Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) tboldi válasza bul07 (#20100) üzenetére


tboldi
nagyúr

1850, de korábbi vásárlásból volt 1151 Ft-nyi pontom, így csak 699-be került.

(#20102) Azie


Azie
őstag

Sziasztok, 2008-as C4-be szeretnék tolatókamerát, elkerülném a szivargyújtós szenvedést, előreláthatóan szervízben szereltetném be, mert a belső elemek bontását is hanyagolnám DIY módon. Mit javasoltok? A tükrös megoldások mennyire kiforrottak? A citroen középső kijelzője miatt hajlok egy ilyen felé. Előre is köszi!

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#20103) sambenez válasza Azie (#20102) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A tolatókamera és a hátranéző dashcam nem ugyanaz.

(#20104) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

xiaomi a800-at tudok valahonnan rendelni, ha csak paypalos fizetés jó? :) (az most hosszú, meg nem idevaló, hogy miért nem jó a revolut és bankkártya most, mert amúgy én is aliexpressen venném legszívesebben)
aliexpress-es linkeket láttam ahol van jó áron lengyel raktárból, de ott nem lehet paypallal fizetni sajnos.
előre is köszi :R

(#20105) CHIPman válasza tipuka (#20104) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20106) sambenez válasza tipuka (#20104) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ebay nem jó?

(#20107) tipuka válasza CHIPman (#20105) üzenetére


tipuka
addikt

köszike, a linked eszembe juttatta, hogy mit hagytam le az előző üzimből.
a hátsó kamera is kellene hozzá :DDD előre és hátra is szeretnék,
különben banggoodról megvenném a viofo a119 v3-ast. -20%-os kuponnal :B

sambenez: tökéletes az ebay, ott is van xiaominak boltja, mint aliexpressen? :DDD - eszembe se jutott hirtelen az ebay

[ Szerkesztve ]

(#20108) Azie válasza sambenez (#20103) üzenetére


Azie
őstag

nyilván, de nem találtam rá külön topikot. akkor bővebben: olyan megoldást szeretnék, ami tolatáskor segíti a parkolást (első+hátsó radar van), egyéb esetekben pedig (esetleg) tud menetrögzítőként funkcionálni, a típusból (középső kijelző) elhelyezési nehézséget pedig valahogy ki lehet küszöbölni vele. emellett szeretnék "normál" front menetrögzítőt is. erre szeretnék valamit, ami nem kerül az autó árának felébe/törik fel érte a kocsit :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#20109) CHIPman válasza Azie (#20108) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor a 70mai dash cam wide lesz a barátod, kérdés, hogy mit értesz kiforrottság alatt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20110) Azie válasza CHIPman (#20109) üzenetére


Azie
őstag

hogy tükörként is rendesen funkcionál és kameraként is, nem zavarja egymást a két funkció és hasonlók :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#20111) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Hátsó kamera 70mai mirror-hoz való illesztésében kérek segítséget. A Xiaomi tolatókamera helyett vettem egy autóspecifikus formájú hátsó kamerát, de persze annak RCA dugója van, nem pedig 2,5 jack mint a xiaomi-é. Vettem egy plusz kábelt is, aminek az egyik vége RCA, másik 2,5 jack, de nem tudom rávenni a tükröt, hogy együttműködjön a hátsó kamerával.
Mi a trükkje? Egyáltalán megoldható? :F

(A kamerát tévével összedugtam, az működik.)

Köszönöm előre is!

(#20112) sambenez válasza tipuka (#20107) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azt nem tudom. De most ránéztem és a nagyobb baj, hogy szinte biztosan áfásan fog jönni ebay-ről. Az EU-s ebay eladóknál meg ahogy nézem durván drága. 130-150 euro. Ennyiért már itthon is megkapod a xiaomi.hu-n.

(#20113) ANDROID??? válasza sambenez (#20089) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mire elég. 16Gb vagy 32 Gb, vagyis 2.5k mennyi időt tud rögzíteni?

(#20114) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Egy tizenéves autó felokosításába vágtam. Egy olyan eszközt keresnék ami fedélzeti kamera és a tolató kamera szerepét betölti.
70mai Rearview Dash Cam Wide - ig magamtól eljutottam és így keveredtem ide, de van 1-2 fenntartásom vele kapcsolatban.
Az autómban egy autómatikusan sötétedő beltéri tükör van, amit szeretek, így nem tudom a 70mai mennyire fényes éjjel, ha ki van kapcsolva @ sima tükör és jönnek mögöttetek? (sokat vezetek sötétben 12h műszak miatt vagy sötétben megyek, vagy abban jövök).
Másik amit kiszúrtam, hogy nem sony szenzor van benne, és a youtube-os videóknál is látni pár olyat, ami nem túl jó minőségű felvétel, ezt én látom így, vagy tényleg érdemes jobbat választani, ha pl 100 méterre történik valami és nem azt akarom látni, hogy két pixel koccan egyet. Mennyire vállalható a felvétele a front kamerának?

A800-ról van már itthoni tapasztalat?
Tolató kamera képét mennyire nehéz előkotorni?
Kb minden elvárásomnak megfelelne, pici, jó felvétel, kijelző és ha tolatáskor bedobná a tolatókamera képét maga lenne a tökély. :B

Tippeket, válaszokat előre is köszönöm!

(#20115) sambenez válasza ANDROID??? (#20113) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Jelenleg még hátsó kamera nélkül 4K-ban egy 3 perces videó 600-650MB.
Kb ezzel számolj.

(#20116) sambenez válasza szacsee (#20114) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Neked is ajánlom megfontolni amit a #20103-ban írtam.

(#20117) bul07 válasza sambenez (#20115) üzenetére


bul07
nagyúr

A800, 4k, 650-el számolva
32GB kártya ami valóságban 29-30, ~44perc
64GB kártya ami valóságban 60-61, ~92perc (1óra 32perc)
128GB kártya ami valóságban 123-125, ~189perc (3óra 9perc)

Ha ezt nézzük akkor a 128-as is ép hogy határeset, 64GB-os szerintem kicsi hozzá

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20118) szacsee válasza sambenez (#20116) üzenetére


szacsee
nagyúr

Közben rájöttem, hogy a Wide csak tolatókamera, így bukta.
Céges parkolóban vannak "érdekes" esetek, így jól jönne a parkoló módban mindkét kamera forogna, ha gond adódik.
Fejegységem nem navis és nem tudok rákötni hátsó kamerát, viszont nem ártana ha lenne lehetőségem hátra látni egyszerűen holt térben is, mert akad az utcában is szaladgáló gyerek és van amikor centizni kell parkoláskor is.
A800-ban mennyire macera előkotorni a hátsó kamera képét?
Esetleg más alternatíva?

(#20119) sambenez válasza szacsee (#20118) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azért nem jó a dashcam tolatókamerának mert a tolatókamera képének tükörképnek kell lenni mert csak akkor van a jobb oldal a jobb oldalon. Egyébként minden éppen ellentétes oldalra kerül így pedig nem lehet szerintem tolatni.

(#20120) szacsee válasza sambenez (#20119) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs, félreérthető voltam, tolatni tükörből tolatnék, a kamera kép azért kell, hogy lássam nem fut-e játszó gyerkőc/ kutya a holt térbe, vagy hogy pl céges parkolóban a mögöttem álló autóig mennnyi hely van kb. Erre szerintem pont megfelelne, főleg mert a tükör mellé raknám.

Ajánlott eladónál (70mai official) látni 4-5db A800-as hírdetést, mi a különbség köztük, vagy a csoportokat választotta külön ( W rear cam, w HW kit, w sd) esetleg a küldő országot?

(#20121) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

kb 25 ezer nagyon max 30 ezer ft-os árig melyik autós kamera a legjobb választás jelenleg, ami tapadókorongos felfogatással rendelkezik? 2-3 autóban is lenne használva ezért gondoltam a tapadókorongos kivitelre.

[ Szerkesztve ]

(#20122) Zsoltx11


Zsoltx11
junior tag

Itt tart most a 70mai hátsó:
Post NL ez még helyileg Hollandiában kb innen mennyi idő alatt szokott a MO címre megérkezni ?

Az első A800 jól szuperál még a gyengusz 16 gb kártyával is.
Esetleg azt tudja valaki ,hogy a 128gb kártyám amit Sincerity ől rendeltem 10.10 én kb . mikorra várhatom és simma post jön vagy az is dhl vagy társai?

Köszi

(#20123) sambenez válasza Zsoltx11 (#20122) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nincs link az itt tart mostnál, így a válasz nem tudom. :DDD
A kártyának lassan meg kellene jönnie, ha csak nem lopták el egyébként sima posta szokott lenni.

(#20124) Peter.70 válasza Zsoltx11 (#20122) üzenetére


Peter.70
őstag

Enyém se jött még meg, és kb akkor rendeltem én is

(#20125) Zsoltx11


Zsoltx11
junior tag

Nem tudok linket másolni a megjelenített szállítási oldalról..
Azt hittem ez az Sincerity nem olyan eltűnős cuccokat árul..vagy a post. szállítás a magyobb prob.?

(#20126) Laslow válasza Peter.70 (#20124) üzenetére


Laslow
senior tag

Én október 7-én rendeltem Sincerytől egy pendrive-ot, és tegnap kaptam meg.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#20127) sambenez válasza Zsoltx11 (#20125) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Arról amit a posta tesz/nemtesz nem tehet.
Nekem még soha nem tűnt el amit küldött.

(#20128) Flashback


Flashback
addikt

DDpai One nappali 1 perces snitt: [link]
79,1Mb/perc
Codec: H264 1920x1080/30fps

Éjszakai mód remekül működik a hw kittel.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20129) Peter.70 válasza Flashback (#20128) üzenetére


Peter.70
őstag

Szép felvétel. Megjött a memória kártya, amit rendeltem, jónak néz ki

(#20130) torgelle


torgelle
friss újonc

Kedves Fórumozók!
Szakdolgozatomhoz készítettem egy pár perces kérdőívet, amelyben a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok! Mindenkinek nagyon köszönöm, aki kitölti!
A kitöltés csak egyszer lehetséges és természetesen anonim, az adatokat bizalmasan kezelem.
[bioüzemanyagok véleményfelmérés]
Kellemes kitöltést kívánok!!

(#20131) Kolondrum

Nálam is befutott az A800 full pack (+ 70mai kompresszor), erre időt kell szakítani, jó kis móka lesz a HW kitet beszerelni, főleg hogy nekem kint vannak a biztik, bentről kell állandó 12v meg kapcsolt + kapcsoló, de ilyenekkel szívesen foglalkozok.

(#20132) porker válasza szacsee (#20114) üzenetére


porker
tag

Hát bizony ha tolatókamerát is akarsz akkor az ehhez hasonlók: [link]
Az A800 és hasonszőrű társai pici visszajelző LCD-je a tolatásra alkalmatlan.

(#20133) Zsoltx11 válasza Peter.70 (#20124) üzenetére


Zsoltx11
junior tag

Esetleg ha megkaptad rám tudnál dobni egy üzit
köszi

(#20134) Zsoltx11 válasza sambenez (#20127) üzenetére


Zsoltx11
junior tag

Ok.értem én persze.
csak fura ,hogy lopkodják így a cumókat

(#20135) vacs


vacs
veterán

Mivel hetek óta minden az A800-ról szól, ezért jövök kicsit trollkodni! :D

Az én Viofo A119-em kapott új szoftvert, és így már tudja a 2K@60 fps-s (eddig 2K@30 és 1080p@60 volt)! :K

Hiába tudja a Xiaomi a 4K-t, de csak 30 fps-el rögzít, nekem (hangsúlyozom, hogy nekem) többet ér a 60 fps, de ettől még a xiaomi is jó! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20136) ANDROID??? válasza sambenez (#20116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Értem, köszi, akkor talán nem lenne rossz a 64GB-t megvenni hozzá. :K

(#20137) ANDROID??? válasza bul07 (#20117) üzenetére


ANDROID???
addikt

Talán, de csak talán én számolok rosszul, de az nem körülbelül 80 perc? :U

(#20138) Flashback válasza Flashback (#20128) üzenetére


Flashback
addikt

Parking mód - akartam írni

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20139) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Ezjó? [link]

(#20140) Kolondrum

A800 akkuja ennyire gyenge hogy mindig ugat h lemerül? Töltön van mondjuk 20 percet és kb annyit tud, még kikapcsol. Jó így vettem ki a dobozból nem vártam sokat de mégis többet.

(#20141) sambenez válasza Kolondrum (#20140) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Egy dashcam esetében mit kellene még tudnia? Pont ennyire kell az akksi, lezárja a felvételt amikor megszakad az áramellátás.

(#20142) Kolondrum válasza sambenez (#20141) üzenetére

Első generációs 70mai, sok sok éves akkuja ha már megérzi h hideg van nem zárja le, mivel ugyan kertes a ház van beálló de nem fedett és hegyen vannak azért kemény fagyok. Gyakran egy pillanatra ha kimegy a táp összfssa magát. Új korában perceket ment a saját akkujáról. Ezzel mi lesz így később? Költői.

(#20143) sambenez válasza Kolondrum (#20142) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Bízzunk benne ezek már jobb akkuk. Aztán lehet nem.

(#20144) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

elolvastam az összefoglalót. (Csak konstruktív jelleggel, szerintem a full HD felbontás 1920x1080, nem 1910x1080, és a Dealextreme link végén van egy felesleges \404 utótag) :) .
A konkrét kérdésem csak annyi lenne, hogy ha kamerát választ az ember, érdemesebb-e olyat választani, aminek van hátul kis kontroll képernyője (viszont azok annyival nagyobbak is), vagy felesleges, és érdemesebb a sokkal kompaktabb, kontrollképernyő nélküli típusokat választani (viszont azon nehezebb ellenőrizni és beállítani, mit lát)? Főleg ha az ember felülre, a visszapillantó tükör mellé akarja felrakni... ?
Másrészt melyik sáv a "már érdemes" kategória ár szempontjából? Kínai oldalakon lehet már 10-15 EUR-ért is kapni, meg vannak aztán sok tízezer forintos cuccok is, nekem viszont bőven megtenné a "szükséges és elégséges" árfekvés.

Köszi az infot

(#20145) Kolondrum

Ma volt időm az A800-ra. Megkapja após. Ilyen egy számomra nem ideálisan működő kamerát... Nem folyok bele, elektromosan néztem. Hátra is rakok egy 1S-t és csókol anyád Lajos.

(#20146) tboldi válasza Kolondrum (#20145) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam 70mai Pro van elöl, meg 1S hátul. Szívesen cserélek veled megszabadítva a kíntól. :P

(Mondjuk nálam csak ezért lett így, mert a Prót már korábban megvettem, minthogy az A800-ról tudni lehetett, és ha már ez be van szerelve, akkor célszerűbb volt egy 1S-t rakni hátra.)
..........................................

Amúgy csak nekem újdonság, hogy létezik A500, azaz Pro Plus is? [link]

[ Szerkesztve ]

(#20147) sambenez válasza tboldi (#20146) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem ez nekem is újdonság, de ahogy nézem ebben sincs voice control.
Mitől lehet plus?

(#20148) sambenez válasza Razor18 (#20144) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Köszi javítottam.
10-15 euro-s kamerákban azért én nem gondolkodnék.

(#20149) sambenez válasza Kolondrum (#20145) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Pedig belefolyhatnál, biztos hasznos info lenne.

(#20150) tboldi válasza sambenez (#20147) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha minden igaz, más lencse van benne, más a CPU, és a GPS be van építve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.