Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive

Hozzászólások

(#1201) flash-


flash-
veterán

sziasztok
két kérdésem lenne:

A google fotók azt írja hogy 15 gb-ból 1.8gb van fehlasználva,
a drive pedig azt írja hogy 15 gb-ból 7.3 van felhasználva (a tárhelynél azt írja hogy 5.6 gb a fotók. ez nem igaz most töröltem ki az összes fotót a fotók-ból)

másik kérédés:
a gogole tárhelyről(fotók) hogy lehet egy mappába egyszerüen az összes képet lementeni pc-re?
talán ezt amikor pár éve próbáltam csak nagyon körülményesen milliónyi mappára bontva tette a gép ez így kaotikus.hát azokból én hogy másoljam át egy mappába?esetleg van valami tipp?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1202) boborján2 válasza flash- (#1201) üzenetére


boborján2
tag

1. Valszeg idő kell neki mire jól mutatja törlés után.
(Épp tegnap töröltem sok adatok onedrive-ból, 10-15 percig még a tárhelyet foglaltnak jelezte)

2. [https://takeout.google.com/]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#1203) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mivel teló mellett a PC-m is Google Drive-ba backupol, gondolkodtam, hogy benevezek a 2TB-os tárhelyre (jelenleg 200GB-os van). Amit pluszban ír a 200GB-hoz képest, az a Workspace. Van valami leírás, amiben megnézhetném, hogy mi az, amivel többet kapok így átlag userként? A Google marketinges leírásait már néztem, de valami objektívebbre lennék kíváncsi. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1204) BigManus válasza tylerddd (#1203) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nekem is 2 TB-os csomagom van.
A tárhelyen kívül nincs számottevő plusz.
Esetleg az, hogy megoszthatod a tárhelyet, családtaggal, baráttal.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1205) tylerddd válasza BigManus (#1204) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Egyébként a tárhely mennyisége a lényeg, szóval nem jelent problémát.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1206) BigManus válasza tylerddd (#1205) üzenetére


BigManus
addikt

Persze, érthető. Nálam is ez volt a szempont, bár pont én nem hasznàlom a Google dolgait...
A párom és a gyerekek volt a lényeg.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1207) flash- válasza boborján2 (#1202) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm en ezzel a takeout-al probaltam de napok szerint mappákra bontja..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1208) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok,
Adott egy családi csomag, ahol a hol a család adminisztrátorának 200GB-os tárhely előfizetése van.
Azonban az egyik családtag több mint 80GB-ot használ, és emiatt elfogyott a 200GB-os tárhely.
Gondoltam előfizetek ennek a tagnak is egy 200GB-os csomagra, és akkor a családon belül 2db 200GB-os tárhely előfizetés lenne, azonban a rendszer nem engedi:

Az létezhet, hogy egy családi csomagon belül, csak egy aktív tárhely előfizetés lehet?
Ezáltal az az egyedüli opció van, hogy az adminisztrátor előfizet egy 2TB-os csomagra?
Köszi előre is a válaszokat.

(#1209) Oldman2 válasza tome0001 (#1208) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, sajnos csak ez a lehetőség, a nagyobb tárhelyre előfizetés.

Ráadásul 200GB és 2TB között van egy óriási ugrás...

Mi is ezzel szívunk, pláne nálunk az admint is váltani kellene az egyik fiatalabb családtagra, de ez nem lehetséges.
:W

(#1210) tome0001 válasza Oldman2 (#1209) üzenetére


tome0001
senior tag

Értem, köszi.
Még egy kérdés. Tegnap levonta a 200GB-os egy éves díjat, de ha rámegyek hogy előfizetnék a 2TB-os csomagra, akkor azt írja, hogy 2024.dec 29-ig a 200Gb-os csomag lejárta után fog a 2TB-osra átváltani.

Ezt lehetséges valahogy kiköszöbölni, hogy a mai naptól (esetleg valami különbözetet számolva) átváltson a 2TB-os csomagra?

(#1211) Oldman2 válasza tome0001 (#1210) üzenetére


Oldman2
veterán

Fasza helyzet, sajnos erre nem tudok válaszolni.
:F

Érdekelne engem is a valós válasz erre.

Szerintem ha előfizetsz a 2TB-ra, azonnal "átvált" arra, a kérdés hogy a "dupla fizetést" hogyan kezeli a Google.

Én írnák a Supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#1212) tome0001 válasza Oldman2 (#1211) üzenetére


tome0001
senior tag

Egyébként ha azt nézem, hogy 2x10900 Ft-ért kaphatnánk 400GB-ot, és 36000-ért pedig 2Tb-ot, akkor már nem olyan nagy az ugrás, viszont kb 300-350GB-ra lenne szükségem, teljesen felesleges fizetném a maradék részt a 2TB-ból, de hát ez már csak ilyen.

(#1213) vgyuri válasza tome0001 (#1208) üzenetére


vgyuri
őstag

Az nem lenne jó megoldás, ha a családtagot kivennéd a családi csomagból, és neki külön előfizetnél 200gbyte-ra?

Ha kilépteted, akkor gondolom 15 gbyte helye marad, nehogy ugorjon a 80 gbyte-ja. Ha szükséges, akkor meg tudja osztani veletek a feltöltéseit.

Microsoft (Office) 365 családi csomag 5x 1 tbyte tárhely 27e / évért nem érné meg? [link]

(#1214) Oldman2 válasza vgyuri (#1213) üzenetére


Oldman2
veterán

A "külön előfizetnél 200gbyte-ra" is egy jó ötlet, csak ez esetben meg kell tudnod oldani, hogy az ő ~80GB-ját valahogy átmásold az „új tárhelyre”.

Ez az amibe eddig mindig belebuktunk mi... én, mint „gazda” le tudnám tölteni az egész, jelenleg 176GByte-ot, de csak ömlesztve, közben megszűnne a „kié eredetileg az adott fájl” információ.

Ma a legtöbb fiatalnak csak a mobilja van, nincs hová átmásolja ideiglenesen a dolgokat. Ráadásul mindennaposak a kis tárhelyű mobilok (128GB, majd megy a felhőbe a mentés...), így dupla szivacs.

A nem Google tárhely a fenti problémákat valóban megoldhatná (időbeli átfedés esetén), akár 1 hónapossal is (ráadásul az 1. hónap ingyenes, azaz ingyen is kivitelezhető az átmenet).

Most jutott eszembe, hogy ez is csak akkor megy, ha MINDEN fájl a készüléken van. Ha "csak a felhőben" van sok minden, akkor felhőből-felhőbe kellene másolni.

Engem si érdekel, mire jutunk, mert a probléma minket is érint.
:R

(#1215) aprokaroka87 válasza tome0001 (#1212) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

fontos a Google drive egyébként?

(#1216) tome0001 válasza aprokaroka87 (#1215) üzenetére


tome0001
senior tag

Nem feltétlenül fontos a Drive, már gondolkoztam NAS-ban is, mert igazából csak képek mentésére keresek valami költséghatékony megoldást, de mivel a Google fiókom jó sok szolgáltatását használom (drive, gmail, photos, keep) így kézenfekvő lett volna a tárhely bővítés Google fronton...
Ami érdekes, hogy ma már azt írja, ha 2TB-ra váltanék, hogy 110 napot beszámítana a 200GB-os tegnap levont előfizetési díjból, ez korrekt szerintem, de nem vagyok vele előrébb sajnos... :(

(#1217) Oldman2 válasza tome0001 (#1216) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért nem vagy előrébb?
:F

(#1218) tome0001 válasza Oldman2 (#1217) üzenetére


tome0001
senior tag

A google one családi csoportban és a youtube prémium családi csoportban lehetnek amúgy különböző családtagok, vagy mindettőben ugyanazok a családtagok szerepelhetnek csak?

(#1219) Oldman2 válasza tome0001 (#1218) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem e kettő ugyanaz, esetünkben pl. van egy Google családi és egy ettől különböző YoutTube pémium csomag, mindkettőbe ugyanaz a fiók nem vehető fel (már tagja egy másik Családi csomagnak hibaüzenettel).
:W :W :W

Kérdésedre válaszolva, olyan fiók nem vehető fel egyikbe sem, ami egy másik családi fiókban már tag.

[ Szerkesztve ]

(#1220) tome0001 válasza vgyuri (#1213) üzenetére


tome0001
senior tag

Vagy az e setleg működhet, hogy "kiteszem őt" egy napra a csoportból, előfizetek neki, és utána visszaveeszem őt?
Mint utólag kiderült, egy másik családtagnak is van aktív 200Gb-os előfizetése, ezért nem is értem, hogy aki benne van, annak miért nem lehet további 200Gb-ra előfizetni.
Köszi előre is.

(#1221) tome0001 válasza tome0001 (#1220) üzenetére


tome0001
senior tag

Kiegészítve az előző hozzászólásomat: A másik családtagnak már a csoportba való csatlakozás előtt volt aktív előfizetése.

(#1222) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Hol láthatom egész pontosan mikor jár le a vásárolt tárhely ideje?

(#1223) Oldman2 válasza Gedeon31 (#1222) üzenetére


Oldman2
veterán

(#1224) Gedeon31 válasza Oldman2 (#1223) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm ez tökéletes :)

(#1225) Oldman2


Oldman2
veterán

Urak és hölgyek,

Van-e arra lehetőség, hogy pl. a Google Takeout-tel kiexportált emaileket, Fotókat beimportáljam egy másik Google fiókba?
:F

(#1226) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Van egy googli drive fiókom, aminek a saját meghajtóját csatoltam a számítógépemre mint G meghajtó... Látom is a filejaimat. nincs gond.
Beállítottam hogy szinkronizálja egy mappámat a számítógépről a drive-ra. A drive gyökerébe a Számítógépek\Pc Neve\XY mappámba rakja. Ezt viszont nem látom a filekezelőmben. Csak ha böngészőből nyitom meg a driveot. Mi az oka?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#1227) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van arra lehetoseg, hogy egy drive-ra szinkronizalt fenykepet/videot egy masik drive-ra is automatikusan atkuldje?
egy drive-ra lehet egy vagy tobb drive fenykepeit osszeszinkronizalni?

Elore is koszonom a segitsegeket :R

(#1228) DS39


DS39
nagyúr

igazi google fordítós lett a magyarítás. :D
(asztali böngészőben újdonság a dark mode)

[ Szerkesztve ]

(#1229) Ablakos


Ablakos
őstag

Nagyobb mennyiséget akarok kitörölni a drive-ról, de a saját meghajtó (fájl) törlés, majd kuka ürítés után egy bitet sem fogyott a tárhely. A tárhelyben továbbra is ott van minden. (Nem igazán értem ezt a működést, de nem is érdekel.)
A tárhely felszabadítása olyan kijelöl/majd azokat töröl módszerrel egy kínlódás. Lehet ezt gyorsabban is megoldani?

(#1230) Ablakos válasza Ablakos (#1229) üzenetére


Ablakos
őstag

Tárgytalan. Úgy látom kb. húsz perc után elkezdett felszabadulni a tárhely.

Elnézést.

(#1231) Grillo válasza Ablakos (#1230) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, várni kell, mire érzékelhető lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Drive
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.