Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) PH-User válasza sgergi (#17847) üzenetére


PH-User
addikt

Semmi ilyesmi, csak egy 450W-os Mercury táp volt a gépben ezidáig. ;]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17852) noorby87


noorby87
csendes tag

Sziasztok!

Az ABIT IS7-E2-es alaplap helyett be lehet rakni a gépbe egy ASROCK P4I65G-t?

Minden eddigi cucc működni fog vele?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17853) DarPet


DarPet
tag

Üdv mindenki!
Valakinek van tapasztalata arról, hogy teljes hosszúságú (16x) 8x-an működő PCI-e foglalatba belemennek mondjuk a 4x-es kártyák, vagy az egyszeresek?
(nem egy akut kérdés, csak kíváncsi vagyok)

(#17854) Lenry válasza DarPet (#17853) üzenetére


Lenry
félisten

igen, belemennek, és tökéletesen működnek is, direkt ilyenre lett megtervezve a PCI-Express :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17855) mikulas30


mikulas30
tag

Sziasztok!
Kicsit laikus vagyok,és ezért bocsi a h...e kérdésekért.Először is Alaplapot szeretnék váltani mert bedöglött ami volt benne/asus M2V/ valami SLI-t szeretnék amibe belerakom majd a lent nevezett karit/kat/
Nem tudom milyen Alaplapot vegyek ami árban nem a csillagokat veri :-) Ezekhez a kiegészítőkhöz amit most leírok:
AMD×2 5200+
kingmax 3×1gb ddr2 ram
és amit ki szeretnék cserélni nemsokára ami még egy két hétig benne marad az egy Nvidia 6200 le 256mb-es PCI-Expresszes videókari amit valószínű hogy Ati-ra fogok cserélni,lehet 2 db /3850,4850,vagy egyenlőre 1 db 4870-re/
420W-os tápom van ami 24 A tud 12+ on
És most jönne a h...e kérdés! Ugye ha 2atis videókarit raknék be akkor utána már abba az alaplapba nem tehetek újra 2 Nvidiás videókarit majd/nem szándékozom,csak kérdezem/
Bocs a h...én megfogalmazott kérdésekért,de nem nagyon értek még ezekhez.
Szóval valami jó kis Alaplapokat tudna valaki mondani nekem ami jó lenne ? Tényleg megköszönném mindazoknak előre is akik segítenének....

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy mikor a fényképét e-mailbe elküldte, felismerte az antivírus.

(#17856) #65675776 válasza mikulas30 (#17855) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért 3x1GiB? (Azt már meg sem kérdezem miért pont Kingmax...)

Ha két AMD VGA-t akarsz összekötve használni, akkor nem SLi-s, hanem CrossFire-ös lapot kell venned. Amibe rakhatsz később két nV VGA-t, csak nem fogod tudni használni őket SLi-ben.

(#17857) Stirbi válasza mikulas30 (#17855) üzenetére


Stirbi
addikt

ha 3gb ramot szeretnél akkor 2x1gb + 2x512mb :K

(#17858) lalus8706


lalus8706
tag

sziasztok!

Tegnap vettem egy q9300-as procit egy Asus p5qc lapba,4GB 1333-as Corsair memóriával.Azóta néhányszor kék halál vagy összeszökik a kép és fagy(64-es vista van telepitve).Mi lehet a probléma?Újratelepítve nem volt az op.rendszer.Lehet,h rosszul raktam rá a hűtőt?Vagy mi lehet a probléma?

Help me please.
thx

(#17859) KarnEvil


KarnEvil
csendes tag

Sziasztok!

Összeraktam új gépemet, a konfig a következő:

MB: Asus P5Q Pro
CPU: Intel E7400 2.8GHz (nem overclock-olt)
CPU cooler: AC Freezer 7 Pro
RAM: OCZ 2x2GB Dual Channel kit 1066MHz
HDD: Seagate 250GB SATA (only for system, I haven't installed the other one yet)
Video: Sapphire HD4670 passive PCIe2.0
PSU: Antec EarthWatts 430W (came with the case)
OS: Windows XP SP2

A problémám, hogy a legtöbb esetben, amikor "hidegen" próbálom indítani a gépet, nem POST-ol (fekete képernyő, ventillátorok mennek). Ha elindul, akkor is gyakran ezt a hibaüzit kapom: " A Windows nem indítható, mert az alábbi file hibás: C:\Windows\System32\Config\System". Aztán meg néha gond nélkül beindul a Win...
Ugyanez a helyzet az Express Gate-tel is, néha azt mondja, hogy nincs telepítve, aztán meg elindul. Amikor (sikeres indítás után) a Windowsból újraindítok, akkor mindig gond nélkül bootol. Tiszta őrület... Van valakinek valami ötlete? Én tápegységre gyanakszom.
Talán fontos lehet, hogy a tápomnak csak 4 pólusú CPU-csatlakozója van és az alaplap könyve szerint csak 8 pólusút lehet használni, de több helyen is olvastam, hogy gond nélkül használják ezt a lapot 4-es csatival.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#17860) sgergi válasza lalus8706 (#17858) üzenetére


sgergi
veterán

Táp milyen?

(#17861) Tiby


Tiby
tag

3.3V feszkó helyett 3,23V a everest ill. a bios szerint is....ez hátrányosan kevés szerintem.....nektek mennyi ez az érték?

(#17862) #65675776 válasza Tiby (#17861) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyrészt sw feszmérés nem jelent semmit. Másrészt a szabváby szerinti tűrés ±5%.

(#17863) Tiby válasza #65675776 (#17862) üzenetére


Tiby
tag

hiszek neked :R

(#17864) PöGö


PöGö
csendes tag

sziasztok!
a segítségetekre lenne nagyon szükségem.van nekem egy Gigabyte GA-MA78GM-S2H lapom AMD X2 4200 procival és a játékoknál túlmelegszik a lap. valószínűleg az alaplapi chip melegszik mivel a procin van egy bazinagy TR2 R1 hűtő. azt néztem hogy a chip pont a videó kártyám fölött van a lapon és gondolom az is adja neki a hőt keményen. szal a kérdés a következő: milyen hűtést vegyek az alaplapi chipre és hogyan tudom azt felszerelni rá??
előre is köszi srácok
tisztelet: PG

Üdv: PG

(#17865) HunChaos válasza HunChaos (#17802) üzenetére


HunChaos
aktív tag

újraraktam a wint , felraktam a legújabb biost de nem javult meg :(

(#17866) Gyufaaa válasza PöGö (#17864) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Első sorban a házad szellőzésével kezdj valamit. Ha az megfelelően működik akkor nyúlj csak a gyári chipset hűtőhöz. Azokkal nem igazán szokott galiba lenni és a magas hőfokot is bírni szokták. :U

(#17867) Gyufaaa válasza PöGö (#17864) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Dupla ..... :W

Adataidnál töltsd ki részletesen milyen vasad van.

[ Szerkesztve ]

(#17868) lalus8706 válasza sgergi (#17860) üzenetére


lalus8706
tag

550W-os Chieftec tápom van.
Csináltam debuggolast,azt irta az uccso sorban,h vmi csrss.exe fájl a hibás,,ami a system32 mappaban talalhato.
Nem ertem...
Kek halalnal mindig a physical memoriat irja,tehat vszinu,h a memoriaval van a baj.
Mit tudok tenni?

(#17869) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok ezt lehet már itthon kapni?
Asus rampage II Gene?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17870) Olxander


Olxander
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek.

Lenne egy nagy kérdésem. Takaritás és gép rendezés céljából szét volt szedve a gépem... mindent kitakarítottam és tenném vissza az alaplapomat... újrapasztáztam a procim és rá vissza AC freezer hűtőt... erre amikor kapcsolnám be a gépemet nem indúl... fel sem pörögnek a ventik... Amikor megnyomom a bakapcs gombot akkor megmozdul a venti, de rögtön le is áll.

Ha kiveszem a procim és úgy indítom felpörög minden...
Az alaplpom Gigabyte P35 s3(rev 1.0), a procim pedig egy pentium dual core 2140.

4 giga kingmaxal és egy 520 as táppal. gef 8600gt vel.

Nem tudom mi lehet a gond... alaplapra gyanakszom... találkoztatok már ilyen hibával....

SOS plees. :F

[ Szerkesztve ]

(#17871) PH-User válasza Olxander (#17870) üzenetére


PH-User
addikt

Szia! Nézd meg, hogy a 4pines tápkábelt rádugtad-e az alaplapra!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17872) Olxander válasza PH-User (#17871) üzenetére


Olxander
csendes tag

Igen rádugtam.
Nem tudom, hogy mi történhetett, vagy hogy mi a baj :F :F :F

(#17873) PH-User válasza Olxander (#17872) üzenetére


PH-User
addikt

Próbálj egy BIOS nullázást! Áramtalanítsd a gépet, vedd ki az elemet és ahol az elem van a két érintkezőt zárd rövidre kb. 5mp-ig!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17875) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Gondban vagyok, mert sehol nem találok Dell OptiPlex GX240 alaplaphoz CPU Support listát. Meg tudnátok mondani,h kezel-e Prescott magos Celeron D-ket? Északi híd: Intel Brookdale i845. Jól emlékszem, hogy csak i845P kezel Prescott magot? :F

Köszi!

(#17876) Olxander válasza PH-User (#17873) üzenetére


Olxander
csendes tag

Hali.
Megpróbáltam ezt is és semmi. ha kiveszem a procit, akkor meg megy. Én nem értem mi lehet. :F

(#17877) zed1983 válasza Olxander (#17876) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Próbáld ki azt, hogy kiveszel mindet az alaplapból, a procit, a ramokat, a vga-t, lehúzod a vinyókat és olvasókat, a lapon csak a táp legyen és egy venti, mondjuk a procihűtő ventije, ja és vedd ki az akksit is a lapból, így kapcsold be, látod, hogy be van kapcsolva ha forog a venti, had menjen így vagy 5 percig, utána áramtalanítod és aztán szereld össze.

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17878) PH-User válasza Olxander (#17876) üzenetére


PH-User
addikt

Próbáld ki amit zed1983 fórumtárs írt! ;)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17879) fenyoman válasza Fragohol1C (#17829) üzenetére


fenyoman
csendes tag

Hali!
Csak tippelni tudok,de olvastam hasonló hibáról egy magazinban.A túl nagy teljesítményű tápok hajlamosak nem beindulni,ha nincs meg rajtuk az indításhoz szükséges minimális terhelés.Lehet,hogy olyan kicsi az alap fogyasztásod,hogy nem tud felpörögni a kapcsolóüzemű tápod.Próbálj esetleg kölcsönkérni egy kisebb teljesítményűt,és próbáld ki.
De ez csak egy javaslat volt.

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#17880) Olxander


Olxander
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat holnap megpróbálom őket. :R

(#17881) zed1983 válasza PH-User (#17878) üzenetére


zed1983
őstag

:R
Olxander : Rendben, majd szólj ha kipróbáltad...

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#17882) PH-User


PH-User
addikt

Üdv. Vettem egy alaplapot és egy kis gondom van vele. Beszéljenek a képek:
[link1] [link2] [link3] [link4]
Okozhat ez valamiféle hibát az alaplap működésében :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17883) asd6


asd6
csendes tag

Üdv!

Az FSB-vel kapcsolatban lenne kérdésem.
Sok proci adatainál feltüntetik az FSB sebességét (pl.: FSB: 1333 MHz), pedig az FSB adatsín az alaplapon található. Aki tudja, hogy ez miért van akkor írjon pls. THX.

(#17884) 14adam


14adam
addikt

Hello kinéztem egy Asus Cuv 266D-s lapot.Az lenne a kérdésem ha 2 különböző Tualatin procit rakok bele,hogy akkor menne-e?Az egyik proci 1,1ghz-s a másik 1,3.

(#17885) kriszbon válasza PH-User (#17882) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem 100% hogy nem fog menni! :( Egyébként új volt? Ha igen hogy sérült meg, kinél? Ahogy nézem a képet ez valami hatalmas pofont kapott!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17886) sbazsi


sbazsi
veterán

siw info:
North Bridge Intel P35/G33/G31 Revision 10
South Bridge Intel 82801GB (ICH7/R) Revision 10

ehhez melyik intel drivert töltsem le? :F
a gép

(#17887) PH-User válasza kriszbon (#17885) üzenetére


PH-User
addikt

Megy az alaplap, beletettem egy AGP videokártyát, azzal nincs kép. Alaplapin és PCI VGA-n van kép. Később megnézem egy másik lapban is a videokártyát, lehet, hogy az a rossz. Használtan vettem egyébként, postán küldték. Igencsak hajigálniuk kellett... :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17888) kriszbon válasza PH-User (#17887) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát akkor oltári szerencséd van, bár ahogy láttam ott pár áramkör is megsérült, és lehet hogy több dolog nem fog rendesen működni, igaz ez csak akkor derűl ki ha beüzemeled rendesen! Ekkora sérülés sima leeséstől nem igen lehetett volna az biztos, de aki küldte az is trehányul csomagolta be az is biztos!
Én is szoktam hasonló dolgokat postázni de én mindíg kegyetlenül ügyelek hogy rendesen legyen becsomagolva :K

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#17889) Olxander válasza zed1983 (#17881) üzenetére


Olxander
csendes tag

zed1983: Kipróbáltam, de sajnos semmi. Valószínüleg tönkrement. Gariztatni kellene, csak az éves gari lejárt. :(((

(#17890) PH-User válasza kriszbon (#17888) üzenetére


PH-User
addikt

A kártya, ami nem megy benne, az egy ATi X1300 AGP 256MB DDR2. Beletettem egy 2MB-os S3 Trio-t, azzal megy. Aztán beletettem egy 128MB-os ATi 9200LE AGP kártyát, azzal megy (ad képet) és az alaplapival is ad! Akkor a VGA a ludas :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17891) 14adam válasza PH-User (#17890) üzenetére


14adam
addikt

Hát akkor szerintem is a vga

(#17892) PH-User válasza 14adam (#17891) üzenetére


PH-User
addikt

Akkor most rajtam maradt egy felesleges alaplap. Videokártya pedig nincs. :((( Nem is az enyém a gép, hogy tudjak várni türelemmel. :( :O :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17893) PH-User válasza PH-User (#17892) üzenetére


PH-User
addikt

Ilyen nincs. Visszatettem a régi alaplapba a ezt az X1300Pro-t... VAN KÉP! Én már komolyan mondom nem értem... Lehet, hogy a sérülés miatt nem kezeli az X1300-at az ASRock :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#17894) Brutusz63


Brutusz63
csendes tag

Sziasztok!

Q8200-hez keresek lapot. GA PE45 DS3 vagy ASRock PE45 XE-ban gondolkodom, árban hasonlók Van tapasztalat, vélemény?

(#17895) kecz


kecz
aktív tag

Hali! Most vettem EP43-ds3 -as alaplapot, e5200 procival, hd4670 vga-val.
Az a problémám, hogy miután feltelepítem a drivereket, mindig kifagy a windows (xp sp3).
Asszem a bios-t frissítettem F3-ról F8-ra(azért csak asszem, mert nem tudom megnézni a jelenlegi verziót). Egyedül csökkentett módban nem fagy ki. Lehet, hogy a memóriámra érzékeny a lap(nemtom milyen márkájú, mert le van ragasztva a garancia-védő ragasztóval, és már régen vettem, de asszem Kingmax)? Nem kéne stabilabbnak lennie, ha levettem a mem órajelét(jelenleg 400mhz-n fut, és a másikat ki is vettem, szóval még dual ch. sincs)? A vga-nak tuti nincs baja, mert azt letteszteltük haveromnál, és nála minden működött jól.
Egyébként 2 dolog van amit nem tudott telepíteni a gép az alaplapról: 1. Hangeszköz a High Definitoin Audio buszon 2. SM buszvezérlő. Lehet ennek van köze hozzá?
Pls Help! Köszönöm!

(#17896) misx válasza Brutusz63 (#17894) üzenetére


misx
senior tag

ASrockot én semmi pénzért nem vennék. Pláne Giga helyett. :K

(#17897) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani mi a különbség egy p35 és q35-ös lap között?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#17898) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Annyi progblémám lenne, hogy tönkrement az MSI k9n4ultra-f alaplapom ami nforece500 ultra chipset van. Vettem helyette egy ASUS m2n68-am SE-t amin nforce630A-s chip van (és elvileg jobb). De játékoknál azt veszem észre, hogy megy a játék 150FP-s el majd leesik hosszabb időre 30-25, mikor hogyan. 3dmark 06-ban is ezt csinálja, így játékra használhatatlan a gép. A konfig.: amdx2 6000+,2giga 800mhz ram, 8800gt. Bios frissítés volt, friss windows, driverek, directx, más nincs egyenlőre telepítve. Valamit a BIOS-ban kéne állítanom? :S Lécci segítsetek!

(#17899) kecz


kecz
aktív tag

Probléma megoldva, SM buszvezérlőt kellett telepíteni.

(#17900) turbocfh


turbocfh
csendes tag

Hellosztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy ASUS P5LD2-VM alaplapom amiben idáig satas vinyo volt, de most öcsémnek műnekiadtam, neki pedig régi PATA-s vinyoja van, és mivel csak egy hely van az alaplapon a vinyot és a DVD olvasot csatlakoztatni, emiatt most egy IDE kábelen van rajta a vinyo és a DVD is. Alapból ezzel nincs semmi baj, de ennél az alaplapnál ugy érzem hogy emiatt be van lassúlva egy kissé a gépe. Lehet ez amiatt hogy nem sata-s vinyot használok hanem PATA-sat?
Előre is köszi a segítséget-é
Üdv.:

Turbo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.