Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) #00809728 válasza nVIPER (#4548) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen kell.Légyszi rendeld meg..

(#4552) nVIPER


nVIPER
senior tag

Jó rendben, lerendelem:P. Köszi Zsolti a választ!:)

(#4553) zsolt1129 válasza nVIPER (#4550) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez így van. Sajnos tényleg drágább nem is kevéssel. Még annó Dodi-nak pattant ki az ötlet,hogy mi lenne ha nagytételben rendelne,vagyis úgy érné meg,ha többen is összedobnánk a pénzt és a ptk is megoszlana.

Mod: Nekem most hál istennek teljes a repertoárom,csak a Z-8-ból van már nagyon kevés. Ezért az eggyért meg nem érdemes külföldről rendelni. :N

[ Szerkesztve ]

(#4554) nVIPER válasza zsolt1129 (#4553) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én is fel vagyok szerelve rendesen zainoból. Egyedül ez a vizes hatású holmi hiányzik. Majd összedobjuk a pénzt, megrendeli valamelyikőnk és mindenki jól jár:D. Zsolti te miből hány réteget szoktál felvinni? Száradni meddig hagyod?

(#4555) zsolt1129 válasza nVIPER (#4554) üzenetére


zsolt1129
addikt

Tavaszra aktuális is lesz a dolog. Ha esetleg úgy lenne akkor szóljál. Én először Z-5-el kezeltem,majd utána már csak Z-2- őt használtam (természeteesen Z-FX -el). Rétegek között Z-8-at használtam (Z-6-om nincsen :DDD ). Nyáron egyébként havonta vittem fel egy nagyon vékony réteget,amit 10-20 percig hagytam száradni,igaz akkor az időjárási feltételek nagyon jók voltak a száradáshoz. Te meddig szoktad hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#4556) nVIPER válasza zsolt1129 (#4555) üzenetére


nVIPER
senior tag

Elsőnek 2 réteg Z-5, majd Z6, utána 2 réteg Z-2. Száradni hagyom a rétegeket 20-30 percet. Ha van időm, akkor az utolsó réteget estétől reggelig hagyom száradni.

(#4557) zsolt1129 válasza nVIPER (#4556) üzenetére


zsolt1129
addikt

Mármint felkened és csak reggel törlöd le? Fx-et használsz gondolom.

(#4558) #00809728 válasza zsolt1129 (#4557) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát én átwaxolomdélelőtt majd kaja + kicsi ejtőzés és utána törlés++fényesités.
:C

(#4559) nVIPER


nVIPER
senior tag

Használok, de én nem nagyon láttam hasznát. Fél óra sztem FX-el is igen kevéske, elcsúsznak egymáson a rétegek. Bár én azt vettem észre, hogy minnél tovább tart a száradása, annál jobb a fénye és az időtállósága. De mondom a Z-FX sztem nem éri meg a 10 ropit, jó nagy lehúzás meg "márketing" az egész. Ha belegondolsz, abba a kis tároló hengerbe igen kevés anyag van, és az ára ahhoz képest még dollárban is igen magas. Valami nagyon durva anyagra számítottam, az útmutató szerint felkevertem és felvittem a fényezésre. Gondoltam na fél óra és úgy megköt hogy alig lehet ledörzsölni a felesleget is,, erre meg ha 30 perc után végighúzom az ujjam, jön vele a wax is. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de én ezért nem adnék, max vagy 1000Ft- ot, nemhogy 5 meg 10 ezret.... és akkor soknak találtam a Swissvax, Zymol stb szuperanyagok árát. Azokhoz nem kell semmi más csak egy applikátor meg felkenni vagy 2 rétekben. Itt egy induló készlet annyi, mint ott egy tégely wax.

[ Szerkesztve ]

(#4560) Moric


Moric
aktív tag

Rendelek néhány autóápolási szert, mert kezdek kifogyni. Többek között agyagot is, mert nagyon jó árban van. Kell szóljatok, rendelek többet, ha jól számolom kb. 3000 Ft-re jön ki egy 200g-os adag.

(#4561) nVIPER válasza Moric (#4560) üzenetére


nVIPER
senior tag

Milyen márka az agyag?

(#4562) Moric válasza nVIPER (#4561) üzenetére


Moric
aktív tag

Nem tudom. Átlátszó fóliában van és kék színű. Előtte meg sárgát kaptam.
Szerintem a kék több átgyúrást bírt ki morzsolódás nélkül.

(#4563) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki kölcsön tudna adni egy festékréteg vastagságmérőt, az kérem szóljon! 1-2 napra kellene.
Üdv,

Zoli

Raw Dark Pure

(#4564) gatia


gatia
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem leginkább az autófestékekről szól és annak tisztázása érdekében, mert mindenki más mond. Tehát egy LADA akarok majd lefújni kék színre, biztosan nem metál kékre, viszont a kérdés, hogy milyen alapú festéket vegyek, gondolom 2 kompenensű-t, azokat utána kell lakkozni? lakk-ot kapni spray-ban?

ha autófestéket bekevernek spray-ba abba mindent belerakni kötőt mindent megfelelően igaz?

Nagyon köszi!

(#4565) #00809728 válasza gatia (#4564) üzenetére


#00809728
törölt tag

2k-s festéket nem kell lakkozni.
lakkot lehet kapni spray változatban de nem ajnálom mert nem tartos.
spray változatban minden benne van szóval meg fog száradni.Max biciklire használnám vagy esetleg egy régi szgép ház festésére..

(#4566) gatia


gatia
csendes tag

egy ismerősöm mondta, hogy ő motort például fújt spray-vel. :) az a bajom, hogy van kompresszor meg pisztoly, de félek megfolyik meg ilyesmi és h nem lesz szép, az ha spray-vel fújom annyira nem félek, mondjuk az nem zavar, ha sok ideig tart meg minden, csak legyen szép, ha kell fújom egész nap....

(#4567) #00809728 válasza gatia (#4566) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát maradjál a kompresszoros versionál.Elősszőr vékonyan éppen ,hogy legyen valami a fellületen azaz átlátszó legyen.Majd vársz 10-15percet és akkor adsz neki.Kezed folyamatosan járjon ne állj meg egy helyben.

(#4568) Charley76 válasza gatia (#4566) üzenetére


Charley76
csendes tag

Haly!!!

Szerintem hamarébb és könnyebben megfolyik sprey-el mint a kompreszoros fulyással.A verdát kompreszoral szokták fényezni szerintem mert szebben lehet dolgozni vele és jobban terül a festék anyag.De szerintem Dodinak is ez a véleménye. :K :))

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4569) gatia válasza Charley76 (#4568) üzenetére


gatia
csendes tag

aha igazatok lehet mondjuk ti értetek hozzá, én jártam úgy mondjuk sima fehér festékkel, hogy ilyen lyukacsos lett a festés, ezért félek kompresszorral festeni, de lehet azzal fogom nektek lehet igazatok, ha kompresszorral fújuk akkor is bekeverik nekem normálisan meg minden, h ne folyon meg, és kössön normálisan?

(#4570) Winner_hun válasza gatia (#4569) üzenetére


Winner_hun
félisten

Olaj vagy víz került bele a légáramba azért lett olyan. Levegő előkészítőt szerezz be;)
De az is lehet hogy a felület nem volt elég tiszta, de a légárammal bekerülő felesleges oda nem illő folyadék lesz inkább a hiba forrása.
A kért színt természetesen kikeverik ugyan úgy:) Megfolyás a pisztoly beállításától és a kezed gyorsaságától függ.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4571) gatia válasza Winner_hun (#4570) üzenetére


gatia
csendes tag

Aha lehet az volt, a pisztoly-t milyen irányba állítsam? amúgy Budapesten lakik egyikőtök? ha bekeverték milyen formában kapom meg, mármint ilyen fém dobozokban és én beleöntöm és már fújom is? esetleg tudok olyan boltot ajánlani ahová érdemes mennem festéket venni meg mindent hozzá?

(#4572) Winner_hun válasza gatia (#4571) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kezed gondolom vízszintesen fog járni szóval függőleges csíkot rajzoljon a pisztoly. Én műanyag edénykében kaptam, használat előtt nem árt felkeverni, pláne ha már egy jó ideje egyhelyben áll az anyag. Itt kevernek ki színt, hogy 2k-s festékük is van-e nem tudom, én még csak alapozót és lakkot vettem nálunk, nézd át az oldalt hogy mit árulnak. Hogy itt lehet-e szórópisztolyt kapni azt nem tudom, én a pisztolyt itt vettem. 32k volt akciósan (aztán nagyobb dűzni bele 13k), amire nekem kell arra bőven megfelel:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4573) #00809728


#00809728
törölt tag

Ha valaki szórópisztolyt szeretne vásárolni kéreme elöbb nálam érdeklödjön.Van egy elég komoly pisztolyom 2* használtam....

(#4574) gatia válasza #00809728 (#4573) üzenetére


gatia
csendes tag

Igazából pisztoly van, meg kompresszor is töltök fel róla képet :D

Na itt épp fújom le az ajtót, sima fém festékkel, mert erre még megy rá a kárpit.

na itt meg készen, nemtom jónak számít-e vagy nagyon rossz...

(#4575) Charley76


Charley76
csendes tag

Haly!!!!!!

Na mi van veletek mi ez a kampány csend,semmi kérdések,semmi olvasnivalo sincs már 3 napja?

Dodi ez a gumiápolo jo valamire,érdemes bekenni vele a gumi részeket?

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4576) #00809728 válasza Charley76 (#4575) üzenetére


#00809728
törölt tag

Igen anno én is ilyent használtam.Volt is pár hsz-el feljebb róla vélemény...
Ha külső részre szánod akkor várj vele 1 napig amig teljesen beszívja a gumi rész mert ha nem akkor sajna lemosható.és csunya lesz...

[ Szerkesztve ]

(#4577) Charley76 válasza #00809728 (#4576) üzenetére


Charley76
csendes tag

OK.

Köszi Dodi a tanácsot.

Aki apolja a kocsijat rosz ember nem lehet

(#4578) Manitou


Manitou
addikt

Ma nekiestem délben letakarítani a kocsit, már ráfért. Még mialőtt végeztem volna elkezdett esni az eső :W Szerencsére egy fedett oldalt nyitott beállóban áll, így nem veszett kárba a munkám, de ma nem megyek vele sehova az is biztos :D Kint esik az eső továbbra is.:W
Pedig fotót is akartam csinálni, csak szakadó esőben inkább nem próbálkoztam vele, na majd holnap. :K

[ Szerkesztve ]

(#4579) Boxer001 válasza Manitou (#4578) üzenetére


Boxer001
veterán

Ez ilyen íratlan szabály, hogy ha lemosod a kocsid, akkor sokkal valószínűbb, hogy hamar koszos lesz. :) Nálam nincs ilyen gond, amióta lecseréltem a problémát egy bkv bérletre. ;]

(#4580) mindfreak


mindfreak
őstag

Üdv,

Ti mivel kenitek át a belső műanyagokat?

Ezeket használja valaki?

(#4581) Winner_hun válasza mindfreak (#4580) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó hogy írod:)
A bal felső sarokban levő változatot használom, amikor felviszem a felületre akkor csillogós de szerencsére elég gyorsan eltűnik, nekem ne csillogjon mert az 1. zavar 2. autó belsőben nem tetszik. Viszont volt olyan hogy az ajtó kárpitnál világos csíkok jelentek meg a használat után és nem tudom hogy miért:F Újra bekentem akkor már nem igazán jött elő. Olyan mintha valahova nem jutott volna annyi, de akkor se értem hogy a sötétből miért lesz világos:F

Itt egy kép, alul látszik legjobban a két fakó csík, az ápoló használata előtt nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4582) mindfreak válasza Winner_hun (#4581) üzenetére


mindfreak
őstag

Azért is kérdeztem, mert eddig elégedett voltam a Sonax termékkel amiket használtam fényezésre, üvegre, de a gumi- és műanyagfelületekre még nem vettem semmit.

Lehetséges hogy nem egyenletesen kented el és azért lett ott csíkozott?

(#4583) #00809728 válasza mindfreak (#4582) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én ezt használom

Igaz fényeset de van mattban is.

(#4584) zsolt1129 válasza #00809728 (#4583) üzenetére


zsolt1129
addikt

Lemostam délután a verdát. Most azon gondolkodom,hogy viszek fel rá egy réteg Z-2-őt a garázsban,és reggelig rajtahagyom,majd csak akkor törlöm le. Szerinted 4-5 fok-ban érdemes. Vagyis reggelig csak megszárad? :DDD

(#4585) Moric válasza zsolt1129 (#4584) üzenetére


Moric
aktív tag

Szerintem fűts be a garázsba. ;)

Tegnap én is lemostam, most megint tiszta lett 1 napig.
Tetszik a karnauba, nagynyomásúval csak leveretem és már is tisztának hat. Áttörölve természetesen koszos lesz a rongy, de valahogy még is csillog.

(#4586) mindfreak válasza zsolt1129 (#4584) üzenetére


mindfreak
őstag

Múltkor kentem rá vasárnap délután, de hétfő reggelre simán megszáradt. 6-7 fok körül volt, éjszaka meg annyi se.
Bár elvileg nem kell neki annyi, 1-2 óra alatt tuti megszárad főleg ZFX-el.

(#4587) nVIPER válasza Moric (#4585) üzenetére


nVIPER
senior tag

Moric milyen karnauba waxot nyomsz a kocsira? Ha reggelig rajtahagyjátok úgy megköt, hogy az eredményen is csodálkozni fogtok. Nekem bevált.:)

(#4588) #00809728 válasza zsolt1129 (#4584) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tuti... :K

(#4589) nVIPER


nVIPER
senior tag

Éppen böngészgettem a neten és rábukkantam egy "újfajta" autómosási fajtára. A száraz gőzzel való autómosás egyre elterjettebb hazánkban is. Elvileg minden szennyeződést leszed még azt is amit a gyúrma. Teljesen karcmentesen lehet tisztítani az autót ezzel a technikával. Nektek mi a véleményetek erről a dologról?

(#4590) Moric válasza nVIPER (#4587) üzenetére


Moric
aktív tag

Dodot vagy Sonaxot.

(#4591) szente válasza #00809728 (#4588) üzenetére


szente
addikt

Hali!te vállalsz melót is,vagy csak segited a tulajokat a tanácsaidddal?
Üdv

(#4592) #00809728 válasza szente (#4591) üzenetére


#00809728
törölt tag

Aláírásomban szereplő netes oladlon találsz mindent.
Egyébként mindkettőt

(#4593) TexT-BoY válasza szente (#4591) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Előszór segít, te nagy lelkesedéssel neki ugrassz, aztán vagy sikert érsz el és dodi tanítványa leszel mint itt páran, vagy tele lesz a t#köd és leviszed dodihoz a vasat hogy akkor p#csöljön vele ő.... Valahogy igy van a képlet:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#4594) szente válasza #00809728 (#4592) üzenetére


szente
addikt

na akkor leirom,hogy miről lenne szó,mert nem csak polirozás lenne és ahogy láttam a weboldal inkább arról szól.szóval van egy f astrám az eleje tiszta kavics felverődés a hütö maszkról már itt ott hiányzik a festék meg van egy két kisebb rozsda folt is,meg pár kisebb horpadás.ezeket kéne majd egyszer eltüntetni.szerinted ezeket meg lehet otthon házilag is csinálni,vagy inkább vagy inkább bizzam szakemberre(pl rád :) )?ha gondolod csinálok a hibákról képeket is.igazából most még csak arra lennék kiváncsi,hogy mennyibe lenne a rendbe rakása.

TexT-BoY:az tuti,hogy szerintem még a nem létező másik három is teli lenne... :D

(#4595) #00809728 válasza szente (#4594) üzenetére


#00809728
törölt tag

Csinálj róla képet...

(#4596) #00809728 válasza TexT-BoY (#4593) üzenetére


#00809728
törölt tag

:C :R :K

(#4597) nVIPER válasza #00809728 (#4596) üzenetére


nVIPER
senior tag

Dodibácsi, jövőhéten megjön a collinite, küldöm is majd neked! A Többit majd priviben! Nehéz szülés volt a rendelés sajnos:(

(#4598) #00809728 válasza nVIPER (#4597) üzenetére


#00809728
törölt tag

Oksa és köszönöm.

Ha kell olcson ezüst metal dupont festék most szolj....

(#4599) nVIPER válasza #00809728 (#4598) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ugyan, nincs mit:)

(#4600) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt és engem is érdekel az autóápolás. Most vettem egy autót magamnak és szeretném megérdeklődni milyen termékeket ajánlotok. Fekete metálfényezésű a gép, aránylag karcmenetes szép igényes állapotban van. Megköszönném ha leírnátok milyen ápolószereket érdemes vennem hogy az autót kompletten széppé tudjam varázsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.