Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Duree válasza adika4444 (#25399) üzenetére


Duree
veterán

A második év a korlátozott garancia az Acernél ebben az esetbe.Ami úgy alakul, hogy megcsinálnak minden garos dolgot,de már nem vagy jogosult csereutalványra.

duree54

(#25402) Turbócsiga00


Turbócsiga00
újonc

sziasztok vettem egy ASUS X751MA-TY171D : nevű laptopot 2015.10.01. kor.
És már egy ideje csinál érdekes dolgokat mint például hirtelen elmegy a kép és közbe meg a hang folyamatosan zug .ez eddig kb 2-3 alkalommal fordult elő
meg volt olyan is hogy amikor aludtam mondjuk este 11-től reggel 8 ig közbe többször is bekapcsolt a számítógép aztán meg vissza kapcsolt alvó állapotba .ez már 5-6 alkalommal fordult elő eddig.
Meg olyat is csinált már 2-3 alkalommal hogy hiába raktam alvó állapotra még is adott ki hangot a gép pedig a hangnak is le kellet volna állnia .

[ Szerkesztve ]

(#25403) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Sziasztok!

Az Acer Emachines 525-be a benne lévő Celeron T3000 1,8Mhz-nél lehet erősebb procit tenni? Ha igen, milyet? Köszi a választ! :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#25404) epityesz válasza bakter24 (#25386) üzenetére


epityesz
aktív tag

Nem Hotkey....fizikai gomb,csak egy panelon van a bekapcs,p1,mail és net gombokkal.
Bekapcs gomb jó,netgomb jó, email és wifi szerintem nem:(vagy csak be kellene prograozni?sejtelmem sincs

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25405) adika4444 válasza Duree (#25401) üzenetére


adika4444
addikt

tehát ha aránytalan többletkiadással jár a bandának a gép javítása akkor visszadobják h csáó? Mert ez ha törvényileg rendben is van de sztem marhára nem korrekt eljárás...
mindenesetre nagyon köszi az infót:).
Garikiterjesztést lehet venni Aceréknél?
(#25402) Turbócsiga00:
ha a kép elmegy és megbököd az egeret vagy megnoymsz egy gombot visszatér? MErt az akkor a képernyőkímélő.
felébresztési időzítőket tiltsd le a vezérlőpult, energiagazdálkodásnál, és húzd ki ha van bedugva usb-s egér.
a harmadik érdekes jelenség, de az Win hiba lesz.
Ha gyári Win-nel csomagolták akkor érdekes gondok, ha viszont te telepítetted akkor neked is kell a gondot megoldani.

üdv, adika4444

(#25406) bakter24 válasza epityesz (#25404) üzenetére


bakter24
őstag

Az email lehet hogy programozható, de a wifi kellene működjön. Lehet elsiklottam felette, de a driver fel van telepítve a hotkey-ekhez? Amúgy ha a driverek OK, és úgy sem megy, akkor ki lehet mérni multimeterrel a gombot magát a panelen, hogy az jó-e.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25407) epityesz válasza bakter24 (#25406) üzenetére


epityesz
aktív tag

az a baj,hogy ez nem hotkey:(hanem a panelon egy gomb..ehez nincs driver.Wifi driver fennt van érzékeli,de mondja kapcsoljam be :W

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25408) Oczu válasza Ted_Beneky (#25403) üzenetére


Oczu
senior tag

Én ilyet raktam be

Dual-Core T3300 2x2Ghz 800Mhz

Mondjuk azóta a kollega már nem használja a gépet egyéb okok miatt, így a proci szabad préda lesz.

Más kérdés:

Asus F5M laptopom wi-fije egyik napról a másikra megszünt létezni. A kártyát látja, de kapcsolat nincs.

A kártyához való drivert lecseréltem:

Azureware AW GE780 a pontos tipus. WI-fi led világít, azaz hotkey-vel tudom ki-be kapcsolni.

Tudja esetleg valaki, hogy hol helyezkedik el az antenna? Én arra gyanítok, hogy esetleg az ment tönkre.

[ Szerkesztve ]

(#25409) amdathlonxp válasza epityesz (#25407) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv biztos hogy a gomb nem jó?Mert nekem is volt ilyen gondom ugyan ezzel a tipúsal,nem foglalkoztam vele így nem tudom a pontos megoldást de más gépnél (fujitsu) is volt ilyen pirossal áthúzott wifi ikon pedig fel volt telepitve maga az adapter és a fizikai kapcsoló is ki be kapcsolt de a wifi mégis kikapcsolt állapoban maradt ,minden drivert felraktam és utána ment a wifi...de pl hp gépeknél alaplap hiba esetén is csinál ilyesmit (déli hid) ami annak köszönhető hogy nem kommunikál megfelelően a wifi modulal pedig látszolag minden rendben van (szerintem nem a gombal van a probléma )

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25410) amdathlonxp válasza Oczu (#25408) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv f5 ből van olyan széria amit fn f2 vel lehet kapcsolgatni mármint a wifit de van olyan alaplap is amin bal oldalt van egy fizikai kapcsoló (ennél is kapcsolja az fn f2 re a wifi legalább is a wifi led szerint ki be kapcsol de egyébként kikapcsolt állapotban marad) kb 1 nap volt mire rájöttem jó multkor)

antenna nélkül is van wifi csak gyengébb a jel az kizárható,szerintem neked is ilyen reteszes kapcsoló lesz bal oldalt

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25411) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Lenovo 50-80 laptop, I5 proci sajat es Radeon R5 330 videokartyaval Win7 alatt, nem akar valtani sajat es az R5 videokartyaja közt sehogy! Ötlet van rá?

(#25412) Tim82 válasza Gézengúz (#25411) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez ugyan G510 BIOS-áról egy kép, de gondolom, a G50-80-nál is hasonlónak kell lennie a beállításnak:

A "Graphic Device -> Switchable Graphics" sor a minket érdeklő beállítás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25413) Ted_Beneky válasza Oczu (#25408) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Köszi! :R
(Pü ment)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#25414) Oczu válasza amdathlonxp (#25410) üzenetére


Oczu
senior tag

:W :R

basszus és tényleg ott van. Nagy eséllyel azt véletlen csúsztattam el,

Istenkirály vagy :R

S tényleg megy :-)

(#25415) epityesz válasza amdathlonxp (#25409) üzenetére


epityesz
aktív tag

hát akkor kipróbálok egy pár drivert:)
pl.Fujim is van 2,dell-em is volt ott is fizikai kapcsolók voltak,de ha ha bekapcsoltam benyomtam akkor egyből bekapcsolt még a win elsem indult :F már kigyuladt a fény

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25416) amdathlonxp válasza Oczu (#25414) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Igaz,kicsit sem férevezető hogy hotkey el ki be kapcsol a led teljesen más irányba keresi az ember a hibát ...nekem egy napom ment el rá majd félre tettem és másik gépnél vettem észre hogy az bizony ott van,akkor elővettem és hát igen az ott volt :D

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25417) masterful87


masterful87
senior tag

Adott egy új Acer ES1-512-es gép, Windows 8.1-et telepítettem rá, és nincs hangja! (először Win7-et raktam rá, akkor is néma volt, csak pattogott a hangszóró)

A jack dugón megszólal, ha a hangbeállításokat piszkálom, akkor a beépített hangszóróból csak pattogó, percegő hang szól. Próbáltam több driverrel is, az Acer honlapjáról, a 10-es driverét is megpróbáltam, de a Realtek honlapjáról is leszedtem a legújabbat, de még mindig néma szegénykém!

Szerintem minden tőlem telhetőt megtettem, indíthatom a háztól házig garanciát?

(#25418) Dell XPS válasza masterful87 (#25417) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen! :K

Néztem az előzményeket, valószínűleg az alaplapon lesz a hiba forrása.

Üdv, Dell XPS

(#25419) Gézengúz válasza Tim82 (#25412) üzenetére


Gézengúz
addikt

Persze természetes, ilyet nem rontanék el, a hiba máshol volt, új radeon driverrel kezdtem, ami nem mukodott egyutt az intellel, aztan jott a gyari oldalrol letoltott, az se volt jo (tavaly decemberi) vegul jott a juliusi, na azzal megy rendesen! :W

(#25420) Tim82 válasza Gézengúz (#25419) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elnézést, nem szokott mindenkinek egyértelmű lenni, hogy a BIOS-ban is be kell állítani hozzá a szükséges opciót. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25421) Gézengúz válasza Tim82 (#25420) üzenetére


Gézengúz
addikt

Azért köszönöm! :R 1ébként ma minden kisiskolás Minecraftot tol? Telepakolom különféle fajtájú játékokkal és mi az első kérdés, Minecraft van rajta? A többi nem számít.. :U

[ Szerkesztve ]

(#25422) bakter24 válasza epityesz (#25415) üzenetére


bakter24
őstag

Nekem is van régebbi Fujitsu, aminek fizikai gombja van, de hotkey driver nélkül nem vált. Pont emiatt nem tudtam rá w10-et tenni pl, mert a hotkey driver nem működik w10 alatt.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25423) epityesz válasza bakter24 (#25422) üzenetére


epityesz
aktív tag

aha............most mondom felrakok egy Xp-t:)
nézzmár oda működik az email gomb is :W
de a wifi nemakar :(
honnan szedjek hotkey driver-t?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25424) bakter24 válasza epityesz (#25423) üzenetére


bakter24
őstag

Gyártó oldaláról, ahonnan a drivereket, csak a software, vagy a utility fülön szokott lenni, nem feltétlen a driverek között. A dolgodat megnehezíti, hogy elég sűrűn rejtik a gyártók hangzatos nevek mögé. :W

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25425) epityesz válasza bakter24 (#25424) üzenetére


epityesz
aktív tag

megtaláltam.........minden gomb működik,csak a ...ki...tt wifi nem :O :O :O
most már tényleg kétségbe estem,miért nem kap cuflát?hogy kapcsoljam be?

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25426) bakter24 válasza epityesz (#25425) üzenetére


bakter24
őstag

Korábban működött? Cseréltél wifi kártyát esetleg? Ledet sem váltja át (már, ha van led) ?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#25427) epityesz válasza bakter24 (#25426) üzenetére


epityesz
aktív tag

Úgy kaptam ezt a lapost....semmit nem tudok az előéletéről:(minden eredeti benne.Tehát most feladom........

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25428) adika4444 válasza epityesz (#25427) üzenetére


adika4444
addikt

Ha vetted pech. Ha ajándékba kaptad, akkor ennyi, sajna ez van. Ha meg másé mondd meg hogy nem tudtad a wi-fi-t életrekelteni. Kész.

üdv, adika4444

(#25429) epityesz válasza adika4444 (#25428) üzenetére


epityesz
aktív tag

beszámoltam csak..........na mindegy ez van

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25430) Dell XPS válasza epityesz (#25427) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hibás a bekapcsoló panel, cserélni kell. :K

Kolléga írta már előttem pár sorral feljebb...

Üdv, Dell XPS

(#25431) epityesz válasza Dell XPS (#25430) üzenetére


epityesz
aktív tag

én is erre gondoltam...........de pont a wifit nem kapcsolja minden mást :W

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#25432) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Adott egy Packard Bell EasyNote PEW96, ami tegnap még frankón ment, le lett állítva, és ma már csak a venti pörög, nincs kijelző.
Kb ez az eset van itt is, csak ő nem volt bent nyár óta, nem tudom megkérdezni, hogy megoldotta-e a dolgot végül.

Feltételeztem látatlanban, hogy a VGA ment el vagy a kijelző vezetéke, de most, hogy nálam van a gép, szerintem nem jut tovább a bios-nál sem. Próbáltam asztali monitorral, de semmi. A HDD is csak egy pillanatra indul el, szerintem még a bios előtt megáll, vagy ott dob egy hibát, és onnan kéne továbbmenni valahogy...

(#25433) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szerintetek mennyit bír egy ASUS X555LA-XO666D laptopnak a 2500mAh az akksija? Paraméterekben megfelel a noti, de az üzemidőről fogalmam sincs. 2 órát kibír? Valakinek esetleg konkrét tapasztalata?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25434) Dell XPS válasza epityesz (#25431) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így elsőre hihetetlenek hangzik (ismerős érzés), de valóban az lesz a gond. Típusból van bőven bontás, nem lesz nehéz panelt szerezni hozzá. Esetleg a helyszínen gyorsan csatlakoztatod a szalagkábelt és kipróbálod a WiFi működését (is). :)

(#25432) [CS]Blade2: alaplap hibás lett sajnos a noti (északi híd).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#25435) [CS]Blade2 válasza Dell XPS (#25434) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Azt mondod esélytelen lapcsere nélkül életre kelteni? Közben darabokra szedtem, hátha egy elem ki-be segít, amit egyenlőre nem is látok a lapon.

Holnap még leveszem a hűtőt a lapról, hátha van valami külső nyom.

(#25436) lohi


lohi
tag

Sziasztok!

Valakinek ötlete erre a problémára? :R

(#25437) Duree válasza [CS]Blade2 (#25432) üzenetére


Duree
veterán

Ennek a típusnak a vga az általános hibája.Sajnos bedöglik, én az utóbbi idöben legalább 10 db csináltam meg.

duree54

(#25438) Dell XPS válasza [CS]Blade2 (#25435) üzenetére


Dell XPS
veterán

amiben ilyen típusú északi híd van (chipset), az szinte 99%, hogy alaplap hibás lesz a leírtak alapján. Nyilván próbáld meg szétszedni/reset -elni (mozgass át mindent), és alaplapról 1db. memóriával elindítani, hátha mégsem...

Üdv, Dell XPS

(#25439) Tim82 válasza lohi (#25436) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy picit bővebb információ lehet, hogy nem ártana.

- Mi a pontos típusa a notinak, azon kívül, hogy "Samsung"?
- Ha nincs bent a pendrive-ről és úgy kapcsolod, pontosan mi történik? Hibaüzenetet kapsz és úgy nem boot-ol? Mi a hibaüzenet?

Egy lehetséges megoldás ez lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25440) csabyka666 válasza [CS]Blade2 (#25432) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Típusbetegség, házilag nem érdemes foglalkozni vele. Elmelegszik a chip, felolvad a forrasztás, ezért nnem indul el. Ha mozgatod, 1% esély van rá, hogy jó lesz, de biztosan nem fog tartósan működni.
Van megoldás, el kell vinni reballoztatni (újragolyózás), 10-15.000 körül megcsinálják, de olyan csapathoz vidd el, akikről jók a visszajelzések, mert vannak kóklerek...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#25441) [CS]Blade2 válasza csabyka666 (#25440) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Reggel levettem a hűtőt, és a GPU-t, NB-t megfújattam hajszárítóval, közben nyomkodtam, majd újrapasztáztam, és összeraktam:
és most újra van kijelző: :C

Megnézzük, hogy meddig bírja, de legalább az kiderült, hogy a chipek jók, ugyanazt vissza lehetne tenni.

(#25442) Duree válasza [CS]Blade2 (#25441) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos nem lesz tartós,tapasztalatból mondom.A reballing elöbb utóbb szükséges lehet.

duree54

(#25443) csixy


csixy
addikt

Acer Aspire E1-531ben be lehet-e valahogy úgy izzítani egy wireless-bluetoth combo kártyát, hogy lássa belőle a bluetooth-t is?
Például intel 7260n +
A bluetooth semilyen kártyával nem akar menni.

??????????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#25444) codmester


codmester
tag

Sziasztok lehet valami baj ha meghal a hűtés?

(#25445) Kbali válasza codmester (#25444) üzenetére


Kbali
nagyúr

Persze - sokszor túlmelegszik a gép, mielőtt kikapcsolja a hővédelem (emiatt alaplapon főhetnek az alkatrészek), vesznek az éppen nem mentett adataid. Semmiképpen nem javaslom, hogy túl sokáig így használd.

(#25446) codmester válasza Kbali (#25445) üzenetére


codmester
tag

És ha a takarítás sem segít?

(#25447) Kbali válasza codmester (#25446) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor javítás, hűtéscsere

(#25448) Dell XPS válasza [CS]Blade2 (#25441) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hajszárító biztosan nem melegítette fel a flip chip-pet 220-230 fokra lokálisan, valószínűleg más lehetett a probléma. DE örülök, hogy sikerrel jártál! :K

HA sikerült leszorítanod heatsink -kel a BGA hibát (érintkezést), akkor viszont nincs vége sajnos. Ideglenes megoldás született.

VGA / NB alá tettél thermalpadot ?

Üdv, Dell XPS

(#25449) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!A Hp 8460p laptopomat frissitettem windows7-ről windows 10re....a wifit nem lehet bekapcsolni!Segítséget kérnék melyik drivert tegyem fel hogy működjön!?A választ előre is köszönöm! :R

(#25450) whited


whited
addikt

Sziasztok
Acer aspire v5-551
Felraktam az elantek touchpad drivert, és látom is a tapipadot.
A gyor sgomb viszont nem reagál, de csak ez, a többi jó, mi lehet a gond? :F

Os: w7 32bit

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.