Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Dorian válasza #07400704 (#797) üzenetére


Dorian
félisten

Mindegyik torzítást visz a rendszerbe, más-más tartományban. Csupán az a kérdés, h a tiédbe melyik passzol jobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#802) #10726912 válasza #71562240 (#781) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sóhaj.
Az a legjobb, ha irás előtt empéhármasitják, az eleve sokatg dob a minőségén, utána kell az empéhármat sokszor átirni. Az a harmónikus, ha ugyanannyiszór irja át, ahányszoror kbperszekundumba van. Tehát a háromhuszast 320-szor, de elég oda a 80 kábé per szekundumos is, 80 másolással és a Tidal már rá is biggyeszti a Master jelet.

(#803) bkercso válasza python1 (#798) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1
Kivéve a rossz csatlakozók, mert néha vannak olyanok.
Még pontosabban: máson sokkal többet lehet nyerni. Csak nem azokkal kezdik a legtöbben.
Pl. az erősítőtopológiával és kapcsolástechnikával.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#804) bta1 válasza #07400704 (#797) üzenetére


bta1
őstag

"hol foglal helyet"

Na éppen ez az, ami nem a bevonat anyagán múlik.

(#805) #71562240 válasza #07400704 (#797) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az előzőhöz hozzáteszem, hogy én a ródiumot nem kultiválnám ezügyben, a magas fajlagos ellenállása miatt. Ezüstben, aranyban gondolkodnék - leginkább ezüstben. (És persze rézben, sőt, vasban is, ha kordában lehetne tartani a korróziójukat.)

(#806) p76


p76
senior tag

Lehet olyan hogy egy vadiúj RCA kábel hangosabban szól mint egy nagyon régi RCA kábel?

(#807) bta1 válasza p76 (#806) üzenetére


bta1
őstag

Lehet. A bejáratatlan kábel hangja általában dinamikátlanabb, zsúfoltabb, torzabb, "kiabálósabb", ezért hangosabbnak tűnhet.

(#808) #71562240 válasza p76 (#806) üzenetére


#71562240
törölt tag

A bejáratatlanság és a tónus szubjektív hatásai mellett egyébként is "óriási" objektív hangerőkülönbségek tudnak lenni kábelek között, például az ellenállásuk-impedanciájuk (és egyéb paraméterek) mentén. Egészen például a kifejezetten nagy ellenállású (ergo, kifejezetten halk) Van den Hul vagy Dunaudio/HiVox szénkábelekig. Általában az ezüstök fajlagosan a leghangosabbak.

(#809) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Kicsit fura kérdéssel jönnék:

Adott egy szekrény, benne egy akvárium külső szűrő.

Szeretném a szekrényt valamennyire hangszigetelni - a hang egy mély morgás, ami a szűrő rezgése miatt van. Több anyagot találtam a dologra:

- Akusztikai szivacs - ez ha jól tudom nem hangelnyelő hanem csillapító hatású, viszont abban segítene hogy a szekrény ne erősítse fel a hangokat, viszont elég sok helyet elvesz.
- Vékony öntapadós PU szivacs - csak 11mm vastag, nem tudom ez számítana-e valamit, mondjuk sok helyet nem foglal legalább, cserébe elég drága
- Bitumenes lap, ez nagyon vékony, nem tudom a rezgés miatt érne- e bármit - bár külön a szűrő alá tudok rakni egy vastag szivacsot a rezgés ellen.
- Dynamat vagy valami hasonló alubutyl cucc

Melyik lenne szerintetek hatásos?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#810) MasterMark válasza Alg (#809) üzenetére


MasterMark
titán

Csillapítás = hang elnyelése.

A rezgést kellene megszüntetni, nem a már keletkezett hangot kezelni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#811) Alg válasza MasterMark (#810) üzenetére


Alg
veterán

Megszüntetni nem tudom, valamennyire kezelni igen, pl. egy 3 centis, elég sűrű szivacsot szotam mostanában alá tenni. Ha a szekrény hangerősító doboz hatását meg tudom szüntetni, az szerintem már bőven elég lenne. Lehetőleg úgy hogy minél kevesebb helyet veszítsek a művelettel.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#812) niof válasza Alg (#809) üzenetére


niof
addikt

Erre van egy nagyon jó tippem, ha a rezgés átadása a szekrénynek a probléma.

Én már nagyon rég óta, értsd ~10 éve használok tamponbélyegzéshez használt szilikon párnából kivágott darabokat rezgéscsillapításra. Ez egy nagyon lágy szilikon, kiválóan nyel el egész változatos rezgéseket. Az eszköz mérete szerint vágom ki a szükségesnek ítélt méretű darabokat, de a lényeg, hogy a ráhelyezett cucc egy ujjal finoman löködhető legyen, és ne préselje szét a szilikont. Ezt a méretet egy-két kísérlettel el lehet kb. találni.
Olyan jól működik, hogy nálam például (helyszűke miatt) egy 1000W-os JBL mélyláda tetején van 2 mobilrackben 2 vinyó, és akárhogy is szól, a láda rezgése nem érezhető a vinyókon, és viszont sem adódik át. 100%-os állapotúak a lemezek a mai napig, és hiba nélkül működnek. Ha a mélyláda nincs bekapcsolva, de a vinyók mennek, hiába rakok fonendoszkópot a ládára, nem hallani a vinyó motorjának zaját, miközben a mobilracken igencsak erősen.
Képem most csak a fejeserősítőmről van, ami alatt ez van, de a lényeg látható. Ha tudsz szerezni ilyen szilikonpárnát, egy próbát mindenképpen megér!

A többieknek is ajánlom! :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#813) Alg válasza niof (#812) üzenetére


Alg
veterán

Mosógép alátétre gondoltam még akár 2 rétegben, vagy kültéri 3-4 centi vastag gumi szőnyegre

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#814) MasterMark válasza Alg (#811) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy tudod megszüntetni, hogy rugalmasan felfüggeszted a pumpát ami rezeg.

Switch Tax

(#815) niof válasza Alg (#813) üzenetére


niof
addikt

Nem elég lágyak. Tompítanák, de nem eléggé. Ezeknek 2-3 shore a keménysége.
Ha ki tudod valamibe önteni (amiből ki is lehet szedni :DDD ), meg is lehet venni a 2 komponensű szilikont hozzá.

(#814) MasterMark
Vagy alátámasztod rugalmasan. Az eredmény nagyjából hasonló. Kérdés, melyik kivitelezhetőbb egyszerűbben, az alátámasztás, vagy a felfüggesztés?!...

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#816) MasterMark válasza niof (#815) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen elcsatolni csak felfüggesztve lehet.

De amit ajánlottál szilikon alátét sokkal ésszerűbb megoldásnak tűnik, ha tényleg képes ennyire elcsatolni.

Switch Tax

(#817) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Zene/moziszobát építenék. Tetőtéri helyiség, hátsó fal végig függőleges, elöl és oldalt kb. 130 cm-ig szintén, aztán ferde tetősík. Milyen megfizethető, (fontos, hogy takarítható) anyaggal lehetne burkolnom? Valami szőnyegszerűre gondoltam elsőként...

(#818) Alg válasza niof (#815) üzenetére


Alg
veterán

Ennyit meg már nem áldoznék rá, + formaleválasztó meg a vezsődtség... max. keresek valami nagyon puha szilikont - sütőformát pl. szétvágok és sok rétegben alá teszek :DDD

Viszont akkor ha jól értem ezen kívül a szekrény falára kb. mindegy mit rakok, a visszhangzást megfogja a bitumen meg az alubutyl is? Valammenyi hanga van a rezgésen kívül is a pumpának, és igazából ez lett volna a fő kérdés.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#819) #71562240 válasza Alg (#813) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bugyoláld be a szűrőt minél vastagabban felesleges rongyba. Oszt jónapot. Vagy szivacsba.
Ha a szűrőt nem szabad bebugyolálni, akkor alátét alá, és a szekrény megtöltése belül ruhával vagy más csillapítóanyaggal, de minél jobban - ez akkor is fontos lenne, ha nem lenne benne a szűrő.
Legokosabb a szűrő kivitele hosszú vezetékkel a fáskamrába vagy a szomszéd szobába, folyosóra..., minél messzebb - és az áramot is a hifiével nem azonos kismegszakítóról vinni hozzá, ez legalább annyira fontos.

(#820) niof válasza MasterMark (#816) üzenetére


niof
addikt

Nem tudom ez mi lehet, nem értek hozzá, gondolom valami szivattyú, vagy ilyesmi. Ha van talp szerű egyenletes része, érdemes alá tenni, és kipróbálni.
Egy érdekes tapasztalat még ezzel az anyaggal, bár ez sem hi-fi téma. Kollégák, egy irodai rollboy tetején tartják a kapszulás kávéfőzőjüket (ilyen pingvin kinézetű :P) . Ezt, mikor be szokták kapcsolni, 2 irodával arrébb is szoktuk hallani, ahogy rázza a szekrényt. Hoztam nekik ilyen szilikont a kávéfőző alá, és annyira jó, hogy a szekrényt nem is rázza, csak a mormogását hallani, ahogy a gőzt/nyomást fejleszti. Szóval, egész sok területen bizonyított már az én ismeretkörömben.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#821) Dorian válasza #03969024 (#817) üzenetére


Dorian
félisten

Szőnyeg az erdőtűz ellen vízipisztoly, csak a legmagasabb frekvenciákat csillapítja.
Hogy milyen anyagokat és azokból hová, mennyit kell elhelyezni, azt így senki meg nem mondja (ötletszerű barkácsolástól simán lehet utána rosszabb), helyszíni mérés szükséges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#822) #71562240 válasza #03969024 (#817) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Milyen (...) anyaggal lehetne burkolnom?"

Mit? A falakat? A tetősíkot? A padlót?...

(#823) niof válasza Alg (#818) üzenetére


niof
addikt

Esetleg jó lehet, de akkor tényleg valami lágyat keress, amit szinte annyira szét lehet kézzel nyomni, mint a "szájmeleg" rágógumit, csak tartsa a formáját is. A hangvisszaverődésre valami akusztikai csillapítást csinálnék, vagy szivacslapokból, vagy kőzetgyapotból (persze beburkolva a kiporzás miatt).

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#824) #03969024 válasza #71562240 (#822) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, akár az általad leírt sorrendben... :)
Próbáltam tájékozódni, sokféle anyag, kialakítás létezik ugye, a szarufák között kőzetgyapot van, amit az akusztikus panelek elkészítéséhez is használnak. Okosan talán fel is lehetne használni... Azt látom, iszonyat pénzt lehet elkölteni ilyesmire, a lelkemet azért nem adnám el. Szóval, elsősorban kerülném a kemény felületeket. Mivel nem értek hozzá, ezért érdeklődöm.

(#825) bta1 válasza Alg (#809) üzenetére


bta1
őstag

Szerintem te a rezgés átterjedését szeretnéd meggátolni :)

A legolcsóbb "légpárnát" buborékos csomagolófóliának hívják, mely a tökéletestől ugyan távol áll, de egy próbát megér. Több rétegben talán hatásosabb...

(#826) Dorian válasza #03969024 (#824) üzenetére


Dorian
félisten

Kérdés, kinek mi az iszonyat pénz. Okosan kb. egy százasból megvan méréssel együtt az, ami egy normál méretű szobában megtehető. Az elérhető javuláshoz képest ez a legjobb ár/érték arányú hifi-fejlesztés.
Szobában a legtöbb problémát a mélyhangok okozzák, amik olyan 80 Hz-től felfelé kezelhetőek kőzetgyapot panelekkel. A magasak csillapítására egy kvázi-berendezett szobában nem nagyon van szükség, mert azt megteszik a szőnyeg, kanapé, függöny, stb, ami úgyis van egy élhető szobában, ha meg túlcsillapítjuk ezt a tartományt, akkor még jobban eltér az utózengés a frekitartományok közt, meg könnyen előállíthatjuk az ún. döglött hangot.
De kőzetgyapot paneleket ötletszerűen, háttértudás nélkül összevissza elhelyezgetni nagy valószínűséggel pénzkidobás-kategória lesz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#827) #03969024 válasza Dorian (#826) üzenetére


#03969024
törölt tag

Itt most nem arról van szó, hogy egy már berendezett lakószoba hibáit szeretném javítani, hanem már eleve úgy kialakítani, hogy a lehető legkevesebb hibát vigyem bele. Nem is lesz más funkciója, csak zenehallgatás, s talán mozizás.

(#828) #71562240 válasza #03969024 (#824) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha a ferde tetősíkokat nem falazod be eleve, hanem tudnak valami fakazettás jellegűek lenni, az szuper - vagy legalább fagerendák félméterenként szabadon, és akkor nem kell kőzetgyapot se oda. Ha be van falazva a ferde tetősík is, akkor fal, és a függőleges falakra is érvényes, hogy nem feltétlen abba érdemes fektetni a pénz, hogy a falat magát auditívvé burkold, hanem a fal úgy fal, ahogy fal (szilárd, rezgésmentes), és a termet látod el auditív bútorzattal a falak mentén.
KÖNYVESPOLCOK!!! - rajtuk könyvekkel, lemezekkel (porcelánhattyúkkal, plüssmacikkal...). "Akusztikai könyvespolc" lehetőleg sose nagyfelületű lapokból építtessék, hanem lécekből afféle állványzatként (de tömör, rezgésmentes lécekből). És persze, ha nincs elég polc, akusztikai panelek (sűrű kőzetgyapot), amelyek ugyebár lakberendezési funkciójúra is megszépíthetőek a kárpittal. A sarkokba háromszögletű sarokkönyvespolcok.
Kárpitozott ülőbútorok, fekvőbútorok!!!
NÖVÉNYZET!!! - különösen a sarkokba, minifenyők/-tuják cserépben, ha oda nem jut sarokbútor. Akusztikai panelek helyett is nyugodtan sűrűlombú minifákat cserépben. Kúszónövények!!! - különösen a falak élei mentén, csörgővisszhang ellen.
Vastag függönyök!!! Nem csak az ablakokhoz, hanem falak mentén is, karnisról lelógatva, huzigálhatóan.
A padló meg parkett, szőnyegekkel. Ha a falakra is jut szőnyeg, annál jobb, de néhány akusztikai panel vagy minifa jusson, mindenképp - a hifi állvány mögé is.
Nem kell nagy faxni, józan, amúgy is szükséges használati-díszítési eszközökkel szinte süketszoba. A falak sarkainak, éleinek kezelése (csillapítása) a legeslegeslegfontosabb.
Ne higgy a szirénhangoknak, hogy a szőnyeg keveset ér, mert rengeteget ér. Falakra is. Sokminden még rengetegebbet ér, de a szőnyeg (vastag függyöny) is rengeteget ér. A hallgathatóság elsőszámú közellensége a csörgővisszhang (magashangok, prezensz, felsőközép - kiválóan csillapítja a szőnyeg). Ha a zeneszobánk bíborba-bársonyba süpped, a zene is úgy fog - és hallánk, hogy ez jó.

(#829) bta1 válasza #71562240 (#828) üzenetére


bta1
őstag

Addig oké, hogy a szoba sarkait nem ajánlott üresen hagyni (az összeset semmiképpen), cserepes növényt viszont nem támogatom. Legalább egy kék papírlapot tegyél a cserép alá... :)

(#830) #71562240 válasza bta1 (#829) üzenetére


#71562240
törölt tag

Teszek én alá rézkarikát is, csillámfaszlámát is, de attól az még cserepes növény, hehe.

(#831) Dorian válasza #03969024 (#827) üzenetére


Dorian
félisten

Ez semmit nem változtat azon a dolgon amit írtam. Azért feltételezem, hogy attól, h csak zenehallgatás a cél, azt nem egy csupasz kriptában akarod művelni, tehát lesz szőnyeg, függöny, ülőalkalmatosság.
Viszont ha "már eleve úgy kialakítani, hogy a lehető legkevesebb hibát vigyem bele" akkor első az, hogy méretsz, és az instrukciók alapján csináltatod és helyezed el a szükséges csillapítókat, diffúzorokat. De a nulladik lépés a hangsugárzók és az ülőpozíció pontos helyének meghatározása.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#832) #03969024 válasza #71562240 (#828) üzenetére


#03969024
törölt tag

Attól tartok, "elmegyünk egymás mellett"!
Ez egy kb. 6x6 méteres, ablaktalan tetőtéri helyiség, mint írtam, részben függőleges, részben ferde "falakkal". A ferde részek a szarufák, köztük kőzetgyapot, ilyesmi:

Nincsenek ablakok, függönyök, nem szeretnék polcokat, növényeket. Néhány hangdoboz, állvány a készülékeknek, néhány fotel, ennyi a terv.
A szarufákra lehet, némi szöveten kívül nem is célszerű bármit tenni...
Az első elgondolás az volt, hogy az egészet beburkolom OSB-vel, majd teszek rá valami szőnyegszerűséget, a padlóra szintén szőnyeg. ez így eléggé kezelhetőnek tűnt, kellően kemény, hogy elkerüljem a használatból eredő sérüléseket, még éppen takarítható, nem kéne aggódni a lehulló kőzetgyapot miatt, viszont félő, nem a leghatékonyabb megoldás...

Dorian
Megértem, hogy elsődleges lenne a mérés, egy már készen lévő helyiség esetén. Ez még félkész. Ha a legoptimálisabb egy kriptaszerű valami, akkor az lesz. Amúgy is, ha elmerülök a zenében, becsukom a szemem, mint csók közben... :)

[ Szerkesztve ]

(#833) #71562240 válasza #03969024 (#827) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én ugyebár arrafelé terelnélek (bár persze nem tiltanám a másik irányt), hogy szakmérési-szaktanácsadási-szakeszközbeszerzési piaci szolgáltatás igénybevétele nélkül, tehát erre való pénzköltés nélkül is olyan akusztikát csinálsz magadnak, amilyet akarsz, egészen a szinte süketszobáig, olyan eszközökből, amik amúgy is valók-kellenek egy lakószobába-zeneszobába. Tehát nem kell nagy faxni, hanem józan ökölszabályoknak való megfelelés okos arányokkal. Ingyé".
A meglévő épületanyagok megadása, pontos alaprajz megadása, szóbajöhető lakberendezési eszközök körének megadása, elvárt akusztikai karakter megadása, oszt megmondom akár én is, hogy mit, mennyit, hova a kívánt eredményhez. Mindennapi lakószobai bútorzattal - persze bizonyos szokásos lakószobai bútorzatokat nem beengedve, csak ha muszáj.

(#834) #71562240 válasza #03969024 (#832) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja, hát így semmi mozgástér akusztikailag. Akkor mondjuk találj a falakra valami minél habosítottabb habosított tapétát, olyat, ami minél kevésbé sima felületű. Akár több rétegben is felviheted, ha mégis akarsz valami mozgásteret akusztikailag.

A szarufák közé meg persze, sűrű kőzetgyapot vagy üveggyapot, de nyilván esztétikailag azt is be akarod falazni-takarni valamivel.

Ilyesféle 3D tapétát, minél puhább, habszerűbb anyagból:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#835) #03969024 válasza #71562240 (#834) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Ja, hát így semmi mozgástér akusztikailag."
Lehet, rosszul gondolom, de pont fordítva: Azon kívül, hogy nem akarok hétköznapi bútorokat, így szinte minden szólhat kizárólag az akusztikáról.

(#836) #71562240 válasza #03969024 (#835) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, valóban "minden az akusztikáról fog szólni", hihi. Márminthogy mindenbe beleszólni.

Azt írtad:
"Néhány hangdoboz, állvány a készülékeknek, néhány fotel, ennyi a terv."

Tehát minden akusztikai ügyet falburkolattal akarsz megoldani - ez azonban lehetetlen.
Mindenesetre, például nézzél olyan 3D habtapétákat, amit utólag linkeltem az előzőbe. Vannak cifrább domborzatúak is - drágábban.

(#837) niof válasza #03969024 (#832) üzenetére


niof
addikt

Hasonló helyen hallgat zenét az úriember! Érdemes lenne végigolvasni a (szoba)akusztikai kalandozásait. Amúgy meg az egész blogja nagyon érdekes dolgokkal van tele...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#838) Dorian válasza #71562240 (#836) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogy lehetetlen. Falakra felhelyezett akusztikai panelek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#839) bta1 válasza #71562240 (#830) üzenetére


bta1
őstag

csak a kék papír jó, rézkarika vagy más színű nem

(#840) bkercso válasza #71562240 (#808) üzenetére


bkercso
nagyúr

például az ellenállásuk-impedanciájuk (és egyéb paraméterek)
:U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#841) bkercso válasza Alg (#809) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább rugalmasan kéne alátámasztani a szűrőt, hogy a rezgést ne adja át nagy felületeknek (szekrény aljának/oldalának). Ezzel a légtérhez való akusztikus csatolásán rontasz, vagyis kevesebb hang keletkezik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#842) #71562240 válasza Dorian (#838) üzenetére


#71562240
törölt tag

De most az én azon tartalmú mondatomra, hogy akusztikai panel nélkül lehetetlen, te azt válaszoltad, hogy de lehetséges, akusztikai panellel. A falra helyezett akusztikai panel egyrészt NEM burkolat, márpedig kizárólag burkolatról volt szó, másrészt nem tartozik bele a "néhány hangdoboz, állvány a készüléknek, néhány fotel" egyikébe se. Ugyanis lancerboy elmondta, hogy semmi mást nem visz abba a szobába, csak a hangdobozt, az állványt, a fotelt - meg a valamilyen burkolatot, illetve padlóra nyilván szőnyeget. Zenekriptát készít.
A falra helyezett akusztikai panelek nem burkolat. Láthattad, én is tanácsoltam már lancerboynak, hogy például falra helyezett akusztikai panelek, ő pedig mondta, hogy ne is álmodjak róla, mint ahogy a többiről se.

[ Szerkesztve ]

(#843) #71562240 válasza bkercso (#840) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, egyéb paraméterek is.

(#844) niof válasza #71562240 (#842) üzenetére


niof
addikt

Jó sz@r is lesz, de az ő dolga... Gyakorlatilag tök üres térben... Ehhh...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#845) #71562240 válasza niof (#844) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hozzátehető, hogy a gyakorlatilag töküres tér akusztikai problémája falakra felhelyezett akusztikai panelek segítségével is csak igen korlátozottan lenne kezelhető, és igen sok és igen extra akusztikai panelre lenne szükség a falakra helyezve - a sarkokban is, a "plafonon" is...
Kénytelen lesz lancerboy még tárgyalni erről a töküres térről.

(#846) alphamooncam válasza #03969024 (#835) üzenetére


alphamooncam
őstag

Jó lenne valamilyen módon elkerülni a falak párhuzamosságát, ha már bútorozásról nem lehet szó. A tetőtér ugye adott, és ez jó!

Illetve a sarkokat ( függőleges ) jó lenne valami fajsúlyos dologgal feltölteni.

Azt a habosított izét aminek amúgy sincs semmilyen tartása én nem erőltetném - ez biztosan berezonálna ekkora, stabil alátámasztás nélküli felületen.

Helyette kiporzás ellen valami olcsó vászonszerű anyagot tűznék fel a szarufák közé feszítve házilag, aztán ezt tetszőleges szövettel burkolnám.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#847) #03969024 válasza #71562240 (#842) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Láthattad, én is tanácsoltam már lancerboynak, hogy például falra helyezett akusztikai panelek, ő pedig mondta, hogy ne is álmodjak róla, mint ahogy a többiről se."

Én ilyet nem írtam! Lehet, nem fogalmaztam érthetően. Igyekszem elmagyarázni, mire gondolok. Alapvetően egy szoba falai valamilyen kemény anyagból vannak (vakolat, gipszkarton, lambéria, stb.) amelyek szinte csillapítás nélkül visszaverik a hangokat, ebből aztán mindenféle káros dolgok származnak. Ezeket igyekszünk több-kevesebb sikerrel mindenféle akusztikai panellel, ilyen-olyan csapdákkal csökkenteni.
Nálam még a kialakítás képlékeny. Nem ÁTalakítani szeretném a szobát, hanem KIalakítani. A szarufák közti kőzetgyapot tulajdonképpen már lehetne akusztikai panel is, hiszen a felépítése szinte ugyanaz. A célom az, hogy már eleve olyan módon legyen kialakítva, hogy a lehető legkevesebbet kelljen rajta korrigálni...

(#848) niof válasza #71562240 (#845) üzenetére


niof
addikt

Hát igen. Vannak olyan dolgok, amik ha akarjuk, ha nem, megkerülhetetlenek. Ilyen, a körülöttünk lévő lehallgató akusztikai környezet. Ha az távol áll, csak az átlagostól, akkor már rosszabb eredményre számíthatunk.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#849) #71562240 válasza alphamooncam (#846) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a habosított izé eleve stabilan alátámasztó, sima felületre való. Azaz, falra ragasztandó.

(#850) alphamooncam válasza #71562240 (#849) üzenetére


alphamooncam
őstag

Értem, hogy nemértem. ;)

Viszont ebben a korrelációban kb. annyi lenne a hatása mint a klasszikus tojástartóknak, meg a piramisszivacsnak... :B

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.