Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15051) Healbacsi válasza attiati (#15050) üzenetére


Healbacsi
őstag

Hulye kerdesre hulye valasz

Nyitni/nyittatni kell egy forumot hozza (ekkor kell egy hazigazda is aki apolja az adott forumot)

Pl. irj [oriic] -ra egy privatot (o mar irt nehany cikket a jatekrol a megjelenes elott), es o majd megmondja mi egy ilyen folyamatnak a menete.

[ Szerkesztve ]

(#15052) ollie válasza attiati (#15048) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, de várom már, hogy le legyen árazva.

***

(#15053) KISDUCK válasza attiati (#15048) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gondolom csak nem volt annyira felkapott itt a népek körében hogy induljon hozzá topik vagy nem volt annyi hajtépés hogy az emberek kérdéseket tegyenek itt fel, elég sok olyan játék van ami így járt.

(#15054) oriic válasza Healbacsi (#15051) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Topikot bárki nyithat, de ahogy látom itt most tényleg csak annyi a helyzet, hogy nem igazán érdekli itt a fórumon az embereket a játék, hogy beszélgessenek róla. Sok ilyen játék van sajnos.

Live-Die-Respawn

(#15055) attiati


attiati
veterán

Warhammer Gladius - Relics of War

Hogyan lehet felkutatni az unexplored "Soraritas Holy Site" terep egységeket, ha Space Marine-vel játszom?

Itt azt írják, hogy Hospitaler egységgel kell rámenni.
Ilyen egységet nem ismerek.

[ Szerkesztve ]

(#15056) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
Metro Exodus jatek kapcsan lenne egy kerdesem.
New Game + -ban van olyan lehetoseg, hogy normal nehezsegen a korabban mar megszerzet fegyverekkel jatszam ujra a jatekot? Azt olvastam, hogy neheziteni lehet, viszont en csak a storyt szeretnem kicsit felfrissiteni mielott belevagok a ket DLC-be.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15057) wjbhbdux válasza Archttila (#15056) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Amikor elindítod a nehezítő lista alján ki lehet választani azt is hogy megmaradjon minden fegyvered.

/s

(#15058) Tim82 válasza attiati (#15055) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy írják is, a Sisters...-frakció egyik egysége. (Annak szól a linkeden a gender-témás viccelődés is.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15059) Archttila válasza wjbhbdux (#15057) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szoval akkor ha jol ertem siman ujra lehet jatszani a jatekot az osszes fegyverrel normal nehezsegen.

koszi szepen! :R :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15060) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Kihívás! :)

Beszélgetés közben merült fel egy nagyon régi játék, de sajnos nem emlékszem a nevére, és azóta nem hagy nyugodni a dolog. Még a 90-es évek elején játszottam vele egy 286-os PC-n, talán xx.bat volt az indítófájl neve, de ez semmit nem jelent. :)

A játék lényege tömören:
Egy kis pöttyöt kellett irányítani, a Nokiás snake játékhoz tudnám hasonlítani, de itt nem növekedett a kígyó hossza. A játék egy üres téglalappal indult, tehát csak a keret volt megrajzolva. A belső fekete részen 3 kis biszbasz pattogott ide-oda, a keretben pedig egy fekete izé ment ide-oda. A pöttyöt a kurzorokkal lehetett irányítani, a feladat pedig az volt, hogy minél több területet kellett elfoglalni a belső részből úgy, hogy se a pattogó biszbaszok ne találjanak el, se a fekete izével ne fuss össze. (utóbbi azon a területen mozgott, amit már elfoglaltál)
Ha elég nagy területet sikerült magunkévá tenni, akkor jött a következő szint.

Ha valaki esetleg emlékszik erre a játékra + a nevére, és el is árulja, azt nagyon megköszönném. :U

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15061) Viktor77 válasza A_ScHuLcZ (#15060) üzenetére


Viktor77
titán

Valamelyik Xonix klón lesz.
[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15062) A_ScHuLcZ válasza Viktor77 (#15061) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Istencsászár vagy, Köszönöm! :) :R

Vagy pont ez volt az, vagy valami nagyon hasonló.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15063) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Az Batman™: Arkham szériából ez a helyes időrendi sorrend? Elkezdeném kijátszani őket.

1, Batman™: Arkham Asylum
2, Batman™: Arkham City
3, Batman™: Arkham Origins (ez valami kiegészítő vagy különálló game?)
4, Batman™ Arkham Knight

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15064) KISDUCK válasza Predator2 (#15063) üzenetére


KISDUCK
addikt

If you want to play through the Batman Arkham games in story order, so you can really get into the head of Bruce Wayne without breaking the continuity at any point, this is how it goes:

Arkham Origins
Arkham Asylum
Arkham City
Arkham VR
Arkham Knight

forrás

(#15065) Predator2 válasza KISDUCK (#15064) üzenetére


Predator2
addikt

Hmm...

Arkham Asylum (2009)
Arkham City (2011)
Arkham Origins (2013)
Arkham Knight (2015)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15066) KISDUCK válasza Predator2 (#15065) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ez a lista story szerint van, nem megjelenés szerint.

(#15067) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Akcióban megvettem a FIFA23-at és egy Spirit of Gamer WXGP kontrollert is. Az a baj a gamepadet nem tudom oldalra húzni a meccs indításnál. Néztem a beállításokban és csak bill és bill+egér beállítás között tudok választani. Van olyan sor halványan hogy Player és mellette hogy controller5 de nem állítható. Csak azért mondom hogy elvileg érzékeli. :F

IT Phone :) Gábor

(#15068) akerbis


akerbis
aktív tag

OK, eszközkezelőben csatlakoztattam, már jó. :)

IT Phone :) Gábor

(#15069) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá!
VGA-hoz jár a Resident Evil 4, na már most az nekem nem kell.
Ezt hol tudom meghirdetni?

(#15070) Golden9 válasza Itachi82 (#15069) üzenetére


Golden9
addikt

(#15071) Itachi82 válasza Golden9 (#15070) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :)

[ Szerkesztve ]

(#15072) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy FPS játék(Hunt: Showdown) aminél azt tapasztalom, hogy X idő közönként droppol egyet a játék, de nem FPS drop. Az gyakorlatilag fix 144 és mikor ez a jelenség van az nem esik le. Itt a configom, ami elég új. 2 hónapja vettem mindent újonan, a VGA ami használt. A játék egyébként a 990Pro van telepítve, ami PCI4.0-s foglalatban van.

Mi lehet a gond?
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D
GPU: Nvidia RTX 3090-Ti
SSD: Samsung MZVLB512HBJQ-000H1 512GB
SSD: Samsung 990 Pro 1TB
RAM: G.SKILL Ripjaws V DDR4 3600 C18 2x16GB
MBD: Asus TUF GAMING B550M-PLUS
Screen: SAMSUNG Odyssey G5 32"
Keyboard: Corsair K70 RGB
Mouse: Logitech G403 Wire

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#15073) De4d


De4d
őstag

Használ esetleg valaki bármihez is (leginkább játékok) real time fordító programokat?
Elvileg felismerik a monitoron megjelenő szöveget legyen az videó alatt futó, vagy egy regény bármi, hogy ezek jól fordítanak? Érdemes kipróbálni? Melyik lehet a legjobb? Persze amiben magyar nyelv is van.

Minden jó, ha a vége jó!

(#15074) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Most cseréltem VGA-t 1060 3GB ---> RX6800-ra!
A BF1 faszáúl megy a SnowRunner hiba üzenet nélkűl kilép a Diablo IV meg ezt írja: Kép
Legfrissebb driver van fent. Mit probálhatnék meg?

(#15075) Healbacsi válasza Itachi82 (#15074) üzenetére


Healbacsi
őstag

google szerint a beta ota meglevo hiba okozza ezt, meg nem orvosoltak (vagy nem tokeletesen). Igazabol nincs mukodo fix meg erre a hibara.

Talan segithet:
a kepfrissitest vedd vissza 60-ra, es kapcsold ki a peripheral lightning effect-et. Igy talan tudsz jatszani1-2 orat, mire ujra kivag.

(#15076) Itachi82 válasza Healbacsi (#15075) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Valami memória gond van, mert ez írja: Kép
Nem értem hogy.

[ Szerkesztve ]

(#15077) KISDUCK válasza Itachi82 (#15076) üzenetére


KISDUCK
addikt

Használj valami programot ami figyeli a kihasználtságot, mert úgy néz ki hogy tele veri a vramot és az eléggé érdekes 16GB-nál(valószínű hogy bug ahogy fentebb írták).
Szóval érdemes akár msi afterburnerrel monitorozni a vram fogyasztást és a beállításokat és addig igazítani amíg nem fut ki a vram-ból illetve a ram használatot is figyeld, mert lehet hogy félre értettem és a ram fogy el nem a vram.

[ Szerkesztve ]

(#15078) Itachi82 válasza KISDUCK (#15077) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Elvileg ahogy néztem a VRAM-ból 6-7GB-ot eszik a rendszer memória van maxon.

(#15079) KISDUCK válasza Itachi82 (#15078) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem fut semmi a háttérben ami kajálhat? akár böngésző, discord

(#15080) Healbacsi válasza KISDUCK (#15077) üzenetére


Healbacsi
őstag

Hiaba monotorozol barmit is, ha a jatek nem kezeli jol.. meg ha le is huzod a kartya teljesitmenyet, akkor is tetozni fog ram hasznalat, csak X perccel kesobb.

Ha beirod azt a gugliba, hogy "diablo 4 memory leak", azonnal lathato, hogy nem par napos hibarol van szo. Ezen az afterburner nem segit, mert ha igy lenne mar leirtak volna, hogy ezen modszerrel athidalhato a hiba.

(#15081) KISDUCK válasza Healbacsi (#15080) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem én hogy bugos, de amíg nincs fix addig csak a kínlódás és a monyák megy. Most pl.: a far cry 6-al szoktam játszani, ha lenne valami hasonló bug ami javításra várna, addig megpróbálnék mindent amit lehet hogy tudjak játszani.

(#15082) Viktor77 válasza Itachi82 (#15076) üzenetére


Viktor77
titán

Egy ilyet megpróbálnék.
Nem gondolnám, hogy hosszútávon segít, de egy próbát megér, nem veszthetsz semmit.
Beállíthatsz egy %-ot, hogy mikor ürítse automatikusan a memóriát.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15083) Itachi82 válasza Viktor77 (#15082) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Nem segítet. MSI MSI Afterburner-el megnéztem a SnowRunner-t rendszer mem. 8GB körül a VRAM meg 6GB körül mozgót. Driver probléma lenne?

(#15084) Viktor77 válasza Itachi82 (#15083) üzenetére


Viktor77
titán

Mivel Nvidiáról váltottál, így meg kell kérdeznem, DDU-val drivermaradék törlés volt az AMD driver elött?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15085) Itachi82 válasza Viktor77 (#15084) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Nem, teljesen el felejtettem azt a programot.
Most mind 2 két driver-t letöröltem vele csökkentet módban.
Meg az egyel visszább driver-t tettem fel, a SR-t 5-10 percig néztem nem lépet ki, de a D4 csak a memóriát írja.
Az hogy olyan Windows van fent amiből sok minden ki van szedve okozhatja?

[ Szerkesztve ]

(#15086) Viktor77 válasza Itachi82 (#15085) üzenetére


Viktor77
titán

Okozhatja.
De ha a fentebb írt memory leak a hiba, azzal nem sokat tehetsz, megvárod amíg javítják.
Főleg, ha más programok jók.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15087) Itachi82 válasza Viktor77 (#15086) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Köszönöm Healbacsi, KISDUCK , Viktor77 a válaszokat. Úgy néz ki a lapozofájl volt a ludas.

(#15088) Healbacsi válasza Itachi82 (#15087) üzenetére


Healbacsi
őstag

Marmint tul kicsi vagy tul nagy volt (esetleg corrupt volt a file?) ?

(#15089) Itachi82 válasza Healbacsi (#15088) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Az ajánlott alatt volt, be raktam automatára.

(#15090) Healbacsi válasza Itachi82 (#15089) üzenetére


Healbacsi
őstag

Igen, ez gyakori hiba szokott lenni, hogy valaki alulmeretezi a lapozo file meretet.

Rendben, megjegyeztuk mint lehetseges javitasi format (hatha masnak is elofordul ez a hiba)

[ Szerkesztve ]

(#15091) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Ide jó helyre írom, játék összevonós topik kérdésem?

The Crew lenne a cím, amely második részének topikjában jelezte is, szerintem jól egy fórumtárs, hogy össze lehetne vonni őket, akár a Forzák esetében.

Szeptemberben jön az új Motorfest, gondolkodtam rajta, hogy nyitok egyet neki, de itt azért nem annyira népszerű a The Crew széria.

Malaka!

(#15092) Golden9 válasza spleenszuru (#15091) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

A Moderátort keresek a fórumhoz! topikban tudod kérni.

[ Szeretkezve ]

(#15093) Angie™


Angie™
addikt

Tudnátok segíteni az alábbi ügyben?
Találtam a játékaim között egy Call of Duty Modern Warfare játékot. (nem emlékszem mikor vettem meg, de mindegy) Gondoltam felrakom és játszok vele ki kicsit. Install után ez a kezdőképernyője, és nem tudom, hol lehet elindítani a single player módot. Csak a warezone-t tudom feltelepíteni még vagy warezone caldera-t.. Mit rontok el?

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15094) KISDUCK válasza Angie™ (#15093) üzenetére


KISDUCK
addikt

A warzone ingyenes azért lehet ott a fiókodban a modern warfare, mert annak a része, de a single player meg annak a multija már fizetős tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#15095) Angie™ válasza KISDUCK (#15094) üzenetére


Angie™
addikt

Köszönöm a megfejtést :) Igazad van.
Megtaláltam a játékot, meg tudom venni 60euro-ért a battle.net-en, közben meg az a fura, hogy átverés az egész, a játék könyvtáramban úgy szerpel mintha már megvettem volna

Keresek vmi mást :) köszönöm szépen!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15096) Golden9 válasza Angie™ (#15093) üzenetére


Golden9
addikt

Nem azért telepíthetted, mert a battle royale része mindig ingyenes? :F

[ Szeretkezve ]

(#15097) KISDUCK válasza Angie™ (#15095) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem átverés. :)
Mikor jött az új Modern Warfare játék akkor kapott egy ilyen "battle royal" módot warzone néven és a játék ezen részét ingyenessé tették. Ez amolyan win-win biznisz, jó a játékosoknak és az activison-blizzardnak is. A júzer tud ingyen pötyögtetni haverokkal a blizznek meg "ingyen" reklám, mert lehet hogy valaki emiatt megveszi majd a modern warfare-t és ha jól tudom van mikro tranzakció is a warzone részhez. Nem rég volt amúgy valamelyik CoD cím akciózva steamen, talán 40 ojró köré, szóval vannak már akciók a modern warfare játékokra időnként, ha valaki türelmes és ráér neki a játék.

(#15098) Angie™ válasza Golden9 (#15096) üzenetére


Angie™
addikt

Valószínűleg vmi ilyesmi lehet a háttérben, csak mondom zavaró, hogy ott jelzi a könyvtáramban és nem lehet vele játszani :) pontosabban megtaláltam az egyetlen játékot ami megvan, de mégsincs meg :K Hogy a lottó számokat találnám egyszer így el :U Ajándék videókártyákat adnék minden szimpatikus fórumozónak :)

#15097
Neked is menne a VGA :K

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15099) mad1


mad1
veterán

Hali,tudtok mondani olyan stílusú minőségi játékot ami hasonlít a god of war,vagy a hellblade re?Csőjáték jobban érdekel mint az open world- ös ff16 pl.

Ne szemetelj ! = Steam

(#15100) ollie válasza mad1 (#15099) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Open worldben tudok mondani:

Death Stranding
Horizon Zero Dawn

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.