Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9351) aizen92


aizen92
addikt

Üdvözletem!

Holnap szándékoznék kinyomtatni 4 tanulmányt. kb 800-900 oldal. interneten szabadon elérhetőek, pdf formátumban letölthetőek ( NATO Kibervédelmi kiválósági központjának honlapjáról, szóval nem ilyen lewarezolt bestseller kategória. ). ha egy ilyet elvinnék egy copyguru-hoz akkor mire számíthatok? engednek ilyet kinyomtatni? valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#9352) concret_hp válasza aizen92 (#9351) üzenetére


concret_hp
addikt

mindent átolvasnak ám egyesével, amit ott az emberek nyomtatnak :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9353) aizen92 válasza concret_hp (#9352) üzenetére


aizen92
addikt

sarcasm? :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#9354) Phvhun válasza aizen92 (#9353) üzenetére


Phvhun
őstag

dehogy

(#9355) Rivaul válasza aizen92 (#9351) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha odaállítasz hogy 900 oldalt ki szeretnél nyomtatni akkor nem hogy szólni nem fognak de vendégük leszel még egy pásztorórára is :DD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9356) fess válasza aizen92 (#9351) üzenetére


fess
őstag

Nálunk ki van írva,hogy könyveket teljes terjedelemben nem másolnak,nyomtatnak... Eddig egyszer se küldtek el azzal,hogy nem csinálják meg.

(#9357) Rivaul válasza fess (#9356) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha 2 részletre bontva viszed az nem teljes terjedelem szerintem így nem is szólhatnak. Amúgy meg pénzből élnek s egy 900 oldalas történet jobban fizet mint a lakások 6 oldalas tervrajza...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9358) Jorus válasza aizen92 (#9351) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kinyomtatják simán. Egyébként miért jó, ha ki van nyomtatva?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9359) aizen92 válasza Jorus (#9358) üzenetére


aizen92
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat!!! :R :R :R

kb egy 20.000 karakteres cikket kell írnom és jobban szeretem könyvből nézni a dolgokat, mert így ki tudok húzni/emelni részeket, bejelölni a fontos oldalakat, kis megjegyzéseket odafirkálni stb. stb. ha ki van nyomtatva. plusz jó lesz majd 1 év múlva diploma készítéshez is elővenni papíron és nem a 2 monitort bámulni folyamatosan :)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#9360) Fecogame


Fecogame
veterán

Régebben volt a Spektrumon egy kémes műsor, ahol kémeket képeztek ki. Mi volt annak a címe?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9361) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Motorjellemzők számításában kérnék segítséget!

Igazából képletek is elegek lennének, sajnos nem látom az összefüggéseket, az internet sem volt eddig nagy segítségemre.

Ami kell: Forgatónyomaték számítása, Órás fogyasztás számítása, Effektív középnyomás számítása

Ami meg van adva: Fordulatszám, Effektív teljesítmény, Fajlagos tüzelőanyag fogyasztás

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9362) RawrRr


RawrRr
tag

Vicces dologgal állok szemben.

Anno hirdettem a Vaterán (szutyokszájt) egy terméket, amit egy regisztráció nélküli ember ütött le, de sosem köttetett meg az üzlet, mert nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot. Jöttek szépen sorba a Vaterás email-ek, hogy fizessek 300Ft-ot, mert én bizony eladtam a terméket. Írtam nekik, hogy ácsi van, mert nem történt semmi, de nem méltattak válaszra.
Eltelt majdnem egy év, és most jött egy levél (sima levél, nem ajánlott) a Creditforte pénzbehajtó cégtől, hogy én tartozom 4116Ft-al.

Ilyenkor mi a teendő ? Ha nem ajánlottan jött a levél, akkor igazából a pofájukba röhöghetek és dobhatom a szemétbe nem ?
Vagy pár ilyen levél után, akár fel is jelenthetem őket zaklatásért?

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9363) Rivaul válasza RawrRr (#9362) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt velem is eljátszották már... Én befizettem az alapot a vaterának s a felpakolt díjakkal leszívhatott a követelésbehajtó. Mivel a tőketartozás megszűnt így azóta se kerestek. Nem tudom ez mennyire működik de nekem bejött.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9364) RawrRr


RawrRr
tag

Írtam a Vaterának egy közepesen indulatos levelet:

Tisztelt Vatera!

2013. 11. 03-án valami baromarcú leütötte, az egyik aukciómat, (persze regisztráció nélküli volt az illető) de nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot mert eltűnt. Külföldi tartózkodásom miatt, nem tudtam kiegyenlíteni ezt a 300Ft-os tartozást, ami valójában nem is volt tartozás, hiszem nem jött létre az eladás! Próbáltam felvenni a kapcsolatot Önökkel, de válaszra sem méltattak.

A mai nap folyamán kaptam a behajtó cégtől egy levelet, amin 4116Ft-os összeg áll, amit be szeretnének hajtani rajtam, de alaptalanul, mert nem jött létre köztem és a "vásárló" közt az üzlet.

Az összeget nem vagyok hajlandó befizetni! Polgári peres eljárás esetén hivatkozni fogok, a meghiúsult üzletre, amit tanúval (akinek végül eladtam) igazolni is tudok!
Passzív vagy negatív hozzáállásuk esetén a köztünk folyó kommunikációt publikálom a Tékozló Homár fogyasztóvédelmi blogon, illetve további levelek esetén feljelentem önöket és a Creditforte Kft-t zaklatással.

Tisztelettel: XY

Kíváncsi leszek a válaszukra.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9365) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Először ide írok, mert van bennem kis fáradt gőz! :D
Szóval tegnap lett új netem. T-home 10 megás DSL. Szereld magad opcióval. Na ez rendben is van, megoldottam a dolgot, működik is a net pedánsan. A gondom csak az, hogy valahányszor bekapcsolom a gépet, nem csatlakozik magától a net a hálózatra, hanem mindig meg kell nyomnom a csatlakozást. Windows 8.1 rendszerem van, 64bit. Eddig a jelszavam se jegyezte meg, ma reggel valami csoda folytán az már megvolt. Nincs erre valami megoldás? Illetve, mindannyiszor, amikor bekapcsolom a gépet, aktiválja a gyári winfos tűzfalat is, hiába lövöm ki minden alkalommal és persze bekapcsolja mindig a hálózatos megosztást is. :W Van Comodo tűzfalam, ezért nincs szükségem a beépített szutyokra.
Valakinek valami ötlete, tanácsa esetleg lenne?

Attila

(#9366) Rivaul válasza Astrasattila (#9365) üzenetére


Rivaul
addikt

Win8 topicba érdeklődj a beállítási lehetőségekről.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9367) Astrasattila válasza Rivaul (#9366) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! :)

(#9368) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözletem a topiclakóknak.

Kezdek besokallni a cigi árától. Úgy gondoltam, hogy lustaságomat legyőzve majd én töltök magamnak, állítólag harmadáron megúszom a dolgot.
A kérdés:
Milyen (márkájú) cigitöltőt érdemes megvenni, és melyike(ke)t kerüljem el messziről?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9369) Rivaul válasza Vakegérke (#9368) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem szép szokás ám :N :P
Amúgy nem hiszem hogy itt márkáról szólna a kérdés, inkább működési elvről. Bármennyi ismerősöm is állt át házi dohánytöltésre előbb vagy utóbb mind a legegyszerűbb szerkezet mellett kötött ki. Párom szülei pl Ilyen mellett voksolnak már évek óta. Egy gyerek (picit rossz hasonlat) is tudja kezelni s nincs mi elromoljon. Cirka 1k az egész.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9370) Qru válasza Vakegérke (#9368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legegyszerűbb a legjobb ebben az esetben sztem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#9371) concret_hp válasza Vakegérke (#9368) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor pont itt az ideje leszokni :K

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9372) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem csinálok nagy felhajtást, megveszem azt, amelyik a legjobban tetszik. Azt viszont meg fogom kérdezni, hogy tartalék bigyók vannak-e hozzájuk, és amelyikhez van, afelé dől majd a mérleg nyelve.

Qru: Látod, hallgattam szavadra, nem mérgezem bugyutaságokkal a szakmai topico(ka)t. :)

concret_hp: Erre a kis időre? :D

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9373) Rivaul válasza Vakegérke (#9372) üzenetére


Rivaul
addikt

Tényleg öregszel. Már addikt "korba" léptél :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9374) Qru válasza Vakegérke (#9372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C :R

#nincsbennetarcsi

(#9375) Vakegérke válasza Rivaul (#9373) üzenetére


Vakegérke
veterán

Immáron másodszor. :K

Volt anno az OFF részleg visszaminősítése, hozzászólások 0 egész akármennyis szorzója. PH! addiktból pillanatok alatt lettem senior tag.
Mit mondjak, piszkálta a csőröm, és bár most sem értek egyet az intézkedéssel, beletörődtem.

Most ott tartok, ahol voltam. Megnyugvás, valamiféle kicsinyes "kielégülés".
Túl vagyok rajta, és ahogy eddig sem, ezután sem érdekel, hogy "a parolin hány csillag van", nem érdekel a rang. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9376) FehérHolló válasza Vakegérke (#9375) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezek ilyenek, hallod!

Skynet is real. It's called Google.

(#9377) Pocee


Pocee
senior tag

A civil embernek miért tilos golyóálló mellényt viselni?

Mr.Brightside

(#9378) Nkboy válasza Pocee (#9377) üzenetére


Nkboy
senior tag

Miért tilos?
Csak akkor tilos ha nem rejtve hordod, mint a fegyvert. Persze szerintem!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9379) Jacak válasza concret_hp (#9352) üzenetére


Jacak
senior tag

:D :D

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#9380) Rivaul válasza Pocee (#9377) üzenetére


Rivaul
addikt

ITT kivesézik a témát. Olvasgathatsz ha érdekel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9381) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv. mindenkinek

A kérdésem az lenne hogy miért bajos ha elosztós hosszabbítóba dugok elosztós hosszabbítót?

Nekem van egy közvetlen a konnektor alatt ami ketté megy, egy a szekrényhez a lámpa és a töltök miatt és egy a számítógéphez és szeretnék még egyet beledugni abba ami a géphez megy mert van néhány eszközöm amiket nem hagynék áram alatt egész napra és szeretném őket külön kapcsolós hosszabbítóra kötni.
A konnektor alatt lévő elosztó és a számítógépes elosztó is túlfeszültség védett, ha beledugok még egy elosztót akkor az is védett?

[ Szerkesztve ]

(#9382) concret_hp válasza Mustármag (#9381) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az hogy bajos?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9383) Mustármag válasza concret_hp (#9382) üzenetére


Mustármag
őstag

Mindegyik elosztóra rá írják hogy tilos egy másik elosztóba dugni.
Csak nem tudom hogy mi gondot okozhat.

(#9384) concret_hp válasza Mustármag (#9383) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha pl egyszer csak 1 konnektorból indul az egész ház fogyasztása az lehet hogy nem tesz jót :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9385) Qru válasza Mustármag (#9381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A túlzott terhelés miatt, ezek az elosztók max 3500W-ot bírnak el általában, ha túl sok mindent kötsz rá akkor túlterhelheted, a kábel megolvad aztán jön a lakástűz.

Igen, ha a forrás védett amibe dugod akkor az összes többi védve lesz a külső oldalról.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9386) Mustármag válasza Qru (#9385) üzenetére


Mustármag
őstag

Akkor összefoglalva, maga az hogy össze dugdosom nem okoz gondot, ha nem haladja meg a 3500w-ot vagy a leggyengébb elosztó maximális terhelhetőséget.
Kőszőnőm a választ :R

(#9387) Qru válasza Mustármag (#9386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, így van. :K

#nincsbennetarcsi

(#9388) Mustármag válasza Qru (#9387) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm még egyszer a válasz! :R

(#9389) randras


randras
veterán

Táska cipzár javítást hol érdemes csináltatni? Valami tuti hely Bp-en? :)

(#9390) Qru válasza randras (#9389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Misterminit ha gyorsan kell, ha olcsón és ráér akkor meg keresni kell a közelben egy cipzárost ([link]).

#nincsbennetarcsi

(#9391) RawrRr


RawrRr
tag

Egy bankkártyát (VISA) szeretnék csatolni a paypal accountomhoz, de nem igazán sikerül. Levonja a 400Ft-ot de nem kapom meg azt a kódot, amit meg kellene kapnom, hogy aktiváljam a paypal számlám.


Először azt hittem valami gubanc van, így még egyszer levonattam 400Ft-ot, de semmi, csak zárolja az összeget a kártyán.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9392) randras válasza RawrRr (#9391) üzenetére


randras
veterán

=>>

(#9393) Pocee


Pocee
senior tag

Hali!

miért van az,hogy a windows media player nem a fájlnevet mutatja egy zenénél,hanem mást,id3 egyéb címkék minden zenémben ki vannak gyomlálva,mégis mást ír,leszedhet valamit netről vagy mi?hogy kell kikapcsolni vagy ki lehet e? nem szeretnék más lejátszót használni...

Mr.Brightside

(#9394) Bjørgersson válasza Pocee (#9393) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ez lesz a gond. Első használatkor nézd végig a beállításokat és kapcsolj ki mindent, amire nincs szükséged, én is mindig így szoktam. Különben elkezd önálló életet élni. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9395) Pocee válasza Bjørgersson (#9394) üzenetére


Pocee
senior tag

Ja ezt tegnap kilőttem,de továbbra is mást mutat,nem lehet,hogy a lejátszó elmentette magában valahova,amolyan cache-ként? a tageditorok mind tisztának látják a fájlokat de a wmp csak mást mutat...

Mr.Brightside

(#9396) Pocee válasza Pocee (#9395) üzenetére


Pocee
senior tag

úgy lett ahogy gondoltam,a zene/előadóhoz a már begyűjtött infókból dolgozott,kitöröltem onnan mindent és most végre rendszer van a zenéimben...köszikee!

Mr.Brightside

(#9397) Bjørgersson válasza Pocee (#9396) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem teljesen értem, bekerült a műsortárba vagy mi volt a gond? :D Nekem inkább a borítókkal szokott szórakozni, az id3 tagekkel nem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9398) Pocee válasza Bjørgersson (#9397) üzenetére


Pocee
senior tag

igen,bekerült a műsortárba és ugye már hiába kapcsoltam ki az általad mutatott funkciót a begyűjtött infóból már tudott emlékezni,de így,hogy mindent kitöröltem onnan is így már csak a fájlneveket látja a lejátszási listában.

Mr.Brightside

(#9399) Bjørgersson válasza Pocee (#9398) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha, akkor jól tippeltem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9400) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Annyi volna a kérdése, hogy a 2000-ben kiadott 10 hrivnya értékű pénzt, amit 2010.-ben kezdtek visszavonni beválthatom-e még szerintetek?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.