Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) adika4444 válasza amdathlonxp (#25598) üzenetére


adika4444
addikt

ez elvileg bailtrail gép, hogy menne már bele az I5? De ha haswel is vagy broadwel akkor is a melegedés miatt nem lenne jó ötlet.

üdv, adika4444

(#25602) adika4444 válasza legenda007 (#25600) üzenetére


adika4444
addikt

a gépen USB2.0-ás portba kösd, Secure boot-ot ajánlott kikapcsolni... A pendrive-ra a telepítőt Rufus-szal készítetted?

üdv, adika4444

(#25603) dorika87 válasza Dell XPS (#25553) üzenetére


dorika87
őstag

Munka után este otthon meg fogom tudni nézni. Mit fogok tudni tenni miután megnéztem a terhelést? Új op. rendszer telepítés után vagyok pár héttel, ha valamiért nagy a terhelés maximum azt tudom tenni, hogy esetleg újrarakom még egyszer az egészet, már arra is gondoltam, hogy leszedek mindent az ssd-ről, még a d partíciót is lementem addig és, telepítővel megformázom az egészet és újra létrehozom a rendszer és a tároló partíciót is hátha segít valamennyire. De egy ssd-vel nem szabadna ennyire lassúnak éreznem mindent, ezért zavar a dolog. Kb. olyan mint amikor hdd-n volt a rendszer, vagy néha az az érzésem, hogy rosszabb. Az egy dolog, hogy 4 éves a gép, de ez nem szabadna hogy befolyásolja a dolgot, hisz kezdetben sem éreztem, hogy ilyen gond lenne. De ránézek feladatkezelőre majd, köszi.

(#25604) embe válasza lotuska (#25591) üzenetére


embe
nagyúr

Tartsd lenyomva az F2-t, és úgy kapcsold be!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25605) Grave_444 válasza Dell XPS (#25587) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Így sem akar működni. Olyan mintha alvóból nem kelne fel, világít is az a led. :F

(#25606) d34f


d34f
csendes tag

Sziasztok,

IPS paneles laptopoknál mennyire gyakori a bevilágítás probléma?

Az elmúlt 3 hétben vásároltam 2 laptopot (Lenovo Y50-70 és Lenovo Y700), mindkettőnél fenn állt ez a probléma. Az Y50-70-et egyszerre visszavittem, de most az Y700-nál is erősen gondolkodom.

A bolt szerint kb. minden második IPS paneles gép ilyen, típustól és gyártótól függetlenül, tehát akár 1mFt+ Alienware gépeknél is előfordulhat. Komolyan ennyire lutri az egész ebben a kategóriában? Valóban 50% az esélye, hogy jót kapok-e vagy sem?

Egyébként gyakorlatilag ugyanúgy nézett ki a hibakép mindkét gépnél, csak az Y50-70-nél a jobb alsó és felső sarkok is érintettek voltak.
Y50-70:

Y700:

Y700 távolról:

Jelenleg erősen gondolkodom, hogy inkább veszek egy olcsó TN paneles gépet.

Kérdésem az lenne a nálam sokkal több tapasztalattal rendelkező fórumtársakhoz, hogy valóban ennyire rossz a helyzet, erre számítsák minden IPS paneles laptopnál, és csak olyan gépet merjek megvenni, amelyet előtte személyesen tudok ellenőrizni vagy reálisan kisebb hibaarány, csak pont belenyúltam (kétszer egymás után)...

Szerk.: A képek egyáltalán nem adják vissza mennyire zavaró a hiba. Aki már látott ilyet biztosan tudja, hogy a valóságban sokkal látványosabb és bosszantó.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25607) amdathlonxp válasza adika4444 (#25601) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv
Igen csak a x751lb ,az i sorozatos ,azzal kevertem :R ,,,,nekem úgyan ez az x751ma volt quad core cerka ...hát nem voltam vele megelégedve mondjuk 10ért vettem gyári kiépítésben a jóképeségű tulaja a füles helyére dugta be a töltőt majd se kép se hang ,szervízbe mondtak neki rá egy 60 ast,le húztam a beépitett aksit smbus reset és már ment is. :D boldog pillanat volt ..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25608) adika4444 válasza amdathlonxp (#25607) üzenetére


adika4444
addikt

grat neki. Mennyiért adtad tovább a gépet? Egyébként 10000 Huf-fért én is eltudtam volna fogadni, igaz inkább egy 11,6-os variáns szervergépnek... Torrent, játékszeró... Annak ezek is megteszik.

üdv, adika4444

(#25609) legenda007 válasza adika4444 (#25602) üzenetére


legenda007
aktív tag

Köszi sikerült a secure bootot elfejtettem kikapcsolni.

(#25610) Dell XPS válasza Grave_444 (#25605) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos vezérlő hibás az alaplap (RS chipset). :(

Üdv, Dell XPS

(#25611) Grave_444 válasza Dell XPS (#25610) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gondoltam, hogy a lap. Lehet elromlott hirtelen magától? :U
Ez esetben gondolom bontás.

(#25612) Dell XPS válasza Grave_444 (#25611) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ilyen sajnos... Egyik nap még működik, másnap a leírt jelenségek tapasztalhatók. Típushiba a notinál, bár jellemző minden ilyen chip -pel szerelt laptopra. Reflow segíthet rajta, de már nem ér annyit a gépezet szvsz, de majd Te eldöntöd. :)

Üdv, Dell XPS

(#25613) amdathlonxp válasza adika4444 (#25608) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

60 ért kelt el nagy nehezen

ja asus táskát is kaptam hozzá ,azt használom még mindig

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25614) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Van egy 8560P és szeretném a régi TVmel összekötni. Van rajta VGA két féle, és DP port is. A TV-n csak RCA van, meg SCART. Össze lehet valahogy kötni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#25615) rob72


rob72
tag

Üdv nektek

Segítséget kérnék , egy Asus laptopom van , bekapcsoló gomb megnyomásakor csak a led világít ,nem megy a venti,kép nincs, és ez a bekapcsoló gomb hosszan megnyomásakor nem szűnik meg a ledek világítása , csak az akku kivételével ,

akku be,táp be, és újra bekapcsolom azután hibátlanul megy tovább , több újraidítás után is ,és kb 3-óra kikapcsolás után újra kezdődhet az egész :O
töltés is jó, meg az akku is, szóval nem tudom mi a baja

[ Szerkesztve ]

(#25616) Casoli válasza d34f (#25606) üzenetére


Casoli
őstag

Szinte mind ilyen ami IPS. Felhősödésnek hívják. Egyik jobban, másik kevésbé. Viszont azt nem értem, ha feketét akarsz nézni, minek veszel laptopot, miért nem kapcsolod le otthon a szobában a villanyt, és nézed a sötét falat? Az szerintem homogén lesz :DDD Én azért vettem IPS kijelzőt, hogy ne legyenek fakók a színek, és oldalról is hozza az elvárt képminőséget..

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25617) Casoli válasza Dell XPS (#25471) üzenetére


Casoli
őstag

Megrágtam, lehet mégis beruháznék egy jobb procira.

i5-3380

Kérdés, hogy egy lenovo G580-ban menne-e, 20157 az alaplap típusszáma.

Köszi!

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25618) Casoli válasza Casoli (#25617) üzenetére


Casoli
őstag

HM76 chipsettel. Szerintem mennie kell.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25619) d34f válasza Casoli (#25616) üzenetére


d34f
csendes tag

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én szoktam filmet is nézni laptopon, amelynél meglepő módon gyakran fekete alsó és felső sáv látható, és nem igazán tenne boldoggá, ha közben az arcomba világítana...
Kíváncsi lennék, mennyire lennél lennél elégedett, ha vásárolnál pl. egy nem alsó kategóriás új autót, ami gyárilag le van sötétítve, csak épp beszűrődik a nap egy kis részen a fólián át. Nem nagy probléma, az autó attól még megy, csak kicsit a szemedbe süt a nap, mit számít, hogy te azért pénzt adtál, igaz?
De nem is ez a baj, hanem az, hogy ha tudatában vannak annak, hogy ez ilyen akkor a.) ha ez nem hiba, akkor ugyan már a gyártó és azon keresztül az eladó még a vásárlás előtt tájékoztasson előre, hogy ilyen előfordulhat, mert nem mindenki IT szakértő és/vagy időmilliomos, hogy részletekbe menően utánaolvasson minden egyes nüansznak b.) ha hiba, akkor meg talán meg kellene előzni, nem a végfelhasználót szívatni, hogy a hülye vevő hetente rendel és fizet ki 300+eFt-ot aztán várhat 14 napot a pénzére, mert ez az ország ilyen, ha valamit már kifizettél, akkor ne merj reklamálni, itt te vagy a cégért és nem fordítva. Arról nem is beszélve, hogy mind a kicsomagolást mind a visszaküldés előtti becsomagolást is dokumentáld fotóval és/vagy videóval, mert a végén még a nyakadba varrják, hogy itt meg ott megsérült a termék és így le akarnak gombolni rólad még pár ezret, vagy annyi korrektség nincs bennük, hogy a termék megérkezését követően azonnal (egyéb elfoglaltságok miatt) néhány órán belül jelzett hiba miatt egy nyilvánvalóan igénybe nem vett szolgáltatás összegét nem térítik vissza, mert a köcsög vevőnek nem volt jó a hibás termék...
Kicsit elkanyarodtam az eredeti témától, de a lényeg: kussoljak, fogadjam el, hogy hibás terméket kaptam vagy kapcsoljam le a villanyt és nézzem a falat.

(#25620) Kbali válasza d34f (#25619) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kéremkapcsoljaki.
Ha előre érdeklődtél volna az erre szolgáló topikban, biztosan lebeszélnek mindkét gépről.

(#25621) Kbali válasza cellpeti (#25614) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vga scart átalakítót keress, de hangot külön kell átvinned.

(#25622) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Hotkey drivert keresek egy Emachines E725-re mert a fényerőt sajnos nem tudom állítani a többi gomb működik win7 32biten.
Hol, vagy hogy érdemes keresni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25623) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv,

Adott egy asus x55a laptop memoriát cseréltem benne 2gb ról 4gb-ra:
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=1614463
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=1614434
De viszont a 4gb os teli volt hibákkal (több mint 72000db error)memtest szerint és az aida stress tesztje is hardver hibát írt ki és megált. Chrome is szarakodott stb stb A windows is eléggé összezavarodott újra kell húzni. A laptopnak támogatnia kellene az a 4gb os ramot?

[ Szerkesztve ]

Learning never exhausts the mind!

(#25624) Dell XPS válasza Casoli (#25617) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Simán! HM76 -os vezérlő kezeli mindkét generációs processzort. Alaplapon 3 fázisú tápáramkör van a processzornak kialakítva, így működik benne az i7 -es verzió is (i7-3612, i7-3632 /35W). :)

más: üzem meleg állapotban szedd szét a laptopot, kevésbé sérülnek a csavarfészkek a borításokban.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#25625) Kbali válasza mamusz11 (#25623) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem támogatná, el sem indulna - itt inkább maga a modul hibás lehet.

(#25626) Casoli válasza Dell XPS (#25624) üzenetére


Casoli
őstag

Köszönöm!

i5 bőven elég lesz, a csere oka mindössze a videóvezérlő fejlesztése. De mondjuk az szimpi, hogy akár i7 is mehetne bele négy maggal.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#25627) anonymus89 válasza mamusz11 (#25623) üzenetére


anonymus89
addikt

Jártam én már úgy, hogy egyik foglalatba téve memtest nagyon sok hibát írt viszont a másikbn hibátlan...

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25628) adika4444 válasza anonymus89 (#25622) üzenetére


adika4444
addikt

Acer B115 nekem megy hotkey driver nélkül, VGA driver rendesen van telepítve?

üdv, adika4444

(#25629) mamusz11 válasza anonymus89 (#25627) üzenetére


mamusz11
tag

Nekem csak egy slotom van :)

Learning never exhausts the mind!

(#25630) amdathlonxp válasza mamusz11 (#25629) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Másik modulal tudsz operálni ,biztosan nem a méretével van gond szerintem...

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25631) Dell XPS válasza mamusz11 (#25623) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még a 8GB -os modult is. :K

Üdv, Dell XPS

(#25632) mamusz11 válasza Dell XPS (#25631) üzenetére


mamusz11
tag

Ez tuti hogy tamogatja a 8gb osat is? :D

Learning never exhausts the mind!

(#25633) anonymus89 válasza adika4444 (#25628) üzenetére


anonymus89
addikt

Mashol is olvastam mar, hogy a vkari driver befolyasolhatja csak nem ertem az okat.?
Persze ha hazaertem kiprobalom koszi.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25634) embe válasza mamusz11 (#25629) üzenetére


embe
nagyúr

Eszerint 1 slot, és bővíthető 4Gb-ig. De nekem is volt Olyan Acer One gépem, amiben Intel Atom processzor volt, ami max 2GB-ot támogat a hivatalos specko szerint, és mégis egy 4GB-os ram volt benne.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25635) Dell XPS válasza mamusz11 (#25632) üzenetére


Dell XPS
veterán

Láttam eladót a típusból 8GB -al, és a processzor támogatása 16GB -t. Csak nem korlátoztál le 4GB -ra ? :U
Mondjuk pár helyen tényleg 4GB -ot írnak max memóriának, de van jó pár oldal ahol 8GB-t van jelölve... :U

Visszajelzek! :K

Üdv, Dell XPS

(#25636) mamusz11 válasza Dell XPS (#25635) üzenetére


mamusz11
tag

Én is nagyon sok oldalt böngésztem már és hol ezt hol azt írják max memoriának

Learning never exhausts the mind!

(#25637) anonymus89 válasza adika4444 (#25628) üzenetére


anonymus89
addikt

Felraktam sajnos nem változott a helyzet. :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25638) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!

Következő lenne, amiben a segítségeteket kérném.

Lenne egy acer aspire E1-532 notebook.Mai nap kijelző lett benne cserélve(15,6" HD SLIM LED 30pin) ez eddig rendben is lenne, viszont azt csinálja a gép, bekapcsolásnál hibátlanul megy, egészen a windows indítása feliratig.Utána csak háttérvilágítás van és semmi más(külső kimenet HDMi sem megy). --> Restart, csökkentett mód vga driver törlése,majd megint restart ás utána viszont már jól működik.Ez viszont csak addig meg így míg fel nem telepítem a vga drivert.Ez az egész a kijelző csere után jött elő.
Kijelző hibátlan.tanácstalan vagyok.

(#25639) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy elég belépő szintű Lenovo G50-30 laptok!Az egy dolog,hogy eddig nem sikerült rá tenni a windows 7 32-bit OP rendszert.Evvel a mondattal fogad a rufus által elkészített usb telepitő lemez alatt: Windows nem telepíthető erre a lemezre.A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz.Az EFI-alapú rendszerben a windows csak GPT-lemezekre telepíthető.Itt mit tudnék csinálni ilyen szívás egy nyomorult OP feltolása pláne akkor amikor ez a Lenovo noti igen csak hulladék.Másik felmegyek a honlapra és nincsen semmilyen driver a windows 7 32-bit alá.Nem tudtok valamilyen oldalt ahol össze gyűjtve megvan? :R

(#25640) Dell XPS válasza Breeze (#25638) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mi volt a jelenség a cserélt panelnál ?

Üdv, Dell XPS

(#25641) Breeze válasza Dell XPS (#25640) üzenetére


Breeze
aktív tag

Cserélt panel-t betörték, ezért lett cserélve, csere előtt lehetett külső kimeneten használni.

(#25642) Dell XPS válasza Breeze (#25641) üzenetére


Dell XPS
veterán

Más nem sérült meg? Ha lehúzod az LVDS kábelt akkor külső megjelenítés működik?

Elvileg a jelenség videokártya hibára utal (tipikus): driver telepítés után nem tudja a felbontást, és egyéb utasítást végrehajtani, de én másra gondolnék...(?)

Üdv, Dell XPS

(#25643) Dell XPS válasza qwertly (#25639) üzenetére


Dell XPS
veterán

RUFUS nevű programmal készítesz egy GPT partíciós telepítőt. Nem NTFS ! :)

Üdv, Dell XPS

(#25644) #49155328


#49155328
törölt tag

Üdv!

Asus X751LB-TY013D-ben ki tudom cserélni a hdd-t ssd-re ?

(#25645) bakter24 válasza #49155328 (#25644) üzenetére


bakter24
őstag

Igen

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25646) #49155328 válasza bakter24 (#25645) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor még van egy dilemmám, hogy ASUS X555LB-DM444D vagy Asus X751LB-TY013D legyen.
Ugye az X555-ben alapból 256GB-os ssd van viszont csak i3-as proci.
Az X751-ben meg i5-ös proci van de ebben nincs ssd.

(#25647) Lenry


Lenry
félisten

hoztak hozzám egy Sony Vaio notit, hogy nem tölt. nekem gyanús a töltő tápegysége, mert nem világít rajta a LED, amikor bedugom a konnektorba.
ez egyértelműen jelzi, hogy tönkrement a töltő, vagy pl akkor sem feltétlenül világít, ha a gép nem veszi fel az áramot? (bár emlékeim szerint akkor is kellene világítania, ha nincs rádugva a gépre, csak lóg a konnektorból)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25648) bakter24 válasza Lenry (#25647) üzenetére


bakter24
őstag

Kellene szerintem is világítani üresen, de multiméterrel, ha van, könnyen kiderítheted a dolgot.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25649) Breeze válasza Lenry (#25647) üzenetére


Breeze
aktív tag

zárlatos a kábel ez egyértelmű :K

(#25650) Lenry


Lenry
félisten

köszi mindkettőtöknek, tényleg az volt a ludas, másik táppal működik a gép :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.