Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9602) G@ben válasza krizmo_ (#9600) üzenetére


G@ben
addikt

Bőven az elviselhető mértéken belül van a rajongása, nem akar koncertre menni, meg semmi ilyesmi, de ha látja a tv-ben, akkor megnézi. Kb ennyi.
Nincs gond az ő kedvességével sem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9603) philoxenia válasza Jorus (#9598) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag ha egyszer kiküldték a csekket, akkor vagy lekönyvelik utána az utalást, vagy nem. Mondjuk okmányirodába bemész, kezedbe adják a csekket, (tudom, felénk is van okmányiroda, ahol van terminál, ott fizethetsz, de nem mindegyikben van) ezután hazamész, utalsz és nyomtatsz? Bemész a bankba és nyomtatsz? :F

Az OTP- nél a sárga csekk csak felület, ha rákattintasz, ezt olvashatod:
"Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a "Sárga csekk" művelet a beírt adatok alapján belföldi értéknapos átutalás tranzakcióként a megadott terhelési napon fog a bankszámlája terhére teljesülni. A tranzakció lekérdezésére, módosítására vagy törlésére az "Jövőbeni és rendszeres utalások karbantartása" menüpontban van lehetősége. Amennyiben szeretné, hogy a tranzakció feldolgozásakor, illetve bevitelekor a terhelés is azonnal megtörténjen, kérjük válassza a Belföldi forint átutalás menüpontot. Az átutalás díjaként a kiválasztott indító számla típusának megfelelő belföldi forint átutalás díjtétel kerül felszámításra, melynek összegéről a vonatkozó Hirdetményekben tud tájékozódni."

A "csekkbefizetés" mint olyan nem teljesíthető máshol, csak pénztárnál, a összeg kiegyenlítésére természetesen sok helyen van más mód, de van ahol nincs ennyit állítottam.
Ellenben például a szemétszállítás csoportos beszedésére háromszor kellett megbízást adnunk, mire átfutott, addig szorgalmasan küldték a csekkeket újra és újra, de volt más példa is, ahol ragaszkodtak a csekkhez.
Telekomnál , Apehnél is jártunk így...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9604) Jorus válasza philoxenia (#9603) üzenetére


Jorus
nagyúr

Okmányirodába nem heti rendszerességgel jár az ember, és minden ablaknál lehet kártyával fizetni mindkét irodában, ahol valaha voltam. Nyilván, ha az ablaknál kezembe nyomják a csekket, akkor nem megyek haza utalni, pláne, hogy mobilon pár kattintás. :) Az említett esetben előre befizettem a megfelelő összeget és ezt követően mentem az egyeztetett időpontra ügyet intézni, hogy ne kelljen postára menni, aztán vissza, stb. És ekkor szembesültem vele, hogy már simán lehet kártyával is fizetni. A többit meg simán netbankon keresztül utalod, nem kell semmit sem nyomtatni alapvetően, az utalást a bankod igazolja. Közel két éve minden sárga csekket netbankon keresztül fizetek, sosem volt belőle semmiféle probléma, sőt, volt hogy rossz befizetőazonosítót írtam be, és az Elmü (akinek a csekkjét fizettem be épp) simán korrigálta a cím alapján.
Természetesen értem, amit írsz, hogy van, ahol valamiért kézbe szeretnék fogni a feladóvevényt, de ez az ő problémájuk, nem az ügyfélé. Én speciel még nem találkoztam olyan helyzettel, ahol a postai feladóvevényt szerették volna látni - ezzel nem azt állítom nyilván, hogy nem állhat elő ilyen helyzet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9605) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!
Érdeklődnék, hogy a Halálsoron c. filmet hol lehetne megvenni Blu-ray lemezen? Sehol sem találok, még lejárt ajánlatokat sem, csak 1-3 lemezes DVD változatokat. Amazonon néztem, de nincs magyar szinkronos belőle. 46x láttam eddig DVD-n :D.

(#9606) Rivaul válasza Astrasattila (#9605) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem nincs belőle Magyar hangos BR. http://www.blu-ray.com/-on is van 3-féle de egy se tartalmazza kis hazánk ékes nyelvét :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9607) Astrasattila válasza Rivaul (#9606) üzenetére


Astrasattila
tag

Ez igazán rossz hír! :((( Megpróbálom még tovább kutatni, hogy régen volt-e kapható szinkronosan itthon, és akkor szétnézek olyan helyen, ahol tilos, ha volt szinkronnal.

(#9608) Rivaul válasza Astrasattila (#9607) üzenetére


Rivaul
addikt

Már néztem olyan helyen s nincs ott sem. :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9609) Bjørgersson válasza Rivaul (#9608) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én BD25-ben kétfélét is találtam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9610) randras válasza Astrasattila (#9605) üzenetére


randras
veterán

Jó film, de 46x?

Én a Hetediket néztem most újra, és sajnos nem volt akkora élmény. :(

(#9611) Rivaul válasza Bjørgersson (#9609) üzenetére


Rivaul
addikt

Valóban. Én csak a sima BR-t kerestem. Igazad van :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9612) Astrasattila


Astrasattila
tag

Igen, 46x! :DDD Diszkópatkányok 35. Van 5-8 ilyen film, amit évente 10x is megnézek úgy, hogy nem unom meg. Közben találtam egy oldalon, nem megvehető formában, 40GB. Elvileg magyar, de ha nem, egy jóakaróm már felkínált egy szinkronosat, itt is köszönöm neki! :)

(#9613) Rivaul válasza Astrasattila (#9612) üzenetére


Rivaul
addikt

Több mint 6 napot szántál a filmre az életedből :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9614) Astrasattila válasza Rivaul (#9613) üzenetére


Astrasattila
tag

Viszont megspóroltam akkor 6 napnyi benzinköltséget, amit elautókáztam volna helyette. :)

[ Szerkesztve ]

(#9615) Rivaul válasza Astrasattila (#9614) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem vegyél a kocsiba egy lejátszós fejegységet. Ne hagyd magad adj az élvezeteknek :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9616) Astrasattila válasza Rivaul (#9615) üzenetére


Astrasattila
tag

Milyen eszed van! :O Bár ott inkább Tiesto HD-Audio menne akkor :D Na ott a másik elgurult gyógyszerem.. majdnem minden albuma, promo, mix, remix, kislemez megvan. :D Most ott is vadászom a BR kiadásokat, de az egyszerűbb.

(#9617) rii


rii
nagyúr

nem tudjátok hogy egy kis cégnél hogy megy mondjuk a kerékpárlámpa hgyártás?

bitzos nem ők fröccsöntik a műanyag testet hozzá ... biztos nem ők állítják elő a piros/fehér üveglapokat (műanyaglapokat)

szóval, mi ennek a metene? .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9618) philoxenia válasza rii (#9617) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván rendelik az elemeket erre szakosodott gyártóktól, kis szériánál meglévőből, nagy szériánál gondolom gyártanak akár szerszámot hozzá... Meg jön nemsokára a 3D nyomtatás...[link][link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9619) rii válasza philoxenia (#9618) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

... és a régi fém lámpákat hogy cisnálhatják? :B
fognak egy mintát meg egy lemezt, és egymásba préselik őket?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9620) rii


rii
nagyúr

hogyhívják?

nazigrammar vagy mi?

bazd... ami itt van helyesírás-számonkérés az semmi ...

ezt post-oltam az elektronikahobbi oldalon:

Sziasztok

haverom építget pár doglot szeretne majd többet is csinálni belőle az ismerőseinek .... és lehet hogy a telefon akkumulátort szeretné kiváltani benne ...

tudnátok ajánlani valamit?
így hirtelen ezeket találta .... http://www.argep.hu/trend/37VA/3-7v-akku.html

van ennél olcsóbb 3.7V-os akkumulátor is valahol?

erre már az egyetlen válasz is így kezdődik:
" Javaslom, hogy a helyesírásodra jobban figyelj oda. Nagybetűk használata, írásjelek, meg ilyesmi. "

majd a moderátor is beleír a POST-omba:
" .... Mod: A sok pötty helyett, a shift gomb is megtenné, a mondatok elején. ..... "

hát b..dmeg ....

munka közben próbálok valamit kérdezni, és erre meg jönnek a helyesírással.
Mi van az emberekkel? Erre v.rik ki????? Vagy egy hülye ezt elkedzni és a többi csököttelméjű is ráugrik és szokássá válik? Értem én, hogy helyesírás, de nem értelmezhetetlent írtam ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9621) Vakegérke válasza rii (#9620) üzenetére


Vakegérke
veterán

A modi sincs igazán tisztában vele, hogy mikor kell vesszőt használni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9622) rii válasza Vakegérke (#9621) üzenetére


rii
nagyúr

meg szerintem nem ez kellene, hogy a legfontosabb legyen egy elektronikai oldalon .... ))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9623) DeFranco válasza rii (#9620) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nomenestomen, amúgy meg nem a te hsz-edre válaszolt, hanem a 9:24-es Dedave által elkövetettre

(#9624) rii válasza DeFranco (#9623) üzenetére


rii
nagyúr

igen .. neki válaszolt .. de az én postomba is belinkelte .... mer'hát akkora egetrengetőt mondott, hogy azt meg kellett ismételnie ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9625) rii válasza rii (#9624) üzenetére


rii
nagyúr

ja ... és én meg nézem, hogy linkelt nekem akkumulátort jajj'dejóóóó :DDD :))
hát'lóf.szt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9626) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Aki dohányzik, az tudja, hogy az egekben van a cigi ára. Töltőm van, anno anyucim töltötte nekem a cigit. Erőt véve a lustaságomon megpróbálkoztam vele.
Egy zacskó 40 grammos symphonia dohány ára 900Ft, két doboznyi cigi jön ki belőle. Valamivel több, mint félár, mert rájön még a Club hüvely ára.

Találtam géppel vágott, fermentált symphonia dohányt a NET-en 1 kilós csomagolásban 4.500Ft+posta áron.
Meg szabad venni? Például félek, hogy kiszárad, ha kibontom, és nem "dugom meg" az összeset egy szuszra. Aki tudja, az árulja el, legyen szíves, hogy miért igen, vagy miért nem.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9627) FehérHolló válasza Vakegérke (#9626) üzenetére


FehérHolló
veterán

soha nem voltam dohányos, de szerintem ha kávés dobozba rakod kibontás után, nem száradhat ki.
kávéval is hasonló problémák vannak, azért készítenek neki spéci dobozt.

Skynet is real. It's called Google.

(#9628) Vakegérke válasza FehérHolló (#9627) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó ötlet, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9629) Rivaul válasza Vakegérke (#9628) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg elrakhatod több csomag aromazáró tasakba is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9630) Bjørgersson válasza Vakegérke (#9626) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne tessék dohányozni. :N :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9631) Vakegérke válasza Rivaul (#9629) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is jó ötlet, köszönöm. :)

kovy29: Hááát... 1971-ben szoktattak rá a katonaságnál, azóta kétszer akartam leszokni, nem ment. Erre a kis időre meg már nem hagyom abba. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9632) EmberXY válasza Vakegérke (#9631) üzenetére


EmberXY
addikt

Mennyi a napi adagod?
Ismerősömék is töltik a cigit, zárható edényben tartják a dohányt ők is, szerintem ez megvédi a kiszáradástól.

Up the Irons!

(#9633) Bjørgersson válasza Vakegérke (#9631) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jól van, nem akarlak én megtéríteni. :) Vannak dohányzó csoporttársaim, holnap rákérdezek náluk, aztán írok mit mondtak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9634) Vakegérke válasza EmberXY (#9632) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos több, mint kéne. Egy doboz nem elég egy napra. :B

kovy29: Nem hinném, hogy "dugják" a cigit, de hátha mondanak valami fincsit. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9635) Nkboy válasza Vakegérke (#9634) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elvileg a nagy zacskósak (kilós) visszazárható tasakban vannak árusítva.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#9636) Bjørgersson válasza Vakegérke (#9634) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De-de, dugni is szokták. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9637) napocska2 válasza Vakegérke (#9634) üzenetére


napocska2
senior tag

Szerintem is bőven megfelel, ha jól záró dobozban vagy zacskóban tartod a dohányt, biztosan nem fog kiszáradni.
Esetleg eldughatod a hűtő aljában.
Én is töltöm a cigimet, bár még nem találtam meg a nagy kiszerelésűek között azt a dohányt, ami szimpatikus lenne, így a 40 grammosokkal küzdök. Mondjuk nekem egy ilyen elég 4-5 napra és csak a napi adagot töltöm be egyszerre. Aztán csak szorosan rátekerem a zacskót a maradék dohányra, begumizom és nem szárad ki.
Valahol olvastam egy praktikát, hogy a kiszáradt dohány mellé be kell zacskózni néhány órára nedves szivacsot és visszanyeri a nedvességtartalmát.

(#9638) EmberXY válasza Vakegérke (#9634) üzenetére


EmberXY
addikt

Ahhoz képest nem annyira durva szerintem, a fiatalok is elfüstölnek annyit egy nap...
Egyébként gyakori a töltős cigi, hiszen olcsóbb, a fiatalok körében is népszerű... Ismerőseim közül is többen használják, amennyire én látom, a dohány mennyiségével is lehet játszani, erősebb, vagy gyengébb cigit csinálni, stb, ez mindenképp előny a dobozossal szemben.

Up the Irons!

(#9639) Vakegérke válasza napocska2 (#9637) üzenetére


Vakegérke
veterán

Konkrétan ezt a hirdetést olvastam. Symphonia dohányt (is) árusít. Átverés lenne?

Apropó, nem tudom milyen dohányt veszel, de van 130-150 grammos csomagolás is.

EmberXY: Venném én továbbra is a dobozost, de már ott tartunk, hogy 910Ft.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9640) napocska2 válasza Vakegérke (#9639) üzenetére


napocska2
senior tag

Elolvastam a linkelt hirdetést, de ebből nem tudom megállapítani, hogy átverés vagy sem. Alapvetően bizalmatlan vagyok az ilyen dolgokban, így nehéz bármit is mondani. Annyit megtehetsz, hogy telefonon érdeklődsz róla. Utána már könnyebben eldöntheted, hogy rendelsz-e vagy sem.

Szerk: Az új kedvencem a fehér Marlboro, az is 40 grammos, viszont kijön belőle 65-70 szál is, mert durvára van vágva. Ezzel egyetemben kicsit drágább is a többinél. Mindig nézegetem a kínálatot, láttam már a nagyobb kiszereléseket is, csak éppen abból a dohányból nincs, ami már kisebb adagban bevált. :D

[ Szerkesztve ]

(#9641) Vakegérke válasza napocska2 (#9640) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már küldtem egy emilt az illetőnek. Attól, hogy szépeket mond, még nem biztos, hogy igazat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9642) napocska2 válasza Vakegérke (#9641) üzenetére


napocska2
senior tag

Ebben teljesen egyet értünk! :K

(#9643) philoxenia válasza Vakegérke (#9641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A dohany ugyanugy zarjegyes jovedeki termek, mint a cigaretta, nem tudom szabad-e igy arulni, mivel ki ellenorzi, hogy a vasarlo nagykoru -e stb. :F
Ellenben ha szabalytalan, konnyebben lehet atveres is akar...
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9644) Vakegérke válasza philoxenia (#9643) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondasz valamit. Hirdetés viszont akad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9645) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Hölgyek-Urak!

A magyar olimpiai csapat férfi tagjai által viselt kötött sapkát lehet valahol kereskedelmi forgalomban kapni? Vagy tud róla valaki-valamit? Mert eléggé megtetszett! :)

[ Szerkesztve ]

Mentalita'

(#9646) Szakbarbár válasza Vakegérke (#9631) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Anyámnak két hete volt érátültetés a combjában, mert a 35 év dohányzás után 80 százalékosan elzáródtak az artériái a lábában. Neki ez kellett, hogy leszokjon a cigiről. Te meddig mész el?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9647) Vakegérke válasza Szakbarbár (#9646) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdésedre válaszolva: nem tudom. Pillanatnyilag panaszmentes vagyok. Remélhetőleg ez így is marad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9648) Qru válasza Vakegérke (#9626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mennyi ideig tárolnád, vagyis milyen gyorsan szívod el. 1-2 hónap alatt ha zárt dobozban/zacskóban tartod akkor nem szárad ki.

#nincsbennetarcsi

(#9649) krizmo_ válasza Szakbarbár (#9646) üzenetére


krizmo_
addikt

Apámnak levágták az egyik lábát, egy kis csonk van a helyén, érszűkület miatt, volt már 2 infarktusa, emellett cukorbeteg lett, 2 éve bekerült a kórházba, amikor a másik lába is majdnem oda ment mert elzáródtak az artériái, megműtötték, de az orvos az mondta, ha nem teszi le a cigit az életébe kerül.
Szó szerint fél lábbal a sírba van, de még mindig pöfékel.....van, akinek semmi sem elég.....
Kicsit önzőnek érzem ezt a hozzáállást, mert nem csak magával cseszik ki az ilyen, hanem azzal is aki ott van mellette, és aggódik érte.....
Arról nem is beszélve, hogy a dohányzásával őket is csak károsítja.....

(#9650) Vakegérke válasza krizmo_ (#9649) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bolond ember az, aki apukád sorsára szeretne jutni. Márpedig a dohányosok bolondok, hiszen jól tudják, hogy nekik is áll a zászló, és talán holnap ők kerülnek sorra. Én is bolond vagyok, élhetnék sokkal egészségesebben, de nem bírom ki, muszáj rágyújtanom.
Ami pedig azt illeti, mást nem veszélyeztetek. Egyedül élek, és még az utcán is igyekszem, hogy senkit ne zavarjak egészségtelen szokásommal.

Nagyapáink kézzel vágták a dohányt, sodorták a cigit. Pöfékeltek, aztán ha nem volt mit, akkor sem volt hiányérzetük. Kérdés, hogy a gyári cigiket, dohányokat milyen eljárással kezelik, milyen adalékokkal dúsítják. Nem véletlen, hogy rászokni a dohányzásra könnyű, leszokni róla nagyon nehéz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.