Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) kw3v865 válasza tipuka (#19250) üzenetére


kw3v865
senior tag

A tapasztalataim alapján én itthoni garancia nélkül nem vennék kamerát a 30 ezer ft feletti kategóriában. Több kamera is megfordult már a kezeim között, de egyik minőségével sem voltam maradéktalanul elégedett, nem tűntek igazán tartós darabnak. 25-40 ezer ft között volt mind. A Viofo-t nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni.

(#19252) Flashback


Flashback
addikt

Az új DDPAI Mini 5 jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19253) sambenez válasza Flashback (#19252) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az ára is. :D

(#19254) junkpod


junkpod
nagyúr

Nézegettem az elérhető kamerákat és látom, hogy sokban nincs GPS.
Mit vesztek vagy nyerek a gps hiányával?
Én most azt gondolom, hogy a saját sebességem kijelzesenel több haszna nincs. (És ugye ez nem biztos, hogy előny...)
Ti mit gondoltok?

Box's don't touch!

(#19255) Pero válasza bul07 (#19238) üzenetére


Pero
senior tag

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19256) kw3v865 válasza junkpod (#19254) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mivel nem hitelesített sebességmérő műszer, ezért jogilag nem számít mit mutat. Azonban a sebesség kijelzésén túl van még egy nagy előnye: ha visszanézed a felvételt, pontosan meg lehet tudni, hogy az adott képkocka hol készült

(#19257) porker válasza tipuka (#19250) üzenetére


porker
tag

Szerintem egy "kezdőkamerának" a Xiaomi 70mai Dashcam PRO bőven elég (meg egyébként sem rossz). A Viofo A119V3 tényleg klassz, de az ára sem annyi mint a Xiaomi-é és hát azt végképp nem kapod meg itthon garanciával! Persze ez is egyéni, de én nem szeretek semmit gari nélkül venni (ha meg külföldről a Amazonról, eBayről rendelsz akkor gyakorlatilag ugyanott vagy az árral a legtöbb esetben).
A GPS-el kapcsolatban meg kw3v865 leírta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#19258) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Van ez a parkoló funkciója ezeknek a kameráknak. Viszont ti bent meritek hagyni a kamerát a szélvédőn? Nem törik fel emiatt a kocsit? Van itt erre vonatkozó tapasztalat? Mennyire könnyű őket lepattintani a dokkolóról arra az esetre ha ki-be rakosgatnám? Gondolkozom egy kamera vásárlásán 70 pro vagy 1s amely kettő között ingadozok.

[ Szerkesztve ]

(#19259) CHIPman válasza Astery (#19258) üzenetére


CHIPman
nagyúr

70mai pro gyárilag lehúzható, az 1S-hez pedig kapható cuppanós tartó. Én benne hagyom a pro-t lassan 2 éve, előszeretettel nyitogatják rá az ajtókat ennek ellenére, szóval valószínűleg észre sem veszi senki.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19260) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

A héten elkészült az X1 BMW kamera szettje.
Előre és hátura is bekötettem egyet, AZDOME M06P illetve hátura a hozzá való FullHD kamerát, parkoló adapterrel.
Az lenne a kérdésem, hogy visszatükrözödik picit az első szélvédőm a felvételekben, ezt hogy tudom kiküszöbölni?
Vagy ennél a kameránál ez normális?

ÁdiBá

(#19261) sambenez válasza ÁdiBá (#19260) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mind tükröződik. Ha van hozzá való polárszűrő akkor azt kell rátenni.

(#19262) bul07


bul07
nagyúr

Egy teszt videó A800
[link]

70Mai Pro kontra A800 éjszakai videó [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19263) tillatrilla válasza kw3v865 (#19256) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Annak ellenére sem fogadják el,hogy pontosan azt a sebességet jelzi,mint a telefon,a navigációs rendszer,és az út szélén lévő ledes sebesség jelző tábla?

Üdv: Attila

(#19264) bul07 válasza tillatrilla (#19263) üzenetére


bul07
nagyúr

Autós kamerák GPS-e lópikula
-nem pontos nincs hitelesítve
-nem is frissül rendesen akár sok másodperces késésben is lehet, sok felvételen látni hogy az autó már rég ütközött de még a felvételre 50 feletti sebességet éget, majd 3-4-5 másodperccel később áll be nullára, akkor hogy is lehetne hitelesnek tekinteni

Amúgy amit felsoroltál azok egyike se sincs hitelesítve, így azok se hiteles adatok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19265) kw3v865 válasza ÁdiBá (#19260) üzenetére


kw3v865
senior tag

Mennyire vagy elégedett az Azdome-mal? Mik a tapasztalatok vele? Én is egy olyanon gondolkodom, hogy be kéne szerezni.

(#19266) Astery válasza CHIPman (#19259) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm. Végül a 70mai pro-t választottam + GPS adapter. Lenne is vele kapcsolatban két kérdésem. Érdemes őt a nagyobb (2560x1440) felbontáson használni vagy elég a kisebb(1920x1080)? Van számottevő különbség a két felvétel között (nyilván minőségben értem mert méretre jóval nagyobb lehet a magasabb felbontás - csak megéri-e)? A másik, hogy szeretném a nepellenző mögül egy vékony 10000 mah-ás powerbank-ról üzemeltetni. Van arról vkinek tapasztalata, hogy kb. hány órán keresztül képes így rögzíteni?

[ Szerkesztve ]

(#19267) porker válasza Astery (#19266) üzenetére


porker
tag

Érdemes őt a nagyobb (2560x1440) felbontáson használni...

Ezt csak Te tudod eldönteni! Használd egy darabig mindkét módban - esetleg menet közben állj meg, kapcsold át így nagyjából ugyanazon körülmények között meglátod a különbséget.

A PB-el kapcsolatban én csak egyet nem értek: azt is töltened kell és szerintem bonyolultabb kivenni és töltögetni mint egyszer, rendesen bekötni a kamerát (senki nem adott még választ az elmúlt hónapokban arra, hogy egy PB meddig visz el egy kamerát). Persze ettől még megvan a létjogosultsága.
DE: parkolómódban lehet gond ha nem olyan PB-t raksz be ami nem kapcsolja ki magát automatikusan (ráadásul az "okosabbak" szinte mind ezt teszik) ha nincs terhelése.
DE2: nem tudom, hogy egy PB mennyire bírja a napon álló kocsi felmelegedését. A forró kocsiban egy nagyobb Li-Ion aksi vagy egy alkoholos palack tárolás nem életbiztosítás :(

[ Szerkesztve ]

(#19268) porker válasza tillatrilla (#19263) üzenetére


porker
tag

Annak ellenére sem fogadják el,hogy pontosan azt a sebességet jelzi,mint a telefon
Egy per esetén semmit nem fogadnak el! Amit a felkért szakértő kiszámol az az autentikus adat.

(#19269) porker


porker
tag

Elsősorban attól kérdezném aki dual tükör kamerát használ: milyen kamerát használtok? Mi az ami bevált?

Priusba raknék be olyan tükör kamerát ami tükörként is funkcionál és tolatáshoz is használható. Korábban a Lamax S9 dualt szemeltem ki, de annak csak belső hátsó kamerája van, ezért gondolkodom valami másban (no meg az ára miatt :) )

(#19270) sambenez válasza porker (#19269) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Milyen prius?

(#19271) porker válasza sambenez (#19270) üzenetére


porker
tag

P3

(#19272) sambenez válasza porker (#19271) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha kijelzős a fejegysége meg kellene nézni van-e kamera előkészítése, mert a priusokban ott a kialakított hely a kamerának a rendszám tábla felett. Ha a fejegysége alkalmas rá a legegyszerűbb oda kötni egy kamerát.
Nem vagy FB-n a Prius Club Hungary csoportban?

(#19273) Astery válasza porker (#19267) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi ki fogom próbálni. A PB pedig azért merült fel mert nézegettem de nem hiszem hogy kulturáltan meg tudnám csinálni. Láttam, hogy sokan az ajtó gumi alatt vezetik le de nekem nem lehet a gumi alá benyomni ... csak a szélvédő szélén tudnám leengedni de azt nem tudom mivel lehetne rögzíteni hogy ott is maradjon. Mivel nem naponta használom a kocsit, akkor ha mondjuk csak havonta egyszer kellene tölteni a PB-ot az még beleférne. Majd ezt is kitapasztalom, hogy hány órát fog bírni.

(#19274) kw3v865 válasza porker (#19268) üzenetére


kw3v865
senior tag

Szerintem ne végletekben gondolkodjunk. A per az utolsó lehetőség. A való életben egy átlagos balesetben, főleg ha személyi sérülés sem történik, akkor azért ritkán mennek perre.

Sok idő, pénz és utánajárást igényel, az átlagember azért mérlegel, mielőtt belemenne. Persze gyarkan fenyegetőznek perrel...
Ezért is hasznos a kamera: ha a másik fél vitatja az esetet, és megmutatod neki a felvételt, amin egyértelműen látszik, ki a hibás, gyorsan le lehet venni a másik fél kedvét a pereskedéstől. Ilyenkor is hasznos lehet azért, ha látszik az autó pillanatnyi sebessége. Pl. ha azzal próbál védekezni, hogy te túl gyorsan mentél. Az átlagember nincs annyira tisztában azzal, mit fogad el a bíróság és mit nem. Tehát szerintem kell az a GPS.

A kamera igazi előnye, hogy gyorsan el lehet venni a kedvét a másik félnek az ügy jogi útra terelésétől.

(#19275) sambenez válasza Astery (#19273) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De a PB a szélvédő alatt nagyon veszélyes lesz. Szerintem felejtsd el.

(#19276) ÁdiBá válasza kw3v865 (#19265) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem mind a két autómban Azdome van.
Nagyon szeretem őket, nagyon jó minőségű videókat készitenek.
Én személy szerint elégedett vagyok vele.

ÁdiBá

(#19277) Astery válasza sambenez (#19275) üzenetére


Astery
senior tag

Nem a szélvédő alá rakom ... a lehajtható napellenző tetejére ... tehát nem fogja sütni a nap.

(#19278) porker válasza ÁdiBá (#19276) üzenetére


porker
tag

De túl feltűnő egy akkora kamera. Vagy mindig kiveszed?

[ Szerkesztve ]

(#19279) porker válasza Astery (#19277) üzenetére


porker
tag

Nem a napsütéssel van probléma, hanem a meleggel. Egy napon álló kocsiban simán lehet 55 fok ami nem túl szerencsés az aksi szempontjából. Megnő a kockázat egy berobbanásra.

(#19280) sambenez válasza porker (#19278) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A YI dashcam hasonló méret lehet, én azt soha nem veszem ki. Igaz nem parkolok problémás helyen túl sokáig. Éjjel meg kertben állok.

(#19281) porker válasza sambenez (#19280) üzenetére


porker
tag

Valószínűleg az sokat számít, mert az egyszerű "lelkek" a méretesebb darabokat keresik - vagy nem :)

(#19282) sambenez válasza porker (#19281) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Jelenleg, én a katalizátoromat jobban féltem mint a kamerát. pedig az nem is látszik.

(#19283) porker válasza sambenez (#19282) üzenetére


porker
tag

Na ja :(

(#19284) nihill válasza porker (#19278) üzenetére


nihill
őstag

+ egy esetleges balesetnél nehogy elinduljon és fejbe verjen...

(#19285) Astery


Astery
senior tag

Akinek 70mai pro van ... azt hogy lehet megoldani ha két (vagy több) kocsiban szeretné használni az ember a kamerát? Lehet vhol kapni ezt a szélvédőre ragasztható dokkolót?

(#19286) shteer válasza Astery (#19285) üzenetére


shteer
titán

Veszel hozzá egy GPS modult :) üres tartót nem láttam még hozzá

Vagy keresel valakit akinek nincs szüksége a gyári tartóra, mert GPS-szel használja

..szerintem jónak tűnik

(#19287) CHIPman válasza shteer (#19286) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vagy 3D nyomtattat egyet valakivel, thingiverse-n van modell.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19288) shteer válasza CHIPman (#19287) üzenetére


shteer
titán

még jobb

..szerintem jónak tűnik

(#19289) Kija


Kija
aktív tag

Ha valaki szeretne olcsóbban 70mai Pro-t:
Banggood

(#19290) Ciccuka válasza Kija (#19289) üzenetére


Ciccuka
veterán

vót

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#19291) Kija válasza Ciccuka (#19290) üzenetére


Kija
aktív tag

Akkor bocs. Nem olvastam vissza

(#19292) tobias40 válasza Astery (#19285) üzenetére


tobias40
veterán

Alin,mintha látta volna csak dokkolót,de én inkább akkor vennék még egy gps-t és akkor tuti minden.. :) (én is így teszem..)

Ha van vkinek csak gps-e 70mai pro hoz amit nem használ azt átvenném! :R

Nekem van egy tartóm de meg kell keresnem,gps-el használom az egyik autómban..

[ Szerkesztve ]

(#19293) Mela Kehes válasza tobias40 (#19292) üzenetére


Mela Kehes
addikt

GPS-t elég egyszer beállítani?
Egyszer sikerült, de utána ismét inaktívnak látom.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19294) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Milyen firmware-t telepítsek 70mai Pro kamerára, hogy a GPS/sebesség adatokat is rögzítse? Sehogy nem sikerül látni ezeket az adatokat számítógépen visszanézve a videókat.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#19295) sambenez válasza Laslow (#19294) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Rögzíti az, benne van a videó fájlban.
A #18258-as hozzászólásban a megoldás.

Ha végre egyszer átjut a feuchti fekete lyukon a 70mai pro-m és ki tudom próbálni a progit beteszem majd az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

(#19296) porker válasza Mela Kehes (#19293) üzenetére


porker
tag

Esetleg kontakt hiba. Nálam is bohóckodott az elején: újra be kellett állítanom az egész cuccot és azóta nincs baja.

(#19297) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

macOS-re tudtok ajánlani programot? Olyan kellene, amivel a rendszámot is ki lehet takarni. Ami az összefoglalóban van azok valamiért nem működnek.

porker: Most beállítottam, holnap ránézek ismét.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19298) paolinho


paolinho
őstag

Ez az Indiegogo mennyire megbízható? Érdemes innen rendelni egy A800-ast?

(#19299) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

A 70mai 1s csak egy napig őrzi meg a felvételekt, vagy nálam van a hiba?
Egy tegnapi felvételt akartam vissza nézni, de csak a maiak vannak az sdn. Mindezt úgy, hogy 15 giga hely van a 16os kártyán.

(#19300) sambenez válasza nelsonmanian (#19299) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Biztos működött tegnap? Elvileg akkor írja felül a régit ha betelt a kártya.
Meg kellene lennie a tegnapiaknak ha rendesen működött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.