Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17701) djrobaa válasza t.imi (#17699) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Mindent kiszedtem a gépből természetesen, csak maga az alaplap maradt benne. Még azt is kiprobáltam hogy egy sima cd olvasóval telepitem de nemlett jó.

Akkor sajnos bekell szerezzek egy másik lapocskát.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#17702) sgergi válasza gooool (#17696) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte honlapján meg tudod nézni... ;)

(#17703) t.imi válasza djrobaa (#17701) üzenetére


t.imi
addikt

Akkor be :( Garival vettem itt öcsémnek egy mercuryt :B de 2e ft volt.Nem egy nagy beruházás szerencsére.

(#17704) djrobaa válasza t.imi (#17703) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Nézegettem itt az Aproban a lapokat. Igazábol 865 vagy 875ös lap kéne. Bár az utóbbi tök felesleges egy Cerka proc meg egy 333as ram alá. IS7-E2 ben gondolkodok. Szerintem az jó lap lenne.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#17705) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a gépem a bekapcs. gomb megnyomása után nem elindul, hanem pittyeg, és villogtatja az előlapon lévő ledjeit.
Annyit csináltam vele, hogy leszedtem a ház külső burkát, és lecsatlakoztattam a cd meghajtót. Ez előtt ment a gép most meg nem megy. Mi lehet a gond?
(Már próbáltam azt, hogy összeszerelem teljesen a gépet, de semmi.)
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#17706) rb26dett válasza piadex2 (#17705) üzenetére


rb26dett
aktív tag

szerintem írd le, hogy hogy pittyeg, mert majd jön egy hozzáértő és ezt megkérdezi úgyis aztán majd ebből megmondja hogy az a sípolás épp mi, memória vagy tudomisén. de valószínüsíthetően valamit elmozdítottál kimozdítottál amikor szétszedted. én a helyedben biztos kiszedném a videokarit, memóriákat, aztán vissza minden és próba.

(#17707) sgergi válasza piadex2 (#17705) üzenetére


sgergi
veterán

Pittyegéseknek itt utána tudsz nézni, hogy mit jelent. Szedd szét a gépet, fújd ki a port, majd rakd újra össze.

(#17708) Villanyász


Villanyász
tag

Szisztok!

Segitség kéne. adott egy frissen összerakott gép, asrock p43de lap+e4300 proci+geil ddr2 2gb value ram

Proci felhúzva 9*320 ra, ram visszaosztva és igy megy pont 800 on, de amit nem értek h everestben az írás gyorsabb mint az olvasás 5700 vs 5200

Legfrissebb driverek mindenből bios ból is fent

Mitől lehet?

(#17710) gban válasza djrobaa (#17704) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azért próbáld ki a cuccot egy clear cmos / bios átbogarászás után még utoljára, hátha segít

Postázást nem vállalok.

(#17711) rb26dett válasza Villanyász (#17708) üzenetére


rb26dett
aktív tag

szia! nekem is ilyen alaplapom van E7300-as procival és sehogy se tudom húzni, mert akkor már nem indul el. nekem 2x 1gb ddr2 1066mhz kingmax van még benne. mit kell állítanom hogy jó legyen? 10x 266mhz-en megy ami a gyári de ha pl 9x 333-ra állítom, akkor lefagy, a ramot átállítottam 533ról(ami alap órajelen annyi ugye) 400mhz-re és akkor jött ki 500mhz-re a ram órajele. lehet hogy ez nem egy jó érték? vagy ha fagy akkor feszültség kell neiki? mert már amint töltődne a win máris kész, biosz tesztek után egyből fagy. 1.200V van beállítva ez lenne kevés?

[ Szerkesztve ]

(#17712) Villanyász válasza rb26dett (#17711) üzenetére


Villanyász
tag

Én manuálba adtam neki feszt mert ha automatán volt akkor terhelés alatt sokat esett és nekem is fagyott, én adtam neki + 0.1 v ot és azóta hibátlan

Egy everestet mem sebesség tesztet ha tudsz csinálj má lécci, kiváncsi vagyok nálad mennyi

[ Szerkesztve ]

(#17713) rb26dett válasza Villanyász (#17712) üzenetére


rb26dett
aktív tag

máris csinálok aztán lefotózom de akkor most neked 1.3V-ot kap a proci?

(#17714) rb26dett válasza Villanyász (#17712) üzenetére


rb26dett
aktív tag

na itt a kért sebességteszt :) de ez kingmax

[ Szerkesztve ]

(#17715) djrobaa válasza gban (#17710) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Probáltam már sokszor a Clear Cmost. Kivettem az elemt 5 percre meg vissza raktam. Semmi nemváltozott. Mit nézzek meg szerinted a BIOSban. Mindig ezt irja hogy PAGE FAULT IN NONPAGED AREA, és ezt a fájlok másolásánál mkor eléri a 32%ot. De volt hogy tovább ment 37% ig. De utána bejött a kék képernyő és mindig ugyanaz a hibakód.

0X00000050

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#17716) Villanyász válasza rb26dett (#17713) üzenetére


Villanyász
tag

Nagyon köszi a tesztet, nálam nem tudom mi lehet mert az irás gyorsabb mint az olvasás, egyébként nekem az alap 1.3v és ezt toltam fel 1.4 v ra

(#17717) t.imi válasza djrobaa (#17704) üzenetére


t.imi
addikt

Uccso intelem p3 900 volt, de az is7-ek jó lapok voltak, legalább is amiket összeraktunk.
Ha meg nincs benne nagy cpu, tök fölösleges + ezreket beleölni sztem.

(#17718) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

a kérdésem a következő: olvastam valahol, hogy a satás vinyókat már érdemes AHCI-val használni, ad pár extrát az IDE-hez képest. kicsit utána is néztem az AHCI dolognak, és nem is tűnik hülyeségnek, úgyhogy elhatároztam, hogy beállítom a BIOSban. a művelet meg is történt, sikerült elindítani a windowst a saját AHCI driverével. a probléma a következő: nem találok rendes inteles AHCI drivert. vagy nem is kell? :F

GIGABYTE EP35-DS3 alaplap
SAMSUNG F1 1TB vinyó
Microsoft Windows Vista Ultimate SP1

előre köszönök minden választ!
mg105

(#17719) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hello!

Tegnap postáztam el egy alaplapot : ASUS P4PE-X egy fórumtársnak!
Ma megkapta, próbálná üzembe helyezni, bekapcsolja, nincs kép, a ventilátor felpörög de nincs kép!
2,4ghz-es procit rakott bele, nekem itthon 2,4ghz-es celeron procival ment! és egy radeon7000es vga-val 256mb ddr memóriával

Mi lehet a gond? mitől nincs kép? :( elvagyok szomorodva :O

Üdv: Csabee.

(#17720) Villanyász válasza Csabee. (#17719) üzenetére


Villanyász
tag

Cmos reset megvolt?
Táp rendben van? Procinak van külön tápcsatija? Ha van be is van dugva?
Legfrissebb bios fent van?

[ Szerkesztve ]

(#17721) Csabee. válasza Villanyász (#17720) üzenetére


Csabee.
nagyúr

cmos reset volt, a táp is jó, bevan dugva rendesen!
Legfrissebb biost azt hogy tegye fel ha nincs kép? :(

Üdv: Csabee.

(#17722) Villanyász válasza Csabee. (#17721) üzenetére


Villanyász
tag

kölcsönprocival amivel neked ment

(#17723) Csabee. válasza Villanyász (#17722) üzenetére


Csabee.
nagyúr

hát ma kap kölcsön két procit, ha azzal nem megy, akkor postázom neki az enyémet! jobb ötletem nincs :(

Üdv: Csabee.

(#17724) Villanyász válasza Csabee. (#17723) üzenetére


Villanyász
tag

Én még azért a memót ill a videókártyát is megpróbálnám kizárni

(#17725) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok

Adott ez az alaplap. Jelenleg van benne 2*256 MB DDR2 ram, ami 533Mhz-en közlekedik.
Szeretnék beletenni még egy giga ramot, 1*1024 képében. Ha 667-est veszek akkor az is 533-on fög közlekedni? Mert, ha igen akkor elég 533-ast venni, nemde?
A proci nem dualcore, P4 630 3Ghz!!
Köszi

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#17726) Csabee. válasza Villanyász (#17724) üzenetére


Csabee.
nagyúr

két vga-val lett kipróbálva, azzal nem lehet gond! mert másik gépbe működnek azok a vga-k
memóriát megpróbálunk majd cserélni :)

Üdv: Csabee.

(#17727) okay


okay
aktív tag

Azt szeretném kérdezni hogy a hdd led egyfolytában világit,vinyo töltésekor kicsit erösebben,a ledek a billentyüzeten nem kapcsolnak ki ha a gép leáll.Leégett a tápom és az elsö probléma azota van,a második már mikor megvettem a lapot AM3-as asus.Ezek a problémák sulyosak?A lapom is károsodott?
Köszi!

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#17728) olanor


olanor
tag

Szükségem lenne a segítségetekre , tanácsotokra. Sógorom tegnap este vett egy új procit , be is tette a lapba de nem kapcsolt be. Kicsit még szenvedett vele, szétkapta a dolgokat majd össze rakta. Be is kapcsolt a gép... ment vagy 30mp-ig azt elfüstölt a lap. Elfelejtette visszarakni a déli híd hűtést. :O

Kérdés. Mivel a lap még garis , vajon ezt kiszúrják ? Vagy van rá esély hogy javítsák ?
Esetleg ezt lehet kint a sufniba javítani, vagy kuka a lap....

(#17729) Csabee. válasza olanor (#17728) üzenetére


Csabee.
nagyúr

próbálja meg garanciáztatni mindenképpen! :) megmondja hogy bekapcsolta a gépet, és utána kikapcsolt, elfüstölt.... azt nem feltétlen kell emlegetni hogy nem rakta vissza a hűtést ;) ;)

Üdv: Csabee.

(#17730) olanor válasza Csabee. (#17729) üzenetére


olanor
tag

Azért nem feltétlen jó a gari , mert Érden lakik ő is. Garilevél Szolnokra szól. 5e Ft az út oda - 5e Ft vissza. És ha nem cserélik akkor ez kidobott pénz. . . :(

(#17731) slemo


slemo
tag

Hali!
Olyan problémám lenne, hogy az egyik ismerősömnek meghalt a gépe. ("felzúg" de mást nem csinál nagy feketeség a monitoron) Elvitte a szervizbe és ott azt mondták neki hogy a VGA ment tönkre. Viszont beraktuk az én gépembe és ott simán ment minden. Sőt az én VGA-mal is ment az Ő gépe. A speaker videokártya hibát jelez a gépében ha az Ő VGA-ja van benne. Az övé ATI az enyém GeForce. Ha valakinek van valami ötlete írja le légyszi. Előre is köszi!

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17732) Csabee. válasza olanor (#17730) üzenetére


Csabee.
nagyúr

telefonon kell megbeszélni! add fel postán! az 1500ft körül van. . :)

Üdv: Csabee.

(#17733) Gyufaaa válasza slemo (#17731) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Milyen ATi és milyen Geforce? Típus. :U

(#17734) slemo válasza Gyufaaa (#17733) üzenetére


slemo
tag

Az ATI: x1950xtx a GeForce 8800GTX. De ennek mi köze hozzá?

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17735) Gyufaaa válasza slemo (#17734) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Azért volt érdekes, mert azt véltem hinni, hogy egyik kártya nagyobb teljesítményű a másiknál. Ennek hibalehetősége egyszerű lehetett volna. TÁPEGYSÉG. De itt közel azonos fogyasztású VGA-k ról van szó. :U A te gépedben is hibát jelez amikor beleteszed a vga-t?

[ Szerkesztve ]

(#17736) slemo válasza Gyufaaa (#17735) üzenetére


slemo
tag

Értem! Semmi hibát nem jelez. Simán elindul. Az Ő kártyája is ment az Ő gépében kb 2 évig. Múlthéten egyszercsak nemindult.

[ Szerkesztve ]

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17737) Gyufaaa válasza slemo (#17736) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Portalanítás meg volt? :U Ha visszateszitek a vga-t a gépbe most megy? Vagy azzal a vga-val még miníg fenn áll abban a gépben a "zűrzavar"?

(#17738) slemo válasza Gyufaaa (#17737) üzenetére


slemo
tag

A portalanítás meg volt. A gép még mindig nem megy az ATI-val. Ez már kész rejtély számomra :D

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17739) dave93 válasza slemo (#17738) üzenetére


dave93
őstag

ilyen alapdolgok voltak már hogy CMOS clear? (alaplapi elem ki-be)

(#17740) Gyufaaa válasza slemo (#17738) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:DDD Ez valóban érdekes. De van orvosság. Váltson GF-re :DDD

(#17741) Carpio


Carpio
tag

A 17725-re valaki?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#17742) Gyufaaa válasza Carpio (#17741) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jobban járnál ha azt a kettő 533-as ramot kiraknád a polcra és vennél vagy 2x1gb 667-es vagy 800-as ramot. DC végett. Emberi áron kaphatóak. De ha ragaszkodsz a ramjaidhoz, akkor semmi probléma nélkül melléteheted azt a ramot amit akarsz venni. Úgy ahogy mondod, 533-on fog menni. :U

[ Szerkesztve ]

(#17743) Carpio válasza Gyufaaa (#17742) üzenetére


Carpio
tag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#17744) slemo válasza dave93 (#17739) üzenetére


slemo
tag

Igen az is megvolt.

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17745) Gyufaaa válasza Carpio (#17743) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igazán nincs mit. ;)

slemo: szerintem dobd ki azt az ATi-t! Csak előbb mond meg hol és melyik kukába dobod!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17746) slemo válasza Gyufaaa (#17740) üzenetére


slemo
tag

de az is megoldás hogy vesz egy másik alaplapot ami elviszi a kártyát. Mivel hogy az lényegesen olcsóbb. :D

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#17747) attilaaa16


attilaaa16
csendes tag

helló mindenkinek!
egy olyan kérdésem lenne hogy az alaplapom :Asus M2N/TeleSky + 5200+ os x2-es alap Kingston 667+800 as 1gb-os ramok a 667 miatt 667 MHz en mennek eddig nem is lenne gond
csak mikor az fsb-t emelem akk megy a ram órajele is és ilyenkor valamikor csak az 5. bekapcsolásra indul be és sokszor kifagy :F szerenék bele venni rendes ramokat amik támogatják a húzást ..
nézegettem a ramokat és 2.0 , 2.1 V kell nekik.. nah most nálam a ram beállításnál csak
1.8 , 1.9 V ot lehet..:S ilyenkor mit lehet tenni? működne ezek a nagyobb feszültségű ramok?
vagy inkább nézzek olyat ami 1.9 V on megy?
ha van ilyen mit javasoltok? nagyon sürgős lenne. ( 11k ig)
2GB os szett érdekelne.. a 4GB -ot feleslegesnek tartom

(#17748) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

Mindig Max. -on porog az Intel gyari ventije.
Barmit allitok a BIOS -ban.
P5KPL-AM,E1400,2Gb,8600GT,Samu750,FSP 350W.

Hogyan kell bios -t frissiteni :F

(#17749) attilaaa16 válasza Bikerider (#17748) üzenetére


attilaaa16
csendes tag

megnézed neked milyen verzioju a bioszod.. ezt vagy everestel megnézed vagy ha belépsz a biosba az is kiirja... majd felmész a gyárto oldalára megkeresed az lapodat letöltöd hozzá a legfrisebb biost.. kiirod egy cd-re.. de nem csak simán bemásolod mert cd-kép formában van fenn... szoval pl neroval ( amelyikkel az isokat szoktad kiirni) arra ügyelj hogyha közbe elmegy az áram vagy hasonlo gond adodik a lapod soha töbé nem müködik...
a telepités anyi hogy berakod a cd-t arrol bebootolja magát és fenn is van az uj bios
fontos miközbe telepit ne babráld

(#17750) Bikerider válasza attilaaa16 (#17749) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Koszi a HELPET :R
Elosszor ugy csinaltam,hogy letoltottem es ASUS UPdate -tel Frissitettem.
De nem valtozott semmi :(((
Nem enged fell ASUS.COM.TW -re. :((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.