Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31301) Ybron válasza lotTóni (#31300) üzenetére


Ybron
senior tag

Értelmezd kérlek mire válaszoltam és mit írtam, köszönöm.

(#31302) Csabroncka válasza Winne (#31287) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valamiért nem szereti a rendszered, pontosabban a konfigurációd. Cserélj VGA-t (a tapasztalatok alapján AMD-d van) vegyél Nvidia-t és a probléma megoldódik. Van akinek semmi gondja AMD kártyával, van akinek pedig igen és a csere megoldotta ugyan ezt a problémát! Keress rá itt fórumon egynél több találatot fogsz látni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#31303) LamaCube válasza Csabroncka (#31302) üzenetére


LamaCube
addikt

N-vidiája van. Adatlapon rajta van, GTX680. A gond az lehet, hogy keveset játszik vele és nem tud bemelegedni a játék. ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31304) Csabroncka válasza LamaCube (#31303) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ilyen konfiguráción normálisan feltelepített és updatelt winnel nem lehet ilyen hiba!

"in medias res"

(#31305) gali777 válasza lotTóni (#31297) üzenetére


gali777
őstag

Tiltott a boosting minden formája elvileg.

(#31306) Foxmulder89 válasza Csabroncka (#31304) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Szerintem ne erőlködj, van még mit csiszolni a játékon...("The application's device failed due to badly formed commands sent by the application.This is an design-time issue that should be investigated and fixed.")
Ezt mondja a dx hiba és nv-n amd-n egyaránt tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#31307) lotTóni válasza gali777 (#31305) üzenetére


lotTóni
tag

Értem,köszönöm.

....two beer or not to be....

(#31308) Csabroncka válasza Foxmulder89 (#31306) üzenetére


Csabroncka
addikt

ámen főokos :C

"in medias res"

(#31309) Miles


Miles
aktív tag

Szerintem ssd is sokat dob játékon, töltésen legalábbis. 8gb rammal i7-2660k régi winyóval 2-3 idó alatt tölti be míg haverom ssdvel kicsit erősebb procival már tolja.

(#31310) pendre54 válasza Miles (#31309) üzenetére


pendre54
addikt

Az SSD önmagában a játék stabilitására nem sok hatással van szerintem, annyi csak az előnye, hogy sokkal hamarabb tölti be az adott pályát. Nálam is hasonló a sztitu, a Win 7 SSD-n, de a játék HDD-n, és mire belépek, egyesek akiknek feltehetőleg SSD-n a játék, már túl vannak az első zászlóhúzáson. Amúgy nálam is, ebben az évben még talán csak 2-3 kifagyás volt, viszont decemberben meg volt hogy, naponta volt ennyi.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31311) X Factor válasza pendre54 (#31310) üzenetére


X Factor
addikt

Én is meguntam, h. akikkel játszom ár rég húzzák a pontokat mire beérek. Átraktam SSD-re így már az elején én döntöm el h. mivel szeretnék nyomulni :P

Make things work

(#31312) FollowTheORI válasza pendre54 (#31310) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olyan szempontból lehet minimális köze, hogy a szerver-kliens közötti kommunikációt meg szinkronitást javíthatja az SSD betöltés, login, stb alatt.
Ugye az a fejlesztő is nyilatkozta anno hogy az a baj a játékkal hogy rengeteg mindent kell szinkronban tartani kliens oldalon is és nyilván a szerver oldalon is + a kettő között. :)
Most is megfigyelhető hogy ha SSD-n vagy akkor gyakran a hang és a teljes kép picit később jön be (tereptárgyak, fű, részletesség ...stb). Tehát lehet köze hozzá, nem mondom hogy ez a baj, vagy csak ez... de ezis lehet baj.
Ki tudja hogy működik ez az egész motor és mit mikor hoz szinkronba és ha ez nem tud időben létrejönni akkor kifagy, kidob akármi. SSD javíthat azon hogy időben ott legyen minden. Főleg ha SSD-s gépen fejlesztettek és arra optimalizáltak először.
Lehet köze az SSD-nek a memória kezelés, swap és stb területen is... ami ugye szintén bajos néha BF4ben.

Ahogy én tapasztaltam amugy gyakran inkább a szervertől függött elég sok kifagyás... volt hogy bizonyos szervereken semmi gond nem volt, majd átmentél egy másikra és egyből fagyott többször is.
Nyilván ezért volt több frissítés és patch szerver oldalon is szerintem.
És ehhez a játék betöltése a szerverrel szinkronizálása is lehet felelős... megintcsak jobb lehet SSD miatt.
Én előtte toltam HDD-n is meg egy jó ideje SSD-n is, és patch mellett lehet ezis sokat javított a stabilitáson.
Nyilván nem tudom utólag kideríteni, de bármi lehet... persze sokan játszanak HDDről gond nélkül, szóval minden gép és szitu is más... ki tudja mit mutatna a nagyszámok törvénye meg a statisztikák erről, ha lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#31313) pendre54 válasza X Factor (#31311) üzenetére


pendre54
addikt

Unni, és is unom, csak hát kellene ugye, egy 250 GB-os SSD, hogy kényelmesen elférjen akkor már az összes játék, na már most, csak ezért nem fogok 45-50 ezret kifizetni, akkor inkább egy R9 270-es VGA-ra költenék ennyit.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31314) Xaels válasza X Factor (#31311) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem több olyan szerver is van a FAV-ok között ahol ezt megoldották. Az egyiken újraindítja a kört amikor beért mindenki. De tegnap én is egy Rush pályán úgy jártam mire betöltöttem már villogott mind a 2 pontunk és a csapatból kb. 2 ember volt bent...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31315) pohár


pohár
félisten

WOW :Y :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31316) aizen92 válasza pohár (#31315) üzenetére


aizen92
addikt

WHAT HAPPENED? :DDD kész. ennyi idiótát. :D

amúgy mekkora már, üldözöd az ellenséges jet-et és egyszer csak egy tank repül be eléd :D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#31317) CoolBoy323 válasza pohár (#31315) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hatalmas :DD :C

@(#31311) X Factor: én is gondolkoztam rajta, h átrakom, mert rohadt lassú a töltés... Te hogy raktad át? Csak ctrl-c ctrl-v elég?

[ Szerkesztve ]

(#31318) Laraxior válasza FollowTheORI (#31312) üzenetére


Laraxior
titán

Én is hamarabb tudok indulni a mapokon, mint ahogy betöltene a teljes grafika :K

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#31319) SkyS1gn válasza pohár (#31315) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:C

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31320) Viper26 válasza pendre54 (#31313) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem épp most szedi a DLC-t, ha mást nem veszek hozzá, akkor elférek a 120-ason. :D

Pixel 7 | FR955

(#31321) Winne válasza Csabroncka (#31304) üzenetére


Winne
nagyúr

Mint írottam vala, teljesen új rendszeren is ilyen volt. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#31322) SkyS1gn válasza Csabroncka (#31302) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Akkor senkiét se szereti! ;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31323) isizakhi03


isizakhi03
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a következő fegyverről ( ACE 52 CQB ) mik a vélemények? Jó fegyver? Megéri rá gyúrni? Köszi

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#31324) pendre54 válasza Viper26 (#31320) üzenetére


pendre54
addikt

Abban igazad van, hogy csak a BF4 símán elfér egy 128-as SSD-n, de nálam például a BF 3 és a BF 4 egy mappában, jelenleg együtt elfoglalnak 62,8 GB-ot, és mire megjelenik az összes BF 4-es DLC, addigra lesz az 80 GB is. Ezen kívül azután más játék már nem is nagyon férne rá, figyelembe véve az SSD tudorok azon javallatát, hogy az élettartam miatt célszerű 15-20 %-nyi helyet szabadon hagyni az SSD-n.
Engem, az elkövetkező időkben megjelenő játékok közül érdekelne majd a GTA 5, ami, ha igaz kb. 40 GB-nyi helyet kér majd, szóval oda meg már a 128 GB-os SSD, a BF-ek mellett esélytelen.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#31325) SkyS1gn válasza pendre54 (#31324) üzenetére


SkyS1gn
félisten

gta-nak minek ssd.... nem számít ott a betöltési idő.

Nekem 60-ason van BF4, de lassan kifutok róla.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31326) Whysperer válasza aizen92 (#31316) üzenetére


Whysperer
addikt

De ez mi??????????????? 8))

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#31327) pils00


pils00
tag

Végre sikerült ellenkéselnem. :DD

Az ellen hátulról próbálkozott, miközben lelkesen spot-olgattam.
Tapicskoltam az F körüli billentyűket rendesen meglepődésemben.
Az úriember elhalt.

Ami érdekesség számomra, hogy carbon fiber van nálam beállítva, mégis a trench késnél mutatja a kill-t.

Ezek szerint a saját késével öltem meg a tagot.? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31328) SkyS1gn válasza isizakhi03 (#31323) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Majd 500 killem van vele, egyik legjobb carbine! :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31329) gali777 válasza pils00 (#31327) üzenetére


gali777
őstag

Igen mert megfogod a kezét és a saját kését nyomod belé. Amúgy ha hátulról késelt akkor hogy counterknife-oltál? :)

(#31330) Gyula84 válasza pils00 (#31327) üzenetére


Gyula84
veterán

úgy lenne logikus, ha animációt nézem akkor a saját kését fordítja vissza

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#31331) Algotis


Algotis
addikt

Ezen mit röhögtem :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#31332) pils00 válasza gali777 (#31329) üzenetére


pils00
tag

Így már értem a "statisztikai részt".
Köszi. :R

Akkor kezdtem el F-elni mikor kifordította a testemet a késeleshez.

Lehet hogy egy (számomra pozitív) bug.? :D :D

(#31333) afrojack1


afrojack1
senior tag

Mire való a recon-nál a motion senzor vagy mi?

SC: Herczku_Death

(#31334) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Másnál nem csinálja egy ideje azt hogy betöltés után kattintasz akárhová akkor mintha ledobná fullscreenről és egyből vissza és csak utána tudsz akármire rámenni?

(#31333) afrojack1 Eldobod és pár másodpercig mutatja az ellent egy bizonyos körben, hasonló mint a T-UGS csak ez nem végtelen ideig működik, 3 van belőle.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#31335) aizen92 válasza afrojack1 (#31333) üzenetére


aizen92
addikt

felderíti az ellent egy 25 méter sugarú körben 20 másodpercig.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#31336) X Factor válasza CoolBoy323 (#31317) üzenetére


X Factor
addikt

Átmásolod vhova, vagy átnevezed .old-nak. Letörlöd ezután átállítod Originben a telepítés helyett, rányomtam h. letöltés, megállítottam, visszamásoltam, utána már 1-2 perc és megy.

Make things work

(#31337) CoolBoy323 válasza X Factor (#31336) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Értem.... köszi! Akkor rendes uninstall kell... mondjuk minden megmarad úgyis, hisz felhőbe 'szinkel' a drága :)

Gondolom fele annyi a töltési idő, mint HDD-vel (noha nekem gyors, 7200-es a vinyóm)

[ Szerkesztve ]

(#31338) X Factor válasza CoolBoy323 (#31337) üzenetére


X Factor
addikt

Nekem raid0-ban voltak/vannak az amúgy se lassú Samsungjaim, így még mindig gyorsabban beértem a sima HDD-s pajtiknál, de az SSD ég és föld.

Make things work

(#31339) CoolBoy323 válasza X Factor (#31338) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is a nagy átlagnál gyorsabb szoktam lenni a szervereken, de unom azt a jó pár percet 2 pálya között :D

na akkor másolásra fel... :DD :))

(#31340) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#31339) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

öööö eltűntek a cuccaim, gondolok itt pl arra, h 3 gránátot tudtam dobni, most meg újra csak 1et :F
szóval minden eltűnt, 15 óra játék a semmivé vált :O

(#31341) gali777 válasza CoolBoy323 (#31340) üzenetére


gali777
őstag

Biztos, hogy nem. Max a loadoutodat állította el. Nem vesznek csak úgy el a cuccok :D

(#31342) CoolBoy323 válasza gali777 (#31341) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tényleg nem, egy reboot észhez térítette hál'Istennek :)

(#31343) Dronte


Dronte
aktív tag

Hali!
2 kérdésem lenne, korábban hallottam hogy Commander mód tolható tableten is (nem tudom ezt beépítették-e már), erről tud valaki infot adni? Milyen hardver kell hozzá / milyen OS?
Illetve, Karkand stílusú pálya várható-e, vagy van-e? Sajnos szomorúan Karkand függő vagyok se bf2-ben se 3-ban nem tudtam leakadni róla :D
Köszi!

(#31344) Colos1


Colos1
őstag

Mi a csuda történt???

Már 3 napja nem volt sikertelen csatlakozásom, mindig elsőre sikerül. Meg mintha a játék is gyorsabban töltődne be :U

Nálam van a hiba, vagy csak javítottak valamit? :F

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#31345) urbi73 válasza Colos1 (#31344) üzenetére


urbi73
senior tag

Ne bízd el magad , nálam ma úgy kifagyott hogy újra kellett indítani a gépet . Egyébként még mindig tetű lassan csatlakozik , dühítő hogy mire felcsatlakozik nagy nehezen , pont vége a játéknak . Jó lenne ha lenne valami rálátás hogy éppen mennyi ideje tart a játék :F

-

(#31346) CsonkaImo válasza urbi73 (#31345) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Mikor listázod a szervereket, és kiválasztod amihez csatlakozni szertnél akkor mutatja jobb oldalon, hogy melyik csapatnak hány jegye van még. Meg azt is hogy mióta megy a játék.

[ Szerkesztve ]

(#31347) Xaels


Xaels
félisten

Remélem a Scout helivel csinálnak valamit mert az szerintem túlzás, hogy rárepülök, beletolom a 2 heatseekert és tunkolom közvetlenül közelről a 25mm-essel és nem zuhan le mert gyorsabban javítják mint ahogy sebezni tudom. Zavod-on még elintéztem őket az MBT-vel, de Flood-on...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31348) CsonkaImo válasza Xaels (#31347) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Szerintem az lenne fair ha le kellene szállni a szereléshez mint attack helinél. Vagy jelentősen csökkenteni a szerelés sebességét repülés közben. Mert ha 2-en szerelik még az AA ágyúja is felmelegszik mire leszeded.

(#31349) Csabroncka válasza Xaels (#31347) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem az, hogy egy járművet (mindegy miről beszélünk) javítanak 2-en és nem tudom kiszedni egyedül, teljesen rendben van! (szerintem)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#31350) aizen92 válasza Xaels (#31347) üzenetére


aizen92
addikt

vicc az a jármű. ha ketten beülnek szerelni szinte lehetetlen leszedni...... max ha 3 stingeres összeáll akkor szét lehet kapni. de az AA seélytelen hogy kikapja 2 szerelővel.
az tényleg jó ötlet lenne ha leszálláskor lehetne szerelni.

Infantry ellen meg nagyon kemény. paracelen berakom a guidedet és a hajókat kapom ki + kettesével gyilkolom a gyalogot és hullanak mint a legyek. érdekes......

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.