Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14351) SunMount3r válasza prolad (#14348) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gamepad van hozzá? Ezeket eredetileg nagyon arra írták.

[ Szerkesztve ]

(#14352) wrongduke válasza prolad (#14348) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szokni kell az biztos. Én az első MGS-t játszottam még PS1-en, de nagyon nem tetszett az irányítása, kipróbáltam az MGS3-at is, de az sem még, majd csak az MGS5-öt. Úgy kell őket kezelni mint ha egy interaktív filmet néznél (van cutscene pause :R), csak sokszor idegőrlő. :)
Ha meguntad az irányítást, vannak egész jó speedrun-ok a gameplay-re és vannak jó all cutscene videók youtube-on. Az 5 kivételével mindet youtube-on játszottam végig.
Az MGS3-nak már aránylag "nyugatias" az irányítása, de azt sem tudtam megszokni xbox360-on. Az MGS5 az még egér+billentyűzettel is egész játszható, de a kontroller elengedhetetlen a kényelem miatt. Nagyon konzol port. Az egeremen van +2 gomb, de kellene még kettő pár funkciónak.

Ha minden igaz, hamarosan lesz PS Now Magyarországon is, az pedig megy PC-n, ami azt jelenti, hogy az összes számozott MGS egy helyen lesz elérhető. Amolyan Xbox game pass formula. Ha van még türelmed várni... ha eddig kibírtad... :)

#14350 FehérHolló: +1
#14351 SunMount3r: +1

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14353) prolad


prolad
őstag

Próbáltam billentyűzetet és xbox kontrollert is, helyzetfüggő, melyik a jobb, igazán egyik se. Normál játékmenetnél nem gond, de ahol picit pontosabbnak kell lenni, ott kijönnek a problémák. Pl az Ocelot harccal elment közel fél órám kontolleren, aztán billentyűzetre váltva meglett harmadszorra. Csak ott meg nagyon nehéz pontosan célozni, ha nem a 4 alapiránynak megfelelően kell. Ha azt tudná, hogy az egérrel tudsz minden irányban lőni, akkor nem lenne gond.
Azt tudom, hogy lesz majd egy rész, ahol az a megoldás, hogy ki kell húzni a kontrollert, kíváncsi vagyok azt hogy lehet majd megoldani.
Mindenképp végig fogom vinni, nagyon tetszik a játék, ha megjelenés körül játszottam volna, biztos kedvencem lenne a széria. Szerencsére tényleg inkább történetközpontú és kicsit interaktív film jellegű, ha lesz is nehézség játékmenet oldalon , talán nem olyan sok. Easyn kezdtem a biztonság kedvéért, azzal már csak boldogulni fogok.

(#14354) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Far Cry 5-ben nem minden széf tartalmaz silver bart/far cry creditet?

(#14355) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Hello. PC xbox game passom van. nfs hp remastered. ezt írja folyton,ujra indítás után is. xbox fiókkal linkelve van. mi lehet?

Ezt pedig a dirt5 írja ki, billentyű,egér,görgőre nem reagál.

(#14356) Salex1


Salex1
senior tag

Van egy i5-7200U notim, integrált HD 620 videókártyával. Tudom nem játékra való, de mégis, tudnátok ajánlani valamilyen COD Mobile-hoz hasonló, de PC-s játékot, amit ki tudnék rajta próbálni?

(#14357) KaiotEch válasza Salex1 (#14356) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CS 1.6, az még a kávéfőzőn is eljut :D

(#14358) pilipi válasza Salex1 (#14356) üzenetére


pilipi
aktív tag

(#14359) wrongduke válasza Salex1 (#14356) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!
Életemben nem játszottam a COD Mobile játékkal, de gondolom akkor FPS-TPS lövöldét keresel.
Tippem szerint 2015-ig mindent elindít very low-low grafikán, régebbieket valamivel szebben, feltéve ha van 8 giga ram és win10.
Ha már COD, akkor szerintem COD MW3-ig mind szépen megy rajta.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14360) wrongduke válasza Rebelf (#14355) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Több sebből vérzik a dolog. Win11, beta EA progi legyen az origin vagy game pass... Úttörő vagy. Jobban jársz ha nyitsz nekik egy ticket-et a hibával és reménykedsz egy patch eljövetelében.

Dirt 5 esetében ha tudod próbáld ki kontrollerrel, eredeti 360-as vagy one, esetleg series kontrollerrel ha már van PC kompatibilis.

Személy szerint én nem váltok Win10-ről ameddig meg nem szűnik a támogatása vagy ki nem jön a Win12 :DDD
Win 98/ME/2000 óta van egy észrevehető minta és az elmúlt évek tapasztalata, hogy "érdekesen működik" a game pass PC-n.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14361) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok, párommal keresnénk valami olyan játékot amivel ketten tudunk játszani. It takes two jellegű tetszene. Nem tudom, hogy hol is kérdezhetném meg, talán itt elfér. Előre is köszönöm!

(#14362) ollie válasza ovics (#14361) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#14363) genndy válasza ovics (#14361) üzenetére


genndy
addikt

Egy gyors Steam keresés-szűkítés: [link]
LEGO játékok mind ilyen ketten játszhatóak, könnyűek, aranyosak, Cuphead nagyon jó de nagyon nehéz, Portal 2 mókás-rejtvényes, A Way Out tesóval börtönből szökős, Unravel Two cuki. Válogass, biztos lesz még aki ajánl párat, nekem ezek ismerősek.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14364) wrongduke válasza ovics (#14361) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Szia!

Overcooked 1, 2
Moving Out
Trine (talán) 2, 3, 4 (Az 1 úgy emlékszem nem coop)
Untitled Goose Game

It Takes Two jellegű elég kevés van és már felsorolták a jobbakat.

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#14365) KaiotEch válasza wrongduke (#14364) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Trine, trine, trine, trine! We were here sorozat.

Apropó van valakinek kedve ezekkel játszani? :)

(#14366) ovics


ovics
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek! Csemegézünk ezekből :)

(#14367) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Hol tudnám beszerezni legálisan a GTA 1, GTA London és a GTA 2 címeket?(nem dobozos verzióra gondolok.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14368) Viktor77 válasza Shaza (#14367) üzenetére


Viktor77
titán

Az 1-2-t innen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14369) Shaza válasza Viktor77 (#14368) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi!Már semelyik platformon nem elérhető ?

(#14370) wjbhbdux válasza Shaza (#14369) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Már nem árulják. Kinguinen még van a régi 1-2t is tartalmazó GTA completeből Steam gift 140 euró körül ha ennyit megér neked. de modern gépen/windowson nem is fut rendesen ha nem modolod vmi dosboxos verzióra.

[ Szerkesztve ]

/s

(#14371) Šolaire


Šolaire
veterán

Sziasztok. Tudom mobil játék de szerintetek ennek mi a címe?

“Praise The Sun” \[T]/

(#14372) Viktor77 válasza Šolaire (#14371) üzenetére


Viktor77
titán

Genshin Impact. Van minden platformra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14373) Šolaire válasza Viktor77 (#14372) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszönöm :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#14374) wjbhbdux válasza Šolaire (#14371) üzenetére


wjbhbdux
veterán

csak óvatosan ezzel, más néven utald át a pénzed Kínába szimulátor :DDD

/s

(#14375) Šolaire válasza wjbhbdux (#14374) üzenetére


Šolaire
veterán

Csak belenéztem kiváncsi voltam rá. Letöltöttem 3.5gb-ot de azért megkérdezte, hogy a teljes verzióért töltsek le még 10-et mondom na persze és töröltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#14376) #82860288


#82860288
törölt tag

Hitman játékoknál miért lehet a játékban elérhető helyszíneket külön kiegészítőként is megvásárolni?
Pl. Hitman 2 helyszínlista ugyanaz, mint amiket külön meg lehet venni vagy a Season Pass-szel.

(#14377) regener


regener
veterán

Estét kockák!
Keresnék olyan puzzle játékot, amit lehet online ketten együtt játszani. Van jó pár találat Steamen is, viszont hátha akad személyes tapasztalat valamelyikkel :D

(#14378) KaiotEch válasza regener (#14377) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Unravel, bár az nem egészen puzzle. We were here sorozat viszont nagyon jópofa! :)

(#14379) melega


melega
őstag

Szerintetek idén mi lesz az év játéka?

Szerintem az Elden Ring.
Megunhatalan 130 órám van benne és Runny ending és 2 normál befejezést

A sok évesformára vágott gyorscsomagolt előrefőzött AC, Cod, Battlefield, Far Cry, Ghost Recorn elbújhat mögötte.

Év sportjátéka pedig a Gran Turismo sport 7.
Ahogy hallgattam a Forza Horizon 5 olyan mint egy dlc, és a fifa,NBA, ICE HOkey, WWE2K minden évben ugyanaz.

(#14380) l.skywalker válasza melega (#14379) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem a Destiny 2 - The Witch Queen DLC-je :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14381) Delávégá válasza melega (#14379) üzenetére


Delávégá
tag

Lost Ark, God of War (PC)

Nekem pl az Elden Ring annyira nem jön be, nem az én világom a soulslike játékok. Szóval ez is függ ki mit szeret.

(#14382) oriic válasza melega (#14379) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Április van még, szerint nagyon korai még ezen agyalni. Az tény, hogy erősen kezdett az év, de hátha lesz még pár meglepetés.

Live-Die-Respawn

(#14383) #82860288 válasza melega (#14379) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nekem a Dark Souls 3. :DDD

(#14384) ollie


ollie
MODERÁTOR

Én mondjuk nem értem, hogy mi a jó abban, hogy valaki milliószor megpróbálja legyilkolni ugyanazt az ellenfelet, aztán majd egyszer csak sikerül. Tényleg nem értem, segítsetek megérteni. Nem azzal van a problémám, hogy nehéz egy játék, hanem hogy valaki szándékosan szopatja magát még "szórakozás" közben is. Igen, itt a soulslike játékokra gondolok.

***

(#14385) #82860288 válasza ollie (#14384) üzenetére


#82860288
törölt tag

Pedig ez sima trollkodás. ;]

"... mi a jó abban..."
Jó nem sok. :DDD De iszonyat nagy kihívás. Mert minden ellenfél más, több különböző támadással, random; minden pályán más ellenfelek vannak. Figyelned kell minden mozdulatra, minden animációra különben meghalsz és nem jutsz tovább, ráadásul az addig összegyűjtött lelkek is elvesznek és akkor nem tudsz fejlődni.
Ezek a játékok baromi nagy koncentráció és skill tesztek. 30+ év gaming után nekem ez volt az első játék, ami kihívás volt, mert rájöttem, hogy eddig rutinból játszottam, ennyi év gaming után már minden az ujjaimban volt figyelem nélkül is. De itt ez nem működik. És amikor nagyon kell figyelned, koncentrálnod, akkor a játékot is sokkal jobban élvezed és nem fásulsz bele a 100+ óra játékidőbe.
Amikor meg már nem szórakozás vagy pihenés, akkor szünetet kell tartani, vagy felszívod magad és újra próbálkozol n+1x is. És amikor megcsináltad, akkor a teljesítés a sikerélmény, a jutalom.

De én pl. imádom az ilyen régi, romos, dungeon környezetet, DS3 esetén a grafika kiváló, Elden Ring szintén és még a többi nagyobb játék is eszméletlen jól néz ki, van a világoknak egy különös atmoszférája.

De ami nekem kifejezetten tetszik az az, hogy nincs térkép, nincs quest tracker, semmi segítség, csak minimális HUD. Ez meg simán visszarepít a 90-es évekbe vagy a 2000-es évek elejére, amikor még mindenre emlékezned kellett, hogy merre mentél, mit csináltál, hogy tudsz visszajutni, mit kell csinálnod, stb.

Ezek a játékok nem a kudarcról szólnak, hanem a folyamatos fejlődésről. :K
Ez az ultimate git gud teszt. :DDD

(#14386) l.skywalker válasza ollie (#14384) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én erősen casual játékos vagyok, de néha vágyok más kihívásokra és a souls játékok tipikusan ilyenek. Nem sokszor, csak néha szívesen teszem magam próbára.

Máskor pedig épp csak arra van "agyam", hogy halomra lőjek niemand ellenfeleket, akik semmilyen kihívást nem jelentenek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14387) MageRG válasza ollie (#14384) üzenetére


MageRG
addikt

Tudod, vannak emberek akik szeretnek napokat gondolkodni egy rejtvényen.
Mások meg azt igénylik ha szájukba rágják a megoldást.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#14388) Šolaire válasza ollie (#14384) üzenetére


Šolaire
veterán

Dark Souls nem játék, hanem már vallás. :D Egyébként aki nem szereti nem is fogja megérteni. ;) Hangulatra talán a régi papír, ceruza, dobókocka lapozgatós szerepjátékokhoz tudnám hasonlítani, azon nőttem fel.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#14389) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A Destiny 2 most melyik kiadónál van?
Régen játszottam vele akkor még saját oldalukról szedtem le,de szeretem a saját appról letölteni a játékokat.

(#14390) ollie válasza Shaza (#14389) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagy a Steamről, vagy a Windows Store-ból tudod tölteni.

[ Szerkesztve ]

***

(#14391) l.skywalker válasza ollie (#14390) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az Activision-tól már nagyon régen függetlenedtek. Nemrég vette meg őket a Sony.
Már szerkesztetted :D

Steam-en és Windows Store-ban van fent a játék PC-n, valamit Stadia-n és Xbox/PS konzolokon.

Destiny 2: Play For Free | Bungie.net

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14392) Shaza válasza ollie (#14390) üzenetére


Shaza
senior tag

Oké,köszi.Gondolom az eddig teljesítményeim nem vesznek el.

[ Szerkesztve ]

(#14393) Šolaire válasza Shaza (#14389) üzenetére


Šolaire
veterán

Steamen próbáltam, alapjáték ingyenes nekem nem jött be nem igazán értettem mi miért történik az ellen csak ömlött rám majd egy nyílt részen egy nagyobb ellenséget kellett kinyírni miközben támadtak a kisebbek is azt hittem vége de még kétszer termelődött újra. A muníció is elfogyott, Halo játékokat szerettem de ezt mérgembe letöröltem, nem nekem való már ez. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#14394) pilipi válasza Šolaire (#14388) üzenetére


pilipi
aktív tag

Ez olyasvalami amire azt szokták válaszolni egyesek, hogy "OK BOOMER" ?
Elnézést ha nem vagyok jártas a dologban, csak kérdeztem :R



;]

(#14395) Šolaire válasza pilipi (#14394) üzenetére


Šolaire
veterán

Most erre mit mondjak : Git Gud! :R

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#14396) Jungle Man


Jungle Man
junior tag

Nem vagyok gyakorlott a Steamen. Az Age of Empires 2 Definitive Edition most, akció nélkül 6000 - 6500 Ft. Megéri ennyiért megvenni, vagy várjak egy akcióra? Gyakran van olyan, vagy vakszerencse kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#14397) #82860288 válasza Jungle Man (#14396) üzenetére


#82860288
törölt tag

Itt van sokkal olcsóbban, ~7-8€ [link]
Gamesplanet UK vagy Humble oldala jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#14398) Jungle Man válasza #82860288 (#14397) üzenetére


Jungle Man
junior tag

Köszönöm!
Erről, illetve hasonló olcsóbb lehetőségekről még nem is hallottam. A Humble Bundle-nek most utánanézve elég rossz híre van, de a Gamesplanet com jól szerepel.
Viszont ahogy olvasom, a Steam account régiójához igazítja a játékkódokat (hiszen Steam-kódot ad), ott meg van egy kis problémám. Jelenleg más országban levőnek tart, amit átírni csak egy új vásárlással lehet. :U (Már régen használtam.)

(#14399) ollie válasza Jungle Man (#14398) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Humble Bundle megbízható oldal. Nem tudom mit olvastál, de soha nem volt vele gondom (és soha nem is hallottam róla, hogy bárkinek gondja lett volna), márpedig azóta vásárolok ott, amióta indult, 12 éve.

***

(#14400) #82860288 válasza Jungle Man (#14398) üzenetére


#82860288
törölt tag

Humble teljesen megbízható oldal. Sosem volt vele problémám és már vettem tőlük szoftvercsomagot is, nem csak játékokat.
Sőt, az egyik legnagyobb és legkeresettebb oldal, tele akciókkal és csomagokkal.

A régiós probléma szívás, de írhatsz a customer supportnak vagy vehetsz egy pár centes játékot és akkor átírod az adatokat.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.