Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17051) bonscott


bonscott
csendes tag

sziasztok

tegnapról mára elkezdett idétlenkedni a gépem. bootolásnál elkezd a beépített hangszóró szirénázva vonyítani, majd leáll a boot. ha még egyszer elindítom, simán bootol, minden működik (eltekintve attól, hogy a hangszóró egyfolytában vonyít)
próbáltam cmost törölni, leszedni a dvd.irot, cserélgetni\kiszedni a memóriákat, de nem segít.
mit kellene tennem?

(#17052) Gyufaaa válasza bonscott (#17051) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hőfokokat ellenőrizted? Alapra állítottad a biost? Abban az esetben lehet engedélyezve lett a ventik szabályzása és ha nem minden alaplapi csatira van dugva venti akkor is sípol. Minden esetre a meglévő ventikre adj egy kis sűrített levegőt. Lehet a hőmérséklettel van valami gondja. Nekem egy Abit lapnál volt ilyen, de az a csatik végett volt. Engedélyezte alapon a ventiszabályzást minden csatira aztán vonyított, hogy nincs rajta semmi.

(#17053) Guderian


Guderian
tag

A P35 DS3 már ki tudja hajtani a proci és a VGA 100%-át?
Proci:Intel CORE 2 DUO E8500
VGA:GIGABYTE GV-R485OC-1GH HD4850
Memo:Kingmax 1GB (1066MHz PC2-8500) 2X
Jó választás lehet az alaplap ehhez a konfighoz?

''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

(#17054) roland.75


roland.75
tag

Hali!
Lehet kicsit láma a kérdés, vagy már szerepelt itt a fórumon:
Intel 775-ös tokozású lappban van olyan ami a CF -et, és az SLI-t is támogatja, vagy ezt csak az Intel i7-es lapok tudják?
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#17055) MZsoltee válasza Guderian (#17053) üzenetére


MZsoltee
veterán

A lap jó választás a proci is. A 4850ből sztem elég lehet az 512 isennek kérdezz utána a topicjában. Viszont a 2*1 Gb memória kevés, 2*2Gb-ot javaslok.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17056) bonscott válasza Gyufaaa (#17052) üzenetére


bonscott
csendes tag

köszi, ez volt a megoldás

rosszul volt jumperolva a vinyó, amit a gépre akartam tenni, ezért alapra állította a biost.
mivel a cpu hűtőm nem a cpu hűtő csatiján van, hanem auxon, ezért folyton kereste, amíg ki nem szedtem a biosban

viszont legalább kitakarítottam a gépem :)

[ Szerkesztve ]

(#17057) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

szevasztok,
htpc-t szeretnék építeni, de még nem tudom hogy AMD-s vagy Intel-s rendszer lesz.
Ha AMD akkor gondolom AM3-as lapot lenne érdemes venni, ha Intel-es akkor LGA 775 lapot.
Amire szükség lenne:
- passzív hűtésű déli híd (zajmentes)
- beépített wifi
- keveset fogyasszon
- stabil legyen
- jó minőségű hangkártya
- SPDIF
Nagyon megköszönném ha tudnátok AMD-s és Inteles lapot is ajánlani mert még nem eldöntött hogy mi lesz.
Szétnézek proci terén is, összeadom az alaplap árát a proci árával és amelyiknek jobb teljesítmény/ár mutatója lesz azt veszem.Kösz!

(#17058) Gyufaaa válasza bonscott (#17056) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Minden roszban van valami jó is :DDD

(#17059) Ace Ventura válasza Guderian (#17053) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A DS3 Tökéletes a procidhoz.
512-es VGA bőven elég!
3 modullal nem tudsz dual channel üzemmódot létrehozni. 2v. 4 modul kell hozzá.
A 2X1 gigás Kingmax 1066-os tökéletes, ha 32 bites op.rendszert telepitesz rá.64-es vistához 2X2 giga kell!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17060) Ace Ventura válasza zsolt320i (#17050) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mennyit szánsz rá?Amiket felsoroltál igencsak megdobják a lapárakat. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17061) roland.75 válasza Gyufaaa (#17058) üzenetére


roland.75
tag

Csak ez kell?:

Vagy a hajlított lemez is kell?

(#17062) roland.75


roland.75
tag

#17054 erre valaki?

(#17063) zsolt320i válasza Ace Ventura (#17060) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hát 25K-ból ha kijönne örülnék :D

(#17064) Daemon09 válasza roland.75 (#17062) üzenetére


Daemon09
őstag

775-ben nincs olyan.

(#17065) Guderian


Guderian
tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét!
:)

''A jövő nagy csatáit a páncélosok fogják megvívni'' Heinz Guderian a páncélosok atyja 1936

(#17066) netboy


netboy
senior tag

Valaki tudna nekem User's manualt küldeni abit TH7II-raid-es alaplaphoz mert nem lehet letölteni :(

(#17067) BPFeri válasza netboy (#17066) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Innen letölthető ( .pdf) ...próbáld ki. :R

Üdv, F.

....

(#17068) nguru válasza netboy (#17066) üzenetére


nguru
tag

Hali!

Innen:[link]

És az us szerverrel!

(#17069) Gyufaaa válasza roland.75 (#17061) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Áhhhh. Lehet hogy van megmentőm? :DDD így igaz. Mindkettő kellene. Csak nem tudunk üzletelni? :D

(#17070) czanga


czanga
őstag

üdv.
egy msi p35 neo2-fr-be jók lesznek a 2 gigás kingmax 800-as modulok? mert a gyártó hanlapján a tesztelt memóriák közt ezt nem találtam meg.

(#17071) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok!
Öcsém alaplapot készül venni,van rá 20ezre!
Egy E4500-at szeretne vele hajtani,és nagyon fontos a tunning.
Két verzió jöhet szóba:Gigabyte vagy Asus. Szerintetek milyen alaplapot érdemes vennie?

Amit eddig kinéztem neki, az vagy egy Asus P5K, vagy egy Giga P35DS3P.

[ Szerkesztve ]

(#17072) Ace Ventura válasza czanga (#17070) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megvetted már a lapot?Ha még nem , akkor nézz körbe a gigabyte-oknál.Az MSI lapjai mostanában nem valami stabilak, én 2 rosszat is kifogtam.A gigabyte viszont igencsak szereti a kingmax memókat.

tzsolesz
A giga-ra egy szavazat.Az egy DS4, csak nincsen rajta akkora hűtőborda.Tuningra kiváló!

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17073) Mr X válasza tzsolesz (#17071) üzenetére


Mr X
veterán

Plusz egy szavazat a GigaByte-ra.

(#17074) Lenry válasza tzsolesz (#17071) üzenetére


Lenry
félisten

+1 a gigának...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17075) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nah úgy látom hogy akkor a Giga lesz. Köszi szépen mindenkinek. :R :R

(#17076) Gyufaaa válasza tzsolesz (#17075) üzenetére


Gyufaaa
veterán

ALAP. :DDD

(#17077) tzsolesz válasza Gyufaaa (#17076) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés. :R

Egyébként mennyivel anti-tuningosabb egy P35-DS3? Mert még valamelyik nap nézegettem az árakat, és láttam valahol P35DS3P-ét 20855Ft-ért, de már nem látok sehol annyiért, csak ilyen 24K fölött, annyi meg már nincs rá sajnos. :(
GigaP35 DS3-at meg látok már 17K-ért is boltban. :K

[ Szerkesztve ]

(#17078) audi100td válasza tzsolesz (#17077) üzenetére


audi100td
nagyúr

A sima DS3 is kiváló tuningra, nem rég adtam el az enyémet és az új tulaj 538FSB-t hozott ki belőle. :)

(#17079) tzsolesz válasza audi100td (#17078) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Akkor jó lesz az is. :R

538FSB :C Ez nagyon szép eredmény, persze akkor, ha nem 1333 -as procival érte el. ;]

(#17080) audi100td válasza tzsolesz (#17079) üzenetére


audi100td
nagyúr

"persze akkor, ha nem 1333 -as procival érte el. ;]"

Nem értem miért. :F

Amúgy egy 1066-os E6400 volt tudtommal...

(#17081) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Az új Core i7-nél mikor lesz gyorsabb a gép? 3*2GB DDR3 vagy 4*2GB DDR3???
Elvileg "tri/dual channel" van az alaplaphoz írva (intel X58). :F

Linux for human beings

(#17082) steveistvan


steveistvan
tag

sziasztok
olyanrol halott már itt valaki hogy létezik olxan am2-es AMD alaplap amiben nem megy csak nvidia videó kártya?
adatok:asus m2n4 sli nforce4
eben nem akar meni 1 HD 3650

és azt mondták a haveromnak hogy nazért nem megy mert csak nvidia VGA-val megy (számtek tanár)

thx a segítséget!!!

(#17083) fulcrum válasza steveistvan (#17082) üzenetére


fulcrum
tag

Hivatalosan soha nem találtuk írásos nyomát, de nVidia chipes alaplapokkal és vga-val többször jártunk így, érdekes módon azok is asus gyártmányok voltak... De ezek korábbi lapok voltak, hd 3650-nél ősibbek....

Linux for human beings

(#17084) roland.75 válasza Daemon09 (#17064) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
Köszönöm.

(#17085) roland.75 válasza Gyufaaa (#17069) üzenetére


roland.75
tag

Hali!
A belinkelt képen látható darab van csak feleslegbe, mert a másik felét beépítettem egy 478-as tokozású proci lefogatásához, de ha ez kell szívesen elküldöm.

(#17086) audi100td válasza steveistvan (#17082) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

ezt így hivatalosan nem tudom ki lehet-e jelenteni, de volt nekem is egy olcsó AM2-es Asus lapom (VIA chipsetes), amibe ATI X1950GT-t nem lehetett sehogy működésre bírni, pedig a P35-ös Giga lapomba hibátlanul működött...

(#17087) steveistvan válasza audi100td (#17086) üzenetére


steveistvan
tag

az bene a furcsa hogy 1 abit lapbol vetem ki ami szintén nforce 460-as volt

(#17088) steveistvan


steveistvan
tag

fel van téve szüz windows me g a driverek és már megy is
:):)
tanárok XDXDXDXDXD
maradjanak csak a tanári asztalnál!!!!! :):):):):):)

(#17089) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

#16988-ra valaki? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17090) kriszbon


kriszbon
őstag

Esetleg erre valaki [link] :F :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17091) Ace Ventura válasza kriszbon (#16952) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az Asrock lapjai között találst ilyesmit szerintem, ám nem mindig jó ez az öszvér megoldás.Jobban járnál, ha néznél valami jó deszkát intel fronton, hanyagolnád a ddr ramokat.A ddr2 most úgyis jó áron van.Proci mind mehet bele, ami S775 foglalatos.
Ha nem kell drága lap, akkor ott vannak a giga P31-es lapjai.Ezeknél olcsóbbat nem érdemes venni.Árban jó, és ki is tudod frankón használni.Ettől függetlenül nem tudom milyen árkategóriában gondolokodsz.
Üdv.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#17092) audi100td válasza kriszbon (#17090) üzenetére


audi100td
nagyúr

[link] azért komoly tuningra ne számíts, valamit valamiért ;) , amúgy nem rossz lap, volt nekem ilyen korábban, akkor még sata1-es csatikkal.

(#17093) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok !

Gondom a következő,és előre is sorry ha rossz topicba írok.
Asztali gépem állandóan fagy,első bekapcs. után kb.5-10perc alatt minden esetben.Kép kimerevedik,egér nem mozog,billre sem reagál a dög,csak a reset "segít".Elkezd bootolni és elfelejti hogy van benne dvd író és hdd,de néha csak az egyiket.~Detecting ide drives:none,none.Hagyom így , és 5p mulva bejön az xp logo és el kezd szaladni a csík,ergo töltene be.Szaladgál is 20percet mire bejön az xp.(friss op.rendszer).Inenntől megy az xp vígan, csak dvd író nincs a sajátgépben.Egyedül a c: meghajtóm van ott,és a hdd led folyamatosan világít a házon,még akkor is ha nem csinál semmit csak "üresjáratban van".Egyébként lassulást nem észlelek még ilyen állapotban sem.Valami 5letre lenne szükségem,ki mit tenne ilyen esetben :R

Amiket eddig megcsináltam:

XP újrahúzva vagy 5x (SP2 , SP3 is)
Alaplap kicserélve,asrockról egy gigabyte m61pmes2 -re.
Pormentesítve az egész belülről
Proci újrapasztázva , hőértékek normálisak terhelés alatt is.(x2 dualcore 4.2+)
VGA meghajtva 3d markkal , lefut rendesen,órákon át is.(8600GT)
Táp noname 400w ról kicserélve márkás 450w darabra.
HDD szintén új,most wd 160GB jelenleg.HD sentinel 100%os-ra ítéli.
RAM-ok 2db 1 gigás kingmax 800mhz egyenként tesztelve lettek.

{。^◕‿◕^。}

(#17094) Shady313 válasza manoarc (#17093) üzenetére


Shady313
aktív tag

Üdv! milyen DVD író van a gépben? SATA vagy PATA? Lehet h a jumperek miatt néha összezavarodik a lap, esetleg rossz a DVD író. Én erre tudnék tippelni.

(#17095) Kofler


Kofler
tag

Sziasztok !

BIOS frissítésről lenne szó. Van egy Asus P5K Deluxe alaplapom egy Intel E6750-es duplamagos procival. Amikor bekapcsolom a gépet ez fogad: "Intel CPU ucode loading error".Megnyomom az F1-et és megy az élet tovább...Annyit már kiderítettem hogy az én BIOS-om száma 0123 és ezt a processzort 0311-től támogatja az alaplap - legalábbis a gyártó honlapján ez van. Szóval mindenféleképpen BIOS-t akarok frissíteni csak annyi féleképpen lehet hogy nem tudom melyiket válasszam ?: AFUDOS (nincs floppy-m), Asus Ez Flash 2, Asus Update
A leges-legújabb BIOS a laphoz 0902. Érdemes a legújabbra frissítenem ?

Válaszotokat előre is köszönöm :R !

[ Szerkesztve ]

(#17096) manoarc válasza Shady313 (#17094) üzenetére


manoarc
senior tag

Szia ! SATA LG szupercsoda,a legolcsóbb ami kapható.Köszi a tippet,várom a többit másoktól is :DDD

{。^◕‿◕^。}

(#17097) Shady313 válasza manoarc (#17096) üzenetére


Shady313
aktív tag

A SATA mód mibe van állítva BIOSban? (AHCI, Legacy IDE, Native SATA, RAID)

(#17098) audi100td válasza Kofler (#17095) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

egyértelműen érdemes rögtön a legújabb verziót felrakni, ha nincs floppyd frissíthetsz Windows alól is, de nem menjen más progi a háttérben és csakis stabil rendszer esetén, tuningot is mellőzd.

(#17099) Shady313 válasza Kofler (#17095) üzenetére


Shady313
aktív tag

Mindenféleképpen érdemes frissítened. Nem csak a microcode-ot, de sok bugot és teljesítményjavítást is megoldanak. Ajánlom az ASUS Update-et mert azzal Windows alól kényelmesen frissítheted, csak előtte zárj be minden alkalmazást!!!

Szerk.: audi100td megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#17100) Kofler válasza audi100td (#17098) üzenetére


Kofler
tag

Ha Windows alól frissítek Update progival, akkor egyszerűen lementem a gépre az új BIOS-t, betallózom a progiba és kész ? (Biztonság kedvéért a régit elmenteném egy pen drive-ra.) Ajánlatos frissítés közben kihúzni a netkábelt ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.