Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) genndy válasza Gyick (#14200) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem ez az: A Plague Tale: Innocence, de ez 2019-es.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14202) Gyick válasza genndy (#14201) üzenetére


Gyick
őstag

Ez lesz az.Akkor rosszul emlékeztem az évszámra.Köszi.

(#14203) wrongduke válasza Gyick (#14200) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Nem teljesen fedi amit leírtál, nekem ezek jutottak eszembe:
A Plague Tale: Innocence (2019)
A Plague Tale: Requiem (2022)

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14204) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan játékot ajánlani, amit lehet egy PC-n ketten vagy akár hárman is játszani, lehetőség szerint egyszerű (elboldogul vele a 4 éves kislányom is), amolyan arcade-szerű.

Pl régen volt a Golden axe, de valami gagyi autóverseny vagy Sonicos játék is tökéletes lenne.

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14205) ollie válasza aleister (#14204) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LEGO játékok, mindet lehet coopban is játszani, 1 képernyőn. Bár nem árt a controller hozzájuk.

***

(#14206) aleister válasza ollie (#14205) üzenetére


aleister
veterán

Köszi szépen! Utánanézek! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14207) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!
Megvettem az öcséimnek és magamnak Steam-en a Worms World Party-t (Remastered), mert anno nagyon szerettük, és arra gondoltam, milyen jó lesz együtt játszani.
De hiába hostolok (vagy akár ők is), és hiába látjuk a másikat, csatlakozni nem lehet, csak connecting, aztán időtúllépés.
Tegnap folyamatosan megoldást próbáltam találni, de csak Armageddonra (elvileg) működőt találtam, és az nem működött itt, plusz port forwardingot, amit vagy rosszul csináltam, vagy nem is működik. Illetve persze tűzfalat is letiltottam egyből, megnézni, nem-e az zavar be. De egyikünknél sem működött semmi, senki sem tudok bárki más által hostolt játokhoz csatlakozni.
Steam és a net is bőven tömve van ezzel, hogy nem megy, de megoldást sajnos sehol sem találtam még rá.
Van valakinek innen tapasztalata ebben, hogy legyen működésre bírni?
Nagy csalódás egyelőre, hogy nem tudunk együtt játszani, és hogy "trükközni" kellene "valamit", hogy tudjunk egy beépített funkciót (multiplayer) használni.
Köszi.

(#14208) Taci válasza Taci (#14207) üzenetére


Taci
addikt

A port forwarding és a force IP oldotta meg végül. Ha valaki valaha még problémába ütközne vele, szóljon, segítek.

(#14209) Taci


Taci
addikt

Tudtok olyan (tech) demóról, amivel Windows alatt kipróbálható az Unreal Engine 5? Mert ugye a Matrix Awakens csak konzolra érhető el. Viszont kíváncsi lennék, milyen PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#14210) oriic válasza Taci (#14209) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk szerintem ez csak deveknek elérhető, de:

Valley of the Ancient Sample Project?

"Sample project showcases new features in UE5
Valley of the Ancient is the result of the time spent stress-testing the new features in UE5 Early Access. Download the project (100 GB) for free to start exploring them for yourself. If you don't already have the Epic Games launcher, download and install it first."

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14211) De4d


De4d
őstag

Azt megtudja nekem mondani valaki hogy most a Might and Magic X - legay Deluxe edition nem steames verzióban is van e magyar felirat?
Ahogy láttam az Ubi oldalán nincs, de a steamen van. Ubi a fejlesztő, nem hinném hogy ők nem raktak volna bele, a steamen megjelentbe meg valahogy bekerült.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14212) MageRG válasza De4d (#14211) üzenetére


MageRG
addikt

Bárhogy is legyen, nekem erős a gyanúm hogy a Steames verzió nem önálló, hanem Ubis fiókot indít.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14213) MageRG válasza De4d (#14211) üzenetére


MageRG
addikt

Update: úgy látom az Ubi volt akkora paraszt hogy lekapcsolta az MMX szervereket, ezért jelen állapotávan játszhatatlan a játék. Hurrá, éljen az online DRM.
Van közösségi mod ami megoldja, de az csak angol és lengyel nyelven működik?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14214) MageRG válasza MageRG (#14213) üzenetére


MageRG
addikt

Update update: állítólag hivatalosan is megoldották?

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14215) De4d válasza MageRG (#14212) üzenetére


De4d
őstag

Végül megvettem az ubi oldalán, tartalmazza a magyar feliratot. Mondjuk engem csak a single sztori érdekelt.
Egyelőre nagyon bejön. Tavaly az Operencia fogott meg hasonló stílusban, de biztonyos szempontból ez jobban tetszik, mert "open" worldösebb, lehet több felé barangolni, vannak mellékküldetések, lehet kereskedni, jó a fejlődési rendszer. Míg ezek erősen lebutítva voltak az Operenciában, de szerettem.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14216) MageRG válasza De4d (#14215) üzenetére


MageRG
addikt

Nekem a MM6/7-hez képest kismiska, meg különösen bosszantott a borzalmas teljesítmény meg a lassulások.
A rejtvények azért jók benne.
Jó szórakozást!
* Csak single sztori van. A másolásvédelem miatt kellett az online kapcsolat.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14217) kz98


kz98
újonc

Sziasztok!

A haverommal keresünk már egy ideje egy játékot akár rövid, akár hosszútávra, de az istenért se találjuk meg a megfelelőt ami co-op is és szórakoztató is egyben.. rövid távra valami story alapú játékot keresnénk, szeretjük a puzzle játékokat is(we were here sorozat, To Be Headed or Not to Be, Mad Experiments: Escape room), illetve főleg It Takes Two-hoz hasonlóakat keresünk, számunkra az volt eddig a legjobb játék valaha. Ha van valami ami ezekhez hasonló, akkor írjatok please

(#14218) oriic válasza kz98 (#14217) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Way Out

Live-Die-Respawn

(#14219) kz98 válasza oriic (#14218) üzenetére


kz98
újonc

már ki lett pipálva az is, de köszi

(#14220) #82860288 válasza kz98 (#14217) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ehhez kapcsolódóan nekem olyan játékok kellenének, amikben AI Co-op van, mint pl. Gears 4/5 vagy Ghost Recon játékok. De jöhet olyan is, amiben companion van, akár egy kutya is.
Elsősorban FPS / TPS / RPG érdekelne, de a lényeg, hogy lehessen kontrollerrel játszani.

(#14221) ollie válasza kz98 (#14219) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#14222) wrongduke válasza #82860288 (#14220) üzenetére


wrongduke
aktív tag

MGS V PP, Deus Ex, Fallout de hagyjuk a nagyokat, biztos megvoltak már :DDD
The Incredible Adventure of Van Helsing (Final Cut)
Torchlight
Space Hulk: Deathwing EE
Spec Ops: The Line
Trine (1-4, bár nem igazán passzol, inkább platformer)
Warhammer 40K: Space Marine - AE
Aliens: Colonial Marines
Bet On Soldier
Freedom Fighters
Ghostbusters: The Video Game

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14223) MageRG válasza wrongduke (#14222) üzenetére


MageRG
addikt

+1 Dragon's Dogma: Dark Arisen

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14224) #82860288 válasza wrongduke (#14222) üzenetére


#82860288
törölt tag

+MageRG köszi mindkettőtöknek. :R Ezeknek a fele meg is van.
Nagyok valóban megvoltak már, bár MSG V PP még folyamatban van, épphogy csak elkezdtem.
De a Warhammeren most elcsodálkoztam, hogy 40+ játék létezik. Nekem ez az univerzum teljesen kimaradt, úgyhogy most felfedeztem legalább másik 3 játékot is belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#14225) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ubisoftnál megvettem a Heroes VI-ot, de kb. minden indításnál elkéri a jelszavat ami kissé zavaró, de ezt más játéknál nem csinálja. Próbáltam a launcherből ki-be jelentkezést, remember me be van nyomva. Valakinek ötlet?

(#14226) wrongduke válasza #82860288 (#14224) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ha szereted a stratégiát, a valós idejűt, nem sakk szerű körökre osztottat, akkor:
Warhammer 40K: Dawn of War + Winter Assault (kieg) bemelegítésnek. Ha meg van, akkor Soulstorm (önálló), vagy Ultimate Apocalypse mod vagy Unification mod. Egész stabil mod-ok, a Unification mod-ban még plusz játékmódok is vannak. Mindkettő brutálisan nagy mod, rendesen karbantartva.

Itt a többi játék [wiki link]

Brother. For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14227) #82860288 válasza wrongduke (#14226) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ezt a wiki oldalt megtaláltam én is, el is tátottam a számat, de be is wishlisteztem pár játékot.
RTS-t régen imádtam, aztán egy idő után nem nyújtottak semmi újat és már nem játszom őket jó pár éve, pláne mióta controllerrel játszom és tévén.
De ezt a listát majd még végignyálazom még egyszer.

(#14228) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy ryzen 3100 proci, 8GB ram és egy RX570-es kártya. A probléma, hogy a felhasználó szerint egyik napról a másikra laggolni kezdtek a játékok. Elvileg nem történt semmilyen módosítás. Távoli asztallal tudok csak ránézni a gépre, és amit észrevettem hogy a 8GB ramból 3-t tud használni a windows. A furcsa rész a hardverek számára fenntartva 5GB. Ez normális?

Köszönöm

(#14229) KISDUCK válasza tototos (#14228) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát az nem normális, igp szokott egy minimális mennyiséget lefoglalni és azt dinamikusan növeli játék közben, de abban a cpuban meg nincs igp. Nem lehet hogy a VGA foglalta le magának valami bug miatt? Driver takarítás és frissítés lehet hogy egy próbát megérne.

(#14230) ollie válasza tototos (#14228) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem laptop, ugye?

***

(#14231) tototos válasza ollie (#14230) üzenetére


tototos
őstag

Nem. Egy általam összerakott gép. Elképzelhető hogy a kissrác valamelyik haverja tanácsára állítgatott valamit. Nem tudom hol lehet állítani a lefoglalt ramot.

[ Szerkesztve ]

(#14232) wrongduke válasza tototos (#14231) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Itt van egy leírás hogyan lehet mókolni ezt, talán segít. [link] és [link]

Esetleg valami egyéb huncutság, mint pl. kétes eredetű, egyedi minecraft, torrent kliens, KMS progi warez oldalról, vagy böngésző és az abba beépülő, háttérben működő nyalánkság. Ezek instant törlés és külön oktatás, miért ne használjuk.

Továbbá simán lehet valami driver probléma is ahogy feljebb már említve volt. Nekem intel procim van, viszont Skyrim alatt 10-15 FPS-re állt be a gép a CPU driver miatt. Érdemes lecsekkolni a drivereket is.

Én tartanék egy nagy takarítást játékok és programok terén, telepítenék: Malwarebytes, (ingyenes 14 nap prémium) CCleaner (ne kövezzetek, tudom... Sütik és rendszerleíró pucolás) progikat. Ha ezek sem oldják meg a problémát, akkor win darálás előtt egy Kaspersky Rescue Disk pendrive-ra (rufus).

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14233) tototos válasza wrongduke (#14232) üzenetére


tototos
őstag

Köszi megnézem őket.

Hát elég sok program van feltelepítve amiket én nem ismerek és fogalmam sincs melyik mire való.
Drivereket frissítettem, BIOS legújabb. Amit láttam hogy a vga-nak 4GB VRAM van megadva ez nem tudom normális vagy sem.

Hát ha nem sikerül ezzel sem előre lépni akkor én win reinstallt javaslom, nem fogok egyesével programokat nézegetni.

(#14234) wrongduke válasza tototos (#14233) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Csak azért érdemes bogarászni a programok között, mert ha újrahúzod a gépet és visszatelepíti a cuccokat, valószínűleg újra előjön a probléma és megint mehetsz utána.

Gondolom egy ilyesmi kártya van benne: AMD Radeon RX 570
Ezen 4Gb RAM van ami a VRAM. Szóval az rendben lesz.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14235) techlock


techlock
csendes tag

Egyik ismerősöm keres egy régi játékot. A címére nem emlékszik. Kb 15 évvel ezelőtt játszott vele. PC-s játék volt.
Ilyesmit mondott:
Egy labdát kellett irányítani benne. Ha hozzáért valamihez, akkor a labda felvette annak a színét. Ha saját színéhez ért, akkor nőt a labda mérete. Ha beleesett vízbe, akkor újból kicsi lett a labda. Házak között, utakon, hidakon kellett menni. Ha fekete lett a labda, akkor semmihez sem szabadott hozzáérni.
Minden ötletnek örülnék. Ha csak egy kicsit hasonlít a fentikre, annak is. :R

Alfa Romeo 159 Sportwagon

(#14236) Taci


Taci
addikt

Tudjátok esetleg, ez melyik játék lehet?

https://www.youtube.com/watch?v=91EvNgCVAL8

A keresztfiamnak mutattam tegnap repülőgépes videókat, és ez is szembe jött, megtetszett neki, és akkor láttam, hogy ez játék. Csak mivel nincsenek kommentek, így nem tudom, mi lehet a játék neve.

Hátha ti ismeritek.
Köszi.

(#14237) MageRG válasza Taci (#14236) üzenetére


MageRG
addikt

Néha érdekes dolgok vannak elrejtve a descriptionben...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14238) Taci válasza MageRG (#14237) üzenetére


Taci
addikt

:B Ah, nagyon-nagyon béna vagyok. Én nem tudom, hogy nem vettem észre...
Köszönöm, és bocsánat, nagyon benéztem ezt...

(#14239) #82860288 válasza MageRG (#14237) üzenetére


#82860288
törölt tag

A Google Play link nem működik, ráadásul a link sem lehet jó, mert az a Train Adventure 2-re mutat, miközben repülőkről van szó.

A honlapjukon vagy a Kids Airport Adventure vagy a Kids Airport lehet az.

(#14240) ollie válasza Taci (#14236) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez az: [link]
Amúgy rossz link van a descriptionben.

***

(#14241) Taci válasza ollie (#14240) üzenetére


Taci
addikt

Igen, köszönöm, nem volt jó a link, de az alapján már könnyen megtaláltam. Csak béna voltam lenyitni a leírást... :B

(#14242) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Nem tudom ez e a megfelelő topic, de keresek egy játékot ami szerintem a 90-es evek vége-közepe fele jelenhetett meg, szerintem PC Guru-ban a lemezen láthattam.
Ami meg van belőle:
- fegyveres fickó a sötétben,
- nagy vas ajtót mutatnak ami fel vagy kinyílik,
- kijön egy hatalmas robot ami “vinnyog”
- fickó elszalad

Ennyi rémlik. Hátha valakinek beugrik.

(#14243) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

World War Z játéknál az Aftermath csak a DLC vagy abban benne van az alapjáték is? Nem annyira egyértelmű, a leírásában nincs benne.
De ha jól értelmezem, akkor meg kell vennem a sima World War Z vagy a GOTY verziót és + az Aftermath DLC-t?

(#14244) esezmiez válasza #82860288 (#14243) üzenetére


esezmiez
tag

Ez egy külön játék, nem kell hozzá semmi.

(#14245) esezmiez válasza #82860288 (#14243) üzenetére


esezmiez
tag

Humble-n most 9 €-ért 12 másik játékkal együtt meg tudod venni. Nagyon jó ár.

(#14246) szbalogh


szbalogh
őstag

Nincs véletlenül valakinek egy felesleges eladó Saitek Cyborg evo joystick?

Nick: HE_Storm

(#14247) Viktor77 válasza szbalogh (#14246) üzenetére


Viktor77
titán

Szakmai topicban nem hirdetünk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14248) szbalogh


szbalogh
őstag

És azt nem tudja esetleg valaki, hogy a speedlink phantom hawk joystick hall szenzoros vagy potis?

Nick: HE_Storm

(#14249) homerhamm válasza techlock (#14235) üzenetére


homerhamm
addikt

De Blob??

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#14250) pilipi válasza KD6-3.7 (#14242) üzenetére


pilipi
aktív tag

Szerintem itt talán hamarabb választ kapsz. [ Elfelejtettem egy játék címét link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.