Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) szinimini válasza sgergi (#15700) üzenetére


szinimini
senior tag

Nagyon szépen köszi :R

De rosszul írtam a kérdésem :))

Most megpróbálom jól :D Van az a műanyag a procinál amire a hűtőt kell rögzíteni. Azok 2-2 csavarral vannak lerögzítve. Szóval annak a 2-2 csavarnak kellene a pontos mérete. Hosszúság-szélesség :)

ezer hála :R

[ Szerkesztve ]

(#15702) cinkoxid válasza Varoz (#15698) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Telepítsd USB-ről. Nekem már volt dolgom több géppel, amiknél ezt írta ki, és az USB-ről való telepítés megoldotta a gondot.

(#15703) spista222 válasza szinimini (#15701) üzenetére


spista222
addikt

(#15704) spista222 válasza spista222 (#15703) üzenetére


spista222
addikt

Most látom csak hogy AMD lapod van akkor ezt kereshetted.

(#15705) szinimini válasza spista222 (#15703) üzenetére


szinimini
senior tag

Az az csak az amd méretei kellenének :DD :R

(#15706) gyuribácsi88

Sziasztok, olyan problémám lenne hogy frissen összerakott gépnél (asrock b75pro3) most tettem fel a windowst, és mikor kiírja hogy a véglegesítéshez újraindul, miután ujraindult nem tölti be a windowst, csak az alaplap betöltő képe jön be 2mp-re és villan egyet a monitor és megint az alaplapi indítókép jön be, és ezt csinálja és nem lép tovább, ssd-re lett telepítve a windows.

Valaki tudna ebben segíteni, mert már megőrülök :W :W :W

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#15707) Varoz válasza ravail (#15695) üzenetére


Varoz
őstag

Köszönöm mégegyzser. SP1.el megy. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#15708) szinimini


szinimini
senior tag

Ha minden igaz ő lesz az.
Jót találtam? Ezen az oldalon volt

(#15709) spista222 válasza szinimini (#15708) üzenetére


spista222
addikt

Amit én linkeltem nem felet meg?
Mondjuk tudni kell kettővel szorozni mert nullától adja meg a pozíciót:)

[ Szerkesztve ]

(#15710) cinkoxid válasza gyuribácsi88 (#15706) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbáltad újrakezdeni az egész telepítést? DVDről bootolni megint.
BIOS reset is akár segíthet rajta.

(#15711) szinimini válasza spista222 (#15709) üzenetére


szinimini
senior tag

áháááá elcsúsztam a hozzászólásod fölött :W

köszönöm a segítséged :R

(#15712) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudnám reset-elni a Biost ezen az alaplapon?

Shrewsbury DG965SS alaplap.

Állítottam a RAM-ok órajelén, majd mentés és kilépés.
Azóta elindul a gép, de sötét a kijelző, és csak a ventik pörögnek. Ha kiveszem a RAM-okat akkor 3-at sípol, de sem egy-, sem két RAM-mal nem indul el, bármelyik foglalatba is teszem őket.
Resetre újra indul. A power gomb nyomva tartásával meg 5-6 másodperc után kikapcsol. Power újbóli megnyomásakor beindul a gép, de sötét marad a képernyő….

Attila

(#15713) HunChaos válasza Atimester (#15712) üzenetére


HunChaos
aktív tag

bios reset nincs az alaplapon?(11.oldal "T" jumper lesz az)szoktak lenni billentyűk,amiket ha nyomogatsz induláskor visszaáll alapra(volt ahol pl az "insert" volt)

[ Szerkesztve ]

(#15714) HunChaos válasza HunChaos (#15713) üzenetére


HunChaos
aktív tag

51.oldalon írja le rendesen(csak már nem tudtam szerkeszteni :U

(#15715) Atimester válasza HunChaos (#15714) üzenetére


Atimester
aktív tag

Igen, köszönöm! :R
Azt próbáltam én is, de továbbra is csak fekete képernyő... :O
Este megint futok rajta egy kört.
Más alaplappal még sosem szívtam ennyit....

Attila

(#15716) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
Kérdésem a következő.
Biost be lehet e hozni úgy az alaplapon, hogy nincsen benne CPU.
Ki tudnám probálni, de az egy pasztázással jár, hátha valaki tudja, és próbálta.

(#15717) Atimester válasza Tidus (#15716) üzenetére


Atimester
aktív tag

Nem!
Proci+alaplap+RAM. Ez a gép váza.
VGA+monitor és a billentűzet pedig a kommunikáció eszközei...

Nem kell feltétlenül pasztázni, ha jól illeszkedik a hűtő, a bios-hoz még épp elég...

[ Szerkesztve ]

Attila

(#15718) Tidus válasza Atimester (#15717) üzenetére


Tidus
addikt

Ja, köszi.
A válasz meggyőzött, nem próbálom ki.

(#15719) Csaszykj válasza Tidus (#15718) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Csakis procival tudod. :R
Lap + Ram + Proci a lelke.
Bill egér vga monitor már más tészta. :R

(#15720) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne hogy vásároltam egy Gigabyte p55m-ud2 alaplapot és egy intel core i7 860 procit tehát hazajött a lap és a proci összaraktam a gépet és nem indul!Az alaplap ledek világitanak proci venti pörög és a vga venti is eggyet megszólal a vinyó és ennyi a monitor is sötét semmi!Lehet hogy nem tetszik neki az amd gépemből átrakott memória?kingston hyperx blue 2x2gb ddr3 1600mhz khx1600c9d3k24g cl9 valami ötlet?köszi

(#15721) spista222 válasza pcguru23 (#15720) üzenetére


spista222
addikt

Kis hangszóró be van kötve?
nem sípol valamit?
Próbáld ki 1 memóriával az összes slotot hátha valamelyikben beindul.

(#15722) tankal


tankal
tag

Sziasztok! Nem biztos hogy jó helyre írok ha igy van irányitsatok át!Van egy MSI GM41M-26P (MS-7592ver5.2)alaplapom raktam bele 2db kingmax ddr3 1333Mhz 2gb-os ram-ot.Az aida64 észleli az 1333mhz ramot de csak 667et ír mind kettőnél a bios is csak 800 at ír.Mikor beraktam ezeket azt tanácsolták állitsam alapbeállításra a biost.Hogyan tudnám emelni legalább 1066 ra?Elméletileg tudja a lap a gyártói oldalom ezt írták mellé Supports FSB:800/1066/1333MHz és ezt Supports two DIMM DDR3 800/1066/1333*(oc)DRAM.Előre is kösz a segítséget! :R

(#15723) spista222 válasza tankal (#15722) üzenetére


spista222
addikt

Ha 667-et ír az már nagyon jó mivel a valódi órajelet írja ki(a felét az effektívnek) nem az effektívet így az a memória 1333-on megy.

Másik szerintem nincs is olyan kis szorzó a chipszetben hogy a DDR3 memóriát ilyen alacsony(667 effektív) frekvenciát lehessen járatni, bár ez processzortól is függ.

Milyen processzor van a gépben?

(#15724) tankal válasza spista222 (#15723) üzenetére


tankal
tag

CPU típusa DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)

(#15725) Ruszki válasza pcguru23 (#15720) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát én pontosan nem találtam meg itt a memóriáidat a listában!
Csak KHX1600C9D3LK2/4GX ilyet!
De kövezzetek meg ha ez ugyanez. :D
Lehet nem támogatja a lapod!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#15726) Zotya984


Zotya984
senior tag

Üdv
Adott egy M3A785GMH/128M alaplap egy válogatott 235e proci társaságában. (0,98V -on megy 2,5Ghz-n)
Ezen a lapon van egy HDMI csatlakozó amin keresztül egy FULL HD Panasonic LCD-t szeretnék hajtani.
"rev" 1,4-es 10m-es HDMI kábelt találtam itt az aprón. Jó lesz az hozzá vagy valamilyen másik kell? 3d is lenne rajta nézve.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#15727) tankal válasza spista222 (#15723) üzenetére


tankal
tag

Igazad van a szorzóval kapcsolatban automatán van ha változtatom csak kevesebbet ír ki és nem tudtam erről a valódi és effektív dologról!Köszönöm a segítséget!

(#15728) gyuribácsi88

Megoldódott a problémám :DD

De egy kicsit durvának tartom hogy vadonat új alaplapnál BIOS frissítéssel kell kezdeni :Y :W

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#15729) Tidus válasza gyuribácsi88 (#15728) üzenetére


Tidus
addikt

A legújabbal egy alaplapot sem kapsz. Álltalában az első Biosok valamelyikével.
De az alaplapod is lehet egy évet valahol raktáron.

(#15730) destrukt


destrukt
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve, kérlek segítsetek nekem.

Van egy ASUS P5QC típusú alaplapom, eddig 2x2 GB DDR3 1333 MHz KingMax volt benne.
Vettem bele bővítésként 2 db Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz-es modult (KVR1333D3N9/4G, CL9 240 Pin DIMM). Az alaplapom a leírások szerint kezeli az 4 GB 1333-as DDR3 ramot, 2 ilyen slot van az alaplapomban, tehát bírnia kéne a 8 gigát. Ehelyett ha mind a kettő új RAM benn van a gépbe, a gép elég hamar lefagy.

Nem telik el 1 perc sem, már be is hal a gép. Egyszer majdnem eljutottam windowsig, kiválasztottam a meghajtót hogy miről bootoljon, de aztán kiírt valami error üzenetet, hogy valamit nem talál. Na jól beparáztam, hogy elszállt a Win csak mert betettem 1 RAM-ot. További próbálkozásokra el se jutottam idáig, BIOS elején kifagy. Windows telepítőt egyszer sikerült beindítanom DVD-ről, az is kifagyott legelején. Fagyasztottam párszor, utána már reset nem is volt elég neki csak power ON/OFF, de ekkor már nem adott képet, a monitor nem kapcsolt be, és a gép sem sípolt. Megcseréltem a 2 db 4 gigás RAM-ot helyileg, de az sem segített. Alaplapból kivettem visszatettem az elemet, az sem segített. Visszaraktam az egyik 2 gigás ramot a 4-es mellé, fagyás nélkül megy így 6 GB-al, és a Windowsom is megy megint szerencsére.

BIOS-ból elvileg a legújabb van fenn: American Megatrends Inc. 2103, 2009.04.27.
SMBIOS verziója: 2.5

Itt meg is jegyeznék egy furcsaságot. Eddig nekem nem ez a BIOS volt fenn, hanem valami régebbi. Baromira érdekelne, hogy mitől updatelődött fel. A gépemen nincs fenn semilyen ASUS win szoftver (updater meg ilyenek). Leszedtem ugyan az új verziót, de egy ROM fájl volt amivel nem tudtam mit kezdeni, és az ASUS oldaláról amit leszedtem BIOS Updater alkalmazást (Win 7 64 bit) az meg nem indult el, kiírja hogy "A fájl verziója nem kompatibilis a Windows verziójával. A számítógép rendszeradatai között tekintse meg, hogy a program x86 (32 bites) vagy x64 (64 bites) verziójára van -e szükség, majd lépjen kapcsolatba a szoftver gyártójával."

Azt reméltem, hogy talán ha frissítem a BIOS-t a legújabbra, akkor jó lesz és nem fagy le a gép a 2 4 gigás rammal, de sajna mint kiderült, valahogy updatelte magát már a cuccli, szal ez a megoldás kilőve, asszem.

A procim amúgy egy Intel® Core™2 Duo E8500 @ 3.16GHz, 3166 Mhz.

Várom az ötleteket, köszi a segítséget előre!

(#15731) sgergi válasza destrukt (#15730) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem az északi hídnak meg kéne próbálni adni kis plusz feszültséget biosban, illetve a memória adatait manuálisan megadni. Illetve a modulokat ki kéne egyesével is próbálni a slotokban, lehet, hogy hibás valamelyik. Akár egy bootolható memtestet is megpróbálhatsz. Egy bios resetet is meg lehet próbálni először.

(#15732) destrukt válasza sgergi (#15731) üzenetére


destrukt
csendes tag

Az a gond, hogy kb hamarabb lefagy a gép mintsemhogy be tudnám állítani BIOS-ban.

2 slot van, azokat kipróbáltam egyesével, jónak tűntek. Biosra toltam már system defaultsot,

(#15733) ravail válasza destrukt (#15730) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A BIOS magától nem "updatelődött fel"!!! Arra képtelen. Még akkor is, ha fent lenne az Asus "gyári" updater programja. Akkor is csak jelezné, hogy van frissebb, és ha jóváhagyod a frissítést, és van windows-os felületről futó valamilyen "BIOS Updater Utility"-je, számodra is jól láthatóan végrehajtja a BIOS frissítését! Utána minden estben újraindítást kért volna azzal, hogy lépj be és tedd meg a szükséges beállításokat!!!!
Tehát nálad valami "ÁRULÁS VAN!" abban az esetben, ha Te tényleg nem frissítettél. Ezért, én ott kezdeném a hba szűrést, hogy vissza kellene állítnod a stabil állapotű múködési környezetet, letölteni a v2103-as 2009.05.07.-i BIOS frissítést, és -nem ismerem az alaplapodat, és idő hiányában az User Manualt sem olvastam el, de feltételezem, hogy- a BIOS-ban a Flash frissítő programmal frissíthető a letöltöttel. Ez után csinálni kellene egy alaplapi jumper-es BIOS resetet, beállítani, és próbálni. Majd be az új RAM-okat, és próba. Megjegyzem, a KVR1333D3N9/4G az adatlapja szerint nem igényel többlet feszültséget sem.
A probához az auto beállításokkal is kezdhetsz, utánna -ha valami nem úgy megy, ahogy kellene- a CPU-t és a RAM-ot is beállíthatod kézzel.
Sok sikert!

UI: Ez a "csoda tőled független" BIOS frissűlés úgy is bekövetkezhetett, hogy valamilyan Driver Updater programot futtattál! De nem tudom.

(#15734) Kapti


Kapti
tag

Egy régi gép belét (alaplap, proci, memória) szeretném kicserélni Trinity-re vagy LIano-ra. Sajnos a merevlemez és DVD író maradna (nincs rá pénz). Az a gond, hogy a merevlemez és a DVD író IDE-s és sehol sem találok IDE csatlakozós alaplapot már. :O Van valami megoldás? Köszi.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#15735) destrukt válasza ravail (#15733) üzenetére


destrukt
csendes tag

Kedves Ravail,

Köszi a választ!

Az alaplapi jumper-es BIOS resetet hogyan valósítom meg? Csak az elem kivételes resetet csináltam meg eddig. Próbálkoztam az Updater futtatásával, de annak ellenére hogy a megfelelő oprendszerhez való progit szedtem le az ASUS weblapjáról (win7 64bit), nem indul el a progi.

"A fájl verziója nem kompatibilis a Windows verziójával. A számítógép rendszeradatai között tekintse meg, hogy a program x86 (32 bites) vagy x64 (64 bites) verziójára van -e szükség, majd lépjen kapcsolatba a szoftver gyártójával."

Erre felbuzdulva kipróbálgattam a Vistásokat is (32, 64) meg 7-esből is a 32 biteset, és persze tök érthető módon azok sem indultak el. De a 64 bites vajon miért nem? Passz.

Bementem BIOS-ba az EZ Flash Utilitybe, de ott meg mintha nem engedett volna rálépnem az update funkcióra. Ki volt írva, de nem tudtam odavinni sehogy a kijelölést.

Fura mindenesetre, még töröm a fejem. :)

(#15736) sgergi válasza Kapti (#15734) üzenetére


sgergi
veterán

Létezik 1-2k között ide-sata átalakító. Erről lehet bootolni is, én is sokáig használtam ilyet. A két eszközhöz 2 darab kell.

(#15737) csirió


csirió
csendes tag

sziasztok! lenne 1 kérdésem segitsetekl légyszives!vettem használtan 1 MSI 7N-SLI PLATINIUM =7380 as alaplapot feltelepittettem de a draivereket nem tudom leszedni sehonann tudnátok-e ebbe segiteni?? privibe irjatok! :R

[ Szerkesztve ]

üdv csirió

(#15738) sgergi válasza csirió (#15737) üzenetére


sgergi
veterán

Gyártó honlapját próbáltad? Nekem lejön.

(#15739) pcguru23


pcguru23
aktív tag

na befagadta a memót fenn a win7is!1 prombéma!Egyszerűen gépinditásnál nem enged be a bios menűbe hiába nyomom a del. gomdot semmi...de semmi mást sem...gondolat?

(#15740) spista222 válasza pcguru23 (#15739) üzenetére


spista222
addikt

F2?
Milyen billentyűzet?

[ Szerkesztve ]

(#15741) pcguru23 válasza spista222 (#15740) üzenetére


pcguru23
aktív tag

megbpóbálom...

(#15742) pcguru23


pcguru23
aktív tag

semmi...egyszerűen nem reagál inditásnál semmi gombnyomásra se f12 se del se f2 se semmi...már fenn van minden meg jó minden csak szeretnék a biosba benézni+néhány dolgot beállitani de nem tudok
billenytűm trust gxt 18 usb

[ Szerkesztve ]

(#15743) spista222 válasza pcguru23 (#15742) üzenetére


spista222
addikt

Valószínűleg a BIOS-ban valamiért le van tíltva az USB legacy support.
Kapcsold be és akkor mennie kell, már ha most Win-ben van bill.(ehhez PS2-es billentyű kell)

[ Szerkesztve ]

(#15744) pcguru23 válasza spista222 (#15743) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Megoldva!Alsó usb-n voltak most feltettem a felsó kettőhöz és beengedett! :R

(#15745) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.létezik olyan olcsó 1155-ös alap lap amin van ide csatlakozó.? ezt a problémát kellenemegoldani.[link] köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#15746) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Hello mindenki! A segítségetek kérném! Adott egy pontosan "meg nem mondom" milyen Gigabyte alaplap. A gond az, hogy nem ad képet sem a PCI-E-be csatlakoztatott VGA-val (többel megnéztem), sem az integrált VGA-val. A ház elején lévő ledek sem villognak, csak elindul a gép, és kész, ennyi, se kép, se hang. A kábelek tuti jó helyre vannak kötve, ezerszer megnéztem, hogy minden ok-e benne. Valami tipp a hibára?

May the Force be with you!

(#15747) Sanyi19 válasza Szögecs (#15746) üzenetére


Sanyi19
őstag

Milyen foglalatos alaplap? Milyen proci van benne? proci 4 tűs tápkábele csatlakoztatva van? Új alaplap? Most lett összerakva a gép? Ha a proci nem kompatibilis a jelenlegi bios-szal akkor is hasonlókat produkálhat.
Kiveszed az összes ramot és beindítod akkor csipog?

Ha régi már akkor esetleg a kondik nem púposak?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#15748) tkesy válasza kromatika (#15745) üzenetére


tkesy
őstag

nem egyszerű kérdés, mert az intel jó ideje nem támogatja (natívan) a PATA-s eszközöket...
Eddig az Asus lapjai között találtam olyat (P8H67 és variánsai) , ami külső vezérlővel oldja meg a problémát (VIA VT6415), de már ezek is kifutottak, meg alapból nem voltak olcsóak...

esetleg használtan megpróbálhatod

pl ilyen átalakító beszerelése nem megoldható?

egyébként nem lehetne lecserélni a hdd-ket?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15749) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Sziasztok, van egy problémám van 3db H61 alaplapon vadonat újak, ASUS MSI ASROCK márkák, és mind a 3 Win7 telepítés után nem tölt be csak állandóan ujraindul a BIOS kép után. Kicseréltem már mindent , ram, hdd, cpu, táp ..... Egy AMD A55 lappal szerelt gépre meg simán felmegy a rendszer. Tanácstalan vagyok..... :((

(#15750) spista222 válasza Flex Wheeler (#15749) üzenetére


spista222
addikt

Lehet hogy a memóriát amit beleraksz nem szeretik.
SATA vezérlő hogy van beállítva mindnél?
IDE/AHCI?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.