Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122401) DeFranco válasza FoxiestFox (#122399) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mit csináljak ha működik? adjak ki ugyanezért a használati értékért 70-80 ezret pluszban? szmé?

(#122402) FoxiestFox válasza Spet (#122400) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tudom, az enyémhez is volt, csak elkeveredhetett költözésnél, mert azóta nem találom.
No mindegy, nem hiszem hogy eladnám a procim belátható időn belül. :D

(#122403) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/08/30/most_a_szabalytalan_fovarosi_bringasokat_gyujtottek_a_civil_rendorautok

"Nyilván a jó idő kellett hozzá, hogy sok bringás szabálytalanságot lehessen gyűjteni, de hogy ezekből tematikus gyűjtések is születnek, amiket aztán épp az új fővárosi biciklisávokról szóló hangos politikai vita mellé időzítenek, az talán nem véletlen." :C

⭐ Stella

(#122404) JanR válasza radi8tor (#122403) üzenetére


JanR
addikt

Mi gond van a bringásokkal?

Óvatosan fogalmazzatok, én is tekerek ;]

[ Szerkesztve ]

(#122405) Qru válasza JanR (#122404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy nagy ívben szarnak a szabályokra (tisztelet a kivételnek).

#nincsbennetarcsi

(#122406) radi8tor válasza JanR (#122404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahogyan jól tanult barátom mondta és még finoman fogalmazott.
Nem engedik fel őket a járdára mert balesetveszélyes. De leengedik őket (legally) a kocsik közé biciklisávval és úgy gondolják az a piros izé nem nekik világít. Még szerencse hogy a belvárosból ki vannak tiltva a traktorok meg a kamionok. Lenne itten carmageddon kéremszépen.

⭐ Stella

(#122407) FoxiestFox válasza radi8tor (#122406) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Remélhetőleg egyszer eljutunk oda, hogy a kocsik is ki legyenek. :D

Nekem egyik sincs, úgyhogy mindkettő épp úgy bosszant. ;]

(#122408) radi8tor válasza FoxiestFox (#122407) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utópia. :D

⭐ Stella

(#122409) #04441088


#04441088
törölt tag

Jelenleg aktuális dolgok:
- Albérletet keresek: [link]
- OnePlus 8 Pro készüléket vennék: [link]
- iPhone 11 Pro Max készüléket vennék: [link]
- Alfawise P2 légtisztító eladó: [link] ittenieknek plusz 20% kedvezmény.
- Oppo Reno 6/256 DualSim garanciával, számlával eladó: [link]
:R

(#122410) JanR válasza radi8tor (#122406) üzenetére


JanR
addikt

Ugy gondolom (magamrol), hogy tisztessegesen kozlekedem, betartom a szabalyokat es ilyenek. Nem regota kerekparozok Pesten, de azt kell mondjam, ha tehetnem varoson belul mindenhova biciGlivel mennek. Sokkkkkkkal jobb! A lakhelyem es a munkahelyem kozott vegig van bicikliut, igy nekem ez jo, ezert is szeretem. Viszont azt eleve nem ertem, hogy sok bringas miert megy fel az utra, foleg ha van biciklisav (pl. Margithid). Eleve az auto gyorsabb, nagyobb es kemenyebb. Eleg egy rossz idozites es mar az auto alatt is talalja magat. Oszinten atgondolva en tobb elektromos rollerest latok szabalytalankodni, mint kerekparost.

(#122411) macilaci78 válasza JanR (#122404) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már egy párszor leírtam. Alapvető gond, hogy a bringásnak nincs becsülete sehol sem. A járdán a gyalogosok, az úttesten az autósok nem hagynak neki teret. A kerékpárút is ilyen, ahova autóval lehet hajtani, oda fognak is, ahova lépni lehet, ott gyalogos is van. Megértem, miért alakul ki a bringásokban mindenki más iránt ellenszenv.

De amikor egy bringás a kerékpárút helyett a sárga csíkkal elválasztott járdán suhan el 30-cal és csak azért veri le a csuklóm, mert fehúzom a karom a testem mellé és elesik a könyökömnek csapódva, akkor ne neki álljon feljebb. Pár hete történt a Budafok út, Dombóvári utca sarkán.
A másik kedvencem, aki szakadó este péntek este 6-kor kivilágítatlanul, feketében tekert a Szerémi úton, ahol van kerékpárút is. Hát ez halni készült... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122412) darvinya válasza macilaci78 (#122411) üzenetére


darvinya
titán

Legutolsóra reagálva:
Őket hívom drótszamaras koporsó tölteléknek.
De ugyanez van belvárosban is, de ott durvábban, mert bárhonnét eléd hajt a prizma nélküli feketében, fekete drótszamaras koporsó töltelék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122413) rushty válasza macilaci78 (#122411) üzenetére


rushty
senior tag

Jobb a közvilágítás, mint a bokros Szerémi kerékpárúton, ami szétráz.
A lámpa esőben beázik, nem működik. Hidegben is van, hogy megadja magát. Fényvisszaverő csík, ami elvárható lett volna. :D

"Viszont azt eleve nem ertem, hogy sok bringas miert megy fel az utra, foleg ha van biciklisav (pl. Margithid). "
Nem vagy ott nagy kerékpározó, ha nem érted. Az is egy elcseszett infrastruktúra eredménye. [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#122414) macilaci78 válasza rushty (#122413) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szeretnék csúcsforgalomban a kerékpárúton menni a Szerémin, mert jobban lehet haladni és elfér. Leszarom, hogy nem illik, tilos, veszélyeztetem a többieket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122415) darvinya válasza rushty (#122413) üzenetére


darvinya
titán

Vegyél jobb lámpát, s nem.ártól függ milyen.
Ha rossz elemet/akkut veszel, akkor használj áramfejlesztőt.

Bicajozok rendszeresen, mivel adott hely környékén lakom így szinte naponta használom.
Ami tényleg rossz útszakasz, az a Galvani -Vegyész utcai szakasz.

Engem az bosszant, hogy csak Mezőkövesd utcáig van út, onnét vagy kerül az ember egy hatalmasat, vagy Szerémi útazik, vagy terepezik mellette.
Aztán kitérő úttól semmiből(semmibe) van asztfalt.
Dehogy kinek épült zebrával együtt az rejtély. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122416) rushty válasza macilaci78 (#122414) üzenetére


rushty
senior tag

Lehet utálni az autósokat, mert nem tartják be a szabályokat. [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#122417) rushty válasza darvinya (#122415) üzenetére


rushty
senior tag

A Hengermalom - Trófea között nem ízlik.

A Mezőkövesd dunaparti is borzadály.
A galvanis az muris.
Az Építésznél van egy csúcs gyökér. Le is tört ott műanyag alkatrészem.

Revolut meghívó pü-ben

(#122418) darvinya válasza rushty (#122417) üzenetére


darvinya
titán

Mi nem ízlik Trófea Hengermalom között?

Dunaparton nem voltam, mert nincs kedvem +5km tekerni, mikor van rövidebb út.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122419) macilaci78 válasza rushty (#122416) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan utca Budapesten akár csak egy saroknyi hosszon, ahol a járda, úttest és kerékpárút is jó minősű és egymástól jól elkülönített?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122420) radi8tor válasza macilaci78 (#122419) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Margit híd

⭐ Stella

(#122421) rushty válasza darvinya (#122418) üzenetére


rushty
senior tag

Mintha a háború után magára hagyták volna. Bevezet egy parkolóba, talán demszkykaró is van középen. Olyan, mint a zuglói Álmos - Ond vezér park közötti rész.
Alternatívák Budafoki út, Kerepesi út.
Fehérvári se rossz, de kavicsos, szilánkos mindig.

Revolut meghívó pü-ben

(#122422) Chuck Norris válasza rushty (#122421) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem ez a kedvencem: [link], elméletileg ez után az Egérúton kellene bringázzak a 2x2 sávos kvázi autópályán ha szabályos akarok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#122423) rushty válasza Chuck Norris (#122422) üzenetére


rushty
senior tag

Itt már nincs messze a 7-esen a Kamaraerdőre vivő vonal Kánai út. A merretekerjek.hu szerint a Repülőtéri útra lehet "sétálni".

Revolut meghívó pü-ben

(#122424) HUTCHDB válasza rushty (#122423) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Normális, reális áron dolgozó autós iskolát tudtok ajánlani?
B kategóriáról lenne szó.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#122425) radi8tor válasza HUTCHDB (#122424) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom nem ártana lakóhelyedhez közeli. Merre is van az? :)

⭐ Stella

(#122426) macilaci78 válasza radi8tor (#122425) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem Szekszárd. ;]

De korántsem biztos, hogy a lakhelye szerinti az ideális választás, lehet, a munkahelyközeli autós iskolák jobbak.
Na meg a kresz online megy, a rutin helyhez kötött, a forgalmi órák kezdési helyét már lehet egyeztetni, EÜ oktatás pár óra.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122427) lorcsi válasza radi8tor (#122425) üzenetére


lorcsi
veterán

Tippre a 3.ker lesz
Megteszem a tetet...
Es jokerkent az ürömhegyet jelolom meg

2-9-11... vagy mi is volt az a lovis befuto :DDD

(#122428) radi8tor válasza lorcsi (#122427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jó mert az egyik szomszédunk oktató. :D

⭐ Stella

(#122429) lorcsi válasza radi8tor (#122428) üzenetére


lorcsi
veterán

Ez alapjan gondolom
[link]

(#122430) rushty válasza HUTCHDB (#122424) üzenetére


rushty
senior tag

BudaÖrsön Dekmár pl XIX.-ben vezet, Csigavér több helyen, ezeket szokták ajánlani. Árban nem tudom hol tartanak.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#122431) macilaci78 válasza rushty (#122430) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Budafoki rokonnál az elmúlt pár évben szereztek a gyerekek 3 db B-s jogsit. A Csigavér autósiskola nem szerzett piros pontokat náluk, elhúzták a naptárban, amennyire csak lehetett. De a Csigavérnek több telephelye is van, nem tudom, melyiknél voltak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122432) darvinya


darvinya
titán

Eladó a nemrég fórumtárstól megvett WiFi router, mert szolgáltató jó fajtát hozott. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122433) HUTCHDB válasza radi8tor (#122425) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

III. ker (külső) Bécsi út.

Egyébként erről az iskoláról nincs valakinek véleménye?
[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#122434) radi8tor válasza HUTCHDB (#122433) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd ha összefutok az emberrel megkérdezem tőle merre hány méter. (sajna a kocsin nincs semmi matrica)

Amúgy milyen az élet Óbudán? Bejön?

Bécsin amúgy van egy autóiskola már régóta: ATI
Vörösvári út 3-ba költöztek.

"Nálunk akár részletfizetési lehetőséggel is!
1. elmélet + kresz vizsgadíj + ügyintézési díj: 36.600 Ft beiratkozáskor.
További részletek vezetéskor: 3x55.000 Ft= 165.000 Ft."

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#122435) HUTCHDB válasza radi8tor (#122434) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Milyen az élet?
Nekem a természeti adottságokon kívül semmi nem tetszik Budapestben.
Sajnos jóval koszosabb város, mint Debrecen. Tisztelet a kivételnek igénytelenek is az emberek, és ez a környezetükben is meglátszik.
Sok a Pató Pál Úr, ugyanakkor baromira el tudják magukat adni az emberek valós teljesítmény nélkül.

Vidéken (ez már ugye budapesti megszólítás) a kisebb közösség miatt sokkal jobban kell az élet minden területen teljesíteni, mert ott hamarabb kiderül, hogy ki mennyit ér, itt viszont a nagyobb lehetőségek, felvevő piac miatt könnyebben boldogulnak a szakbarbárok, kóklerek is.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#122436) JanR válasza HUTCHDB (#122435) üzenetére


JanR
addikt

Azért ez szerintem erős "általánosítás" Budapestre és az itt élő emberekre.

Én is bevándorló vagyok, de több nagyobb várost ismerek úgy, hogy laktam is ott legalább 1 évet.
Az, hogy itt nem kell teljesíteni egy ku*va nagy fa**ság, már ne is haragudj. Az, hogy Neked ilyen munkahelyet sikerült szerezned szimplán szerencse. Nekem pont fordítva van ez a fejemben, "vidéken" nyugodtabb a munka és nem pörgetik ennyire a dolgokat, emiatt több időd is van 1-2 dologra, hogy átgondold, végigcsináld. Köcsög főnök meg mindenhol van. Én többet dolgozok és sokkal pörgősebben mint Veszprémben, viszont itt ezt meghálálják (lóvé). Ami szar, hogy túl sok a lehetőség és egy egyszerű "menjünk el sétálni" legalább 5000 forintba kerül :D

Koszos? Nem mindenhol. Persze ekkora forgalommal és ennyi emberrel nem igazán tud másmilyen lenni.
De nézd meg Szegedet, katasztrófa az a város szerintem. Szarok az utak és nagyon sok a lepukkant rész és a kosz. Igaz, Debrecent nem ismerem, így az összehasonlításod csak más szemszögből látom. Ez a koszosság inkább Magyar mentalitás, nagyon kevés helyet tudok, ahol igény van arra, hogy tisztán és takarosan tartsák a környéket - leginkább falvakban és nagyon kis városokban csinálják ezt meg.

(#122437) MasterMark válasza JanR (#122436) üzenetére


MasterMark
titán

Az van, hogy a sok vidéki idejön, jól összekoszolja Budapestet, mert hát itt úgysem ismeri senki, meg BMW-ből dobálják ki a szemetet. Aztán megy a károgás, hogy ú ez a Budapest de rossz, meg az emberek is milyenek, aztán közben a többi vidékiről van szó.

Ha valaki kimaradt a megsértésből az szóljon és pótlom! ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#122438) FoxiestFox válasza JanR (#122436) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szegeden enni lehet a földről Bp-hez képest.
Én sem szerettem, hogy semmi munka, és nincsenek a közelben hegyek, el is jöttem.

De elég gyorsan arcul csapott Bp kvázi élhetetlensége a belső kerületekben.
10 utcából 9 húgyszagú, a maradék csak kutyaszaros. Ahogy haladsz kifelé, úgy lehet jobb kerületeket találni, de a belseje, ami alapján általában megítélnek az emberek egy várost, szerintem össze sem mérhető Szeged belvárosával, ami nagy részben teljesen fel lett újítva az utóbbi 15 évben.
A csöves és gipsymennyiséget már ne is említsük :(

(#122439) Mr.Csizmás válasza HUTCHDB (#122435) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

itt sokkal tisztább a levegő (II./A-II. határ), mint vidéken, nincs szomszéd aki random időpontokban, de lehetőleg ruhateregetés után meggyújtja a zöldet, venyigét, sz@rva a szabályokra, flexel, autót próbáz parkettán, bulizik primitív tuctucra, neveletlen kutyát tart aki 0-24 csahol, a galambok összeszarják a teraszt, és ha ezeket kifogásolják a helyi csoportban, leugatják az illetőt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#122440) Magnum_ válasza MasterMark (#122437) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tokeletes, benne vagyok, tobbszor is ;]

I humbly and respectfully decline™

(#122441) radi8tor válasza FoxiestFox (#122438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Belvárost (bulinegyed) naponta takarítják nagynyomásúval. Enélkül tényleg minden este után broaf volt a környék. De így tök jó. Nem tiszta de nem is para mint mondjuk 8. ker.

⭐ Stella

(#122442) macilaci78 válasza JanR (#122436) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is Szegedről költöztem fel, meg kell nézni az egy négyzetméterre eső köztéri szemetesek számát. Szegeden majdnem minden sarkon van, Budapesten a nem minden megállóba jutott.
A guberálók is műveltebbek Szegeden, nem viszi a szél az átválogatott szemét után a maradékot. Én konkrétan szégyenlem a társasházunk utcaképét 800 méterre az Allee-tól.
És igen, olyan szakemberhiány van kétkezi munkáknál, hogy a kóklerek is megélnek, az igazoltan jó szakemberek meg nem érnek rá neked dolgozni és nem tudnak annyit kérni, hogy ne fizessék meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#122443) darvinya válasza macilaci78 (#122442) üzenetére


darvinya
titán

Jó szaki már rejtegeti reklámját, mert lassan illemhelyre is útlevéllel közlekedik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122444) FoxiestFox válasza radi8tor (#122441) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi nemrég költöztünk ki a bulinegyedből, és az előtte lévő pár hó home office alatt az ablakom alatt megfigyeltem én is a napi magasnyomású tisztogatást.
Halottnak volt a csók, főleg hogy legtöbb helyen le se tudott folyni a cucc, csak átalakult formában megállt és nagyobb felületen bűzölgött tovább :(
Ennek ellenére tény persze, hogy legalább próbálkoznak, ami tök jó.
Most a 13-ban lakunk, metrótól 5 percre, amint elhagyod a Vácit, ez is elég dzsunka, tezsvír is sok, alkesz is sok, de arányaiban jobb, mint a VI. ker volt.

(#122445) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Anyának keresek autót, ilyen Clio, 208, Fiesta, Corsa vonalon/méretben, legalább 2015öst, benzinest.

Van valakinek esetleg ismerettségi körben alkalmas autó? :) köszi!

(#122446) DeFranco válasza HUTCHDB (#122435) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez egy bűnös város.

(#122447) Magnum_ válasza DeFranco (#122446) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#122448) HUTCHDB válasza JanR (#122436) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem szereztem magamnak munkahelyet, hanem eleve felkértek arra, hogy töltsek be itt Budapesten egy pozíciót.
Ráadásul nem is a saját munkahelyi viszonyaimról beszéltem.

Az építkezésen (mivel most építtettünk) igen sok szakember” összegyűlt.
Kb. mindenkinél az volt a “duma” , hogy “ ohh ez semmi, százával csináltam hasonlót” vagy “reggelire megeszem az ilyen munkát” stb.
A végeredmény pedig kategóriákkal maradt el a debreceni szakmunkák minőségétől!

Mióta itt élünk több alkalommal futottam bele olyan dologba, hogy kerestem egy bizonyos termeket, és vagy interneten rendeltem meg személyes átvétellel, vagy pedig telefonon kérdeztem utána, hogy van -e az adott dologból.
Elmentem és már harmadjára történt meg az, hogy nem az, nem olyan, vagy kevesebb darab volt az átvétel helyén, amiért kocsikáztam akár 3/4 órát is.
A válasz szinte mindegyik esetben a helyzetre az volt, hogy elnéztem, rossz a rendszer, a beszállító a hibás.
De mikor hangot adtam annak, hogy ez iszonyatosan inkorrekt, akkor az volt a válasz flegmán, hogy menjek akkor másik üzletbe...

Minap voltam Győrben.
A kontraszt Budapesttel ott is nagy. Lényegesen tisztább, szellősebb, gondozottabb a környezet.

Nekem feltűnnek ezek a dolgok, és zavarnak is. Lehet más, máshogy látja, vagy más (is) fontos(abb) neki, de engem nap mint nap kiborít.

A közlekedés sebességével viszont nagyon elégedett vagyok, lényegesen jobban működnek itt a dolgok, előzékenyen, betartiság nélkül mozoghatok.
Nyilván azért ebben is van idegesítő, várakozós rész, de ez a nagy távolságoknak köszönhető.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#122449) DeFranco válasza HUTCHDB (#122448) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott volt kapcsolati tőkéd, itt nincs. ha lesz itt is kapsz rendes szakmunkát.

szerintem túl hamar ítélkezel. rendben van, kaptad a kérdést, nem saját indíttatásból írtad le, és ha ez a tapasztalatod, akkor az a te tapasztalatod, senki nem vitathatja el tőled, csak ne gondold, hogy ez általnosítható, vagy objektív.

élj itt jó pár évet, ismerd ki a rendszert, találd meg a helyedet aztán utána lehet arról beszélni hogy mi a különbség avidék meg apest között.

(#122450) HUTCHDB válasza DeFranco (#122449) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A helyzet szerintem nem ilyen egyszerű.
En most úgy látom, hogy ezt inkább megszokni lehet, mintsem átértékelni.
A rendetlenség, az elhanyagoltság, a több szemét, a gazos közterek mind mind tények. Nyilván nincs akkora különbség mint pl egy osztrák településhez viszonyítva, de igenis e terén előrébb járnak a vidéki városaink... szerintem.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.