Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Josh


Josh
tag

A helyzet a következő. Van egy robogóm, és a burkolata eltört egy kb. 4-5 centi darabon. Jó megoldás lehet-e az, hogy epoxi gyantával összeragasztom, az összeillesztési eltérést, és a plusz gyantát lecsiszolom smirgli papírral, és festékspray-el lefúlyom? Jó ötlet ez? Vagy van más megoldás?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#2752) #00809728 válasza Josh (#2751) üzenetére


#00809728
törölt tag

Ja házilag igy jó.
De 1hszben sok minden le van írva...

(#2753) fullextra


fullextra
tag

Lenne egy két kérdésem hozzátok :)

Hogyan zajlik szakszerűen a motormosás brigéciollal?

Nemrég javítottam két hátsó sárvédőívet, rozsdásodtak...
Még az utolsó simítások hiányoznak:
Az éleken és kisebb egyenletlenségeket szeretnék javítani, ehhez vettem:
-MoTip Finom gittet(két k.-s)
-MoTip alapozó(szóró)
- egyéb csiszatlapok.
ill:
- Kikevertettem a festéket, az autóhoz.

Milyen lakkot használjak(pontos márka, típus)?

Nagy valószínűséggel, újra elkezdem a nulláról, az ívek javítását(Csiszat a fémig, majd simítás 2 k.-s gittel, majd csiszat, 2réteg alapozó, a kérdésem az lenne ,hogy hány rétegben fessek ill. lakkozzak, jó-e a Gitt amit használni szeretnék?

És még egy kérdés:
A Sikafelxet, hogyan kell használni?Rendszeresen amikor gumikesztyűvel hordom fel, akkor inkább a kesztyűre ragad, mint a kívánt felületre, próbáltam már kés oldalával is, de úgy sem jó. :W

(#2754) AMD Power


AMD Power
titán

Már én is készülök az "első" telemre. Téli gumik fent, fagyálló + téli ablakmosó dögivel a kocsiban, hó kaparó meg a többi "okosság". :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2755) fullextra válasza fullextra (#2753) üzenetére


fullextra
tag

Valaki a #2753-ra? :U

[ Szerkesztve ]

(#2756) #00809728 válasza fullextra (#2753) üzenetére


#00809728
törölt tag

Motormosás.

Elektronikát szigoruan TILOS!Ha lehet zacsizd be fő a biztonság.
Lényeg kicsit legyen meleg a moci és én ajaxos pumpásba szoktam a brigéciot átrakni majd azzal adok neki.Kb 10perc után lemosom bő vizzel vagy gőzborotvával.

Lakk jó lenne tudni milyen festéket keverettél ki fajtája.Nem biztos,hogy ami lakkot én ajánlok az jó lesz rá lehet felcsipi stb...

Csiszat fémig jó de utána kitt az nem.Alapozó festék nem kell?

Sikafelx jó anagy gondolom a belső részre raknád a sárvédő ívnek ahogy ez le volt írva korábban.Nos érmesen alapossan kimosni a fellőletet és ha tudod frőcsőgtesd be higitőval mindegy milyen.Kesztyüvel is csinálhatod de vizezd be és ugy nem ragad rá annyi.De bemész akármelyik /OBI,PRAKTIKER,BAUMAX,BRICO/ ott kapsz müanyag kis gittelő szerszámokat 4db 500ft nos vagy spaklival is ha az jobban tetszik.

(#2757) #00809728 válasza AMD Power (#2754) üzenetére


#00809728
törölt tag

Kéder gumikat bekencézni mert a pára kőnnyen befagyaaztja az ajtót.

(#2758) #00809728 válasza fullextra (#2755) üzenetére


#00809728
törölt tag

1hsz-t olvasgasd el.

(#2759) svédcsepp


svédcsepp
tag

1. ) Szivargyújtós (osan, tecsó) kézi porszívóval tapasztalata van valakinek?
Megérheti a 2eFt-ot?
2. ) Nyári gumikat mivel is kell(ene) leápolni téli eltevésre?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2760) AMD Power válasza #00809728 (#2757) üzenetére


AMD Power
titán

Szilikonra vagy mire gondolsz?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2761) #00809728 válasza svédcsepp (#2759) üzenetére


#00809728
törölt tag

1. NEM
2. Glicerin már szó volt rola

(#2762) #00809728 válasza AMD Power (#2760) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát gliceron
babolaj
legutolsó gondolat a szilikon

(#2763) forceberg válasza #00809728 (#2757) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem a bal 1 ajtó gumija tavaly télen egy helyen meg is szakadt! :(((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2764) svédcsepp válasza #00809728 (#2761) üzenetére


svédcsepp
tag

Köcce a gyors válaszokat.
1. Ezeket a 2ezer forintos kézi szippantókákat nem gondoltam én se összemérni a sem a rendes porszívóval sem a benzinkuti gépekkel. De elvileg ha már 10x kitudom vele kapni a koszt a beltérből már megérte. Vagy nem?

2. :R jaja csak elfelejtettem.

+1 autókárpitot hol lehet venni :F
ugyanos fehér diszpi festék úgy bediffundált a csomagtartó alsó kárpítba, hogy nem tudom semmivel kiszedni. :(
arra gondoltam ha nem vészes az ára veszek bele.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2765) Integra válasza svédcsepp (#2759) üzenetére


Integra
titán

csak ne a kocsiban gyulladjon ki.. :DDD
vajon milyen lehet 3 korsó sör áráért??????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2766) #00809728 válasza svédcsepp (#2764) üzenetére


#00809728
törölt tag

Utána meg lesz egy ajtó kitámasztod.

Józsefvárosin ill a Mogyorodi piacon árulnak 4000-25.000ig.De Szfváron van egy nagyon komoly cég na ott 5000.130.000kapsz

(#2767) Zozzant válasza svédcsepp (#2759) üzenetére


Zozzant
addikt

Az a porszívó semmit sem ér, inkább fúj mint szív:) Okos ember a más kárán tanul, tedd ezt:) én kivágtam 2 percen belül a kukába, ahogy volt... csak úgy repkedtek a darabjai...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2768) svédcsepp válasza Zozzant (#2767) üzenetére


svédcsepp
tag

:K jaja, vágom már. Illetve nem azt ki , hanem .... izé. értitek. :-)

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2769) svédcsepp válasza #00809728 (#2766) üzenetére


svédcsepp
tag

Húú ez a kárpit anyag még alsó hangon is drágábbnak hangzik, mint amire számítottam. :Y
de közben kitaláltam a frankót.
Vágok bele ezt a csuszásgátló rácsot (1500Ft) kárpit helyett. DE ha nem takar majd jól a padlólemezen akkor, befestem feketére a foltot a kárpiton és arra varrom rá a rácsot. :)

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2770) AMD Power


AMD Power
titán

Szeretnék venni a kormányra ilyen "csúszásgátló" borítást. Néztem ilyen Auchanban de sehol se láttam olyat ami tetszik. Mindenhol ilyen csili-vili sárga meg hasonló színekben van. Tud valaki olyan boltot ahol lehet ilyesmit venni emberi áron?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2771) svédcsepp válasza AMD Power (#2770) üzenetére


svédcsepp
tag

Tecsóban szoktam látni szürkében vagy feketében.
Ez az a "fűzős" típus. 6-8száz forintért.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2772) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hi, olajszűrőnek van valamilyen szavatossági ideje? Találtam itthon egy ~8 éveset és nem tudom, hogy fel merjem e rakni.?

(#2773) AMD Power válasza svédcsepp (#2771) üzenetére


AMD Power
titán

Valami olyasmire gondoltam én is. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2774) oceanearth válasza svédcsepp (#2769) üzenetére


oceanearth
őstag

Ilyet hol veszel??

nekem más célra kéne úgy 1,5 m2... de nem találok sehol

köszi

(#2775) svédcsepp válasza oceanearth (#2774) üzenetére


svédcsepp
tag

Tescoban van saját márka az olyan 1-2 nm 1.5eft
Jyskben is láttam 30cmx2m 400 Ft

szerk
de ha nagy méretben kell akkor barkács és vagy szönyeg áruházakban kapható szönyeg alá való csúszásgátló. Habár azokon sokkal nyagyobbak a rácslikak és vékonyabbak is :-)

[ Szerkesztve ]

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#2776) oceanearth válasza svédcsepp (#2775) üzenetére


oceanearth
őstag

ÓÓÓ nagyon köszönöm!

Ügye mi ilyen gumiból készült csúszásgátlóról beszélünk, aminek a rácsai rombuszként helyezkednek el??

Melyik Tescoba láttad, mert én ott nem találtam, vagy melyik részen keressem?

köszi

(#2777) Integra


Integra
titán

mivel tudom felpolírozni a jobb oldali fényszóróm? van rajta fakó rész
műanyag burkolatos

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2778) AMD Power válasza svédcsepp (#2771) üzenetére


AMD Power
titán

Vettem egy ilyen szar* ma a Tescoban. Kicsi lett sajnos. Próbáltam nyújtani de végül megadta magát. 500Ft jó "buli" volt. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2779) oceanearth


oceanearth
őstag

Ti hol találtok ilyet a Tescoba?? Soroksári úti esett útba, így oda bementem, de nem volt csak egy kb. 10x10-es, amit a műszerfalra rakhatsz és akkor arra tudsz rakni szemüveget, meg kulcsot és nem csúszkál...
melyik osztályon találtátok?

(#2780) oceanearth válasza oceanearth (#2779) üzenetére


oceanearth
őstag

Közben találtam ilyet. Kb. 3 hónapja ilyesmit keresek...

Köszi

(#2781) torogyuri


torogyuri
aktív tag

mennyivel csinálhatnak többért egy nagyobb szervizben egy olajcserét mint mondjuk egy maszek autószerelő?
mert sürgősen olajcsere kéne nekem csak épp a helyi maszek nemigen ér rá... :F

(#2782) #00809728 válasza torogyuri (#2781) üzenetére


#00809728
törölt tag

Márkaszerviz felejtős.Igazából olyan szervizt keres fel ami pld speed vagy olvashatsz a neten akciós cuccokat.

Speed ugy hívják az uj szervizt komplett gumicsere 4db azaz nyáriról-télire 4990ft

(#2783) Zsubi válasza Integra (#2777) üzenetére


Zsubi
őstag

Polírpaszta+polírgép :D

(#2784) oceanearth válasza torogyuri (#2781) üzenetére


oceanearth
őstag

Ha esetleg Pest közelében vagy, akkor a Norauto elég olcsón cserél olajat. www.norauto.hu
Ja és olajon nem spórolni, drágább sztem simán megéri, meghálálja a motor.

(#2785) torogyuri válasza oceanearth (#2784) üzenetére


torogyuri
aktív tag

hát vas-megyében vagyok és nem az olajon akarok spórolni hanem a munkadíjon:)

[ Szerkesztve ]

(#2786) AMD Power


AMD Power
titán

Ilyenkor télen jól tudom ,hogy az a jó ha "jó" kemények a gumik!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2787) Integra válasza Zsubi (#2783) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok..
az egyik fényszóróm kb másfél éves, mert cserélve lett a másik meg még 98-as. meg is látszik. nem tudom, hogy hozni fogja e az új búrájának tisztaságát.
jó lenne

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2788) #00809728 válasza AMD Power (#2786) üzenetére


#00809728
törölt tag

Rosszul tudod.Nem jó ha kemény.

(#2789) AMD Power válasza #00809728 (#2788) üzenetére


AMD Power
titán

Ok.

Néztem ma a baba olajokat... 2dl 600-700ft. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2790) AMD Power


AMD Power
titán

Téligumi-teszt: melyik a legjobb kisautókra?

Jók az ilyen tesztek. Bár nekem nincs pénzem 14-15K/db téli gumikra. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2791) oceanearth válasza AMD Power (#2790) üzenetére


oceanearth
őstag

Akinek van pénze több százezer, ill. több millió ft-ot érő kocsit vennie, annak van pénze gumira is. A többi csak a szar duma, a mellébeszélés.
Majd lesz pénzed a téli gumira, ha egyszer beleállsz az előtted lévőbe.

(#2792) Zsubi válasza Integra (#2787) üzenetére


Zsubi
őstag

Szerintem nem fogja azt a tisztaságot hozni de azért sokkal szebb szokott lenni általában, bár ez lámpa függő is :)

(#2793) AMD Power válasza oceanearth (#2791) üzenetére


AMD Power
titán

Az első dolog ,hogy nincs több milliós autóm. A másik fele ,hogy a nem több milliós autómon nagyon jók eddig a Kormorán téli gumik. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2794) #00809728 válasza oceanearth (#2791) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát én láttam dzsip mercin ami kb 4éves volt matador gumot+subarun barum gumot. :C

(#2795) Zsubi válasza #00809728 (#2794) üzenetére


Zsubi
őstag

Nekem is Barum gumim van (Polaris 2) nem egy extra márka de legalább új, azt hiszem 10-11k volt darabja :)

(#2796) dokar


dokar
addikt

ha reggelente meleg vízzel öntöm le a kocsi szélvédőjét, ablakait, eltörhet az üveg? állítólag ezek edzett üvegek és akár forró vízzel is öntözhetném a fagyos üveget, akkor sem törne el. vélemény?

extra - SEXRay

(#2797) AMD Power válasza dokar (#2796) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem próbálnám ki. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2798) lsc válasza dokar (#2796) üzenetére


lsc
nagyúr

Próbáld ki, de előtte az üléseket takard le, úgy könnyebb az üvegszilánkokat kitakarítani . Egyszerűbb latakarni a szélvédőt, a másik mostanában láttam olyan ponyvát ami csak az ablakok vonaláig takarja be a kocsit, olyanra vadászok most én is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2799) dokar válasza lsc (#2798) üzenetére


dokar
addikt

az a baj, hogy eddig még senki nem mondott nekem konkrét érveket. én mindenesetre reggelente leöntöm meleg vízzel. van itt vmi szakértő?

olyan ponyvát ami csak az ablakok vonaláig takarja be a kocsit

nekem ez nem fekszik, leszarja a madár, aztán utána kínlódás összehajtogatás. nekem 1,5 literes flakonban meleg víz elég az első ablakokra és a szélvédőre.

extra - SEXRay

(#2800) lsc válasza dokar (#2799) üzenetére


lsc
nagyúr

Merész vagy de a Te dolgod .

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.