Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17951) spartan1 válasza szacsee (#17945) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi szacsee a segitséget,igy mostmár legalább tisztán látom a dolgokat.köszi mégegyszer a leirást és a linkeket :R :R :R :R :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#17952) falco5


falco5
tag

Helló MIndenkinek!
Egy kis közvélemény kutatást szeretnék tartani.

MINDENKI AKI OLVASSA LEGYEN KEDVES SZAVAZZON!!!

Gigabyte EP45-UD3R vagy ASUS P5Q??? Tuningolás és élettartam szempontjából!!!!

Ha lehet indoklást is kérnék!!!!

Az ASUSnak 8 fázisu power design-ja van a Giganak nem tudom milye? Ez mennyire befolyásolja a tuningot?

CF nem érdekel!

A képen amiket bekarikáztam azok chippek? vagy mik? és az a jó, ha sok van belőlük?
VAlamint a mellettük levő kondenzátoroknál is a menniység számít?
Bocsi az alapkérdések miatt !

[ Szerkesztve ]

(#17953) PH-User válasza falco5 (#17952) üzenetére


PH-User
addikt

Szia! Amiket bekarikáztál, azok fetek. Szeretik, ha kapnak hűtést. Ahogy elnézem az alaplap kialakítását, egy jó hűtővel hűvösen tarthatók. (szerintem) Én a EP45-UD3R-ös lap mellett döntenék. Újabb chip, elvileg többet is tud. :DDD :K
Másik kérdés: Milyen procihoz kell a lap :F

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17954) Stirbi válasza falco5 (#17952) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv

amit a képen bejelöltél ha jol tudom azok a fázisok :U ,de nemtuti

én gigát vennék mégpedig stabilitás tuning és élettartam szempontjábol és minöségileg is jobb a gigabyte az asusnál.

[ Szerkesztve ]

(#17955) Lenry válasza falco5 (#17952) üzenetére


Lenry
félisten

+1 a Gigának :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17956) kriszbon válasza falco5 (#17952) üzenetére


kriszbon
őstag

A Gigának 6 fázis van, de ott egy kicsit másképpen van megoldva(vannak még valami chipek is köztük) több kondi is van! Amit bekarikáztál arról én is úgy tudom hogy a fázisok mint ahogy Stirbi kolléga írta! Mindkét lapon a fetek hűtőbordával vannak már ellátva(karikázott rész felett/mellett) Csak az olvasott dolgok után mondom azt hogy inkább a Gigát (nekem csak régebbi asusról van tapasztalatom és az nem jó) :B

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17957) -bh- válasza falco5 (#17952) üzenetére


-bh-
aktív tag

Giga; DS3-tól fölfelé bármelyik (nem muszály UD3R...) ;)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17958) spartan1


spartan1
aktív tag

sziasztok.sokat keresgéltem erről a két kártya összehasonlitásáról tesztet de nem találtam,lehet azért mert nem egy korosztályúak.asus 7950gt 512 és his 3650turbo iceq 256mb.mindkét kártyám meghirdettem de lehet megtartanám az erősebbiket.ha valakit tud evvel kapcsolatban segiteni vagy tesztről linket dobni azt megköszönném :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#17959) sgergi válasza spartan1 (#17958) üzenetére


sgergi
veterán

[link] Felül ki tudod választani a teszt típusát, alul a vidkarikat. A 3650 nince benne, de a 2600xt egy kicsit erősebb nála, a 2600 pro meg kicsit gyengébb, így azt is be tudod lőni.

(#17960) spartan1 válasza sgergi (#17959) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi sgergi a segitséget,akkor belemélyedek az oldalba :Rde ahogy elnéztem csak sli és crossfire tesztelhetőségek vannak :(((

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#17961) polo20


polo20
tag

Hello!

Van 1 gépem amiben a következők vannak:

GIGABYTE P35-DS3
Intel s775 P4 DualCore E2180 2.00GHz - 3GHz-re húzva
MSI PCIe NX8600GT-T2D256E-OC/D3
2 db Kingmax 800MHz 1024MB

Le szeretném cserélni a memóriákat. Eleinte 2x2GB DDR2-n gondolkodtam, de megláttam hogy a Kingmax DDR3 1333MHz 2048MB 9 510 Ft.

Nem vagyok biztos benne hogy az alaplapom támogatja a DDR3-as memóriákat. Keresgéltem utána sokat, de van ahol csak DDR2-t ír és van ahol már a DDR3-at is. Nagyon népszerű(vagy legalábbis volt) ez az alaplap, ezért remélem lesz aki meg tudja mondani.

Mit gondoltok vegyek 2db Kingmax 1066MHz 2048MB vagy 2db Kingmax DDR3 1333MHz 2048MB memóriát? Persze a DDR3-at csak ha az alaplapom befogadja...

Előre is köszi a választ!

(#17962) Pyzoo válasza polo20 (#17961) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia!
A Giga oldalán ott van, hogy max DDR2 1066 modulokat támogat tehát DDR3-at nem. A támogatott memoriák listáját ITT találod.
Még annyit hogy az én lapom nem csípte a 2x2 GB Kingmax-ot viszont párom gépében vígan szaladgál, szóval azért próbáld meg olyan helyröl beszerezni ahol esetleg inkompatibilitás miatt kicserélik.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#17963) sgergi válasza spartan1 (#17960) üzenetére


sgergi
veterán

Rosszul látod. :D [link]

polo20: Ilyen esetekben MINDIG a gyártó honlapját érdemes felkeresni, és nem máshol keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#17964) sgergi válasza spartan1 (#17960) üzenetére


sgergi
veterán

Sőt, megtaláltam a frissebb, 2008/q3-as tesztet, ebben benne van a 3650 is. [link]

(#17965) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

a procimhoz (Phenom II X3 710) a legfrissebb BIOS (F5I) szükséges, ezért azt arra verzióra frissítettem, viszont az eszközkelzelőben azóta megjelent egy "hangeszköz a high definition audiobuszon" nevű hardver és nincs hozzá driverem, vajon mi lehet ez?

SP3 telepítése előtt még "PCI device"-ként ismerte fel a win, miközben a hangkártyán kivül nincs semmi a PCI slotokban, az meg telepítve van rendesen.

Nincs valakinek ötlete?

Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3, vga: HD3850, OS: Win XP SP3

[ Szerkesztve ]

(#17966) sgergi válasza audi100td (#17965) üzenetére


sgergi
veterán

Nem lehet, hogy ez a vidkarin lévő hangchip? Ha jól tudom, akkor a 3850-en már van. Ha nem használod, akkor így is hagyhatod, legalább nem kavar be a windows hangnak.

(#17967) audi100td válasza sgergi (#17966) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is az a tippem, de nem lehet ezt valahogy "deaktiválni"?
Vagy hol lehet ehhez driver-t szerezni?

mod: azt hiszem megvan :B

[ Szerkesztve ]

(#17968) sgergi válasza audi100td (#17967) üzenetére


sgergi
veterán

Nem tudom, én így szoktam hagyni :D , így nem okoz zavart. De lehet, hogy CCC-ben tiltható.

Mod: hol? :)

[ Szerkesztve ]

(#17969) -bh- válasza audi100td (#17967) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ha mégse, ez tuti: [link] ;) (- telepítéshez, nem tiltáshoz... :D )

nm :R

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17970) audi100td válasza sgergi (#17968) üzenetére


audi100td
nagyúr

Le kellett külön szedni a HDMI driver-t -"Microsoft UAA HDMI Audio Class Driver"- csak Xp-hez kell: [link]

-bh-: kösz szépen :R , de most szerencsére működik.

[ Szerkesztve ]

(#17971) bambano


bambano
titán

Pls segítsetek: kinek van tapasztalata arról, hogy hogyan működik a linux kernel AMD 780G/SB700 vagy NVIDIA Geforce 7025/nForce 630a chipsetes alaplapokon? Merjek ilyet venni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17972) falco5 válasza PH-User (#17953) üzenetére


falco5
tag

helló
és a fetek mit csinálnak? számításokat végeznek?
És minél több van belőlük annál jobb az alaplap?
köszi
egyébként quad proci megy majd bele idővel.

(#17973) -bh- válasza falco5 (#17972) üzenetére


-bh-
aktív tag

"és a fetek mit csinálnak? számításokat végeznek?" - Nem. A Processzor (CPU) feszültség-ellátátsáról gondoskodnak; minél több van blőlük (reális kereteken belül...), annál egyenletesebb tápfeszültséget tudnak adni a processzornak. Nagy teljesítmény-igénynél számít (pl. tuningolásnál, illetve 4magos prociknál)
"És minél több van belőlük annál jobb az alaplap?" - nagyvonalakban igen; bár eltérő tervesésű(és felépítésü) lapokról van szó; más a 2 megoldás némileg (Giga és ASUS) - Gigáé stabilabb, de nagyobb a Vdrop (az eddigi tapasztalatok alapján...gyakorlatban nincs túl sok jelentősége....)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17974) falco5 válasza -bh- (#17973) üzenetére


falco5
tag

köszi a gyors választ! A proci foglalat és a fetek között kondenzátorok vannak? Ha igen, azok esetében is fontos a mennyiség?
Az érdekelne még, hogy a heat pipe sokat tud hűteni? vagy csak inkább egy dizájn elem?
előre is köszi

(#17975) -bh- válasza falco5 (#17974) üzenetére


-bh-
aktív tag

Nincsmit.
Azok; de a kondikkal ne foglalkozz...annyit raknak oda, amennyi kell (legfeljebb, h fémkupakos-e, és legyen minőségi...ha nem akarsz alaplap-tervező mérnök lenni, akkor ennél többet nem kell tudni....)
A fetekre meg nem árt a hűtés (főleg nagy teljesítmény-felvételnél,,akkor tudnak melegedni)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17976) falco5 válasza -bh- (#17975) üzenetére


falco5
tag

Köszi mégegyszer!
Most már tisztább a kép! ÉS te is azt mondod hogy inkább Gigát válasszak?
Mert a giga 6 fázisa is elég az asus 8 fázisa ellen?
Utolsó kérdés: P5Q-E vagy UD3R???
Köszönök mindent ma már nem zavarlak tovább.

(#17977) Qru válasza falco5 (#17974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A processzorok tápellátásért a VRM felelős (Voltage Regulator Modul), ebből minnél több van annál jobb ha erős tuning esetén főleg nagyfogyasztású 4 magos procik esetén. Ez számszerűsítve 6-8 fázisos procitápellátást jelent. Persze kevesebb fázisos tápellátással is lehet tuningolni de jobb eredmény érhető el egy több fázisos lappal amennyiben nincs más gátló tényező (pl proci vagy lap fsb wall-os, rgo van egy olyan pont aminél többet nem megy akármit csinálsz).

A FET (Field-effect transistor) szintén töltés tároló, kondenzátorok egy típusa de a hagyományos kondiktól eltérő/fejlettebb felépítésű, szokás unipoláris tranzisztornak is nevezni.

Kondenzátor: Hagyományos töltéstároló, az a célja kb mint prociknál a cache. Ezek száma a VRM-ektől és FET-ek számától is függ. Lényegéban amire itt érdemes figyelni, hogy van a régebbi fajtájú folyékonyelektrolitos kondenzátorok és a modernebb szilárdelektrolitos kondenzátorok.
Lényegében ami nekeünk egyszerű felhasználóknak lényeges, hogy a szilárdelektrolitos kondenzátorok élettartama sokkal hosszabb. Ez kb azt jelnti, hogy a folyékonyelektrolitos kondik átlag élettartama (ami sokkindentől függ, ha nagyobb (hő)terhelésnek van kitéve gyorsabban kiszárad de kb 4-5 évet simán bírnak, a szilárdelektrolitosoknak ettől több az élettartama. Hogy pontosan mennyi az még a gyakorlatban nem derült ki, ugyanis alig pár éve hasznlnak ilyen kondikat a lapokon.

#nincsbennetarcsi

(#17978) kriszbon válasza -bh- (#17975) üzenetére


kriszbon
őstag

Egyet nem értek abban amit írtál hogy a fetekre nem árt a hűtés! Miért nem jó az ami gyárilag rajta van mind a két lapon :F
Bár azt nem tudom te mit értesz fetek alatt, mert ha a feszültség stabilizátorokat amik kegyetlenül tudnak melegedni hosszú terhelés alatt, azokon van!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17979) -bh- válasza kriszbon (#17978) üzenetére


-bh-
aktív tag

elírtam, elnézést.... :B VRM-re kell, term..és azokon van is...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17980) petrelli86


petrelli86
aktív tag

segítséget szeretnék kérni..

vettem itt a PH-n egy fsc d2151 lapot egy p4ht 3,4ghz-es procinak, ezzel a procival nem hajlandó mozdulni még a bios-ba se tudok bemenni, hozzáteszem most próbáltam ki egy másik lapban amiben a proci kifogástalanul műkszik..
ugyanebben a lapban viszont egy dual core pentium-d procival pedig simán megy..
most mivan ilyenkor??
segítsetek már mert ez meghaladja a képességeimet:(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#17981) petrelli86


petrelli86
aktív tag

hogyha benne van a p4 proci elindul a gép, bios indításnál megfagy..
újraindítom, utána se kép se hang..
elem kivesz és utána max ugyanezt eljátszhatom :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#17982) petrelli86


petrelli86
aktív tag

vegyek másik procit??
vagy most mit lehet ilyenkor csinálni?:((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#17983) -bh- válasza petrelli86 (#17982) üzenetére


-bh-
aktív tag

945ös chipset... vinnie kéne....1féle rammal próbáltad csak?
Mondjuk hogyha megy PentiumDvel.... lehet, h az a P4 olyan stepping, amit az aktuális bios-verzód nem támogat éppen... :F

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#17984) petrelli86 válasza -bh- (#17983) üzenetére


petrelli86
aktív tag

két féle rammal próbáltam, és biztos hogy jók a ramok mert vadonat újak, kingston ddr2/800
és kingmax ddr2/800-as ramokkal próbáltam..sikertelenül..

fura, mert amikor elindul a gép kiírja milyen proci p4 3,4ghz, 2mb cache ok! stb..
de mikor f2-őt nyomok kikapcsol és utána se kép se hang, utána már csak elemkivétellel indul megint..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#17985) PH-User


PH-User
addikt

Üdv. Adott egy régebbi AMD konfig (s939-es rendszer). Az a problémám vele, hogy Windows betöltés után ha valamit elindítok, kifagy, aztán már csak reset segít, de után ismét lefagy. Próbáltam már a Windowst is újratelepíteni rajta, de telepítés közben egyszerűen kikapcsolt.
Hűtés problémára nem gyanakszom, mert egy 3000+-os proci van benne és rajta egy gyárinál majdnem 2x nagyobb Glacialtech hűtő max. fordulatszámon... :U Ötlet :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17986) falco5 válasza Qru (#17977) üzenetére


falco5
tag

Köszi Qru
Te akkor melyiket választanád: ASUS P5Q-E vagy Giga UD3R, UD3P???

(#17987) sgergi válasza falco5 (#17986) üzenetére


sgergi
veterán

Ha komoly tuning kell, akkor ud3p. (azt azért tedd hozzá, hogy p45, mert így a chipst lemaradt) :)

(#17988) falco5 válasza sgergi (#17987) üzenetére


falco5
tag

szia!
És ez saját tapasztalat? De az UD3P szinte csak a CF-ben különbözik az UD3R-től, nem?
Felépítésben ugyanaz. Én legalább si ne mláttam különbséget.
Köszi

(#17989) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Ma vettem egy Asrock A780FullHD alaplapot. Az gondom, hogy nem működnek a PS2 portok (egér és billentyűzet sem)! Lehet vele valamit csinálni vagy holnap vigyem vissza garanciába? (USB egér és billentyűzettel feltelepítettem, de nem akarok hibás lapot használni a kezdetektől.)

Tud valaki megoldást? Köszönöm!

Géza

(#17990) petrelli86 válasza Geza26 (#17989) üzenetére


petrelli86
aktív tag

én simán pofátlanul visszavinném, sőt még reklamálnék is:DD
meg lehet ez a ps/2 dolog még csak a kezdet..
de majd szabályzod..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#17991) sgergi válasza falco5 (#17988) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, cf-ben van különbség, ezenkívül a biosban van még különbség, az ud3p-ben finomabbak a beállítások.

(#17992) falco5 válasza sgergi (#17991) üzenetére


falco5
tag

és a Ep45-ds4 mennyivel jobb tuning szempontjából az ep45-ud3p-től?

megér 3-4 ezer forinttal többet?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#17993) sgergi válasza falco5 (#17992) üzenetére


sgergi
veterán

Komolyabb hűtés, több pci sín, de szerintem bőven elég egy ud3p a tuninghoz.

[ Szerkesztve ]

(#17994) DarkFire


DarkFire
csendes tag

Szasztok!

Tegnap vettem egy Thermaltake házat, egészen pontosan egy Armor+ VH6000SWA-t. A régi gépházból átraktam a cuccokat ebbe az újba, bele is fért, tágasan stb.

A problémák akkor kezdődtek, mikor a gépet bekapcsoltam. Beindul szépen, de mielőtt bármi történne, kb. 5 másodperccel a bekapcsolás után kikapcsol a gép. Ezt csinálja folyamatosan egészen addig, amíg ki nem kapcsolom a tápot, vagy a bekapcsolásnál azonnal benyomom a bekapcsoló gombot, és utána 5 másodpercet várok, tehát automatikusan leállítom.

Az alkatrészeket az előző gépben fél órával az újba pakolás előtt még teljesen jól használtam, tehát hardverhibára nem gyanakszom, még... A tápot megnéztem másik gépben, de működött rendesen, úgyhogy az nem lehet problémás. Azt is kizárom, hogy a táp nem bírja a strapát, hiszen fél órával azelőtt még teljesen jól vitte ugyanazt a konfigot, csak egy másik házban.

Amire én gondoltam eddig, hogy esetleg probléma lehet
- érintkezési hiba a POWER SWITCH-nél, és olyan, mintha folyamatosan nyomva tartanám, tehát automatikusan lekapcsol
- az alaplapban az a pici kerek elem a biosnál megadta magát, bár ez csak tényleg feltételezés
- nem vagyok nagyon elektromos szakember, lehet hogy van egy kis zárlat a házban (??)

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ha esetleg valami tanácsotok van, hogy nézzem meg, azt nagyon szépen megköszönném.

Sean Tyas & Dima Krasnik RuLeZ

(#17995) helkis válasza DarkFire (#17994) üzenetére


helkis
addikt

az elmondásod alapján feltételezem hogy intel core2duo.s géped van azoknál van ilyen jelenség mikor a tuningolás nem megfelelő, vagyis magasabb proci/ram órajelet állítasz be mint amit elbír az adott eszköz (egyébként 5x.i ujraindulás után el kellene alapon indulnia, de biosfüggő, illetve lapfüggő), esetleg a szerelés során kimozdultak a ramok, szedd ki, rakd vissza, nyomj egy "c-mos clear"-t majd alapbeállításokon el fog indulni a gép.. ha nem akkor szedd ki az alaplapot a házból és asztalon próbáld beindítani..
+nagy segítség lenne, ha inkább a géped komponenseit vázolnád, a ház ebből a szempontból szerintem a legkisebb hibaforrás lehet.. ;)
üdv! helkis

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17996) PH-User válasza PH-User (#17985) üzenetére


PH-User
addikt

#17985 ??? :F :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17997) bambano válasza Qru (#17977) üzenetére


bambano
titán

A fet csak abban az esetben töltéstároló, ha a wikipedia szócikkében szereplő conductivity kifejezést helytelenül kapacitásnak fordítjuk a helyes vezetőképesség helyett.

A fet egy kapcsolóeszköz, amely gate-jére adott feszültséggel lehet a source lábáról a drain lábára menő áramot szabályozni (nagy vonalakban).

A kondenzátorokhoz semmi köze, ha nagyvonalúan ideálisnak tekintjük az eszközt és eltekintünk a jelen levő parazitakapacitásoktól, amelyek káros mellékhatások, nem pedig az eszköz céljához tartoznak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17998) Qru válasza bambano (#17997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor van még mit csiszolnom az angolságomon de köszi a javítást. :R

#nincsbennetarcsi

(#17999) Deviance válasza Qru (#17998) üzenetére


Deviance
tag

Hello
az lenne a problemam hogy hangdrivert akartam frissiteni es miutan frissitettem 0X0000000A hibat kapok gondolok alaplapra hogy az lehet az giga p35 ds3 rev2.1 , de teszt lefutott rajta, most csokkentett modba vagyok, igy meg a gep... de amin rendesen akarom booboltatni akkor kekhalal es a mondott hiba :U probaltam drivereket frissiteni, bar csokkentett mod alatt nem nagyon ment.... szerintetek alaplap hiba, vagy szofteres? koszi elore is! :O

(#18000) rejewski


rejewski
tag

Hello!

Lenne egy kérdésem. P43 neo-f lapom van, és azt csinálja a gép, hogy fogja magát, és se szó se beszéd kékhalál. Nem látom a következetességet a dologban nagyjából össze-vissza csinálja. A memóriákkal nincs gond azt megnéztem. A manuálban a cmos jumper állások viszont egyáltalán nem egyértelműek. Lehet attól a probléma, hogy rossz pineken van cucc? Két állás van clear, meg a keep. Kipróbáltam úgy inditani, hogy a másikra raktam, de úgy el sem indult a dolog. Szóval tanácstalan vagyok elvileg minden működik a gépben. ha valakinek van ötlete nosza lehet irni.

üdv., rejew

------/------/------/------/xxxxxx/------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.