Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47651) mzso válasza crok (#47650) üzenetére


mzso
veterán

Addig nem jutottam el hogy meg is csináljam. (Amúgy Meizu note 8, csak annak nincs topikja.)
Csak most már kezd elegem lenni a sok marhaságból.

Mi ez a fastboot, egyáltaláln, honnan kéne szereznem. Ha ADB shell-ben próbálom akkor ismeretlen parancs. A PC-n meg nyilván nincs ilyen parancs.

(#47652) crok válasza mzso (#47651) üzenetére


crok
nagyúr

Nem teljesen értelek, sok telefonos kérdésed láttam már de hogy nem tudod mi az a fastboot mód és a fastboot parancsok mikor az adb-t tudod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47653) mzso válasza crok (#47652) üzenetére


mzso
veterán

A jelek szerint... :D

Eddig ADB-re volt szükségem, meg fkesselésre. Mással nem mókoltam.

Szóval akkor már semmi módja nincs alkalmazás adatok mentésére ezen a szerencsétlen Androidon?

(#47654) crok válasza mzso (#47653) üzenetére


crok
nagyúr

Akkor a készülékeddel keress rá a fastboot módra, hasonlóan működik mint az adb mert ugye parancsokkal lehet operálni csak másra való.. és nem, nincs mód ha az app fejlesztő úgy határozott.. vagyis van, root-al ;] Azzal viszont nagyon kis remek backup-ot lehet csinálni mindenről is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47655) mzso válasza crok (#47654) üzenetére


mzso
veterán

Hát igen. Ez az én alapvető problémám. Nincs backup csak root-tal a rootoláshoz meg, meg úgy néz ki gyalulni kell a telefont.

(#47656) crok válasza mzso (#47655) üzenetére


crok
nagyúr

Oka van - de igen, így van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47657) mzso


mzso
veterán

Ezek a leírások vajon megbízhatóak?
Ha ideiglenesen root jogot tudnék szerezni valami ganéj programmal egy backup ideejéig már az is segítene, ha má úgyis gyalulni készülök a telefont

[ Szerkesztve ]

(#47658) crok válasza mzso (#47657) üzenetére


crok
nagyúr

Hulyeseg. Elso dolog TWRP, ahhoz mi kell.. unlock bootloader.. KingRoot? Ha utnenek se tennem fel. Meg nem is menne. Tobbi meg ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47659) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!
Adott egy galaxy s20 de. Milyen beállítási probléma lehet az, h bent van 2 sim kártya és bármelyik számot hívja az ember, mindig foglalat jelez? A 2 számról lehet hívni, SMS-t küldeni. Előre is köszi!

(#47660) Zoli1222 válasza Zoli1222 (#47659) üzenetére


Zoli1222
őstag

Tárgytalan.

(#47661) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

segitsetek lécci:

egy haverom törött redmi 9 power telcsijéről kellene a fotókat leszedni a telo memoriájárol!
hát elég vakon, kijelzö törött, fekete és vannak oldalt szép szines csikok..
érintője müködhet ? ha esetleg lenne valakinek ilyen vagy hasonló telcsije amin a menü ugyanaz...
gondolom valami elfogadás ra kellene itt is kattintani nem ? hogy lássa a számitogép ?
na arra lennék kiváncsi hogy kb hova kellene kattintani....

vagy valami ötlet a fotók lementésére ? ( elég fontos lenne )

elöre is köszönöm a segitségeteket!
:R :R :R

(#47662) Kozi75


Kozi75
csendes tag

Sziasztok!

(külön topik helyett teszem át ide, moderátori kérésre.)
Tegnap - 2022.03.19. - hajnalban elaludtam a villamoson és vagy ellopták vagy kiesett a zsebemből a Mi11 típusú telefonom. A Google készülékkereső nyilván azóta is azt az utolsó ismert helyet mutatja. Sim kártyát, IMEI-t letiltattam már, szóval telefonként nem használható. Valószínűleg felejtős a dolog és sok reményt nem is fűzök hozzá, de szerintetek van rá esély, hogy valaha visszajut hozzám? Esetleg tippek, mit lehetne tenni? BKV tálált tárgyaknak írtam már. Pénzjutalmat is adnék a megtalálónak. Egy ilyen típusú / színű tokban volt:

[ Szerkesztve ]

(#47663) pjen válasza Kozi75 (#47662) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Valahol hűséged volt a telóra vagy, hogy tudod IMEI vel letiltani? Függetlent is le lehet?

(#47664) Kozi75 válasza pjen (#47663) üzenetére


Kozi75
csendes tag

Szia, Telekomos hűség van rajta.

(#47665) pjen válasza Kozi75 (#47664) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm.

(#47666) Viktor0610 válasza pjen (#47663) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, letilt(ath)ató a máshol vásárolt készülék is. Nyilván szükséges valamilyen dokumentum (számla, garancia).

Samsung Galaxy A54

(#47667) pjen válasza Viktor0610 (#47666) üzenetére


pjen
félisten

Tehát ha van egy független telom azt mind a 4 szolg nál le tudom tiltatni IMEI alapján?

(#47668) Viktor0610 válasza pjen (#47667) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#47669) Batib


Batib
őstag

Hali! Léteznek még elfogadható telefonok 4.5"- max 5" körül? Merre keresgéljek? Teljesen láma vagyok. Iphone SE 2020- eddig ezt találtam. Mindegy melyik platform. És új kellene.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#47670) Viktor0610 válasza Batib (#47669) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Droidosok között nem találtam újat ekkora méretben, iPhone-ból a SE 2022 lesz ilyen.

Samsung Galaxy A54

(#47671) Batib válasza Viktor0610 (#47670) üzenetére


Batib
őstag

Szomorú. Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#47672) kutga válasza Batib (#47669) üzenetére


kutga
nagyúr

Zenfone 8 nem ekkora?

Let the Zone take me if I am.

(#47673) Viktor0610 válasza kutga (#47672) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

5,9 col.

Samsung Galaxy A54

(#47674) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

Mobilban levő GPS nem pozicionál noha in view van vagy 10 műhold legalább 60-70%-os jelerősséggel?

Na ennek mi oka lehet? Androidos mobil, és a GPS az istennek sem akar adni fixed positiont.
Mindezt a szabad ég alatt, úgy hogy in view van 10+műhold, és a jelerősség bőven zöld, szabad ég alatt vagyok. Percek után kapok gsp fix-et (vagy percek alatt se), majd aztán újra unfixed...
Másik androidos mobil kb 2 sec alatt pozit fixál.
és az egyik mobil egy 100.000 vadi új mobil, a másik meg egy 5 éves low end szar.
HW hiba nincs hiszen in view van csomó műhold. de akkor mi az oka a pozi fix hiányának?

(#47675) crok válasza t420s (#47674) üzenetére


crok
nagyúr

Mondjuk egy baromira rosszul / pontatlanul járó óra vagy pl. ha van AGPS támogatás akkor az AGPS almanach üres vagy nem megfelelő és hiába lát jeleket bizonyos műholdaktól szerencsétlen nem azoknak a jelét keresi és figyelmen kívül hagyja őjet hiába vannak ott.. majd kapsz egy fix-et de amint elmegy az időszinkron kezdődik elölről.. ez elég rossz implementáció.. de általában egy AGPS data frissítés megoldja (linken leírtam jópár dolgot).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47676) t420s válasza crok (#47675) üzenetére


t420s
aktív tag

". de általában egy AGPS data frissítés megoldja (linken leírtam jópár dolgot)."

természetesen ez volt a legelső lépésem.... clear and update. semmi hatás.....

másik mobilnál ezer éves agps datával is ad pozit pár sec után, ez meg nulla perces agps adatokkal se....
érdekes.

(#47677) crok válasza t420s (#47676) üzenetére


crok
nagyúr

Olvasd végig a Logout linkem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#47678) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok.

Egy óriási problémám lenne.

Valami nagyon elállítódott a készüléken, már több tárcsázót is letöltöttem, de a kereséssel nem találja meg azt a nevet amit keresnék.

A névjegyeknél megvan, de az nagyon időt rabló, azert használom a keresést, ami pont tegnapig tökèletesen működött.

Valaki esetleg belefutott már ilyen problémába s tudná is rá a megoldást🙁?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#47680) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok. One Drive szinkronizációval kapcsolatban kérdeznék.
Mivel csak 5 GB tárhelyet ad a One drive, kikapcsoltam a szinkronizációt a fotókkal, viszont a telefonomról eltűntek a fényképek mappából a képek. Ha visszakapcsolom a szinkronizációt, akkor vissza hozta. Mit kell beállítani, hogy ne szinkronizáljon, de a képek maradjanak meg a telefonon? KÖszi.

(#47681) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Adott egy Xiaomi redmi note 10 pro, és olyan problémával állok szemben hogy hosszabb hívás esetén rengetegszer lenémítom a fülemmel a beszélgetést :DDD Hogy lehet beállítani, hogy ez a funkciógomb máshova kerüljön, vagy eltűnjön vagy bármi más? Elég idegesítő kezd lenni.

[ Szerkesztve ]

(#47682) Lacuss20 válasza Babetta-X (#47681) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Én alapvetően úgy kezdek, hogy hívás felvesz power gombbal képernyő lezár :) Közelség szenzor is tud hibázni, de így ez ki van küzsöbölve, ha meg tárcsázni kellene vagy bármi egyéb miatt közben használni a telót, csak simán érintem az ujjlenyomat olvasót így fel is old rögtön :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#47683) efi99 válasza Babetta-X (#47681) üzenetére


efi99
senior tag

Használhatsz például külső, testre szabható tárcsázót és leveszed a felületről a némítás gombját.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#47684) wapee


wapee
tag

Hi.

Xiaomi Mi 11T 5G teló legutolsó frissítés után azt csinálja, hogy hívás közben ha elmegy a kép akkor kikapcsolja az usb headsetem (szintén xiaomi dual driver). Nézegettem az energia/akksi beállításokat is de nem találtam rá megoldást. Valami ötlet?

(#47685) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Xiaomi Poco M3 Pro-ra lesz droid v12 au EU régióban?


Köszönöm

(#47686) Viktor0610 válasza t420s (#47685) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos.
Most telepítem az "ezeréves" Mi Note 10 Lite-ra, szóval a sokkal frissebb tuti, megkapja. :K

Samsung Galaxy A54

(#47687) t420s válasza Viktor0610 (#47686) üzenetére


t420s
aktív tag

és lehet tudni akármi közelebbit?
időpont?

(#47688) Viktor0610 válasza t420s (#47687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találtam erről infót sajnos. :(

Samsung Galaxy A54

(#47689) Zsolesz1885


Zsolesz1885
tag

Sziasztok!
Van egy Realme c11-es telóm, feltettem rá a Facebook Lite-ot, és mikor bezárom nem tudom kitörölni a gyorsítótárból mert van egy lakat jel rajta, tehát nem zárja be. Hol lehetne ezt kilőni?

"Tudják mi a jó a fájdalomban? Abból érzik hogy még élnek!" G.I Jane

(#47690) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Samsung AZ 2016 készüléken meg tudom valahogy nézni az akku elhasználódását? Android 7 van rajta, a menüben csak a kapacitást látom.

Let the Zone take me if I am.

(#47691) HollyBoni válasza kutga (#47690) üzenetére


HollyBoni
veterán

Accubattery, de ennek kell egy kis idő amíg aránylag pontos lesz, de még akkor is csak saccol.
Ha komolyabban érdekel ~2000ft-ert tudsz venni USB-s mérőt ami töltés közben mér, és ez már reális képet ad a valós kapacitásról.
Én 3 új akkut vettem egy régi telómba, az USB-s mérő segítségével kiderült hogy a 3-ból 2 a gyári kapacitás kb. felét tudta a valóságban.

(#47692) mzso


mzso
veterán

Helló!

Olyan mi a francért van, hogy a telefon csak kikapcsolva akar töltődni?
Bekapcsolva se nem töltődik, se nem csatlakozik. De ha kikapcsolva dugom be akkor tölt, és ha közben bekapcsolom akkor csatlakozik is a PC-hez.

(#47693) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Az volna a kérdésem, hogy hogyan lehetséges, hogy a Telefonkönyvben egyszerre vannak jelen a SIM-kártyán tárolt nevek és a telefonban is. Olykor 2-3 név is, van amelyikhez csak e-mail fiók tartozik.
Redmi 7A-ban ez egy tollvonás volt. A "Névjegyeknél" ezt egyszerűen megoldottam a "SIM-névjegyek megjelenítése" opciónál (10-es Android; 12.5.3.-as MIUI-verzió).

Újabb telefonoknál pl.: Xiaomi Redmi 10-nél már nem találom ezt az opciót. Az Android-verzióban vagy a MIUI-ban történt-e változás?

Hogyan tudom kikapcsolni a dupla neveket, meg hogy ne jelenítse meg a névjegyzékben azokat a neveket, amelyekhez csak e-mail tartozik?

(#47694) mefistofeles

Üdv Urak!
Egy eléggé érdekes problémával birkózok már napok óta!
Van egy Umidigi Bison strapatelefonom, aminek behalt a töltője.
Biztos a töltő rossz, kipróbáltam a családban több töltőfejjel és mindegyikkel kifogástalanul tölt. Elmentem a kedvenc telóboltomba és vettem egy új töltőfejet. Az eladó srác szerint paramétereiben megfelel az eredetinek. Kipróbáltam de olyan lassan töltött, hogy 24 óra alatt sem tudta volna 100%-ra felhúzni. Vissza vittem, azt mondták lehet, hogy gyári hibás, adtak helyette egy ugyanolyan másikat. Az eredmény is ugyanaz volt.... Másodszorra adtak egy nagyobb teljesítményű töltőt, ez az de azzal is úgy tölt, mint egy haldokló csiga.
Mi lehet szerintetek a probléma?
A telóm aksijáról annyit tudok, hogy Li-Pol 5000 mAh , és 18W-os a hálózati töltője.

A családban található minden teló (huawei, Honor) töltőjével kifogástalanul és gyorsan tölt pedig ezek jó 2-3 éves középkategóriás telók, szóval semmi extra.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47695) Snooker147


Snooker147
tag

Sziasztok!

Samsung S20 FE 5G (SM-G781) készüléken, ami nálunk csak szürkeimporton kapjató működik Magyarországon az 5G vagy azt is korlátozza a Samsung úgy mint a hivatalosan kapható Snapdragon 865-ös verzión (SM-G780) ?

Köszi előre is a válaszokat!

(#47696) Kistakker


Kistakker
újonc

Hali.
Adott két Samsung telefon (a12, és egy a52).
Mindkét telefon helyhezkötött szolgáltatásban működik, felügyelet, emberi jelenlét nélkül.
Van megoldás arra, hogy a két telefonra érkező sms-ek olvashatóak legyenek pl számítógépen is?
Samsung azonosító használatával számítógépen kb minden látszik, az üzenetek letöltése is megvan opcióként, de az sem működik (és egyébként az ideális az lenne, ha az sms azonnal megérkezne).
Aktiválás, program letöltés, stb idejére természetesen a telefonok rendelkezésre állnak.
Van valami használható megoldás?

(#47697) quailstorm válasza Kistakker (#47696) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows 10 és 11 esetén a Your Phone előtelepített app pont erre való.

(#47698) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Keretes üvegfólia mobilra miben jobb/rosszabb mint a nem keretes?

(#47699) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Mi a teendő akkor ha Nokia230 teló elő- és hátlapi kamerájának a képe összemosódik és egy zöld pixeles maszatban jelenik meg?

Amit eddig próbáltam:
- telefon ki- és bekapcsolás
- ua. akku eltávolításával
- ua. micro SD kártya nélkül
- gyári visszaállítás

Tudom, hogy nem egy nagy szám, de néha a 2 megapixeles kép is jól jönne.

Aki válaszol, annak előre is köszi.

Üdv,
J

(#47700) joecontra válasza joecontra (#47699) üzenetére


joecontra
addikt

Most meg megjavult. Addig játszottam a kameraszoftverrel, míg ki nem fagyott a teló. Akksi ki, akksi vissza és a teló úgy viselkedett mint az első bekapcsoláskor: üdvözlő üzenet, időbeállítások stb.
Erre most megint jó.

Üdv,
J

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.