Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) dannyl válasza F_Zolee (#24150) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, fényező. Ez a fő foglalkozása.

(#24152) SimS válasza dannyl (#24149) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Rendben, köszönöm!
Megpróbálok reggel csinálni párat, mert melóból csak későn érek haza.

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#24153) F_Zolee válasza dannyl (#24151) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg meg tudod kérdezni vállal ilyen "piti" munkákat is?

(#24154) dannyl válasza F_Zolee (#24153) üzenetére


dannyl
addikt

Vállal Ő mindent :) De ha majd csak tavasszal kell, akkor még korai beszélni róla.

(#24155) Pardise válasza szepsy (#24144) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia! Köszönöm az infót. Az én garázsomban minden lyukat betömtem purhabbal, mert beszallt a por. Nagyon szép kocsid van :)

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24156) SimS válasza SimS (#24152) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Napfény sajnos nem sok van ma sem, úgyhogy ennél jobbat nem sikerült: [kép] [kép] [kép]

Hátha segít,

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#24157) dannyl válasza SimS (#24156) üzenetére


dannyl
addikt

Szia! Csak most tudtam elérni a srácot. Sajnos idén már nem tudnak vállalni, annyi a "rögtöndemingyáá" ügyfél.

(#24158) SimS válasza dannyl (#24157) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Ez szomorú hír. Azért köszönöm.
Esetleg másvalaki még? :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#24159) Norbi696 válasza SimS (#24146) üzenetére


Norbi696
csendes tag

Vidd el Dodihoz jo kezekben lesz! Kozben wellnesezel egyet.

(#24160) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok !

Aki esetleg nem akar/nem tud rendelni aliexpress-ről, annak mondanám, hogy a Praktikerben lehet kapni most mikroszálas autómosó szivacsot. Szerintem elég korrekt a mikroszálás felülete. Csatolok is pàr képet.

(#24161) boogie84 válasza Vincsaba (#24160) üzenetére


boogie84
veterán

Én belebújósat vettem anno. Sztem sem sem lehet rossz.
Mi az ára egyébként? Lehet h veszek tartalékot.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#24162) Vincsaba válasza boogie84 (#24161) üzenetére


Vincsaba
csendes tag

Volt belebújós is, az 990. Ez a szivacs 1500.

(#24163) Imibácsi válasza Vincsaba (#24160) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Én a metróban vettem ilyet. Sonax, kb 1500 Ft. Akinek az közelebb van...

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#24164) boogie84 válasza Imibácsi (#24163) üzenetére


boogie84
veterán

& (#24162) Vincsaba

Köszi urak! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#24165) Pardise


Pardise
senior tag

Ez a Vikan felnikefe a jó, igaz?

Your car, your life ;)

(#24166) szepsy válasza Pardise (#24155) üzenetére


szepsy
senior tag

Neeee :)
Kell a szellőzés!:)

(#24167) Pardise válasza szepsy (#24166) üzenetére


Pardise
senior tag

Már késő, betömtem, még amikor megvettem utána. Nagyon bement a por ha olyan volt :/ Max akkor a hátuljáról kiszedem a tömítést. Vagy nagyon gáz, ha így, betömve marad? Szerintem minimálisan szellőzik, valahol csak megy be levegő, annyira nem pontosak az illesztések.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24168) szepsy válasza Pardise (#24167) üzenetére


szepsy
senior tag

Amikor vizes az autó akkor jó ha szellőzik...am nem tudom.
Megkéne bent mérni a párát

(#24169) Pardise válasza szepsy (#24168) üzenetére


Pardise
senior tag

Nagyon vizes autóval nem álltam még be a garázsba, mert nyáron megszáradt, télen meg leszárazoltam. Pára szerintem nincs, vagy nem sok van a garázsban.

Your car, your life ;)

(#24170) Pardise


Pardise
senior tag

Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves fórumtársamnak és köszönet a rengeteg segítségért! :R

Your car, your life ;)

(#24171) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Tavaszig nem fogom használni a kocsim,nem vettem géli gumikat. Télen a régi kocsit fogom használni. Kérdésem lenne, hogy tavaszig hogyan érdemes tárolni a kocsit? Jó így, ahogy van a garázsban és kész? Néha, hetente egyszer beindítom, megvárom, míg beáll az alapjárat, járatom kocsit és leállítom, meg addig szellőzik a garázs is. Ennyi elég, vagy mit javasoltok?

Your car, your life ;)

(#24172) F_Zolee válasza Pardise (#24171) üzenetére


F_Zolee
veterán

A generátor annyi idő alatt valszeg nem tölti fel rendesen az akksit szerintem. Úgyis lesznek még meleg idők akkor el kell vinni egy körre.

[ Szerkesztve ]

(#24173) Pardise válasza F_Zolee (#24172) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, majd ha jobb idő lesz megyek egy kört vele. Felfüggesztésnek, gumiknak nem lesz semmi baja, hogy egyhelyben áll az autó? Kb. 2-3 hete nem mentem vele sehová. Amint jobb idő lesz megyek egy kört vele.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24174) focvis válasza Pardise (#24171) üzenetére


focvis
veterán

Ha beindítod, akkor járásd meg rendesen, hogy valóban üzemi hőmérsékletre melegedjen, így nem gyűlik össze pl. kondenzvíz a kipufogóban, benzin a motorolajban. Elég 2 hetente is beindítani, de akkor menj vele mondjuk 20 kilométert országúton.

A garázsban, alapjáraton való járatás inkább árt neki, mint használ - az akksi sem töltődik igazán alapjáraton.

(#24175) Pardise válasza focvis (#24174) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm! Időkép szerint a napokban +6-8 fok lesz, ha tényleg így lesz, akkor ideális lesz az idő egy pár körre! Pár napja járattam vagy 15-20 percet a kocsit a garázsban.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24176) Sub-ZeRo válasza Pardise (#24175) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt mondják hogy nem célszerű alaphelyzetben járatni az autót. Inkább kerülj vele egy kört. Én legalább is elvinném egy körre. Minden más miatt. Pl. akku, motor lustulás...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24177) Pardise válasza Sub-ZeRo (#24176) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, ezentúl így fogom csinálni! Eddig egyetlen egyszer, talán ha kétszer járattam a garázsban a kocsit, mert állt 1-2 hetet. Gond csak nem lett tán remélem.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24178) hornis


hornis
csendes tag

(#24179) Pardise válasza Sub-ZeRo (#24176) üzenetére


Pardise
senior tag

Ford topikban csepptöltőt ajánlottakaz akksihoz ha több hétig vagy hónapig áll a kocsi. Erről vélemények?

Your car, your life ;)

(#24180) szepsy válasza Pardise (#24179) üzenetére


szepsy
senior tag

Nekem ilyen van [link] profi:P

És igen alapjáraton én sose járatom, fél perc után indulok vele mindig és annyit kell menni hogy üzemhőmérsékltet elérje, a 90 fokos hűtővíz beállás nem azt jelenti!
kb 10 km szvsz

(#24181) F_Zolee válasza Pardise (#24179) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem rossz ha van de ha jársz vele jóidőben vagy lehúzod az akksit lehet meglennél nélküle is. ;]

(#24182) Pardise válasza F_Zolee (#24181) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen . Akksit nem akarom kivenni. Inkább jó időben kocsikazok hetente vagy kéthetente. És akkor nincs semmi gond. Amúgy csak ez a tél ilyen, jövőre veszek téli gumikat és jövő télen járni fogok rendszeresen a kocsival!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24183) Sub-ZeRo válasza Pardise (#24179) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, az jó, ha nem használod jó ideig. Majd én is szeretnék egyet venni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24184) Pardise válasza Sub-ZeRo (#24183) üzenetére


Pardise
senior tag

Végülis is nálam a jó ideig az 2-3 hét, utána úgyis csak kimegyek boltba vagy akárhová. tehát olyan nem lesz, hogy hónapokat áll a kocsi úgy, hogy ne mennék vele.

Your car, your life ;)

(#24185) Formaster válasza Pardise (#24182) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Nem kell kivenni, elég ha a pozitívod vagy a negatívot lehúzod. De az is jó, ha pár hetente megjáratod.

(#24186) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
Van esetleg tipp kézi pumpás habpermetezőre, ami tényleg jó? Lehetőleg ne kelljen moddolni. :) Youtube-on vannak Marolexek, de ha jól olvastam át kell őket alakítani, mire olyan habot fújnak, mint a videón. Amúgy Wolf-os Snow foam jó lehet ilyen célra?

(#24187) Pardise válasza lord_devil (#24186) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem ilyen marolex van, 2 literes. Habot még nem tudtam kicsalni belőle, de wolfos yellow snowot akarok majd venni. Januárban jön ki a Marolex habosítója, ami nagyon jó lesz :) Személyesen volt szerencsém egy bemutató termékhez, nagyon komoly. Árát még nem tudom, de én fogok venni!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#24188) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Kicsit késett a Mikulás, de lényeg hogy ide ért :DDD

(#24189) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Pár napja a kocsiról sepertem le a havat egy finom szőrű kefével, azonban a műanyag része úgy látszik hozzáért a kocsihoz, és a sárga szín rajta maradt halványan. Így eléggé csúnya, mivel lehetne leszedni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#24190) lord_devil válasza Pardise (#24187) üzenetére


lord_devil
tag

Valami link nincs esetleg a habosítóhoz?

(#24191) Pardise válasza lord_devil (#24190) üzenetére


Pardise
senior tag

Nincs semmi infó sajna. Amint megvettem rakok fel róla képeket!

Your car, your life ;)

(#24192) ReFleXx válasza FeRRaR1 (#24188) üzenetére


ReFleXx
addikt

de mindegy is hogy kesett mert tavaszig ugyse lesz felrakva gondolom :D
amugy nice

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24193) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Valaki a topicban be tud esetleg vállalni egy kerámia felvitelt két ünnep között? :)
Egy Ford Focusról lenne szó.
Üdv,
Ati.

(#24194) do3om


do3om
addikt

Ma végre jobb lett az idő (+4 fok), nemrég jött meg a Autoglym Bodywork Shampoo így aztán kipróbáltam.
Ennek van vízlepergető hatása? Mert olyan szinten szar lett hogy az csuda, úgy szetterül a víz hogy nem látni a cseppeket, egybefüggő réteget képezett a mosás végére. :Y
5l vízhez 10ml-t raktam szivaccsal mostam. Legközelebb talán megnézem habosítóval, vagy lehet melegebb kell a mosáshoz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#24195) FeRRaR1 válasza do3om (#24194) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az AG sampon nem egy csoda, alig habzik, és sokkal több kell bele mint 10 ml. Van egyébként egy enyhe vizes viaszos hatása, de 10ml-től biztos nem, inkább azt mondanám, hogy szennyezett a felület, van rajta még egy zsíros film réteg, azért nem dobja a vizet.

Zsírtalanításra ajánlom, hogy a száraz kocsit veresd át 50-50 víz & konyhai jar habosítóval, ezt ne használd utána többet mert leszed minden mást is, mint ápoló szerek, wax stb... egy erős lúgos habos sampon, rajta hagyod 5 percig, levereted, majd vödrös AG mosás. Ha utána sem cseppesedik és dobja a vizet, akkor fordulj szakemberhez :)

Ajánlom a Wolf Agent Orange és White Satin samponokat, jobbak és olcsóbbak mint az AG.

[ Szerkesztve ]

(#24196) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Van értelme ezeknek a habfelhordó cuccoknak? Van Karcher strerimom, egy sima FJ6 elég szerintetek normál autómosáshoz? Mivel lehetne helyettesiteni a gyári adalékot? Köszi előre is !

(#24197) FeRRaR1 válasza Bull Boss (#24196) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Van, száraz autón fellazítja a koszt, utána levereted, kevesebb koszt tologatsz rajta a vödrös mosás közben, könnyíti a munkát, kíméli a fényezést.

Nem használhatatlan, de elég középszerű a gyári FJ6, legtöbben itt ezt használjuk MJJC Itt tesztelik is: Összehasonlító

Sok mindennel, nagyon komoly kezelés előtti zsírtalanításhoz én konyhai jar-t teszek bele, persze ez nagyon ritka, meg leszed minden zsírt ás ápoló szert, szóval nem is érdemes túl sűrűn.

Egyébként meg sima Wolf White satin sampont teszek bele 30-70 arányba meleg vízzel. Persze ez nem "erre való" de nekem bevált. Woltól és sok másik gyártótól lehet venni egyébként rendes Snow Foam adalékot.

Pl.: [link]
De szinte minden gyártótól válogathatsz:
[link]
[link]
[link]
[link]
Stb... végtelenségig lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#24198) do3om válasza FeRRaR1 (#24195) üzenetére


do3om
addikt

Majd megpróbálom erősebre keverni, nagyjából 5l víz kell a mosáshoz.
Régen volt egy szett VS Platinummom, na az pergette a vizet rendesen. Annyi csak a baj hogy kint áll az autó így az esőzések hamar szedeték. De az nagyon jó volt, a műszerfalápoló is jó, az ablakra való cucc amit nem használtam. Az is nyomta le a vizet de éjszaka enyhén látszott hogy van rajta valami, hiába töröltem jól vissza. Erre más terméknél is panaszkodnak, valakit zavar valakit nem.

Egy autótakaró ponyvát ajánlhatnátok. Nem lenne mindig rajta, ha szél van fel sem raknám. De most is napokig van ködös fagyos idő, ma olvadt meg és az autó tetejéről egybe jégtáblát tudtam leszedni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#24199) do3om


do3om
addikt

Tegnap ugye lemostam a gépet, jó idő volt az utak felszáradtak.

Jó nagy hó van.
:W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#24200) agent_k válasza do3om (#24199) üzenetére


agent_k
őstag

Ilyenkor nem kell autót mosni, meg polírozni, meg sokat foglalkozni vele. Fél napi munkád megy tönkre 1 perc alatt. Majd tavasszal divatozunk! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.