Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) Bjørgersson válasza Richard! (#9497) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én ilyennel szoktam kenni, ha kisebesedik vagy nagyon kiszárad.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9502) Rivaul


Rivaul
addikt

Képfeltöltő oldalt szeretnék ami nem dobja a képem 2 hét után. Nem szeretnék emiatt regisztrálni sehova s viszonylag jó lenne ha privát maradna a dolog.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9503) Richard! válasza Bjørgersson (#9501) üzenetére


Richard!
addikt

köszönöm Neked is :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#9504) EmberXY válasza Rivaul (#9502) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha nem akarsz regisztrálgatni, akkor ott van pl a ph! saját képfeltöltője... Bár vannak korlátok, de biztosan nem tűnik el a kép két hét után... ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9505) Rivaul válasza EmberXY (#9504) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom mik lehetnek a kritériumok. Nekem az önéletrajzom képi formájához kéne mivel sok hirdető nem ad azonnali elérhetőséget s így a "képükbe tudom nyomni" magam azonnal :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9506) Bjørgersson válasza EmberXY (#9504) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na igen, itt viszont 80-90%-ra romlik a képek minősége. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#9507) EmberXY válasza Rivaul (#9505) üzenetére


EmberXY
addikt

Itt egy cikk róla...
A feltöltött képek linkjét érdemes megőrizni, mert archiválódás (havonta, amikor megújul a tárhely kvóta) után már semmilyen listában nem jelennek meg, de a linkjükön keresztül elérhetők továbbra is, nincs időkorlát.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#9508) Rivaul válasza EmberXY (#9507) üzenetére


Rivaul
addikt

Átnézem. Thx :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9509) RawrRr


RawrRr
tag

Hello!

Van egy Energizer USB-s töltőm, amin van egy töltést visszajelző led, ami időnként kialszik pár pillanatra, amikor a Lenovo A660-at töltöm, viszont ha a Samsung S3-at, akkor folyamatosan visszajelzi a töltést (ugyan az a kábel, ugyan az a telep). Ellenben a telefon töltést visszajelző LED-je folyamatosan világít, azaz elméletileg akkor is kap áramot, amikor az adapter ledje kialszik.

Mi okozhatja ezt? Elcseszheti-e az aksit a dolog?

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9510) fess


fess
őstag

Sziasztok
Mostanában rászoktam a river cottage nézésére, abban van az,hogy a levágott állatot pár napig,legutóbb a csirkéket egy hétig (belsőséggel együtt) egy hűtőházban "érni" hagyják. Ez miért jó? Falusi gyerek voltam/vagyok,de ilyenről még csak nem is hallottam

(#9511) Rivaul válasza fess (#9510) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljesen laikusan s mindennemű utánanézés nélkül arra tippelnék hogy az alatt az idő alatt teljesen elernyed a hús s így puhább lesz mint a friss sokk állapotában megfőzve. A hűtőben meg úgy se lesz semmi baja. Persze csak gondolom én :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9512) RawrRr válasza fess (#9510) üzenetére


RawrRr
tag

Puhul a hús. Például a jó steak hús is több hétig áll fellógatva mielőtt bármit is csinálnának vele, csak ma már ezt csak nagyon elit helyeken vállalják be, mert drága a tárolása, és nem túl egyszerű.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9513) fess válasza Rivaul (#9511) üzenetére


fess
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! Mi ahhoz vagyunk hozzászokva,hogy minél frissebben feldolgozzuk amit kell. Nálunk is alkalmazzák ezt a módszert? (azért az szerintem még így is durva,hogy a csirkebelsőségeket is bent hagyják egy hétig,azt már nem szívesen enném meg)

(#9514) philoxenia válasza fess (#9513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ezt igazából öreg hússal kell csinálni, tipikusan esetleg tyúk, a pár hetes csirke szerintem szétmállana napok alatt... Alapvetően a vadhúsoknál alkalmazzák.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9515) RawrRr válasza fess (#9513) üzenetére


RawrRr
tag

Attól függ, van olyan étel ami megkívánja a hús érlelését, az más dolog, hogy nálunk a gyrost meg a kebabot is csirkéből csinálják, mert senkit nem érdekel, hogy a nevén kívül semmi köze a valódi gyroshoz vagy kebabhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9516) philoxenia válasza RawrRr (#9515) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az a baj, hogy már Görögországban sem kecskéből csinálják a giroszt a legtöbb helyen... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9517) RawrRr válasza philoxenia (#9516) üzenetére


RawrRr
tag

Nem az árusok a hülyék, hanem azok akik így is két-pofára zabálják, és azt hangoztatják gyrost ettek, miközben nem.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9518) Rivaul válasza RawrRr (#9517) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem feltétlenül csak a hús határozza meg a gyrost. Édesanyám 15 éve görög élettárssal él. Köztük dolgozik, él stb. Teljesen más itthon nem kapható öntet, fűszer s számos egyéb teszi a gyrost azzá ami. Attól még hogy nem bárány, kecske, macska stb-ből van a hús attól az még gyros.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9519) RawrRr válasza Rivaul (#9518) üzenetére


RawrRr
tag

Pont, hogy a hús határozza meg a legjobban az étel mivoltát, mert abból kell(ene) benne lennie a legtöbbnek. Az öntet és a többi az régiónként változik, de a kecske az kecske marad. Ennyi erővel lehetne a steak-et kacsából csinálni, mert miért ne. Vagy az oldalast csirkemellből.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9520) krizmo_ válasza RawrRr (#9519) üzenetére


krizmo_
addikt

Kacsa steak
Létezik.
Bármiből bármit lehet csinálni, a kérdés mennyire vagy ügyes. :)
Mindig azok mondják a legjobban a magukét, akik elé, ha oda tenném meg sem tudnák mondani, hogy milyen húsból van.
Beismerem nem szép dolog becsapni az embereket, de párszor már megtettem...és nem tűnt fel nekik....
Amúgy, meg én megkóstolom az ételt, ha finom megeszem, nem érdekel miből van....ennyi....
Bár tudom mit eszek, mert itthon főzünk....

(#9521) RawrRr válasza krizmo_ (#9520) üzenetére


RawrRr
tag

Rossz példát hoztam fel, mert úgy kellett volna, hogy tipikus steak-et veszel és kacsából kapod, de írhattam volna csirkét is.
Nem arról van szó, hogy finom-e vagy nem, mert ez nem számít. Arról van szó, hogy van egy definíciója annak a kajának ami a nevet takarja, és ezt szarják telibe. A palacsinta név alatt sem adhatsz tócsit.

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9522) krizmo_ válasza RawrRr (#9521) üzenetére


krizmo_
addikt

Palacsinta tócsni
Ilyen is van.

A lényeg abban van, amit már korábban leírtak, nem mindenhez lehet hozzájutni az országban, ezért ami van abból készítik az ételeket. Valószínűleg sok magyarnak nem is nagyon ízlene az eredeti.
Egy szendvicsről beszélünk most, amiben zöldség és hús van pitában, öntettekkel, annyira nem nagy szám, csak felkapott lett, mint a hamburgerek és a többi gyorséttermi koszt....

(#9523) RawrRr válasza krizmo_ (#9522) üzenetére


RawrRr
tag

Nem nincs, csak valami idióta oldalon így írták le a nevét, hogy fel tudja fogni, aki még sosem találkozott vele.

"nem mindenhez lehet hozzájutni az országban, ezért ami van abból készítik az ételeket." Pontosan ezért alakultak ki tipikus kaják, amik elkorcsosultak jelenleg. Ennyi erővel hagyjuk el a pitát meg a zöldségeket is, mert minek az, és rakjunk bele kolbászt meg répát. majd adjuk el ugyan úgy gyros néven.
Ez nem pizza, ami csak egy lapot jelent, és rá mehet bármi, ez egy adott étel adott megnevezése. Pl Döner Kebab. 100 ból 99 helyen csak a nevet használják, és az égvilágon nincs semmi köze Döner-hez.

Hülyepélda: Ha valaki medium rare steak-et vesz, akkor nem adhatsz neki rare steak-et, olyan indokkal, hogy itt ez a medium rare és kész.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9524) FehérHolló válasza RawrRr (#9523) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha már ennyire lovagolsz rajta, a gyros-t ugye gírosznak ejted?

Skynet is real. It's called Google.

(#9525) RawrRr válasza FehérHolló (#9524) üzenetére


RawrRr
tag

Mi köze egy szó kiejtésének ahhoz, hogy mit takar a név?

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#9526) FehérHolló válasza RawrRr (#9525) üzenetére


FehérHolló
veterán

Erre a kérdésre nem válaszolok addig, amíg te nem válaszolsz az eredetire.

Ha pedig az lenne a bajod, hogy ugyanaz a neve két hasonló dolognak, akkor eléggé szűk a látóköröd, már megbocsáss.
Osztrákban a gulyás például a magyar disznópörkölt megfelelője. Németben pedig a marha+disznó hússal megbolondított lecsót jelöli. (Egyik sem sűrű leves állagú, az ízvilág viszont hasonló.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9527) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egyszer, jó régen láttam a YouTube-on egy kvázi-conteo összeállítást arról, hogy a Pepsi reklámszerződések után minden sztár élete/karrierje válságba torkollik. (Britney, Jackson, stb)
Viszont sehol sem találom.

Valakinek nem ugrik be, hogy mire is gondolok?

(#9528) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Budapesten a 3-as metró vonalán tudtok billiárd termet ahová nem kell előre lefoglalni asztalt? Ha van darts az csak hab lenne a tortán. Az Atlantis-billiárdot találtam eddig. Bár a Noiret sincs túl messze gyalog a Nyugatitól.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9529) Rivaul


Rivaul
addikt

Pár napja rádióban hallottam hogy van egy lista azokról az autókereskedésekről akiknek volt joguk devizahiteles szerződést kötni 2010 előtt. Én sajnos a sok hír, fórum, maszlag közt nem akadtam rá erre a listára. Valaki nem tudna segíteni ebben?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9530) FehérHolló válasza Szakbarbár (#9528) üzenetére


FehérHolló
veterán

Noire egyértelműen nyerő.
Ha metróvonalat cseréltek, nem kell új jegyet lyukasztani, ha ez lenne a visszatartó erő.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9531) Szakbarbár válasza FehérHolló (#9530) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az Árpád-hídnál hagynám a kocsit, onnan metróval mennék. Az Arany János utcai megállóhoz elég közel van, onnan már gyalog megyek. Az érkezési idő bizonytalan, azért nem szeretnék asztalt foglaltatni.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9532) FehérHolló válasza Szakbarbár (#9531) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hogy őszinte legyek, a Noire-ban nincs asztal a billiárd mellett, csak pultok, amire az italt lehet rakni. :)
Úgy általánosságban 30-60 perc késésig még fenntartják a foglalást. Legyen szó asztalról, vagy billiárd asztalról. Főleg, ha előre jelzed a bizonytalanságot. Szóval szerintem boltolható lehet a dolog. Nem az 1k/óra billiárd díjon fognak meggazdagodni, hanem az köztes fogyasztáson.
Ha billiárd asztal foglalásra gondoltál, akkor utólag bocs.

Az Arany János utcai megállótól 5 perc sincs.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#9533) Szakbarbár válasza FehérHolló (#9532) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, billiárd asztal foglalásra gondoltam. A héten már másodszor lett elhalasztva, azért nem akarom potyára lefoglalni. Legfeljebb addig dartsozunk amíg nincs szabad asztal. Ha csak nem lesz megint elhalasztva.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#9534) philoxenia válasza krizmo_ (#9520) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Texasban egy igazi steak akkora, mint egy kacsa mindenestol. A gulyast is meg lehet csinalni akarmilyen husbol, de az igazi marhabol es teljesen mas az etel jellege ize mas husbol. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9535) Rivaul válasza Rivaul (#9529) üzenetére


Rivaul
addikt

A nagy főzésbe és billiárdba belemerülve had bátorkodjak frissíteni a kérdésem. (előzmény amire válaszoltam)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9536) philoxenia válasza Rivaul (#9535) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Konkret megkereses a biztos.

Itt van a ket link elvileg ami korbejart a neten, nekem mobilrol nem mennek.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9537) Rivaul válasza philoxenia (#9536) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen. Ez lesz az :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9538) Fecogame


Fecogame
veterán

Hogyan lehet otthon napraforgómagot pörkölni/pirítani?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9539) philoxenia válasza Fecogame (#9538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Labasban surun kevergetve tuzhelyen, vagy sutoben idonkent megkeverve tepsiben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9540) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy haverom nagypn akar kölcsönt
150.000 ft hitelre mi a legjobb ajánlat a piacon?

őmondott valami7%-os
de szeribtem az hülyeség
te kapsz ennyit, ha lekötöd a folyószámládat, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9541) leslieke válasza rii (#9540) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2,85% alapkamat mellett nem kapsz 7%-ot a lekötésedre, ellenben a hitel kamata már lehet ennyi.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9542) rii válasza leslieke (#9541) üzenetére


rii
nagyúr

akkor tényleg van 7%-os hitel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9543) leslieke válasza rii (#9542) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lakáshitelnél lehet, személy kölcsönnél ilyet nem láttam. Személyi kölcsön kalkulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9544) rii válasza leslieke (#9543) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!
hogy a cofidis milyen sz.r .. pedig hogy reklémozzák ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9545) concret_hp válasza rii (#9544) üzenetére


concret_hp
addikt

azért 150K-s hitelnél elég sokat elvisznek a fix költségek, erősen kérdéses, hogy ér-e annyit az egész :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9546) rii válasza concret_hp (#9545) üzenetére


rii
nagyúr

tejjesen jogos .... én nem is akarok má semmit'se hitelből .... :) haver akarja .-/
igyekszem lebeszélni róla ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9547) Jorus válasza rii (#9546) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően beszéld le róla, de ha vásárolni szeretne a 150k-ból, akkor inkább keressen olyan viszonteladót, ahol az adott terméket hitelre is meg lehet venni, ott sokszor alacsonyabb a THM is, illetve a kamat is van, hogy 0%. Persze, ha a behajtók már a t*két tapossák és arra kell a zseton, hogy még egy hónapig ne vigyék el a verdát, az más helyzet. Utóbbi esetben mondjuk a bank se nagyon fog adni, mert feltehetően rossz az adósbesorolása.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9548) G@ben


G@ben
addikt

Mi az a Zott joghurt, amit Vastag Csaba reklámoz? Barátnőm kiszúrta, hogy neki olyan kell! :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9549) FehérHolló válasza G@ben (#9548) üzenetére


FehérHolló
veterán

Vékony Gábor kevés már neki? :(

Skynet is real. It's called Google.

(#9550) G@ben válasza FehérHolló (#9549) üzenetére


G@ben
addikt

:DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.