Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14301) KISDUCK válasza melega (#14299) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem nincs kedvencem, mert sok játékot szeretek, de mindegy mivel játszik az ember ha örömét leli benne. Nekem a witcher pont nem jött be, én hasonló kategóriában a far cry és borderlands sorozattal elvagyok, de egy jó heroes of might and magic is le tud kötni, de a legnagyobb fun talán haverokkal csapatban a battle royal játékok voltak az útóbbi időben, de régebben wowban is nagyon jól elvoltam.

Fun fact: a cd projekt red 2020 májusaban elérte a 8,1 milliárd dollár értéket és ezzel Európa legnagyobb játekfejlesztője/kiadója lett maga mögé utasítva az ubisoftot. Szóval a witcher fejlesztőjére minden igaz csak az nem hogy kis kiadó.

(#14302) wjbhbdux válasza KISDUCK (#14301) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azóta sajnos törlődött a CDPR értékének a fele a Cyberpunk bénázás miatt. Most a mindenkit bekebelező Embracer Group a legnagyobb Európában, utána jön Ubi meg a CDPR.

/s

(#14303) MageRG válasza SunMount3r (#14292) üzenetére


MageRG
addikt

Most jut eszembe: van külön ilyen kategória hogy boomer shooter (játékmenetben és/vagy kinézetben retro fps).
Pl. Ion Fury, Dusk, HROT. Ezeket is megkukkanthatod.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14304) SunMount3r válasza MageRG (#14303) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, ilyen szintre azért már nem nagyon mennék le grafikában.

(#14305) #82860288


#82860288
törölt tag

The Last of Us-hoz hasonló játék van PC-re?
Végignéztem gugli első oldalát, de a többség nyomokban hasonlít csak erre vagy már játszottam velük.
God of War tervben van és az Uncharted is, amint megjelenik.
Úgy tűnik a PS-es játékok másabbak, mint a többi.

(#14306) SunMount3r válasza #82860288 (#14305) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

I am Alive, ami eszembe jut, bár már elég régi.

(#14307) #82860288 válasza SunMount3r (#14306) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszi, ez jó tipp. 2012 még nem is olyan vészes. Ahogy nézem grafika hasonló, mint a Spec Ops: The Line-ban.
Közben találtam még Days Gone-t, és tervben a State of Decay 2 is.
Ahogy nézem a posztapokaliptikus zombis témában kell keresnem.
Bár a Metro Exodust is lopakodva játszottam végig hasonló playstyle-lal, de cinematics és storytelling szempontból pl. a Gears 4-5 is hasonló, csak nem annyira sztoriorientált a sekélyes tartalommal.
Talán a hasonló tartalmakra találták ki az immersive jelzőt.

(#14308) wjbhbdux válasza #82860288 (#14307) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azt inkább arra használják amiben választhatsz különféle játékstílusok között (pl. Deus Ex, Dishonored), nem pedig erősen javallott a lopakodás. A Last of Us-ban van egy survival horror elem amit a kevés lőszer miatti feszültségkeltéssel érik el, ilyen a régebbi Resident Evil játékok pl vagy az Evil Within is.

/s

(#14309) melega


melega
őstag

Ti melyik játékból akartok folytatást?

Én Ghost of Tsushimából.

Imádom a feudális Japán történelmét.

(#14310) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Megvettem Epic-en a Ranch Simulatort, de nem tudok játszani vele:

1: a felbontást bármire állítom, 720p marad (1080p monitoron és 4k tv-n is próbáltam)
amit próbáltam:
- futtatás rendszergazdaként
- fájlok ellenőrzése
- tiszta telepítés
- játék beállítások mappa törlése
- ini fájl átírása (jó érték szerepel, és hiába változtatom itt, a játék 720p marad, holott a beállításokban más szerepel)

2: Xbox One kontrollert nem ismeri fel (ez talán megoldható külső programmal)

Főként az első probléma aggaszt...

:R

F1

(#14311) szabeska válasza szabeska (#14310) üzenetére


szabeska
addikt

No, a felbontás jó, ha nem az Epic parancsikonjával indítom, hanem a játék mappájából. Kontroller támogatás pedig 1 éve ígérve van :DDD Márciusban jön a végleges verzió, hátha el tudok majd hülyéskedni vele kicsit... :D
:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#14312) alratar válasza melega (#14309) üzenetére


alratar
addikt

Marvel's Guardians of the Galaxy
Star Wars: Knights of the Old Republic
Mafia
Immortals Fenyx Rising
XCom
Dishonored

S ha ezeknek van, valami friss és új IP. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14313) melega válasza alratar (#14312) üzenetére


melega
őstag

Újszerű IP mindre ráférne

(#14314) Šolaire válasza melega (#14309) üzenetére


Šolaire
veterán

Enslaved, szerintem méltatlanul kevés figyelmet kapott ez a játék. Nekem nagy kedvencem hangulat, történet, játékemenetbe vannak hibái de Trip és Monkey ahogy összedolgoznak azt szépen megvalósították, a látvány még most is nagyon szép szerintem na meg a zseniális karakterek Monkey akit Andy Serkis alakít vagy ismertebb szerepe Gollam na meg Trip meg Pigsy is nagyon jól eltaláltak. Kicsi rá az esély de én ebböl szeretnék folytatást. Sztori pedig olyan mint egy nagy utazás és Monkey neve sem véletlen a majomkirály legendájára utalnak vele. Én évente végigtolom legalább egyszer. :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#14315) MageRG válasza melega (#14309) üzenetére


MageRG
addikt

Ambermoon/Albion.
De ezt biztos csak a pixel art nosztalgia mondatja velem. Nem tudom hogy lehetne összehozni egy tisztességes, modern folytatást.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14316) #82860288


#82860288
törölt tag

Ha jól értem a Days Gone az valamiféle AI coop? Mármint tudom, hogy single player, de van Deacon és Boozer, és a játékos Deacon szerepében van?
Vagy van esetleg váltás a 2 játékos között?
Pár videóban láttam jó nagy zombi hordákat. Ez mennyire része a játéknak?
Minimális spoilert vagy még azt se szeretnék, csak ami nagyon muszáj. :R

(#14317) wrongduke válasza #82860288 (#14316) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Csak egyjátékos. Időnként van AI csatlós és ennyi. Nincs karakter váltás.
A zombi hordák a játék magja és konstans jelen vannak, ameddig ki nem írtod őket.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14318) #82860288 válasza wrongduke (#14317) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszönöm.
Zombi hordákra kis pontosítás: láttam gameplay részletet, amikor nagyon-nagyon sok zombi kergette Deacont, majdnem World War Z falról lefolyós mennyiségű zombi.
A pár fős zombi horda meg a nest-ek megvannak, de néhány youtubernél láttam érdekes dolgokat.
Szóval ilyen nagyon sok fős zombi horda az nem annyira jellemző, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#14319) wrongduke válasza #82860288 (#14318) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Spoiler nélkül nehéz erről beszélni. Több főküldetés is kapcsolódik hozzájuk.

A különböző fészkek, eltérő számú hordát rejtenek. Van amelyiket pár molotovval kipucolod, valamelyikre minden is kell. A játék egy pontján kapsz napalmot, az direkt erre van. Ki kell tapasztalni a nappali és éjjeli szokásaikat...stb. Sok lehetőség van velük, épít rájuk a játék, nem szabad félvállról venni őket, van mikor használni is lehet őket. Mindenre választ kapsz a játékban.

Tessék, ez a zene járjon a fejedben, ha észrevesznek: [youtube]

Ahogy említettem, a játék magja a hordák. Ha szeretsz kóborolni, elég sűrűn bele fogsz futni egy hordába. Az egyik indok a lopakodásra és csendben gyilkolásra. A motor hangjára is harapnak, érdemes a veszélyesebb helyeken elengedett gázzal, csak gurulni, vagy "pedálozni", lámpa lekapcsolva.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14320) #82860288 válasza wrongduke (#14319) üzenetére


#82860288
törölt tag

Pont ez az infó kellett, köszönöm. :R
Elég sok ellentmondásos infót olvastam a játékról és még nem tudta eldönteni, hogy megvegyem-e. De első ránézésre nekem úgy tűnt, hasonló a State of Decay 1-hez játékmenet szempontjából, csak sokkal jobb grafikával.
És mivel nem bírtam ki, már túl vagyok egy 3 órás gameplay videón a játék elejéről, de nem minden volt világos.
De így már megvan az infó ahhoz, hogy arra dőljön a mérleg nyelve, hogy megveszem. :K
Szerintem egyébként lehet láttam valami zombis videót, ahol ez a zene ment alatta, de már nem emlékszem melyik játék lehetett, csak hogy menekültek sok zombi elől. :DDD

(#14321) wrongduke válasza #82860288 (#14320) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szívesen!

Ha a kérdés az lett volna, hogy megvedd, vagy ne, akkor persze, hogy vedd meg, határozottan nem rossz. Jól skálázott nehézségi szintje van, szép (főleg az időjárás változások), a történet se rossz, jó benne lőni, lopakodni, vadászni. Ami engem elvitt az a motorozás a postapokaliptikus világban "Starkiller" bőrében. Pár órát raktam a The Force Unleashed 1, 2-be, nehéz volt nekem elvonatkoztatni...

Aki szereti a zombis témát annak különösen ajánlott. Én még PS4-en játszottam végig.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14322) Šolaire válasza wrongduke (#14321) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi meghoztátok a kedvemet hozzá most nézem van steamre is, tűrhető gépigénnyel és magyar felirattal szeretem a lopakodós játékokat. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#14323) #82860288 válasza wrongduke (#14321) üzenetére


#82860288
törölt tag

Valószínűleg a megvétel már rég eldőlt, csak a bizonytalan részletek miatt vacilláltam. :DDD
Zombis téma régebben nem érdekelt, 8-10 éve ez folyt a csapból is, a moziból is, a tévéből is és aztán a játékokból is és most sem feltétlen ez a szempont.
De aztán rájöttem, hogy nem minden zombis játék agyatlan looter shooter.
De pl. State of Decayben is meg ebben is a játékmenet tetszik egyrészt. Hogy a loot korlátozott, hogy tankolnod meg karbantartanod kell, hogy lopakodnod kell, stb.
Miközben sztem a játéknak borzasztóan erős atmoszférája van. Szerencsére nem a világvége poszt apokaliptikus hangulat jellemzi, tökre nyugodt, lehet bóklászni és felfedezni.
Nekem ez a sziklás erdős táj baromira bejön, nagyon élveznék itt repeszteni néhány pacival a lábam között. Huuh, ez nem hangzott jól. :DDD
Aztán lehet sok óra után a természetben megunsz megnézni minden mókust minden fán.
De pl. sztem az baromira szórakoztató, hogy kavicsot meg üveget meg ilyesmiket kell dobálnod, és közben mindenféle vicces zombiöléseket lehet kitalálni. De lehet ez már régebbről megmaradt viccesnek Far Cry 3-ból.

Force unleashed-et csak elkezdtem, nem fejeztem be, szóval ehhez nem tudok most kapcsolódni. :B

#14322 Šolaire
Örülünk neki, hajrá! :DDD :K

(#14324) wrongduke válasza #82860288 (#14323) üzenetére


wrongduke
aktív tag

#14322 Šolaire :D Szívesen!

Azon kevés játékok egyike ahol a környezetnek van története. A fák között bolyongva egy széttépet sátor, kilógó kéz, egy maci, pár konzerv. Tégla épület ki van égve, 2-en a falnál egymáshoz közel, 3 másik elszenesedett test közel hozzájuk és egy az ablakon lóg befelé... Kimondottan szeretem mikor látni történeteket séta közben. A Fallout és Metro játékok erősek még ebben.

A másik kedvenc meg a motorozás.
Ingyen tankolsz kútnál, besétálsz kasszához lootolni, rádhörög a kasszás, lusta vagy, de illedelmes, így a lefűrészelt csövű sörétessel köszönsz neki. Felkapod a pár cuccot az asztalról és a pult alól, mikor szavakat hallasz kintről. Kikocogsz a motorhoz, rúgod és már mész is. Hallod, hogy lőnek, de nem rád. Jobbra megpillantod, hogy a kút felé kígyózik a horda. Szíved szerint megnéznéd mi fog történni, de már itt a közelben egy Nero táska.

Nekem is érik egy Newgame+

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14325) Adzo82


Adzo82
tag

Hali. A minap egy régi i7-880 /gtx 1060/ 16gbram win10-s gépre tettem fel a fracry 6-t és hát igen csak kompromisszumokat kellett kötnöm, hogy 40-50 fps-t ki tudjak hozni belőle 1920x1080-n. A fura az, hogy felraktam a farcry 4-t ami még szebb is volt nála a beállítások útján mivel azt ultrára tudtam tolni és így is 70-80 fps-l ment. Hiába játszottam az effektek kikapcsolásával, árnyékok levételével a farcry 6-nál egyszerűen sokkal csúnyább volt alacsonnyabb felbontással (mivel 80%ra is visszavettem a resolutiont) és ráadásul a hd texture packet sem raktam fel és így is fele annyi fps-t tudott. Nem tudom, hogy ezt hogy értelmezzem. :F

(#14326) #82860288 válasza wrongduke (#14324) üzenetére


#82860288
törölt tag

Wow, ez nagyon hangulatos lett. Írnod kellene Days Gone krónikákat, vagy bármilyet, játéktól függetlenül.
De azért itt megbökött a kisördög: 2-en a falnál egymáshoz közel
Ez olyan országút menti randinak tűnik nekem. :DDD
Nem sok játék volt eddig, ahol elidőztem a nagyvilágban, de úgy tűnik ez olyan lesz. :K

(#14327) KISDUCK válasza Adzo82 (#14325) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt nézted hogy mit mennyire terhel a játék mint pl.: CPU, GPU?

(#14328) Adzo82 válasza KISDUCK (#14327) üzenetére


Adzo82
tag

Nem néztem, csak úgy általánosságban tudom, hogy a proci nem tudja kihajtani a 1060-t rendesen max 80-85%-ig. A proci 3ghz-n megy. Nem húztam.

(#14329) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne.

1. Melyek azok a mai játékok, amelyeknek igazán szép, fejlett grafikája van? Megnézném, hogy mire képes az új gépem és hol tart ma a játékipar :)

2. Melyek a Far Cry-hoz leginkább hasonlító open world játékok?

Köszönöm!

(#14330) wrongduke válasza Adzo82 (#14325) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Szerintem itt lesz a kutya elásva: Please note that the minimum requirement for running the HD Texture Pack for Far Cry 6 is 12GB of VRAM.

System requirements for Far Cry 6

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14331) wrongduke válasza Brandynew (#14329) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

2 - [link]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14332) #82860288 válasza wrongduke (#14331) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ehhez még hozzádobnám a Ghost Recon: Breakpoint-ot és a The Division 1 / 2 -t.
Utóbbi kettőnek eszméletlen gyönyörű grafikája van.

(#14333) genndy válasza Brandynew (#14329) üzenetére


genndy
addikt

1. Cyberpunk 2077, RTX ON;
God of War (az eredeti konzolra ugyan 2018-ban jött ki, de szépen felpofozták, mondjuk RTX nincs benne)

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14334) KISDUCK válasza Adzo82 (#14328) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nekem i5-7300hq ami kb. akkora teljesítményt tud mint az i7-ed, nekem max-q 1060 van ami elvileg 33%-al gyengébb. Nyomtam mostanában a FC Primalt, New Dawnt és az 5. részt. Általában 2560x1080-as felbontáson. A Primalban még a 60fps-t tudja a gép tartani vegyes high/very high beállításokkal, de az 5-ben és a New Dawnban vissza kellett vennem a grafikát mert a proci nem bírja. Elvileg mindegyik játék a dunia 2-t használja, gondolom buheráltak rajt annyit meg változtattak a játékokon, hogy több kraft kell neki cpu oldalon.

(#14335) genndy válasza genndy (#14333) üzenetére


genndy
addikt

+ Death Stranding, HDR ON

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14336) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Aktiváltam a spoiler taget a topikba.

(#14337) #82860288 válasza Intruder2k5 (#14336) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszönjük szépen. :DDD :R

(#14338) #82860288


#82860288
törölt tag

Napok óta nem tudok rájönni mire hasonlít a Days Gone és most megvilágosodtam. :DDD
Far Cry 5

Abban volt hasonló a környezet meg a grafika, a fás, erdős részekkel.
Plusz abban volt az is, hogy néhány helyen voltak bunkerek is, amikbe be kellett jutni. Days Gone-ban meg amikor Deacon kipucol egy tábort, akkor ott mindig van egy bunker.

(#14339) MageRG


MageRG
addikt

Üdv!
A Minecraft demóját lehet valahogy MS Store nélkül installálni? (nekem nem akar menni)
Ugyanebben a témában: Melyik változatot érdemes megvenni?
A Javas vagy a Win 10 változatot?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14340) Golden9 válasza MageRG (#14339) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Van saját topikja.

[ Szeretkezve ]

(#14341) MageRG válasza Golden9 (#14340) üzenetére


MageRG
addikt

Thx! :R

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14342) #82860288


#82860288
törölt tag

State of Decay 2-ben hogy működnek a karakterek?
Azt tudom, hogy vannak kezdőpárosok, de mennyire ragaszkodik hozzájuk a játék?
Előző részben bárkivel játszhattál (már ameddig eljutottam benne), de a 2. részben nem tudom mennyire kötöttek a sztorihoz (már ha van)?
Előző részben ráadásul nálam sajnos meghaltak karakterek, mert béna voltam. :DDD

(#14343) prolad


prolad
őstag

Sziasztok

Eljött az idő, hogy végigjátsszam a Metal Gear szériát, ehhez lenne kérdésem. Látom, van elég sok része, csak hogy jól látom-e a sorrendet:

-Metal Gear Solid (PC)
-Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (PC)
-Metal Gear Solid 3: Snake Eater (PC/Xenia)
-Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PC/RPCS3?)
-Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes/Phantom Pain (PC)

Ezeken túl vannak, amiket nem tudok hova tenni:
-Metal Gear
-Metal Gear 2: Solid Snake
-Metal Gear Solid: Peace Walker
-Metal Gear Rising: Revengeance

És van egy Metal Gear: Survive ami a zombis Metal Gear érdemes elkerülni. Ez jó így vagy kihagytam valamit?

(#14344) wrongduke válasza prolad (#14343) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Elég nagy fába vágtad a fejszéd. 2 féle módon mehetsz végig rajta. Kiadási idő vagy történet alapján.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14345) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák segítséget kérnék! Keresek egy játékot a régmúltból, hátha valaki emlékszik rá. SEGA időszak, és annyi rémlik, hogy a(z) (fő)ellenség egy röhögő paradicsom volt. :D :R

(#14346) pilipi válasza KaiotEch (#14345) üzenetére


pilipi
aktív tag

Valami ilyesmi lehetett?
Attack of the Killer Tomatoes (NES) Playthrough – NintendoComplete
[link]

(#14347) KaiotEch válasza pilipi (#14346) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

EEeeez volt az köszönöm szépen! :R

Ezek szerint még rosszul is emlékeztem. Sárga kazis volt, de akkor nem SEGA.

[ Szerkesztve ]

(#14348) prolad válasza wrongduke (#14344) üzenetére


prolad
őstag

Nem lesz egyszerű. Végigmegyek kiadási idő szerint, akkor legalább a technikai rész egyre jobb lesz. Elkezdtem a Solidot, maga a játék tetszik is, de az irányítás borzalmas, amint egy kicsit is precíznek kellene lenni, szétesik az egész.
Eddig halogattam, hátha kiadnak hozzá egy rendes remastert, esetleg egy platformon elérhetővé tesznek mindent (pozitív példának ott a Yakuza sorozat), de ebből már nem lesz semmi.

(#14349) Šolaire válasza prolad (#14348) üzenetére


Šolaire
veterán

Solid valami brutál hangulatos, nekem hiányzik ez sok mai játékból.

“Praise The Sun” \[T]/

(#14350) FehérHolló válasza prolad (#14348) üzenetére


FehérHolló
veterán

MGS:5 a többi rész nélkül is eléggé adja.
Annak ellenére, hogy Kodzsimát a közepén nyugdíjazták.

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.