Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #71562240 válasza dgyuri0123 (#197) üzenetére


#71562240
törölt tag

Defektes kerékkel nem öröm autózni. :Y

(#202) dgyuri0123 válasza #71562240 (#201) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nézd meg ezt és rájösz, mennyire relatív, hogy mi orenáré. És ha most sem érted, hát sajnálom. Ja és aki felvette ezt a videót, tuti büszke a rendszerére... Ja és a zene szeretete is biztosan megvan ott is valahol, jó mélyen a béka se.... :)

És most nagyon szemét leszek. Tételezzük fel, hogy ez a srác idejön és elkezd oltani engem, vagy téged. Ez így rendben lenne? :Y

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#203) python1 válasza dgyuri0123 (#202) üzenetére


python1
veterán

Azért öreg motorosok pár kérdéssel és az adott válaszokból,gyorsan következtetnének az ember igényszintjére.

(#204) szazbolha válasza python1 (#193) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha komoly a maghívó akkor lehet élnék vele egy távoli jövőben. Kedvelem a balatont, de leginkább ősszel.
Ortodox módon ragaszkodom a hagyományos megszokott rendszerekhez, de elfogadom, hogy a DSP nem egyszerűen EQ, meg több/jobb a fullus házimozik szoba és hangfal korrekciójánál.
De nehéz megemésztenem - főleg most hogy hangfalakat barkácsolok és sokféle hangszórót kipróbálok- , hogy miként leht DSP-vel pótolni, ami fizikailag nincs meg egy hangszóróban.
Ha viszont meg van benne.... akkor? Minek a DSP?
Szoba korrekcióra egy amúgy jó/tökéletes rendszer mellé?

(#205) dgyuri0123 válasza python1 (#203) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha ez ilyen egyszerű lenne...

"csak a zene van"

(#206) #71562240 válasza dgyuri0123 (#202) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is büszke voltam, mikor DC2050-öm volt! Lancerboy még most is azt hallgatná, ha hagynánk, hárman rángattuk ki a kezei közül, úgy ragaszkodott hozzá! Kétszer ugrott a kútba utána!

Na de komolyan.
Továbbra se látok semmit abban kommentedben, aminek a megértése bármekkora megértési teljesítményt kívánna az olvasótól. Miért ragaszkodsz hozzá, hogy nem értjük a szövegedet? Szimpla mellérendelő mondatok, bárki csuklóból megérti őket, aki tud olvasni. Nincs mit nem érteni benne. Azt valóban nem látom, hogy a kommented mennyiben vonatkozott az enyémre, de a szövegedet értettem, a megértése nem okozott semmi nehézséget, tízszer nehezebb szövegekkel is elbánok fél szemmel is. :)

Én az általad "megválaszolt" kommentemben megállapítottam, hogy mitől olyan a zene, amilyennek azt a zeneszerző szándékolta. A zene akkor is attól zene, amitől zene, ha sokaknak ordenáré hangú hifi rendszerei vannak. Nem függ össze. Az autó akkor is attól autó, amitől autó, ha némelyeknek defektes kerekű az autója. Nem függ össze.

(#208) python1 válasza szazbolha (#204) üzenetére


python1
veterán

Természetesen szívesen fogadlak!
Pontosan én is készítettem már néhány,és fogok is még néhány hangsugárzót készíteni,de már csak kizárólag aktív váltással,utankénti erősítéssel.
Meglepődnél,hogy hány sebből vérzik egy rendszer,mondjuk ha mérés után valaki hozzáértő kielemzi,kioltások,késleltetés,kiemelés,torzítás,lecsengési idő csak,hogy néhányat említsek.
A mérés nélkül épített hangsugárzóról már nem is beszélek.
Ha mondjuk mérés után adsz a rendszernek egy autómatikus korrekciót az rengeteget dob a hangon,ha mondjuk ezt még kiegészíted akusztikus kezeléssel,akkor nem egy szintet hanem véglegesnek mondható állomásra érhetsz,de ha mondjuk kábelezéssel vagy maás passzív eszközzel próbálod ezt meglépni,sehová sem fogsz fejlődni kb körbe-körbe kergeted a .....
Ezt tapasztalatból mondom,kb nagyon sok pénz elköltése kábelekre,különféle eszközökre körbe-körbe kergetve a farkamat.

Természetesen attól még én jól alszom,hogy más nem ezen az úton próbál eljutni a végeredményhez.

[ Szerkesztve ]

(#209) szazbolha válasza dgyuri0123 (#202) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem jelenleg is van Videoton DC 2050 E-em több másik régiség mellett, a legtöbben egy rádiórerősítővel kapták, nem válogatták.. Tudom messze van a hifitől, de abban bizonyos vagyok, hogy nem úgy kéne szólnia mint azon a az yt felvételen.
.
Ha ez elrettentő példa akart lenni, akkor nem a készüléké, hanem tulajdonosi igényszint elrettentő példája. Nem az a probléma hogy így hallgatja, hanem hogy ezt közszemlére teszi.
De lehet az se baj.

(#210) szazbolha válasza Ear001 (#207) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem csak a yamaha yapoja van, állítólag a jobbik.
Frankon beálítja a barkács hangszóróimat is, látom az EQ vonalat, mutatja hol rossz a fázis, és jó is lesz a hangja, de 20-percnél többet nem bírom hallgatni, visszakapcsolom directbe.
.Tartok tőle így járnék a DSP-vel is, lehet nem 20 perc, hanem 20 nap után kapcsolnám le....

(#211) dgyuri0123 válasza #71562240 (#206) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Meggyőztél, nem itt a helyem... :R

"csak a zene van"

(#212) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#202) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet csak azért tette föl hogy megfülelhessék mások és így megmentse őket.
Ilyeneket hallgattatok? Gondolom annyira még olcsó sem volt?
Hát akkor inkább most van a hifi fénykora nálunk, hála szomszédaink jólétének és vásárlókedvének, vagyis a használtpiacot ellátóknak.

(#213) #71562240 válasza dgyuri0123 (#211) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ilyesmiről nem beszéltem. Na majd reggelre kijózanodsz, aztán..., hja Szilveszter lesz. ;)

(#214) python1 válasza Ear001 (#207) üzenetére


python1
veterán

"De az igazság az volt, hogy akármennyire picit próbáltam DSP-vel belenyúlni a hangba az üzenet elveszett. Mindegy volt, hogy Roon-ba, HQPlayer-be és hány biten tettem vagy milyen óvatosan. Nem szólt rosszul egyáltalán a rendszer (sőt!), csak minek szól. Ez volt az érzésem."
Na ezzel a részével egyáltalán nem értek egyet,vagy te mást értesz DSP-zés alatt,de az is lehet,hogy csak egyszerűen másként éljük meg a zenehallgatás lényegét.

[ Szerkesztve ]

(#215) #92251648 válasza Ear001 (#207) üzenetére


#92251648
törölt tag

Nem mintha nagy rajongója lennék a mostanság divatos DSP-s korrekciónak, de Carbon4copy érzésével van egy nagy problémám. Mégpedig hogy az általunk hallgatott felvételek szinte mindegyike átszaladt valamilyen DSP-n a stúdióban. Ha ezt a tényt elfogadjuk, akkor a szerző kijelentésével nehéz mit kezdeni.

(#216) #10726912 válasza dgyuri0123 (#211) üzenetére


#10726912
törölt tag

Még mindig azt érzem, hogy olyan dologról beszélsz, amit igazából nem vitatott senki, de te feltételezel, hogy az úgy van. Azaz neked van egy rendszered, 40 év tudásod, és ezen tapasztalati tudást és erőfeszitéseid eredményéből felépült rendszered hangjainak szépségét félted, emlited fontosságát a hifizés világában és azt érzem, hogy sokakkal szemben félted, feltételezed, hogy sokaknak ez nem számit annyira. Sokadik ilyen megnyilvánulásod, senki nem vitatja ennek fontosságát, erről szól a hifizés. A defektes autó is autó, nem azzal van a baj, ha valakinek olyanja van, hanem azzal, ha valaki azzal közlekedik, és azt mondja, az a jó, ezt is értjük, és nem vitatjuk. Itt még mindig hümmögés nélküli topikban vagyunk, hifi topik, ahol rendszert épitünk a minnél magasabb szintű zenehallgatás céljából. S Mi, rendszerépitők, hifizni akarók beszélünk ebben a hifi topikban, olyanok, akik nem akarnak deffektes kocsival autózni, bár azzal is elvinnék a gyereküket a kórházba, ha muszáj lenne, de csak kényszerből használják. Az, hogy DSP, kábelmánia, moddolás, gyári cuccok magas szinten válogatása kevés vagy sok pénzért, mindez egy célt szolgál: eljutni a kocsival, ahová akarunk. Ezt a bizalmat kell megadnod az itt fórumozóknak, és helyre billen minden. A youtube videó a minden kereke defektes autó esete, ezt sem vitatja senki, az már nem alkalmas autózásra, van bizonyos igényszint, de még azok is szólhassanak, ha nem lehet őket eljuttatni gumishoz, akkor ki kell őket kerülni, úgyis gyorsabb a kocsid. De ha egy is elmegy a gumishoz, megint van értelme, mig akik jó gumikkal autóznak, azok beszéletnek a valódi autózás örömeiről, rejtelmeiről. Ez nem csak neked fontos, hanem mindenkinek, aki ebben a fórumban beszélgetni akar. Kammerer pedig annyira nem megy defektes autóval, hogy repülővel szálldos ide-oda :Y

(#217) #71562240 válasza python1 (#214) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem a különbségeinkben főleg két dologról van szó.

1. Némely dologban eltér a hangkarakter iránti igényünk, ami ráadásul időszakonként változhat is, ez ugyebár természetes. Nekem is, és gondolom, Ear-nek is alkalmasint kicsit túl steril, ami számodra a pontosságával, szabályosságával per pillanat tökéletes. Én nem tudom, mennyi idő alatt unnék vagy nem unnék meg jó rendszert, jól DSP-zve, mert nem volt alkalmam hosszabb ideig együttélni ilyesmivel, csak 1-2 órákat. A legjobb ilyen élményemnél triamplifikált T+A rendszer volt "megtámogatva" DSP-vel, és persze, veszett jó volt az a precizitás, az a szinte matematikai pontosság, amivel a rendszerből kijött a hang, már csaka triamplifikálás miatt is jól érzékeltetve, hogy az egyes hangszórók meddig dolgoznak, és hol lép be a következő hangszóró. Zavarni biztos nem zavart volna a hallgatása hónapokig se, már csak azért se, mert hol volt az én rendszerem attól színvonalban. De végig éreztem, hogy abból a pénzből, ami a dolog matematikájára fordítódik egy ilyen rendszerben, több zenét tudnék kiszedni a készülékekből, ha a hangjel hagyományos kezeléséhez szükséges alkatrészek minőségét forszíroznám, ráadásul kivenném mindazt az alkatrészhalmot a rendszerből, ami a dolog matematikájáért felelős - minél kevesebb alkatrész, annál kevesebb rontás.

2. Óvatosabbak vagyunk, mint te. Óvatosabban ítélünk. És főleg, óvatosabban költünk, óvatosabban vágunk bele drága kísérletekbe. És ez valószínűleg így volt akkor is, mikor nyolcéves hifisták voltunk, mint most te vagy. Gondolj bele, az 5.1-től majd a fele zene fele film sztereó rendszertől elindulva mi mindent éreztél már megváltásnak a nyolc év alatt, open baffle-on és membránok parkettalakkozásán és DIY Visatonon és kismillió táptrafót tartalmazó Bodor gólemeken és hasonlóan böhöm CAV-okon és Emotivákon és egyebeken át varázskábelekig és kábeltartókig és varázsállványokig... "Sokszor" jelentetted be egy-egy változtatás, vásárlás után, hogy akkor most megérkeztél, na most végre tényleg megkaparintottad a lényeget, és kész van a mű, hadd szóljon. Aztán két hónap múlva menetrendszerűen jött egy újabb optima megoldás - általában halom pénzért, persze. Én elsőgenerációsértelmiségi panelproliként félelemmel teljes borzongásos áhítatos irigységgel figyelem nyolc éve, hogy milyen nagypolgári könnyedséggel ugrasz bele egy-egy új költséges készülékbe, kísérletbe...
Most éppen a DSP-ben találtad meg a lényeget. De meddig fog ez tartani? Biztos, hogy fel kéne most számolnod egy s mást abból a rengeteg drágaságból, amit összegyűjtöttél sok-sok pénzért és energiával? Amikhez külön lágyindítót kellett kitalálnod, mert annyira megalkuvás nélküliek? Miközben máig nincsen akusztika a zeneszobádban?
Azt még érteném, hogy felszámolsz ezt-azt, amikor tele van párhuzamosságokkal, duplumokkal a rendszered. De biztosan okos dolog, hogy most a DSP miatti aktuális megvilágosodás vezessen ahhoz, hogy felszámolj vérrel és verejtékkel megszerzett és installált gyönyörűségeket (akár, még ha néha vargabetűk is)? Miközben máig nincs akusztika a zeneszobádban?
Mi lesz a "nagy open baffle" projekttel? Kiváltja a DSP?
Mondom, én csak áhítattal figyelem, mi mindenbe beleugrasz pénzt, paripát, fegyvert nem kímélve, de most óvatosságra intenélek abban, hogy a DSP-ben találd meg az új elixírt, és felszámolj emiatt olyan rendszerelemeket, amiket ezen új vonal nélkül nem gondolnál felszámolni. Óvatosságra intenélek - felszámolósdiban mindenképp.

(#218) #56474624 válasza #92251648 (#165) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem a zenéléssel inkább az változik, hogy az ember olyan dolgokat kihall a zenész hangszeres játékából, amit addig nem. Értelmet nyerhetnek olyan dolgok, amik addig nem. De ez inkább a hangszeres technika, a konkrét hangok, zenei motívumok kihallására van hatással. Az érzelmi tartalom feldolgozására szerintem nem. Nem élem át most jobban Chopint, mint 15 éve, mikor még nem zenéltem, és nem tombolok jobban Slayerre sem. Mert a zenét nem kell tudatosan feldolgozni, tudatalatt jönnek létre az érzelmek/hangulat. Mint mikor filmet néz az ember: szükségtelen külön, tudatosan figyelnie a zenére (sőt, annál jobb, ha nem teszi), mert akkor is hat, ha a film után egyetlen kis dallamfoszlányra sem emlékszik belőle.

Amúgy hifi buzulás nélkül is lehet úgy zenét hallgatni, hogy ne az érzelmi mondanivaló legyen az elsődleges. Lehet analizálni a zenét nem hifi füllel is. Szerintem, mikor a zenész teljesítményét nézem, az sem az az igazán elmélyült zenehallgatás, mint mikor egyszerűen csak sodródok, "belesüppedek" a hangok világába.
Szóval szerintem ez fejben dől el, hogy az ember átkapcsol-e olyan tudatállapotba.
Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy vannak olyan hifi-rendszerek is, melyekkel ez eleve esélytelen: a zenehallgatás legnagyobb ellensége a nyomulós magas, a magamutogató hangok.

[ Szerkesztve ]

(#219) #10726912 válasza #56474624 (#218) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azt hiszem, nagyon jól megfogalmaztál nagyon sok mindent :) Hozzá tenném, hogy a hifi nálam csak eszköz a zene, a hangok világába, a zene és a hangok kellenek, s az a jó, mikor nem hivja fel semmi a figyelmet magára, tehát a részletező, teres, szinpadot adó, sehol nem tolakodó, bántó (a magas hangok sokasága és természetesen a mélytartomány túlzottsága is bántó), hanem olyan fokon minőség, ami megszokottá válik pár óra hallgatódzás után, nagy hangerőn sem fáraszt, és mindig örömmel kapcsolod be, nem akarsz állitgatni, nem akarsz cserélgetni. Az eszközök szeretete nálam ott merül ki, hogy minden eszköz, kábel egyedi dolog, minden változtatás, módositás jelentőségteljes egy letisztult rendszerben, és ezeket ismerni, meghallani, megérteni egy hobbi számomra, mosoly és vigyor a köbön, mondhatom, hogy 12 éves korom óta bújok bele tudatlanul (szakmai tudás nélkül) is a hangkeltők világába, nem tudom miért, de szólnak, nem vagyok műszerész, de a paneleket nézegettem gyerekként is, a kazettás magnók világában is, szétszedtem, össze raktam, fogdostam a paneleket, hangszedőket, egy rádió adás kedvéért órákig aggattam a szobában a különböző drótokat össze és boldog voltam, hogy újra bejött egyszerre az összes kedvenc adóm, miközben a szüleim attól féltek a sok drót miatt, hogy megüt az áram... :D ...de mindez csak hobbi, másoknál, mások rendszerét meghallgatni hobbi, a saját hifim viszont Kell, mert zenét Úgy akarok hallgatni, ahogy azzal össze nőttem :) Tehát nálam több részből áll a Hifizés: vágyok koncertekre eljárni, élő hangversenyekre, dzsezz, klasszikus, akusztikus előadásokra, felejthetetlen élmény :) Vágyok eljárni hifistákhoz, akiknek rendszerük van, megismerni a rendszerüket, mi alapján, hogyan választották azt, ami ott van és mit szólnak az enyémhez, több órás beszélgetés és hallgatódzás, tapasztalat szerzés, épitő jellegű kritika, ismerkedés emberekkel :) S vágyok zenét hallgatni, ugyanott uganúgy, elmélyülni hangokban, akkor bekapcsolni a rendszert, ha kipihent vagyok és jókedvű, akkor bekapcsolni, ha fáradt vagyok, és mindig, meghallani a hangulatom miatti különbségeket is :)

(#220) #92251648 válasza #56474624 (#218) üzenetére


#92251648
törölt tag

Igen, illetve is. A zenei tudás új megvilágításba helyezi a dallamot, harmóniát, összhangzatot, ütemezést. De van egy másik hozadéka is, mégpedig a zeneszerzőkkel, muzsikusokkal, hangszerekkel kapcsolatot háttér információk. Ezek birtokában máris nem csak hangokról szól a zenehallgatás, sokkal inkább komplex élményt nyújt. Utazásaink során is több, érdekesebb benyomás ér minket, ha van némi fogalmunk az aktuális helyszínről, az ottani emberek életéről. Ezek hiányában csak egy furcsa filmet nézünk, aminek nagy részét nem értjük. A művészetek nagy csodája, hogy hozzáértéstől függetlenül képes élvezni őket mindenki, de az élvezetnek sok szintje van hozzáértéstől függően.

Festőművész barátommal festmény kiállításra menni nem akármilyen élmény. Órákat képes beszélni olyan képekről, amik mellett én magamtól simán elsétálnék, de a kapott infók birtokában teljesen másként nézek rájuk, miután tátott szájjal végighallgattam a szakember elemzését.

(#221) python1 válasza #71562240 (#217) üzenetére


python1
veterán

Igen,nagy körvonalakban kb így telt valóban az elmúlt 8-év (basszus),belegondolva másoktól olvasva elég érdekes,de igaz.
Köszönöm egyébként az óva intést! :R
Tulajdonképpen teljesen igazad van,és aki átlátja az ámokfutásaimat,egy igen hosszú folyamatnak voltatok megfigyelői a "DSP" szoba korrekció csak egy eszköz,nem nevezném A nirvánanak,csak egy elengedhetetlen kelléknek,A végfokok más célt szolgálnak majd, mozit szolgálják ki DSP modulokkal kiegészítve,többutas váltással,ez egy rengeteg odafigyelést,tervezést igénylő projekt lesz,teljes szobaakusztikai kezeléssel kiépítve,hangsugárzók beépítésével stb.Az Open baffle projekt természetesen robog tovább, szintén utankénti erősítéssel,váltással de szintén minőségi,és megfontolt tervezéssel a szobához illesztve. Az egyszerűsítés abból állna számomra,hogyha újra kezdeném a zenei láncom kiépítését,aktív váltást használnék utankénti erősítéssel,hypex erősítő modulokkal megvalósítva,nem lenne semmi hókusz pókusz a kábelek,állványok,elcsatolás körül,választanék valamirevaló kábelt és kész.Tulajdonképpen most is ez lesz,de már a meglévő erősítőket ,kábeleket felhasználva.

(#222) #03969024 válasza #71562240 (#206) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mit tehettem volna? Úgy jártam, mint a hűtőgyári Szása, akinek nem volt hűtőszekrénye, mert a hazahordott alkatrészekből otthon valahogy mindig tank jött ki. Bementem a HI-Fi boltba dobozt venni, aztán cementtel, téglával jöttem ki...

(#223) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Akinek van lemezjátszója az már mérte meg hogy stimmel-e a fordulatszám?
Gondolom mivel 33 és 1/3 a percenkénti fordulatszám; ezért ha lemérjük hogy mennyi idő telik el amíg 100 fordulatot megtesz, akkor ideális esetben pont 180 másodpercet kellene mutatnia a stoppernek.
Mekkora tűrés van erre megadva? Hány százalékos vagy esetleg tizedszázalékos eltérés számít még megfelelőnek?

Nyilván ez olyan lemezjátszónál "érdekesebb" ahol nem lehet finomszabályozni a fordulatszámot.

[ Szerkesztve ]

(#224) #71562240 válasza python1 (#221) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, hajrá! :)

De ha nem DSP helyett, legalább mellette törődhetnél többet a szobaakusztikával is. Vagy mostanában már azzal is törődtél?

[ Szerkesztve ]

(#225) python1 válasza #71562240 (#224) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm!

Még nincs,mert másik lakást vettünk, ami talán már a végleges :) ,mert nálam lakás,ház,autó,asszony,hifi jönnek mennek elég sűrűn,még az országok sem egyeztek az utóbbi 8-évben,legalább 3-ban éltem.De most végre megállapodtam,és itt rendbe lesz téve az akusztika,természetesen szakember bevonásával.Hallotok még 1-2 agymenést a részemről,abban viszont biztosak lehettek. :D

(#226) #71562240 válasza fehér_ember (#223) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában kisebb gondnak tekintjük a sebesség alapeltérését a szabványostól, de ebben is inkább az ezrelékes szintet tudók tekinthetők már lemezjátszónak. Az igazán jók elérik a tízezrelékes szintet is. Mondjuk kb. 5-6 ezreléket tudnak a mai alaptípusok, kb a Rebeled is ilyesmi környéki lehet specifikációilag. Ez a jelenség ugyebár azt jelenti, amit kérdeztél, azazhogy a lemez stabilan kicsit lassabban vagy kicsit gyorsabban forog, mint kellene.

Általában nagyobb gondnak tekintjük a wow and fluttert, amit legpontosabb talán lassú és gyors sebességingadozásnak hívni, de szokás szimplán nyávogásnak is. Mondható ez a sebesség "lengésének" és "remegésének" az átlegsebesség körül. A wow rész afféle "alacsonyabb frekvenciájú lengést" jelent, a flutter rész pedig "magasabb frekvenciájú remegést" - lásd "lassú" és "gyors" sebességingadozás. Nincs rá jó magyar terminus, vitatott, hogyan is lenne érdemes magyarul hívni. Én praktikusnak tartanám sebességlengés és -remegésnek hívni. Magyarul mondva oszcillál a sebesség, de sokféle oszcillációs frekvenciával és amplitúdóval egyszerre.
A wow and flutter feltűnő torzításokat szokott okozni, ha nagy az értéke. Ebben 2-3 ezrelékes érték már alapszinten rendben levőnek tekinthető, az igazán jó futóművek ebben is beesnek a tízezrelékes szintre - de 1 ezrelék is már egészen jónak számít. Ez a jelenség ugyebár azt jelenti, hogy a lemez különféle frekvenciaösszetevők (és ezek amplitúdói) mentén minden időpillanatban változóan lassabban és/vagy gyorsabban halad mint kellene, és mivel a sebbességeltérés folyamatosan változik, folyamatos gyorsulási-lassulási hatások is vannak. Folyamatosan egymásra rakódó Doppler-effektusok kavargása például az eredménye. Ezt persze nem tudod mérni stopperrel. Okozzák a futómű sajátfolyamatai is, de például az is, hogy a tű a barázdában futás közben ugyebár változóan fejt ki ellenállást a futóműre.

[ Szerkesztve ]

(#227) fehér_ember válasza #71562240 (#226) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, én nem a fordulatszám-ingadozásra voltam kíváncsi; hanem a fordulatszám eltérés tűrésére.
Nyílván az már régen rossz ha kihalljuk hogy gyorsabb vagy épp lassabb a felvétel a kelleténél. De azt nem gondoltam volna hogy arra is "közel" annyira szigorú előírások vonatkoznak mint az ingadozásra.

[ Szerkesztve ]

(#228) xtremetuning válasza #71562240 (#1) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszönöm a meghívást Mackó !

Igyekszem figyelni :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#229) #71562240 válasza fehér_ember (#227) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha belegondolsz, azok az eszközök, amelyekkel a sebesség átlagpontosságát elérik, általában segítik az ingadozáscsökkentést is, és viszont. Tehát a százalékpontokat nézve olyan nagyon nagy eltérés nem várható az értelmezhető minőségű típusoknál.
Talán jól látok olyan tendenciát, hogy az alaptípusok esetében kicsit lazább szokott lenni a sebesség pontosságának a specifikációja és rigorózusabb az ingadozásé (hiszen az lényegesebb paraméter), és ahogy megyünk felfelé minőségben, egyre inkább utoléri a pontosság specifikációja az ingadozásét. (Megint más kérdés, hogy a specifikáció mennyire igaz.)

(#230) #71562240 válasza xtremetuning (#228) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem elég igyekezni:
figyelni akarni kell!
És nem elég figyelni:
de tenni, tenni kell!

(#231) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#232) #92251648 válasza fehér_ember (#227) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha nincs viszonyítási alapod (és általában nincs), több százalékos sebesség eltérést sem veszel észre. De ha ingadozik (nyávog), azt azonnal észleled. Ha a zenekar fél hanggal lejjebb hangol, a közönség szunyókál békésen, de ha valaki hamisan játszik, repülnek a paradicsomok.

[ Szerkesztve ]

(#233) fehér_ember válasza #92251648 (#232) üzenetére


fehér_ember
addikt

Öcsém jött azzal hogy túl gyorsak a zenék a lemezjátszóján; 180 helyett 172 másodperc alatt tesz meg 100 fordulatot. Az 4,4%-os eltérés. "A modern kor csodája"

[ Szerkesztve ]

(#234) #03969024


#03969024
törölt tag

Ezt most találtam egy másik topikban:
"A masik gyongyszem az LP fetis. Eleve mesterszalag kopiarol keszult a legtobb eddig (es ma is rengeteg), es mire nagynehezen a kello minosegu LP megszuletik, mar van egy, a forrasra ravert RIAA korrekcio, aztan a lemez visszajatszasakor ennek az ellentettje, illetve tok jo a tudat, hogy nagyjabol atlagosan 80Hz alatt minden mono-ban szol, nem ? Oke, hogy itt mar elegge csokken a hang iranykarakterisztikaja, de azert na, hifinek nevezni az LP-t kis tulzas szvsz."

(#235) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Elnézést de ide is betenném, hátha tudunk egy pár szót beszélni róla!
Sziasztok!
(Tidal család, nagyfelbontásban van.)
Van a családban egy rokonom, akinek van egy Samsung Note 8-a és egy lg (valamelyik csúcs) készüléke. Sajnos hallgattuk (igen jó berendezésünk van!) közel sem ennyire egyszerű, hogy veszek egy nagy Lg-t és minden rendben. Mert az lg-nek a fülhallgató kimenete egyértelműen jobban szól mint a note 8 füles kimente.(nekem egy HD800-am van, neki egy audeze lcd2, meg egy rakat sallang, sennheiser momentum in ear...stb.) Igen ám, de az USB c kijáraton bármivel hallgatjuk a note 8 sokkal jobban szól! Azt itt hallkan megjegyezném, hogy a telefon egyértelműen jobban szól, mint a laptop vagy az asztali i5 8600-al tuning USB kijárattal. A Dac kérdés sem ennyire egyszerű mert hiába Mqa képes egy dac ha a Kínai tuningolt akkulátoros dacom sokkal jobb mint bármely eddig hallgatott. Hogy visszakanyarodjak a tidálhoz nem feltétlenül az mqa nagyfelbontás (Bár a lehetőség jobban adott!) szól jobban mint a cd minőség. Sajnos a felvett minőség fontosabb. (Mármint akinek a minőségi hang a legfontosabb!)
(Lásd: hallgass bele, jók a lemezei mondjuk aki ezt a zenét szereti.)

Annyi biztos, hogy ezért az összegért Nagyon megéri a Tidal nagyfelbontás! (A többit is kipróbálva jelentem ki.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#236) #10726912 válasza csocsoszán (#235) üzenetére


#10726912
törölt tag

Boldog új Évet mindenkinek :)
Ebből ami nagyon fontos, hogy a stúdióban felvett minőség jósága a fontos, fontosabb, mint a felbontások emlegetése. A többi szubjektiv, az LG-t ismeresm, a Note 8-at nem, az LG V30-at használták már rendszerbe kötve is..De mindent a maga szintjén érdemes kezelni, pl az LG sem képes csodákra, el tud vérezni hamar....forrásként nem értelmezhető mindenek felett állóként az LG és a Samsung sem, fülessel szól, de korlátai vannak a jóságuk ellenére is. Az USB kimenet sem a legjobb megoldás pc-ről forrásként, dedikáltan sem, a pc lehetőleg ne legyen a hálózat része, egy asztali lejátszó 100 körül DAC-kal egybe épitett megveri az általad emlitett eszközöket. A TIDAL jó forrás, legjobb megoldás egy Tidal képes asztali lejátszó beépitett vagy külön álló DAC-kal.

(#237) #07400704


#07400704
törölt tag

Boldog új évet kedves topiktársak!

[ Szerkesztve ]

(#238) csocsoszán válasza #10726912 (#236) üzenetére


csocsoszán
őstag

Kíváncsi lennék egy általad bemutatott ilyen eszközre!
Pesti vagyok szívesén meghallgatnám! :)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#239) #92251648 válasza csocsoszán (#235) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Sajnos a felvett minőség fontosabb. "

Egyértelmű. Ezért is nincs túl sok értelme a formátumokról vitatkozni. Valamennyi persze van, csak helyén kell kezelni.

B.U.É.K.!

[ Szerkesztve ]

(#240) csocsoszán válasza #92251648 (#239) üzenetére


csocsoszán
őstag

Most, hogy belerakták a fülembe a bogarat, eszközt keresnék ami jobban szól mint ez a beégős note. Persze épelméjű áron. (De eddig mindig magyarázkodás lett a vége!)
Költöttem egy rakat pénzt az asztalira, de sehol sincs. Mondjuk analóg tápot nem csináltam neki. Hamarabb feladtam.
Meghallgattam egy rakat laptopot, az is zsákutca volt.
Kis AR lejátszó is csőd volt!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#241) Dave™ válasza csocsoszán (#240) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem S8 van, az elég gyenge szerintem, magasba húz (mindennel nyilvánvaló, de az MSR7-nél nagyon kijön, az érzékeny erre). Vicces, de szerintem a filléres Huawei Mediapad T5 jobban szól nála. Ennyivel jobb lenne a Note?

(#242) #92251648 válasza csocsoszán (#240) üzenetére


#92251648
törölt tag

"Költöttem egy rakat pénzt az asztalira, de sehol sincs. Mondjuk analóg tápot nem csináltam neki."

Akkor mire költöttél sokat? :) Sajnos egy minőségi audio PC nem olcsó, félmillió Ft alatt nem lehet megúszni.

[ Szerkesztve ]

(#243) rukh


rukh
aktív tag

BÚÉK!

Üdv mindenkinek, Rukh

(#244) csocsoszán válasza #92251648 (#242) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ezt a kérdést nem is értem! :F
Persze lehet, hogy mindenkinèl mást jelent a rakat pénz!
Soroljam: alaplap asus vagy 60, proci 100, m2 sata, tuning USB, ramok, ház, vagy 40 a táp, a minőségi kábelek, még az utp valami aranyozot drága, switch tuning... Na mindegy nekem sok, és túl sok energiámba is került ez a fél megoldás! Nem bántam meg mert most mindenesként működik.
De jó lett volna, ha megoldás lenne a high-end-re.
(Még annyit, hogy azért én 40 éve a szakmában. Kertbe húztuk a kábeleket a húzóvason stb.)

S8 sokkal gyengébb, a gyereknek az volt. Már a füles kimenetén is hallható volt. (Neki is vagy fél év alatt beégett. Most vett egy Huawei p30-at az is beégett! Gyártási hibás amoled hulla.....!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#245) Dave™ válasza csocsoszán (#244) üzenetére


Dave™
nagyúr

Minden OLED beég ha úgy használod. A TV-k is, a mai napig. Nekem egy éves múlt, semmi beégés nincs rajta, de leginkább azért mert nem nyomkodom állandóan. Egyelőre itt tart ez a technológia.

(#246) CyberFriend válasza csocsoszán (#244) üzenetére


CyberFriend
tag

Nem újdonság és high-end sem lesz tőle. A modem-router-pc vonalon lecseréltem a noname CAT 6 ethernet kábelezést Supra CAT 8-ra és jól hallható javulást sikerült elérnem. Minden audio lejátszás (Tidal, JRiver) szintet lépett. Persze lehet, hogy ezen már túl vagy az "utp valami aranyozott drágával".

(#247) Dorian válasza csocsoszán (#244) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek helyett az elsődleges prioritás egy zene-pc esetében az analóg többkörös táp meg egy usb kártya + passzív vagy extra halk hűtés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#248) alphamooncam válasza #92251648 (#239) üzenetére


alphamooncam
őstag

Megerősítem.

Bartimex 2 millás LV saját rendszerével TIDAL-ról lejtászott Kékdunakeringő csapnivalóan szar volt.

Más PC. mint forrás évekkel ezelőtt NEKEM bizonyította, hogy pénznyelő, zsákutca.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#249) Mathiask válasza #03969024 (#234) üzenetére


Mathiask
senior tag

LP-vel is lehet nagyon jó hangminőséget elérni, meg digitálisan is. Szerintem hangminőség szempontjából mindegyikkel el lehet jutni a top közelébe.

(#250) csocsoszán válasza CyberFriend (#246) üzenetére


csocsoszán
őstag

Bocsánat, hogy nem írtam ki cat 7-re cseréltem. Akkor nem volt cat 8 készen gyáriban. Csak kábel volt. Hallható volt, de mint írtam hiába nincs egy súlycsoportban a telefonnal.
Dorian: már nem küzdök tovább vele. Köszönöm szépen, hogy segíteni akartok. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.