Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#327) csocsoszán válasza alphamooncam (#300) üzenetére


csocsoszán
őstag

Amit kérdeztél, azok után tegyél pontot. Nem kell a kérdőjel. (Annyira sok fizikai összefüggés van, hogy nem kezdeném sorolni.
De egy pár: kosár(minnél jobban szellőzik, annál kevésbé rúg vissza a megmozgatott levegő. Merevsége igen fontos, nem taglalnám.)
Mágnes, légrés: (minnél érzékenyebb, annál több finom részletet tud megjeleníteni. A cséve mozgását végig követi e a mágnes(alniko) Egy bizonyos felmágnesezés fölé nem tudnak menni, légréssel operálnak. De itt sem egyenes arány, hogy minnél nagyobb mágnest akasszunk rá. A mágnes súllya összefügg a kosár merevségével.)
A cséve, tekercs anyaga: (fém jól hűt, de rossz hangú. Nem csillapít úgy. Milyen hosszú a cséve(meddig követi a mágnest). Réz jobb vezető de nehéz. Alu könnyebb de rosszabb vezető. Értelemszerűen ha valamit könnyebb mozgatni azzaz kisebb a tehetetlensége, jobb lenne.
Membrán, pille: belefáradtam az írásba, bocsánat de írhatnék egy litániát, miért csinálnak planár és sztatikus hangszórókat. Miért támogatják meg alul dinamikus hangszóróval.
Ezt persze nem biztos, hogy kell!

Konklúzió: én még szélessávút nem hallottam az Én ízlésemnek megfelelően szólni. "Sosem járt a lábam". Én szeretem ha a "gatyaszáram " is lebeg ha egy templomi orgona megszólal. A magas szintén zenész, szeretem ha a csőharangok felharmonikusait is hallom. Ez persze egyéni szoc probléma.
Még annyit hozzátennék kis méretű doboz, kis hangszóróval igen ritkán tud élő nagyságú embereket elém varázsolni! Két utas dobozok tudva lévő váltási, egyébb hibái miatt szintén gázos. Inkább a több útban hiszek, könyebb egyenes pontokat találni a hangszórókon. Na meg az aktívba. Igaz több erősítő, de nincsenek nehezen kezelhető kondik a kijáraton. Nagyobb dinamika stb....!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.