást okozni.

Persze ezt nem ingyen kérik tőlem, 30% fizetésemelést kínáltak, amivel a fizetésem bőven átlépné a bruttó 1 milliót.

Ti mit tennétek?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#123185) Tim82 válasza sketchifun (#123184) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ti mit tennétek?

Felvenném ihSzilit, van szélszes tapasztalata.

;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123186) sketchifun válasza Tim82 (#123185) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nemjó, ha hazaviszi a munkát, minket lecsuknak. :DDD (Nagyon drága gyártósori berendezéseket szerelünk főként)

IKEA?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#123187) fant0mi válasza sketchifun (#123184) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha nem Te, akkor majd mas elvallalja. A fonokod rad gondolt, tehat latja benned a fantaziat, hogy kepes vagy megoldani. Ne legyel kicsiny hitu, felkotod az alsogatyat es vagj bele!
Biztos nem lesz egyszeru az elejen, de sokat fogsz belole tanulni. Szerintem vallald el, minden a javadra fog valni.

[ Szerkesztve ]

(#123188) radi8tor válasza sketchifun (#123184) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Projektvezető én tuti nem lennék. De ettől még te simán elvállalhatod ha érzed benne a boogie-t.
Ami nekem bajom a projektekkel (IT) hogy ilyen sose véget nem érősek. Ezzel szemben a te szakmádban nem ez a cél hanem hogy legyen áram a konnektorokban.
Ha nem gond a sok papírmunka meg a sok egyeztetés akkor vágj bele.
A fizu nem minden, eddig kiszámítható volt kb a munkád, mostantól egész nap a telefonon fogsz lógni.

⭐ Stella

(#123189) darvinya válasza sketchifun (#123184) üzenetére


darvinya
titán

Anno(2000) sikeresen 50 embert kellett igazgatnom, mert a tervrajzot én olvastam legyorsabban.
50 embert nem csak villanyász volt, hanem teljes építő ipart lefedők.
Amit ott megtanultam, hogy ismeretlen embereket, a tudásukat és sebességűket le kell tesztelni, különben a projekt kisiklik.
Ezt előkészíteni kell ütemtervbe, és most már online papír munkába bevezetni.
Viszont 30%-os béremelés, csak 30%-os munkaerő növeléssel egyenlő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123190) Mr.Csizmás válasza sketchifun (#123186) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem a lányokat vitte haza? :DDD

on: valami katalizátor megoldás nincs a szakmában? mittomén, ipadon, vagy droidos tableten futó tervrajzos app, vagy hasonló, ami megkönnyítené? mondjuk amikor ~4 éve kezdtem a mostani munkahelyemen, volt panik kalm panik meme, hogy milyen ügynél melyik excelbe írunk, hova küldjük, ki illetékes, mit jelent a státusz stb. tuti hogy belejössz :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#123191) darvinya válasza Mr.Csizmás (#123190) üzenetére


darvinya
titán

AutoCaD [link]
Számtalan van még.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123192) föccer válasza föccer (#121202) üzenetére


föccer
nagyúr

Dec 17. Sok stressz és vizsgálat volt, de minden oké. Gyerekszoba épül, idegrendszerem bírja, fizetésem nem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#123193) macilaci78 válasza sketchifun (#123184) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezek szerint ártárgyalások is rajtad múlnának minde a beszállítókkal, mind a megrendelőkkel?
Ugyanakkor a mostani feladataid, felelősséged nem csökkenne, cserébe egy rakás adminisztráció, felelősség (e-építési napló KAÜ azonosítás után enged be például), miért vállaltad ilyen olcsón, miért vetted ilyen drágán kérdésekre is fel kell készülni, az előre nem tervezett költségeket el kell fogadtatni a megrendelővel, stb.
Önmagában 30% plusz pénzért még egy ember munkáját elvállalni nem nagy nyereség. De megélheted úgy a dolgot, hogy plusz tapasztalat, jól mutat a CV-ben és majd egyszer hasonló lóvét kereshetsz kevesebb stresszel.

Ha van rálátásod a dologra, mérlegeld, hogy egyáltalán el tudod-e látni a feladatokat a kívánalmak szerint (határidők, munka minősége), mellette magadra ugyanannyi időt tudsz-e szánni (szabadidő, annak minősége), illetve milyen támogatásra van erre szükséged (például csendes, zavarásmentes munkakörnyezet az adminisztrációhoz).
Mert az nehezen kivitelezhető, hogy a munkaterületen egy másik ügyfélnek raksz össze ajánlatot, miközben a helyszínen dolgozó csapat minden hasfájásával téged bombáz, és neked még a beszállítóval is egyeztetned kell, mert jó lenne, ha az a rendelés 3 mFt helyett 2,5 mFt-ból megjönne.
És még nem volt szó arról, amit darvinya is említett, hogy se hétvégéd, se ünnepnapod, se szabadnapod nem lesz, mert ha a munka áll is, az ügyfelek és más alvállalkozóik nem fognak békét hagyni.

darvinya: Viszont 30%-os béremelés, csak 30%-os munkaerő növeléssel egyenlő.
A leírtak alapján nekem nem az jön le, hogy a plusz lóvé egyenes arányban állna a plus elvárásokkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123194) macilaci78 válasza föccer (#123192) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hajrá! :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123195) mike1334 válasza sketchifun (#123184) üzenetére


mike1334
veterán

Akarsz/tudsz embereket irányítani? El tudod fogadni, hogy nem csinálhatsz meg mindent te, hanem a munka jó részét a beosztottakra kell bízni?
Én pl nem tudtam elviselni, hogy valami ne legyen "teljesen tökéletes", folyamatosan átírtam mindent (mondjuk jó részénél nem is volt más választásom), ezért napi 11-12 órát dolgoztam, aztán fél év után lemondtam. Nem volt kedvem 6 ember helyett dolgozni, de azt se tudtam nézni, hogy amúgy nem jó.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#123196) darvinya válasza macilaci78 (#123193) üzenetére


darvinya
titán

Hát pont azt írtam, hogy nem annyival lett több, ahány ember lett.
Ha meg mindennel neki kell foglalkozni, mintha Ő lenne a vállalkozó, akkor meg pláne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#123197) macilaci78 válasza darvinya (#123196) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Oké, hogy 22 alkalmazottal mennek tovább, de én nem úgy értelmezem, hogy a jelenlegi munkakörében a 6-8 fő helyett mostmár 22 főt kell irányítson, csak a dolgozói létszám bővült azon a szinten, ahol az általa irányított 6-8 fő is van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#123198) 7 válasza föccer (#123192) üzenetére


7
addikt

Szuper hír, mindenképpen kérünk majd helyzetjelentést! :)

(#123199) fant0mi válasza föccer (#123192) üzenetére


fant0mi
addikt

:C

(#123200) radi8tor válasza föccer (#123192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.