Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) nelsonmanian válasza sambenez (#19300) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Igen. Hány napot kellene megtartania kb? Mondjuk egy 16gigás kártya esetén.

[ Szerkesztve ]

(#19302) bul07 válasza nelsonmanian (#19299) üzenetére


bul07
nagyúr

115MB 1perc felvétel kb (70Mai D01 esetén ennyi ami az elődje)
Tehát 15000MB-ra fér ~131percnyi felvétel

Tehát ha egész nap autóztál 4-5 órát akkor majd kétszer írta tele az egész kártyát

Olyan kártyát tegyél bele ami minimum kibírja az egy napos vezetési idődet
Egy 64GB-os már lefedne 8óra 40pernyi vezetési időt

Tőle nyugodtan
[link]

De tehetsz próbát mondjuk MIXZA [link]kártyával is, van akinek jól bírja de van akinek hamar elhullott

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19303) B.i.L válasza bul07 (#19302) üzenetére


B.i.L
senior tag

🤜🤛 Én pölö nem bíztam a véletlenre : 256Gb ment bele.
2*FHd,ugye, ott kell a tárhely -

Horgászni mentem...B.i.L

(#19304) Flashback


Flashback
addikt

Most rendeltem egy DDPai Mini One-t elvileg (remélem) az emmc sokáig húzza.
Amúgy kuponnal csak 37EUR Lengyel raktárból.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19305) sambenez


sambenez
Topikgazda

Ha nem a kamerákról osztotok meg információt legyetek szívesek használjátok az OFF gombot.
Köszi.

(#19306) bul07 válasza sambenez (#19305) üzenetére


bul07
nagyúr

Memóriakártya szerves része a autós kameráknak, mint számítógépnek a SSD mondjuk, ritka a belső tárhelyes kamera
Így nem érzem azt hogy kb mennyi MB foglal egy autós kamera felvétele meg hogy hol érdemes venni, offba kellene tegyem

Már ha rám értetted

Elég régóta megvan ez a fórum agyonszabályozás nélkül is(cseszegetés), és elég jó lékkör volt itt remélem nem lesz az mint sok fórumrészen
Egy két régi törzstag így is kikopott már remélem nem lesz nagyon jellemző

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19307) sambenez válasza bul07 (#19306) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Sokkal átláthatóbb lenne ha azok a hozzászólások offban lennének ami nem konkrétan a kamerákról szól. Mellesleg ha megnézed pont a te hozzászólásodat nem tettem offba a többit meg igen.
Ezek után mit gondolsz neked szólt, vagy agyon akarok szabályozni?

(#19308) bul07 válasza sambenez (#19307) üzenetére


bul07
nagyúr

Értem én hogy off ami nem kamera és hozzá tartozó dolgok de egy abból kifolyó informatív beszélgetés már nem off szerintem, már mondjuk egy velem történt videó is ilyen, már ha nem azért teszi be hogy milyen minőségű felvételt készít
Pl nekem eszembe se jutott megemlíteni a két kamerás gépeket mint ahogy B.i.L tette, és az se volt szerintem off hogy most mennyiért vett valaki egy olyan kamerát ami amúgy itt nem sokan esznek
És remélhetőleg majd megossza a tapasztalatait és nyers felvételeket hogy ne csak youtube minőségben sokkal rosszabb felvételeit lehessen megnézni

Én nem látom hogy ki teszi alapból és kiét teszed te off-ba, sőt én már arra se emlékszek hogy én off-ba írtam vagy nem.
Így én nem tudom megnézni.

Csak azért jeleztem remélem nem sértően hogy nehogy az legyen mint sok fórumrészen hogy .............

Amúgy ötlet
Lehetelne mindenkitől kérni pár nyers felvételt nappali-éjszakai-sötétedésben, majd egy drive mappát csinálni a videóknak, és a leendő vevők sokfajta kocsiból származó minta alapján tudna dönteni
Takarni se kell semmit mert nincs senkihez kötve max autó típus kell hogy mégis mibe készült

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19309) B.i.L válasza bul07 (#19308) üzenetére


B.i.L
senior tag

Teszek majd fel Yt-ra,a kétkamerás rendszer lebontja nekem a videókat két részre.
1./ Elsőkamera FHD 30 fps
2./ Hátsókamera szintén FHD 30 fps
Kûlön csinál videót mindkét kamerával.Egyben nem is látom,
tárhelyet idő hiányában,és egyéb okokból kifolyólag még nem néztem.
Ui.: szerk.: én se nézem,hogy Off-olok néha,de próbálok a témánál maradni.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#19310) sambenez válasza B.i.L (#19309) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A YT-al az a baj átkódol minden felvételt, így nem látszik a valódi minőség.

(#19311) B.i.L válasza sambenez (#19310) üzenetére


B.i.L
senior tag

Hogy tegyem be akkor ide például? :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#19312) sambenez válasza B.i.L (#19311) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Googledrive, mega.nz, vagy valami olyan ingyenes tárhely ahova elfér.

(#19313) B.i.L válasza sambenez (#19312) üzenetére


B.i.L
senior tag

Oh,erre nem is gondoltam,mióta iOs rendszerre váltottam az egész családban...
Sponsored by Papa,meg a nyaralások árai miatt is. :K

Horgászni mentem...B.i.L

(#19314) porker válasza sambenez (#19305) üzenetére


porker
tag

Ha nem a kamerákról osztotok meg információt...

sambenez ne haragudj; én is igyekszem odafigyelni arra, hogy mi az off de nem mindig találkozik a Te véleményeddel.
Bár engem zavar, hogy egy kamerával kapcsolatos probléma megoldása off-nak minősül a továbbiakban igyekszem mindent ami nem közvetlenül a kamerára vonatkozik off-ként kezelni.

(#19315) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy kipróbált hardwire kitet 70mai pro-hoz?
Köszönöm! :R

(#19316) CHIPman válasza zolikaDB (#19315) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gyári, ha találsz még valahol.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19317) Upo válasza CHIPman (#19316) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom egyébként miért nem képesek árulni, az A800 indiegogo kampányában is lehetett mellé kérni a gyárit (+12$), ugyanaz mint a többihez való. Tehát gyártják még most is, de nem látom a 70mai official store-ban. Nagyon kell vadászni rá, én joybuy-ról tudtam venni, de azóta is volt párszor ali-n is. Keresni kell.
Mármint ha szükség van rá, hogy a parkoló mód az autó akkuról menjen.
Ha nem kell, akkor bármilyen micro usb hardwire jó lesz neki.
Esetleg lehet csinálni is park mód áramkört, én visszarajzoltam a gyáriból a kapcs rajzot, ide is feltettem annak idején a rajzot. A sima hard wire dobozába simán befér az áramkör. Mondjuk olyan micro usb kábel kell hozzá, amin a micro usb 4-es és 5-ös pin külön van bekötve, nem pedig közösítve mint a normál kábelben, Vagy forrasztható dugó és 5 eres kábel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19318) CHIPman válasza Upo (#19317) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link] Pedig a 70mai official store-ban pont van belőle. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19319) Upo válasza CHIPman (#19318) üzenetére


Upo
addikt

Zsír!
1 hete még nem volt, az A800 indiegogo-n is panaszkodtak hogy miért nem árulják külön.
Azóta meg nem néztem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19320) zolikaDB válasza Upo (#19317) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi mindenki!
Lattam olyan hardwire kitet, (nem gyarit), aminek az egyik vege microUSB, a masik biztositek-formaju.
Azok jok lehetnek?
Ugy ertem, nem nagyon ertek a villamossaghoz, es az talan egyszerubb lenne...
Pl.: [link] vagy [link]

Vagy a gyarihoz egy standard fuse adapter? [link]
Vagy ez inkabb itthoni autovillamossagis boltbol?

[ Szerkesztve ]

(#19321) Upo válasza zolikaDB (#19320) üzenetére


Upo
addikt

Jó lehet, de megfelelő méretet kell venni. Legalább 4 féle biztos hogy van:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19322) B.i.L válasza zolikaDB (#19320) üzenetére


B.i.L
senior tag

Most vettem,rakattam be,4 adapter közül ugye csak 1 fog kelleni.
Azt kell nézni,hogy kulcs kint van,és a biztosíték áram alatt legyen-ki kell mérni.Bizti kivesz,adapter be,bizti az adapterbe,+ 2a mellé.
Ennyi.Remélem segítettem.
ui.: a biztosítéktábla lesz a mérvadó az adapternek.
Nekem maradt 3 darab.

Horgászni mentem...B.i.L

(#19323) Peathee válasza Mela Kehes (#19293) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hát mert neked is kontakthibás...
Nekem egyetlen egyszer működött a GPS modul, akkor az ADAS bekalibrálta magát. Másnap nézem megint inaktív. Azóta se működik. Szar az a modul...

(#19324) tboldi válasza Peathee (#19323) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem még mindig jó, amióta picit kijjebb hajtottam egy szike hegyével a modul lábait. :)

Egyedül a bekapcsolást követő legelső kliphez nem tartoznak GPS adatok, de gondolom, ez simán csak ilyen. Emiatt csak 1 percre állítottam, hogy minél hamarabb magára találjon.

[ Szerkesztve ]

(#19325) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Végre volt időm telepíteni a mai pro-t.
Két kérdésem lenne
Miért vesz fel folyamatosan? Leveszem a gyújtást parking mód disabled és ennek ellenére vesz.Olyan a szivargyújtóm, hogy nem áramtalanítja gyújtáslevételkor?
A másik a felvételen látszik a koordináta és sebesség az élőképen nem.Ki lehet rá varázsolni?
Köszönöm!

(#19326) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Most kezdek belemélyedni ebbe a kamera dologba és lenne egy gyors kérdésem. A szélvédőre ragasztható tartók mennyire bírják a strapát, rázkódás, felforrósodó üvegfelület miatt nem esnek le?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19327) sambenez válasza dethroner (#19326) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem a YI dashcam még nem esett le. 3 év körül lehet fent.

(#19328) Debilon válasza dethroner (#19326) üzenetére


Debilon
addikt

viofo-hoz adott 3M-es pad jelét sem mutatja, hogy fel akarná adni, pedig a legnagyobb hőségben is kinn állt napokat az autó tavaly óta

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19329) MaCS_70 válasza dethroner (#19326) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk a telefontartók egy-másfél évet bírnak egy cuppantással. Nyalva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19330) Mela Kehes válasza Peathee (#19323) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Remek kilátások.

tboldi: milyen progit használsz?

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19331) tboldi válasza Mela Kehes (#19330) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint a GPS adatokhoz?

Custom firmware van a kamerán, ami automatice készít egy .srt fájlt is minden kliphez, így feliratként bármelyik lejátszóprogram meg tudja jeleníteni.

(#19332) Mela Kehes válasza tboldi (#19331) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Igen. Na várj, ezt még értelmezem. Nem gyári a szoftver?

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#19333) tboldi válasza Mela Kehes (#19332) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pontosan. :K

Amúgy a GPS adatok alapból is bele vannak kódolva a videófájlokba, amiket egy Windows-os program segítségével - aminek most nem jut eszembe a neve - utólag is ki lehet nyerni. A CFW gyakorlatilag csak annyit tesz, hogy ezt automatikusan elvégzi, és nem kell utólag ezzel vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#19334) zonusz


zonusz
tag

Sziasztok.
Az érdekelne, hogy a Garmin Dash Cam 56 parkoló módban kb. mennyit fogyaszt. A Garminnak sajnos nincs olyan csatlakozója, ami lekapcsolna bizonyos akkufeszültség elérésekor, így akár csontra lemerítheti azt. Ezért érdekelne, hogy kb. meddig hagyhatom az akksiról üzemelni. A munkahelyemen a mélygarázsban fontos lenne a szűk helyen kevéssé jól manőverező kollégák miatt, jó lenne 6-7 óra üzemidő.
Köszönöm

(#19335) zolikaDB válasza B.i.L (#19322) üzenetére


zolikaDB
veterán

Menetfenyt magamnak tettem be.
Ott azt mertem, h mi az, ami gyujtasra ad aramot a motorban levo reletablaban.

(#19336) sheep


sheep
addikt

Sziasztok,
vettem egy 70 mai pro gps kamerát és két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
-a fórumot olvasva láttam hogy 128 gb-os micro sd-vel is simán működik (bár a manual 64 gb-ig ajánlja). SanDisk Ultra UHS-I 128gb kártyával van esetleg tapasztalat, jó lesz hozzá? Formázni kell a kártyát mielőtt használom vagy simán csak belerakom és kész?
-a szivargyújtóról működne, gondolom ez nem kap áramot akkor amikor a gyújtás nincs ráadva? Van hogy napokig áll az autó és nem akarom hogy lemerítse ezalatt.
Köszi a választ előre is!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19337) CHIPman válasza sheep (#19336) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: A típust passzolom, bár nem kéne gondja legyen vele. Belerakod, és ha nem tetszik neki, akkor felajánlja, hogy formázd.
2: Neked kell tudnod, hogy van-e áram a szivargyújtódban gyújtás nélkül, autója válogatja.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19338) sheep válasza CHIPman (#19337) üzenetére


sheep
addikt

Köszi a gyors választ. A kocsit akkor még lecsekkolom hogy kap-e áramot.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19339) bul07 válasza sheep (#19338) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól tudom előfordulhat olyan is hogy egy bizonyos ideig van még kap feszültséget a szivargyújtó, és majd később lövi le

Tehát gyújtás levéve még mindig van akkor az meg nem elég, teszteld fél óra múlva is meg 1 óra múlva és mondjuk másnap reggel is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19340) sheep válasza bul07 (#19339) üzenetére


sheep
addikt

Rendben, megnézem, köszi neked is!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#19341) dethroner


dethroner
veterán

Köszi, akkor nem tartok attól hogy a ragasztó elenged. A másik kérdésem, mennyire javasolt, ajánlott, mennyire van értelme hátsó kamerát is felrakni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19342) B.i.L válasza zolikaDB (#19335) üzenetére


B.i.L
senior tag

Nem nagy ügy.Biztosítéktábla rajzon ott van minden.A kábelt meg körbe be lehet pattintani kis kézügyességgel.A menetfény,csak gyújtás alatt kap tápot,itt gyújtáson kívül kell a feszkó,hogy folyamatosan kapjon a kamera.

[ Szerkesztve ]

Horgászni mentem...B.i.L

(#19343) B.i.L válasza dethroner (#19341) üzenetére


B.i.L
senior tag

Érdemes,sok infó lehet a hátsó nézetből.Tolatásnal,ha ki tudod adni a jelet,az is segít.

Horgászni mentem...B.i.L

(#19344) B.i.L


B.i.L
senior tag

A800
teszt videó

Horgászni mentem...B.i.L

(#19345) Peathee válasza sheep (#19336) üzenetére


Peathee
aktív tag

1: Formázni kell, ha nem tetszik neki rajta valami.
2: Kocsi típus függő. Nekem a Mondeo a gyújtás levétele után még 90 percig áramot ad a szivargyújtóknak, addig a kamera is megy. Ha utcán parkolok ez előny, ha a saját garázsomban akkor meg felesleges...

(#19346) Zsoltx11


Zsoltx11
junior tag

Helló.

Esetleg valakinek tapasztalata vagy bármilyen véleménye a Truecam M7 dual gps kamról?

Dual vagy 1 külön front és egy hátsó kamerát szeretnék a keret kb. 50-60eFt.
Ha esetleg ebben is tudtok segíteni azt is nagyon megköszönném.

Előre is köszi.

(#19347) zolikaDB válasza Zsoltx11 (#19346) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ennyi pénzért Viofot szoktak ajánlani.

(#19348) sambenez válasza zolikaDB (#19347) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Most már a 70mai A800 lehet jobb választás lesz.

(#19349) Zsoltx11


Zsoltx11
junior tag

Viofot milyet és hol ?
Érdekel minden esetlegesen jobb megoldás..
Az A800 ról tesztet hol találok?

Köszi

(#19350) CHIPman válasza Zsoltx11 (#19349) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Milyet és hol: kereső
A800 teszt: 5 hozzászólással feljebb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.