Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14151) wrongduke válasza capulet75 (#14150) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Nem lehet, hogy áttévedtél Mexikóba? :DDD Vagy ez egy spoiler (jóslat) mi lesz Hope megyével KB 12000 év múlva? :DDD :DDD

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14152) beyruth82 válasza capulet75 (#14150) üzenetére


beyruth82
veterán

A far cry rajongoknak a new dawnnal az volt a bajuk, hogy az atomrobbanás utáni hope megye virágzott, tele volt elettel, gyönyörű szép színes világ alakult a romjain. Szerintem pont ez volt benne a jó.Nem egy a csontig lerágott posztapokaliptokus szürke kietlen világban lehetett kalandozni hanem egy egeszen meseszerű, rózsaszínes csodában.Pont ez volt a zsenialis.Aki meg atomhaborús tájat akar annak itt van a primal 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

(#14153) wrongduke válasza beyruth82 (#14152) üzenetére


wrongduke
aktív tag

A srácok lehet mellé patch-eltek kicsit egy mosolygós szünet után, aztán jó lesz az úgy. Far Cry az egyik, Far Cry a másik is. Lehet tennék vele egy próbát én is, ha jönne egy videó, hogy a megszelídített farkas előbújik egy P90-nel. Tom Clancy's arcok is besegítenek a foltozásba. Esetleg lapul egy Pip-Boy valahol a fűben. :DDD
Mondjuk egy Primal Blood Dragon ötvözés :DDD :DDD :DDD

Egyébként szerintem valami évszak követő cucc lehet. Inkább tűnik ősziesnek. Nem játszottam vele. Mondjuk ennyire nem mondanám kreatívnak őket, hogy ilyet bele merjenek rakni...

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14154) capulet75


capulet75
addikt

Mindenhol ilyen, valahogyan ki kellene kapcsolni a godrays-t a fórumok szerint.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#14155) ollie válasza capulet75 (#14150) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy néz ki, mintha invertálva lennének a színek.

***

(#14156) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a kb. 2-5 évvel ezelőtti játékok kb. mekkora helyet foglalnak el a háttértárolón?
És hogy ezeket általában lehet HDD-ről futtatni, vagy inkább SSD-re érdemes telepíteni?

Köszönettel várom a választ.

(#14157) wrongduke válasza peter889 (#14156) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

10-120 Gb között, vagy több. Ma már az SSD ajánlott, viszont játéka válogatja, hogy megéri-e. Én csak HDD-t használok. Ahol el tudom képzelni, hogy előny az SSD, azok az egyszemélyes kampányos játékok vagy olyan egyebek, ahol sok a töltőképernyő.

Véleményem szerint csak játéra 1 Tb HDD-t ami gyorsabb, vagy minimum 500 Gb de abból is inkább 1 Tb SSD -t ajánlanék.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14158) ollie válasza peter889 (#14156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jól meg leget lenni HDD-ről, én a legtöbb játékomat arról futtatom, ráadásul 5400-asról, vagyis az átlag HDD-nél még lassabb. Csak olyan játékokat teszek SSD-re, melynél óriási különbség van töltési időben a HDD-hez képest.

***

(#14159) peter889 válasza ollie (#14158) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ.
Szerintetek egy Toshiba P300-as megfelel erre a célra?
Mert most HDD vásárlása előtt állok.
Arra gondoltam, vennék mondjuk egy 3 TB-osat, azokon lennének nagyrészt filmek, és akkor majd a feltelepített játékok is.

(#14160) wrongduke válasza peter889 (#14159) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Ajánlott típus, viszont nincs tapasztalatom ilyen nagy HDD-vel. Nem tudom manapság mekkora gond tud lenni játékoknak a töredezettség, főleg ha nagyok.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14161) De4d


De4d
őstag

Üdv. Nem rég kezdtem el a Preyt és valami iszonyat király és egyben nehéz is.
Nagyon kusza labirintus szerű a pálya, rengeteg titkos helységgel zárt ajtókkal. Lenne egy ami még viszonylag az elején van amin nem tudok bejutni, hátha tudja valaki aki jobban ismeri a játékot.
Viszonylag az elején a Psichotronika részlegen vagyok ahol egy bezárt ember sorsa felett ítélkezhetünk, vagy kieengedjük vagy a mimicek eledelévé tesszük. Nos itt pont van egy ajtó ami mögött egy kopogó szellem van meg pár "kincs" Na oda hogy lehet bejutni? Néztem pár videót de azokon már nyitva volt. Nem találok megoldást rá.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14162) batman91 válasza De4d (#14161) üzenetére


batman91
őstag

Sokszor lesz ilyen, hogy jóval később tudsz majd bemenni bizonyos helyekre vagy rejtett utakon kell eljutni oda és belülről lehet kinyitni azt.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#14163) De4d válasza batman91 (#14162) üzenetére


De4d
őstag

De jó közbe sikerült, mivel azon a területen vagyok csinálom a küldetéseket és volt egy olyan hogy tömjem be a rést ami keletkezett, mikor visszajöttem nyitva volt az ajtó.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14164) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Bocsi, ha rossz a topik!

Van egy Acer Aspire 5742G-5463G32MN laposom. Korábban meghalt benne a HDD és most egy amolyan TV okosítóként használnám. Kijelzőt le is szedtem, h beférjen a tv alá és tetted bele SSD-t.

CPU: i5-460M
VGA: NVIDIA GeForce GT420M 1GB
SSD: Samsung 870 EVO
RAM: 1 + 2 GB DDR3-1066

Amolyan játékkozol szerepkört is szánnék neki, mert van egy kontrollerem is korábbról. Amin vacillálok, hogy érdemes e 4+4 dual chanel RAM al bővíteni vagy elég csak pl egy mezei 4 gb és legyen benne 4+2.
Gépigényeket nézegettem, nyilván nem teljesen átfogóan csak amolyan szúrópróbaszerűen és ahogy nézegetem az a játék ami igényli a 8 gb RAM ot az jobbára a 420m nél komolyabb kártyát is igényel.
Árban nem lenne drasztikus éppen a különbség kb 5500 vs 14000, de ha % ban nem ad hozzá annyi pluszt vagy csak elenyészőt, mert akkor lehet maradnék az olcsóbb megoldásnál.

Azt olvastam, h leginkább az integrált kártsánál van jelentősége a dual chanel megoldásnak.

Az én szituációmban szerintetek mit lenne érdemes alkalmazni?

(#14165) wrongduke válasza atee_13 (#14164) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!
Mi a cél, mivel szeretnél játszani?
Ha a játék minimum rendszer követelménye nagyobb mint a géped hardverei, akkor felesleges a bővítés.
Ha retro gaming a cél, emulátorok (NES, SNES, N64, Atari, C64, Sega...stb), vagy ilyen 2000 környéke és korábbi játékok akkor szerintem ugyan úgy felesleges bővíteni, nyerni nem nyersz többet.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14166) atee_13 válasza wrongduke (#14165) üzenetére


atee_13
őstag

Konkrét cél még nem nagyon van, olyan játékokban gondolkoznék ami kontrollerrel jó játszani, autós kaland ilyesmi.
Majd igazodnék a lehetőségekhez amit elbír, de ha pl a 420m mitt úgyse nagyon bírna sok mindent akkor lehet az olcsóbb megoldást választanám.
A gépigény.hu n nézegettem 2010 körüliekből azért még bírna párat, de többnyire a 8 gb ram mellé már komolyabb vga teljesítményt írt mint a 420m.
Nem tudom, h a 2*4 dual chanel mennyire bővítené ki a játszható játékok listáját a sima 6gb al szemben.

Van itthon egy dell g5 is ha komolyabb kellene. -Bár mióta megvan csak a Heros3 és az AOE2 ment rajta, asszony játszott valamelyik legoval- Csak én olyan retro feeling vagyok amikor újabbakkal próbálkoztam nem tudtak megfogni :D

(#14167) wrongduke válasza atee_13 (#14166) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Akkor javaslom, előbb telepíts valami játékot, próbáld ki. Véleményem szerint nem fogsz nyerni a több RAM-mal, sem azzal, ha gyorsabb.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14168) De4d


De4d
őstag

Biztos van aki ismeri esetleg az sg.hu-n lévő magyarításokkal foglalkozó fórumát, de már hetek óta csak error üzenetet ad. Mi történt a topikkal?

Minden jó, ha a vége jó!

(#14169) Viktor77 válasza De4d (#14168) üzenetére


Viktor77
titán

Ez? Mert ez nálam jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14170) De4d válasza Viktor77 (#14169) üzenetére


De4d
őstag

Igen érdekes a te linkeden jó, nálam nem

Pedig az elérési út is ugyanaz, böngészőt se váltottam

Minden jó, ha a vége jó!

(#14171) oriic válasza De4d (#14170) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Furcsa, mert nálam is jó.

Live-Die-Respawn

(#14172) wrongduke válasza De4d (#14170) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!
Egy tipp.
Vírusirtó vagy böngészőbe épülő modul? Ha idő közben bármelyik kapott frissítést az is okozhat ilyet. Esetleg már van fent valami baci.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14173) De4d válasza wrongduke (#14172) üzenetére


De4d
őstag

Viktor77 linkjén jó, nekem is bejön. De a régi könyjezlőzhöz adott linkemen nem.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14174) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! PC-n szeretnék Golf játékot játszani Wii/Switch irányítással, tehát amikor hadonászni kell a levegőben a kontrollerrel :D

Van erre valami megoldás? A Kinect nem jön be, mert üres az ember keze, iszonyú suta érzés lehet. Esetleg PS Move összehozható valahogy PC-vel? Vagy valami más megoldás? Joy-Cont már összebarátkoztattam PC-vel, de a sima kontrollerként való használat sem zökkenőmentes, gondolom a mozgásérzékelés még annyira sem, vagy egyáltalán nem működik.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14175) robogo81 válasza hito (#14174) üzenetére


robogo81
aktív tag

Egy jó ideje nem figyelem ,de a dolphin emulátor nem támogatja irányítóként natívan ezeket az irányítókat?
Vagy a x360ce segítségével rendes xbox 360 kontrollerként használni?

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#14176) hito válasza robogo81 (#14175) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom, Switch játékokhoz Yuzu-t használok. Igazad van, belenézek :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14177) sike!


sike!
tag

Sziasztok!

Egy nagyon fontos és sürgős ( :D ) kérdés kapcsán kérnék segítséget: a párom szeretne PC-n játszani, de tipikus csajos játékokat nem igazán ismerek. Jöhet SIMS-hez hasonló, esetleg valami nyugisabb platform / logikai (Tomb Raider szintű kizárva). Angol nyelvtudás ne legyen feltétel, német az jöhet.

Szóval ilyen helyzetben vagyok pár napja, azé' sajnáljatok kicsit plz., de elsősorban segítsetek!!! :D

(#14178) ollie válasza sike! (#14177) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Wobbledogs

***

(#14179) wrongduke válasza sike! (#14177) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

- Ha együtt szeretnétek játszani:
Gang Beasts
Stick Fight: The Game
Human: Fall Flat
Overcooked 1, 2
Sonic and Sega All Stars Racing (és Transformed)
Trine 1, 2, 3, 4
Worms (mondjuk a W.M.D)

- Ha egyedül akar játszani:
Stardew Valley
Cat Quest 1, 2
Spore
I Am Bread
I Am Fish
Goat Simulator
Starlink: Battle For Atlas
Viscera Cleanup Detail
Fall Guys: Ultimate Knockout

Ha jól emlékszem, mindegyikben van német felirat, de szinkron is előfordul. Van amelyikben magyar is van... talán... :)

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14180) alratar válasza sike! (#14177) üzenetére


alratar
addikt

Portal 1-2
Brothers: A Tale of Two Sons

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14181) genndy válasza sike! (#14177) üzenetére


genndy
addikt

Az összes LEGO játék. Aranyosak, jópofák a puzzlek, meg gyűjtögetni is lehet bennük dögivel ha azt szereti. Szöveg nincs. És játszhatók coopban is.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14182) alratar válasza genndy (#14181) üzenetére


alratar
addikt

Az ujakban van szöveg, így az, hogy nincs szöveg, nem teljesen igaz. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14183) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Mivel a tropico topik halott inkább beírom ide a kérdésem.

Meg van a Tropico 5 alapjáték epic games-en és ha jól láttam ma még akciósak a dlc-k, a mindent bele csomag ~2,5k HUF és gondolkodok rajta, de őszintén megvallva nem nagyon nyüstöltem eddig az alapjátékot. Szóval a kérdésem az lenne hogy a dlc-k adnak olyan pluszt amiért érdemes beruházni rájuk?

(#14184) KISDUCK válasza KISDUCK (#14183) üzenetére


KISDUCK
addikt

Már tárgytalan, megvettem a dlc csomagot.

(#14185) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

RiftBreakerben tudna valaki segíteni?:
(3. hsz:)
[link]

(#14186) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem témába vágó, de azért van itt olyan fórum tag aki Debreceni és tudna segíteni egy sérül személynek játék program telepítésében?

Természetesen nem ingyen.

Vettem az illetőtől egy sz.gép asztalt és ez ügy kapcsán került ez szóba.

Ha valakit érdekel pár Ft megkeresése és egy kis segítség nyújtása , akkor megadom az elérhetőséget.

Köszönöm.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#14187) ollie válasza schulc99 (#14186) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Próbáld ebben a topikban kérdezni: Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek

***

(#14188) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
A cod 2 elindítása után azt írja a gép, hogy az mss32.dll nem található. Ilyenkor mi a teendő?
Töltöttem le hozzá másik ilyen dll fájlt, be is másoltam a játék gyökérkönyvtárába, de semmi

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14189) ollie válasza BLUE TORNADO (#14188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elvileg azt automatikusan kellett volna telepítenie a játéknak. Ha steam-es, nyomj egy verify integrity of game cache-t, ha nem, egyszerűen csak telepítsd újra.

***

(#14190) BLUE TORNADO válasza ollie (#14189) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

De ezt csak a CoD Multiplayer elindítása után

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#14191) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Commandos 2 felújított változatához tud valaki magyarítást?

(#14192) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Van valami megbízható forrás ahonnan le lehet tölteni CS 1.6-nak olyan valtozatat amiz nem kell installalni tehát rendszergazda jelszó nélkül játszható ? ;]

(#14193) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#14192) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Már találtam :R

(#14194) MageRG


MageRG
addikt

Sziasztok!
Olyan játékokat keresek ami kifejezetten figyelemfejlesztő kisebb (6-8 éves) gyerekeknek.
Tehát Fortnite-ot vagy Dark Souls-t, plz. Szerintem egy bullet hell játék se ennek a korosztálynak való...
Bónusz ha nincs nagy gépigénye.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14195) FehérHolló válasza MageRG (#14194) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szia!

Én ennyi idősen a Lion Kinggel játszottam, viccen kívül a cuphead még jót is tenne nekik.
Hasonló, de kevésbé nehéz talán az Ori sorozat.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#14196) ollie válasza MageRG (#14194) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lego játékok.

A Cuphead nem gyereknek való.

***

(#14197) De4d


De4d
őstag

Tud valaki ajánlani valami jó menedzselős nem live times stratégiai játékot?
(Nem olyan mint a Settlers sorozat, vagy Age of empires) Inkább olyan nagy világtérképen területfoglalós, egység kiképzős, nyersanyaggyűjtűs. fejlesztgetős. (Talán a civilizations sorozat ilyen?)
Ami fontos lenne, hogy legyen hozzá magyarítás.

Minden jó, ha a vége jó!

(#14198) ollie válasza De4d (#14197) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Age of Wonders III (de az egész sorozat szenzációs szerintem)
Endless Legend
Endless Space 1-2
Alpha Centauri (nagyon régi, de a legjobbak között van)
Civilization Beyond Earth (kb Alpha Centauri remake, de az eredeti jobb szerintem)
Europa Universalis sorozat
Galactic Civilization sorozat
Sins of a Solar Empire sorozat
Warlock Master of the Arcane

Amúgy itt egy jó lista: [link]

Ja, nem néztem meg, hogy mi van magyarul ezek közül, de azon a területen valszeg nem lesz nagy szerencséd, mert általában sok szöveg van bennük.

[ Szerkesztve ]

***

(#14199) l.skywalker válasza De4d (#14197) üzenetére


l.skywalker
félisten

Civilization 3 és a Heroes of Might and Magic 3 nálam az örök klasszikusok. Sosem törlöm le őket.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14200) Gyick


Gyick
őstag

Hali!
Nem tudja valaki annak játéknak a nevét ami a középkorban vagy valamikor régen i játszidok és kitör valami vírus és egy nő ettől a vírustól probálja megmenteni a lányát.Valahol olvastam egy cikket róla és nagyon dícsérték.Eben az évben jelent meg ha jól tudom.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.