Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#122448) HUTCHDB válasza JanR (#122436) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én nem szereztem magamnak munkahelyet, hanem eleve felkértek arra, hogy töltsek be itt Budapesten egy pozíciót.
Ráadásul nem is a saját munkahelyi viszonyaimról beszéltem.

Az építkezésen (mivel most építtettünk) igen sok szakember” összegyűlt.
Kb. mindenkinél az volt a “duma” , hogy “ ohh ez semmi, százával csináltam hasonlót” vagy “reggelire megeszem az ilyen munkát” stb.
A végeredmény pedig kategóriákkal maradt el a debreceni szakmunkák minőségétől!

Mióta itt élünk több alkalommal futottam bele olyan dologba, hogy kerestem egy bizonyos termeket, és vagy interneten rendeltem meg személyes átvétellel, vagy pedig telefonon kérdeztem utána, hogy van -e az adott dologból.
Elmentem és már harmadjára történt meg az, hogy nem az, nem olyan, vagy kevesebb darab volt az átvétel helyén, amiért kocsikáztam akár 3/4 órát is.
A válasz szinte mindegyik esetben a helyzetre az volt, hogy elnéztem, rossz a rendszer, a beszállító a hibás.
De mikor hangot adtam annak, hogy ez iszonyatosan inkorrekt, akkor az volt a válasz flegmán, hogy menjek akkor másik üzletbe...

Minap voltam Győrben.
A kontraszt Budapesttel ott is nagy. Lényegesen tisztább, szellősebb, gondozottabb a környezet.

Nekem feltűnnek ezek a dolgok, és zavarnak is. Lehet más, máshogy látja, vagy más (is) fontos(abb) neki, de engem nap mint nap kiborít.

A közlekedés sebességével viszont nagyon elégedett vagyok, lényegesen jobban működnek itt a dolgok, előzékenyen, betartiság nélkül mozoghatok.
Nyilván azért ebben is van idegesítő, várakozós rész, de ez a nagy távolságoknak köszönhető.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.