Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17851) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!
Mit tudok tenni, ha pusztán egy hét távollét alatt a telken megszállta egy bogárraj (méh? - zümmög az egész) a cseresznyefámat. Lehetnek több ezren, kb. 20cm vastag és fél méter hosszú tömbben lógnak a fáról és a kertislagg sem hatja még őket. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17852) Jorus válasza nonsen5e (#17851) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pörkölj nekik oda.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17853) Rivaul válasza nonsen5e (#17851) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez nagyon veszélyes móka. Hívj rá olyat aki ezzel foglalkozik. Egy tízesért max elintézik és nem kerülsz kórházba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17854) Vakegérke válasza Rivaul (#17853) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem egy méhész örömmel befogja őket, és nem kér egy fillért se.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17855) nonsen5e válasza Vakegérke (#17854) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is valami ilyesmire gondoltam, hátha örülne valami méhész egy ingyen kaptárnyi méhnek, én még nem szívesen fizetnék tízezer(ke)t az elpaterolásukra. Előbb eszkábálok lángszórót a permetezőből. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17856) Rivaul válasza Vakegérke (#17854) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet igazad van. Én egyből a mai világ elvárásainak megfelelő hozzáállást tanúsítottam. Miszerint, destroy everything :D Viszont az egyedüli megoldást továbbra sem javaslom. A lángszórós permetezővel meg főleg duplázzuk az életveszélyes sérülés rizikófaktorát :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17857) Vakegérke válasza nonsen5e (#17855) üzenetére


Vakegérke
veterán

A google biztos megmondja, hogy lakhelyedhez közel hol van méhész (egyesület), meg a telefonszámot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17858) Vakegérke válasza nonsen5e (#17855) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a TérkéPH! nem csal, akkor Budán élsz. Nagyhirtelen kikerestem pár oldalt, talán segíteni fog valamelyik.
Tornyossy Méhészet, Közösségi méz, Lendvai Tibor, meheszet.lap.hu/.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17859) rumos XIII válasza nonsen5e (#17851) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Tűzoltókat is megkerdezheted, hogy mi tévő légy.

(#17860) nonsen5e válasza Vakegérke (#17858) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem csal a térkép, de a telek Sukorón van a velencei tónál.
Találtam számot a fehér megyei katasztrófavédelem honlapján, még lássuk mit mondanak.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17861) Vakegérke válasza nonsen5e (#17860) üzenetére


Vakegérke
veterán

Országos Magyar Méhészeti Egyesület

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17862) Met válasza nonsen5e (#17860) üzenetére


Met
nagyúr

Mindenképpen szakemberrel vagy tűzoltó/katasztrófa védővel szedesd le.
Ők füsttel elaltatják őket és elviszik, Te max slaggal lángszóróval tudnád piszkálni őket amire jó eséllyel bedühödnek és ha Téged nem is tudnak meg beszaladsz a házba de a gyanútlan szomszédot simán összecsipkedik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17863) nonsen5e


nonsen5e
addikt

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17864) rii


rii
nagyúr

(#17850) luimapeiz, (#17849) T_chris:
köszönöm!

az 1600 ft per hó nem is olyan vészes

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17865) #33253120 válasza nonsen5e (#17851) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem pár éve volt ilyen, szerencsére félreeső fát szemeltek ki maguknak. Pár nap alatt odébbálltak.

.rii: Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#17866) MaxxDamage válasza rii (#17864) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amennyiben, nem egy levelet kapsz /hó akkor nem sok ! :D
/akkor éri meg az ilyen, ha biztosan több cumó is jön per hó vagy tényleg nem vagy adott helyen sokáig.... -se folyamatosan vagy alkalmi célból- :K /

Én hivatalos okmány miatt kértem ezt a szolgáltatást és csak egy miatt, mert nem voltam adott helyen x ideig.... így nekem megérte.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17867) Weeman1


Weeman1
veterán

Sziasztok

Wifi jel erősítésére ki mit használ?
Nem ilyen sörös dobozból kivágott dologra gondoltam. :D

Xiaomi 11T Pro

(#17868) #33253120 válasza Weeman1 (#17867) üzenetére


#33253120
törölt tag

(#17869) Rivaul válasza Weeman1 (#17867) üzenetére


Rivaul
addikt

A dobozzal mi a baj? Meglepodnel egy ketto mennyire jol mukodik. Evekig laktam kolesz meg ilyesmik kozelebe albikba. Ezek a doboz fogok tenyleg jok ha raszanod az idot hogy megcsinald. Persze ha a lakasba akarod erositeni akkor a fentebb ajanlottakat nezd. 5k korul mar van normalis.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17870) Borisz76 válasza Weeman1 (#17867) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom tisztában vagy vele, hogy ezek a jelismétlők nem csak erősítik a jelet de sajnos felezik a sebességet is.....ha csak nem olyat veszel amin van LAN port is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17871) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Japanese shaving cream, vajon hogy működhet? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17872) Vakegérke válasza Bjørgersson (#17871) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bekened a haragosod alsógatyáját belül, másnap biztos elújságolja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17873) customer114 válasza Rivaul (#17869) üzenetére


customer114
senior tag

+1 a sörösdoboz antennának :K

(#17874) Spet válasza Rivaul (#17869) üzenetére


Spet
addikt

És a tömör réz antenna?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#17875) Rivaul válasza Spet (#17874) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugyan az. Próbáltam. Pont azt építettem amit linkeltél. Bár sztem jobb ha a réz lapot kiváltja az alu doboz de minden mást (nyolcas forma, réz szál, etc) így csinálsz. Nekem az fogta a legerősebb jelet, lehet a doboz hajlása miatt. Ha viszont nincs antenna a sticken akkor egy tésztaszűrő belsejébe 3/4 résznél berögzítve is értékelhető a változás, bár nem olyan mint az antennás változatoké. Nekem antennás tp-link stick átl 2-3 jelet erősödött és egy rakással felfedezett mindig azokból, amit alapból nem is látott. Egy szó mint száz, kifejezetten jól működnek az ilyesmik. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17876) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

A0 vagy A1-es posztert szeretnék összerakni A4-es lapokból. Csinált már ilyesmit valaki? Létezik rá valami tuti DIY módszer, amivel jól meg lehet csinálni?

Friss terv, gondolatilag odáig jutottam, hogy pl. egy 8db A4 lapnyi "poszter"-t úgy csinálok meg, hogy összeragasztok 8 sima A4-est (pl. celluxal) és erre az alapra ragasztom majd rá valahogy? a nyomtatott A4-eseket, szépen összeillesztve.

Létezhet olyan oldal, ahol előre gyártott A4-esre vágott képek vannak erre a célra?

Köszi. :D

(#17877) Met válasza customer114 (#17876) üzenetére


Met
nagyúr

Azt ugye tudod hogy sok nyomtató nem tud a lap széléig nyomtatni? Tehát már ott kiesik kb. 5 mm oldalanként.

De most konkrétan mit akarsz? Nyomtatni akarsz egy ekkora posztert és mindegy mi lesz rajta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17878) customer114 válasza Met (#17877) üzenetére


customer114
senior tag

Majd körbevágom. :) Ilyen mainstream képeket terveztem, amit google első oldal is kidob és van belőle nagy felbontású. Semmi extra. Valami dísz az üres falra pl. garázsba.

[ Szerkesztve ]

(#17879) Weeman1 válasza #33253120 (#17868) üzenetére


Weeman1
veterán

Köszönöm ,megnézem őket.

(#17869) Rivaul
Kipróbáltam de nekem nem vállt be. :)

(#17870) Borisz76
Azért kérdeztem mert sajnos nem vagyok benne a témában.

Nekem az lenne a lényeg hogy a routerem wifijelét felerősítsem hogy a jelenlegi jelhez képest plusz még 10 méterre is legyen jel. :)

Xiaomi 11T Pro

(#17881) Jorus válasza #50751744 (#17880) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17882) Rivaul válasza #50751744 (#17880) üzenetére


Rivaul
addikt

Bizony. Még ha valami beérkezik hozzájuk parkolási tartozás vagy egyéb (tapasztalat) akkor azt is :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17883) marilllyo válasza Rivaul (#17882) üzenetére


marilllyo
veterán

Plusz ilyenkor szeretik levonogatni a munkaruha árát...stb-t.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17885) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudjátok hol lehetne még használtan ásó, kapa, csákány, gereblye ... meg ilyesmi kerti szerszámokat találni?

az a baj, télen nem feküdtem rá eléggé a témára .... most meg már nem találok - értelemszerűen - sehol ... újjonan meg drága .... se vatera ... se jofogas ...

ez volt ... de már elkelt ...
http://www.jofogas.hu/budapest/Elado_kerti_szerszamok_48842169.htm?first=1

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17886) Met válasza rii (#17885) üzenetére


Met
nagyúr

Piac?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17887) customer114 válasza rii (#17885) üzenetére


customer114
senior tag

Méhbe talán ráakadsz valami használhatóra. (nyél nélkül természetesen)

De, ezeket általában egész életére vesz egy átlag kapa user, max a nyelet kell cserélni. Nem feltétlen vennék használtat. Mire találsz és használatba helyezel egy kopottat, kb. ugyanott vagy mintha újat vennél. Ha meg rá is ér várj egy praktiker (vagy hasonló) akcióra.

(#17886) Met: vagy piac :K . Mindenképp ki kell mozdulni a gép elől. :D

[ Szerkesztve ]

(#17888) rii válasza customer114 (#17887) üzenetére


rii
nagyúr

émn már többet új terméket szerszámban nem szeretnék venni, pláne praktiker, meg obi és tsai ....

rengeteg használt kerti szerszámmal volt már dolgom, ... legfeljebb macerás használni őket, kilazulnak, szegelni, ékelni kell őket

(#17886) Met:
milyen piac? hol?
kálvin téren?
vagy bolha? most találomra nem tudom nyakamba venni bp-et .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17889) Met válasza rii (#17888) üzenetére


Met
nagyúr

Bolha, ecseri meg van még?
Vasárnap a PECSA-nál megvan még a piac?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17890) pjen válasza rii (#17888) üzenetére


pjen
félisten

Szia.A 17. ker ben a bakancsos utcánál hatalmas zsib piac van,van ott minden.Szo-Vas délelőtt.

(#17891) #33253120 válasza rii (#17888) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát nem tudom.
Én műszaki ember vagyok a magam egyszerű módján, számomra a szerszám személyes dolog.
Amúgy ilyesmit újonnan gazdaboltban kell venni.
Nálunk egy ilyen lapát a helyi gazdaboltban 2100Ft. Egy használtat megkapsz mondjuk egy ezresért, és még kínlódni kell vele. Nem vagy hatékony, mert szétesik, ékelni kell, szegelni...
Példánál maradva egy sima vaslapát ami nem űrtechnika mint a fenti 1000Ft, nyél 5-600, bele való csavar 10db olyan 35Ft. És amíg élsz kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#17892) Met válasza #33253120 (#17891) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs pénze gondolom és azt hiszi ha használt akkor olcsóbban jut hozzá.
De kölcsön is lehet kérni pl. a szomszédtól olyan szerszámot ami ritkán kell pl. csákány.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17893) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na most már belőlem is kijön egy fáradt gőzös.... :D

Mostanság miért ilyen f.sz-kretén-troll a PH-sok egy része... ?

Benézek egy mobilos topicba , troll, flamekelt, kötekedik.. Ez most általános jelenség ,vagy már csak én untam bele nagyon ezekbe...?

Néha eljutok odaáig, hogy borítom az egészet, és itt hagyok mindent... Mert néhány tag hihetetlen módon flamekelt...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17894) Weeman1 válasza Graphics (#17893) üzenetére


Weeman1
veterán

Sajnos rossz irányba változik a topik. :((

Xiaomi 11T Pro

(#17895) fess


fess
őstag

Sziasztok!
Ha az állandó lakcímemet akarom átírni ideiglenes lakcímre, kell hozzá valamilyen dokumentum? Költöztem, a sajátom lenne az állandó, a szülői az ideiglenes, kell tőlük valami?

(#17896) Graphics válasza Weeman1 (#17894) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De tényleg, néha kiakadok. Próbálok arra gondolni, sok jó infót kaptam már meg.. De néha rengeteg időmet elveszi az egész...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17897) Weeman1 válasza Graphics (#17896) üzenetére


Weeman1
veterán

Pár napja lépett le pont egy nagyon hasznos fórumtárs. :(

Xiaomi 11T Pro

(#17898) Graphics válasza Weeman1 (#17897) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Privátban dobd már át ki volt :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17899) customer114 válasza fess (#17895) üzenetére


customer114
senior tag

Helló,

Én így képzelem el:

1. bemész formanyomtatványért (2db-ért)
2. hazaviszed, kitöltöd az elsőt így: lakcím változtatás (beírod a régit, beírod az újat)
3. kitöltöd a másodikat: tartózkodási hely létesítés (üresen hagyod a réginek szóló helyet, beírod az újat)
4. visszaviszed

Vagy másik megoldás:

1. bemész formanyomtatványért - ez mindenképp kell - és megkérdezed hogy hogy csináld. :K

Üdv,
Szép estét.

ui.: az egész procedúra ingyenes, azonban csak az az illetékes hivatal tud intézkedni az ügyedben amelyik városban található az adott lakcím, illetve a tartózkodási hely (pl. tehát a Debreceni lakcímet Debreceni hivatalba kell intézni, a Miskolci tartózkodási helyet Miskolcon kell intézni)

(#17900) #33253120 válasza fess (#17895) üzenetére


#33253120
törölt tag

A lakcímbejelentés feltételei körzetenként változhatnak, ezért mindig a területileg illetékes okmányiroda mondja meg mi a helyzet. Van ahol elég egy tulajdonos aláírása, van ahol az összesé kell. Van ahol ezt elég a formanyomtatványra írni, van ahol két tanúval bonyolított nyilatkozatot kell beadni.

Szóval fel kell hívni a területileg illetékes okmányirodát, és megkérdezni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.