Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14051) wrongduke válasza fordjee (#14045) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!
Steam-en és GoG-on is az app-on keresztül tudod kiválasztani a nyelvet.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14052) fordjee válasza wrongduke (#14051) üzenetére


fordjee
aktív tag

Köszi, megpróbálom este akkor úgy.

fordjee

(#14053) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Játszanék a Commandos 2 Remastered játékkal a laptopomon, ami egy DELL Latitude 7722 R17 SE. A játék elindítás után fekete képernyőt ad, majd semmi nem történik. Gondolom valami VGA nyűgje lehet, de mi? DX11 megvan, Shader 5.0 megvan (sőtt 5.1-et tud). Annyi, hogy 2Gb vga memória kellene neki, de a 650m csak 1Gb-al rendelkezik. Ettől lehet ez?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14054) Viktor77 válasza wolfman (#14053) üzenetére


Viktor77
titán

Én is azt olvastam, hogy kevés lehet a VGA.
Illetve, csak egy tipp, a Windows szolgáltatásoknál, az Örökölt komponenseknél a DirectPlay-t pipáld ki, ha még nincs.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14055) wolfman válasza Viktor77 (#14054) üzenetére


wolfman
veterán

Most nézem, hogy nem egy hanem 2Gb van integrálva ebbe a 650m-be, szóval az mégsem lehet a baj. Kipróbáltam amit mondtál, de ugyan az van. Tölt, de fekete képernyő és semerre tovább.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14056) ollie válasza wolfman (#14055) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mennyi ram van? Az is lehet kevés, ráadásul a VGA valszeg abból veszi el a saját ramját.

***

(#14057) wolfman válasza ollie (#14056) üzenetére


wolfman
veterán

4Gb, de nem hiszem ha ilyen probléma lenne, akkor ne indulna el a játék, max lassú lenne meg szaggatna, de hogy el se induljon...

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14058) ollie válasza wolfman (#14057) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minimum 6GB ram kell a játéknak.

***

(#14059) wolfman válasza ollie (#14058) üzenetére


wolfman
veterán

De ilynekor ki kellene írja, hogy not enough memory vagy valami ilyesmi, nem az hogy fekete képernyő. utoljára ilyen nekem a Splinter Cell Chaos Theory-nál volt, amikor nem volt Shader model 3.0 képes a VGA-m.
Mondjuk ez a 6Gb is elég nevetséges, lévén kb. csak textúrák lettek részletesebbek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14060) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.

megvettem az nba 2k21-et epic games storeból.
első pár nap szépen elindult, hiba nélkül.
2-3 napja viszont indítom a játékot, egy pillanatra felugrik az ablak, majd kilép.

nagyjából 5-6 epic games launcher újraindítás segít, akkor nagy nehezen elindul, persze nem full screenben valamiért.

ha egyszer elindul, akkor nincs gond simán tudok játszani, nem akadozik, nem crashel ki, stb. csak indításnál van valami gigszer.

találkozott valaki ilyennel?
(gépigény nem lehet gond, mert akkor első napon is produkálta volna a jelenséget)

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#14061) FehérHolló válasza csababarca (#14060) üzenetére


FehérHolló
veterán

találkozott valaki ilyennel?
egész jól körülírtad, szóval valószínűleg te már találkoztál vele.

1. Epic launcheren belül próbáltad már a Verify opciót?
2. Nincs véletlen ékezet, vagy bármi más speciális karakter a Windows felhasználónevedben? Érzékeny rá szegény.
3. Elfajzott Directx és vcredist install is okozhat ilyet, érdemes lehet újra felrakni őket. (DXSETUP.exe, vcredist_x86.exe és vcredist_x64.exe -- ha szerencséd vagy, epic is letöltötte a játék könyvtárába)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#14062) csababarca válasza FehérHolló (#14061) üzenetére


csababarca
őstag

Közben találtam megoldást, köszi.

Verifyt próbáltam, nem segített.

Kellett a játék egyik almappájában egy mappát létrehozni, és belepakolni az eos-al kezdődő fájlokat, ez megoldotta.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#14063) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
Régi játék cdket keresek amiket anno újsághoz lehetett kapni azt hiszem. Free games volt a neve. Es több cd ből állt. Volt south parkos, inquisitionos ,meg több féle témájú lemez. Lila volt. Voltak a lemezeken mêg háttérképek, hangok, palm os re játékok, meg egy két demo is.
Remélem tudtok segíteni. Köszi! :R

(#14064) flash-


flash-
veterán

PES21-be bele szereteném tenni a jelenlegi fájlt ami az újabb igazolásokat tartalmazza meg a rendes csapatneveket. tudna ebben valaki segíteni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14065) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Lenne egy elég égető problémám a gépemmel.
Megvan nekem a Battlefield 1 játék. Ment szépen jó sokáig, majd 2 hónapja el akartam indítani, hogy multizzak egyet, de az hibaüzenettel mindig kiakadt. Mikor már majdnem bejött a pálya, akkor mindig megfagyott. A kampány az elindul, de egy idő után az is megfagy. Na gondoltam, már nem mai volt a windows10-em, már játék is ki-ki akadt néha néha, így most egy hete újraraktam a rendszert. Ma visszatelepítettem a BF1-et, de a játék továbbra is kiakad, de most kicsit más a hibaüzenet.

Amikor 4K-ról levettem a felbontást FullHD-ra, akkor elindul a pálya (igaz eléggé lassan tölt be mindent, sokáig szaggat), majd ha játék közben felpakolom 4K-ra, akkor megint kiakad. Ez van DX12-t bekapcsolva. Ha kikapcsolom a játékban, akkor elindul a pálya, de 1 perc után megint leáll a játék semmi hibaüzi nélkül.
Dx felpakolva, legfrissebb Visual C++ felpakolva, legfrissebb nVidia driver fent. Asus Rog Strix 1080ti OC-m van.
Rendszer memória probléma lehet vagy VGA memória? Esetleg valami ötlet?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14066) MageRG válasza wolfman (#14065) üzenetére


MageRG
addikt

Nincs véletlenül 0-ra állítva a Windows virtuális memóriája?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14067) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Kicsit lemaradva ugyan de elkezdeném a Dead Space trilógiát.
Eredetiben megvettem a steam-en, de nekem nem magyar, pedig elméletileg magyarul jelent meg a játék.

Mit tudnék ezzel kezdeni?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#14068) morfondőr válasza Predator2 (#14067) üzenetére


morfondőr
őstag

El kellett volna olvasni a leírást, steam-en nem ír magyar nyelvet, origin-en viszont igen: [link]
Max egy magyarítást tudsz letölteni hozzá ha van valahol.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#14069) esezmiez válasza Predator2 (#14067) üzenetére


esezmiez
tag

Talán innen le tudod tölteni.

(#14070) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem tudom jó topikban járok-e de játékajánlást szeretnék kérni. Eddig BattleField BC2-vel játszottam nagyrészt, de kezdenek kikopni a játékosok. Kb. 2 szerveren játszok mert a többi mind HC szerver ami nem tetszik annyira. Valami hasonló multis lövölde van amiben vannak járművek is? Az újabb Battlefieldek nem tetszenek. Valahogy nem az igazi. CS Source-al, Left 4 Dead 2-vel és TF2-vel játszottam még sokat de TF2-őt ellepték a botok, CS Source se az igazi már. Úgy érzem nem nagyon van ilyen multis PC játék már mint a Battlefield BC2 ami kicsit arcade jellegű de mégis kellően jó, nincs túlbonyolítva de mégsem minimalista.

Thanos was right.

(#14071) oriic válasza Narxis (#14070) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valorant, Warface, Titanfall 2, Halo: Master Chief Collection, COD: Modern Warfare (2019)?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14072) l.skywalker válasza Narxis (#14070) üzenetére


l.skywalker
félisten

Arma 3?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14073) Narxis válasza oriic (#14071) üzenetére


Narxis
nagyúr

COD-ból ha csak a multi érdekel akkor melyik a legjobb? Melyikkel játszanak a legtöbben multiban? Úgy érzem valamelyik régebbi résszel kellene kezdenem mert az újabbakban biztos gyűtögetni meg fejlesztgetni kell és nem csak lövöldözni. Hoppá asszem meg is lett, CoD4: [link]

Nekem a Cod-ok teljesen kimradtak de ez elég réginek tűnik és még mindig játszanak vele sokan gametracker szerint, magyar szerverek is vannak. Reméljük tényleg jó.

#14072 bocs de nem fogott meg gameplay alapján, valósághűbbnek tűnik mint a BF nekem meg az annyira nem fontos. Inkább legyen casual/arcade jellegű.

Thanos was right.

(#14074) l.skywalker válasza Narxis (#14073) üzenetére


l.skywalker
félisten

Fall Guys? :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14075) Narxis válasza l.skywalker (#14074) üzenetére


Narxis
nagyúr

omg :D

Thanos was right.

(#14076) oriic válasza Narxis (#14073) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A 2019-es Modern Warfare is népszerű lett, csak az nincs Steamen már, hanem Battle.net-en jelent meg.

Live-Die-Respawn

(#14077) Guitar14 válasza Narxis (#14073) üzenetére


Guitar14
senior tag

Akkor már a legújabb Cod MW-t vedd meg (2019).
Kb majdnem ugyanaz a rendszer mint a Cod4-ben és garantáltan sokan játsszák.
Esetleg ha ízelítő kell próbáld ki a Warzone részét az ingyenes (battle royale mint a pubg/fortnite és vannak járművek is) ha megtetszik ez a része, vedd meg az MW-t (esetleg a Cold Wart), én végigvittem a sztorit is és megér szerintem egy kört - mondom ezt úgy, hogy én a multi miatt vettem meg főként.
Ha nem akarsz fejlesztgetős Cod-ot ami "bonyolult" akkor csakis régi Cod 1-2 de ott már nagyon kihalóban vannak a szerverek, alig lehet játékost találni. Ha második világháború érdekel akkor meg a Cod WWII, multija (Xboxon legalábbis) még bőven aktív és kampány mód egy élmény, ráadásul nem annyira bonyolult a fegyverfejlesztés se.
Akkor amit is oriic írt Warface-el nem nyúlsz mellé, ingyenes, van alap fegyverszett de összetehetsz magadnak is majd bizonyos szint után és nem egy atomfizika ráadásul ingyenes is, nem veszítesz semmit egy próbával, viszont szerintem egy BF/COD hoz képest gagyibb de meg lehet szokni, én elvoltam vele jópár órát (haverom meg teljesen ráfüggött).
Mondanám még a CS:Global Offensive-et dehát na... Azon kívül hogy CS az CS de már eléggé idejét múlt és szerintem egy BF hez képest ez egy vacak hulladék, persze van élet benne nagyon is és rá lehet függeni de most kezdik csak összeszedni megukat a készítők, hogy valami normális anticheat rendszert varázsoljanak mert eddig tele volt csalóval úgyhogy ezt csak akkor ajánlom ha régen sokat Source-oztál..

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14078) Narxis válasza Guitar14 (#14077) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, ki fogom próbálni. Igazából napi 1 max 2 órám van játszani és nem is a bonyolultság zavar hanem kedvem nincs vele foglalkozni, hogy most mit hogyan fejlesszek meg ilyenek. Le akarok ülni és lőni párat, kb. ennyi csak BF-ben nagyon jól szórakoztam a járművekkel is. Sokat Source-oztam de annyira nem fogott meg a Global bár ez inkább a BF-nek köszönhető, nem annyira érdekes BF után a CS nekem. :R

Thanos was right.

(#14079) l.skywalker válasza Narxis (#14078) üzenetére


l.skywalker
félisten

Star Wars BF2?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14080) Narxis válasza l.skywalker (#14079) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az nem PayToWin-es?

Thanos was right.

(#14081) l.skywalker válasza Narxis (#14080) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem hiszem. Én toltam egy időben, mert pont ilyen gondolkozás nélküli lövöldét kerestem. Vannak benne karakterenkén haladással párhuzamos feloldható képességek, de annyira nem gyors a haladás, hogy nyomasztó legyen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14082) Narxis válasza l.skywalker (#14081) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tök jó, akkor azt is ki kell próbálnom. :R

Thanos was right.

(#14083) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!

Haverommal játszanank egyet.. :B Phasmophobiat (gepigeny) neztuk ki, de fogalmam sincs hogy elvinne e a gepem ;] Egy HP Probook 430 G4em van, i5-7200U-val es a hozza tartozo integralt kartyaval, 8GB RAM mellett..

Koszi a segítséget!:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#14084) l.skywalker válasza DrDobos (#14083) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem az integrált VGA nem lesz elég oda.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14085) MostaPista


MostaPista
tag

Hetek ota hiaba keresek gyerekeknek ingyenes es offline jatszhato jatekprogramokat, most megprobalom itt, hatha valamelyikotok tud segiteni, ilyenek kellenenek:

szinek felismerese - szinek, szinarnyalatok kozti kulonbseg, tarsithato es komplementer szinek

hangok felismerese (megszolal egy zenei hang, beazonositani, hogy do-re-mi, esetleg lekottazni, vagy kotta alapjan lejatszani a dallamot)

kepi logika: kulonbozo abrak/alakzatok kozti kapcsolat, osszefuggesek

nyelvi logika: szavak, mondatok kozti kapcsolatok felismerese, szoalkotas (pl. szavak egy sorban, rendezze sorba, hogy ertelmes mondat legyen)

szamtani logika - szamolas, aranyok becslese, gyors osszehasonlitas
minden egyeb, ami szerintetek jo.

Elore is koszonom. :R

(#14086) Golden9 válasza MostaPista (#14085) üzenetére


Golden9
addikt

Te találtál már valamit?
Nagyon offline. :D + [link]

[ Szeretkezve ]

(#14087) Golden9 válasza MostaPista (#14085) üzenetére


Golden9
addikt

Ez is csak a képek letöltése után lesz offline. Visual logic puzzles

[ Szeretkezve ]

(#14088) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

Egy- két rendesebb kollegától kérem, hogy segítsen ha van kedve.
SZERETNÉM Megtartani ezt a topcicot itten-e:
https://prohardver.hu/tema/new_world_mmo_rpg/hsz_1-50.html#msg4
legyetek már olyan jók, hogy egy két "mélyen szántó" gondolattal gyarapítsátok a hozzászólások egyenlőre alacsony számát! :R :R :R :R :R :R

(#14089) Golden9 válasza MostaPista (#14085) üzenetére


Golden9
addikt

"kepi logika: kulonbozo abrak/alakzatok kozti kapcsolat, osszefuggesek"

At IQ-tesztekben is vannak ilyenek.

[ Szeretkezve ]

(#14090) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de menten megőrülök. :D Nem jut eszembe melyik játékban van az a rész, amikor egy csapattal talán valami vasútállomáson egy nagy kapuhoz érnek és amikor kinyitnák az ajtót, akkor egy tank vagy ágyú felénk lő, ekkor slow motion cutscene, stb. Elég ismert jelent szerintem, úgy emlékszem ezt a részt elég sokszor mutogatták anno, talán rtx miatt is, de ebben nem (sem :D) vagyok biztos.
Nem régi game, szerintem valamelyik Battlefield vagy CoD rész lehet és annak is emlékeim szerint az elején, de az istennek nem jut eszembe és hiába keresgélek végigjátszás vagy cutscene videókat, nem találom.
Bocs a hülye és béna leírásért, de többre sajnos nem emlékszem. :)
Ha bárkinek van ötlete, köszi a helpet. :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#14091) Mirage


Mirage
tag

Hali,

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy melyek jelenleg az aktív, népszerű CCG/TCG videójátékok a piacon? (A Hearthstone kivételével, abba nem tervezek visszatérni).
Csak annyi kritériumom lenne hogy ne legyen abszolút P2W pénzszivattyú, illetve elérhető legyen Macos-re (vagy ne adj isten konzolra).
Köszi :DD

(#14092) Nyugis válasza Mirage (#14091) üzenetére


Nyugis
senior tag

szia!

olyan amit sokan is játszanak nem sok van.
a witcher-nek van ilyen kártya játéka, ami nem kihalt.
Persze bármelyiket is választod itt ugyebár mindegyik a pénzedre utazik.
és komolyabb eredményt lehetetlen elérni anélkül, hogy bennél ezt azt amazt.

(#14093) Delávégá válasza gabber01 (#14090) üzenetére


Delávégá
tag

Battlefield 5 lesz az szerintem, még a tutorialban van ilyen jelenet.

(#14094) ollie válasza Mirage (#14091) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eternal Card Game
GWENT
Mythgard

***

(#14095) gabber01 válasza Delávégá (#14093) üzenetére


gabber01
addikt

Basszus és tényleg. Pedig szinte biztos voltam én is benne, de mindig sikerült átpörgetni azt a részt úgy látszik, úgy emlékeztem hosszabb.
Köszi. :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#14096) Mirage válasza Nyugis (#14092) üzenetére


Mirage
tag

“Persze bármelyiket is választod itt ugyebár mindegyik a pénzedre utazik.”

Igen ez sajnos abszolút igaz… régebben nagyon imádtam több irl tcg-t is (Magic, Duel Masters például), de a kezdetekben (főleg a béták alatt) nagyon imádtam a Hearthstone-t is, csak aztán ahogy haladt az idő egyre jobban olyan irányba ment el ami nem tetszik.

De néha azért felszínre tör újra a vágyam, hogy játszanék a műfaj valamely képviselőjével. Csak aztán sose találok olyat ami vagy nem kihalt vagy nem egy abszolút pénzsszivattyú. :(

Azért köszi az ajánlásokat neked is és ollie -nak is!

(#14097) MostaPista válasza Golden9 (#14086) üzenetére


MostaPista
tag

Ilyeneket nem, de ha meg nem jottel ra, pl. a legtobb portable jatek offline mukodik.

Egy tippet kaptam, hogy androidra vannak ilyen programok, ugyhogy most megfelelo android szimulatort kell talalnom es oda keresni/letolteni/tesztelni "app"-okat, es akkor azokra is lehet mondani, hogy programok... :F

(#14098) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

útmutató féleséget keresnék általános grafikai beállitásokhoz/bármilyen játék.
Esetemben 2080ti 4k gtaV 10,6gb Vram használat ami túlzás...
Tehát mi a cél?
Nem használnám a felesleges grafikai opciókat amik már a látványhoz sem adnak hozzá de, legalább terhelik a hardvert.
Nem szeretem maxon járatni a dolgaimat.
És bár "már" nem vagyok laikus, a régi (10évvel ezelőtti) énem azonnal rohanna hogy uristen már a 11g vram is kevés milyen új kártyát vegyek.... :DD

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#14099) Nyugis válasza Apollo_21 (#14098) üzenetére


Nyugis
senior tag

Szia!

én ezt találtam neked, remélem hasznos lesz:
https://www.youtube.com/watch?v=sBo7he5HQBM

(#14100) ollie válasza Apollo_21 (#14098) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A memóriahasználaton nem fogod tudni lemérni, hogy mennyire van kihasználva a vga, mert általában nem törlik a memória tartalmát, ha nem muszáj, vagyis előbb-utóbb megtelik. Pl. imán lehet, hogy elég egy játéknak 4GB VGA memória, de megesz bármennyit, ha több van. A grafikai beállítások kisebbre vétele sem feltétlen segít, mert akkor csak több lesz az FPS-es, de ugyanúgy maxon fog pörögni a vga. Mindenképpen a max FPS-t kell korlátoznod, és úgy már van értelme lejjebb venni a grafikai részletességet is. A legnyilvánvalóbb a vsync bekapcsolása, ami nem engedi a monitor frissítésénél feljebb vinni az FPS-t, de persze ha 60 hertzes monitorod van, akkor óriási visszalépés lesz/lehet az FPS esés. Ha nem akarsz vsyncet használni, akkor játékonként kell megnézned, hogy van e max FPS kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.