Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15151) Shaza válasza Shaza (#15149) üzenetére


Shaza
senior tag

Elindítom a magyarító programocskát és ezt írja ki.
"az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra"

[ Szerkesztve ]

(#15152) Healbacsi válasza Shaza (#15151) üzenetére


Healbacsi
őstag

Edit: nem talalja a jatekot, add meg az eleresi utat, ahogy irjak.

[ Szerkesztve ]

(#15153) Shaza válasza Healbacsi (#15152) üzenetére


Shaza
senior tag

Igen,köszi próbáltam ezt ,de nem tudom XML fájlba elmenteni.
Átírom ahogy írták ,mentés de sima szöveges dokumentum lesz belőle.

(#15154) Healbacsi válasza Shaza (#15153) üzenetére


Healbacsi
őstag

total commander -> F4 -> "edit" -> bezárás -> mentés kilépéskor.

[ Szerkesztve ]

(#15155) ollie válasza Shaza (#15153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sima Notepad-ben nyisd meg az XML fájlt, írd át amit kell, majd mentsd le. Ha Wordben, vagy Wordpad-ben nyitod meg, az tönkreteszi a fájlt. Az Office nyílt XML formátum sima Office formátum, nem normál XML (ami amúgy nem sima, szöveges fájl).

***

(#15156) Shaza válasza ollie (#15155) üzenetére


Shaza
senior tag

Csak szöveges fájlban tudom menteni.

[ Szerkesztve ]

(#15157) KISDUCK válasza Shaza (#15156) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ott menj a "minden fájlra" és ments rá arra amit megnyitottál, úgy felülírva elvileg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15158) Shaza válasza KISDUCK (#15157) üzenetére


Shaza
senior tag

Sikerült ,de sajnos így sem lett magyar felirat. :((( Biztos régi vagy nem tudom..

(#15159) KISDUCK válasza Shaza (#15158) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát lehet hogy probléma hogy a "programfájlok" szó máshogy van kódolva a fájlban és azért nem sikerül.

(#15160) Shaza válasza KISDUCK (#15159) üzenetére


Shaza
senior tag

Átirtam ,de így sem jó.

(#15161) KISDUCK válasza Shaza (#15160) üzenetére


KISDUCK
addikt

A fájl amit átírtál azt nem kéne visszatenned az xml mappába? Mert szerintem a program nem találja a helyes xml-t és azért nem írja felül a fájlokat.

(#15162) Shaza válasza KISDUCK (#15161) üzenetére


Shaza
senior tag

Így sem megy ,de köszi a segítséget.

(#15163) heihachi


heihachi
addikt

Sziasztok,

Mit kellene tennem akkor, ha a Lies of Pi nem akar elindulni a gepemen a Denuvo miatt? Azert a Denuvo miatt, mert fel is ad egy anti-tamper xxxx hibauzenetet.

A gepemen legalis win11 van naprakeszre frissitve, minden driver naprakesz, xbox app naprakesz, es termeszetesen a jatek is legalis GPU-t fizetek. Ami eddig megtettem:
- uninstall LOP, reinstall
- uninstall LOP, reinstall masik vinyora
- reseteltem az xbox appot
- nyomtam egy ellenorzest az xbox app-ban a LOP-ra
- kikapcsoltam az Avirat
- sokszor kijelentkeztem bejelentkeztem a gamepassba
- nehany tiz gep restart is volt
- kompatibilitasi modot is kiprobaltam
-vartam 24 orat, hatha magatol megoldodik

Termeszetesen mas jatekok normalisan elindulnak, soha egyel se volt meg gond, ez az elso.

Barkinek van barmi otlete, mit tehetnek meg meg az ugy erdekeben?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15164) Healbacsi válasza heihachi (#15163) üzenetére


Healbacsi
őstag

Egy konkret hibauzenet sokkal tobbet segitene, mert arra ra lehetne guglizni.

(#15165) heihachi válasza Healbacsi (#15164) üzenetére


heihachi
addikt

anti-tamper 88500000
Xbox game pass games will not run error 88500000 - Microsoft Community
ezt talaltam, de ez nyilvan nem oldja meg

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15166) wrongduke válasza heihachi (#15163) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Használsz esetleg valamilyen VPN-t? Ha igen, próbáld meg úgy, hogy kikapacsolod, majd az xbox app reset menüben a repair opciót és utána próba. Ha úgy se megy akkor játék újratelepítés. Mindent VPN nélkül.

Szerk.:
Továbbá az is lehet, hogy a Denuvo fennakad a tűzfalon MS vagy Avira, érdemes azokat is alaposan kikapcsolni vagy manuálisan engedélyezni.

Ha így se megy, akkor jelezni kell az MS-nek, mert a Denuvo-nak nem valszeg nem tudod. Ők max szitok-fétis vonalat üzemeltetnek ahol szidhatod őket, de csak élvezik, nem javítják.
MS SUPPORT Be kell jelentkezni és a lap alján a Feedback/Visszajelzés küldése gombra kattintva részletesen leírni mi a hiba, hogyan próbáltad meg javítani. Linkeket ne rakj bele.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15167) heihachi válasza wrongduke (#15166) üzenetére


heihachi
addikt

Nem használok VPN-t és nincs a tűzfalam sem. A T-Home routerben van valami tűzfal szerűség de az még életében nem fogott meg semmi forgalmat. Minden esetre az is kapott egy restartot. AVIRA kikapcs az amúgy megvolt, nem segít sajnos. Kipróbáltam, hogy nem az XBOX appból rakom fel, hanem a store-ból, az sem segített.

A supportnak végülis tudok írni, abból baj nem lehet.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15168) l.skywalker válasza heihachi (#15167) üzenetére


l.skywalker
félisten

Próbáld meg esetleg ezt a Repair funkciót az Xbox és a Win Store appokon:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15169) heihachi válasza l.skywalker (#15168) üzenetére


heihachi
addikt

Sajnos ezt már próbáltam (repair és reset is megvolt), nem segített. :(

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15170) l.skywalker válasza heihachi (#15169) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én gyakran játszok Game Pass PC-vel és sajnos sokszor jönnek elő problémák, amikre valami nagyon nehéz megoldást találni. Volt olyan játék, aminél bejelentettem, hogy nem indul és 1-2 hónappal később oldották meg. (Konkrétan az Xbox bejelentkezési ablak a játék mögött nyílt meg és nem lehetett ALT-Tab-al sem átváltani rá.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#15171) wrongduke válasza heihachi (#15167) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Akkor mindenképp írj nekik.
Nem új a probléma, 2022 februári bajokat találtam mikor kerestem. Nagy valószínűséggel nem fogják javítani, max 1-2 év múlva mikor kikerül belőle a védelem, de hátha.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15172) ollie válasza heihachi (#15167) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs tűzfalad? Akkor a géped már tele van malware-rel, virussal. De amúgy a win11-ben van beépített tűzfal, ha nem kapcsoltad ki (remélem nem) akkor működik.

***

(#15173) heihachi válasza ollie (#15172) üzenetére


heihachi
addikt

A gep makulatlan, virus es malware mentes, a hiba a Denuvoban van :)

@wrongduke
Végülis ráérek, a játék valószínűleg egy év múlva csak jobb lesz, csak azért dühítő.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15174) alratar


alratar
addikt

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani a Vigor-hóz hasonlító játékot mondani pc-re?
Tudom ott a Tarkov, de videok alapján az nekém túl hardcore.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15175) wjbhbdux válasza alratar (#15174) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Amik népszerűbbek, a Hunt Showdown, CoD Warzone DMZ módja, Dark and Darker.

készülők: The Division Heartlands, Hyenas, Arc Raiders

/s

(#15176) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Kisfiamnak (8 éves) szeretnék belőni egy tanulós, és kicsit játszós PC-t. Van erre a célra egy Lenovo ThinkCentre M93P mini számítógépem elfekvőben. Ezt szeretném neki beizzítani.
Egy Intel Core i5-4570T (2 mag 4 szál 3,6GHz) proci van benne, 8 Gbyte rammal. Az IGP a prociban egy Intel® HD Graphics 4600-as.
A kérdésem, hogy Minecraft, Roblox elmegy ezen IGP-vel, full HD-ban, normálisan? Tudtok esetleg még neki való, egyszerűbb, platformer, kaland, stratégiai, logikai játékokat, ami elmegy ezen a vason? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#15177) wrongduke válasza Spec (#15176) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Ahogy nézem a Minecraft és Roblox gond nélkül kell futnia rajta. (Fortnite és Team Fortress 2 felkészül :DDD )

Rayman Origins
Rayman Legends
Rayman Forever
Rayman 2: The Great Escape
Rayman 3: Hoodlum Havoc
Webbed
Trine 1, 2, 3 (ezek nehezebb, nehéz játékok)
SteamWorld Dig 1, 2
Jazz Jackrabbit 1, 2
Prehistorik 2
Filmes lego játékok (The Skywalker Saga már nem fog elmenni, de a korábbiaknak szerintem mennie kell)
Sonic The Hedgehog
Sonic Adventure 2
Sonic Mania
Sonic Generations Collection
Sonic játékok ahol 512 Mb vagy kevesebb VRAM kell (sok van)

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15178) KISDUCK válasza wrongduke (#15177) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hozzacsapnám a listához a worms játékokat, nagy igényük nincs és el lehet vele szórakozni.

(#15179) ollie válasza Spec (#15176) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hasonló gépen csak Minecraftról van tapasztalatom, épphogy eldöcög azon, erősen lebutítva (minden minimumom, és még a látótáv is alacsony). A Robloxnál csak sejtem, hogy épphogy futna az is, van egy erős gépigénye, már csak azért is, mert sokszor amatőrök csinálnak hozzá pályákat.

De mivel úgyis megvan neked a gép, miért nem próbálod ki?

***

(#15180) Spec válasza wrongduke (#15177) üzenetére


Spec
őstag

Köszi az ötleteket, javaslatokat!
Közben változott a felállás. Sajna rájöttem, hogy a kis masinán csak DisplayPort kimeneti csatlakozó van. A monitoron (amim van fölösben) meg csak normál VGA, és DVI van. Átalakítóm, meg csak DisplayPort-to-HDMI, és HDMI-to-DVI van. Így maradt az a verzió, hogy a régi asztali gépemet kapta meg a gyerek, azon van HDMI kimenet, és azt az átalakítóval rá tudtam dugni a monitorra.
Sajna az a gép - annak ellenére, hogy rendes asztali PC - gyengébb a kis mini PC-nél. Egy Intel Core i5 3470 CPU van benne, abban meg csak Intel HD 2500-as IGP van. Az sajna jóval gyengébb, mint ami az Intel Core i5-4570T-ben van. Úgyhogy, most ezzel kell beérni...
Majd lehet nézek bele egy dedikált VGA-t. Amik hardver aprón vannak fent, mondjuk a Radeon RX580-ak olyan 25e körül, azok mind bányász karik voltak, vagy azért akad ami nem? Jó, ez csak költői kérdés volt :)

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#15181) heihachi válasza heihachi (#15173) üzenetére


heihachi
addikt

A megoldas: nem probaltam elinditani a jatekot tegnapig, tegnap megprobaltam es elindult :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15182) Spec válasza Spec (#15180) üzenetére


Spec
őstag

Csak kis érdekesség a korábbi kérdésemhez. Beszereztem a gépbe egy Nvidia Quadro M2000 4 Gbyte dedikált kártyát. A kártya maga egy Maxwell architektúrájú "workstation" kártya, nem kifejezetten gamingre kitalálva. Alapvetően egy GTX 960-as lejjebb tekert órajelekkel.
Teljesítményben kb. 20-25%-kal gyengébb, mint egy GTX 1050Ti, viszont kb. 40-50%-kal erősebb, mint egy GT 1030. További előnye, hogy van saját VRAM-ja, így nem a rendszer memóriából csippent le, és viszonylag kis energia igényű, nem igényel külön tápcsatlakozást se. Van normális driver támogatottsága is.
Nagyon kis cuki, kompakt kártya, viszonylag olcsón ráadásul. Alap dolgokra, retro gamingre sokkal jobb lesz a gyereknek, mint az IGP-kkel vacakolni. :D

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#15183) Healbacsi válasza Spec (#15182) üzenetére


Healbacsi
őstag

Az IGP-vel nem kell vacakolni, mindenfele beavatkozas nelkul teszi a dolgat.

(#15184) Spec válasza Healbacsi (#15183) üzenetére


Spec
őstag

Na, de hogy? És ez a nem mindegy... :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#15185) homerhamm válasza wjbhbdux (#15175) üzenetére


homerhamm
addikt

A Hyenas se fog már megjelenni, elkaszálták a játékot. Arc Raidersnek se jósolok nagy jövőt.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#15186) sbazsi


sbazsi
veterán

Tudtok mondani jó osztott képernyős játékokat?
Most első körben valami jófajta autóverseny érdekelne, de mindent meghallgatok*. :K
Lehetőleg valami olyan, ami még jól fut a gépemen, de azért normális a grafikája. :B

Gép: i7 6820HQ, 32Gb, nvidia quadro m2000m (1gb)

*pl: gyerkőc eddigi kedvence a toy story 3 volt, valami hasonló? vagy akár teljesen más kategória?! :))

[ Szerkesztve ]

(#15187) wrongduke válasza sbazsi (#15186) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

[link]

Sonic And Sega Allstars Racing (+ Transformed ha nehezebb, izgalmasabb kell)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15188) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Meg tudná mondani valaki, hogy az XBOX Game pass ultimate első hónapja még mindig ingyenes próbahónap-e, vagy mostmár mindjárt perkálni kell? Régen, ha jól emlékszem, akkor ha időben lemondtad a hónap vége előtt, akkor odáig ingyenes volt.

(#15189) ollie válasza DDA40X (#15188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megszüntették az ingyeneset a Starfield megjelenése előtt pár héttel, gondolom direkt azért, hogy ne ingyen játssza végig mindenki. Azt nem tudom, hogy lesz-e megint ingyenes trial.

***

(#15190) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tudom, hogy az RTS kihalóban van de a héten elővettem két zv tétel alkotása közben a Paraworld-öt és az Age of Mythology-t. Van esetleg valami friss cím AoE3-on túl ami még a régi kemény vonalas AoE stílust hordozza?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#15191) wrongduke válasza Micsurin (#15190) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Van még az Age of Empires 4 (benne van game pass-ben), de ezen kívül nincs tudomásom hasonlóról. 2db Starcraft 2 klón érkezik majd talán 2025-ig/-ben, Stromgate, ZeroSpace.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15192) heihachi válasza DDA40X (#15188) üzenetére


heihachi
addikt

Viszont ha valaki kuld egy inviteot, akkor kaphatsz 14 ingyenes napot. Jo, nem egy egesz honap, de belenezni par jatekba eleg.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#15193) Micsurin válasza wrongduke (#15191) üzenetére


Micsurin
nagyúr

AoE4-et próbáltam de nem tudom valahogy nem hozza azt a feelt, az új Civ-el is ez volt a bajom. :(
Stormgate jónak hat elsőre :C köszi felrakom a figyelőre!

--

Másik kérdésem van olyan játék ami zombis de nem a komplett társadalmi borulás után játszódik hanem a kitörés alatt?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#15194) oriic válasza Micsurin (#15193) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dead Island 2? Még nem posztapok, de majdnem :D Én imádtam

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#15195) Micsurin válasza oriic (#15194) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Még az a baj ez sem, a legközelebb ahhoz amire gondolnék egy State of Decay állna de kb a TLoU menekülős részétől kezdve. (Mikor az elején rohansz a városban.)

Ilyen 28Day later téma kb? De az első napról indulva pl egy random járókelő aki a menekülő tömeget és a pánikot észleli majd durr a közepébe a szitunak. :DDD Marha üdítő lenne, sose tudnád pár nap után egy egy házban ember van-e még vagy már nem etc etc. :DD

Di2 a DL2 befejezésre vár egyébként, utóbbi meg arra vár félbe hagyva, hogy a Sons of the Forest végére érjünk haverral… ami meg a januári államvizsgára vár. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#15196) wrongduke válasza Micsurin (#15193) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Nem hinném, hogy van vagy lesz. Szerintem nagyon rosszul lehet játékra vinni. Filmekben működik de játékban nem elég interaktív. Talán 1-1,5 órát lehetne vele feltölteni, utána vagy Call of Duty lesz belőle vagy Dying Light, esetleg Days Gone, The Last of Us.

Age of Empire játékokra visszatérve, nem tudom megvolt-e a Star Wars Galactic Battleground Saga. Konkrétan egy átskinezett AoE2 itt-ott belenyúlva. Ez a verzió tartalmazza az alapjáték kiegjét is. Ha játszani akarod, fontos, hogy kell hozzá egy community patch. Mind a GOG-os, mind a Steam-es verzióhoz külön van, esetleg olyan csomag amiben egyben van a kettőhöz. Kijavítja a szín problémákat, widescreen resolution mod-ot tartalmaz. Ha kell, oda tudom adni.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15197) Micsurin válasza wrongduke (#15196) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hm lehet benne valami de a TLoU pl mégis megtudta oldani élvezhetőre azt a meneküléses részt, igaz a linearitás védte valamilyen szinten.

Megvolt a Battleground Saga :( Azon és az Empire at War-on valamint az Age of Mythology + Paraworld-ön cseperedtem fel mert más nem ment anno a Zalman 7600GT-n... AC1 is már döcögött csak ~26-28FPS-el. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#15198) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok.
Azt hiszem ide illik a legjobban a kérdésem. Unokatesóimmal szeretnénk játszani SpeedRunners játékkal egy gépen egy klaviatúrával. Problémánk, hogy folyamatosan beakad az eg,ik játékos gombja, nem tud ugrani, feltételezem, hogy túl sok a lenyomott gomb. Ezt lehet valahogy orvosolni? A klaviatúra korlátja ez vagy windowsban lehet valamit állítani ezzel kapcsolatban? Esetleg a gép USB portjának limitje?
Ha beszereznék másik billentyűzetet, azzal megoldható apeobléma?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15199) Viktor77 válasza wolfman (#15198) üzenetére


Viktor77
titán

Nem igazán tudod orvosolni.
Kis olvasnivaló: [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15200) wolfman válasza Viktor77 (#15199) üzenetére


wolfman
veterán

USB-s DELL klaviatúra ez. Gondolom akkor limites.
Kérdésem:
- Vásárláskor honnan tudhatom meg, hogy az adott bill. tud-e több gombot kezelni4-5-6-nál? Ezt milyen tulajdonság jelzi?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.