Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17252) DrojDtroll válasza #50751744 (#17251) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem

(#17253) EmberXY válasza marilllyo (#17248) üzenetére


EmberXY
addikt

Az attól függ, milyen célból utazol, pl fesztivál/rendezvény/szórakozás rövid időre, vagy egyéb magánjellegű célból, esetleg hosszabb távra. Előbbinél euró is jó lehet, utóbbinál mindenképp korona is kell, mivel az a hivatalos fizetőeszköz, hiába eu-tag, az euró nincs (még) bevezetve, pont mint Csehországban, így pl. a boltokban nagy valószínűséggel csak azt fogadják el.

Több dolgot is szem előtt kell tartani:

- Itthon éri-e meg koronát váltani forintból/euróból, vagy odakint euróból, akár jelentős különbségek is lehetnek
- Ha marad pénzed, a koronát vagy eurót célszerűbb-e hazahozni.

Amikor mi Csehországba mentünk a nyáron egy fesztiválra, eurót vittünk ki, ott jobban váltották koronára, mintha itthon forintból koronát váltottunk volna, jobban jöttünk ki, és csak annyit váltottunk át, amit el is költöttünk, nem rohadt ránk itthon a cseh korona, megmaradt az euró...

Up the Irons!

(#17254) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Milyen webáruházban érdemes 10e Ft alatt széldzsekit keresni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17255) philoxenia válasza Bjørgersson (#17254) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amelyikben találsz... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17256) Bjørgersson válasza philoxenia (#17255) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17258) philoxenia válasza Bjørgersson (#17256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

? ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17259) Bjørgersson válasza philoxenia (#17258) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17260) 0.44


0.44
tag

Udv, milyen weboldalon keresztul erdemes egy olyan repuloutra jegyet venni, ami a vilag masik felere szol es 2 atszallasos? Skyscanner?

(#17261) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

https://utazom.com/

Mi Kínába mentünk. Párizsban és Kínában kellet átszállni.

(#17262) philoxenia válasza Bjørgersson (#17259) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Remélem találsz, mondjuk online azért nem szeretek ruhát venni, mert nem tudom, jó lesz-e a méret.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17263) krizmo_ válasza philoxenia (#17262) üzenetére


krizmo_
addikt

Plusz az is ott van, hogy nem is biztos hogy jól áll, meg ha felveszed, lehet magadon nem is tetszik. Mondjuk ezek a méret dolgok elég érdekesek az utóbbi időben, minta megváltoztak volna... Sok márkának eltér a ruhamérete.

(#17264) philoxenia válasza krizmo_ (#17263) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ötven fölött a mai fiatalokra szánt ruhák nemigen méretesek, nem én mondom, a feleségem szokta, hogy ilyen csapott vállú, horpadt mellű férfiakra számítanak, mondjuk a legtöbb divatos márkánál...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17265) Laca1212


Laca1212
őstag

Sziasztok!

Van itt esetleg zalaegerszegi topictárs? Szükségem lenne kis segítségre...

(#17266) DrojDtroll válasza Laca1212 (#17265) üzenetére


DrojDtroll
addikt

http://m.prohardver.hu/tema/zala_megyei_adok-veszek/friss.html

Itt probald.

(#17267) 0.44 válasza DrojDtroll (#17261) üzenetére


0.44
tag

Mar neztem oket, illetve ajanlatot is kertem, de oda, ahova en repulnek nem vallalnak utat

(#17268) Laca1212 válasza DrojDtroll (#17266) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi, megyek oda. :)

(#17269) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Üdvözlet!
Az volna a kérdésem, hogy egy címlapos írás esetén mennyi az átfutási/ellenőrzési idő, ami után kikerül, vagy bármelyik döntés esetén kapok e bármiféle visszajelzést a szerkesztőségtől?

Válaszaitokat előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#17270) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Családi videókat kezdtem átvinni kazettáról, laptopra. Átvinni .avi kiterjesztésbe sikerült, azonban ezek hatalmas méretűek (1 órányi felvétel ~13giga helyet foglal: KÉP), átkonvertálva - ezt lehet rosszul csinálom - mp4be pedig borzasztóan romlik a minősége. Segítséget az átkonvertálásba szeretnék kérni: mivel? milyen beállítások mellett? milyen formátumba érdemes? A cél a minőség megtartása, de a méret csökkentése lenne.

Ha van olyan topic PH-n, ahol ezt hamarabb megválaszolnák, annak a linkjét is megköszönném. :K

(#17271) Mr. Y válasza customer114 (#17270) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Én a Format Factory-t ajánlanám, de már az elkészült átvett anyaghoz. Rengeteg formátum, semmi minőségromlás (bár ez az alap videótól függ) és hatalmas méretcsökkenés. + egy csomó lehetőség, akár ugyan abba a formátumba is átküldheted, romlás nem lesz

But who is watching the guardians?

(#17272) Jorus válasza Mr. Y (#17269) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az attól függ, milyen témában írtál, mennyi egyéb feladatuk van a szakiknak, és hogy a tartalom/téma alapján hova és mikor fogják beilleszteni, így a készre állítástól a megjelenésig eltelt idő néhány naptól 1-2 hétig változhat, mindenképpen értesítenek, főleg, ha van az írásban javítani, finomítani való.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17273) DrojDtroll válasza Mr. Y (#17269) üzenetére


DrojDtroll
addikt

rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#17274) #65675776 válasza Mr. Y (#17271) üzenetére


#65675776
törölt tag

Úgy nem lehet veszteségesen tömöríteni, hogy semmi minőségromlás se legyen.

customer114: Milyen beállításokkal tömörítetted át és milyen programmal? A forrásfile-ok biztosan jók? Nem árt azt is ellenőrizni.

Egyébként ez a két szaktopic: Video digitalizálás és ez Video konvertálás

[ Szerkesztve ]

(#17276) Shingen válasza #50751744 (#17275) üzenetére


Shingen
addikt

Mire fogod használni ezt az android rendszert?

風林火山

(#17277) DrojDtroll válasza Shingen (#17276) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én csinálnék egy screenshot-ot és szívatnám az ismerőseimet. ;]

Hearthstone :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17278) #33253120 válasza Shingen (#17276) üzenetére


#33253120
törölt tag

Olyan sz*rokra jó amik már egy alap I3-on elvben nem futnak el, de ha így tolod meg akkor meg 5-30% eröforrást igényelnek. :D

(#17281) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Rendes munkanap szerinti menetrend, nyitvatartas szerint mukodik ma az orszag?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17282) fess válasza Bjørgersson (#17281) üzenetére


fess
őstag

Elvileg szombati menetrend, nyitvatartás...

(#17283) Mr. Y válasza #50751744 (#17279) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

A REMIX for PC szerintem k*rvajó rendszer. Egyrészt el lehet vele tökjól hülyülni, másrészt pedig akárhogy is vesszük, ennél nyíltabb androidod, amit PC-vel bütykölhetsz nem igazán lesz :)

But who is watching the guardians?

(#17285) Mr. Y válasza #50751744 (#17284) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Frissítetted 10re, meggondoltad magad és 10et raktál fel? Ez nem teljesen világos..
Na mindegy, ha nem csináltál winchester formázásokat, akkor benne lehetnek a géped regisztrációs adatai, a microsoft lekérheti, ha jogtiszta rendszerrel felléptél a netre, mert esetleg volt benne (szokott) microsoft kémprogram és észlelte már a regisztrációdat. Nem ez az egyetlen rendszer, amely ezt csinálja

But who is watching the guardians?

(#17286) #33253120 válasza #50751744 (#17284) üzenetére


#33253120
törölt tag

Online fiókot csináltál?

(#17288) Mr. Y válasza #50751744 (#17287) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ha van fiókod és be is jelentkeztél, akkor ellenőrizte a windows tisztaságát és automatikusan bejelentkezett. Egyébként helyesen tetted az újbóli felhúzást, mert frissítéskor csak letölti azt is, de felül nem írja a 7et

But who is watching the guardians?

(#17289) cattus válasza Mr. Y (#17288) üzenetére


cattus
őstag

Nem kell hozzá online fiók.

Do the thing!

(#17290) Mr. Y válasza cattus (#17289) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Persze hogy nem kell, de a kérdező azt írta, csinált. Innen meg ugye automatikus az út

But who is watching the guardians?

(#17291) #65675776 válasza Mr. Y (#17290) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmilyen fiók nem kell. A hw aztonosítókból generált egyedi azonosító alapján bármikor be tudja azonosítani a géped, amennyiben nem változtattál az alapvető alkatrészeken. Ebből pedig tudja, hogy már lett azon a gépen aktiválva W10, így nem kell semmi kóddal szórakoznod.

(#17292) Mr. Y válasza #65675776 (#17291) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

gyakorlatilag én is ezt mondtam, hogy egyszer már aktiválva volt, így a Microsoft észlelte, és aktiválta..

But who is watching the guardians?

(#17293) Out


Out
addikt

Ezt a kérdést látom a fórum topik alatt:

Te egy prémium csóka vagy, nem?

Tulajdonképpen mi a kérdés? Elemezzük ki!

Én egy ember vagyok, nem csóka. Ha jól tudom a csóka az egy madár, ergo a kérdés feltevője azt képzeli rólam, hogy egy palimadár vagyok? Méghozzá egy prémium palimadár, amit megint csak nem tudom, hogy mit jelent.
A prémium az tulajdonképpen valami minőséget jelképez, tehát a kérdés, hogy én egy minőségi palimadár vagyok-e? Viszont a kérdést még most sem értem.
Tovább gondolva a dolgot, rájöttem a megoldásra. A prémium az lehet valami nagy dolog vagy a legnagyobb valami is, a palimadár pedig tulajdonképpen egy idióta ember.
Tehát a kérdés magyarra fordítva:

Te egy nagy idióta vagy, nem?

Nos a válaszom, nem, nem veszek prémium tagságot.....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#17294) Mr. Y válasza Out (#17293) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Nem rossz!

De akkor elemezném én is, a mai fiatalok anyanyelvével, a szlenggel!

Csóka; Tesó, haver, ismerős, baromarcú, eladó, vagy bármi, amit embernek gondolnak.

Prémium; Az ő körükben olyan az, mint anno nekünk volt a V.I.P. helység, belépő, különleges rang.

Szóval te - ha téged szólított meg - szerinte - vagyis nem szerinte, mert erre kérdez - egy különleges tag vagy-e, esetleg egy magasrangú baromarcú?!
Vagy egy boltvezető vasárnap a saját kasszád mögött... Esetleg érdeklődött eladó holmik után? :)
De lehet, meglátott benned valakit, valaki magas tekintélyű felséget és segítséget kér tőled. Vagy egy csillámpónit... Yep. Ez lesz az!

But who is watching the guardians?

(#17295) customer114 válasza Out (#17293) üzenetére


customer114
senior tag

Többek között az ilyenekért van kedvencek között a topic. :C

Legjobb, hogy eldönteni se tudom, hogy ezt most komolyan írtad-e (ténylegesen felhúztad magad rajta) vagy csak trollkodsz.. :D

(#17294) Mr. Y: Best. :D

[ Szerkesztve ]

(#17296) Jorus válasza Out (#17293) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a kérdés hol olvasható egyébként?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17297) Vakegérke válasza Jorus (#17296) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akár itt is, a hozzászólások fölötti sorban.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17298) Mr. Y válasza Jorus (#17296) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

But who is watching the guardians?

(#17299) Jorus válasza Vakegérke (#17297) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja hogy ja, én kikapcsoltam a reklámokat, és ezek szerint ez annak minősül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17300) Mr. Y válasza Jorus (#17299) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

És kérlek megosztanád velünk, hogy akkor az elmélkedések lehetséges alanyaiból melyik vagy? :)

But who is watching the guardians?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.