Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) sgergi válasza balajti (#17300) üzenetére


sgergi
veterán

A gigát ajánlom, csak cf-et támogat, ha sli-t akarsz, akkor nvidia chipset kell. Ha minden igaz, akkor van 1066-hoz szorzó, de ha nincs, akkor járatod az 1066-os cl5-ös ramot 800-on cl4-ben, mert akkor ugyanolyan gyors. (P35-nél volt szorzó)

[ Szerkesztve ]

(#17302) Balu4


Balu4
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, van egy beteges gép (leállások, lefagyások, ilyesmik), pár hibát megtaláltam, bad sector-os vinyó, ez cserélve lett, paritás hiba az új vinyóval is, ez kábel csere oldotta meg, de marad egy amivel nem tudok elindulni, hogy mi lehet:

Xp sp2-es(friss telepítés) gép 512mbRam, 2GHz amd, ATI 9200 video, van benne egy tuner kártya és kész.
A hiba teljesen véletletnszerűen áll elő, újraindulás után az eseménynaplóban ezzel a bejegyzéssel.
Merre lehetne elindulni szerintetetek?

Balu

(#17303) balajti


balajti
tag

köszi szépen, így már sikerül dönteni :DDD

(#17304) joe2005 válasza Balu4 (#17302) üzenetére


joe2005
senior tag

Vegyed ki a tuner kártyát!

"Have you tried turning it off and on again?"

(#17305) Lenry válasza Balu4 (#17302) üzenetére


Lenry
félisten

próbáltál már a képen látható linkre kattintani?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17306) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a típusú memória :

CSX 4096MB DDR3 2000Mhz DIABLO FAN KIT ( 2x2gb)

működni fog-e az ASUS P5E3 Premium/Wifi alaplapban?

Mivel a kérdést már 2x feltettem a saját topicjában és még nem válaszolt rá senki, ezért gondoltam itt is megkérdezem, hátha van valakinek tapasztalata. Elég drága ez a memória, nem szeretnék csak úgy kidobni az ablakon egy csomó pénzt.

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#17307) rakosyy


rakosyy
csendes tag

ASUS P5N32 SLI DELUXE - erdekelne ,hogy core2duo-s procit valaki hasznalt-e ien alaplapban... az az asus hivatalos weboldalan neztem es nem tamogatja ... halotam 1-2 emberketol, hogy vedd meg es bios updettel menni fogg... valaki kitudna segiteni? az elobb emlitett oldalon van par BIOS updet de abbol nem sikerultmegtudjak semit
Proci vasarlas elott vagyok ...
eleg surgos lenne ...
Koszonettel

[ Szerkesztve ]

rakosyy@yahoo.com

(#17308) Balu4 válasza joe2005 (#17304) üzenetére


Balu4
csendes tag

Feltettem a tuner eszköz kezelőit is, tökéletesen működik, de egy próbát megér este kivszem.

Lenry, sajnos a szokásos:
"We're sorry There is no additional information about this issue ..."
szöveget adja.

(#17309) !Overdose! válasza rakosyy (#17307) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ne aggódj, menni fog benne a C2D.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#17310) No-kia


No-kia
őstag

hello! mitől lehet az hogy egy GB 790x-ds4 alaplap hol bekapcso hol nem, átalában nem, móta új nec dvdíró(sata) van bekötve azóta csinálja, de ha kivesszük már akkor is általában nem indul el (20-ból 1 szer ha elindul), a dvd íót ráraktuk a régi gépre és ha rávan kötve akkor az sem indul, de az legaább utána működik rendesen, sata val lehet vmi? most nativ sata ra van állítva

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17311) brugo


brugo
aktív tag

Hello Mindenkinek ,

mi a vellemenyetek az Intel alaplapokrol ( peldaul : DG 35 EC ) ugy altalaban barmelyik tipusrol ?

(#17312) !Overdose! válasza brugo (#17311) üzenetére


!Overdose!
őstag

Betonstabilak, de a tuningot felejtsd el.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#17313) brugo


brugo
aktív tag

Eppen ilyen kene, szo sincs tuningrol nekem munkara kell .

Koszonom vallaszod

(#17314) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave!
Olyan gondom volna, hogy az alaplapomon néha van hang néha nincs. Nem érintkezési gond. Az említett alaplap egy Evga 790i Ultra SLI és most egy Vista-t /32/ használok. Gondolkozok azon, hogy újrarakom, de előtte csak megkérdezem, hátha valakinek van valami konstruktív ötlete!? :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#17315) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Légyszi segítsetek nekem, attól félek h a lapom kezdi felmondani a szolgálatot szép lassan! (Gigabyte P35-DS3L)

Tehát a szitu:
Már majdnem 2éve folyamatosan tuningolva volt a procim és semmi gond nem volt vele, teljesen stabilan működött. (E4300 800-as ramokkal, 1,8-->3,0GHz fsb: 333, szorzó 9, memory spd: 2,40, így jött ki a 3ghz 800as memsebességgel)
Az utóbbi 2-3 hónapban a hiba azzal kezdődött, hogy újraindításnál ha bármilyen külső winchester volt rádugva bármelyik usb-re, akkor winyókeresés után leállt, majd ismét elindult, de a biosban kikapcsolta a tuningot, minden mást változatlanul hagyott. Ez még nem is lett volna akkora probléma, mert újraindításnál kikapcsoltam a külső winyót, akkor nem volt vele para, ami viszont most jött elő, az már sokkal rosszabb. Néhány napja már egyáltalán nem engedi magát tuningolni semennyire sem. Beállítom a cuccokat, kilépek a biosból mentéssel, és nem is lövi le magát, mint normálisan kéne, ha a tuningbeállításokon változtatok, csak szimplán elölről kezdi a bootolást. Persze mondanom sem kell, hogy visszarakja kikapcsolt állapotra, mintha előzőleg át sem állítottam volna.

Tipp?
(egyik újraindításról a másikra jött elő, nem állt le rendesen (win7), ezért resetelnem kellett)

Bios reset már többször volt, bios-t frissítettem is a legújabb F9-es bétára F8-ról, semmi javulás! Azért gondolom, hogy nem a procival lehet a baj, mert akkor a lapnak legalább meg kéne próbálnia ráküldeni a tuningbeállításokat, de ezt sem teszi meg. Mind2 cucc garis még, de így nem vihetem vissza, hogy nem lehet tuningolni... :(
A procim így sokkal lassabb, superpi-vel kitesztelve felére csökkent a sebessége :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17316) tremor válasza Gyufaaa (#17299) üzenetére


tremor
tag

Köszi annyit még mondanál esetleg hogy milyen tipust érdemes,én nagyon Kingmax-ban gondolkozom ,mindig is az volt...

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#17317) Pyzoo válasza A_ScHuLcZ (#17315) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia!
Itt [link] leírják hogy ez előferdül gyakran.
Táp esetleg? Lehet gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#17318) sviba


sviba
tag

Adott ez az alaplap, és egy E2140-es C2D. Lehetsége-e elméletileg hogy valamiféle bios flash trükkel elinduljon együtt ez a 2 dolog? Szerintem nem, de egy barátom azt mondja hogy látta együtt menni a cuccokat, de valszeg valami kavarás/sunyizás van ott (együtt vette a dolgokat).

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#17319) sviba válasza sviba (#17318) üzenetére


sviba
tag

Azért érdekes mert itt egy ilyen chipsetes lappal teszteltek, ellenben az előző linkben nem írják támogatott processzprnak a c2d-t

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#17320) No-kia válasza sviba (#17319) üzenetére


No-kia
őstag

az nem is c2d hanem pentium dual core :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#17321) sviba válasza No-kia (#17320) üzenetére


sviba
tag

Akkor ez bizony headshot... ezt benéztem.

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#17322) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok.

Vki próbálta már az e7xxx-es procikat, MSI P35 Platinum alaplapban? Az e6300-mat nagyon szépen lehet húzni 3 GHz-ig, ami 60%. Érdekelne, h lehet-e ennyire tuningolni a 7-es sorozatot is?

(#17323) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Adott egy régi Celeron D-s gép, ami tegnap este csak lefagyott, ma már ha bekapcsolom nem ad képet, viszont forognak a ventillátorok. Az alaplapja egy integrált Via chipes MSI, de maga a gép sem egy minőségi. Szerintetek mi lehet a baj? Próbáltam pci vga-val hátha ad képet, de nem....

Előre is köszi
Üdv. Yush

(#17324) Gorneck válasza Yushchenko (#17323) üzenetére


Gorneck
titán

Ez még akár lap is lehet...

Ram illesztés? 1esével a ramok?

Gorneck#1239

(#17325) Yushchenko válasza Gorneck (#17324) üzenetére


Yushchenko
őstag

ddr1, 2 slot van rajta, abba 1 ram. Kivettem, visszaraktam de semmi. Sajna speaker nincs rajta :W

(#17326) Stirbi válasza Yushchenko (#17325) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv egy hasonlo esetje volt a hawernak, neki meghalt az alaplapja

(#17327) Yushchenko válasza Stirbi (#17326) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ja, én is erre gondoltam. Köszi a választ!

(#17328) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Elképzelhető, hogy a tápom lúdas a következő szituban?
Vettem egy Abit AN8 Ultra lapot, beszereltem, de az nem akar indulni. Sípol egy hosszút, két rövidet, majd 8.4-es hibakóddal leállítja magát. A képernyőt be sem kapcsolja. Mivel minden komponensem jó (beleértve a lapot is), így csak a tápra gyanakszom, de azt még nem állt módomban cserével tesztelni. Szerintetek vegyek újat? Egy Chieftec 420-as dupla ventis tápról van szó. Hallottam olyat, hogy bizonyos lapok leállítják magukat, ha valami nem találnak rendben. Erről lehet szó?
Köszi a segítséget előre is!

(#17329) leon8204


leon8204
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asus m2r32-mvp alaplapom amibe egy athlon 64 x2 6000+ os proci van.
Most szeretném egy Phenom x4 -re cserélni. A kérdésem, hogy kezeli ez az alaplap az am2+-os procikat. Az asus oldalán nézve elvileg igen, de nem vagyok benne biztos.

Aki tud, kérem segítsen!
Előre is köszönöm!

(#17330) sgergi válasza leon8204 (#17329) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem elég egyértelmű. [link] Ott van, hogy melyik procitípust melyik bios verziótol támogatja. Ami nincs a listában, azt nem viszi.

(#17331) !Overdose! válasza leon8204 (#17329) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#17332) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. van 3 darab 1 gigás samsung modulom, és az a baj, hogy a bekapcsolás utáni első win indítás után kékhalálozik. Azt írja ki, hogy "initializing for crash dump" azt hiszem. Beállítottam az időzítéseknél azokat, amiket az everestből megtudtam, és annyi történt, hogy a gép indulásnál már a bios előtt megállt, és csak reset után ment tovább.
A régebbi két ramomnak az időzítései egyformák (5-5-5-18), viszont az újabbnak 6-6-6-18. Mindez persze 400-as fsb-n. 333-ason 4-4-4-12 és az újabbnak 5-5-5-15. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy tudnám megszüntetni a kékhalálozást, és milyen problémával állok szemben?

[ Szerkesztve ]

(#17333) tremor


tremor
tag

Hali ASUS P5KC-lapom van 1066-os ramok vannak ajánlva bele, milyen tipusú ramot érdemes beletenni esetleg gyakorlati tapasztalat alapján?

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#17334) tremor


tremor
tag

Asus p5kc infó 800-as ramokkal érdemes dolgoztatni 1066-os-nál különböző problémák léphetnek fel..

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#17335) !Overdose! válasza tremor (#17334) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hülyeség. Semmi baj az 1066-os ramokkal, ha benne van a support list-ben.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#17336) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

ASUS P5GPL-X SE alaplap támogat DDR2 memóriamodult?

Let the Zone take me if I am.

(#17337) szacsee válasza kutga (#17336) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem, max DDR1 400-at tehetsz bele.

(#17338) leon8204 válasza sgergi (#17330) üzenetére


leon8204
csendes tag

Köszi a választ!

(#17339) The Host


The Host
csendes tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy ha veszek egy ilyen lapot: Asus P5N-E SLI akkor abba rakhatok-e 1066-os ramot? Mondjuk biosfrissítéssel? :R

(#17340) Jorus válasza The Host (#17339) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS frissítés nélkül is tehetsz bele, max alap FSB-n nem fogod tudni 1066-on hajtani a memót. Mondjuk BIOS frissítéssel sem, mert ahogy elnéztem a hivatalos BIOS-okat, egyiknél sem említenek ien változtatást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17341) The Host


The Host
csendes tag

Tudna valaki ajánlani olyan lapot amibe tudok 1066-os ramokat tenni és egy E5200-at? Nagyon olcsón kellene.
Előre is köszönöm :R
Egyelőre az Asus P5KPL-AM-nél tartok

[ Szerkesztve ]

(#17342) deicide válasza The Host (#17341) üzenetére


deicide
veterán

Vagy az vagy Giga G31M-S2C talán.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17343) Jorus válasza The Host (#17341) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aqua-ban most 13k. Annál olcsóbban nem találsz jobb lapot.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17344) tremor válasza !Overdose! (#17335) üzenetére


tremor
tag

THX :C

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#17345) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#17314) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Megoldódott! :))

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#17346) sviba


sviba
tag

Ha egy alaplapnak ki van törve a foglalatából egy tű, (LGA775) akkor azzal mit lehet kezdeni? (nincs gari)

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#17347) Daemon09 válasza sviba (#17346) üzenetére


Daemon09
őstag

Sajnos nem lehet vele mit kezdeni. :(

(#17348) szacsee válasza sviba (#17346) üzenetére


szacsee
nagyúr

Néha kipróbálják 1 magos procival, valamikor bejön, bár ez nagyon lutri.
Általában az ilyenek vége a legtöbbször a kuka..

(#17349) kriszbon válasza sviba (#17346) üzenetére


kriszbon
őstag

Esetleg próbálj meg érdeklődni itt hátha tudnak segíteni :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17350) KrAt válasza sviba (#17346) üzenetére


KrAt
veterán

Valaki javít ilyeneket, nézz körbe az apróban :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.