Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Peter.70 válasza tboldi (#20050) üzenetére


Peter.70
őstag

:C

(#20052) Zsoltx11


Zsoltx11
junior tag

Baszus.
Ém a z appból csináltam minden beállítást a kam
nem is néztem.

Lecsekolom kösz

(#20053) shield válasza tboldi (#20050) üzenetére


shield
őstag

Sajnos a https://xiaomi.hu/-n se hatsó kamera, sem hw kit. :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20054) Peter.70 válasza shield (#20053) üzenetére


Peter.70
őstag

A videóban mondták, hogy novemberben lesz

(#20055) dethroner válasza sambenez (#20012) üzenetére


dethroner
veterán

Viszont azt tapasztalom, 4K felbontásban durvább a halszem, mintha csak FHD, vagy 576 pixel.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20056) sambenez válasza dethroner (#20055) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez így van. Mert ha megnézed nem is olyan széles a látószög, ez az oka.

(#20057) dethroner válasza sambenez (#20056) üzenetére


dethroner
veterán

A beépített aksi meddig bírja vajon? Nem lehet valami menüben, alkalmazásban ezt követni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#20058) sambenez válasza dethroner (#20057) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezekben a kamerákban általában az akksi annyira elég hogy lezárja a felvételt.
Nem véletlen kell fix 12V a parkolómódhoz.

(#20059) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!
Újra nézelődöm a támában,mert a régi kamerám már nem valami megbízhatóan működik! Igaz sok-sok éves már!
Ma már szerintem nem is ajánlott márka a Blaupunkt ebben a témában sem. :W

Nézem az összefoglaló is frissült itt! Nincsen árkategóia ?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#20060) sambenez válasza apaszka (#20059) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem teljesen értem mire gondolsz.
Ha az összefoglalóból hiányolod annak az az oka elsősorban, amikkel több tapasztalat van az 2-3 kamera, ezeknek felesleges lenne árkategóriát létrehozni.
Olyan kamerákat amikről meg szinte semmi tapasztalat szintén felesleges berakni egy ajánlásba.

(#20061) bul07


bul07
nagyúr

Ma hajnalban akartam linkelni egy magyar vélemény videót mert teszt videónak túlzás lenne mondani, de amikkor a 70Mai Pro esetén nem tudták hogy a GPS-nek van a hely, na ott nyomtam ki a videót

Ha valakit érdekkel a ipon youtube csatornáján van, két tükrös meg két másikról beszélnek de nagyon amatőr módon

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20062) tboldi válasza bul07 (#20061) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vályi Pista & Co? :D

(#20063) tlala


tlala
addikt

A800-ashoz 4K módban milyen minimum írási sebességű memóriakártya kell?

(#20064) bul07 válasza tlala (#20063) üzenetére


bul07
nagyúr

U3 / V30 lassabbat nem vennék 4K-ra

És 64GB-nál kisebbet se

Mondjuk egy ilyet [link] vagy ugyan ilyet 128-ba [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20065) Ciccuka válasza bul07 (#20064) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vannak olyan kártyák is, amiken ugyan nincs meg a jelölés, de elérik a magasabb sebességosztály értékeit (valós mérés/körülmények között).

Például sok Class 4-es kártya tudta a Class 10 sebesség szintjét.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20066) bul07 válasza Ciccuka (#20065) üzenetére


bul07
nagyúr

De nem garantálja semmi, azoknál ép ahogy sikerül legyártani annyit tudnak semmi garancia nincs rá hogy mondjuk az a Class 4-es tudja a Class 10-et

A jelölésnek az az értelme hogy meghatározza a min sebességet, attól felfelé eltérhet de lefelé nem szabadna

Ha biztosra akar menni akkor a jelölést nézi sebesség ügyileg

Vagy te tudod garantálni hogy amit kap az gyorsabb lesz és megüti egyel fentebbi jelölésű szintet, nem hiszem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20067) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Ti milyen progit használtok amivel ki lehet takarni nagyon egyszerűen a rendszámot, arcokat stb? Szeretnék pár videót feltenni, megosztani de nem szeretném ha személyiség jogokat sértenék. Ilyen hűde pro vegas meg társaihoz nem értek. Egyszerű halandónak való szoftware-t keresnék. Akár PC-re vagy android-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20068) tboldi válasza ЯΞD (#20067) üzenetére


tboldi
nagyúr

A YouTube beépítettje nem jó? :)

(#20069) Kolondrum

A800:

Ha kínai a nyelve akkor Kínaiul lehet hangutasítani is? Igazából jó lenne. Valaki megnézné?

(#20070) tlala válasza bul07 (#20066) üzenetére


tlala
addikt

Igen, pont ezt a 128GB-os Samsungot és egy Sandisket nézegettem sincynél.
A dilemma az, hogy a Samsung írási sebessége 40 MB/s, a Sandiskké pedig 90MB/s. Kb. ua az ár (Sandisk 1 dollárral olcsóbb), de a lassabb Samsung "Endurance"-t pedig úgy ajánlják, hogy pont folyton rögzítő kamerákra tervezték, sokszor újraírható.
Ha a 40 MB/sec is elég az A800-nak, akkor a Samsungot veszem.

(#20071) Flashback


Flashback
addikt

DDPAI gyári hardwire kittel kb 10 perc alatt telepíthető a kamera bontásmentesen. Egy helyen látszik ki a táp kábel. Elvileg ez az A oszlop takaró eleme le és vissza pattintható?


Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#20072) sambenez válasza Kolondrum (#20069) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A800-at nem lehet hangutasítani.

(#20073) bul07 válasza tlala (#20070) üzenetére


bul07
nagyúr

SANDISK HIGH ENDURANCE is erre van tervezve

Megfigyelőeszközökben, rögzítő berendezésekben és távfelügyeleti eszközökben való használatra optimalizálva

Innen másoltam [link]

(#20071) Flashback

Majd egy két nyers videó jöhet, hogy lássuk mit tud :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20074) tlala válasza bul07 (#20073) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.
Azért kérdeztem, hogy mennyire fontos ez az "Endurance" dolog egy autós kamerában, hogy mennyire eszi meg a kártyát a sok újraírás.
(Amúgy a "Max Endurance" dupla áron van, mint a "High Endurance"...)
Valamiért azt gondoltam, hogy ez a memóriakártya dolog is már jól körbe van járva itt a topikban, illetve a gyakorló kamerások tudják a tutit.
Köszi szépen, akkor nem agyalom túl a dolgot, veszek egy ilyen sok újraírást elviselő Endurance kártyát és kész. Biztosan elég lesz az a 40 Mbps írás is, hiszen a 4K-s szabványon belül van (ami min. 30 Mbps-t ír elő).

[ Szerkesztve ]

(#20075) -Bandi- válasza tlala (#20074) üzenetére


-Bandi-
tag

Nekem most ez a sandisk féle endurance van 128as az A800ban, sok tapasztalat mondjuk nincs, 6ezerért vettem ali ról, elég sok értékelése van az eladónak és jó az arány is, szóval attól nem tartok hogy ne tudná amit kell. Előtte nekem is voltak simák még az A129ben de nem birtak ki fél - 1 évet valamiért, elkezdett csipogni a kamera megszakadtak a felvételek, sérültek voltak rajta meg ilyen jelensegek jöttek elő, kártyacsere után megszűntek. Ilyen Lexar 633 vagy 533x akármi is volt ami szintén jobban szereti állítólag az újraírást. Ezért döntöttem úgy hogy kipróbálom ezt a fajtát, mert az előzőkkel kűzködtem.
Valahol azt olvastam elméletileg ugyanaz mint a sima, csak örigari van rá, ezt azért mondjuk nem hiszem :D

Mivel az okos enged, már rég a hülyék uralkodnak.

(#20076) bul07 válasza tlala (#20074) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem egy névtelen 32GB-os van a 70Mai (D01)-ba, két éve.
Annyira már nem megyek sokat évi 7e km, ez is befolyásolhatja meg a szerencse is.

Na meg nagyon fontos a rendes tápelláttás, mert sok ingadozás újraindulás is ki tudja nyírni a kártyát.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20077) ЯΞD válasza Flashback (#20071) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen lepattintható! Szélvédő cserénél is leszedik, hogy ki tudják vágni az üveget. Én is az mögött vezettem el. Sőt nekem a scoudo-ba még kábel managment is van alatta.

(#20078) tlala válasza -Bandi- (#20075) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat, ezek szerint a probléma valós.
Valószínűleg nem csak a garancia a különbség.
Azt látom a Sandisknél, hogy két osztály is van: a "High Endurance" kategóriára 20.000 üzemórát írnak, a "Max Endurance" típusra pedig 120.000 órát - bár utóbbi a duplájába is kerül - miközben mindkét fajtára Lifetime garanciát adnak.

(#20079) bear_ válasza tlala (#20078) üzenetére


bear_
aktív tag

Nem vállalnak rájuk lifetime garanciát. A high endurancera 2 év, a max endurancera pedig 3-15 év van attól függően mekkora a kapacitása a kártyának.

(#20080) Kolondrum válasza sambenez (#20072) üzenetére

Hát az baj. Én rengeteg képet csinálok hangutasítással. Akkor hogyan fényképez ha kell? Vágjam ki videóból? De szr.. lehet ki sem bontom megy levesbe. Ennyire visszafejlődni... Nem is feltételeztem, hogy nem tudja, alapnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#20081) sambenez válasza Kolondrum (#20080) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Kinek mi a fontos. Nekem lényegtelen soha nem használnám. Nem fényképezőgépnek vettem, a felvételeket sem tervezem nézegetni. Nekem a legfontosabb jó minőségű legyen a videó amit készít, és azt üzembiztosan tegye.

(#20082) Kolondrum válasza sambenez (#20081) üzenetére

Dettó, de albumom van a hajmeresztő dolgokról. Eddig külön mappa volt a képeknek, csak le kellett tölteni. A másik a kijelző. Az minek? Ott a wifi elérem ha kell a felvétel. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy ki sem bontom és veszek egy 1s-t az ez előtte generáció helyére.

(#20083) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Menetrögzítő beszerzésén gondolkodom.
Nagyon sok fajta van, mind márkák mind típusok tekintetében.
Nem szeretnék olyat venni aminek semmi értelme, viszont drágát sem szeretnék venni.
A Xiaomi 70mai dashcam PRO-t néztem ki, azonban most láttam olyan videot ami kicsit eltántorít, az éjszakai autópályás vagy egyéb éjszakai felvételek is. Lehet csak a video beállítások nem voltak megfelelőek, vagy egyszerűen semmit nem ér a cucc éjszaka. :U
Amennyiben van értelme ilyet beszerezni,van értelme várni pl. BF-re? Esetleg tudtok más márkát/típust ami jobb választás lehet és nem kerül sokkal max +15e többe?

Media-ban a MIO-t ajánlották, a J60-at, a leírás alapján a C560 típust néztem először a mio-k között. Azonban a korábbi tapasztalatok a navigációkkal kapcsolatban nem voltak meggyőzőek. :U Főleg ami a támogatottságot illeti.

(#20084) sambenez válasza ANDROID??? (#20083) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Éjszaka egyik dashcam sem muzsikál túl jól. Egyszerűen a rendszámról olyan erős fény verődik vissza ami szinte lehetetlenné teszi az olvashatóságot.

(#20085) sambenez válasza Kolondrum (#20082) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azért képminőségben köröket ver az 1s-re.
Egyébként egy képen mi látszik egy szituációból?
A pro mellesleg tud hangutasítást az miért nem jó neked?

(#20086) ANDROID??? válasza sambenez (#20084) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nappalra a Pro 700 mai simán jó választás?

Épp azt néztem video-n, hogy a 80000 Ft -os Viofo sem teljesít valami csodásan éjszak. :U
Tehát a közel 4-es szorzót nem éri meg.

(#20087) sambenez válasza ANDROID??? (#20086) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem igen. Éjszaka is jó, de a rendszámok olvashatósága kérdéses. Minden másban jó a képe éjszaka is.
Saját tapasztalatom nincs vele, mert a fiókban maradt, mivel inkább egy A800-at vettem.

(#20088) ANDROID??? válasza sambenez (#20087) üzenetére


ANDROID???
addikt

Annyival jobb, hogy megéri a felárat?

(#20089) sambenez válasza ANDROID??? (#20088) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez megint ízlés kérdése, kinek mi éri meg. Tudok rá hátsó kamerát kötni, 4K. Nekem megéri akinek nem kell hátsókamera vagy 2 kamerával oldja meg annak nem feltétlen éri meg.

(#20092) Kolondrum válasza sambenez (#20085) üzenetére

1S előtte gen van nálam, a legelső 70mai dashcam legelső gyártás a kezdetek kezdetén kiadott. De a másik autóban 1s van valóban. :)
A PRO nem néz hátra, ennyi a kulcs. Most azon agyalok, hogy a mostani megy hátra és veszek egy 1S-t előre. Csak nálam minden kínai és nagyon megszoktam a ilyen nyelvű hangutasítást. Megvárom milyen de nem hiszem, hogy a gyári talpra felkerül a teszt körre.

Ja képek: Több van mint videó. Hát nem tudom elég sok dolog kiderül belőlük néha. Pl itt egy gykr van.

[ Szerkesztve ]

(#20093) Diamond500


Diamond500
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Xiaomi 70mai Smart Dash Cam 1S kamerát, de az a gondom vele, hogy az autó szivargyújtója állandóan fesz alatt van. Na most a kamera beállításokban, be van állítva h 20 perc múlva kapcsoljon ki, de nem mindig teszi ezt meg. Mitől függ ez? Másnak is van ilyen gondja?

[ Szerkesztve ]

(#20094) bul07 válasza Diamond500 (#20093) üzenetére


bul07
nagyúr

A biztosíték táblába kösd be vezérelt helyre, az a tuti, már ha csak egy kocsiban használod

Kell egy ilyen kábel[link](kocsidnak megfelelőt, itthon is kapható)

Utána három lehetőség van
-Egy lengő szivargyújtó csatlakozó beépítése műszerfal alá és abba a kapott szivargyújtó töltő

-Vagy veszel egy külső tápot mondjuk egy ilyet [link](csak egy példa tőle nem éri meg a rettentő magas szállítási díj miatt), és ezt építed be majd ebbe dugod bele a kamera vezetékét

-Másik megoldás amihez kell egy kis szerelés is, és akkor se játszik ha magyar garanciás a cucc
A kamerához adott szivargyújtó töltőt szétszedve, az érintkezők helyére vezeték forrasztva azt kötöd be fixre, ha jó minőségű a kamera akkor a szivargyújtó töltő is az lesz így jó lesz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20095) Kolondrum válasza Diamond500 (#20093) üzenetére

Eddig azt hittem ilyen autó nincs, mi a típusa?. Amikor írta valaki, hogy meríti éjjel az autó akkut nem értettem.

(#20096) bul07 válasza Kolondrum (#20095) üzenetére


bul07
nagyúr

Az enyém is ilyen VW Touran(2005), amúgy nagyon sok kocsi olyan hogy állandó tápellátás van a szivargyújtóban

És van olyan is hogy egy idő után kapcsolja le

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20097) Diamond500 válasza bul07 (#20094) üzenetére


Diamond500
senior tag

Köszi a választ!
Én arra gondoltam oda adom valami szakinak, és kösse át a szivargyújtó aljzatot úgy, hogy csak gyújtáskor legyen rajta feszkó.. szerintetetek ez megoldható?

(#20098) bul07 válasza Diamond500 (#20097) üzenetére


bul07
nagyúr

Én azt nem bolygatnám, sokkal egyszerűbb bekötni a biztosíték táblába
Ha magyar és garanciás akkor egy lengő szivargyúró ajzatott kell beiktatni és kárpit alatt abba dugni a szivargyújtó töltőt
Egy ilyet, [link], ahogy látszik nem nagy összeg, na meg kell még egy olyan biztosítékos kábel amit már linkeltem, de lehet jobb minőségűt is

És a burkolat alatt összedugdosni és a kábelt elvezetni A oszlop meg fent az üvegnél és akkor nem is lóg semmi kábel

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#20099) tboldi válasza bul07 (#20098) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is az imént vettem olyan biztosítékos kábelt az Unixban, majd át fogom alakítani a korábbi szivargyújtós kreálmányomat. :)
[kép]

(#20100) bul07 válasza tboldi (#20099) üzenetére


bul07
nagyúr

És mennyi volt?
Csakhogy legyen egy viszonyítás hogy egyáltalán megéri kintről rendelni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.