Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) funkmester válasza bta1 (#3996) üzenetére


funkmester
aktív tag

Csak akkor beszélj, ha a csendnél értelmesebbet tudsz mondani. Köszönjük :R

(#4002) p76 válasza #71562240 (#3977) üzenetére


p76
senior tag

Én csak az olyan vinyl rip-et ajánlom ami milliós értékű lemezjátszó és phono előerősítővel történt.
Persze ha már ilyeneket vásárolt az ember akkor kár lerontani a minőségét digitálisba :)

(#4003) python1


python1
veterán

Végre a Tidalon is lehet Atmos -ban hallgatni a zenéket, ez bizony óriási változást hoz a zenei kultúránkba is.Nem a mennyezeti hangsugárzás miatt, hanem inkább az objektum alapú dimenzionálás miatt, én ezt már vártam és bizony haladunk egy egészen más irányba.

(#4004) kukulec válasza #71562240 (#3977) üzenetére


kukulec
őstag

sajnos nem mind jelent meg cd-n. 1960-as alsó-provanszi zsákk énekel. ezeknek jó része, ha meg is van, piszok nehéz utána járni. ezen esetben a minőség kevésbé lesz fontos az emlékhez képest. klasszikus zenéket nem is szeretném digitalizálni, ott tényleg minden megvan sokkal jobb minőségben. ha elvinnék mindent profihoz, hát, egy hifi ára maradna ott, annyit meg nem biztos hogy ér.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4005) kukulec válasza dgyuri0123 (#3978) üzenetére


kukulec
őstag

tudom. de itt nem is az a lényeg. mint egy foltos, régi családi kép. amúgy is meglátjuk, gondolom nyár végéig nem is lesz esélyem ezzel foglalkozni, hála a körülményeknek.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4006) #71562240 válasza kukulec (#4004) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindenesetre, ha belevágsz ebbe a digitalizálásba, a helyedben az Audio-Technica USB-s megoldásaihoz képest megfontolnám a Pro-Ject hasonló árszintű dolgait. Függően attól, hogy megelégszel-e az A-T-nál az LP60 USB szintjével, ahhoz képest a Pro-Jectnél versenyez az Elemental (vagy a Primary kicsit többért), az A-T 120 USB-hez képest azonban akkor már én mindenképpen inkább a Pro-Ject Essential digitálisát választanám, azzal már egy használhatós lemezjátszód is lenne, kicsit drágábbért, mint az A-T 120 USB. Szóval, ha odaérsz, hogy belevágsz, fontold ezt meg, javaslom én - mondjuk a Pro-Jecteket annyira nem kedvelő Ear001 meg esetleg éppen az Audio-Technicákat fogja mondani, ha beleszól (bár a szóbanforgó szintre ő inkább eleve nem ereszkedik le, hacsak nincs az Edwards-nak is ilyesmije).

(#4007) liszi70 válasza kukulec (#4004) üzenetére


liszi70
nagyúr

"bakelit (tudom-tudom) lemezeinek bedigitalizálása..... a minőség kevésbé lesz fontos az emlékhez képest..... mint egy foltos, régi családi kép"

Igen, én is pont így vagyok vele. Többszáz lemezem van, a másként nem elérhető, de számomra értéket hordozókat én is digizem. Nem kívántam sokat költeni, eleve nem túl combos minőségű lemezek ezek. Ha tudsz szerezni jó áron egy asztali CD-írót, akkor szerintem olcsóbban kijöhetsz, mint egy rögzítővel egybeépített lemezjátszóval. Én is így csinálom, az enyém Philips CDR 760. CD RW Audio lemezre tud rögzíteni, amit már csak be kell vinni számítógépre.

[ Szerkesztve ]

(#4008) kukulec válasza liszi70 (#4007) üzenetére


kukulec
őstag

köszi, de valószínűleg akkor már veszek egy Audio-Technica AT-LP5X-öt. egyelőre ez van kinézve, de ha a kollégák pro-jectet mondanak, akkor megnézem azt is.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4009) #71562240 válasza kukulec (#4008) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudtam, hogy az AT-LP5X-nek is van USB-s változata, de ha odaáig felmész árban, akkor azt még én is megfontolnám a Pro-Jectek ellenében is, mert a direkthajtása ellenére nem egy rossz darab, és Magyarországon fajlagosan elég olcsó. És van MC fokozata is a phono-jának, ellentétben a hasonló áron kapható Pro-Ject Essential III vagy Debut III Recordmasterekkel, amelyeknek csak MM. Ilyen szintű lemezjátszóba persze kár belé egy drága kisjelű MC pickup, többe kerülne a leves mint a hús, tehát ez neked nem szempont (az én Essential-ömben persze ennek ellenére kisjelű MC hangszedő van, kétszer drágább, mint a lemezjátszó, na de az én lemezjátszóm persze alaposan modifikálva van, amit te megintcsak nem fogsz megtenni, és nekem eleve van külső MC phono fokozatom, eleve nem használnám a beépítettet).
Summa-summárum, nehezen döntenék, de azért inkább a Pro-Ject Essential III vagy Debut III USB-s változata - ám az AT-LP5X is jó választás az árához képest (és a phono-ja ugyebár MC-s), kár, hogy direkthajtásos. Szóval, ha odaérsz, hogy belevágsz, nézegesd meg a Pro-Ject Essential III Recordmastert is és a Debut III Recordmastert is, aztán gondolkodj alaposan.

(#4010) dgyuri0123 válasza kukulec (#4008) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

[link] ?

"csak a zene van"

(#4011) bta1 válasza p76 (#4002) üzenetére


bta1
őstag

Sajnos igazad van, és bár a lemezjátszó illetve phono az alap, a digitalizáló eszköz minőségéről sem szabadna megfeledkezni. A gyenge minőségben digitalizált hanglemez sokkal inkább paródiája az eredetinek, mint örömforrás, tele van a YT ilyenekkel, és az egészben az a legszomorúbb, hogy felnőtt egy generáció, amelyik jellemzően azt hiszi, hogy egy jó lemezjátszó hangminősége eredetileg se nagyon lehet különb. Illetve nem is olyan szomorú... ha túl sokan lennének tisztában az elérhető hangminőséggel, a régi jó hanglemezek egyszerűen megfizethetetlenek lennének.

(#4012) bta1 válasza funkmester (#4001) üzenetére


bta1
őstag

Most cseréld ki szépen a mondani szót kérdeznire, és bár talán felesleges leírni, buta kérdésre a válasz csak hülyeség vagy "kioktatás" lehet.

Ha a te fülednek, a te körülményeid között ezek a hangminőségbeli eltérések nem egyértelműek, nem magától értetődőek, kár rajta agyalni. Félre ne érts, a legokosabb, legintelligensebb emberek is gyakran kérdeznek csacsiságokat, ha fundamentálisan nincsenek képben.

(#4013) funkmester válasza bta1 (#4012) üzenetére


funkmester
aktív tag

Még mindig feleslegesen okoskodsz....érdekes mások tudtak értelmeset mondani, negativitás nélkül segíttetek a kérdéseim megválaszolásában. Te pedig csak az "ütközéseket" keresed...(nem kell mindenre reagálnod, főleg olyan dolgokra, amiben nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni és ezt meg is köszönném)

(#4014) bta1 válasza funkmester (#4013) üzenetére


bta1
őstag

Miféle "ütközésről" hadoválsz, és legfőképpen, miben lehetne neked úgymond segíteni? Lényegileg azt javasoltam, hogy hagyd a csudába a kérdést, és hallgasd boldogan kedvenc zenéidet, amilyen formátumban éppen megtalálod. Elmondanád, mit gondolsz ebben a jótanácsban negatívnak?

(#4015) #07400704


#07400704
törölt tag

CD. lemezek rippelésére ki milyen programot használ? melyik a leginkább ajánlott progi?
Én eddig a JRivert használtam erre is, de lehet van ügyesebb, jobb is.
Főleg wav-ba mentek, de DSD-be is szoktam, bár visszahallgatva lényegi különbség hangminőségben nincs.
Szóval ha van valakinek tuti progija, ne tartsa magában. :R

(#4016) #71562240 válasza #07400704 (#4015) üzenetére


#71562240
törölt tag

JetAudio. Semmi különös, semmi tuti, de annak tetszik legjobban a hangja kb. tízfélét összehasonlítva - azután választottam ripelésre, hogy évek óta azt használom a telefonomon lejátszóként, szintén a hangja miatt. (Középsáv- és felsőmélyorientált, telt.)

Hol a beszámoló?! Lássuk a medvét!

(#4017) #01758976 válasza #71562240 (#4016) üzenetére


#01758976
törölt tag

Lássuk, lássuk, de én kérnék egy teljes rendszerleírást is mellé, honnan miből, hová.

(#4018) johnywalker válasza #07400704 (#4015) üzenetére


johnywalker
őstag

EZ CD Audio Converter

(#4019) #03969024 válasza #07400704 (#4015) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha nagyon muszáj, akkor van egy régi Win98-as gépem, egy SCSI Plextor olvasóval, s WinDAC. Hihetetlen jó az a Plextor...

(#4020) #07400704 válasza johnywalker (#4018) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ezt már ajánlotta más is, most pont ezzel teszek egy próbát.

lancerboy:
Volt nekem is Plextor, de meghalt sajnos, vennék még ha lenne jó állapotú olcsón, bár ez utóbbi kettő tényező nem szokott együtt járni.

(#4021) #58092032 válasza #07400704 (#4020) üzenetére


#58092032
törölt tag

Még egy szavazat az EZ CD-re, nagyon ügyes program szerintem.

(#4022) p76


p76
senior tag

Itt a szép új jövő!
[link]
Tankcsapda koncert élőben, amit a koncert helyszínén a parkoló kocsiban ülve az autórádión lehet hallgatni.
Már várom a tudományos méréseket hogy nem lehet különbséget hallani az eredeti koncerthez képest.

(#4023) kukulec válasza p76 (#4022) üzenetére


kukulec
őstag

És most akik ott voltak, azok azt mondják h koncerten voltunk vagy kollektív radió hallgatáson?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4024) p76


p76
senior tag

Pedig ez az Amir arról híres hogy nem hall a különbséget eszközök között.
De az mp3 és wav közti különbséget még ő is hallja.
[link]

(#4025) bta1 válasza kukulec (#4005) üzenetére


bta1
őstag

A családi fényképek egyedi személyes emlékek. A nagy sorozatban legyártott hanglemezek saját példányaihoz is kötődhetünk, mint tárgyakhoz, dehát ebből a viszonyból mit őrizhet meg a digitalizálás? Az égvilágon semmit :(

(#4026) dgyuri0123 válasza bta1 (#4025) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez igaz.. Abban a pllanatban, ahogy digitalizáljuk, elvész az, ami miatt digitalizáltuk... az emlékek és a kötődés egy tárgyhoz.

"csak a zene van"

(#4027) liszi70 válasza dgyuri0123 (#4026) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ahogy digitalizáljuk, elvész az, ami miatt digitalizáltuk... az emlékek és a kötődés egy tárgyhoz"

A digitalizálás nem azt kell jelentse, hogy a tárgyat, a hanglemezt kidobjuk a szemétdombra. Természetesen megtartjuk, mint személyes, emlékekhez kötődő tárgyat. A rajta lévő hanganyag a mai technikai eszközökkel kompatibilissé tétele a lényeg a digitalizálásnál. Hogy ha a lemez el is kopik, meg is sérül, el is veszik, vagy ha nem akar az ember vesződni a lejátszás nehézségeivel, vagy elromlik a lemezjátszója és nem akar újat stb. stb. akkor is megmaradjon valami. Ez nem a tárgyról szól, hanem a rajta lévő hanganyagról. Ami praktikusan nem, vagy csak nagyon nehezen beszerezhető.
Nem fogom digitalizálni pl. a Rhoda Scott lemezeimet, mert szinte mind megtalálható profi módon digitalizálva CD-minőségben is. Etől függetlenül a lemezeket MEGTARTOM. Amiről ti beszéltek, erről szól, a tárgyakról. Viszont digitalizálom azokat a (pl. népzenei) lemezeimet, amik soha a büdös életben nem lesznek digitalizálva a kiadó jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

(#4028) dgyuri0123 válasza liszi70 (#4027) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt egy előzmény napokkal ezelőtt, ahol arról beszéltünk, hogy CD-ről is beszerezhető sokminden, de akkor "kukulec kolléga" elmondta, hogy kötődik azokhoz a lemezekhez.. na most, ha digitalizálom az LP-t onnan kezdve nincs kötődés, tehát CD-ről is nyugodtan be lehet ripelni szerintem, ráadásul biztosan jobb lesz a minősége. Persze, ami nem beszerezhető CD-n, azt nem lehet másképp digitalizálni, minthogy a saját lemezemet fogom beripelni. Saját magamból kiindulva tudom, hogy amit beripeltem magamnak, azok mind elvesztették tárgyi "jelentőségüket", pedig ott vannak a polcomon, de egyszerűen ki/leváltotta őket az FLAC. Amíg kizárólagos formában volt, addig tudtam, hogy akkor hallhatom, ha bekapcsolom a lemezjátszót...

"csak a zene van"

(#4029) #58092032 válasza liszi70 (#4027) üzenetére


#58092032
törölt tag

A Hungaroton népzenei albumokat is árul digitalizálva (flac is van nekik, nem csak mp3) [link]

(#4030) liszi70 válasza dgyuri0123 (#4028) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Saját magamból kiindulva tudom, hogy amit beripeltem magamnak, azok mind elvesztették tárgyi "jelentőségüket"

Nálam nem így van, a régi fényképeimet ugyanolyan becsben tartom azután is, hogy beszkenneltem őket. Kevesebbszer kell kinyitnom a fotóalbumot, de a polcomon ugyanolyan előkelő helyre van helyezve. :) Ugyanez igaz az LP-kre is.

[ Szerkesztve ]

(#4031) Jorus válasza dgyuri0123 (#4028) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ezzel szemben nagyon szeretem hallgatni a kazettáról digitalizált régi, Tilos Rádióból rögzített Palotai mixeket a '90-es évekből. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4032) dgyuri0123 válasza Jorus (#4031) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én pedig nem szeretnék többé Riga 4-es kismotort birtokolni, sem Trabantot, pedig volt és akkor még hű de nagy szám volt. A nosztalgia egy dolog... :D

(#4030) liszi70 Azok a képek nálam rég kifakultak... szinte nincs mit digitalizálni rajtuk. :(((

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4033) liszi70 válasza #58092032 (#4029) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A Hungaroton népzenei albumokat is árul digitalizálva"

Amik nekem vannak meg LP-n, azok a hungaroton látókörébe sosem kerültek be. :) Persze lehetséges, hogy valakik, valamikor, valamilyen minőségben már digitalizálták ezeket, de nincs okom feltételezni, hogy az enyémtől jobbak lennének, mivel kiadói szinten és profi módon szerintem sosem fognak bekerülni a kalapba, és nem a kultúrális értékük, hanem
a szűk rétegigény miatt.

(#4034) liszi70 válasza dgyuri0123 (#4032) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azok a képek nálam rég kifakultak."

Komolyan? Akkor vagy napfényen tároltad őket, vagy nem is tudom. Nekem némelyik régi, fekete-fehér fotóm élesebb, kontrasztosabb, mint sok színes, újabb előhívású fényképem.

"nem szeretnék többé Riga 4-es kismotort birtokolni, sem Trabantot, pedig volt és akkor még hű de nagy szám volt. A nosztalgia egy dolog"

Oké, értem, hogy miért nem fogsz bele pl. az LP-zésbe. De most arról van szó, hogy mit kezdjünk az évtizedek alatt felhalmozódott és meglévő, számunkra értéket képviselő trabantokkal, rigákkal, amik felett eljárt az idő, de tudnak valamit, amit nem, vagy csak nagyon nehezen lehet pótolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4035) Dorian válasza dgyuri0123 (#4026) üzenetére


Dorian
félisten

Tárgyakhoz valò kötődès számomra eleve èrtelmezhetetlen, de ha a tárgy meglète mèg felesleges is a funkciòhoz, akkor vègkèpp.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4036) python1 válasza Dorian (#4035) üzenetére


python1
veterán

A rendszeredhez biztosan kötődsz, mivel elkordonoztad a gyerek elől. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4037) #07400704 válasza Dorian (#4035) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ne haragudj, de ha számodra értelmezhetetlen egy tárgyhoz való kötődés, akkor te érzelmileg nagyon szegény ember vagy.

(#4038) bta1 válasza liszi70 (#4030) üzenetére


bta1
őstag

"Ugyanez igaz az LP-kre is"

A hasonlat ott megy félre, hogy fénykép esetében nem a tárgyhoz (lemezborító), hanem a tartalomhoz kötődünk érzelmileg.

(#4039) Dorian válasza #07400704 (#4037) üzenetére


Dorian
félisten

Nem haragszom. Èppen, hogy tárgyakhoz valò kötődès jelez èrzelmi fejletlensèget. Főleg ha a tárgyban nem is maga a tárgy, hanem a tartalom az èrtèk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4040) python1 válasza Dorian (#4039) üzenetére


python1
veterán

Amúgy is van háziállatod az felülír mindent.
Nekem van kötődésem szép tárgyak felé, szeretem körülvenni magamat mindenféle tárgyakkal.

[ Szerkesztve ]

(#4041) liszi70 válasza bta1 (#4038) üzenetére


liszi70
nagyúr

Részben igaz, amit írsz, de én nem cserélném el pl. a szüleimtől örökölt LP-ket egy, akár sokkal jobb minőségű ugyanolyan LP-re. Abból csak 1 van. :) Az arról digizett másolat is + értékkel bír.

(#4042) liszi70 válasza Dorian (#4039) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Èppen, hogy tárgyakhoz valò kötődès jelez èrzelmi fejletlensèget."

Nem a tárgyakhoz való kötődés jelent érzelmi fejletlenséget, hanem a tárgyakhoz (vagy bármi máshoz, hifihez, fórumozáshoz, hifi-fórumozáshoz stb.) való túlzott kötődés jelent érzelmi fejletlenséget. Minden a mértéken múlik.

[ Szerkesztve ]

(#4043) p76


p76
senior tag

[Top 10 rules for audiophiles]
Második szabály: ne vásárolj mérések alapján :K

(#4044) dgyuri0123 válasza liszi70 (#4034) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

40+ éve LP-zek folyamatosan...mindig volt lemezjátszóm, igaz, nagyon ritkán teszek fel lemezt a pörgetőre... de azért el nem adom. Lemezem sajnos elég kevés maradt, mert egy őrült pillanatban eladtam a nagyját. Ami maradt (60-80db), az marad, pedig akad köztük sok gagyi kiadású "bakelit".
Viszont nem akarnám digitalizálni egyiket sem. Ha hallani szeretném, felrakom a "tányérra". :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4045) #71562240 válasza #07400704 (#4037) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hol marad a tápszűrőről szóló mélyteszt?

(#4046) salesman válasza dgyuri0123 (#4044) üzenetére


salesman
őstag

Jó is az...
[link]

Türűűűdrááá!

(#4047) fehér_ember válasza #71562240 (#4045) üzenetére


fehér_ember
addikt

Minek is az? Mindenkinek lehet: éjjel 3-nak hívják. :)

(#4048) #71562240 válasza fehér_ember (#4047) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én inkább megyek aludni.

(#4049) fehér_ember válasza #71562240 (#4048) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mostmár nekem is kéne. Én sem a "tisztább" áram miatt maradtam fel; de amúgy hifiztem (főleg tápkábeleimet hasonlítgattam, meg a földelés bekötést, persze zenehallgatással).

(#4050) #07400704 válasza #71562240 (#4045) üzenetére


#07400704
törölt tag

A járatása folyamatban van, a jó tulajdonságát egyértelműen bizonyította eddig is, de mivel néhány ember csak fikázni tudja, ezért kihagyom a bővebb bemutatását, viszont szívesen látok bárkit aki kíváncsi rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.