Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15301) Anonymusxx válasza PainKiller13 (#15300) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Amit az #15298 -ban írtam, neked is segíthetnek..

[ Szerkesztve ]

(#15302) ollie válasza PainKiller13 (#15300) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AoE 2-3-4?
Age of Mythology Extended Edition
Homeworld Deserts of Kharak
Dune Spice Wars
Halo Wars
Starcraft 1-2
Supreme Commander
Rise of Nations

***

(#15307) wrongduke válasza PainKiller13 (#15300) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

War Craft 2, 3+kieg (ha tudod ne reforged legyen)
Empire Earth Gold (van még több része, de igazán az első ajánlható jó szájízzel. Olyasmit ez mint a C&C 4 Tiberium Twilight)
8-bit Armies (3 csomag van belőle, C&C szerű)
Company of Heroes (itt nem emlékszem, hogy játék közben menne ez a funkció)
Creeper World 1, 2, 3, 4 (nem a szokványos értelemben vett RTS, viszont minden adott)
Grey Goo
Sins of The Solar Empire
Star Wars Empire At War
Star Wars Galactic Battleground Saga (patch kell, hogy elinduljon, mind a GOG, mind a steam-es verzióhoz, Age Of Empire II klón)
Stronghold Crusader HD (FONTOS! Csak a crusader a jó abból is a HD vagy Extreme HD. A többit kerülni kell, bár a Warlords részével nincs tapasztalatom, lehet az jó. Létezik hozzá magyar szinkron.)
Warhammer 40K - Dawn of War+Winter Assault, Soulstorm+MOD-ok mint Ultimate Apocalypse és Unification.
Earth 2160 (ebből több is van, 2150, 2170 és talán van még egyéb is)
Submarine Titans
Starship Troopers: Terran Command
Ashes of the Singularity
Circle Empires
War for the Overworld (Dungeon Keeper klón, amolyan tisztelgés előttük és afféle remaster)
Emperor: Battle for Dune
Forged Battalion (C&C szerű)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15308) PainKiller13 válasza wrongduke (#15307) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, találtam többet is ezek között amik jók lesznek.

(#15310) De4d


De4d
őstag

Talán ide illene legjobban a kérdés áradatom, kíváncsi vagyok így karácsonykor, év vége felé mások hogyan is voltak a játékokkal idén.

Ki mit vett, tervez most a winter sale alatt?
Van esetleg év csalódása amit vett, és megbánt?
Év kellemes meglepetése?

Pár játékról néhány mondatban vélemény külön.
Alien Dark Descent, Jedi Survivor, Hogwarts Legacy, Atomic Heart, Callisto Protocol, System Shock.

Én pl ezekkel szemezek, természetesen mindet nem fogom megvenni.

Minden jó, ha a vége jó!

(#15311) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
valahogy megoldható, hogy egy laptop kijelzőjét, billentyűzetét és hozzá csatolt egerét használjam úgy, hogy a játék egy asztali PC-n fut, lakáson (hálózaton) belül? Távoli asztal nem megoldás, nagyon laggolt a játék.

(#15312) Ghoosty válasza RAiN91 (#15311) üzenetére


Ghoosty
őstag

Steam Remote Play úgy tudom, pont erre való, de gyakorlatban sose próbáltam még.

(#15313) ollie válasza De4d (#15310) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Javaslom a logout bejegyzést, és nem zavar be az általános kérdésekbe.

***

(#15314) ollie válasza RAiN91 (#15311) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Steamnek van rá megoldása: Remote play

Innen a Steam link kell neked, ha nem találod a linket az oldalon (ott van, csak elveszik a sok információban), itt a közvetlen windwos-ra: [link]

A steam link app amúgy elég sok okostévére telepíthető, és csak egy controller kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

***

(#15315) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani olyan játékot, amit egy 6 éves gyerek is élvezne és ketten tudunk játszani osztott képernyőn?
Vagy egymás után, ez is opció. :B
Próbáltuk a It Takes Two-t, nagyon tetszik neki, de nagyon nehéz neki sajnos.
Moving Out, Overcooked nem tetszik neki.
Valami Super Márió szerű játék is megfelelne.
Előre is köszönöm.
Kellemes ünnepeket.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#15316) ollie válasza s7evcsenko (#15315) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyik LEGO játék. Meglepően jók vannak.

***

(#15317) s7evcsenko válasza ollie (#15316) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi. :R
Ez a Lego Star Wars: The Skywalker Saga még jól is néz ki! :C

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#15318) Vertigo18 válasza s7evcsenko (#15315) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az összes Lego játékot rongyosra játszottam az összes gyerekemmel, így azokat én is ajánlanám...

Mellette még jó alternatíva lehet a Rayman Legends és a Trine széria, bár a 3. része nem jött be annyira.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#15319) s7evcsenko válasza Vertigo18 (#15318) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#15320) alratar válasza Vertigo18 (#15318) üzenetére


alratar
addikt

S a négy?
Még nem volt hozzá szerencsém, S kíváncsi lennék, hogy milyen.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#15321) Vertigo18 válasza alratar (#15320) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem jutottam el odáig már, mert a gyerekek átszoktak a Fortnite-ra.... :D De ha jól tudom, akkor a harmadik-féle borzalmas 3D próba után visszatért a gyökerekhez és elég jó lett.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#15322) matrix23


matrix23
tag

Sziasztok!
FAR CRY 3
Elakadtam a játékba, a végigjátszás videó nem segít.
Amikor meg vagyok kötözve úgy, hogy hozzám van még kötve egy nagy tégla és beledob a kopasz kakastaréjos csávó a vízbe nem tudok kiszabadulni. Írja a játék hogy melyik gombot kell nyomni, de hiába.. próbáltam sűrűn nyomogatni, lenyomva tartani, nyomni mellé egeret, wasd-t , de semmi, nem tud kiszabadulni :F
Mit kell ott csinálni?
Köszi

(#15323) tomazin


tomazin
veterán

az alabbi jatekokhoz hasonlo ajanlast szeretnek kerni:
lost in play, children of silentown, machinarium, amikrog,
neverhood, gorogoa

a lenyeg,h nyelvtudas nelkul lehessen jatszani (vagy legyen magyaritas), illetve ne/minimalis ugyessegi resz legyen.

rusty laket most szedtem le (itch.io bundleben benne volt), samsara roommal egyutt, ha az bejon akkor meg behuzom a tobbit is, de most elegge meg vagyok love mit szerezzek meg be anyumnak.

elore is koszonom az ajanlasokat!

(#15324) Golden9 válasza matrix23 (#15322) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Far Cry 3 topik.

Boldog Új Évet Kívánok Minden Topiklakónak!

[ Szeretkezve ]

(#15325) RAiN91 válasza ollie (#15314) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm, használom azóta is, nagyon jól stabilan működik, multiplayer játéknál is, wifin.

(#15326) gameboy


gameboy
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi problémával fordulok hozzátok. Az NFS Heat nevű játékkal van gondom ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. A minap feltelepítettem a játékot és miközben játszok a VGA kihasználtság olyan 80% körül mozog a CPU kihasználtság 80-100% között van az FPS is elég stabil hiszen 55-60 FPS között van tehát egyáltalán nincs nagy FPS ingadozás és a játék is megfelelően fut igaz medium beállítással. Viszont az a probléma, hogy játék közben a gépházon folyamatosan pirosan ég a bekapcsoló gomb melletti kis lámpa és a gép folyamatosan olyan hangot ad ki mint amikor pl. a HDD töredezettségmentesítő fut, tehát folyamatosan olyan morgó daráló hang jön ki a gépházból amit szerintem a HDD ad és ez nagyon idegesítő játék közben. Attól, hogy pl. a CPU használat közel 100%-os attól még a játék simán fut 58-60 FPS-el akkor szerintetek mi okozza ezt a zavaró daráló hangot? Köszi előre is.

(#15327) ollie válasza gameboy (#15326) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minden játéknál ez van?

***

(#15328) wjbhbdux válasza gameboy (#15326) üzenetére


wjbhbdux
veterán

start menu: resmon
ezzel meg tudod nézni épp melyik program melyik filehoz hozzáférve kapar a merevlemezen.

/s

(#15329) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello!
Nemrég vettem egy rog ally-t és emiatt eszembe jutott egy "régi" játék, hogy de jó lenne most erre, de egyszerűen nem tudom a nevét és nem tudom hogyan keressek rá. Kb 2011-2014 közötti lehetett, anno végigjátszottam az akkori pc-men, de tört verzió volt meg nekem így nem tudok visszakeresi semmit róla.
Most viszont szívesen megvenném ha pl steamen vagy valahol elérhető.
Amire emlékszem:
Egy logikai/puzzle jellegű játék volt, amolyan különös antik görög, labirintusszerű környezetben játszódott és egy robot vagy androidszerű karaterrel kellett tripodon elhelyezett fénytörő prizmák és talán tükrök segítségével különböző fénsugarakat terelgetni, amik ha helyesen voltak terelve, akkor megnyiltak további szintek, ajtók. És volt valami nagy központi torony vagy ilyesmi aminek el kellett érni a legfelső szintjét, de ez csak a szintek feoldásával volt lehetséges. A pályákon pedig különböző QR kódók beolvasásával egy apokaliptikus (?) story is kirajzolódott előttünk.
Kb ennyire emlékszem, meg hogy néha nagyon nehéz volt, ellenben volt valami nagyon megnyugató az egésznek az atmoszférájában, szívesen újrajátszanám mai fejjel ezen a kis kézikonzolon.
Hátha tud itt valaki segíteni :)
Kösz

(#15330) genndy válasza juliensorel (#15329) üzenetére


genndy
addikt

Ez a The Talos Principle, most jelent meg a 2 része The Talos Principle 2. Állítólag még jobb is lett mint az első rész.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#15331) juliensorel válasza genndy (#15330) üzenetére


juliensorel
senior tag

:Y Masodik resz, hat akkor a legjobbkor jutott eszembe :D
Köszi a gyors valaszt, igen pontosan ezt kerestem!

(#15332) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Remélem jöhet Nucleus Coop-os kérdés:

Sons of the Forest steames verziójával játszanánk, de minden indításkor elfelejti a játék grafikai és minden más beállításait mindkét játékosnál. Más játéknál is ezt tapasztaltam, mi okozza? :R

F1

(#15333) Gave válasza gameboy (#15326) üzenetére


Gave
addikt

Ezekhez már nagyon kellene az SSD, open world streaming miatt szinte soha nem áll le a töltés.

(#15334) wrongduke válasza szabeska (#15332) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Szerintem az a baja, hogy nincs joga a játéknak módosítani a fájlokat ahova telepítve van. Próbáld a steam-et és a játékot is rendszergazdaként indítani.

Ha így se megy, próbáld meg, hogy se a steam, se a játék nincs telepítve rendszer meghajtóra.

Továbbá az is gond szokott lenni, ha a windows felhasználó neved tartalmaz más karaktert mint az angol ábécé. Néhány játék csak ASCII vagy "EN ISO" karakter készlettel dolgozik. (akkor gond ha a játék a felhasználó neved alatti dokumentumok mappába teszi a beállításokat, mentéseket, kriksz-krakszokkal helyettesíti az ismeretlen betűket)

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15335) szabeska válasza wrongduke (#15334) üzenetére


szabeska
addikt

Eddig az E meghajton volt (ssd jatekoknak), atraktam mindent a C gyokerebe, ujraraktam a jatekot is C-re, es igy sem jo, minden ingame beallitas resetelodik :W

F1

(#15336) szabeska válasza szabeska (#15335) üzenetére


szabeska
addikt

Közben kutakodtam a log fájlban, valamiért nem éri el a SonsGameSettings.cfg fájlt a játék vagy a nucleus. Ami érdekes, amikor indítom a játékot, és közben megnyitom a cfg fájlt, akkor üres... Ha bezárom a játékot, akkor van benne adat... Szóval valami csak módosítja menet közben. Na mindegy, a játék mentések működnek, az a lényeg :DDD

F1

(#15337) KISDUCK válasza szabeska (#15336) üzenetére


KISDUCK
addikt

És ha beállítod a configot majd írásvédetté teszed?

(#15338) szabeska válasza KISDUCK (#15337) üzenetére


szabeska
addikt

Probalkozom majd, az a gond hogy 2 kijelzo van kulonbozo felbontassal, es a cfg fajlban kb csak 6-8 beallitas van, ami szinten gyanus. Plusz ha eleve nem eri el a fajlt, akkor mindegy hogy irasvedett-e szerintem.

F1

(#15339) wrongduke válasza szabeska (#15336) üzenetére


wrongduke
aktív tag

C-n ne legyen játék, de én még a steam-et se javasolnám. Vírusírtók is szoktak levédeni, fájlokat ha úgy vélik egy adott program jogtalanul akarja módosítani azt.

Érdekes, hogy onnan betölti majd kiüríti a fájlt, sem mint onnan olvassa. Én továbbra is a jogosultságokat sejtem mögötte. Ahogy írod menetközben üres, utána meg van benne "valami". Sanszosan írni engedi, de menteni már nem, így kilépés után az alaphelyzetre áll vissza, addig pedig memóriából dolgozik.
Játék állást menteni meg engedi... Nem kell nyomni egy "mentés" gombot az "alkalmazás" után? :DDD

Biztos, hogy a steam-ről van? :)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#15340) szabeska válasza wrongduke (#15339) üzenetére


szabeska
addikt

Csekkolok majd mindent, ha gépnél leszek :R
Alapból sosem rakok ilyesmit a c-re, most csak a próba kedvéért tettem át.
Biztos. Megvettem, mert a nem steames nem akarta menteni a beállításokat :DDD :DDD Plusz ki akartam próbálni előtte :K

[ Szerkesztve ]

F1

(#15341) attiati


attiati
veterán

2024-ben jön majd ez a Tempest Rising
eléggé SC2 klónnak tűnik

Stormgate is annak tűnik

(#15342) Ghoosty válasza attiati (#15341) üzenetére


Ghoosty
őstag

A Stormgate-re még rá lehet fogni, hogy SC klón, de a Tempest Rising az sokkal inkább C&C klón. Annyi köze van az SC-hez, hogy az is RTS.
Temepst Rising-ból elérhető egy demo Steam-en, 1 pályát ki lehet próbálni.
Stormgate-hez meg most megy egy kickstarter kampány és szép mennyiségű pénzt begyűjtöttek már szóval elég népszerű.

(#15343) Healbacsi válasza attiati (#15341) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ahogy az elottem is mondtak, a Tempest Rising teljesen C&C, Stormgate teljesen Starcraft.

(#15344) wjbhbdux válasza Healbacsi (#15343) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Stormgate inkább WC3/SC2 keverék, még ők sem tudják mi lesz a vége, megy a teszt. A február eleji Steam Next Festen bárki kipróbálhatja majd.

E 2 RTS mellé még meg kell említeni a ZeroSpace-t, ez is WC3/SC2 vonalon megy tovább.

Meg ezekhez képest kisebb fejlesztő csapattól jön a Godsworn

[ Szerkesztve ]

/s

(#15345) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
1 időre ágyhoz kötött lettem, így unalom űzésre játékokat keresek :))
Ezek a túlélős, építkezős játékokat preferálom, tudtok nekem ebben a kategóriában párat ajánlani? :R
(Bocsánat, nem tudom, mi ennek a kategóriának a pontos megnevezése :D )

Amikkkel játszottam: Valheim, Factorio, Captain of Industry, Sons of the forest, Medieval Dynasty, Grounded, Subnautica, Frostpunk, Satisfactory, V Rising stb

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#15346) KISDUCK válasza forras2 (#15345) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát nem túlélős, inkább craftolós,küldizős, építgetős a "My time at portia" és van "folytatása" is "My time at Sandrock" címen. Aranyos játék és ilyen feel good téma, de kb 30 óra után abba hagytam mert már második munkahelynek tűnt. De próbára tudom ajánlani, akit megfog az sok időt bele tud tenni.

[ Szerkesztve ]

(#15347) Ghoosty válasza forras2 (#15345) üzenetére


Ghoosty
őstag

Against the Storm-ot próbálgattam mostanában. Alapvetően tetszett, de csak pár menetet játszottam végig, mert igazából nem az én stílusom.

(#15348) Delávégá válasza forras2 (#15345) üzenetére


Delávégá
tag

Dyson Sphere Program

(#15349) xFreex válasza forras2 (#15345) üzenetére


xFreex
aktív tag

Conan Exiles , Ark Survival Evolved/Ascended

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#15350) wjbhbdux válasza forras2 (#15345) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Legjobban az open world survival craft kategória illik rá, Steamen szemezgethetsz.

Pénteken jön ki a Palworld ami ilyesféle, ha nem zavar egy kis pokimon beütés.

/s

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.