Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14501) FehérHolló válasza MageRG (#14499) üzenetére


FehérHolló
veterán

6-7-8-hoz hasonlított emlékeim szerint.
Nem biztos, hogy poszt-apo. Lehet, hogy kovboj. :)
Tudom, nagy segítség vagyok.
Az is biztos, hogy nem a Wasteland sorozat volt.

@Tim: Köszi szépen! Grimrockot ismerem. Első résszel egész jól elvoltam, de a második nem fogott meg annyira.
Atom RPG egész ígéretesnek tűnik, bár inkább Fallout Tactics/Jagged Alliance klón. Underrail is kicsit.
The Fall - Last Days of Gaia mindennek az egyvelege. :)

@De4d: Köszi! Ránézek, de biztos nem ez volt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#14502) ollie válasza FehérHolló (#14497) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem emlékszem olyanra, amit leírtál, de a Wizardry 8-nak lehet némi poszt apokaliptikus feelingje.

***

(#14503) MageRG válasza FehérHolló (#14501) üzenetére


MageRG
addikt

A kovbojos-poszt apok a Wasteland, de az nem olyan mint az MM6.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14504) KISDUCK válasza FehérHolló (#14501) üzenetére


KISDUCK
addikt

Desperados játékok?

(#14505) De4d válasza FehérHolló (#14501) üzenetére


De4d
őstag

Ez csak úgy eszembe jutott, hogy ajánlanám :)

Minden jó, ha a vége jó!

(#14506) KISDUCK válasza FehérHolló (#14497) üzenetére


KISDUCK
addikt

Na, most folytattam a játékot és playtrough 2-ben bejutottam, new heaven-be, az ott lévő claptrap rescue mission még az első 5 közé tartozik ami a pletyka szerint adhat backpack sdu-t. Kipróbáltam ismét azt alt+f4 megoldást, miszerint ha nem sdu-t ad alt f4 és belépés után újból próba és most a 3. próbára odaadta az sdu-t. Ez gyalázatosan tricky, inkább lett volna garantált jutalom.

(#14507) NJanika


NJanika
aktív tag

Kanjozuku game-t valaki próbálta már ? Érdemes megvenni ? :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#14508) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek!

Nem lett meg a keresett játék, de egy csomó másikat ajánlottatok, amik közül egyszerű csemegéznem. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#14509) Werkly


Werkly
őstag

Mivel a topikjában nem válaszoltak ezért megpróbálom itt is! Az Immortals FR játéknak PC-n az utolsó 2 DLC-jét valakinek sikerült működésre bírnia? Csak hang van kép nincs hozzá! Gold edition tehát jártak DLC-k hozzá. De sehogy sem működik! Kösz ha tud valaki valamit ezügyben.

(#14510) Healbacsi válasza Werkly (#14509) üzenetére


Healbacsi
őstag

Gugli alapjan akik ujra letoltottek a teljes jatekot, azoknak megoldott a problemaja.

(#14511) #82860288 válasza Healbacsi (#14510) üzenetére


#82860288
törölt tag

Repair-re gondolsz?

(#14512) Werkly válasza Healbacsi (#14510) üzenetére


Werkly
őstag

Én is újraraktam de nem vált be. Az lett, hogy az introk után autosaveel a game és létrehoz mentést. Na ezután ha load akkor ad képet már ingameben. Nagyon furcsa ez számomra.

(#14513) Sipike19


Sipike19
tag

Sziasztok!
Nem tudom, a megfelelő topicban teszem-e fel a kérdést, de remélem jó helyen járok.
Korábban sokat játszottam PC-n, viszont az elmúlt 4-5 évben nagyjából "hanyagoltam" a dolgot, kicsit háttérbe szorult a többi hobbi meg a költözés, stb miatt...
Szóval lemaradtam az elmúlt pár év nagyobb címeíről, és nem követtem a játékokkal kapcsolatos híreket.
Aztán idén év elején vettem egy új laposgépet (Egy acer NITRO 5-öt RTX 2060-al, szóval nem gond a gépigény), és nekiálltam újra.
Nincs mindenre időm, de azért havonta 1-1 játékot ki tudok játszani. Néhány régi kedvenc sorozatot már leporoltam, és kijátszottam az újabb részeit (Assassin's Creed, Far Cry, Hitman, Sniper Elite, F1, Mortal Kombat, és 1-2 hasonló még általam régebbről ismert sorozatokat), de mostanra kifogytam az ötletekből.
Ezeken kívül, ahogy elnézem még rengeteg új érdekesnek tűnő játék akadna, ám ezek közt böngészve, valamint Gamepodot olvasva nap mint nap eltévedek... Az elmúlt 4-5 év játékaiból meg abszolult tájékozatlan vagyok.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy: Szerintetek mik azok a játékok, az elmúlt 4-5 évből, amiket, ha kimaradt feltétlenül pótolnom kéne?
Szeretem a story alapú játékokat szerepjátékokat, de nem vetem meg az egyszerűbb, agyament lövöldéket sem, mert néha kell egy kis kikapcsolódás, emellett stratégiai játékok is érdekelnek.
Továbbá, eredeti játékokkal szoktam játszani, úgyhogy, ha van 1-1 kihagyhatatlan akció, vagy éppen csak 1 pont leárazott nagyobb cím valahol, akkor szívesen lecsapok rá, ha tudtok ilyent ajánlani.

Sipi

(#14514) genndy válasza Sipike19 (#14513) üzenetére


genndy
addikt

Csak hirtelen: Mass Effect Legendary Edition, God of War, Doom, Doom: Eternal, a friss Wolfenstein-széria, Death Stranding Director’s Cut, Elden Ring, Skyrim az Anniversary Upgrade-el, Cyberpunk 2077, STAR WARS Jedi: Fallen Order, Horizon Zero Dawn Complete Edition, Red Dead Redemption 2.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14515) ollie válasza genndy (#14514) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

+

Tiny Tina's Wonderland
Pathfinder: Kingmaker
Baldur's Gate 3

***

(#14516) wrongduke válasza ollie (#14515) üzenetére


wrongduke
aktív tag

++

Prey
Horizon Zero Dawn
Halo: The Master Chief Collection
Devil May Cry 5
Control
Metro Exodus
Untitled Goose Game
Immortals Fenyx Rising

Egy javaslat, hogy ne tévedj el. Én Steam-en és GOG-on vagyok többnyire. Mindig vannak leárazások ilyen-olyan formában és ezeket összerakják valamilyen gyűjteménybe. Ezeket a gyűjteményeket szoktam napról napra, hétről hétre átnyálazni és kívánságlistába tenni ami tetszik. Szigorúan nem megvenni, mert ameddig van mivel játszani addig minek, lesz még leárazva és sokszor mire odajutok, a teli ára is "akciós". Főleg ha visszakacsintgatsz régi kedvencekhez.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14517) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Kb 5 éve jatszottam offline a steam-es Sniper Elite 3-t.
Mivel csak 50% ig vittem most be akartam fejezni.
A mentésem meg is van. Steam felhőbe nincs, mert akkor nem volt netem, így offline toltam.
Most újra leszedtem és bemásoltam a mentésem.
Ott is van, pont ahol abba hagytam, mutatja, hogy 12es szint, 50% kész. De előről kezdi a játékot.
Viszont az 50% os "to do list" -et mutatja.
Ez is mutatja, hogy ott a mentésem, csak nem folytatja valami miatt.
Gondolom sok frissítés jött azóta, és az kavarhat be.
Van valami módszer, hogy onnan folytassam ahol anno félbe hagytam?

(#14518) Sipike19 válasza genndy (#14514) üzenetére


Sipike19
tag

Köszi szépen, nagyon jó lista! :R
Megnéztem mindegyiket, szerintem egy darabig elleszek itt ezekkel
Így első körben akkor Death Stranding, Elden Ring, Horizon Zero Dawn mindenképp vétel lesz. Red Dead Redemption 2-őt már korábban megvettem.

@ollie
Baldur's Gate 3 kifejezetten felkeltette az érdeklődésemet, valószínűleg az is vétel lesz így első körben.
Pathfinder: Kingmaker -nek még utánanézek.
Köszönöm neked is! :R

@wrongduke
Halo valahogy nem jutott eszembe, pedig régebbi részeit már játszottam, és jó volt, szintén vétel lesz.
Control is bejön, és a Metro Exodus is megtetszett.
Neked is köszönöm a tippeket! :R

Ennyi játékkal el leszek egy darabig. :D

[ Szerkesztve ]

Sipi

(#14519) #82860288


#82860288
törölt tag

Van olyan oldal, ahol AA és AAA játéklisták vannak?
Ahol lehet szűrni mondjuk 2016-os RPG játékokra, vagy 18-as open world játékokra, stb.

(#14520) sisi22


sisi22
tag

Nemreg kertek tolem a Diplomacy jatekszabaly reszletes magyar leirasat, de sehol se talalom a weben, valaki tudna segiteni?

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#14521) Gawamatsu válasza #82860288 (#14519) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

https://www.vgchartz.com/

[ Szerkesztve ]

(#14522) #82860288


#82860288
törölt tag

Platformok között lehet mentéseket átvinni?
Pl. ha PC-n Xbox Game Pass alatt játszom játékkal de később megveszem Steamen, a mentést át lehet valahogy vinni / másolni?

Gawamatsu: köszi :R

(#14523) l.skywalker válasza #82860288 (#14522) üzenetére


l.skywalker
félisten

Játék függő. Nincs túl sok full cross play/cross progression játék, de egyre több.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14524) #82860288 válasza l.skywalker (#14523) üzenetére


#82860288
törölt tag

Lehet rosszul kérdeztem, nem cross platformra gondolok, mint PC és Xbox, hanem a nagy játék kliensekre.
A Game Pass van PC-re is.
Pl. Ubisoft játék mentést át tudok vinni Steam-re?
Vagy Origin mentést Steam-re?

(#14525) Guitar14 válasza #82860288 (#14524) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ez is játékfüggő, van ami enged szinkronizálni és van ami nem. Főképp a "nem" a jellemző a kliensek között de ha ügyes vagy akkor dokumentumokban/appdatában/játékmappában megtalálod a mentéseid fájljait és azt átmásolod a másik klienssel telepített mappájába.
Írd be a játék címét gugliba[szóköz]savegame[szóköz]folder és kis kutatással megtalálod.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14526) #82860288 válasza Guitar14 (#14525) üzenetére


#82860288
törölt tag

Akkor elvileg a mentett játékok formátuma / filejai ugyanazok, és csak elég másolni?
Mert ez megoldaná a kérdést.

(#14527) Guitar14 válasza #82860288 (#14526) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ha ugyanaz a játék akkor 90%-ban megoldható ha megtalálod a mentéseket.
(talán akkor vannak problémák ha mondjuk Steamen a játék normál kiadás az Ubisofton meg Deluxe/Complete edition és mást tartalmaz a mentés)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14528) Ferke[HUN]


Ferke[HUN]
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A fiamnak keresek olyan autós játékot, amiben ki lehet szállni, körbe lehet járni a verdát, lehessen sétálni, helyekre bemenni. Több legyen, mint a Forza sorozat, de ne lehessen benne lövöldözni, mint a GTA5-ben. Létezik egyáltalán ilyen? Elsősorban Steam, de PC Game Pass is van.
Köszönöm! :R

(#14529) Guitar14 válasza Ferke[HUN] (#14528) üzenetére


Guitar14
senior tag

Test Drive Unlimited 1-2 ha be tudjátok szerezni valahol.
Sétálni csak a második részben lehet de az elsőben is elég menő sétálás nélkül körbenézni az autót, ajtót nyitogatni, beindítani, meghallgatni.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#14530) Ferke[HUN] válasza Guitar14 (#14529) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Á, kösz, kösz! Én is gondoltam rájuk, csak az a baj, hogy TDU2- ben is csak a klubházban tudsz sétafikálni, ha jól emlékszem. Rég játszottam vele, anno előrendelve vettem meg. Köszi a választ! :R

(#14531) #82860288


#82860288
törölt tag

Days Gone-ban ha meghalok, elveszítem az összes XP-t?
Copeland Trust level majdnem 2 volt, meghaltam és most megint elölről kezdi feltölteni.

(#14532) Healbacsi válasza #82860288 (#14531) üzenetére


Healbacsi
őstag

gugli szerint tolts vissza egy (adott esetben joval) korabbi mentest.

(#14533) sisi22 válasza sisi22 (#14520) üzenetére


sisi22
tag

Erre valaki, hogy merre keresgeljek?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#14534) Viktor77 válasza sisi22 (#14520) üzenetére


Viktor77
titán

Nagyon nem találtam én sem.
De egy jó angol leírás a DeepL fordítóval szerintem megteszi, ha nagyon fontos.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14535) De4d


De4d
őstag

Van valami ami nem nagyon értek. Van egy játék, nevezetesen a divinity os 2.
Álladóan "kifagy" (töltéskor, mentéskor)arra hivatkozva hogy megtelt a google drivem (82% amúgy) mi a franc köze van a google drivehoz ennek a játéknak ? Mert fogalmam sincs.
Illetve mi a fenét lehetne ellene tenni és hogyan?
A google drivet sem ismerem igazán, mi a francnak van és mi kerül oda, egy játék mentése vagy felkerül a steam felhőbe vagy a játék mentés mappájába elvileg.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14536) Healbacsi válasza De4d (#14535) üzenetére


Healbacsi
őstag

DOS2:DE - finally solved constant crashing when saving

Constant crashing due to Google Drive sync'ing saved games folder (Google Drive syncs my Documents folder).
Closing/Exiting Google Drive Sync stops DOS2:DE from contantly crashing when saving/quick saving.
Hope this helps as it was driving me insane.

[ Szerkesztve ]

(#14537) sisi22 válasza Viktor77 (#14534) üzenetére


sisi22
tag

Akkor a kerdes az, hogy hol van a nagyon jo angol leiras?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#14538) #82860288 válasza Healbacsi (#14532) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, ezt megtaláltam én is. Meg gyorsmentek most már elég sűrűn.

(#14539) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv,
Lomtalanítás során előkerültek régi dobozos PC játékok a 2000-es évek elejéről: Richard Burns Rally, Shrek, Spellforce, Railroad Tycoon 3, Sid Meier's Pirates!, stb. Próbálkoztam a CD-kulcsokat beváltani Steamen, GOG-on, Originen, de nem fogad el egyet sem - ezek kvázi "lejárt szabatosságúnak" tekinthetőek vagy van valami esély rá, hogy egy szép napon majd úgy döntenek a kiadók, hogy az eredeti kulcsokkal is hozzá lehet adni a terméket digitális fiókokhoz?
Aminek megszűnt a fejlesztője és kiadója azt gondolom más már biztos nem fogja elérhetővé tenni, a PC-s újságok mellékelt teljes játékaival pedig nem is mertem próbálkozni eddig, de csalódáskeltő, hogy pl. eredeti SimCity 4 Deluxeot nem tudok aktiválni. Természetesen nem az 1 €-s játékok zavarnak elsősorban, hanem a nosztalgikusabb címek amiknél jól esne ha el lennének tárolva legalább digitálisan a Steam könyvtárba, s nem pedig a kukában végeznék. Létezik esetleg olyan nem említett felület ahol érdemes próbálkozni nagyon ősi eredeti kulcsokkal?

[ Szerkesztve ]

(#14540) ollie válasza Feketelaszlo (#14539) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezeknek a játékoknak az idejében még egyáltalán nem volt általános, hogy be lehetett volna regisztrálni a kulcsokat egy online, letöltős platformon. Szinte biztos, hogy az általad felsoroltakat soha nem is lehetett beváltani. Egyébként nem járnának le ilyen szempontból.
És nem, nincs esély arra sem, hogy valaha is beválthatóak lesznek.

***

(#14541) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Saints row -t ha tolja valaki kontrollerrel pc-n.
Mit kell csinálni, hogy a kamera kezelése normális legyen?
Teljesen játszhatatlan a játék.
Random rángatja össze vissza a kamerát a nézésnél.
Se célozni nem lehet, se normálisan menni.
Már állítgattam mindent, de semmi se segít .

(#14542) #82860288


#82860288
törölt tag

Vannak PC-re olyan játékok, mint a Days Gone vagy Last of Us-hoz hasonló? Tetszik ez az erdős, felfedezős, gyűjtögetős játékmód.
Kerestem, de nem találtam ilyeneket, remélhetőleg csak kihagytam pár AA vagy AAA játékot.

(#14543) MageRG válasza #82860288 (#14542) üzenetére


MageRG
addikt

DayZ, State of Decay, Project Zomboid azt hittem hasonló. De ezeket biztos láttad.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14544) #82860288 válasza MageRG (#14543) üzenetére


#82860288
törölt tag

State of Decay meg is van.
Dayz az nem multiplayer? Mindenképpen single player kellene.
Project Zomboidnak nagyon fura a grafikája. :B

(#14545) Delávégá válasza #82860288 (#14542) üzenetére


Delávégá
tag

Legutóbbi Tomb Raider játékok vagy pl a God of War 2018-as, bár nem tudom a világ mennyire fog tetszeni, engem pl beszippantott.

[ Szerkesztve ]

(#14546) #82860288 válasza Delávégá (#14545) üzenetére


#82860288
törölt tag

TR megvolt mindhárom.
God of War nagyon tetszett, végignéztem egy végigjátszást, csak várom, hogy olcsóbb legyen. Death Stranding dettó.

(#14547) Delávégá válasza #82860288 (#14546) üzenetére


Delávégá
tag

Akkor neked a story alapú játékok jönnek be, nagy nyitott világgal. Assassins Creed játékok, Red Dead Redemption2, Horizon Zero Dawn?

(#14548) #82860288 válasza Delávégá (#14547) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, azok a játékok, amiben minden van. :K
AC játékoknál az Originsnél elakadtam, mert unalmas volt. :B De megvan még az Odyssey is.
HZD megvolt.
RDR2 még drága. :B
De ezek mind fent vannak a várólistán.

Gondolkoztam PS5-ön is, mert a PS exkluzívok nagyon tetszenek, csak baromi drágák.

[ Szerkesztve ]

(#14549) #82860288


#82860288
törölt tag

Találtam 2 ilyet elfekvőben Epic kliensben: A Plague Tale: Innocence és Vampyr.
Elég érdekesnek tűnnek, és elég sötétnek is, nem egy vidám virágszedős játéknak. :DDD

(#14550) jerry311 válasza #82860288 (#14549) üzenetére


jerry311
nagyúr

Plague Tale nem egy vidám játék.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.